Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σκάσε ρε και θέλω φουντουνιαααα

Ρε εγώ έφαγα σ' ένα πάρτυ γτ ειλικρινά δε μπορούσα να φάω τπτ άλλο κ είπα ας φάω 2 χούφτες κ να που πρωινό είχα χαμηλό


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Πριν φας μπανάνα δεν μετρηθηκες ε;λογικά όχι.εμενα τα ώριμα φρούτα δε Μ αφήνει να τα φάω γτ έχουν πιο πολλά σάκχαρα λέει.

Δεν μετρηθηκα εκεινη την ωρα... Ημουν χαλια απο την καουρα κ δεν το σκεφτηκα... Ειχα καιρο να φαω μπανανα αλλα ηταν πολυ αγουρη... Γενικα μου αρεσουν τα φρουτα αγουρα... Οντως η μπανανα αν ωριμασει εχει πολλη ζαχαρη... Να συμπληρώσω οτι εκτος απο το κουτι καπρις που θελω, θελω κ μια μεγαλη συσκευασια μερεντα κ ενα κουταλι.... Αυτα.... (κ πολλα άλλα) 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αν ο γιατρός κρίνει ότι η περιτυλιξη είναι λόγος για καισαρική εεεε είναι λόγος για καισαρική. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Αν η περιτυλιξη είναι σε περίεργο σημείο ίσως να μην αφήσει το μωρό να κατέβει για να βγει... Ίσως ο ομφάλιος να είναι κοντός απ' τη πολλή περιτυλιξη... Τι σημαίνει δεν είναι λόγος καισαρικής; Συγνώμη αλλά είναι .... Εκτός αν είναι μικρή  η περιτυλιξη...Αν μιλάμε για λαιμο, για διπλές ή τριπλές, για κοντό λώρο επειδή δε φαίνονται όλα 100% στον υπέρηχο ο γιατρός δε θέλει να ρισκσρει την ακεραιότητα του μωρού ίσως και της μητέρας. Και ναι μπορεί να μην αναπνέει ακόμη από τα πνευμόνια κλπ αλλά υπάρχει σπάνια περίπτωση να παθει κάτι γιατί το σφιγγει η περιτυλιξη.... Αν ήταν όλα καλά με τις περιτυλιξεις δε θα ζητούσαν οι γιατροί πιο συχνές παρακολουθήσεις για να δουν αν δυσφορεί το μωρό.... Και όχι μόνο λόγο τροφοδότησης. Το σφίγγει ο ομφάλιος με αποτέλεσμα να δυσφορεί και να ανεβάζει παλμούς....δεν θα επεκταθω άλλο...

Σπίρτο... Δική μου συμβουλή είναι να πάρεις τον γιατρό σου τηλ.... Να γράψεις σε χαρτί οοοοοτι απορία έχεις και να τον ρωτήσεις ευθέως.... Γιατί πάμε για πρόκληση; Δυσφορεί το μωρό με τη περιτυλιξη; Κλπ κλπ....  Μέχρι αύριο προφανώς και δε θα πάθει κάτι το μωρό σου. Ίσα ίσα μπορεί η διπλή περιτυλιξη μέχρι αύριο να γίνει μονή ή να φύγει και εντελώς.... Τούμπες κάνουν εκεί μέσα και γίνονται κοκορέτσια...

Εμείς τώρα να κρίνουμε αν είναι λόγος ή όχι αυτός για καισαρική μόνο παραπάνω άγχος θα σου προκαλέσουμε.

Με πρόκληση πάντως γεννησα εγώ τη πρώτη και πήγαν όλα καλά μη φοβασαι.ισα ίσα ήταν πανευκολη η γέννα μου.. δεν είχε θέμα περιτύληξης το μικρό, σου μιλάω καθαρά για την εμπειρία "πρόκληση τοκετού"...

Αν υπήρχε θέμα να πνίγει το μωρό στη γέννα προφανώς δε θα σου έλεγε για πρόκληση ο ντοκ εξαρχής.... Μη φοβάσαι....

Ξανά λέω παρε τον τηλ ή πήγαινε από εκεί. Μίλα του ανοιχτά και ρώτα τον ότι εμάς και άλλα τόσα... Έχεις δικαίωμα να τον ξεψαχνισεις για να μην αγχώνεσαι... Και κακός έφυγες από εκεί αγχωμενη χωρίς να του εκφράσεις κάθε απορία σου... Μόλις του κάνεις όλες σου τις ερωτήσεις και νιώσεις ότι σε κάλυψε όλα καλά. Αν δε σε καλύψει όμως πήγαινε και πάρε και άλλη γνώμη για να είσαι σίγουρη και να μην είσαι αγχωμενη (πέραν του φυσιολογικού τουλάχιστον). 

 

Σευχαριστω παρα μα παρα πολυυυυ για την απαντηση σου.στον πρωτο μ γιο δεν καταλαβα τιποτα κ γεννησα νωρια.ε αυτην η περιτιλιξβ νιωθω οτι.με πνιγει κ μενα απο το ανχος

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αν ο γιατρός κρίνει ότι η περιτυλιξη είναι λόγος για καισαρική εεεε είναι λόγος για καισαρική. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Αν η περιτυλιξη είναι σε περίεργο σημείο ίσως να μην αφήσει το μωρό να κατέβει για να βγει... Ίσως ο ομφάλιος να είναι κοντός απ' τη πολλή περιτυλιξη... Τι σημαίνει δεν είναι λόγος καισαρικής; Συγνώμη αλλά είναι .... Εκτός αν είναι μικρή  η περιτυλιξη...Αν μιλάμε για λαιμο, για διπλές ή τριπλές, για κοντό λώρο επειδή δε φαίνονται όλα 100% στον υπέρηχο ο γιατρός δε θέλει να ρισκσρει την ακεραιότητα του μωρού ίσως και της μητέρας. Και ναι μπορεί να μην αναπνέει ακόμη από τα πνευμόνια κλπ αλλά υπάρχει σπάνια περίπτωση να παθει κάτι γιατί το σφιγγει η περιτυλιξη.... Αν ήταν όλα καλά με τις περιτυλιξεις δε θα ζητούσαν οι γιατροί πιο συχνές παρακολουθήσεις για να δουν αν δυσφορεί το μωρό.... Και όχι μόνο λόγο τροφοδότησης. Το σφίγγει ο ομφάλιος με αποτέλεσμα να δυσφορεί και να ανεβάζει παλμούς....δεν θα επεκταθω άλλο...

Σπίρτο... Δική μου συμβουλή είναι να πάρεις τον γιατρό σου τηλ.... Να γράψεις σε χαρτί οοοοοτι απορία έχεις και να τον ρωτήσεις ευθέως.... Γιατί πάμε για πρόκληση; Δυσφορεί το μωρό με τη περιτυλιξη; Κλπ κλπ....  Μέχρι αύριο προφανώς και δε θα πάθει κάτι το μωρό σου. Ίσα ίσα μπορεί η διπλή περιτυλιξη μέχρι αύριο να γίνει μονή ή να φύγει και εντελώς.... Τούμπες κάνουν εκεί μέσα και γίνονται κοκορέτσια...

Εμείς τώρα να κρίνουμε αν είναι λόγος ή όχι αυτός για καισαρική μόνο παραπάνω άγχος θα σου προκαλέσουμε.

Με πρόκληση πάντως γεννησα εγώ τη πρώτη και πήγαν όλα καλά μη φοβασαι.ισα ίσα ήταν πανευκολη η γέννα μου.. δεν είχε θέμα περιτύληξης το μικρό, σου μιλάω καθαρά για την εμπειρία "πρόκληση τοκετού"...

Αν υπήρχε θέμα να πνίγει το μωρό στη γέννα προφανώς δε θα σου έλεγε για πρόκληση ο ντοκ εξαρχής.... Μη φοβάσαι....

Ξανά λέω παρε τον τηλ ή πήγαινε από εκεί. Μίλα του ανοιχτά και ρώτα τον ότι εμάς και άλλα τόσα... Έχεις δικαίωμα να τον ξεψαχνισεις για να μην αγχώνεσαι... Και κακός έφυγες από εκεί αγχωμενη χωρίς να του εκφράσεις κάθε απορία σου... Μόλις του κάνεις όλες σου τις ερωτήσεις και νιώσεις ότι σε κάλυψε όλα καλά. Αν δε σε καλύψει όμως πήγαινε και πάρε και άλλη γνώμη για να είσαι σίγουρη και να μην είσαι αγχωμενη (πέραν του φυσιολογικού τουλάχιστον). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

Koritsia grafo edo giati dn xero pou na grapso.pite mou empiries apo dipli peritilixi sas parakalo.mou pe logo peritilixis na me bali gia proklisi...apantiste m ime poli anxomeni

Ο,τι και να σου πουμε τι νοημα εχει? Να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου...μονο αυτο...εγω ξερω περιπτωση που γεννησε φυσιολογικα με τριπλη περιτυλιξη και αλλη που δεν τρεφοταν καθολου τις τελευταιες εβδομαδες κι εκανε καισαρικη! Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...δεν ειμαστε ολοι ιδοι, ουτε εμεις ουτε τα μωρακια μας...

Just now, tsilona είπε:

Κορίτσι μου τέτοια ώρα τέτοια λόγια,αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς για να μπεις με πρόκληση...τα περισσότερα μωρά έχουν περιτύλιξη κ γεννιούνται όταν έρθει η ώρα τους.κ μένα έχει μια κ μου πε δεν τον αγχωνει. 

Θεωρώ πως αν μπεις στην εβδομάδα σου για πρόκληση θα καταλήξεις σε κτ.οχι ότι είναι κακό αν υπάρχει  όντως θέμα,αλλά ρωτα κ αλλου μωρέ.

Φυσικά αν δεν τρέφεται καλά το παιδί θα στο πάρει απευθείας με κτ.δε θα μπει καν σε διαδικασία πρόκλησης.

Σου λέω να ρωτήσεις κ αλλου γτ για να ρωτάς σημαίνει ότι κάτι δεν σου κάτσε καλά.

Όπως κ να χει,να πάνε όλα καλά,με ένα υγιές μωρό πάνω απ ολα

Το μωρο δεν τρεφεται σωστα...εχει διπλη περιτυλιξη στο λαιμο...ας μην της λεμε το μακρυ μας και το κοντο μας ολες...ας κάνουμε πια οτι μας λενε οι γιατροι μας...κατι παραπανω θα ξερουν....και 38η εβδομαδα δεν το λες και νωρίς....εγω γεννησα φυσιολογικά 37+5

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια μολις πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις μου... Γενικα καλες ειναι, θα παρω κ το γιατρο να μου πει βέβαια... Το ζαχαρο εδειξε 91 ενω στο μηχανακι ειχε δειξει 84...Ηλπιζα να ειναι πιο κοντά αλλα δεν θεωρω οτι ειναι τεραστια η απόκλιση... Τι λετε κ εσεις; 

Εντάξει δεν είχε πολύ μεγάλη απόκλιση. Πάντως παρατηρώ αν δεν κάνω λάθος πως τα μηχανάκια δείχνουν λίγο πιο κάτω. Θα δω κι εγώ σε 1 βδομάδα που θα κάνω αιματολογικές εξετάσεις τι θα δείξει το δικό μου μηχανάκι.

Μετά την μπανάνα που έφαγες δε νομίζω να θεωρείται νηστείας. Δεν πειράζει για μιά φορά.

Just now, Spirto12 είπε:

Koritsia grafo edo giati dn xero pou na grapso.pite mou empiries apo dipli peritilixi sas parakalo.mou pe logo peritilixis na me bali gia proklisi...apantiste m ime poli anxomeni

Καταλαβαίνω το άγχος σου. Και μόνο που σου είπε έλα αύριο να γεννήσεις θα αγχώθηκες. Αλλά σκέψου ότι για να στο λέει κάτι ξέρει. Επίσης στην βδομάδα που είσαι όπως και το βάρος του μωρού είναι πολύ καλά όλα. 

Μέχρι αύριο δε θα πάθει κάτι το μωράκι. Δε θα το ρίσκαρε ο γιατρός. Ούτε πιστεύω θα ρίσκαρε να σε βάλει με πρόκληση, θα έκανε κατευθείαν καισαρική.

Τώρα αν θες μπορείς να τον ξαναρωτήσεις για τις απορίες σου ή να πας σήμερα σε κάποιον άλλο γιατρό για 2η γνώμη έτσι για να νιώσεις καλύτερα.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά, να μην ταλαιπωρηθείς και να γεννηθεί ένα υγιέστατο μωράκι! :)

Just now, Mamacita Alina είπε:

Την αλήθεια θα πεις. Έγκυος είμαι λιγουρευτηκα.... Σιγά....

Το 130 είναι άστα όρια αλλά πρώτον τα μηχανάκια έχουν αποκλείσεις άρα μπορεί να είναι 140 και δεύτερον άλλοι γιατροί λένε ότι τα όρια είναι στο 120

Χαχα Εγώ λιγουρευόμουν πριν μείνω έγκυος, σκέψου τώρα και με αυτή τη διατροφή.

Όντως έχουν αποκλίσεις τα μηχανάκια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Spirto12 είπε:

Σευχαριστω πολυ.μονο ανχος να το νιωθεις μεσα σ.με φοβισανε γνωστες.μου ποη μ.λενε μην.πνιγει αν πας φυσιολογικα.κ.μπες κατευθειαν κεσαρικη

Γιατι να πνιγει καλε? Οπως σου ειπαν και νωριτερα το μωρο δεν αναπνεει απο το στομα μεχρι να κοπει ο λωρος. Σκεψου οτι δεν εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια...οι φιλες σου εχουν ακουσει ποτε οτι εχει πνιγει μωρι κατα τον τοκετο με περιτυλιξη? Ε οχι κουκλα μου! Αλλωστε ο γιατρος που θα σε ξεγεννησει λες να θελει να ρισκαρει? Δεν θα εκανε κατι επικινδυνο...εδω λεμε να μην μας πηγαινουν με καισαρικη χωρις λογο και τωρα που θα πας με προκληση δυσανασχετεις? Απλα φοβασαι αυτο το "ελα αυριο"... Αυριο λοιπον θα κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα! Αληθεια τι ειναι? Αγορακι ή κοριτσακι?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ρε εγώ έφαγα σ' ένα πάρτυ γτ ειλικρινά δε μπορούσα να φάω τπτ άλλο κ είπα ας φάω 2 χούφτες κ να που πρωινό είχα χαμηλό

Μετά τα φουντούνια μετρηθηκες; Έκανα την απατεωνια και έφαγα μόλις. Το πρωινό μπορεί να μη στο ανέβασαν στη μία ώρα όμως;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

@Farmakotriftena πως εισαι; τα παιδακια σου;

Μαι ται ελληνικης εταιριας εχεις; γτ δ βλεπεις κτ πιο ενισχυμενο; θα ειναι πολυ πιο ανετο, μεχρι κ τον γιο θα μπορεις να βαλεις

Καλησπέρα Βίκυ!!

Έχω αστεράκι.. Ο μικρός μπαίνει άνετα στο αστεράκι (15 μηνών τώρα) εσυ τι προτείνεις;

πρίν από 17 λεπτά , Spirto12 είπε:

Ουφ κοντευω να τρελαθω απο το ανχος.με ανχωσαι γιατι μοθ πε πως μπορει να ναι κοντος ο ομφαλιος λωρος,κ πογο υις διπλης περιτιλιξης εχουμε ακουσει τοοοοοσα πολλα που τρεμω μεχρι αυριο

Το.μωρο ειναι 3.300 και ειμαι 37.3 κ λεει φοβαται μξπως απο την περιτξλιξη δεν τον αφηνει να κατεβει

Τι εννοει έχουμε ακούσει τόσα πολλα; ο γιατρός στο είπε αυτο; 7 στα 10 μωρά με περιτυλιξη γεννιονται.

Κι εμένα το 1ο μου παιδί κοντό λώρο είχε κι όντως στις 9 ώρες με 100αρες ωδίνες (Απ' ότι μου έλεγαν δηλαδη) είχα διαστολή, 1. Τίποτα δηλαδή. Όμως αργότερα άκουσα γιατρούς να λένε ότι ο κοντός λώρος, δεν είναι αιτία για καισαρική. Δεν ξέρω...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

***************

Κορίτσια κάνω πολλές συσπάσεις, όχι πααρα πολλές αλλά κάπου στις 10-15 την ημέρα.(από αύριο θα τις μετραω) το θέμα μου είναι πως είναι δυνατές. Πονάω (υποφερτα) σαν πόνος περιόδου, αλλά είναι τόσο έντονη η πίεση που νιώθω λες και έχω ένα χέρι να προσπαθεί να με πνίξει στο λαιμό. Νιώθω αυτή την πίεση σε κοιλιά και λαιμό (και καποιες φορές που παραειναι δυνατές νιώθω πιεση μεχρι και κρανίο)  και δυσκολεύομαι να πάρω ανάσα εκείνα τα δευτερόλεπτα που διαρκούν. Εσάς έτσι είναι; Αύριο έχω γιατρό...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

***************

Κορίτσια κάνω πολλές συσπάσεις, όχι πααρα πολλές αλλά κάπου στις 10-15 την ημέρα.(από αύριο θα τις μετραω) το θέμα μου είναι πως είναι δυνατές. Πονάω (υποφερτα) σαν πόνος περιόδου, αλλά είναι τόσο έντονη η πίεση που νιώθω λες και έχω ένα χέρι να προσπαθεί να με πνίξει στο λαιμό. Νιώθω αυτή την πίεση σε κοιλιά και λαιμό (και καποιες φορές που παραειναι δυνατές νιώθω πιεση μεχρι και κρανίο)  και δυσκολεύομαι να πάρω ανάσα εκείνα τα δευτερόλεπτα που διαρκούν. Εσάς έτσι είναι; Αύριο έχω γιατρό...

Εγώ εδώ και 1 μήνα το έχω αυτό. Να γίνεται σύσπαση και ταυτόχρονα κάτι να με σφίγγει στο λαιμό και να μην μπορώ να αναπνεύσω καλά μαζί με πόνο στη μέση και πόνο περιόδου. Κυρίως γίνεται όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι. Και πολύ παραπάνω από 15 συσπάσεις τη μέρα είχα.

Τις πολύ δυνατές συσπάσεις τις κάνω όρθια ή όταν πάω να σηκωθώ.

Πήγα και έκανα nst (καρδιοτοκογράφημα) που μου είπε ο γιατρός. Μου είπε να πίνω πολύ νερό και να συνεχίσω τα χάπια για τις συσπάσεις που παίρνω.

Μην ανησυχείς. Θέλει όμως ξεκούραση. Τώρα θα μου πεις με άλλα 2 παιδιά πως θα ξεκουραστώ κυρά μου; Έχεις δίκιο. Εμένα με τόσες συσπάσεις ούτε ο τράχηλός μου δεν επηρεάστηκε. Να το πεις όμως στον γιατρό σου οπωσδήποτε. Μαγνήσιο παίρνεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

***************

Κορίτσια κάνω πολλές συσπάσεις, όχι πααρα πολλές αλλά κάπου στις 10-15 την ημέρα.(από αύριο θα τις μετραω) το θέμα μου είναι πως είναι δυνατές. Πονάω (υποφερτα) σαν πόνος περιόδου, αλλά είναι τόσο έντονη η πίεση που νιώθω λες και έχω ένα χέρι να προσπαθεί να με πνίξει στο λαιμό. Νιώθω αυτή την πίεση σε κοιλιά και λαιμό (και καποιες φορές που παραειναι δυνατές νιώθω πιεση μεχρι και κρανίο)  και δυσκολεύομαι να πάρω ανάσα εκείνα τα δευτερόλεπτα που διαρκούν. Εσάς έτσι είναι; Αύριο έχω γιατρό...

Ναι κι εμενα ετσι ειναι. Αλλα ακανονιστες ετσι?? Και φαντασου οτι παιρνω και μαγνήσιο 2 max την ημερα


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

***************

Κορίτσια κάνω πολλές συσπάσεις, όχι πααρα πολλές αλλά κάπου στις 10-15 την ημέρα.(από αύριο θα τις μετραω) το θέμα μου είναι πως είναι δυνατές. Πονάω (υποφερτα) σαν πόνος περιόδου, αλλά είναι τόσο έντονη η πίεση που νιώθω λες και έχω ένα χέρι να προσπαθεί να με πνίξει στο λαιμό. Νιώθω αυτή την πίεση σε κοιλιά και λαιμό (και καποιες φορές που παραειναι δυνατές νιώθω πιεση μεχρι και κρανίο)  και δυσκολεύομαι να πάρω ανάσα εκείνα τα δευτερόλεπτα που διαρκούν. Εσάς έτσι είναι; Αύριο έχω γιατρό...

Κ εμενα με πιανουν κοριτσακι μου κ ειναι καπως ετσι, οπως το περιγραφεις. Κυριως οταν καθομαι σε καρεκλα κ δεν ειμαι προς τα πισω... Ειναι μια περιεργη κατασταση κ συνηθως η κοιλια μου παραμορφωνεται κ γινεται κ πιο μυτερη... Κ παντα οταν περναει μετα κουνιεται ο μπεμπουλης... Μου εχει τυχει να καταλάβω κ 10 μεσα σε μια μερα που ειχα κουραστει αλλα συνηθως διασπαρτες μεσα στην ημερα κ μεχρι 6 περίπου... Εσενα εχουν ρυθμο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια όχι δεν έχουν ρυθμό ούτε εμένα , μπορεί να κάνω 2 με 3 στα καπάκια με διάφορα λίγων λεπτών και μετά ξανά από ώρες. Πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε να πάω για nst στο μαιευτήριο τώρα .


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

***************

Κορίτσια κάνω πολλές συσπάσεις, όχι πααρα πολλές αλλά κάπου στις 10-15 την ημέρα.(από αύριο θα τις μετραω) το θέμα μου είναι πως είναι δυνατές. Πονάω (υποφερτα) σαν πόνος περιόδου, αλλά είναι τόσο έντονη η πίεση που νιώθω λες και έχω ένα χέρι να προσπαθεί να με πνίξει στο λαιμό. Νιώθω αυτή την πίεση σε κοιλιά και λαιμό (και καποιες φορές που παραειναι δυνατές νιώθω πιεση μεχρι και κρανίο)  και δυσκολεύομαι να πάρω ανάσα εκείνα τα δευτερόλεπτα που διαρκούν. Εσάς έτσι είναι; Αύριο έχω γιατρό...

Κοριτσάκι μ και γω εδώ και 2 βδομάδες έχω πόνους περιόδου οι οποίοι περνάνε βέβαια τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα αφού όλο λέω στη μάνα μ λες να γεννάω???? αχαχαχα Εντομεταξή ούτε η μάνα μ ξέρει από αυτά γιατί κι αυτή καισαρική είχε κάνει και σε μένα και στην αδερφή μου οπότε δεν ξέρει πως είναι οι συσπάσεις της γέννας και μόλις της λέω έχω πόνους περιόδου την ποιάνει κρίση να πάρω το γιατρό αχαχαχα.....Έχουμε πολύ γέλιο


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...