Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

1 hour ago, playbunny είπε:

Ναιιιι!!! και μετα απο λιγο εισαι εσυ με την μπουμπουκα!! Απο Δευτερα βλεπω ειμαστε στην σειρα αρκετες! :-D

πρίν από 58 λεπτά , Blonde είπε:

Ασχετο..τι φορμακια έχεις πάρει μαζί για να τους βάλεις? Πολύ με μπερδεύει ο καιρός μια έτσι μια αλλιώς!! 

Αρχές Ιουνίου θα έχουμε όλες αγκαλιά τα μωρά μας!!! Βαμβακερό φορμακι θα της βάλω και ζιπουνακι από μέσα με καλτσακια. Έχω πικέ κουβερτουλα αλλά μπορεί να πάρω και καμιά φλις

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Blonde said:

Ασχετο..τι φορμακια έχεις πάρει μαζί για να τους βάλεις? Πολύ με μπερδεύει ο καιρός μια έτσι μια αλλιώς!! 

Τα 40αρια ηταν περαστικο κύμα απο Αφρικη, οπότε δεν νομιζω να έχουμε τοση ζεστη αποτομα παλι. 

Τους εβαλα κοντομανικα εσωρουχακια (ζιπουνακια) και μακρυμανικα φορμακια. Πηρα και 2 ζακετες για απο πανω μπας και εχει ψυχρα την μερα που θα βγούμε. Ξεκιναει απο μαιευτήριο το: "ζακετα να παρεις!!" Χαχα :mrgreen:

Βαλε παραπανω επιλογες μαζί και θα μας βοηθήσουν οι μαιες τι είναι σωστό για την μερα εξοδου. 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Τα 40αρια ηταν περαστικο κύμα απο Αφρικη, οπότε δεν νομιζω να έχουμε τοση ζεστη αποτομα παλι. 

Τους εβαλα κοντομανικα εσωρουχακια (ζιπουνακια) και μακρυμανικα φορμακια. Πηρα και 2 ζακετες για απο πανω μπας και εχει ψυχρα την μερα που θα βγούμε. Ξεκιναει απο μαιευτήριο το: "ζακετα να παρεις!!" Χαχα :mrgreen:

Βαλε παραπανω επιλογες μαζί και θα μας βοηθήσουν οι μαιες τι είναι σωστό για την μερα εξοδου. 

Κοριτσάκια μου με το καλό σε όλες!

Να μην αγχώνεστε,να ζήσετε τη μαγική στιγμή είτε γεννήσετε φυσιολογικά,είτε με καισαρική.

Η καισαρική πονάει λιγάκι αλλά είναι τις πρώτες δέκα μέρες και είναι σημαντικό να σηκωθείτε γρήγορα και γενικώς να περπατάτε και να κινείστε.

Βγήκα από την ομάδα νωρίς αλλά όποτε έχω χρόνο σας διαβάζω αγκαλιά με τη μπουμπούκα μου και χαίρομαι τόσο για όλες.

Με κάποιες ξεκινήσαμε μαζί και μου φαίνεται πραγματικά απίστευτο πως πέρασε ο καιρός!Πότε μιλούσαμε για αυχενική διαφάνεια και τώρα για τοκετούς.

Να ζήσετε τις τελευταίες μέρες της εγκυμοσύνης σας και να είστε ήρεμες.

Όσες γεννήσατε να σας ζήσουν τα μωράκια σας.Να είναι υγιή και καλότυχα!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Δεν εχω προσωπικη εμπειρία αλλα απο ενα σωρό περιπτωσεις που ξερω δεν ειχαν θεμα τα μωρακια με την περιτυλιξη. Ολα καλα θα είναι!! :wub:

Κορίτσια μου, εχουμε ημερομηνία επιτέλους!! Σε μια εβδομάδα παμε για καισαρική.. 3 Ιουνίου το πρωι!! ♥️♥️

Με το καλό τα μωράκια σου λαγουδάκι !!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Νανσουλι μου!!!  Ελπιζω να ειστε καλα και να εχεις τις μπουμπουκες σπιτι! :wub:

Ναι είμαστε σπιτι και με τις 2!!!!Είναι υπέροχα η απόλυτη ευτυχία Αλλά και η απόλυτη κουραση. Ετοιμάσου για χαμό!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Ναι είμαστε σπιτι και με τις 2!!!!Είναι υπέροχα η απόλυτη ευτυχία Αλλά και η απόλυτη κουραση. Ετοιμάσου για χαμό!!!

Εεεε οι ζουζουνες!!! :wub: Ετοιμοι ειμαστε εδω και 2 εβδομαδες! Τον γιατρο περιμεναμε, αλλα ευτυχως ετοιμαστηκε κι αυτος χεχε :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μ

Just now, playbunny είπε:

Εεεε οι ζουζουνες!!! :wub: Ετοιμοι ειμαστε εδω και 2 εβδομαδες! Τον γιατρο περιμεναμε, αλλα ευτυχως ετοιμαστηκε κι αυτος χεχε 

Μου με το καλό σε όλες σας να χαρείτε την κάθε στιγμή και να πάρετε με το καλό όλες αγκαλίτσα τα μπεμπάκι Α σας☆☆♡
 
  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...με το καλο σε ολες μας και να σας ζησουν σε οσες γεννησαν...εμεις ειχαμε γιατρο χθες 37 και 2 2870 η μικρη ζουζουνα...κλεισαμε την καισαρικη 9/06 αλλα σημερα ξυπνησα με ροζ καφε υγρα...ο ντοκ ειπε προς τ παρον τ παρακολουθουμε...αν αρχισουν πονοι ή αιμα παμε γ πιο νωρις..εσεις πως ειστε?

 

  • Μου αρέσει 3

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicool είπε:

Καλημερα κοριτσια...με το καλο σε ολες μας και να σας ζησουν σε οσες γεννησαν...εμεις ειχαμε γιατρο χθες 37 και 2 2870 η μικρη ζουζουνα...κλεισαμε την καισαρικη 9/06 αλλα σημερα ξυπνησα με ροζ καφε υγρα...ο ντοκ ειπε προς τ παρον τ παρακολουθουμε...αν αρχισουν πονοι ή αιμα παμε γ πιο νωρις..εσεις πως ειστε?

 

Καλημέρα Νικόλ μου!!! Μαζί γεννάμε το ξέρεις;; 9/6 έχω και εγώ καισαρική αν δεν γίνει κάτι πιο μπροστά!! Η μικρή σου μια χαρά είναι!!! Με το καλό όποτε και αν είναι!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jerina είπε:

Καλημέρα Νικόλ μου!!! Μαζί γεννάμε το ξέρεις;; 9/6 έχω και εγώ καισαρική αν δεν γίνει κάτι πιο μπροστά!! Η μικρή σου μια χαρά είναι!!! Με το καλό όποτε και αν είναι!!!

χαχαχαχαχα 7 τ πρωι να σαι εκει σε ειπε κ εσενα ? ε δε μπορει καπου θα ανταμωσουμε αν δεν εχουμε απροοπτα :P 

  • Χαχα 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicool said:

χαχαχαχαχα 7 τ πρωι να σαι εκει σε ειπε κ εσενα ? ε δε μπορει καπου θα ανταμωσουμε αν δεν εχουμε απροοπτα :P 

Πες στην μπεμπα να μείνει λιιιιγο ακόμα μεσα να γνωρισει την μπεμπα της @Jerina - η πρώτη φιλενάδα για καφε (γαλα) να πουν τα νεα τους. Πως περασαν το 9μηνο μεσα κλπ χεχεχε :mrgreen:

Οποτε κι αν επιλέξει να έρθει να είναι με το καλο κοριτσάκι!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!Γεννησα!Στις 4 το πρωι ξεκινισαν οι πονοι.Στις 5 εγιναν εντονοι.Ιρθα στιν κλινικι.Χωρις διαστολι αλλα με μαλακο τραχιλο.Σε μια ωρα ειχα τελεια διαστολι. Σινολικα Γεννησα σε 2,5 ωρες.Πολι πονο,πολι κοντα οι σισπασεις.Οχι αιμοραγια .Ολα καλα!

  • Μου αρέσει 12

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια!Γεννησα!Στις 4 το πρωι ξεκινισαν οι πονοι.Στις 5 εγιναν εντονοι.Ιρθα στιν κλινικι.Χωρις διαστολι αλλα με μαλακο τραχιλο.Σε μια ωρα ειχα τελεια διαστολι. Σινολικα Γεννησα σε 2,5 ωρες.Πολι πονο,πολι κοντα οι σισπασεις.Οχι αιμοραγια .Ολα καλα!

Να σας ζήσει κορίτσι μου!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Καλημερα κοριτσακια!Γεννησα!Στις 4 το πρωι ξεκινισαν οι πονοι.Στις 5 εγιναν εντονοι.Ιρθα στιν κλινικι.Χωρις διαστολι αλλα με μαλακο τραχιλο.Σε μια ωρα ειχα τελεια διαστολι. Σινολικα Γεννησα σε 2,5 ωρες.Πολι πονο,πολι κοντα οι σισπασεις.Οχι αιμοραγια .Ολα καλα!

Τι καλα νεα!! Να σας ζήσει το νεο μελος!!! :wub:

Ελπιζω να εχεις ηδη ηρεμήσει απο καουρες κλπ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...