Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

ναι με φτ, με την έννοια ότι δεν έχω κάποια επιπλοκή μέχρι τώρα στην εγκυμοσύνη

ο γιατρός μου είναι πολύ λακωνικός, δεν έχουμε πολυμιλήσει για τον τοκετό, γίνεται χαμός στο έλενα από τότε που κλείσαν τα απογευματινά ιατρεία και τα ραντεβού μας είναι λίγο βιαστικά...

άρα εσύ ξέρεις πότε γεννάς, καλό αυτό! γιατί εγώ έχω αγωνία για το πότε : )

Just now, Klairi31 said:

Σε ευχαριστώ πολύ !

Με φτ πας;

Εγώ θεσνικη είμαι κ θα πάω προγραμματισμένα με κτ Ιπποκράτειο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiaz είπε:

ναι με φτ, με την έννοια ότι δεν έχω κάποια επιπλοκή μέχρι τώρα στην εγκυμοσύνη

ο γιατρός μου είναι πολύ λακωνικός, δεν έχουμε πολυμιλήσει για τον τοκετό, γίνεται χαμός στο έλενα από τότε που κλείσαν τα απογευματινά ιατρεία και τα ραντεβού μας είναι λίγο βιαστικά...

άρα εσύ ξέρεις πότε γεννάς, καλό αυτό! γιατί εγώ έχω αγωνία για το πότε : )

 

Καλά μη νομίζεις, ούτε εγώ ξέρω :-) 2 Ιούνη που θα ξαναπαω στον γιατρό λογικά θα μου πει. 

Εν αναμονη λοιπόν :-)


m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Τετάρτη πρωι έχουμε ραντεβού να τα δει και αναλογα πως θα το κρινει να μας πει τι κάνουμε. Αναμονη 48 ωρες ακομα για να ξερουμε! 

Εσυ πως είσαι κοριτσακι? Πότε εχεις γιατρό?

Εν τω μεταξύ με την ζεστη με πιανει υπνηλία ολη την ωρα.. :oops:

Με έφαγε η ζέστη...προχθές δε μπορούσα ούτε τα χέρια μου να κουνήσω!!! Χθες πιάστηκα στους τένοντες ανάμεσα στα πόδια στο μπικίνι... ακόμη πονάνε...δεν ξέρω αν είναι από τράβηγμα στην προσπάθεια να σηκώνομαι από κρεβάτι η καναπέ ή είναι τα της εγκυμοσύνης... Γιατρό έχω την Δευτέρα 25 μαϊου.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina said:

Με έφαγε η ζέστη...προχθές δε μπορούσα ούτε τα χέρια μου να κουνήσω!!! Χθες πιάστηκα στους τένοντες ανάμεσα στα πόδια στο μπικίνι... ακόμη πονάνε...δεν ξέρω αν είναι από τράβηγμα στην προσπάθεια να σηκώνομαι από κρεβάτι η καναπέ ή είναι τα της εγκυμοσύνης... Γιατρό έχω την Δευτέρα 25 μαϊου.

Καλα, υπάρχουν φουλ πιασίματα, τραβηγματα και πονοι απο κατω στην προσπάθεια σηκω-κατσε. Και σε καναπε και αυτοκίνητο. Γενικά όλα πονάνε πλέον και 40 βαθμοι ζεστη, περνάμε καλά!! :-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλα, υπάρχουν φουλ πιασίματα, τραβηγματα και πονοι απο κατω στην προσπάθεια σηκω-κατσε. Και σε καναπε και αυτοκίνητο. Γενικά όλα πονάνε πλέον και 40 βαθμοι ζεστη, περνάμε καλά!! :-P

Στο αυτοκίνητο επειδή έχουμε καλά καθίσματα είμαι πολύ καλά... Σκέψου ότι πολλές φορές έχω κοιμηθεί όρθια χαχαχαχα. Αλλά τα σήκω κάτσε γιατί είμαι και από αυτές που έχουν τσιβια στον κ@λο τους μου έκαναν τη ζημιά... Η ζέστη δε άστο... Τα άκρα μου άρχισαν να πρήζονται...


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jerina said:

Στο αυτοκίνητο επειδή έχουμε καλά καθίσματα είμαι πολύ καλά... Σκέψου ότι πολλές φορές έχω κοιμηθεί όρθια χαχαχαχα. Αλλά τα σήκω κάτσε γιατί είμαι και από αυτές που έχουν τσιβια στον κ@λο τους μου έκαναν τη ζημιά... Η ζέστη δε άστο... Τα άκρα μου άρχισαν να πρήζονται...

Κι εμενα σημερα ειδικα το αριστερό πόδι είναι φουσκα.. τα εβαλα σε μαξιλαρι ψηλα, μου τα ετριψε κι ο αντρουλης. Παλλεουμε να ξεφουσκώσουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλιτσες τι κάνετε ;;;; Ελπίζω να είστε όλες καλά !!!! Εγώ εδώ στο Λονδίνο περιμένω την μπεμπουλα μου πως και πως !!!!!!! Εσεις πως είστε ;;; Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε καμία ενοχλήσει στο στήθος όπως πόνο η να είναι βαρύ γιατί εγώ δεν νιώθω τίποτα και ψιλό αγχώνομαι γιατί φοβάμαι πως δεν θα έχω γάλα !!! Είναι λογικό;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Γεια σας μανουλιτσες τι κάνετε ;;;; Ελπίζω να είστε όλες καλά !!!! Εγώ εδώ στο Λονδίνο περιμένω την μπεμπουλα μου πως και πως !!!!!!! Εσεις πως είστε ;;; Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε καμία ενοχλήσει στο στήθος όπως πόνο η να είναι βαρύ γιατί εγώ δεν νιώθω τίποτα και ψιλό αγχώνομαι γιατί φοβάμαι πως δεν θα έχω γάλα !!! Είναι λογικό;

Ούτε εγώ έχω τίποτα... Ενώ τους πρώτους μήνες πονούσε και ήταν πρησμένο τώρα ειδικά τίποτα!! Μην αγχώνεσαι όμως το γάλα θα έρθει μετά τον τοκετό έτσι είναι η φύση... Λονδίνο ε;; Αν τι καλά... έχετε δροσιά;εδώ μας τηγάνισε...

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Στο αυτοκίνητο επειδή έχουμε καλά καθίσματα είμαι πολύ καλά... Σκέψου ότι πολλές φορές έχω κοιμηθεί όρθια χαχαχαχα. Αλλά τα σήκω κάτσε γιατί είμαι και από αυτές που έχουν τσιβια στον κ@λο τους μου έκαναν τη ζημιά... Η ζέστη δε άστο... Τα άκρα μου άρχισαν να πρήζονται...

αι μάνα μ θα γεννήσεις??? μας γκαστρωσες γεννησμας κ ακόμα περιμένουμε....παλιό σκουλικο...τα πόδια σε κρύο νερό με αλάτι ...κάνει θαύματα το έπαθα κ εγω

9 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Κι εμενα σημερα ειδικα το αριστερό πόδι είναι φουσκα.. τα εβαλα σε μαξιλαρι ψηλα, μου τα ετριψε κι ο αντρουλης. Παλλεουμε να ξεφουσκώσουν. 

τα πόδια σε λεκάνη με κρύο νερό κ αλάτι...κάνει θαύματα....το έκανα κ εγώ...καλημερααααααααααααα σουρλουλουδικα μωράκια μ.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

αι μάνα μ θα γεννήσεις??? μας γκαστρωσες γεννησμας κ ακόμα περιμένουμε....παλιό σκουλικο...τα πόδια σε κρύο νερό με αλάτι ...κάνει θαύματα το έπαθα κ εγω

τα πόδια σε λεκάνη με κρύο νερό κ αλάτι...κάνει θαύματα....το έκανα κ εγώ...καλημερααααααααααααα σουρλουλουδικα μωράκια μ.

Καλημέρα Ταρζανιτσα μου!! Θα ρωτησω βλακεια τωρα... Αλατι χοντρο ή ψιλο? :-D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα Ταρζανιτσα μου!! Θα ρωτησω βλακεια τωρα... Αλατι χοντρο ή ψιλο? :-D

αμ δεν είναι βλακεία.....χοντρό αγάπη...κ γω δεν ήξερα κ έτσι μ παν....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αι μάνα μ θα γεννήσεις??? μας γκαστρωσες γεννησμας κ ακόμα περιμένουμε....παλιό σκουλικο...τα πόδια σε κρύο νερό με αλάτι ...κάνει θαύματα το έπαθα κ εγω

τα πόδια σε λεκάνη με κρύο νερό κ αλάτι...κάνει θαύματα....το έκανα κ εγώ...καλημερααααααααααααα σουρλουλουδικα μωράκια μ.

Καλημέρα!!!! Χαχαχαα κλαίω τρεληηηη!!! Δευτέρα έχω Ντοκ θα κλείσουμε ραντεβού για κτ υπολόγιζε από 5-10 Ιουνίου γεννάω. Θα ξαναγκαστρωθεις μέχρι να γεννήσω χαχαχαχα.

Τέλεια η συμβουλή σου θα το κάνω σήμερα κιόλας!!!τι κάνει η σουρλουλου σου;;


 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια ,τι κανετε;38 βδομαδων σημερα και εν αναμονι του μεγαλου γεγονοτος.Χτες καναμε nst .Καλο ιταν και αν δεν εχουμε καποια εξελιξι ξανα τιν Δευτερα.Οι εμμετοι πια μονιμοι κατε πρωι και η καουρα non stop.Πατατες βραστες κι Αγιος ο Θεος.Το μωρο φουλ κινιτικο και με εχει ταραξει.

Οσο για το στιθος στο μικρο πονεσε και πριστικε 3 μερες μετα τι γεννα και ειχα φουλ γαλα.Ετσι και τωρα.Το πρωτο τριμινο πονουσε και μετα τιποτα.Μην αγχωνεστε.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Καλημέρα!!!! Χαχαχαα κλαίω τρεληηηη!!! Δευτέρα έχω Ντοκ θα κλείσουμε ραντεβού για κτ υπολόγιζε από 5-10 Ιουνίου γεννάω. Θα ξαναγκαστρωθεις μέχρι να γεννήσω χαχαχαχα.

Τέλεια η συμβουλή σου θα το κάνω σήμερα κιόλας!!!τι κάνει η σουρλουλου σου;;

Η σουρλουλου μ καλά είναι...ταλαιπωρήτε λίγο με την παλκινδρομμηση αλλα δεν μασάει...σήμερα είναι ντουρα....αι μάνα μ επιτλεους να δω την μικρή ελεος ....χαχαχαχαχχαχαχααχ κλαημεραααααααα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...