Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Εγώ πήρα μια τρομάρα όλη δική μου σήμερα. Γύρισα το απόγευμα από τη δουλειά και ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη και.μπήκα να κάνω ένα μπάνιο και όταν ήμουν έτοιμη να βγω από τη μπανιέρα όπως ήμουν όρθια μου ήρθε μια σκοτοδίνη απίστευτη στο τσακ κρατήθηκα και δεν έπεσα με την κοιλιά μπρος τα μπρος κάτω αλλά έκατσα στην άκρη ατσουμπαλα και κοπάνησα λιγο τη μέση μου και τους μηρούς μου. Ευτυχώς ήταν η ώρα που γυρνάει από τη δουλειά άντρας και με βοηθησε γιατί εκεί θα έμενα αλλά φοβήθηκα παρα πολύ κορίτσια. Δε θα ξανακάνω μπάνιο ενώ είμαι μόνη στο σπίτι...

Πάντως δε ξέρω αν είμαι γαϊδούρα κορίτσια αλλά εγώ επειδή φοβάμαι για το μωρό πέρα από τα αδέλφια μας και τους γονείς ζήτησα να μην έρθει κόσμος στο νοσοκομείο όταν γεννήσω γιατί είναι μέσα στην καρδιά των ιώσεων με χαρά θα τους δεχτώ όλους μόλις περάσει αυτή η περίοδος. Ευτυχώς επειδή οι περισσότεροι έχουν παιδιά κατάλαβαν και δεν παρεξηγηθηκαν αλλά επειδή ξέρω από ξαδέλφη μου πόσο παιδευτηκε που της αρρωστησε το μωρό ημερών επειδή κάποιος ασυνείδητος συγγενής πήγε κρυωμένος να το δει δε θέλω να το ρισκάρω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Εγώ πήρα μια τρομάρα όλη δική μου σήμερα. Γύρισα το απόγευμα από τη δουλειά και ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη και.μπήκα να κάνω ένα μπάνιο και όταν ήμουν έτοιμη να βγω από τη μπανιέρα όπως ήμουν όρθια μου ήρθε μια σκοτοδίνη απίστευτη στο τσακ κρατήθηκα και δεν έπεσα με την κοιλιά μπρος τα μπρος κάτω αλλά έκατσα στην άκρη ατσουμπαλα και κοπάνησα λιγο τη μέση μου και τους μηρούς μου. Ευτυχώς ήταν η ώρα που γυρνάει από τη δουλειά άντρας και με βοηθησε γιατί εκεί θα έμενα αλλά φοβήθηκα παρα πολύ κορίτσια. Δε θα ξανακάνω μπάνιο ενώ είμαι μόνη στο σπίτι...

Πάντως δε ξέρω αν είμαι γαϊδούρα κορίτσια αλλά εγώ επειδή φοβάμαι για το μωρό πέρα από τα αδέλφια μας και τους γονείς ζήτησα να μην έρθει κόσμος στο νοσοκομείο όταν γεννήσω γιατί είναι μέσα στην καρδιά των ιώσεων με χαρά θα τους δεχτώ όλους μόλις περάσει αυτή η περίοδος. Ευτυχώς επειδή οι περισσότεροι έχουν παιδιά κατάλαβαν και δεν παρεξηγηθηκαν αλλά επειδή ξέρω από ξαδέλφη μου πόσο παιδευτηκε που της αρρωστησε το μωρό ημερών επειδή κάποιος ασυνείδητος συγγενής πήγε κρυωμένος να το δει δε θέλω να το ρισκάρω. 

Αμάν βρε παιδί μου ευτυχώς είσαι καλά. Και φυσικά να μην κάνεις μπάνιο όταν είσαι μόνη σου. Όσο για τις επισκέψεις έχεις απολυτο δίκιο κι όποιος θυμώσει θύμωσε. Πάνω απ' όλα η υγεία των μικρών μας

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρε @Stelloudia μεγαλη τρομάρα!!!! Μηπως εκανες με καυτο νερο μπανιο? 

Λοιπον εγω ετσι κι αλλιως ειμαι τυχερη γιατι μονο ο αντρας μου και η κουμπαρα μου θα ερθουν. Ολοι οι αλλοι απο μονοι τους ειπαν πως θα περιμενουν απο μενα να τους πω. 

Τωρα δωρακια εγω δεν ειχα αλλα ο συζυγος ενα κουτι καριοκες πηρε. Τιποτα το ιδιαιτερο. 

@katerina04 ωραια τα νεα σου και ζηλευτα! Σε μενα μια αηδια ηταν η γλυκοζη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Αγαπουλινι ναι με καυτό έκανα μάλλον αυτό με ζαλισε.Με πιάσανε και τα κλάματα μετά και δε μπορούσα να ηρεμήσω

@katerina04 πραγματικά μέχρι να γεννήσω δε κάνω τίποτα χωρις τον άντρα μου στο σπίτι. Όσο για τις επισκέψεις αυτοί που μας αγαπάνε και μας ξέρουν πραγματικά δε θα μας παρεξηγήσουν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Έρχομαι με νέα απορία σήμερα! Γενικά επισκέψεις στα μαιευτήρια τις αποφεύγω, γιατί λόγω δουλειάς είμαι φορέας πολλών μικροβίων. Αλλά σε δύο πολύ καλές μου φίλες που μου το ζήτησαν και οι ίδιες πήγα! Και είδα ότι κερνούσαν γλυκά, κουφέτα και ένα αναμνηστικό δωράκι!!! Εσείς τα κάνετε αυτά; Και αν ναι, για πείτε και καμιά ιδέα! Σκέφτηκα αρωματικά σαπουνάκια! 

Μιας και είναι το πρωτο μου παιδακι σίγουρα θα εχω καποια γλυκα. Τωρα αυτο για τα κουφέτα και αναμνηστικά δώρα δεν το εχω δει πουθενα στα μερη μας να γίνεται οποτε φυσικα και δεν θα κατσω να παιδευτω και να ξοδευτω χωρις λογο. 

2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Εγώ πήρα μια τρομάρα όλη δική μου σήμερα. Γύρισα το απόγευμα από τη δουλειά και ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη και.μπήκα να κάνω ένα μπάνιο και όταν ήμουν έτοιμη να βγω από τη μπανιέρα όπως ήμουν όρθια μου ήρθε μια σκοτοδίνη απίστευτη στο τσακ κρατήθηκα και δεν έπεσα με την κοιλιά μπρος τα μπρος κάτω αλλά έκατσα στην άκρη ατσουμπαλα και κοπάνησα λιγο τη μέση μου και τους μηρούς μου. Ευτυχώς ήταν η ώρα που γυρνάει από τη δουλειά άντρας και με βοηθησε γιατί εκεί θα έμενα αλλά φοβήθηκα παρα πολύ κορίτσια. Δε θα ξανακάνω μπάνιο ενώ είμαι μόνη στο σπίτι...

Πάντως δε ξέρω αν είμαι γαϊδούρα κορίτσια αλλά εγώ επειδή φοβάμαι για το μωρό πέρα από τα αδέλφια μας και τους γονείς ζήτησα να μην έρθει κόσμος στο νοσοκομείο όταν γεννήσω γιατί είναι μέσα στην καρδιά των ιώσεων με χαρά θα τους δεχτώ όλους μόλις περάσει αυτή η περίοδος. Ευτυχώς επειδή οι περισσότεροι έχουν παιδιά κατάλαβαν και δεν παρεξηγηθηκαν αλλά επειδή ξέρω από ξαδέλφη μου πόσο παιδευτηκε που της αρρωστησε το μωρό ημερών επειδή κάποιος ασυνείδητος συγγενής πήγε κρυωμένος να το δει δε θέλω να το ρισκάρω. 

2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

 

Περαστικά σου και ευτυχώς που δεν ηταν κατι σοβαρό. Υπάρχουν καθισματα για το μπάνιο που μπορείς να καθεσαι εκεί και να κάνεις μπάνιο . Το ειχα απο τη μαμα μου που το ειχε αγορασει λογω της μεσης της και τωρα για να μην ζαλιστω όπως επαθες εσυ το χρησιμοποιώ . Βέβαια δεν κάνω μπάνιο οταν ειμαι μονη μου για καλο κακο. Οσο για τα άτομα που θα έρθουν στο μαιευτήριο φυσικα και δεν χρειάζεται να είναι πολλα χωρίς λόγο . Μονο αδέρφια και γονείς οπως ειπες. Και πιστεψε με οι περισσότεροι θα καταλάβουν αν τους το πεις  και όσοι θυμώσουν ας θυμωσουν . Για το μωρό σου μιλαμε δεν ειναι καμία κούκλα να έρθουν να παίξουν . Ειναι η χειρότερη περιοδος για ενα μωρό . Ουτε εγω θα θελω επειδή πρώτα ο Θεός θα γεννήσω τελη Γεναρη με αρχές Φεβρουαρίου . Φουλ καταχείμωνο . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Giota1983 καλά εμένα θύμωναν επειδή τους έλεγα να βάλουν στα χέρια τους απολυμαντικό τζελ είχα γεννήσει πάλι στην καρδιά του χειμώνα 

  • Χαχα 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123 Καλό μήνα!! Δε μας έμεινε πολύ...Περιμένω πως και πως να πάρω τον τζουτζουκο στα χέρια μου....Είναι ορισμένοι που δε καταλαβαίνουν ότι τόσο μικρά είναι ευαίσθητα και πρέπει να προσέχεις εγώ και η κουνιαδα μου είχαμε τσακωθεί με θεία όταν γεννησε τη δεύτερη κορη της διότι όντας  κρυωμενη ήρθε να δει το μωρό και πήγε να το φιλήσει και φαινόταν ότι ειναι άρρωστη και παρεξηγήθηκε κιόλας....δε πειράζει ξύδι...

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Giota1983 καλά εμένα θύμωναν επειδή τους έλεγα να βάλουν στα χέρια τους απολυμαντικό τζελ είχα γεννήσει πάλι στην καρδιά του χειμώνα 

χαχαχα!!! Έχω ήδη προμηθευτεί ένα λίτρο!!! Θα παρεξηγηθώ με πολλούς άραγε; Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν με τίποτα! Έρχομαι σε καθημερινή επαφή με παιδιά! Που σημαίνει τέρμα μικροβιοφορέας! Γι΄αυτό μωρά και μαιευτήρια δεν τα πλησιάζω χωρίς λόγο! Σε πληροφορώ ότι έχουν παρεξηγηθεί, επειδή ΔΕΝ πήγα στο μαιευτήριο, γιατί και καλά το είδαν σαν δικαιολογία! 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελεος με τις χαζομαρες καποιων. 

Οτι θελει η μανα και ο πατερας παει!!!!

Δικο τους παιδι ειναι και λογος δεν πεφτει σε κανεναν! Για τα καπριτσια τους δηλαδη να υποφερει μια ψυχη? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω τι ροή παίρνουμε στα μπιμπερό; Επειδή βλέπω ότι έχουν médium και regular για νεογέννητο να μην προτιμήσω regular; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω τι ροή παίρνουμε στα μπιμπερό; Επειδή βλέπω ότι έχουν médium και regular για νεογέννητο να μην προτιμήσω regular; 

Καλημέρα! Επειδή δε θυμάμαι,τελικά, τι αφρολουτρα,κρέμες κλπ πήρες για το μωρό; 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω τι ροή παίρνουμε στα μπιμπερό; Επειδή βλέπω ότι έχουν médium και regular για νεογέννητο να μην προτιμήσω regular; 

Πάνω στα κουτάκια των θηλών γράφει το μήνα! Στα νεογέννητα έχει μία τρύπα, για αργή ροή!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πάνω στα κουτάκια των θηλών γράφει το μήνα! Στα νεογέννητα έχει μία τρύπα, για αργή ροή!

Ναι και εγώ οι θηλές που παίρνω λένε 0-6 οι πρώτες


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...