Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Stelloudia είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό το μωρό σε ισχιακη θέση και εγώ μπαίνω για καισαρική την Τρίτη διότι η πίεση μου είναι πάρα πολύ  υψηλή με αποτέλεσμα να παίρνω ένα χάπι όταν ανεβαινει πανω από 100. Και ειμαι συνέχεια στο 96-98. Περιμένω να βγουν και τα αποτελέσματα από την εξέταση ούρων για λεύκωμα. Αυτά από μένα...την Τρίτη θα έχω το τοξοτακι μου αγκαλιά

Με το καλο κοριτσι μου. Αντε η πρωτη απο την παρεα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Ερώτηση: καθε ποτε πατε στον γιατρο? Καθε 2 βδομαδες ή καθε βδομάδα? Ειμαη 34 και 1 και σε 4 βδομαδες τρλικα γενναω διοτι οι αντιστασεις στις μητριαιες αρτηρίες μειωθηκαν και το μωρο σε 2 βδομαδες πηρε 500 γραμμαρια και ειμαστε 2100. Ο γιατρος έτριβε τα ματια του γιατι μου ειχε πει το ιδανικότερο ειναι 300 γραμμάρια αλλα δυστυχως δεν το κοβει!

Παρηγγειλα ντουλαπα απο αλλον και σε 10 μερες θα μου την φερει. Δεν του εδωσα προκαταβολη, γιατι ο προηγουμενος εξαφανιστηκε με την προκαταβολη. Τι να πω, εκπλήσσομαι δυσαρεστα!

Αυτα τα καλα νεα μου.

Καλημέρα κορίτσι!! Περίπου κάθε 18-20 μέρες. Τώρα λόγω ντόπλερ του είπα να το παρατείνει στις 23 για να πιάσουμε και την περίοδο των γιορτών. Λες να είσαι η πρώτη;;;;

Ντροπή του που εκμεταλλεύεται... Του χρειάζεται γερή δυσφήμιση!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό το μωρό σε ισχιακη θέση και εγώ μπαίνω για καισαρική την Τρίτη διότι η πίεση μου είναι πάρα πολύ  υψηλή με αποτέλεσμα να παίρνω ένα χάπι όταν ανεβαινει πανω από 100. Και ειμαι συνέχεια στο 96-98. Περιμένω να βγουν και τα αποτελέσματα από την εξέταση ούρων για λεύκωμα. Αυτά από μένα...την Τρίτη θα έχω το τοξοτακι μου αγκαλιά

Ωπ, άρα εσύ θα είσαι η πρώτη της παρέας!! Με το καλό κορίτσι!!!

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Stelloudia είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό το μωρό σε ισχιακη θέση και εγώ μπαίνω για καισαρική την Τρίτη διότι η πίεση μου είναι πάρα πολύ  υψηλή με αποτέλεσμα να παίρνω ένα χάπι όταν ανεβαινει πανω από 100. Και ειμαι συνέχεια στο 96-98. Περιμένω να βγουν και τα αποτελέσματα από την εξέταση ούρων για λεύκωμα. Αυτά από μένα...την Τρίτη θα έχω το τοξοτακι μου αγκαλιά

Καλημέρα και σε σένα.  Με το καλό το μωράκι σου. Ελπίζω να πάνε ολα καλα και να το έχεις σύντομα σην αγκαλιά σου . Τα τοξοτάκια ειναι το καλύτερο ζώδιο :grin: Το λέω γιατι ειμαι και εγώ τοξοτάκι .

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Ερώτηση: καθε ποτε πατε στον γιατρο? Καθε 2 βδομαδες ή καθε βδομάδα? Ειμαη 34 και 1 και σε 4 βδομαδες τρλικα γενναω διοτι οι αντιστασεις στις μητριαιες αρτηρίες μειωθηκαν και το μωρο σε 2 βδομαδες πηρε 500 γραμμαρια και ειμαστε 2100. Ο γιατρος έτριβε τα ματια του γιατι μου ειχε πει το ιδανικότερο ειναι 300 γραμμάρια αλλα δυστυχως δεν το κοβει!

Παρηγγειλα ντουλαπα απο αλλον και σε 10 μερες θα μου την φερει. Δεν του εδωσα προκαταβολη, γιατι ο προηγουμενος εξαφανιστηκε με την προκαταβολη. Τι να πω, εκπλήσσομαι δυσαρεστα!

Αυτα τα καλα νεα μου.

Καλημέρα Αγαπουλίνι . Από τον 8ο μήνα πηγαίνω κάθε 2 βδομάδες. Τώρα έχω ξανά ραντεβού δεύτερη μέρα Χριστουγέννων. Όσο για τα κιλά δεν νομίζω πως είναι υπερβολικά πολλά. Είμαι στην 33η εβδομάδα και η μπέμπα πήρε 400 γραμμάρια μέσα σε 2 εβδομάδες και είναι 2050γρ. Ελπίζω να μην γίνει μεγαλύτερο πρόβλημα με τις αρτηρίες . Έκανα και ντόπλερ και ο γιατρός μου είπε ότι είναι όλα πολύ καλά. Βέβαια έχω καταλάβει ότι το μωρό θα βγει μεγάλο και για αυτό περιμένουμε μεχρι την 36η εβδομάδα για να δούμε ποσο ακόμα θα πάρει αν και θα κάνω καισαρική. Το ασφαλές μου είπε για καισαρική ειναι μετά τις 22 Γενάρη .

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό το μωρό σε ισχιακη θέση και εγώ μπαίνω για καισαρική την Τρίτη διότι η πίεση μου είναι πάρα πολύ  υψηλή με αποτέλεσμα να παίρνω ένα χάπι όταν ανεβαινει πανω από 100. Και ειμαι συνέχεια στο 96-98. Περιμένω να βγουν και τα αποτελέσματα από την εξέταση ούρων για λεύκωμα. Αυτά από μένα...την Τρίτη θα έχω το τοξοτακι μου αγκαλιά

Άντε βρε αγάπη μου με το καλό. Συγκινήθηκα τώρα. Όλα καλά θα πάνε. Αχ δεν το πιστεύω φτάνει το πρώτο μωράκι μπράβο πολύ χάρηκα τώρα μου έφτιαξες τη μέρα

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.  Εχω παραγγείλει 4 μπιμπερό για το μωρό . Εσείς πόσα έχετε παρει? Μηπως είναι λίγα επειδη δεν γνωρίζω απο αυτα. Πιπίλες εχω πάρει 6 κανονικές και 1 σιλικόνης που τη χρησιμοποιεί το μωρο στις πρώτες μέρες .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

 

Καλημέρα και σε σένα.  Με το καλό το μωράκι σου. Ελπίζω να πάνε ολα καλα και να το έχεις σύντομα σην αγκαλιά σου . Τα τοξοτάκια ειναι το καλύτερο ζώδιο :grin: Το λέω γιατι ειμαι και εγώ τοξοτάκι .

Καλημέρα Αγαπουλίνι . Από τον 8ο μήνα πηγαίνω κάθε 2 βδομάδες. Τώρα έχω ξανά ραντεβού δεύτερη μέρα Χριστουγέννων. Όσο για τα κιλά δεν νομίζω πως είναι υπερβολικά πολλά. Είμαι στην 33η εβδομάδα και η μπέμπα πήρε 400 γραμμάρια μέσα σε 2 εβδομάδες και είναι 2050γρ. Ελπίζω να μην γίνει μεγαλύτερο πρόβλημα με τις αρτηρίες . Έκανα και ντόπλερ και ο γιατρός μου είπε ότι είναι όλα πολύ καλά. Βέβαια έχω καταλάβει ότι το μωρό θα βγει μεγάλο και για αυτό περιμένουμε μεχρι την 36η εβδομάδα για να δούμε ποσο ακόμα θα πάρει αν και θα κάνω καισαρική. Το ασφαλές μου είπε για καισαρική ειναι μετά τις 22 Γενάρη .

 

Είναι η ανιψια και βαφτιστηρα μου τοξοτάκι και είναι αγαπησιαρικο ζώδιο αλλά πολύ ζωηρή και με άποψη και μου αρέσει αυτό πολύ. Εμένα με παίρνει τηλ και μου λεει θεία νονά Στέλλα (ακουει την αδελφή της που με λέει θεία και τους μεγάλους να της λένε ήρθε η νονά Στέλλα και τα έχει κάνει μια προταση) θα πάμε βόλτα; και το καλύτερο προσπαθεί από τον αφαλό μου να δει το μωρό:grin: μόλις έγινε τρία το κοριτσάκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.  Εχω παραγγείλει 4 μπιμπερό για το μωρό . Εσείς πόσα έχετε παρει? Μηπως είναι λίγα επειδη δεν γνωρίζω απο αυτα. Πιπίλες εχω πάρει 6 κανονικές και 1 σιλικόνης που τη χρησιμοποιεί το μωρο στις πρώτες μέρες .

Για τις πρώτες μέρες νομίζω είσαι καλά! Αν δεις ότι το μωρό σου δεν έχει θέμα με τα συγκεκριμένα που του έχεις πάρει, μπορείς να παραγγείλεις δύο ακόμα για να μην πλένεις- αποστειρώνεις συνέχεια! Εγώ πήρα 3 μικρά και 3 μεγάλα! και αναλόγως βλέπω..


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Άντε βρε αγάπη μου με το καλό. Συγκινήθηκα τώρα. Όλα καλά θα πάνε. Αχ δεν το πιστεύω φτάνει το πρώτο μωράκι μπράβο πολύ χάρηκα τώρα μου έφτιαξες τη μέρα

Με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια μας και να λέμε τα νεα τους.

Just now, Giota1983 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.  Εχω παραγγείλει 4 μπιμπερό για το μωρό . Εσείς πόσα έχετε παρει? Μηπως είναι λίγα επειδη δεν γνωρίζω απο αυτα. Πιπίλες εχω πάρει 6 κανονικές και 1 σιλικόνης που τη χρησιμοποιεί το μωρο στις πρώτες μέρες .

Νομίζω για τις πρώτες μέρες εισαι οκ και καλύτερα να πάρεις κι άλλα οταν εέρθει το μωράκι σου παρα τωρα γιατί μπορεί αυτά που έχεις πάρει να μη το βολέψουν και να θες να δοκιμάσεις αλλης εταιρείας.

πρίν από 6 λεπτά , Ele@n είπε:

Ωπ, άρα εσύ θα είσαι η πρώτη της παρέας!! Με το καλό κορίτσι!!!

Ευχαριστώ πολύ. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Η αλήθεια είναι ήταν ζόρικη πολυνη εγκυμοσύνη μου και συνέχεια ήμουν με τη ψυχή στο στόμα. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά οποτε θα κάνουμε Χριστούγεννα με τον μπεμπαρο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stelloudia είπε:

Με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια μας και να λέμε τα νεα τους.

Νομίζω για τις πρώτες μέρες εισαι οκ και καλύτερα να πάρεις κι άλλα οταν έρθει το μωράκι σου παρα τωρα γιατί μπορεί αυτά που έχεις πάρει να μη το βολέψουν και να θες να δοκιμάσεις αλλης εταιρείας.

Ήθελα να παρω της mustella αλλά ήταν πολύ ακριβά . Αργότερα αν δω οτι δεν το βολεύουν ισως παρω κάποιο άλλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ήθελα να παρω της mustella αλλά ήταν πολύ ακριβά . Αργότερα αν δω οτι δεν το βολεύουν ισως παρω κάποιο άλλο.

Πραγματικά δεν έχει να κάνει με το κόστος αλλά με τι θα κατσει καλα στο μωράκι. Ποιας εταιρείας έχεις παρει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγαπουλινι είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Ερώτηση: καθε ποτε πατε στον γιατρο? Καθε 2 βδομαδες ή καθε βδομάδα? Ειμαη 34 και 1 και σε 4 βδομαδες τρλικα γενναω διοτι οι αντιστασεις στις μητριαιες αρτηρίες μειωθηκαν και το μωρο σε 2 βδομαδες πηρε 500 γραμμαρια και ειμαστε 2100. Ο γιατρος έτριβε τα ματια του γιατι μου ειχε πει το ιδανικότερο ειναι 300 γραμμάρια αλλα δυστυχως δεν το κοβει!

Παρηγγειλα ντουλαπα απο αλλον και σε 10 μερες θα μου την φερει. Δεν του εδωσα προκαταβολη, γιατι ο προηγουμενος εξαφανιστηκε με την προκαταβολη. Τι να πω, εκπλήσσομαι δυσαρεστα!

Αυτα τα καλα νεα μου.

Μια χαρα στις 38 βδομάδες γίνονται οι περισσότεροι τοκετοί!! 

Εγώ πηγαίνω κάθε βδομάδα εδώ κ 1 μήνα τώρα (δηλ. Από την 32βδ) λόγω διαβήτη κύησης και γιατι κάνουμε κ καρδιοτοκογράφημα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Πραγματικά δεν έχει να κάνει με το κόστος αλλά με τι θα κατσει καλα στο μωράκι. Ποιας εταιρείας έχεις παρει;

έχω πάρει 2 της ΝUK και 2 της Chicco . Θα δω ποιο θα ταιριάξει και θα δω ανάλογως τι θα κανω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Giota1983 έχω 3 πλαστικά avent που δεν θέλω να τα δώσω όμως το φοβάμαι λόγω πλαστικού και 4 first choice nuk με θηλές σιλικόνης 0-6 στο μαιευτήριο άραγε τους δίνουν δικό τους μπιμπερό; Εγώ θα γεννήσω στο μητέρα θα ρωτήσω τον γιατρό μου 

@Stelloudia με το καλό να δεχθείς και να γνωρίσεις από κοντά το παιδάκι σου :) Να μας γράψεις τις πρώτες εντυπώσεις :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...