Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Άννα.Κρήτη said:

Καλησπέρα κοριτσια! Γεννησα κι εγω 15 μαιου με καισαρικη. Όλα πηγαν πολυ καλα το μωρο γεννήθηκε 2780γρ. Ειναι πολυ καλος και την δευτερα ηρθαμε σπιτι μας. 2 μερες ειχα πονακια περιοδου και με τραβούσα τα ραμματα , τιποτα το τραγικό. Πλέον δε με τραβουν καθολου τα ραμματα με το που ενεργηθηκα ουτε ποναω..περπαταω κανονικα, σκύβω, δεν έχω κανένα θέμα. Την αλλη παρασκευη θα παω να μου κόψει τα ραμματα ο γιατρος. Γεννησα 2 παρα τέταρτο το μεσημέρι και στις 6 το απόγευμα σηκωθηκα και περπατησα..η αλήθεια είναι ότι τις 2 πρώτες μερες τραβούσα πολυ τα ραμματα. 

Τι ωραία νεα!! Να σας ζήσει ο μπεμπουλης!!! Ευχαριστούμε και για τις πληροφορίες. Εκανες επισκληριδιο ή ολικη?

Just now, Blonde said:

Καλέ τι τέλειο βάρος έχουν!! Δώσε μου εμένα αμνιακό που το χω λιγοοοοο!! Με το καλό να έρθει η μέρα να τα πάρεις αγκαλίτσα κορίτσι μου! 

Σε ευχαριστω κοριτσάκι μου!! Με το καλο για ολες μας!! Μακαρι να μπορούσα να σου δωσω μερικες κανατουλες αμνιακό υγρό, έχει μπολικο η μπεμπα χεχε. :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Τι ωραία νεα!! Να σας ζήσει ο μπεμπουλης!!! Ευχαριστούμε και για τις πληροφορίες. Εκανες επισκληριδιο ή ολικη?

Σε ευχαριστω κοριτσάκι μου!! Με το καλο για ολες μας!! Μακαρι να μπορούσα να σου δωσω μερικες κανατουλες αμνιακό υγρό, έχει μπολικο η μπεμπα χεχε. :mrgreen:

Ευχαριστώ πολυ! Έκανα ραχιαια αναισθησια που μπαίνει βελονα αλλα δεν αφήνει σωληνακι όπως η επισκληριδιος.. και μουδιαζεις σε 10 δευτερα

  • Ευχαριστώ 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, playbunny είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?

Πηγα στον γιατρό του ντοπλερ σημερα και βρήκε αυξημένο το αμνιακο υγρο της μπεμπας (πριβε πισινα η κυρία :mrgreen:) οποτε ειπε περιπου 1 εβδομάδα κ κατι για delivery. ξεκιναω ινσουλίνη αποψε για οσες μερες εμειναν ωστε να φρενάρουμε την αύξηση του υγρου.

Η μπεμπα μας είναι 3kg και ο μπεμπης 2,5kg. 

Επόμενο ραντεβου στον γυναικολόγο σε 7 ημερες και βλέπουμε πως παει..

Τώρα πραγματικά έμεινε η ουρά φιλενάδα!!! Χαχαχαα με το καλό ψυχή μου,τα μωράκια σου είναι έτοιμα!!! Ούτε θερμοκοιτίδα θα μπουν!!

1 hour ago, Boubou93 είπε:

Εδώ πάλι καλά δεν έχει και πολύ ζέστη αλλά εκεί πρέπει να σκάτε τώρα βλέπω τρελές θερμοκρασίες !!!! Οι εξετάσεις καλές δόξα το θεό !!! Το δωμάτιο έτοιμο ;;;

Το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο μόνο καθάρισμα θέλει και συμμάζεμα τα ρουχαλακια. Εσύ κορίτσι μου το ετοιμασες; Άσε πολλή ζέστη πεθάναμε τα βράδια είναι το χειρότερο!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina said:

Τώρα πραγματικά έμεινε η ουρά φιλενάδα!!! Χαχαχαα με το καλό ψυχή μου,τα μωράκια σου είναι έτοιμα!!! Ούτε θερμοκοιτίδα θα μπουν!!

Τα μωρακια είναι ετοιμα, εγω είμαι έτοιμη, ο γιατρός δεν είναι ακόμα ετοιμος χαχα.

Λεει ο γιατρός του ντοπλερ παμε τοκετο το πολυ σε 1 εβδομάδα. Λέει ο γιατρός μου "αφού θα παρεις ινσουλίνη παμε και λιγο παραπερα".. θα φτάσουμε οντως Ιουνιο μου φαίνεται τελικα! :mrgreen:

Μακαρι να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα!! 

Για την ζεστη δεν βαζετε ανεμιστήρα ή κλιματισμό? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ; Συγχαρητήρια στα κορίτσια που γέννησαν να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας!!!Εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό μου είπε ότι η μικρή είναι σχεδόν 3 κιλά είμαι τώρα 36 εβδομάδα! Βρε κορίτσια μήπως εχετε μάθει τιποτα για τα επισκεπτήρια στα μαιευτήρια ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΑΝΝΑ91 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ; Συγχαρητήρια στα κορίτσια που γέννησαν να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας!!!Εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό μου είπε ότι η μικρή είναι σχεδόν 3 κιλά είμαι τώρα 36 εβδομάδα! Βρε κορίτσια μήπως εχετε μάθει τιποτα για τα επισκεπτήρια στα μαιευτήρια ; 

Καλησπερα κορίτσι μου. Εγώ θα γεννήσω στο γαία. Εχθές μου είπαν ότι επιτρέπεται μόνο ο σύζυγος και μόνο ώρες επισκεπτηριου. 12.30 με 13 και 17.30 με 18. Δεν ξέρουν μέχρι πότε θα ισχύει και δεν ισχύει το ίδιο σε όλα τα μαιευτήρια. Εγώ τουλάχιστον δεν είμαι πρωτάρα. Αν και στην καισαρική κάποια πράγματα θέλουν βοήθεια. Τις πρωτότοκες λυπάμαι 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Τα μωρακια είναι ετοιμα, εγω είμαι έτοιμη, ο γιατρός δεν είναι ακόμα ετοιμος χαχα.

Λεει ο γιατρός του ντοπλερ παμε τοκετο το πολυ σε 1 εβδομάδα. Λέει ο γιατρός μου "αφού θα παρεις ινσουλίνη παμε και λιγο παραπερα".. θα φτάσουμε οντως Ιουνιο μου φαίνεται τελικα! :mrgreen:

Μακαρι να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα!! 

Για την ζεστη δεν βαζετε ανεμιστήρα ή κλιματισμό? 

Κλιματιστικό μια φορά έβαλα ένα μεσημέρι η χαζή... έπρεπε να βάλω πιο πολύ... Αλλά λυπήθηκα τον άντρα μου τον κρυουλιαρη.. χαχαχαχα όχι μωρέ εγώ φταίω έξω είχε δροσιά λέω θα ανοίξω παράθυρα και όλα οκ...αλλά το σπίτι μέσα δεν δροσίζεται με τίποτα!!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina said:

Κλιματιστικό μια φορά έβαλα ένα μεσημέρι η χαζή... έπρεπε να βάλω πιο πολύ... Αλλά λυπήθηκα τον άντρα μου τον κρυουλιαρη.. χαχαχαχα όχι μωρέ εγώ φταίω έξω είχε δροσιά λέω θα ανοίξω παράθυρα και όλα οκ...αλλά το σπίτι μέσα δεν δροσίζεται με τίποτα!!

Βαλε πουλακι μου, δεν παλεύεται με τις ορμονες και τις εξαψεις!! Ουφφφφ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Γεννησα κι εγω 15 μαιου με καισαρικη. Όλα πηγαν πολυ καλα το μωρο γεννήθηκε 2780γρ. Ειναι πολυ καλος και την δευτερα ηρθαμε σπιτι μας. 2 μερες ειχα πονακια περιοδου και με τραβούσα τα ραμματα , τιποτα το τραγικό. Πλέον δε με τραβουν καθολου τα ραμματα με το που ενεργηθηκα ουτε ποναω..περπαταω κανονικα, σκύβω, δεν έχω κανένα θέμα. Την αλλη παρασκευη θα παω να μου κόψει τα ραμματα ο γιατρος. Γεννησα 2 παρα τέταρτο το μεσημέρι και στις 6 το απόγευμα σηκωθηκα και περπατησα..η αλήθεια είναι ότι τις 2 πρώτες μερες τραβούσα πολυ τα ραμματα. 

Να σου ζισει κοριτσι μου,και καλος στα κιλα του.Μπραβο, γερο να ναι κι εσυ καλη αναρωσι.Εγω αν ειδες ακομα ταλαιπωρουμαι πολυ και αναμενω.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Τώρα πραγματικά έμεινε η ουρά φιλενάδα!!! Χαχαχαα με το καλό ψυχή μου,τα μωράκια σου είναι έτοιμα!!! Ούτε θερμοκοιτίδα θα μπουν!!

Το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο μόνο καθάρισμα θέλει και συμμάζεμα τα ρουχαλακια. Εσύ κορίτσι μου το ετοιμασες; Άσε πολλή ζέστη πεθάναμε τα βράδια είναι το χειρότερο!!!

Ναι το ετοίμασα μόνο η μπεμπουλα μου λείπει από εκεί μέσα !!!! Σιγά σιγά θα τα κανείς , άναψε λίγο το κλιματιστικό και θα περάσει !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Boubou93 είπε:

Ναι το ετοίμασα μόνο η μπεμπουλα μου λείπει από εκεί μέσα !!!! Σιγά σιγά θα τα κανείς , άναψε λίγο το κλιματιστικό και θα περάσει !!

Σήμερα άλλαξε ο καιρός ευτυχώς έχει πολλή δροσιά το πάει για βροχή...πως τα πάς με το πρήξιμο;το έψαξες καθόλου;χθες σου είπε και μια κοπέλα εδώ να το κοιτάξεις...δεν τα γνωρίζω καλά και θεώρησα ότι είναι καλή η πίεση σου γιατί για περιπτώσεις υπέρτασης είναι μια χαρά και εγώ 12 και 8 έχω πάντα ενώ ήμουν υποτασικη πριν λιγα χρόνια.συγνώμη δεν θέλω να πω κάτι λάθος...αλλά καλύτερα απευθυνσου τον γιατρό σου..


 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Comet είπε:

Να σου ζισει κοριτσι μου,και καλος στα κιλα του.Μπραβο, γερο να ναι κι εσυ καλη αναρωσι.Εγω αν ειδες ακομα ταλαιπωρουμαι πολυ και αναμενω.

Σ ευχαριστω γλυκιά μου..υπομονη λιγες μερούλες εμειναν και για σένα!! 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Σ ευχαριστω γλυκιά μου..υπομονη λιγες μερούλες εμειναν και για σένα!! 

Ναι,λιγο εμεινε...Οσο κοντευω ειναι πιο ευκολο να κανω υπομονι..Εχω αρχισει να  ενθουσιαζομαι που θα τον δω επιτελους...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2020 at 6:51 ΜΜ, Comet είπε:

Ναι,λιγο εμεινε...Οσο κοντευω ειναι πιο ευκολο να κανω υπομονι..Εχω αρχισει να  ενθουσιαζομαι που θα τον δω επιτελους...

Ακριβως κοριτσι μου! Μη το βάζεις κατω


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ 13-5-20

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 ΓΕΝΗΣΑΜΕ2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 6-5-20

ZINA21 ♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡♡

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡ 7-4-20♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ♡15-5-29♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

TONI@♡ ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

JERINA♡ ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

KLAIRI31♡ ΠΗΤ:24-06-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

@Άννα.Κρήτη Να σου ζήσει ο μπέμπαρος γερός και δυνατός κοριτσάκι μου♡♡
 
  • Μου αρέσει 4

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...