Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; να ρωτήσω απο πάνες και μωρομαντηλα χρησιμοποιείτε διάφορα ή μονο παμπερς; Εγώ πήρα τα απαραίτηταγια το μωρό κρέμες για αλλαγή πάνας,αφρόλουτρο,σαμπουάν,ενυδατική κρεμούλα,φυσιολογικούς όρους και γενικά ότι αφορά το φαρμακείο του μωρού. Επίσης μου έφερναν δώρο τα μπιμπερό τα doctor braun natural flow που λένε ότι βοηθάνε και στους κολικούς πολύ ωραία είναι. 

Εμείς πήγαμε την Παρασκευή και είδαμε το μωρό μια χαρά είναι έχει φτασει 1450γρ ο ταζ μου...με έχει τρελάνει στις κλωτσιές όλη μέρα και όλη νύχτα...

Πάντως εμένα αυτό που νυχτώνει τόσο νωρίς με ψυχοπλακώνει.

Εγώ pampers χρησιμοποιώ και μωρομαντηλα septona  και είμαι ευχαριστημένη και από τα δύο. Καλέ τι μεγάλο μωρό φτου φτου. Πότε έχεις Πητ? 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerina04 είπε:

Εγώ pampers χρησιμοποιώ και μωρομαντηλα septona  και είμαι ευχαριστημένη και από τα δύο. Καλέ τι μεγάλο μωρό φτου φτου. Πότε έχεις Πητ? 

2/1/2020 κι εγώ δε το περίμενα με τόσους εμετούς λέω θα είναι μικρακι αλλά ο μπέμπης φτου φτου μια χαρά μεγαλώνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; να ρωτήσω απο πάνες και μωρομαντηλα χρησιμοποιείτε διάφορα ή μονο παμπερς; Εγώ πήρα τα απαραίτηταγια το μωρό κρέμες για αλλαγή πάνας,αφρόλουτρο,σαμπουάν,ενυδατική κρεμούλα,φυσιολογικούς όρους και γενικά ότι αφορά το φαρμακείο του μωρού. Επίσης μου έφερναν δώρο τα μπιμπερό τα doctor braun natural flow που λένε ότι βοηθάνε και στους κολικούς πολύ ωραία είναι. 

Εμείς πήγαμε την Παρασκευή και είδαμε το μωρό μια χαρά είναι έχει φτασει 1450γρ ο ταζ μου...με έχει τρελάνει στις κλωτσιές όλη μέρα και όλη νύχτα...

Πάντως εμένα αυτό που νυχτώνει τόσο νωρίς με ψυχοπλακώνει.

Εγω πονταρω στα babylino και πηρα ενα δοκιμαστικο πακετο απο την μαρκα του lidl γιατι η μεγαλη μου δεν ειχε θεμα. Μωρομαντηλα ασυζητητί απο Lidl. Για μπιμπερο δεν θα σου πω γιατι τωρα 4 διαφορετικα εχω. Τι θα της αρεσει αλλο θεμα.

Ναι απο τις 5 ειναι πολυ χαλια. Νιωθω πως στις 7 πρεπει να κοιμηθω. Ουτε ο καφες κανει δουλεια.

Οπου υπαρχει εξυπηρετηση πελατων εκει ειναι και δυσκολα, πολυ πιεση σου λεω αλλα οχι απο εργοδοτη οσο απο πελατες που αφιαφορουν αν εισαι εγκυος. Εδω ξυλο που δεν εφαγα πριν 1 μηνα απο ηλιθια

Just now, Stelloudia είπε:

2/1/2020 κι εγώ δε το περίμενα με τόσους εμετούς λέω θα είναι μικρακι αλλά ο μπέμπης φτου φτου μια χαρά μεγαλώνει.

Ααααααα εσυ εισαι απο τις πρωτες

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εγω πονταρω στα babylino και πηρα ενα δοκιμαστικο πακετο απο την μαρκα του lidl γιατι η μεγαλη μου δεν ειχε θεμα. Μωρομαντηλα ασυζητητί απο Lidl. Για μπιμπερο δεν θα σου πω γιατι τωρα 4 διαφορετικα εχω. Τι θα της αρεσει αλλο θεμα.

Ναι απο τις 5 ειναι πολυ χαλια. Νιωθω πως στις 7 πρεπει να κοιμηθω. Ουτε ο καφες κανει δουλεια.

Οπου υπαρχει εξυπηρετηση πελατων εκει ειναι και δυσκολα, πολυ πιεση σου λεω αλλα οχι απο εργοδοτη οσο απο πελατες που αφιαφορουν αν εισαι εγκυος. Εδω ξυλο που δεν εφαγα πριν 1 μηνα απο ηλιθια

Ααααααα εσυ εισαι απο τις πρωτες

Έλα ρε δεν σεβάστηκε ότι είσαι έγκυος; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Έλα ρε δεν σεβάστηκε ότι είσαι έγκυος; 

Ασε σε θεωρουν δουλο. Εκεινη την μερα τρελαθηκα και απαιτησα να φωναξουν αστυνομια. Δυστυχως ομως ειπαν ολοι τους απλα να καλμαρουν τα πνευματα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εγω πονταρω στα babylino και πηρα ενα δοκιμαστικο πακετο απο την μαρκα του lidl γιατι η μεγαλη μου δεν ειχε θεμα. Μωρομαντηλα ασυζητητί απο Lidl. Για μπιμπερο δεν θα σου πω γιατι τωρα 4 διαφορετικα εχω. Τι θα της αρεσει αλλο θεμα.

Ναι απο τις 5 ειναι πολυ χαλια. Νιωθω πως στις 7 πρεπει να κοιμηθω. Ουτε ο καφες κανει δουλεια.

Οπου υπαρχει εξυπηρετηση πελατων εκει ειναι και δυσκολα, πολυ πιεση σου λεω αλλα οχι απο εργοδοτη οσο απο πελατες που αφιαφορουν αν εισαι εγκυος. Εδω ξυλο που δεν εφαγα πριν 1 μηνα απο ηλιθια

Ααααααα εσυ εισαι απο τις πρωτες

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και γω σε γραφείο εργάζομαι αλλά έχω να κάνω με πελάτες και ορισμένοι πραγματικά με τρελαινουν....δε μου φτάνουν οι ορμόνες να δεις που θα δείρω κανέναν στο τέλος:). Μπιμπερό έχω και νουκ και κικο οπότε ότι του αρέσει αλλά μου άρεσαν σαν κατασκευή τα doctor braun το αν θα βολέψουν τον μπέμπη είναι αλλο θέμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Προχτες πηρα και man ενα μικρο νομιζω 130 μλ χωραει και ειναι και αυτο καυα τους κολικους. Ειχε δωρο μια πιπιλα. Στα 5 ευρω ηταν. Για να δουμε. Αν καξ θελω να θηλασω η αληθεια ειναι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Προχτες πηρα και man ενα μικρο νομιζω 130 μλ χωραει και ειναι και αυτο καυα τους κολικους. Ειχε δωρο μια πιπιλα. Στα 5 ευρω ηταν. Για να δουμε. Αν καξ θελω να θηλασω η αληθεια ειναι

Κι εγώ θέλω να θηλάσω αλλά επειδή θα.γυρίσω γρήγορα στη δουλειά θα πάρω θήλαστρο και θα αποθηκεύω το γάλα σε σακουλάκια στην κατάψυξη όποτε το μπιμπερό δε το γλυτωνω....θα.εξαρτηθεί βέβαια αν θα έχω γάλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κι εγώ θέλω να θηλάσω αλλά επειδή θα.γυρίσω γρήγορα στη δουλειά θα πάρω θήλαστρο και θα αποθηκεύω το γάλα σε σακουλάκια στην κατάψυξη όποτε το μπιμπερό δε το γλυτωνω....θα.εξαρτηθεί βέβαια αν θα έχω γάλα

Ναι ναι παιζουν πολλα ρολο. Απλα παρε νοσοκομειακο θηλαστρο γιατι στα απλα σιγα σιγα μειώνετε 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Βρε συ δεν βαζεις κωλο κατω. Κι εμενα ο αντρας μους πριν 2 βδομαδες μου εβαλε τα χαλια και τζαμια κανω μια στο τοσο γιατι οι κουρτινες ωραια τις κρυβουν εκτος απο κατι δαχτυλιες. Παντζουρια, δηλαδη στορια εχω, εκανα πριν το καλοκαιρι αρα δεν κανω τιποτα και προσωπικα πηρα πιεστικο αρα καθαριζουν πολυ ευκολα. 

Μαγειρικη εχω δυστυχως γιατι δεν εχω καποιον κοντα, αλλα θα πεταξω μπριζολες με πατατες στον φουρνο και τελος.

Εχει καμια αλλη προβλημα με τον υπνο? Εγω ιδρώνω πολυ, κοιμαμαι μονο πλαγια, αρα πιανομαι τρελα στους ωμους και βλέπω ηλιθια ονειρα. 

Καλα αυτο το κοιμησου τωρα που μπορεις δεν ισχυει, γιατι δεν μπορω.

Βασικα να ομολογησω πως η πρωτη με την δευτερη εγκυμοσύνη δεν εχει καμια μα καμια σχεση. Αυτη με παιδευει παααααρα πολυ σε ολα

 

Μια από τα ίδια! Με πονάνε οι ώμοι μου εδώ και μια βδομάδα και τώρα που το πες το σκέφτηκα ότι μπορεί να ναι επειδή κοιμάμαι πλάγια και τους πλακωνω. Επίσης ιδρώνω και βλέπω κουλά όνειρα,γενικά δεν ευχαριστιεμαι ύπνο.. εμείς βάλαμε προχθές χαλιά, με τις δουλειές ευτυχώς με βοηθάει ο άντρας μου,τα πιο πολλά  με το καθάρισμα δηλαδή αυτός τα κάνει.

  • Μου αρέσει 3

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Μια από τα ίδια! Με πονάνε οι ώμοι μου εδώ και μια βδομάδα και τώρα που το πες το σκέφτηκα ότι μπορεί να ναι επειδή κοιμάμαι πλάγια και τους πλακωνω. Επίσης ιδρώνω και βλέπω κουλά όνειρα,γενικά δεν ευχαριστιεμαι ύπνο.. εμείς βάλαμε προχθές χαλιά, με τις δουλειές ευτυχώς με βοηθάει ο άντρας μου,τα πιο πολλά  με το καθάρισμα δηλαδή αυτός τα κάνει.

Κι εγώ βλέπω πολύ παράξενα όνειρα και κοιμάμαι μόνο στο πλάι.... κι εμένα όλες μου τις δουλειές τις κάνει ο άντρας μου... Εγώ μόνο το μαγείρεμα κάνω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Stelloudia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; να ρωτήσω απο πάνες και μωρομαντηλα χρησιμοποιείτε διάφορα ή μονο παμπερς; Εγώ πήρα τα απαραίτηταγια το μωρό κρέμες για αλλαγή πάνας,αφρόλουτρο,σαμπουάν,ενυδατική κρεμούλα,φυσιολογικούς όρους και γενικά ότι αφορά το φαρμακείο του μωρού. Επίσης μου έφερναν δώρο τα μπιμπερό τα doctor braun natural flow που λένε ότι βοηθάνε και στους κολικούς πολύ ωραία είναι. 

Εμείς πήγαμε την Παρασκευή και είδαμε το μωρό μια χαρά είναι έχει φτασει 1450γρ ο ταζ μου...με έχει τρελάνει στις κλωτσιές όλη μέρα και όλη νύχτα...

Καλησπέρα. με το καλό το μωρό σου αλλά και όλων των κοριτσιών. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Ποια εταιρεία διαλέξατε για τα καλλυντικά των μωρών σας; Υπάρχει τόση πληροφορία που χάνει κανείς τη μπάλα. έχω δε παρατηρήσει ότι στα ηλεκτρονικά φαρμακεία είναι πιο φτηνά. Επίσης έχω μπερδευτεί και με τα μπιμπερό.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, πρώτα ο Θεός,στο μαιευτήριο, θα έχετε μαζί σας νυχτικά ή πιτζαμακια με παντελόνι; Σκέφτομαι οτι τα νυχτικά θα είναι πιο άνετα,αλλά δε μου αρέσουν καθόλου.. δηλαδή αργότερα θα μου μείνουν αχρησιμοποίητα. Όσες έχετε εμπειρία,τι κάνατε; 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Κοριτσια, πρώτα ο Θεός,στο μαιευτήριο, θα έχετε μαζί σας νυχτικά ή πιτζαμακια με παντελόνι; Σκέφτομαι οτι τα νυχτικά θα είναι πιο άνετα,αλλά δε μου αρέσουν καθόλου.. δηλαδή αργότερα θα μου μείνουν αχρησιμοποίητα. Όσες έχετε εμπειρία,τι κάνατε; 

Προσωπική εμπειρία δεν εχω ο μπέμπης είναι το πρώτο μου όμως από φίλες και την κουνιαδα μου ξέρω οτι οι νυχτικες βολεύουν περισσότερο αν γεννήσεις με καισαρική λόγω της τομής επίσης να προσέξεις τα εσώρουχα σε περίπτωση καισαρικής να είναι πολύ μεγάλα και ψηλομεσα να μη σου ακουμπάει το εσώρουχο την τομή. Εγώ θα γεννήσω φυσιολογικά εκτός απροόπτου αλλά θα βαλω στη βαλίτσα και πιτζαμα και νυχτικια.

Just now, angel23 είπε:

Καλησπέρα. με το καλό το μωρό σου αλλά και όλων των κοριτσιών. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Ποια εταιρεία διαλέξατε για τα καλλυντικά των μωρών σας; Υπάρχει τόση πληροφορία που χάνει κανείς τη μπάλα. έχω δε παρατηρήσει ότι στα ηλεκτρονικά φαρμακεία είναι πιο φτηνά. Επίσης έχω μπερδευτεί και με τα μπιμπερό.

Εγώ πρόσωπικά τα πήρα όλα frezyderm είναι πολύ καλή εταιρεία ίσως λιγο πιο ακριβή από κάποιες άλλες αλλά σε ηλεκτρονικό φαρμακείο βρίσκεις πολύ καλές προσφορές.Γενικά και φίλες μου που έχουν πάρει προϊόντα της είναι πολυ ευχαριστημενες.Μπιμπερό υπάρχουν πολλές μάρκες απλά φρόντισε να είναι γυάλινα ωραία και σε καλες τιμες ειναι τα Philips avent και τα doctor braun είναι καλά αλλά ίσως λιγο πιο τσιμπημενα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Κοριτσια, πρώτα ο Θεός,στο μαιευτήριο, θα έχετε μαζί σας νυχτικά ή πιτζαμακια με παντελόνι; Σκέφτομαι οτι τα νυχτικά θα είναι πιο άνετα,αλλά δε μου αρέσουν καθόλου.. δηλαδή αργότερα θα μου μείνουν αχρησιμοποίητα. Όσες έχετε εμπειρία,τι κάνατε; 

Εγω δεν βολευτικα καθολου με το νυχτικο. Μονο πιτζαμες ενα νουμερο μεγαλυτερο, δηλαδη και στην εγκυμοσυνη το φορουσα με την κοιλουμπα, και να εχει κουμπια.

Μπιμπερο οπως σου ειπαν

Κοριτσια εχω και αλλη απορια. Με μπουφαν τι κανετε? Εμενα τα χειμερινα μου δεν μου χωρανε εννοειται. Ασε που μενω βορεια Ελλαδα αρα θα εχουμε καλο κρυο. Τσιγκουνευομαι να παρω ενα για 2 μηνες. Εσεις τι θα κανετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...