Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

@Giota1983 έχω 3 πλαστικά avent που δεν θέλω να τα δώσω όμως το φοβάμαι λόγω πλαστικού και 4 first choice nuk με θηλές σιλικόνης 0-6 στο μαιευτήριο άραγε τους δίνουν δικό τους μπιμπερό; Εγώ θα γεννήσω στο μητέρα θα ρωτήσω τον γιατρό μου 

Τα πλαστικά κι εμένα μου τα έστειλαν δώρο με τον αποστειρωτή! Μπορείς να τα κρατήσεις για αργότερα για το νερό!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Τα πλαστικά κι εμένα μου τα έστειλαν δώρο με τον αποστειρωτή! Μπορείς να τα κρατήσεις για αργότερα για το νερό!

Να έχω λες έτοιμο αποστειρωμένο κρύο νερό μέσα στο ψυγείο; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 34+5 σήμερα! Νιώθω σχετικά καλά με λιγα πονακια στα πλευρά μου ειδικά οταν βάζει το ποδαρακι του ο μικρούλης. Νιωθω οτι τον μαγκώνω κιόλας! Πιάνομαι πολύ στον ύπνο κ τελευταία κάνω κ κάτι κρακ στις κλειδώσεις στο εσωτερικού του ποδιου. Υποθετω οτι ανοίγει κι άλλο η λεκάνη αλλα θα το αναφέρω στο γιατρό...

Τον επισκέπτομαι απο τον 8ο κάθε 2 βδομάδες κ τώρα που θα μπω στο μηνα μου μου έχει κλείσει όλα μας τα ραντεβού. 1 την εβδομάδα! Δεν ανέφερε κάτι για καλλιέργεια ακόμα αλλα θα του το θυμισω οταν μπω στο μηνα μου. 

Όσο για τα μπιμπερό έχω 3 μικρά (2 πλαστικα + 1 γυαλινο avent) και 3 μεγάλα (2 πλαστικά +1 γυαλινο dr browns). Και έβαλα κ στη λιστα 1 γυαλινο που προσομοιάζει η θηλή του με το θηλασμο της medela. Λίγο σαλάτα με τις εταιρίες. Ελπίζω να μας είναι αχρείαστα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τα πλαστικά κι εμένα μου τα έστειλαν δώρο με τον αποστειρωτή! Μπορείς να τα κρατήσεις για αργότερα για το νερό!

Μέχρι ποτε πρέπει να βάζουμε τα μπιμπερό στον αποστειρωτή.  Η αδερφή μου μετα απο μια περίοδο τα έβαζε στο πλυντήριο πιάτων  και τα έπλενε . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Να έχω λες έτοιμο αποστειρωμένο κρύο νερό μέσα στο ψυγείο; 

Αυτό δεν ξέρω πώς το κάνουν...λίγο μπελαλίδικο μου ακούγεται... εννοούσα μετά που θα τελειώσει η αποστείρωση να το χρησιμοποιείς για να του δίνεις νερό... για γάλα δεν νομίζω ότι σε εκείνη την ηλικία θα φτάνει το μικρό μπιμπερό!

Just now, Giota1983 είπε:

Μέχρι ποτε πρέπει να βάζουμε τα μπιμπερό στον αποστειρωτή.  Η αδερφή μου μετα απο μια περίοδο τα έβαζε στο πλυντήριο πιάτων  και τα έπλενε . 

Ε, να μην είναι μέχρι τον πέμπτο που αρχίζουν σιγά σιγά οι στερεές;;; Αν και από ότι βλέπω έχει να κάνει με τον κάθε παιδίατρο. Αυτός θα σε κατευθύνει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Μέχρι ποτε πρέπει να βάζουμε τα μπιμπερό στον αποστειρωτή.  Η αδερφή μου μετα απο μια περίοδο τα έβαζε στο πλυντήριο πιάτων  και τα έπλενε . 

Μέχρι τους πρώτους έξι μήνες ξέρω εγώ. Κάποιοι παιδίατροι συνιστούν μέχρι ενός. Πάντως εμένα και οι φίλες μου και η κουνιαδα μου στο εξαμηνο επάνω την σταμάτησαν. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Μέχρι ποτε πρέπει να βάζουμε τα μπιμπερό στον αποστειρωτή.  Η αδερφή μου μετα απο μια περίοδο τα έβαζε στο πλυντήριο πιάτων  και τα έπλενε . 

Κοριτσι με της οδηγιες του παγοσμιου οργανισμου υγειας, προτείνουν την αποστηρωση οταν ξεκινησουν οι στερεες, οι οποιες ξεκινουν απο τον 6ο μηνα της ζωης τους. Βεβαια ο καθε γιατρος με τα δικα του διοτι η δικια μου θελει εως το 1ο ετος, αλλα δεν το τήρησα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια . Σήμερα για κάποιο λόγο ξύπνησαμε και εγω και ο άντρας μου απο τις 6 . Λες και προετοιμαζομαστε απο τωρα για το μωρό που έρχεται :grin: Χτες ηρθαν τα πράγματα που περίμενα και εκεί που νυσταζα για μεσημέρι μου περασε ολη η νύστα και χάζευα ολα τα πράγματα 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Σήμερα για κάποιο λόγο ξύπνησαμε και εγω και ο άντρας μου απο τις 6 . Λες και προετοιμαζομαστε απο τωρα για το μωρό που έρχεται :grin: Χτες ηρθαν τα πράγματα που περίμενα και εκεί που νυσταζα για μεσημέρι μου περασε ολη η νύστα και χάζευα ολα τα πράγματα 

Α ωραία τα πράγματα από λητώ λες ε; Καλημέρα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Σήμερα για κάποιο λόγο ξύπνησαμε και εγω και ο άντρας μου απο τις 6 . Λες και προετοιμαζομαστε απο τωρα για το μωρό που έρχεται :grin: Χτες ηρθαν τα πράγματα που περίμενα και εκεί που νυσταζα για μεσημέρι μου περασε ολη η νύστα και χάζευα ολα τα πράγματα 

Αχ ειναι απο τος πιο ωραιες στιγμες!!!!! Αχ μπραβο σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Σήμερα για κάποιο λόγο ξύπνησαμε και εγω και ο άντρας μου απο τις 6 . Λες και προετοιμαζομαστε απο τωρα για το μωρό που έρχεται :grin: Χτες ηρθαν τα πράγματα που περίμενα και εκεί που νυσταζα για μεσημέρι μου περασε ολη η νύστα και χάζευα ολα τα πράγματα 

Καλημέρα. Αυτές είναι υπέροχες στιγμές να τις χαρείτε όσο μπορείτε. Και εμείς σήμερα ξυπνήσαμε όλοι μαζί και τρωμε πρωινο. Αυτοί δηλαδή εγώ λυσαξα αλλά περιμένω να περάσει λίγο η ώρα γιατί ήπια το σίδηρο. Κάθε πρωί το ίδιο πρόβλημα χαχα


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια .  Εχω ενα προβλημα που προέκυψε σήμερα. Το μωράκι μου είναι ταμενο στην Παναγία. Επειδή είναι το πρώτο μου και επειδή εχω ενα προβλημα υγείας το πρώτο που σκέφτηκα ειναι οτι το μωρό θα το τάξω στην Παναγία . Το ειχα πει και στον άντρα μου και δεν διαφώνησε. Σε μια συζήτηση που ειχαμε σήμερα μου ειπε πως δεν το θυμάται και τον πείραξε επειδή ειπε θελει να δωσει στο μωρό το όνομα της αδερφής του που εχει πεθάνει . Προσωπικά δεν είναι ότι δεν μου αρέσει το όνομα απλα το θεωρω γρουσουζιά να δώσεις ονομα πεθαμένου που αυτοκτόνησε. Γενικά δεν πιστεύω στις προκαταλήψεις αλλα αυτο το θεωρώ ταμπού.  Ειχαμε πει πως αν έβγαινε αγόρι θα έμπαινε του πατέρα του ,αν κορίτσι καποιο της Παναγίας αλλά όχι  Μαρία ή Παναγιώτα επειδη το Μαρία έχει μπει και Παναγιώτα λένε εμένα . Η πεθερά μου δεν θελει να μπει το ονομα της. Βρε κορίτσια  δε μου αρέσουν τα διπλά ονόματα , ποτε δε μου αρεσαν και δε θελω να μαλώσουμε για κατι τόσο ανόητο οσο το όνομα ενος παιδιού . Φυσικά και τον νοιάζει να είναι γερό πάνω από ολα αλλα δεν νομιζα οτι θα προκύψει τέτοιο θέμα. Πιστεύω πως θελει να μπει μονο και μονο επειδή την έχασε νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια .  Εχω ενα προβλημα που προέκυψε σήμερα. Το μωράκι μου είναι ταμενο στην Παναγία. Επειδή είναι το πρώτο μου και επειδή εχω ενα προβλημα υγείας το πρώτο που σκέφτηκα ειναι οτι το μωρό θα το τάξω στην Παναγία . Το ειχα πει και στον άντρα μου και δεν διαφώνησε. Σε μια συζήτηση που ειχαμε σήμερα μου ειπε πως δεν το θυμάται και τον πείραξε επειδή ειπε θελει να δωσει στο μωρό το όνομα της αδερφής του που εχει πεθάνει . Προσωπικά δεν είναι ότι δεν μου αρέσει το όνομα απλα το θεωρω γρουσουζιά να δώσεις ονομα πεθαμένου που αυτοκτόνησε. Γενικά δεν πιστεύω στις προκαταλήψεις αλλα αυτο το θεωρώ ταμπού.  Ειχαμε πει πως αν έβγαινε αγόρι θα έμπαινε του πατέρα του ,αν κορίτσι καποιο της Παναγίας αλλά όχι  Μαρία ή Παναγιώτα επειδη το Μαρία έχει μπει και Παναγιώτα λένε εμένα . Η πεθερά μου δεν θελει να μπει το ονομα της. Βρε κορίτσια  δε μου αρέσουν τα διπλά ονόματα , ποτε δε μου αρεσαν και δε θελω να μαλώσουμε για κατι τόσο ανόητο οσο το όνομα ενος παιδιού . Φυσικά και τον νοιάζει να είναι γερό πάνω από ολα αλλα δεν νομιζα οτι θα προκύψει τέτοιο θέμα. Πιστεύω πως θελει να μπει μονο και μονο επειδή την έχασε νωρίς. 

Μπορείς να του εξηγήσεις ότι το τάμα είναι ιερό και δεν είναι σωστό να το παιρνουμε πίσω. Μπορείτε να την πειτε Δέσποινα. Τώρα οκ λογικό να θέλει το όνομα της αδερφής του αλλα όπως είπες ο τρόπος που έφυγε είναι κάπως. Ελπίζω να καταλάβει.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια .  Εχω ενα προβλημα που προέκυψε σήμερα. Το μωράκι μου είναι ταμενο στην Παναγία. Επειδή είναι το πρώτο μου και επειδή εχω ενα προβλημα υγείας το πρώτο που σκέφτηκα ειναι οτι το μωρό θα το τάξω στην Παναγία . Το ειχα πει και στον άντρα μου και δεν διαφώνησε. Σε μια συζήτηση που ειχαμε σήμερα μου ειπε πως δεν το θυμάται και τον πείραξε επειδή ειπε θελει να δωσει στο μωρό το όνομα της αδερφής του που εχει πεθάνει . Προσωπικά δεν είναι ότι δεν μου αρέσει το όνομα απλα το θεωρω γρουσουζιά να δώσεις ονομα πεθαμένου που αυτοκτόνησε. Γενικά δεν πιστεύω στις προκαταλήψεις αλλα αυτο το θεωρώ ταμπού.  Ειχαμε πει πως αν έβγαινε αγόρι θα έμπαινε του πατέρα του ,αν κορίτσι καποιο της Παναγίας αλλά όχι  Μαρία ή Παναγιώτα επειδη το Μαρία έχει μπει και Παναγιώτα λένε εμένα . Η πεθερά μου δεν θελει να μπει το ονομα της. Βρε κορίτσια  δε μου αρέσουν τα διπλά ονόματα , ποτε δε μου αρεσαν και δε θελω να μαλώσουμε για κατι τόσο ανόητο οσο το όνομα ενος παιδιού . Φυσικά και τον νοιάζει να είναι γερό πάνω από ολα αλλα δεν νομιζα οτι θα προκύψει τέτοιο θέμα. Πιστεύω πως θελει να μπει μονο και μονο επειδή την έχασε νωρίς. 

Συγγνώμη αλλά η αυτοκτονία δεν είναι καθόλου ταμπού δεν σημαίνει τίποτα εκτός από αυτό που είναι δεν σημαίνει ότι είναι κάποιος τρελός (δεν πιστεύω στις ψυχικές ασθενείες αλλά στις ψυχολογικές δυσκολίες που όλοι μας περνάμε ανά περιόδους) δεν υπάρχουν καλές και κακές σκέψεις όλα είναι μέσα στο παιχνίδι της ζωής τώρα αν κάποιος θέλει να σκοτώσει κάποιον εκεί παρεμβαίνει η δικαιοσύνη πχ αλλά αν δεν αφορούν δολοφονία οι σκέψεις όλες οι άλλες είναι απλώς σκέψεις εγώ θα σου πω το εξής με το να δώσει ένα όνομα στο παιδί δεν τιμάει αυτόν που το δίνει οι άνθρωποι μας είναι σημαντικοί είτε ακούμε το όνομα τους είτε όχι καλύτερα να πείτε το παιδί κάποιο παράγωγο της Παναγίας (αν και δεν πιστεύω ωστόσο ήταν η αρχική σου επιλογή) 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...