Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      Εγώ κορίτσι μου τα θεωρώ πολύ αχνά και τα 2 δεδομένου ότι είμαι ήδη 9η ημέρα. Σε ευχαριστώ πάντως! 🥰 . 1,5 μέρα έμεινε!

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Κοριτσάκι μ και γω εδώ και 2 βδομάδες έχω πόνους περιόδου οι οποίοι περνάνε βέβαια τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα αφού όλο λέω στη μάνα μ λες να γεννάω???? αχαχαχα Εντομεταξή ούτε η μάνα μ ξέρει από αυτά γιατί κι αυτή καισαρική είχε κάνει και σε μένα και στην αδερφή μου οπότε δεν ξέρει πως είναι οι συσπάσεις της γέννας και μόλις της λέω έχω πόνους περιόδου την ποιάνει κρίση να πάρω το γιατρό αχαχαχα.....Έχουμε πολύ γέλιο

Σίγουρα στις βδομάδες που είμαστε θα γίνονται , απλά επειδή έχω όλη μέρα πόνο περιόδου και τις νιώθω και πιο έντονες , ας πάω να κάνω ένα nst τωρα να ηρεμήσω.. 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σίγουρα στις βδομάδες που είμαστε θα γίνονται , απλά επειδή έχω όλη μέρα πόνο περιόδου και τις νιώθω και πιο έντονες , ας πάω να κάνω ένα nst τωρα να ηρεμήσω.. 

Ναι να πας οπωσδήποτε αφού πρέπει και πες μας μετά αν είναι όλα οκ!!!!Καλή επιτυχία

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσια όχι δεν έχουν ρυθμό ούτε εμένα , μπορεί να κάνω 2 με 3 στα καπάκια με διάφορα λίγων λεπτών και μετά ξανά από ώρες. Πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε να πάω για nst στο μαιευτήριο τώρα .

Να πας κοπέλα μου... Περιμενουμε νεα σου.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα Βίκυ!!

Έχω αστεράκι.. Ο μικρός μπαίνει άνετα στο αστεράκι (15 μηνών τώρα) εσυ τι προτείνεις;

Τι εννοει έχουμε ακούσει τόσα πολλα; ο γιατρός στο είπε αυτο; 7 στα 10 μωρά με περιτυλιξη γεννιονται.

Κι εμένα το 1ο μου παιδί κοντό λώρο είχε κι όντως στις 9 ώρες με 100αρες ωδίνες (Απ' ότι μου έλεγαν δηλαδη) είχα διαστολή, 1. Τίποτα δηλαδή. Όμως αργότερα άκουσα γιατρούς να λένε ότι ο κοντός λώρος, δεν είναι αιτία για καισαρική. Δεν ξέρω...

Αθηνα δ εισαι; εχει ενα μαγαζι στην ν. Ιωνια που εχει καποιους πιστοποιημενους εργονομικους, μπορεις να πας να δοκιμασεις(ecoslings λεγεται). Αντι για μαι ται, θα προτεινα ραπ ται που ειναι πιο ευπροσαρμοστο, με φαρδιες κ μακρυτερες ραντες, πχ της fidella το fly tai. Μπορεις να δεις κ με κλιπ για πιο γρηγορα, απο μαρκες απειρες, fidella το fusion, limas flex που γινεται κ ονμπουχιμο κ δοκιμαζεις tandem babywearing κ με τα δυο, της lennylamb κ. Α

Ευχομαι ολα καλα με το νστ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/8/2019 at 11:21 ΠΜ, minxri είπε:

Καλημέρααααα!!!Εδώ είμαι σας διαβάζω απλά είχα βαψίματα στο σπίτι όπως καταλαβένετε και πολύ καθάρισμα....Έχω και εγώ θέμα με το βάρος των μωρών το ένα είναι 1650 και το άλλο 1690 στις 32+2 πάμε για επαναληπτικό ντόμπλερ στις 6/9 να δούμε πόσο έχουν πάρει είμαστε (12η και 16η εκατοστιαία θέση).Η αλήθεια είναι ότι είχα στεναχωρηθεί πολύ γιατί ο γιατρός μου μου είχε μιλήσει για πρόωρο τοκετό αλλά μίλησα με την @Farmakotriftena με π.μ και η αλήθεια είναι ότι με καθησύχασε πολύ διότι το κατέχει το άθλημα εγώ δεν είχα ιδέα πρώτη φορά μιλάγαμε για εκατοστιαίες θέσεις οπότε τώρα έχω ηρεμήσει λιγάκι

Αγάπη κ εγώ είχα βαψιματα στο σπίτι μέσα έξω μου βαψαν το μέσα έμεινε το έξω θα έρθει ο μπογιατζής τρεις του μήνα να κάνει κ το απέξω χαμός το σπιτι σκόνη παντού... Όλη μέρα καθαρίζω κ όλο βρώμικο μ φαίνεται... Όλα καλά θα είναι με τα μωράκια σου μην αγχώνεσαι ❤️

7 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αχ μπράβο κορίτσι μου με το πινακακι!! Ξεχάστηκα sorry!!

Πω πω ρε συ αυτά θα είναι σα να οδηγω καρότσι σούπερ μάρκετ.. αχαχα

Καλα τραπεζα ειναι δραμα... 2 φορες τολμησα να παω. Οι υπάλληλοι δε σε βλέπουν απ έξω και αναγκάζομαι να παρακαλω κάποιον που μπαίνει να ειδοποιεί και τις 2 φορές αυτός ο κάποιος με κοιτούσε σαν να του μιλάω κινέζικα.. Τράπεζα μόνο με μονό και το βρέφος σε μάρσιπο. Και παλι αμφίβολο αν θα χωράμε στα κουβούκλια.

Όμως εγώ βγαίνω και περπατάω πολύ με τα παιδιά. Πέρσι από τότε που γεννήθηκε ο μικρός μέχρι να μείνω έγκυος κάναμε κάθε μέρα 2 ώρες περιπάτους. Δεν θα αντέχω να έχω το μικρό στο μάρσιπο . Εχω mei tai που είναι σούπερ και δεν επιβαρύνει τη μέση μεν, αλλά πρακτικά πχ σε σούπερ μάρκετ, δεν θα τη παλέψω , ψώνια , μωρό σε μάρσιπο και το άλλο στο καρότσι. Καλύτερα διδύμων σκέφτομαι να έχω ελευθέρια κινήσεων.. Νομίζω δηλαδή...

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

Elpida20               πητ    30/9       κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Minxri    πητ   15/10    κοριτσάκι αγορακι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

 TravelM               πητ     22/10       αγοράκι!!

Katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Clue                   πητ      7/11      κοριτσάκι!!

sissy_geo             πητ                     αγοράκι!!

@tsilona είσαι η 1η υποτίθεται ε; για να δούμε ποια θα κάνει την αρχή... μάλλον η φαρμακοτριφτενα αχαχα

Ζουζούνα έχω θα γεννήσω 26 Σεπτεμβρίου με κ.τ μάλλον ειναι παλιό το πινακακι

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια μολις πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις μου... Γενικα καλες ειναι, θα παρω κ το γιατρο να μου πει βέβαια... Το ζαχαρο εδειξε 91 ενω στο μηχανακι ειχε δειξει 84...Ηλπιζα να ειναι πιο κοντά αλλα δεν θεωρω οτι ειναι τεραστια η απόκλιση... Τι λετε κ εσεις; 

Καλή μου μπράβο για τα καλά αποτελέσματα των εξετάσεων ❤️

6 ώρες πρίν, Spirto12 είπε:

Koritsia grafo edo giati dn xero pou na grapso.pite mou empiries apo dipli peritilixi sas parakalo.mou pe logo peritilixis na me bali gia proklisi...apantiste m ime poli anxomeni

Ζουζούνα μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά εγώ βέβαια τη φοβάμαι την περιτύλιξη ίσως να του λεγα να πάμε κατευθείαν για κ.τ να μπεις να μας πεις τα νέα σου όταν θα κρατάς το νινακι σου αγκαλίτσα! 

6 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Κορίτσι μου τέτοια ώρα τέτοια λόγια,αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς για να μπεις με πρόκληση...τα περισσότερα μωρά έχουν περιτύλιξη κ γεννιούνται όταν έρθει η ώρα τους.κ μένα έχει μια κ μου πε δεν τον αγχωνει. 

Θεωρώ πως αν μπεις στην εβδομάδα σου για πρόκληση θα καταλήξεις σε κτ.οχι ότι είναι κακό αν υπάρχει  όντως θέμα,αλλά ρωτα κ αλλου μωρέ.

Φυσικά αν δεν τρέφεται καλά το παιδί θα στο πάρει απευθείας με κτ.δε θα μπει καν σε διαδικασία πρόκλησης.

Σου λέω να ρωτήσεις κ αλλου γτ για να ρωτάς σημαίνει ότι κάτι δεν σου κάτσε καλά.

Όπως κ να χει,να πάνε όλα καλά,με ένα υγιές μωρό πάνω απ ολα

Αγάπη μου σιγά δεν είναι και παααρα πολυ νωρίς... Μια χαρά είναι σε εβδομαδες

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

***************

Κορίτσια κάνω πολλές συσπάσεις, όχι πααρα πολλές αλλά κάπου στις 10-15 την ημέρα.(από αύριο θα τις μετραω) το θέμα μου είναι πως είναι δυνατές. Πονάω (υποφερτα) σαν πόνος περιόδου, αλλά είναι τόσο έντονη η πίεση που νιώθω λες και έχω ένα χέρι να προσπαθεί να με πνίξει στο λαιμό. Νιώθω αυτή την πίεση σε κοιλιά και λαιμό (και καποιες φορές που παραειναι δυνατές νιώθω πιεση μεχρι και κρανίο)  και δυσκολεύομαι να πάρω ανάσα εκείνα τα δευτερόλεπτα που διαρκούν. Εσάς έτσι είναι; Αύριο έχω γιατρό...

Αχ βρε μπουμπού που είσαι περιμένουμε νέα σου! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1720 γραμμ το μανάρι μου και είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω! Είχε και λόξυγγα την ώρα του υπέρηχου και έπεσε πολύ γέλιο με το γιατρό.. Όσο για την καλλιέργεια που λέγαμε @Nikoleta... μου την έγραψε και μου είπε ότι ιδανικά γίνεται 34η με 35η εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Afroula05 είπε:

Εγω μετραω πιεση 2 φορες την μερα...γιατι εχω θεμα με την καρδια μου...ευτυχως εχω μαξ την μεγαλη 11 και αυτο πολυ σπανια συνηθως ειναι 9 με 10 η μεγαλη και γυρω στο 6 η μικρη....τι συμπτωματα εχεις;

Και εγώ μετράω 2 φορές την ημέρα... αλλά εγώ  έχω υψηλή πίεση πολλές φορές φτάνει γύρω στο 15... Θέλει προσοχή γιατί υπάρχει κίνδυνος για πρόωρη γέννα. Τα συμπτώματα είναι υψηλή πίεση, πονοκεφάλους και πολλές φορές αίμα από την μύτη... Εσύ τι βδομάδα είσαι; Πότε με το καλό είναι η πητ σου;

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Σίγουρα στις βδομάδες που είμαστε θα γίνονται , απλά επειδή έχω όλη μέρα πόνο περιόδου και τις νιώθω και πιο έντονες , ας πάω να κάνω ένα nst τωρα να ηρεμήσω.. 

Είναι φυσιολογικό στον μήνα που είμαστε οι ακανόνιστες συσπάσεις... μακάρι να είναι όλα καλά... περιμένουμε νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giwtouli1990 είπε:

1720 γραμμ το μανάρι μου και είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω! Είχε και λόξυγγα την ώρα του υπέρηχου και έπεσε πολύ γέλιο με το γιατρό.. Όσο για την καλλιέργεια που λέγαμε @Nikoleta... μου την έγραψε και μου είπε ότι ιδανικά γίνεται 34η με 35η εβδομάδα!

Ωωωωω κοντεύει τα 2 κιλά σε λίγο!!!! Κι εμένα κάπου εκεί θα είναι σε βάρος. Χαχαχα πλάκα έχει ο λόξυγγας! Κι εμένα έχει συχνά, αλλά δεν τον πετύχαμε στον υπέρηχο. Με το κεφαλάκι προς τα κάτω είναι κι εμένα.

Σ' ευχαριστώ πολύ! Θα πάω να κάνω καλλιέργεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα κοριτσάρες!!!!

@Farmakotriftena τι έγινε όλα καλά εχθές τελικά???Περιμένουμε να μας πεις....

@marioula1234 άσε μην μ το θυμίζεις πιο πολύ με φρίκαρε το σπίτι που ήταν άνω κάτω όλα τα έπιπλα ήταν μές στη μέση δεν μπορούσα να κάνω τπτ ευτυχώς τελειώσαμε και μαζευτήκαμε να ασχοληθούμε και με τα μπεμπάκια μας τώρα!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.... Το ζάχαρο σήμερα 93 μετά από καιρό.... Το κοντουρ δε μου αφήνει περιθώρια... :/ Με το άλλο έβλεπα το πολύ ως 85…... Αχ...

Είδα και λιιιιγο, μια σταγόνα καφετί στο σκούπισμα.... Αμαν αμάν....

Τι κάνετε εσείς;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημερα... Ξερει καμια κοπελα αν το αγχος κ η στενοχωρια μπορεί  να ανεβαζουν ακομα κ το ζαχαρο; Θεωρητικα μιλωντας παντα... 

Το είπα μόλις χθες ή προχθές. Ναι το ανεβαζουν! Και μάλιστα αρκετά.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...