Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Δηλαδή το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για τον άντρα μου και εμένα δεν είναι το ίδιο;;και εγώ Γένεσις θα γεννήσω. Έβγαλα και ληξιαρχική πράξη γάμου. Μαζί θα είμαστε Νικόλ μου να είμαστε και μαζί στο δωμάτιο τι καλαααα

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! Ναι έχω και εγώ συσπάσεις άσε...χωρίς πόνο μόνο έντονο πέτρωμα. Σήμερα είχα γιατρό όλα καλά η μικρή είναι πλέον 2740 36η εβδομάδα είμαι. Από εβδομάδα έχω πάλι γιατρό για καρδιοτοκογραφο. Κλείσαμε για 9 Ιουνίου καισαρική αλλά αν έρθει μέχρι τότε φυσιολογικά και είναι όλα καλά θα γεννηθεί φυσιολογικά.

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι όλα καλά !!!

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! Αύριο μπαίνω κι εγώ 36η εβδομάδα! 2750 είναι το μικρούλι μου! Αν πάνε όλα καλά θα φτάσουμε τέλη Ιουνίου για γέννα, μου είπε ο γιατρός πως δεν έχουμε ενδείξεις για νωρίτερα.. αυτά τα πετρώματα της κοιλιάς κορίτσια τι αίσθηση έχουν? Υπάρχει περίπτωση να μου συμβαίνει και να μην το καταλαβαίνω? Μέχρι τώρα δεν έχω νιώσει ούτε μια φορά..

@Nicool  στο Γένεσις Θεσσαλονίκης ή Αθήνας αναφέρεσαι?

Κορίτσι μου δεν πονάνε απλά νιώθεις την κοιλιά σου σκληρή και μάλιστα αν ακουμπήσεις πάνω σε αυτή μπορείς να αισθανθείς τον σκελετό του μωρού!!! Πάντως δεν το έχουν όλες οι γυναίκες εγώ τα είχα από τον τέταρτο απλά τώρα είναι πιο έντονα !!!! Αλλά δεν πονάνε καθόλου !!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! Αύριο μπαίνω κι εγώ 36η εβδομάδα! 2750 είναι το μικρούλι μου! Αν πάνε όλα καλά θα φτάσουμε τέλη Ιουνίου για γέννα, μου είπε ο γιατρός πως δεν έχουμε ενδείξεις για νωρίτερα.. αυτά τα πετρώματα της κοιλιάς κορίτσια τι αίσθηση έχουν? Υπάρχει περίπτωση να μου συμβαίνει και να μην το καταλαβαίνω? Μέχρι τώρα δεν έχω νιώσει ούτε μια φορά..

@Nicool  στο Γένεσις Θεσσαλονίκης ή Αθήνας αναφέρεσαι?

Θεσσαλονικης κοριτσι :) 

  • Ευχαριστώ 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Comet said:

Μολις με ενημερωσε ο γιατρος,προκλισι θα γινει το Σαβατο.3 μερες κοριτσακια.Ερχεται.....

Αντε βρε κουκλιτσα να ηρεμησεις!! Με το καλο το αγορακι σου το μικρο!! :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/5/2020 at 6:27 ΜΜ, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Γεννησα κι εγω 15 μαιου με καισαρικη. Όλα πηγαν πολυ καλα το μωρο γεννήθηκε 2780γρ. Ειναι πολυ καλος και την δευτερα ηρθαμε σπιτι μας. 2 μερες ειχα πονακια περιοδου και με τραβούσα τα ραμματα , τιποτα το τραγικό. Πλέον δε με τραβουν καθολου τα ραμματα με το που ενεργηθηκα ουτε ποναω..περπαταω κανονικα, σκύβω, δεν έχω κανένα θέμα. Την αλλη παρασκευη θα παω να μου κόψει τα ραμματα ο γιατρος. Γεννησα 2 παρα τέταρτο το μεσημέρι και στις 6 το απόγευμα σηκωθηκα και περπατησα..η αλήθεια είναι ότι τις 2 πρώτες μερες τραβούσα πολυ τα ραμματα. 

Νας σας ζήσει κορίτσι μου!!!

Κορίτσια τι κάνετε? βλέπω λίγο πολύ φτάσαμε στο τέλος όλες κ επικρατεί ένας ψιλοχαμος....χθες πήγα κ εγώ στο γιατρό.. αγχώθηκα πολύ γιατί πλησιάζω κ εγώ με την καισαρική κ θα είμαι σπίτι χωρίς βοήθεια με τρία παιδιά στο σπίτι.. οπότε μέσα σε όλα έχω κ άλλα αγχοι.

Κορίτσια μου θέλω τη γνώμη σας.χθες ο γιατρός μου λέει ότι 34κ 4 εβδομάδων που είμαι το μωρό είναι 2890 κ το ύψος του αντιστοιχεί ήδη στις 39 εβδομάδων ακριβώς δλδ θα έχουμε ένα πολύ ψηλό μωρό όλα οκ..

Έχει  περίτυλιχτει ο ομφάλιος λώρος γύρω από το λαιμό του.εκανε κ Doppler κ μου είπε να μην ανησυχω Γιατί πλέον είναι μεγάλος κ δεν μπορεί να κουνηθεί κ άλλο για να κάνει ζημιά.

9-10 Ιουνίου θα με δει τελευταία φορά κ μιλάμε για το ραντεβού τις καισαρικής μεταξύ 15-20 Ιουνίου...

Κορίτσια αγχώθηκα πολύ με αυτήν την περιτύλιξη  δεν ξανά έτυχε στα άλλα παιδιά μου..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Melody90 said:

Νας σας ζήσει κορίτσι μου!!!

Κορίτσια τι κάνετε? βλέπω λίγο πολύ φτάσαμε στο τέλος όλες κ επικρατεί ένας ψιλοχαμος....χθες πήγα κ εγώ στο γιατρό.. αγχώθηκα πολύ γιατί πλησιάζω κ εγώ με την καισαρική κ θα είμαι σπίτι χωρίς βοήθεια με τρία παιδιά στο σπίτι.. οπότε μέσα σε όλα έχω κ άλλα αγχοι.

Κορίτσια μου θέλω τη γνώμη σας.χθες ο γιατρός μου λέει ότι 34κ 4 εβδομάδων που είμαι το μωρό είναι 2890 κ το ύψος του αντιστοιχεί ήδη στις 39 εβδομάδων ακριβώς δλδ θα έχουμε ένα πολύ ψηλό μωρό όλα οκ..

Έχει  περίτυλιχτει ο ομφάλιος λώρος γύρω από το λαιμό του.εκανε κ Doppler κ μου είπε να μην ανησυχω Γιατί πλέον είναι μεγάλος κ δεν μπορεί να κουνηθεί κ άλλο για να κάνει ζημιά.

9-10 Ιουνίου θα με δει τελευταία φορά κ μιλάμε για το ραντεβού τις καισαρικής μεταξύ 15-20 Ιουνίου...

Κορίτσια αγχώθηκα πολύ με αυτήν την περιτύλιξη  δεν ξανά έτυχε στα άλλα παιδιά μου..

Δεν εχω προσωπικη εμπειρία αλλα απο ενα σωρό περιπτωσεις που ξερω δεν ειχαν θεμα τα μωρακια με την περιτυλιξη. Ολα καλα θα είναι!! :wub:

Κορίτσια μου, εχουμε ημερομηνία επιτέλους!! Σε μια εβδομάδα παμε για καισαρική.. 3 Ιουνίου το πρωι!! ♥️♥️

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Νας σας ζήσει κορίτσι μου!!!

Κορίτσια τι κάνετε? βλέπω λίγο πολύ φτάσαμε στο τέλος όλες κ επικρατεί ένας ψιλοχαμος....χθες πήγα κ εγώ στο γιατρό.. αγχώθηκα πολύ γιατί πλησιάζω κ εγώ με την καισαρική κ θα είμαι σπίτι χωρίς βοήθεια με τρία παιδιά στο σπίτι.. οπότε μέσα σε όλα έχω κ άλλα αγχοι.

Κορίτσια μου θέλω τη γνώμη σας.χθες ο γιατρός μου λέει ότι 34κ 4 εβδομάδων που είμαι το μωρό είναι 2890 κ το ύψος του αντιστοιχεί ήδη στις 39 εβδομάδων ακριβώς δλδ θα έχουμε ένα πολύ ψηλό μωρό όλα οκ..

Έχει  περίτυλιχτει ο ομφάλιος λώρος γύρω από το λαιμό του.εκανε κ Doppler κ μου είπε να μην ανησυχω Γιατί πλέον είναι μεγάλος κ δεν μπορεί να κουνηθεί κ άλλο για να κάνει ζημιά.

9-10 Ιουνίου θα με δει τελευταία φορά κ μιλάμε για το ραντεβού τις καισαρικής μεταξύ 15-20 Ιουνίου...

Κορίτσια αγχώθηκα πολύ με αυτήν την περιτύλιξη  δεν ξανά έτυχε στα άλλα παιδιά μου..

Ούτε εγώ έχω προσωπική εμπειρία αλλά για να μην αγχώνεσαι πες του να σε δει πάλι νωρίτερα από 9-10 Ιουνίου να είσαι σίγουρη!! 

Just now, playbunny είπε:

Δεν εχω προσωπικη εμπειρία αλλα απο ενα σωρό περιπτωσεις που ξερω δεν ειχαν θεμα τα μωρακια με την περιτυλιξη. Ολα καλα θα είναι!! :wub:

Κορίτσια μου, εχουμε ημερομηνία επιτέλους!! Σε μια εβδομάδα παμε για καισαρική.. 3 Ιουνίου το πρωι!! ♥️♥️

Με το κάλοο να έρθουν τα μωράκια σας!! :x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και μεις θα γεννήσουμε την Δευτέρα σλογω υψηλής πίεσης.... Ήταν ανεβασμένη πάλι στην 1η εγκυμοσύνη κ πάλι μπήκα με πρόκληση... Και πάλι τώρα τα ίδια.... Με το καλό σε όλες σας

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , playbunny είπε:

Δεν εχω προσωπικη εμπειρία αλλα απο ενα σωρό περιπτωσεις που ξερω δεν ειχαν θεμα τα μωρακια με την περιτυλιξη. Ολα καλα θα είναι!! :wub:

Κορίτσια μου, εχουμε ημερομηνία επιτέλους!! Σε μια εβδομάδα παμε για καισαρική.. 3 Ιουνίου το πρωι!! ♥️♥️

Άντε  βρε κορίτσι μου με το καλό!ουφ πλησιάζει ο καιρός μας τώρα...να μας πεις μετά το χειρουργείο πως είσαι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Και μεις θα γεννήσουμε την Δευτέρα σλογω υψηλής πίεσης.... Ήταν ανεβασμένη πάλι στην 1η εγκυμοσύνη κ πάλι μπήκα με πρόκληση... Και πάλι τώρα τα ίδια.... Με το καλό σε όλες σας

Με το καλοοο το μωράκι σας!!!:x όλα καλά να πάνε!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina said:

Με το καλό λαγουδάκι μας!! Τέλεια οι μέρες πλησιάζουν!!!

Ναιιιι!!! και μετα απο λιγο εισαι εσυ με την μπουμπουκα!! Απο Δευτερα βλεπω ειμαστε στην σειρα αρκετες! :-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ναιιιι!!! και μετα απο λιγο εισαι εσυ με την μπουμπουκα!! Απο Δευτερα βλεπω ειμαστε στην σειρα αρκετες! :-D

Ασχετο..τι φορμακια έχεις πάρει μαζί για να τους βάλεις? Πολύ με μπερδεύει ο καιρός μια έτσι μια αλλιώς!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...