Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Τουλάχιστον το 130 είναι στα όρια. Στο 154 Εγώ σήμερα με το 154 τι θα πω ότι έφαγα στην ενδοκρινολόγο; Φανουρόπιτα; Θα με βρίσει. Δεν περίμενα να με ανεβάσει τόσο πολύ.

Αχ πως να αντισταθούμε;

Την αλήθεια θα πεις. Έγκυος είμαι λιγουρευτηκα.... Σιγά....

Το 130 είναι άστα όρια αλλά πρώτον τα μηχανάκια έχουν αποκλείσεις άρα μπορεί να είναι 140 και δεύτερον άλλοι γιατροί λένε ότι τα όρια είναι στο 120


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Spirto12 είπε:

Ancothika giati den perimena na mou pi ela aurio .pisteua na ftaso 39.bdomades k mou leei na min to riskaroume k eki exasa ti gi.na kano proklisi me.fusiologiko???an ine na  me kani kesariki giati den to.leei apo.tin arxi???

I koliti sou genise fusioligika?

Οχι με καισαρική κ το ήξερε εξ αρχής!!Μόλις βρήκανε την διπλή περίτυλιξη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

N anixi i gi n me katapiei mecri aurio

..poli.fobos

Γλυκούλα!!Σε έπιασε απροετοίμαστη γι αυτό!!Και γω πιστεύω θα έχω αγωνία!!Που ύπνος το βράδυ!!Να σκέφτεσαι ότι επιτελούς θα το πάρετε αγκαλίτσα μπας κ παρηγορηθείς!!Εγω λέω αμαν να περάσει ο καιρός να γεννήσω γτ νιώθω ευθύνη κ που είναι μέσα μου!!Τουλάχιστον μετά να φέρνει κ ο άντρας μου ένα μερίδίο ευθύνης χαχαχ!!Πάρε κ τον ντοκ σου τηλ αν έχεις κάποια απορία ή να σε ηρεμήσει κάπως!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

N anixi i gi n me katapiei mecri aurio

..poli.fobos

Καταλαβαίνω οτι σε αγχωνει το ολο θεμα... Η διπλη περιτυλιξη στο λαιμο δεν ειναι λογος καισαρικης εκτος κ αν οπως σου ειπα συντρεχουν αλλοι λογοι που αυτο ειναι ο γιατρος σου ο καταλληλοτερος για να το κρινει. Το μωρο δεν αναπνέει απο το στομα για να παθει κατι. Παιρνει οξυγονο απο τον ομφαλιο λωρο... Τωρα αν για κάποιο λογο κρινει οτι ειναι κοντος θα το δει... Αληθεια θα πανε ολα καλα κ θα κρατησεις στην αγκαλιά σου το μωρο σου... Επιμενω ομως αν για καποιο λογο δεν του εχεις εμπιστοσύνη πηγαινε σημερα το απογευμα σε καποιον αλλο γιατρο να παρεις 2η γνωμη... 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marillia είπε:

Γλυκούλα!!Σε έπιασε απροετοίμαστη γι αυτό!!Και γω πιστεύω θα έχω αγωνία!!Που ύπνος το βράδυ!!Να σκέφτεσαι ότι επιτελούς θα το πάρετε αγκαλίτσα μπας κ παρηγορηθείς!!Εγω λέω αμαν να περάσει ο καιρός να γεννήσω γτ νιώθω ευθύνη κ που είναι μέσα μου!!Τουλάχιστον μετά να φέρνει κ ο άντρας μου ένα μερίδίο ευθύνης χαχαχ!!Πάρε κ τον ντοκ σου τηλ αν έχεις κάποια απορία ή να σε ηρεμήσει κάπως!!

Σευχαριστω πολυ.μονο ανχος να το νιωθεις μεσα σ.με φοβισανε γνωστες.μου ποη μ.λενε μην.πνιγει αν πας φυσιολογικα.κ.μπες κατευθειαν κεσαρικη

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καταλαβαίνω οτι σε αγχωνει το ολο θεμα... Η διπλη περιτυλιξη στο λαιμο δεν ειναι λογος καισαρικης εκτος κ αν οπως σου ειπα συντρεχουν αλλοι λογοι που αυτο ειναι ο γιατρος σου ο καταλληλοτερος για να το κρινει. Το μωρο δεν αναπνέει απο το στομα για να παθει κατι. Παιρνει οξυγονο απο τον ομφαλιο λωρο... Τωρα αν για κάποιο λογο κρινει οτι ειναι κοντος θα το δει... Αληθεια θα πανε ολα καλα κ θα κρατησεις στην αγκαλιά σου το μωρο σου... Επιμενω ομως αν για καποιο λογο δεν του εχεις εμπιστοσύνη πηγαινε σημερα το απογευμα σε καποιον αλλο γιατρο να παρεις 2η γνωμη... 

Συμφωνώ μέχρι κ την τελευταία τελεια σου

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

Σευχαριστω πολυ.μονο ανχος να το νιωθεις μεσα σ.με φοβισανε γνωστες.μου ποη μ.λενε μην.πνιγει αν πας φυσιολογικα.κ.μπες κατευθειαν κεσαρικη

Εεεε όχιιιι αν είναι δύνατον!!Θα σε αφηνε ο γιατρός να πας φυσιολογικά κ να το πάθεις αυτό?Πως τα λένε κ αυτές έτσι!!Εγω πιστεύω όπως ξαναείπα κ η καισαρική αν κρίνει ο γιατρός γτ εμείς γιατροί δν είμαστε κ η κάθε περίπτωση είναι μοναδική αν το κρίνει θα το κάνεις!!Σημασία έχει να γεννηθεί καλά το παιδί κ όχι ο τρόπος που γεννάμε!!Δν θα σε κάνει λιγότερο άξια Τώρα αν κρίνει ότι ξεκινάτε φυσιολογικά κ περιμένετε πάλι ο ντοκ θα ξέρει!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Εεεε όχιιιι αν είναι δύνατον!!Θα σε αφηνε ο γιατρός να πας φυσιολογικά κ να το πάθεις αυτό?Πως τα λένε κ αυτές έτσι!!Εγω πιστεύω όπως ξαναείπα κ η καισαρική αν κρίνει ο γιατρός γτ εμείς γιατροί δν είμαστε κ η κάθε περίπτωση είναι μοναδική αν το κρίνει θα το κάνεις!!Σημασία έχει να γεννηθεί καλά το παιδί κ όχι ο τρόπος που γεννάμε!!Δν θα σε κάνει λιγότερο άξια Τώρα αν κρίνει ότι ξεκινάτε φυσιολογικά κ περιμένετε πάλι ο ντοκ θα ξέρει!!

Να στε καλα ρε κοριτσια. Ο θεος βοηθος τι αλλο να πω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Κορίτσια μολις πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις μου... Γενικα καλες ειναι, θα παρω κ το γιατρο να μου πει βέβαια... Το ζαχαρο εδειξε 91 ενω στο μηχανακι ειχε δειξει 84...Ηλπιζα να ειναι πιο κοντά αλλα δεν θεωρω οτι ειναι τεραστια η απόκλιση... Τι λετε κ εσεις; 

Καλύτερη απτό προηγούμενο!!!!άρα πάμε καλά!!

Εγώ πάλι έφαγα φουντούνια χτες κ είχα πρωινό 82.αχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλύτερη απτό προηγούμενο!!!!άρα πάμε καλά!!

Εγώ πάλι έφαγα φουντούνια χτες κ είχα πρωινό 82.αχαχαχαχα

Γενικα κρατιεται καλα. Σημερα κατα τις 6 παρα ξυπνησα απο τρελη καουρα κ σηκωθηκα κ εφαγα μια μπανανα. Οποτε το ζαχαρο που μετρησα μετα δεν θεωρείται νηστειας... Ετσι δεν ειναι; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ο γιατρός κρίνει ότι η περιτυλιξη είναι λόγος για καισαρική εεεε είναι λόγος για καισαρική. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Αν η περιτυλιξη είναι σε περίεργο σημείο ίσως να μην αφήσει το μωρό να κατέβει για να βγει... Ίσως ο ομφάλιος να είναι κοντός απ' τη πολλή περιτυλιξη... Τι σημαίνει δεν είναι λόγος καισαρικής; Συγνώμη αλλά είναι .... Εκτός αν είναι μικρή  η περιτυλιξη...Αν μιλάμε για λαιμο, για διπλές ή τριπλές, για κοντό λώρο επειδή δε φαίνονται όλα 100% στον υπέρηχο ο γιατρός δε θέλει να ρισκσρει την ακεραιότητα του μωρού ίσως και της μητέρας. Και ναι μπορεί να μην αναπνέει ακόμη από τα πνευμόνια κλπ αλλά υπάρχει σπάνια περίπτωση να παθει κάτι γιατί το σφιγγει η περιτυλιξη.... Αν ήταν όλα καλά με τις περιτυλιξεις δε θα ζητούσαν οι γιατροί πιο συχνές παρακολουθήσεις για να δουν αν δυσφορεί το μωρό.... Και όχι μόνο λόγο τροφοδότησης. Το σφίγγει ο ομφάλιος με αποτέλεσμα να δυσφορεί και να ανεβάζει παλμούς....δεν θα επεκταθω άλλο...

Σπίρτο... Δική μου συμβουλή είναι να πάρεις τον γιατρό σου τηλ.... Να γράψεις σε χαρτί οοοοοτι απορία έχεις και να τον ρωτήσεις ευθέως.... Γιατί πάμε για πρόκληση; Δυσφορεί το μωρό με τη περιτυλιξη; Κλπ κλπ....  Μέχρι αύριο προφανώς και δε θα πάθει κάτι το μωρό σου. Ίσα ίσα μπορεί η διπλή περιτυλιξη μέχρι αύριο να γίνει μονή ή να φύγει και εντελώς.... Τούμπες κάνουν εκεί μέσα και γίνονται κοκορέτσια...

Εμείς τώρα να κρίνουμε αν είναι λόγος ή όχι αυτός για καισαρική μόνο παραπάνω άγχος θα σου προκαλέσουμε.

Με πρόκληση πάντως γεννησα εγώ τη πρώτη και πήγαν όλα καλά μη φοβασαι.ισα ίσα ήταν πανευκολη η γέννα μου.. δεν είχε θέμα περιτύληξης το μικρό, σου μιλάω καθαρά για την εμπειρία "πρόκληση τοκετού"...

Αν υπήρχε θέμα να πνίγει το μωρό στη γέννα προφανώς δε θα σου έλεγε για πρόκληση ο ντοκ εξαρχής.... Μη φοβάσαι....

Ξανά λέω παρε τον τηλ ή πήγαινε από εκεί. Μίλα του ανοιχτά και ρώτα τον ότι εμάς και άλλα τόσα... Έχεις δικαίωμα να τον ξεψαχνισεις για να μην αγχώνεσαι... Και κακός έφυγες από εκεί αγχωμενη χωρίς να του εκφράσεις κάθε απορία σου... Μόλις του κάνεις όλες σου τις ερωτήσεις και νιώσεις ότι σε κάλυψε όλα καλά. Αν δε σε καλύψει όμως πήγαινε και πάρε και άλλη γνώμη για να είσαι σίγουρη και να μην είσαι αγχωμενη (πέραν του φυσιολογικού τουλάχιστον). 

 

  • Μου αρέσει 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γενικα κρατιεται καλα. Σημερα κατα τις 6 παρα ξυπνησα απο τρελη καουρα κ σηκωθηκα κ εφαγα μια μπανανα. Οποτε το ζαχαρο που μετρησα μετα δεν θεωρείται νηστειας... Ετσι δεν ειναι; 

Πριν φας μπανάνα δεν μετρηθηκες ε;λογικά όχι.εμενα τα ώριμα φρούτα δε Μ αφήνει να τα φάω γτ έχουν πιο πολλά σάκχαρα λέει.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλύτερη απτό προηγούμενο!!!!άρα πάμε καλά!!

Εγώ πάλι έφαγα φουντούνια χτες κ είχα πρωινό 82.αχαχαχαχα

Σκάσε ρε και θέλω φουντουνιαααα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...