Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Α εσυ βρηκες την λυση. 

Και μολις βρηκα ευκαιρια να ανοιξω θεμα! Πεθερα λοιπον!!!! Πως ειστε εσεις μαζι της? Εμενα μενει 30 λεπτα μακρυα αλλα αρνείται να βοηθησει!

Προτιμαει να πληρωνει την νταντα μας, το οποιο δεν το εκανε ποτε, παρα να την κοιταξει γιατι της χαλαει το προγραμμα!

Εμείς ουτε κρυο, ουτε ζέστη!!! Προσέχει την κόρη της!!! Το γιο της, όπως και ο πεθερός, τον έχουν λίγο γραμμένο! Ευτυχώς ο άντρας μου τα βλέπει και δεν απαιτεί να έχω ιδιαιτερες σχέσεις μαζί τους!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Α εσυ βρηκες την λυση. 

Και μολις βρηκα ευκαιρια να ανοιξω θεμα! Πεθερα λοιπον!!!! Πως ειστε εσεις μαζι της? Εμενα μενει 30 λεπτα μακρυα αλλα αρνείται να βοηθησει!

Προτιμαει να πληρωνει την νταντα μας, το οποιο δεν το εκανε ποτε, παρα να την κοιταξει γιατι της χαλαει το προγραμμα!

Αχ την έχω ακούσει και αυτή την περίπτωση από πολλές πεθερές.Δουλευει? Εγώ με τη δική μου δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είναι πολύ καλή και μου κρατάει τη μικρή για τη δουλειά και όποτε θέλω. Ποτέ δε με ξεχώρισε από τα παιδιά της ούτε όταν είχα σχέση με τον άντρα μου. Γενικά ότι θελήσω μου το κάνει απλά όπως και με τη μαμα μου θέλω όσα μπορώ να τα κάνω μόνη μου για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και πάνω από όλα να έχω ηρεμία γιατί γενικά οι γιαγιάδες είναι μια φασαρία όταν τις έχεις πάνω από κεφάλι σου συνέχεια. Ευτυχώς τις έχω και τις δύο κοντά και μου κρατάνε τη μικρή και φυσικά τις αγαπάει και τις δύο και χαίρεται όταν την αφήνω. Έτσι μου είναι και εμένα πιο εύκολο γιατί οι τύψεις πάνε κι έρχονται

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Α εσυ βρηκες την λυση. 

Και μολις βρηκα ευκαιρια να ανοιξω θεμα! Πεθερα λοιπον!!!! Πως ειστε εσεις μαζι της? Εμενα μενει 30 λεπτα μακρυα αλλα αρνείται να βοηθησει!

Προτιμαει να πληρωνει την νταντα μας, το οποιο δεν το εκανε ποτε, παρα να την κοιταξει γιατι της χαλαει το προγραμμα!

Και με την δική μου περίπου 30 λεπτά απόσταση έχουμε αλλα δεν νιώθω τοση οικιοτητα μαζι της. Ισως φταίει και το οτι γνωριζομαστε ενα χρονο μολις αλλα και παλι την έχω μαθει σαν χαρακτήρα.  Μετα απο μια διαφωνία που ειχαμε να φανταστείτε περί νοικοκυριου καταλαβα οτι εχει απαρχαιωμένες αντιληψεις για το θεμα των ρολων άντρα - γυναικας στον γαμο. Δεν ξερω πως θα φερεται οταν με το καλο γεννηθεί η μπέμπα αλλα δεν θα ειναι η πρώτη επιλογή μου για babysitting . 

Link to comment
Share on other sites

@Αγαπουλινι εγώ δεν έχω σχέσεις μαζί τους μιλάει ο άντρας μου μόνο μαζί τους στο Skype αλλά γενικά οι παππούδες αν δεν ήταν φοβεροί γονείς και σαν παππούδες τις ίδιες σκατούλες συνεχίζουν οπότε λίγο και καλά για να έχω την ψυχική μου ηρεμία

@Stelloudia εμένα με παίρνει ο ύπνος όσο περιμένω την κόρη μου στην λογοθεραπεία 

Ρε κορίτσια ξυπνάω μέσα στην μαύρη νυχτα ταραγμένη τι κωλουπνος είναι αυτός πια όταν ξημερώσει νιώθω απέραντη ανακούφιση φανταστείτε 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

@Ele@n αυτο ειναι καλο που ειστε απο αποσταση, αρα ουτε πολλα πολλα και ουτε φασαρια!

@katerina04εισkaterina04εισαι απο τις τυχερες. Μπραβο σας. Παραδειγμα προς μίμηση. Ειναι 73 χρονων και δεν δουλευει εδω και 10 χρονια. Ασε δεν θελω να επεκταθω, γιατι της ζητησαμε το πρωτο βραδυ που θα ειμαι στο νοσοκομείο να κοιταξει την μικρη και δεν θελει, γιατι λεει ξεβολευεται απο το κρεβατι της. Να σημειωσω πως εχουμε το ιδιο κρεβατι και στρωμα!

@Giota1983 ασε καλυτερα μονο τα τυικα κρατα, γιατι αλλιως και στην εκπαιδευση και στα καθημερινα θα ανακατεύεται.

@boukitsa123 την καλυτερη δουλεια κανεις, απλα ρε συ τζαμπα τυραννιομαστε με το ποιος θα κρατησει τα παιδια. Το θεωρω που κριμα να δοηλευω για 300 ευρω και τα 200 να τα παιρνει η νταντα. Ειλικρινα στεναχωριεμαι!

Επισης να σημειωσω πως ειναι το καλυτερο μαθημα να μην κανουμε τα ιδια λαθη. 1000 φορες να κανει η κορη μου οτι θελει με τον γαμπρο μου και να ζηταει απλα την γνωμη μου και ας δεν την δωσει σημασια, παρα να με αποφευγουν και να τους βλεπω 1 φορα τον μηνα. Το στομα μου ραμμενο θα το εχω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Αγαπουλινι είπε:

@Ele@n αυτο ειναι καλο που ειστε απο αποσταση, αρα ουτε πολλα πολλα και ουτε φασαρια!

@katerina04εισkaterina04εισαι απο τις τυχερες. Μπραβο σας. Παραδειγμα προς μίμηση. Ειναι 73 χρονων και δεν δουλευει εδω και 10 χρονια. Ασε δεν θελω να επεκταθω, γιατι της ζητησαμε το πρωτο βραδυ που θα ειμαι στο νοσοκομείο να κοιταξει την μικρη και δεν θελει, γιατι λεει ξεβολευεται απο το κρεβατι της. Να σημειωσω πως εχουμε το ιδιο κρεβατι και στρωμα!

@Giota1983 ασε καλυτερα μονο τα τυικα κρατα, γιατι αλλιως και στην εκπαιδευση και στα καθημερινα θα ανακατεύεται.

@boukitsa123 την καλυτερη δουλεια κανεις, απλα ρε συ τζαμπα τυραννιομαστε με το ποιος θα κρατησει τα παιδια. Το θεωρω που κριμα να δοηλευω για 300 ευρω και τα 200 να τα παιρνει η νταντα. Ειλικρινα στεναχωριεμαι!

Επισης να σημειωσω πως ειναι το καλυτερο μαθημα να μην κανουμε τα ιδια λαθη. 1000 φορες να κανει η κορη μου οτι θελει με τον γαμπρο μου και να ζηταει απλα την γνωμη μου και ας δεν την δωσει σημασια, παρα να με αποφευγουν και να τους βλεπω 1 φορα τον μηνα. Το στομα μου ραμμενο θα το εχω 

Ως επί τον πλείστον δύσκολες οι διαπροσωπικές σχέσεις με ανθρώπους άλλης νοοτροπίας. Και ελπίζω και σε απόσταση να μείνουμε! Δεν έχουν κάτι ως γονείς που θα με κάνουν να τους εκτιμήσω. Βλέπω πώς αντιμετωπίζουν το γιο τους, από κοντά όταν τον έχουν  ανάγκη και σε απόσταση όταν τους τα χώνει για τις βλακείες τους. Τόσα χρόνια τους δικαιολογούσα γιατί είναι μεγάλοι σε ηλικία. Αλλά μετά τα όσα περάσαμε με τον άντρα μου πέρυσι και αυτοί εντελώς απόντες ή αρνητικοί είναι μεγάλοι στη βλακεία. Από τώρα βέβαια σκέφτομαι τη φάση στο μαιευτήριο που θα ψάχνω παράθυρο να τους εκπαραθυρώσω.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ως επί τον πλείστον δύσκολες οι διαπροσωπικές σχέσεις με ανθρώπους άλλης νοοτροπίας. Και ελπίζω και σε απόσταση να μείνουμε! Δεν έχουν κάτι ως γονείς που θα με κάνουν να τους εκτιμήσω. Βλέπω πώς αντιμετωπίζουν το γιο τους, από κοντά όταν τον έχουν  ανάγκη και σε απόσταση όταν τους τα χώνει για τις βλακείες τους. Τόσα χρόνια τους δικαιολογούσα γιατί είναι μεγάλοι σε ηλικία. Αλλά μετά τα όσα περάσαμε με τον άντρα μου πέρυσι και αυτοί εντελώς απόντες ή αρνητικοί είναι μεγάλοι στη βλακεία. Από τώρα βέβαια σκέφτομαι τη φάση στο μαιευτήριο που θα ψάχνω παράθυρο να τους εκπαραθυρώσω.

Τελικα μακρυα και αγαπημενοι. Ιδιαιτερα αυτοι που ειναι του εξωτερικου και μιλαω απο εμπειρία, γιατι κι εγω ειμαι, εχουν την νοοτροπια του 70'. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Α εσυ βρηκες την λυση. 

Και μολις βρηκα ευκαιρια να ανοιξω θεμα! Πεθερα λοιπον!!!! Πως ειστε εσεις μαζι της? Εμενα μενει 30 λεπτα μακρυα αλλα αρνείται να βοηθησει!

Προτιμαει να πληρωνει την νταντα μας, το οποιο δεν το εκανε ποτε, παρα να την κοιταξει γιατι της χαλαει το προγραμμα!

Εμένα η πεθερά μου μένει στον κάτω όροφο από εμάς και η αλήθεια είναι έχουμε εξαιρετική σχέση αλλά επειδή δουλεύει ακόμα δε μπορεί να μου κρατάει το μωρό όταν γεννήσω αλλά μας βοηθάει σε πολλά παράπονο δεν εχω κανένα. Στο πρώτο τρίμηνο ειδικά που δεν άντεχα καθόλου μυρωδιές μου μαγείρευε κάθε μέρα και μέχρι τώρα μου κανει όλες τις βαριές δουλειές του σπιτιού μαζί με τη μαμά μου και τον άντρα μου. Γενικά κολλησαμε πολύ από την αρχή της γνωριμίας μας...Αφού μια φορά το μήνα τουλάχιστον βγαίνουμε για φαγητό και βόλτα οι δυο μας και 2-3 φορές μέσα στην εβδομάδα πίνουμε καφέ παρέα. 

12 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Εμείς ουτε κρυο, ουτε ζέστη!!! Προσέχει την κόρη της!!! Το γιο της, όπως και ο πεθερός, τον έχουν λίγο γραμμένο! Ευτυχώς ο άντρας μου τα βλέπει και δεν απαιτεί να έχω ιδιαιτερες σχέσεις μαζί τους!!!

Πολύ εκνευριστικό αυτό εμείς δεν έχουμε τέτοια και τον άντρατρα μου και την κουνιαδα μου τους αντιμετωπίζει το ίδιο.

10 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Και με την δική μου περίπου 30 λεπτά απόσταση έχουμε αλλα δεν νιώθω τοση οικιοτητα μαζι της. Ισως φταίει και το οτι γνωριζομαστε ενα χρονο μολις αλλα και παλι την έχω μαθει σαν χαρακτήρα.  Μετα απο μια διαφωνία που ειχαμε να φανταστείτε περί νοικοκυριου καταλαβα οτι εχει απαρχαιωμένες αντιληψεις για το θεμα των ρολων άντρα - γυναικας στον γαμο. Δεν ξερω πως θα φερεται οταν με το καλο γεννηθεί η μπέμπα αλλα δεν θα ειναι η πρώτη επιλογή μου για babysitting . 

Κοίτα αν δεν ταιριάζετε καλύτερα μακριά και αγαπημένοι. Εγώ κόλλησα από τη πρώτη στιγμή με τη δική μου και γενικά πάντα παίρνει το μέρος μου. Μεγάλωσε και τον άντρα μου και την κουνιαδα με τον ίδιο τρόπο εγώ όταν τον γνώρισα ήξερε να κάνει ολες τις δουλειές του σπιτιού και όλα τα μοιραζόμαστε απλά εγώ έκανα λίγες παραπάνω γιατί δουλεύω λιγοτερες ώρες απο.εκείνον.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stelloudia είπε:

Κοίτα αν δεν ταιριάζετε καλύτερα μακριά και αγαπημένοι. Εγώ κόλλησα από τη πρώτη στιγμή με τη δική μου και γενικά πάντα παίρνει το μέρος μου. Μεγάλωσε και τον άντρα μου και την κουνιαδα με τον ίδιο τρόπο εγώ όταν τον γνώρισα ήξερε να κάνει ολες τις δουλειές του σπιτιού και όλα τα μοιραζόμαστε απλά εγώ έκανα λίγες παραπάνω γιατί δουλεύω λιγοτερες ώρες απο εκείνον.

Δεν ειπα πως την αντιπαθω αλλα σίγουρα δεν έχουμε τα ιδια πιστεύω και αντιλήψεις . Οχι λογω διαφοράς ηλικίας , εχω θειες πολυ μεγαλυτερες απο αυτην και τα βρίσκουμε μια χαρα, αλλα λογω σκεπτικου και τροπου που μεγάλωσε. Οσο για τον άντρα μου δε μπορώ να πω βοηθαει οσο μπορει και οσο ξέρει . Τωρα ειδικά που δουλεύει διπλη δουλειά οσο αντεχει και οχι οσο μπορεί. Οκ ολες έχουμε τα παραπονα μας από τους άντρες μας αλλα τι να κάνουμε ετσι τους διαλεξαμε:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Δεν ειπα πως την αντιπαθω αλλα σίγουρα δεν έχουμε τα ιδια πιστεύω και αντιλήψεις . Οχι λογω διαφοράς ηλικίας , εχω θειες πολυ μεγαλυτερες απο αυτην και τα βρίσκουμε μια χαρα, αλλα λογω σκεπτικου και τροπου που μεγάλωσε. Οσο για τον άντρα μου δε μπορώ να πω βοηθαει οσο μπορει και οσο ξέρει . Τωρα ειδικά που δουλεύει διπλη δουλειά οσο αντεχει και οχι οσο μπορεί. Οκ ολες έχουμε τα παραπονα μας από τους άντρες μας αλλα τι να κάνουμε ετσι τους διαλεξαμε:-P

Μα εννοείται το να μη ταιριάζεις με κάποιον δεν σημαίνει ότι τον αντιπαθείς κιόλας. Εγώ να πω την αλήθεια όταν γνώρισα την πεθερά μου ειχα πολύ άγχος γιατί αν δε ταιριαζω με κάποιον δε θέλω πολλά πολλά και λογω του πάνω κάτω είχα άγχος μην ανακατεύεται αλλά ευτυχώς είναι πολύ διακριτική. Εμείς γνωριστήκαμε  με τον άντρα μου και σε έξι μήνες συζήσαμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Εκεί που κοιμόμουν χθες έπαθα κράμπα στη γάμπα και τον λαχταρισα τον σύζυγο από τις φωνές ευτυχώς δεν ξύπνησε η μικρή. Ακόμα με πονάει. Και φυσικά μετά είδα στον ύπνο μου ότι μου σπάσαν τα νερα. Άρχισαν τα όργανα χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Εκεί που κοιμόμουν χθες έπαθα κράμπα στη γάμπα και τον λαχταρισα τον σύζυγο από τις φωνές ευτυχώς δεν ξύπνησε η μικρή. Ακόμα με πονάει. Και φυσικά μετά είδα στον ύπνο μου ότι μου σπάσαν τα νερα. Άρχισαν τα όργανα χαχα

Κι εγω παθαίνω κράμπες και γυρνάει ο μυς με το μαγνησίο είδα μια μικρή βελτίωση γενικά όταν τεντώνομαι το παθαίνω να μην τεντώνεις και τα 2 πόδια μαζί 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Εκεί που κοιμόμουν χθες έπαθα κράμπα στη γάμπα και τον λαχταρισα τον σύζυγο από τις φωνές ευτυχώς δεν ξύπνησε η μικρή. Ακόμα με πονάει. Και φυσικά μετά είδα στον ύπνο μου ότι μου σπάσαν τα νερα. Άρχισαν τα όργανα χαχα

Καλημέρα . Και εγω παθαίνω καμια φορα κράμπες ειδικά αν κάθομαι πολυ ωρα στην ιδια στάση . Και ο δικός μου τρομαζει καμια φορα οταν με ακουει να φωναζω επιδη πιανομαι. Μαγνήσιο δεν παίρνω η γιατρός ειπε να το σταματήσω αφου δεν εχω έντονους πόνους. Μόνο που ξεκίνησα να κουράζομαι ακόμα και με μιση ωρα βόλτα ή οταν βγαίνω εξω για δουλειες. Σήμερα πήγα για εξετάσεις και το ΙΚΑ ειναι 10 λεπτα απόσταση. Μεχρι να παω και να γυρισω ψόφησα βρε κορίτσια. Όσο για τα όνειρα ειναι θεμα ψυχολογίας . Ολες οι ανησυχίες μας βγαίνουν σε μορφή ονείρου αλλα δεν σημαίνει οτι είναι κάτι κακό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Εκεί που κοιμόμουν χθες έπαθα κράμπα στη γάμπα και τον λαχταρισα τον σύζυγο από τις φωνές ευτυχώς δεν ξύπνησε η μικρή. Ακόμα με πονάει. Και φυσικά μετά είδα στον ύπνο μου ότι μου σπάσαν τα νερα. Άρχισαν τα όργανα χαχα

Καλά οι κράμπες δεν υπάρχουν κι εγώ το βράδυ τις παθαίνω ενώ κοιμάμαι. Κι εγώ βλέπω συνέχεια οτι σπανε τα νερά μου και δε προλαβαίνω να πάω νοσοκομείο...:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...