Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια εχω και αλλη απορια. Με μπουφαν τι κανετε? Εμενα τα χειμερινα μου δεν μου χωρανε εννοειται. Ασε που μενω βορεια Ελλαδα αρα θα εχουμε καλο κρυο. Τσιγκουνευομαι να παρω ενα για 2 μηνες. Εσεις τι θα κανετε?

Προς το παρον εχω μια μακρια ζακετα μάλλινη που είναι αρκετά φαρδιά. Και εγώ βόρεια Ελλάδα μένω αλλα ο καιρός ειναι ζεστός ακομα και δεν εχω αυτο το πρόβλημα . Βέβαια η κοιλιά μου αν και σε λιγο μπαινω στον 7ο μήνα δεν εχει μεγαλωσει πολυ απλα ξεκινησα να φοραω παντελόνια εγκυμοσύνης επειδη ολα τα κολαν μου δεν μου κανουν . 

Επειδή θα κανω καισαρική θα εχω μαζι μου πυτζάμες και οχι νυχτικό . Αφήστε που νιωθω πιο άνετα με πυτζάμα. 

Να ρωτήσω και κατι. Επειδή βλεπω οτι οι περισσότερες εχετε μια εμπειρία αλλα εμένα ειναι η πρώτη φορά . Πότε πρέπει να ξεκινησω να ετοιμάζω τα πραγματα του μωρου. Δλδ μπιμπερό , πάνες , αποστειρωτές και ολα αυτα. Για τη βαλίτσα μαιευτηρίου εχω ακούσει οτι στον 9ο πρεπει να ειναι έτοιμη για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Αγαπουλινι εγώ έχω μπουφάν μεγάλα λόγω του ότι είμαι υπερβαρη οπότε δεν έχω θέμα αλλά προς το παρόν είμαι με ζακέτα δεν νιώθω κρύο δλδ μπορείς να πάρεις κάτι οικονομικό δεύτερο χέρι πάντως δεν είναι και λίγο οι 2 μήνες

@Ntina Ntinaki εγώ νυχτικά φοράω το χειμώνα έτσι κι αλλιώς δεν με βολεύουν οι πυτζάμες καθόλου αναγκαστικά τις βάζω όταν δεν ανάβουμε καλοριφέρ και στο μαιευτήριο νυχτικά θα βάλω έτσι κι αλλιώς έχει πολύ ζέστη εκεί μέσα 

@Giota1983 εγώ ακόμα δεν την έχω ετοιμάσει αλλά άλλα κορίτσια την έχουν ήδη έτοιμη βλέποντας και κάνοντας που λένε 

 

Κορίτσια νυστάζω συνέχεια τι μαρτύριο είναι αυτό δεν με πιάνει καφές τίποτα 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Εγω δεν βολευτικα καθολου με το νυχτικο. Μονο πιτζαμες ενα νουμερο μεγαλυτερο, δηλαδη και στην εγκυμοσυνη το φορουσα με την κοιλουμπα, και να εχει κουμπια.

Μπιμπερο οπως σου ειπαν

Κοριτσια εχω και αλλη απορια. Με μπουφαν τι κανετε? Εμενα τα χειμερινα μου δεν μου χωρανε εννοειται. Ασε που μενω βορεια Ελλαδα αρα θα εχουμε καλο κρυο. Τσιγκουνευομαι να παρω ενα για 2 μηνες. Εσεις τι θα κανετε?

Δε σου χωράνε ούτε ανοιχτά? Εγώ έτσι θα το φοράω με κανένα κασκόλ μπροστά. Και εγώ δε θέλω να πάρω άλλο. 

8 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Καλησπέρα. με το καλό το μωρό σου αλλά και όλων των κοριτσιών. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Ποια εταιρεία διαλέξατε για τα καλλυντικά των μωρών σας; Υπάρχει τόση πληροφορία που χάνει κανείς τη μπάλα. έχω δε παρατηρήσει ότι στα ηλεκτρονικά φαρμακεία είναι πιο φτηνά. Επίσης έχω μπερδευτεί και με τα μπιμπερό.

Για καλλυντικά έχω frezyderm, septona και fissan μπιμπερο τα  nuk first choice. Εγω με αυτά είμαι ευχαριστημένη τα ίδια είχα και στην μικρή μου. Γενικά πάντως δοκιμάζεις και βλέπεις απλά αυτά είναι από τα πιο οικονομικά

8 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Κοριτσια, πρώτα ο Θεός,στο μαιευτήριο, θα έχετε μαζί σας νυχτικά ή πιτζαμακια με παντελόνι; Σκέφτομαι οτι τα νυχτικά θα είναι πιο άνετα,αλλά δε μου αρέσουν καθόλου.. δηλαδή αργότερα θα μου μείνουν αχρησιμοποίητα. Όσες έχετε εμπειρία,τι κάνατε; 

Και τα δυο θα πάρω.Την άλλη φορά που γεννησα ήταν καλοκαίρι και είχα μόνο νυχτικά και με βόλεψαν και τα φορούσα μετά να σου πω την αλήθεια

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Δε σου χωράνε ούτε ανοιχτά? Εγώ έτσι θα το φοράω με κανένα κασκόλ μπροστά. Και εγώ δε θέλω να πάρω άλλο. 

Καλε ανοιχτα μια χαρα μου χωρανε αλλα εδω στην Δραμα εχει φτασει και -15 και ειμαι πολυ κρυουλιαρα. Τελικα μου προτεινε ο αντρας μου να μου δωσει το δικο του.

@Giota1983 εγω τα εχω εχω κσι 1 μηνα ετοιμα γιατι γενικα ειμαι βιαστικη, αλλα καλο ειναι σιγα σιγα να ξεκινησεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλε ανοιχτα μια χαρα μου χωρανε αλλα εδω στην Δραμα εχει φτασει και -15 και ειμαι πολυ κρυουλιαρα. Τελικα μου προτεινε ο αντρας μου να μου δωσει το δικο του.

@Giota1983 εγω τα εχω εχω κσι 1 μηνα ετοιμα γιατι γενικα ειμαι βιαστικη, αλλα καλο ειναι σιγα σιγα να ξεκινησεις

Nαι καλη λυση και αυτη. Εγω φοραω τα φουτερ του με κολαν και εχω βολευτει προς το παρον απο ρουχα. Βεβαια δε ξερω αν θα μου κανουν μεχρι τελους γιατι ειναι αδυνατος αλλα και τοσο που με βολεψαν παλι καλα. Εχω και κανα δυο φορεματα midi ελαστικα για πιο καλα λες και που παω αλλα τελοσπαντων. Αυτα δεν πηρα ρουχα εγκυμοσυνης και δεν ειχα ουτε απο την αλλη φορα


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Nαι καλη λυση και αυτη. Εγω φοραω τα φουτερ του με κολαν και εχω βολευτει προς το παρον απο ρουχα. Βεβαια δε ξερω αν θα μου κανουν μεχρι τελους γιατι ειναι αδυνατος αλλα και τοσο που με βολεψαν παλι καλα. Εχω και κανα δυο φορεματα midi ελαστικα για πιο καλα λες και που παω αλλα τελοσπαντων. Αυτα δεν πηρα ρουχα εγκυμοσυνης και δεν ειχα ουτε απο την αλλη φορα

Καλα μην φανταστεις οτι πηρα εγω. Μονο ενα παντελονι πηρα και τα αλλα τα ειχα. Για παραδειγμα μπλουζοφορεματα και κατα τυχη απο jumbo πριν 10 χρονια μια φορμα που τελικα ηταν εγκυμοσυνης χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Προς το παρον εχω μια μακρια ζακετα μάλλινη που είναι αρκετά φαρδιά. Και εγώ βόρεια Ελλάδα μένω αλλα ο καιρός ειναι ζεστός ακομα και δεν εχω αυτο το πρόβλημα . Βέβαια η κοιλιά μου αν και σε λιγο μπαινω στον 7ο μήνα δεν εχει μεγαλωσει πολυ απλα ξεκινησα να φοραω παντελόνια εγκυμοσύνης επειδη ολα τα κολαν μου δεν μου κανουν . 

Επειδή θα κανω καισαρική θα εχω μαζι μου πυτζάμες και οχι νυχτικό . Αφήστε που νιωθω πιο άνετα με πυτζάμα. 

Να ρωτήσω και κατι. Επειδή βλεπω οτι οι περισσότερες εχετε μια εμπειρία αλλα εμένα ειναι η πρώτη φορά . Πότε πρέπει να ξεκινησω να ετοιμάζω τα πραγματα του μωρου. Δλδ μπιμπερό , πάνες , αποστειρωτές και ολα αυτα. Για τη βαλίτσα μαιευτηρίου εχω ακούσει οτι στον 9ο πρεπει να ειναι έτοιμη για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή. 

Πότε έχεις Πητ αγάπη? Ξεκινά σιγά σιγά τα πράγματα του μωρού γιατί δεν μπορείς να τα πάρεις και όλα μαζί. Εγώ πήρα πάνες κάποια ρούχα και καλλυντικά και ένα στρώμα καλό για το παρκοκρεββατο αλλά δεν έχω πλύνει τα ρούχα ακόμα. Λεω αρχές Δεκεμβρίου για  να είναι πιο φρέσκα. Τα πιο χοντρά καρότσια καλαθουνες κτλ τα έχω έτοιμα από τη μικρή. Την βαλίτσα μόλις μπω στον 8ο θα την κανω. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , katerina04 είπε:

Πότε έχεις Πητ αγάπη? Ξεκινά σιγά σιγά τα πράγματα του μωρού γιατί δεν μπορείς να τα πάρεις και όλα μαζί. Εγώ πήρα πάνες κάποια ρούχα και καλλυντικά και ένα στρώμα καλό για το παρκοκρεββατο αλλά δεν έχω πλύνει τα ρούχα ακόμα. Λεω αρχές Δεκεμβρίου για  να είναι πιο φρέσκα. Τα πιο χοντρά καρότσια καλαθουνες κτλ τα έχω έτοιμα από τη μικρή. Την βαλίτσα μόλις μπω στον 8ο θα την κανω. 

H ΠΗΤ  μου ειναι 5-2 αλλα θα γεννήσω με καισαρική . Αρχές του μήνα μπαίνω στον 7ο και εχω αρχίσει να ετοιμάζω το βρεφικό δωμάτιο . Ρουχακια εχω καποια απο την αδερφή μου . Τα μόνα που δεν εχω ετοιμάσει ειναι κρέμες , κρεββάτι πανες και όλα αυτά . Ευτυχώς εχω κρεββάτι , καλαθουνα , καρότσι απο την αδερφή μου και χρειάζεται μονο να τα φέρω απο την αποθήκη . Αυτη τη βδομάδα θα παρω χρωμα για να βαψω το δωμάτιο για να ειναι έτοιμο . Και εγω τον Δεκέμβρη σκέφτομαι να ετοιμάσω βαλιτσα και να πλυνω τα ρουχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα κολάν εγκυμοσύνης που έχει χώρο για την κοιλιά και από πάνω φοράω ό,τι ριχτό έχω... για μπουφάν είχα μία ζακέτα φαρδιά και ένα παλτό φαρδύ που πριν χρόνια ήταν της μόδας... φέτος θα το κάνω μόδα εγώ! εγώ έχω πρόβλημα με τα παπούτσια! Έχουν πρηστεί πααααρα πολύ τα πόδια μου και το μόνο που χωράει είναι τα αθλητικά μου και αυτά με το ζόρι... νυχτικα για το μαιευτήριο τώρα κοιτάζω κι εγώ να πάρω... και δεν μου αρέσουν καθόλου:evil:! και βαλίτσα πρέπει να πάρω, γιατί αν εμφανιστώ με τη μεγάλη που πάμε ταξίδια θα γελάμε όλοι μαζί!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ πήρα κολάν εγκυμοσύνης που έχει χώρο για την κοιλιά και από πάνω φοράω ό,τι ριχτό έχω... για μπουφάν είχα μία ζακέτα φαρδιά και ένα παλτό φαρδύ που πριν χρόνια ήταν της μόδας... φέτος θα το κάνω μόδα εγώ! εγώ έχω πρόβλημα με τα παπούτσια! Έχουν πρηστεί πααααρα πολύ τα πόδια μου και το μόνο που χωράει είναι τα αθλητικά μου και αυτά με το ζόρι... νυχτικα για το μαιευτήριο τώρα κοιτάζω κι εγώ να πάρω... και δεν μου αρέσουν καθόλου:evil:! και βαλίτσα πρέπει να πάρω, γιατί αν εμφανιστώ με τη μεγάλη που πάμε ταξίδια θα γελάμε όλοι μαζί!

Πρέπει να ειναι μεγάλο ζόρι το θεμα με τα παπούτσια. Ευτυχώς δεν εχω ακόμα τέτοιο πρόβλημα και ελπίζω να μην αποκτήσω . Πυτζάμες και ρόμπα για το μαιευτήριο έχω αγοράσει οπως και μερικά εσώρουχα εγκυμοσύνης . Απο ρούχα δεν εχω προβλημα, εχω αρκετες ριχτες μπλούζες και πουλόβερ και για το χειμώνα θα ειμαι οκ. Το δικό μου προβλημα ειναι οτι αρχιζω και βαραινω και κουραζομαι πολυ εύκολα . Βγαινω για δουλειες έξω και μεσα σε  2 ωρες νιώθω λες και γυρνούσα ολη μερα στα μαγαζιά . :grin:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giota1983 είπε:

Πρέπει να ειναι μεγάλο ζόρι το θεμα με τα παπούτσια. Ευτυχώς δεν εχω ακόμα τέτοιο πρόβλημα και ελπίζω να μην αποκτήσω . Πυτζάμες και ρόμπα για το μαιευτήριο έχω αγοράσει οπως και μερικά εσώρουχα εγκυμοσύνης . Απο ρούχα δεν εχω προβλημα, εχω αρκετες ριχτες μπλούζες και πουλόβερ και για το χειμώνα θα ειμαι οκ. Το δικό μου προβλημα ειναι οτι αρχιζω και βαραινω και κουραζομαι πολυ εύκολα . Βγαινω για δουλειες έξω και μεσα σε  2 ωρες νιώθω λες και γυρνούσα ολη μερα στα μαγαζιά . :grin:

Μακάρι να μην το αποκτήσεις είναι όντως μαρτύριο! Και ευτυχώς είναι χειμώνας και δεν φαίνονται! Τον προηγούμενο μήνα ίσα ίσα έβαζα τα πέδιλάκια μου! Φαντάζεσαι να ήταν καλοκαίρι και να μην μου χωρούσαν; Για το μαιευτήριο θέλουμε εσώρουχα εγκυμοσύνης; Είναι αυτά που είναι μεγάλα και πιάνουν την κοιλιά; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μακάρι να μην το αποκτήσεις είναι όντως μαρτύριο! Και ευτυχώς είναι χειμώνας και δεν φαίνονται! Τον προηγούμενο μήνα ίσα ίσα έβαζα τα πέδιλάκια μου! Φαντάζεσαι να ήταν καλοκαίρι και να μην μου χωρούσαν; Για το μαιευτήριο θέλουμε εσώρουχα εγκυμοσύνης; Είναι αυτά που είναι μεγάλα και πιάνουν την κοιλιά; 

Σε νοιωνω απολυτα. Στην πρωτη υπεφερα με τα ποδια. Γινοταν διπλασια και τα δαχτυλα απομακρυνονταν μεταξύ τους. Ασε μαρτύριο και ο πονος ηταν φρικτος. Το μονο που με βοηθουσε ηταν να ξαπλωνω στο πάτωμα και τα ποδια τερμα ψηλα.

Εγω κοριτσια απλα ενα νουμερο μεγαλυτερο τα πηρα τα εσωρουχα γιατι μου ειχαν επιδεσμο πανω στην καισαρικη. Τα σουτιεν θηλασμου με βολεψαν γιατι δεν νε πιεζαν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μακάρι να μην το αποκτήσεις είναι όντως μαρτύριο! Και ευτυχώς είναι χειμώνας και δεν φαίνονται! Τον προηγούμενο μήνα ίσα ίσα έβαζα τα πέδιλάκια μου! Φαντάζεσαι να ήταν καλοκαίρι και να μην μου χωρούσαν; Για το μαιευτήριο θέλουμε εσώρουχα εγκυμοσύνης; Είναι αυτά που είναι μεγάλα και πιάνουν την κοιλιά; 

Καλο ειναι να εχεις μερικα που πιάνουν μεχρι την κοιλιά για να μην σε ενοχλουν τα ράμματα απο την καισαρική. Ακόμα και αν γεννήσεις φυσιολογικά ειναι πιο ελαστικα και πιο άνετα . Σουτιέν θηλασμού δεν εχω αγοράσει ακομα και δεν χρειάστηκε να φορεσω αν και μεγαλωσε λιγο το στήθος μου. Εχω κάποια σε μεγαλο νούμερο και με βολεύουν .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Εγω δεν βολευτικα καθολου με το νυχτικο. Μονο πιτζαμες ενα νουμερο μεγαλυτερο, δηλαδη και στην εγκυμοσυνη το φορουσα με την κοιλουμπα, και να εχει κουμπια.

Μπιμπερο οπως σου ειπαν

Κοριτσια εχω και αλλη απορια. Με μπουφαν τι κανετε? Εμενα τα χειμερινα μου δεν μου χωρανε εννοειται. Ασε που μενω βορεια Ελλαδα αρα θα εχουμε καλο κρυο. Τσιγκουνευομαι να παρω ενα για 2 μηνες. Εσεις τι θα κανετε?

Εγώ έκανα επιδρομή στη ντουλάπα της πεθεράς μου και της πήρα παλτό,κάτι μεγαλύτερα κολάν,μπλουζοφορεματα και φοράω και τα φουτερ του άντρα μου και τα κοντομάνικα μπλουζάκια του....

12 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινι εγώ έχω μπουφάν μεγάλα λόγω του ότι είμαι υπερβαρη οπότε δεν έχω θέμα αλλά προς το παρόν είμαι με ζακέτα δεν νιώθω κρύο δλδ μπορείς να πάρεις κάτι οικονομικό δεύτερο χέρι πάντως δεν είναι και λίγο οι 2 μήνες

@Ntina Ntinaki εγώ νυχτικά φοράω το χειμώνα έτσι κι αλλιώς δεν με βολεύουν οι πυτζάμες καθόλου αναγκαστικά τις βάζω όταν δεν ανάβουμε καλοριφέρ και στο μαιευτήριο νυχτικά θα βάλω έτσι κι αλλιώς έχει πολύ ζέστη εκεί μέσα 

@Giota1983 εγώ ακόμα δεν την έχω ετοιμάσει αλλά άλλα κορίτσια την έχουν ήδη έτοιμη βλέποντας και κάνοντας που λένε 

 

Κορίτσια νυστάζω συνέχεια τι μαρτύριο είναι αυτό δεν με πιάνει καφές τίποτα 

Κι εγώ νυστάζω τρομερά συνέχεια νομίζω στη δουλειά ότι θα με πάρει σε καμμιά συνάντηση ο ύπνος

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Stelloudia είπε:

Εγώ έκανα επιδρομή στη ντουλάπα της πεθεράς μου και της πήρα παλτό,κάτι μεγαλύτερα κολάν,μπλουζοφορεματα και φοράω και τα φουτερ του άντρα μου και τα κοντομάνικα μπλουζάκια του....

Κι εγώ νυστάζω τρομερά συνέχεια νομίζω στη δουλειά ότι θα με πάρει σε καμμιά συνάντηση ο ύπνος

Α εσυ βρηκες την λυση. 

Και μολις βρηκα ευκαιρια να ανοιξω θεμα! Πεθερα λοιπον!!!! Πως ειστε εσεις μαζι της? Εμενα μενει 30 λεπτα μακρυα αλλα αρνείται να βοηθησει!

Προτιμαει να πληρωνει την νταντα μας, το οποιο δεν το εκανε ποτε, παρα να την κοιταξει γιατι της χαλαει το προγραμμα!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...