Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Φούφη είπε:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ :wub:ΟΜΑΔΑΣ

 

ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΦΟΥΦΗ ♡ ΠΗΤ:16-6-20♡♡ ΓΕΝΗΣΑΜΕ ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ 13-5-20

NANSY29 ♡ΠΗΤ: 15 -6-20 ΓΕΝΗΣΑΜΕ2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ 6-5-20

ZINA21 ♡ ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡♡

PLAYBANNY♡ΠΗΤ:26-6-20 ΑΓΟΡΙ&ΚΟΡΙΤΣΙ

KERMIT82 ♡ΠΗΤ:18-6-20♡♡ ΑΓΟΡΙ& ΚΟΡΙΤΣΙ

BUTERFLY19ΠΗΤ:  ;♡ΑΓΟΡΙ & ΚΟΡΙΤΣΙ

 

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΝΙΝΙ

 

COMET   ΠΗΤ:  2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

NICOOL♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

DAISYZ♡ ΠΗΤ:8-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡ΓΕΝΗΣΑΜΕ♡ 7-4-20♡

NANSYMAR♡ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

KANGAN♡ΠΗΤ:  7-6-20♡ΑΓΟΡΆΚΙ ♡

VILA♡ΠΗΤ: 29-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

IRO20♡ΠΗΤ:17-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

RAFA24♡  ΠΗΤ:15-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ANTI19♡ΠΗΤ 6-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MELODY90♡ΠΗΤ:4-7-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ

PAKAKI♡ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΑNNA_ K♡ΠΗΤ:  26-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡

ΆΝΝΑ.ΚΡΗΤΗ♡ΠΗΤ:2-6-20♡ΑΓΟΡΑΚΙ♡ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ♡15-5-29♡

ΝΙΝΑ94♡ ΠΗΤ:20-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ

MARY_ K♡ ΠΗΤ:16-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BOUBOU93♡ ΠΗΤ: 7-6-20 ♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

TONI@♡ ΠΗΤ:28-6-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

JERINA♡ ΠΗΤ:23-6-20♡ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ♡

KLAIRI31♡ ΠΗΤ:24-06-20♡ ΑΓΟΡΑΚΙ♡

@Άννα.Κρήτη Να σου ζήσει ο μπέμπαρος γερός και δυνατός κοριτσάκι μου♡♡
 

Σ ευχαριστω κοριτσι μου

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 21/5/2020 at 3:11 ΜΜ, Jerina είπε:

Σήμερα άλλαξε ο καιρός ευτυχώς έχει πολλή δροσιά το πάει για βροχή...πως τα πάς με το πρήξιμο;το έψαξες καθόλου;χθες σου είπε και μια κοπέλα εδώ να το κοιτάξεις...δεν τα γνωρίζω καλά και θεώρησα ότι είναι καλή η πίεση σου γιατί για περιπτώσεις υπέρτασης είναι μια χαρά και εγώ 12 και 8 έχω πάντα ενώ ήμουν υποτασικη πριν λιγα χρόνια.συγνώμη δεν θέλω να πω κάτι λάθος...αλλά καλύτερα απευθυνσου τον γιατρό σου..

Γεια σου κορίτσι μου ελπίζω να είσαι καλά ; Σιγά-σιγά ο καιρός περνάει και κοντοζυγώνει η ώρα πολλές θα κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας. Δεν πειράζει μη στεναχωριέσαι. Δεν είχα ίντερνετ αρκετό καιρό γιαυτό δεν μπορούσα να σου απαντήσω. Η αλήθεια είναι ότι θορυβήθηκα αρκετά με το μήνυμα της κοπέλας οπότε και έστειλα μήνυμα στην Μαία μου  η οποία με έστειλε να κάνω τις απαραίτητες εξαιτασεις και όλα καλά ευτυχώς !!! Επίσης έκανα και καρδιοτοκογραφο η μικρούλα ήταν αρκετά ζωηρούλα απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι κάποιες φορές ανέβαιναν οι παλμοί της στους 178 για λίγα δευτερόλεπτα κάθε φορά που κουνιόταν βέβαια ρώτησα την γιατρό και μου λέει ότι αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό και δείχνει ότι είναι ένα ενεργητικό και χαρούμενο μωρό!!! Μετραω αντίστροφα δεν ξέρω για σένα έχεις ενοχλήσεις πονάκια ή κάτι τέτοιο γιατί απ’ ό,τι κατάλαβα λίγο-πολύ είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες εγώ απλά έχω λίγα πονάκια κάτω χαμηλά με πιάνουν αραιά και που αλλά μόνο αυτό τίποτα άλλο προς το παρόν είμαι καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου ελπίζω να είσαι καλά ; Σιγά-σιγά ο καιρός περνάει και κοντοζυγώνει η ώρα πολλές θα κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας. Δεν πειράζει μη στεναχωριέσαι. Δεν είχα ίντερνετ αρκετό καιρό γιαυτό δεν μπορούσα να σου απαντήσω. Η αλήθεια είναι ότι θορυβήθηκα αρκετά με το μήνυμα της κοπέλας οπότε και έστειλα μήνυμα στην Μαία μου  η οποία με έστειλε να κάνω τις απαραίτητες εξαιτασεις και όλα καλά ευτυχώς !!! Επίσης έκανα και καρδιοτοκογραφο η μικρούλα ήταν αρκετά ζωηρούλα απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι κάποιες φορές ανέβαιναν οι παλμοί της στους 178 για λίγα δευτερόλεπτα κάθε φορά που κουνιόταν βέβαια ρώτησα την γιατρό και μου λέει ότι αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό και δείχνει ότι είναι ένα ενεργητικό και χαρούμενο μωρό!!! Μετραω αντίστροφα δεν ξέρω για σένα έχεις ενοχλήσεις πονάκια ή κάτι τέτοιο γιατί απ’ ό,τι κατάλαβα λίγο-πολύ είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες εγώ απλά έχω λίγα πονάκια κάτω χαμηλά με πιάνουν αραιά και που αλλά μόνο αυτό τίποτα άλλο προς το παρόν είμαι καλά!!!

Γεια σου γλυκούλα μου!!! Χαίρομαι πολύ που είσαι καλά!!! Και εγώ είμαι πολύ καλά ασχολούμαι με το δωμάτιο της μικρής και την βαλίτσα μου αυτές τις μέρες. Αύριο το πρωί έχω γιατρό να δούμε τι γίνεται. Εννοείται ότι χαζοπονακια θα έχουμε εγώ μπήκα και στον μήνα μου οπότε λογικά όλα. Καλά να είμαστε και να πάρουμε τα μωρά αγκαλιά με έναν πόνο!!


 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εμεις εδω ακομα στην αναμονή..Τετάρτη επόμενο ραντεβού με τον γιατρό να μας πει πως προχωραμε. Απο τα ξημερώματα νομιζω εχω τις συσπάσεις Braxton Hicks. Δεν εχω πονο αλλα νιωθω ολη την κοιλια να σφίγγει και να πετρωνει. Ελπίζω να είναι σημάδι ότι πλησιάζει ο καιρός.. 

@Jerina κουκλιτσα σήμερα εχεις τσεκ στον γιατρό? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εμεις εδω ακομα στην αναμονή..Τετάρτη επόμενο ραντεβού με τον γιατρό να μας πει πως προχωραμε. Απο τα ξημερώματα νομιζω εχω τις συσπάσεις Braxton Hicks. Δεν εχω πονο αλλα νιωθω ολη την κοιλια να σφίγγει και να πετρωνει. Ελπίζω να είναι σημάδι ότι πλησιάζει ο καιρός.. 

@Jerina κουκλιτσα σήμερα εχεις τσεκ στον γιατρό? 

Καλημέρααα! Καλή εβδομάδα!! Εγώ εχθές είχα γιατρό και κανονίσαμε καίσαρικη 4/06! Επόμενο ραντεβού το Σάββατο! Πλησιάζει ο καιρός κορίτσια μου για όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde said:

Καλημέρααα! Καλή εβδομάδα!! Εγώ εχθές είχα γιατρό και κανονίσαμε καίσαρικη 4/06! Επόμενο ραντεβού το Σάββατο! Πλησιάζει ο καιρός κορίτσια μου για όλες! 

Ααα τι ωραία νεα!! Την επόμενη εβδομάδα θα εχεις αγκαλιά την μπουμπουκα σου!! Με το καλο για ολες μας!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εμεις εδω ακομα στην αναμονή..Τετάρτη επόμενο ραντεβού με τον γιατρό να μας πει πως προχωραμε. Απο τα ξημερώματα νομιζω εχω τις συσπάσεις Braxton Hicks. Δεν εχω πονο αλλα νιωθω ολη την κοιλια να σφίγγει και να πετρωνει. Ελπίζω να είναι σημάδι ότι πλησιάζει ο καιρός.. 

@Jerina κουκλιτσα σήμερα εχεις τσεκ στον γιατρό? 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Και εγώ 38 βδομαδων στο μήνα μου και οι συσπάσεις αυτες με έχουν πεθάνει, δεν πονάνε αλλά είναι άβολες κυρίως όταν ξαπλώνω !!! Άντε να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και με έναν πόνο !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boubou93 said:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Και εγώ 38 βδομαδων στο μήνα μου και οι συσπάσεις αυτες με έχουν πεθάνει, δεν πονάνε αλλά είναι άβολες κυρίως όταν ξαπλώνω !!! Άντε να πάνε όλα καλά κορίτσι μου και με έναν πόνο !!!

Ακριβως οπως το λες!! Και πανω που νιωθω την ενοχληση πιανω την κοιλια και ειναι παντου σκληρη σαν βραχος. Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Και για σενα να πανε ολα τελεια. Κοντευουμεεεεεε!!!! :-D 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημεραααα :) πλησιαζει η ωρα να συναντησουμε τα μπεμπακια! εμεις εχουμε γιατρο τη Πεμπτη να κλεισουμε και τη καισαρικη γυρω στις 9-10 Ιουνιου μας ειχε πει...οσες ειναι για το Γενεσις μολις μιλησα με την κλινικη: απο χαρτια θελουν μονο το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης της μαμας και τις ταυτοτητες των γονιων, στην καισαρικη ο μπαμπας ειναι απ'εξω και μετα μονο ωρες επισκεπτηριου (η μοναξια θα μας φαει) και στο τρικλινο δωματιο απ οτι καταλαβα βαζουν μονο δυο μαμαδες λογω της καταστασης αλλα η τιμη ειναι κανονικα για τρικλινο...για το μωρακι μονο τα ρουχα εξοδου και αυγο για τη μεταφορα...

  • Μου αρέσει 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicool είπε:

Κοριτσια καλημεραααα :) πλησιαζει η ωρα να συναντησουμε τα μπεμπακια! εμεις εχουμε γιατρο τη Πεμπτη να κλεισουμε και τη καισαρικη γυρω στις 9-10 Ιουνιου μας ειχε πει...οσες ειναι για το Γενεσις μολις μιλησα με την κλινικη: απο χαρτια θελουν μονο το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης της μαμας και τις ταυτοτητες των γονιων, στην καισαρικη ο μπαμπας ειναι απ'εξω και μετα μονο ωρες επισκεπτηριου (η μοναξια θα μας φαει) και στο τρικλινο δωματιο απ οτι καταλαβα βαζουν μονο δυο μαμαδες λογω της καταστασης αλλα η τιμη ειναι κανονικα για τρικλινο...για το μωρακι μονο τα ρουχα εξοδου και αυγο για τη μεταφορα...

Δηλαδή το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για τον άντρα μου και εμένα δεν είναι το ίδιο;;και εγώ Γένεσις θα γεννήσω. Έβγαλα και ληξιαρχική πράξη γάμου. Μαζί θα είμαστε Νικόλ μου να είμαστε και μαζί στο δωμάτιο τι καλαααα

1 ώρα πρίν, playbunny είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου! Τι κάνετε?

Εμεις εδω ακομα στην αναμονή..Τετάρτη επόμενο ραντεβού με τον γιατρό να μας πει πως προχωραμε. Απο τα ξημερώματα νομιζω εχω τις συσπάσεις Braxton Hicks. Δεν εχω πονο αλλα νιωθω ολη την κοιλια να σφίγγει και να πετρωνει. Ελπίζω να είναι σημάδι ότι πλησιάζει ο καιρός.. 

@Jerina κουκλιτσα σήμερα εχεις τσεκ στον γιατρό? 

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! Ναι έχω και εγώ συσπάσεις άσε...χωρίς πόνο μόνο έντονο πέτρωμα. Σήμερα είχα γιατρό όλα καλά η μικρή είναι πλέον 2740 36η εβδομάδα είμαι. Από εβδομάδα έχω πάλι γιατρό για καρδιοτοκογραφο. Κλείσαμε για 9 Ιουνίου καισαρική αλλά αν έρθει μέχρι τότε φυσιολογικά και είναι όλα καλά θα γεννηθεί φυσιολογικά.

  • Μου αρέσει 4

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Σημερα εκανα nst ,ολα καλα.Το μωρο εμπεδωτικε! Μαλλον εγινε χτες βραδυ γιατι ειχα πολλες συσπασεις.Σημερα εχω λιγες.Περιμενω να μου πει ο γιατρος  πια μερα θα παω για προκλισι. Απο Πεμπτι και μετα.Επειδι ειναι χαμιλος ο αιματοκριτις και τιν πρωτι φορα ειχα αιμοραγια θα το κανω ετσι.Μην γεννησω μες το βραδυ στα γριγορα,κανω καμια αιμοραγια και τρεχουμε.Εκανα εξετασεις και τεστ για κωρονοιο και περιμενω...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Jerina είπε:

Δηλαδή το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για τον άντρα μου και εμένα δεν είναι το ίδιο;;και εγώ Γένεσις θα γεννήσω. Έβγαλα και ληξιαρχική πράξη γάμου. Μαζί θα είμαστε Νικόλ μου να είμαστε και μαζί στο δωμάτιο τι καλαααα

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! Ναι έχω και εγώ συσπάσεις άσε...χωρίς πόνο μόνο έντονο πέτρωμα. Σήμερα είχα γιατρό όλα καλά η μικρή είναι πλέον 2740 36η εβδομάδα είμαι. Από εβδομάδα έχω πάλι γιατρό για καρδιοτοκογραφο. Κλείσαμε για 9 Ιουνίου καισαρική αλλά αν έρθει μέχρι τότε φυσιολογικά και είναι όλα καλά θα γεννηθεί φυσιολογικά.

φανταζομαι το ιδιο ειναι ...Μακαρι κοριτσι  να ειμαστε παρεα :)  :) 

  • Μου αρέσει 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Αύριο μπαίνω κι εγώ 36η εβδομάδα! 2750 είναι το μικρούλι μου! Αν πάνε όλα καλά θα φτάσουμε τέλη Ιουνίου για γέννα, μου είπε ο γιατρός πως δεν έχουμε ενδείξεις για νωρίτερα.. αυτά τα πετρώματα της κοιλιάς κορίτσια τι αίσθηση έχουν? Υπάρχει περίπτωση να μου συμβαίνει και να μην το καταλαβαίνω? Μέχρι τώρα δεν έχω νιώσει ούτε μια φορά..

@Nicool  στο Γένεσις Θεσσαλονίκης ή Αθήνας αναφέρεσαι?

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια.Σημερα εκανα nst ,ολα καλα.Το μωρο εμπεδωτικε! Μαλλον εγινε χτες βραδυ γιατι ειχα πολλες συσπασεις.Σημερα εχω λιγες.Περιμενω να μου πει ο γιατρος  πια μερα θα παω για προκλισι. Απο Πεμπτι και μετα.Επειδι ειναι χαμιλος ο αιματοκριτις και τιν πρωτι φορα ειχα αιμοραγια θα το κανω ετσι.Μην γεννησω μες το βραδυ στα γριγορα,κανω καμια αιμοραγια και τρεχουμε.Εκανα εξετασεις και τεστ για κωρονοιο και περιμενω...

Με το καλό κορίτσι μου!!! Η μέρα έφτασε σχεδόν της απελευθέρωσης σου!!! Με έναν πόνο!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...