Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, @Youpi αυγό που είπες ότι δεν τρώει η κόρη σου δοκίμασες σε όλες τις μορφές κ σε καμία δεν τρώει? Βραστό, ομελέτα, τηγανιτο μάτι? Ακόμα κ αυτό αν δεν βάλεις λάδι από πάνω δεν ρουφάει κ πολύ. Αν ωστόσο δεν θες τηγανιτα αντί για λάδι μπορείς να το κάνεις με νεράκι, το έχω δοκιμάσει κ γευστικό ήταν πάλι! Φρούτα θα μπορούσες για τις βιταμίνες να της δίνεις σε χυμό αν έχεις αποχυμωτη η να της στιβεις μόνο μανταρίνι η πορτοκαλί.

Τώρα για το Πάσχα θα μπορούσες να σταματήσεις για λίγες μέρες να φας κ κάποια λιχουδια απλά να προσέχεις τις ποσότητες. Κ να μην τρως πολύ ψωμί στο φαγητό. Μετά ένας εφικτός στόχος πιστεύω θα ήταν 3 κιλά το μήνα.

Όσο για τα βραστά λαχανικά δεν θα σας το συνιστούσα σε καθημερινή βάση γιατί αν θέλετε να γλιτώσετε θερμίδες έχουν περισσότερες από τα ωμά. Κατά βάση 1/2 κούπα βραστά ισοδυναμούν με 1 κούπα ωμά + του ότι χάνονται κ οι φυτικές ίνες.

 @Angela123 νιώθεις όντως τόση πείνα η είναι περισσότερο ψυχολογικό? Θα μπορούσες πριν το φαγητό να πιεις 2 ποτήρι νερό για να σε φουσκώσει λίγο κ να τρως όσο το δυνατόν πιο αργά ώστε να προλάβεις να δώσεις σήμα στον εγκέφαλο ότι χόρτασε.

Δεν θυμάμαι αν ρωτήσατε κάτι άλλο..

ευχαριστούμε πολύ για  τις συμβουλες!!!

οποτε για βραδυ λες καλυτερα μια αγγουροντοματα με ενα παξιμαδακι ολικης για παραδειγμα απο οτι βραστα αναμεικτα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Καλημέρα.Εγω πάτωσα.Οχι Μόνο δεν έχασα αλλά.πηρα και 2 κιλά.Το αστείο της υπόθεσης είναι πως κάνω καθημερινά τουλάχιστον 7 με 8 χλμ είστε με περπάτημα είτε με stepper που είναι πιο δύσκολο το 2ο.Το πρόβλημα είναι ότι μετά από τόση γυμναστική για τα δεδομένα  μου πεθαίνω της πείνας.Δε μπορώ να σταματήσω να τρώω.Μπορει να εχω βάλει 2ο πιάτο φαγητό και νιώθω σαν να εχω φάει μονο 2 μπουκιες.Τετοια πει να δεν έχω ξανανιώσει και μετά μετανιώνω που τρώω έτσι και απομακρύνονται από το στόχο μου.Εσεις κορίτσια πως τα πατε;

  Angela123 σε πόσο χρόνο κάνεις τα 8 χιλιόμετρα;; Μήπως στο ενδιάμεσο να τρως κάτι να σε κρατάει;; Και προσπάθησε στο φαγητό σου να τρως χωρίς να είναι παχυντικο. Το να φας περισσότερο κοτόπουλο ας πούμε δεν πειράζει. Νομίζω πάντως ότι το να καταφέρνεις να καις θερμίδες με το τρέξιμο είναι ότι καλύτερο για τον μεταβολισμό σου. Κάτι δεν γίνεται σωστά...

 

 

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, @Youpi αυγό που είπες ότι δεν τρώει η κόρη σου δοκίμασες σε όλες τις μορφές κ σε καμία δεν τρώει? Βραστό, ομελέτα, τηγανιτο μάτι? Ακόμα κ αυτό αν δεν βάλεις λάδι από πάνω δεν ρουφάει κ πολύ. Αν ωστόσο δεν θες τηγανιτα αντί για λάδι μπορείς να το κάνεις με νεράκι, το έχω δοκιμάσει κ γευστικό ήταν πάλι! Φρούτα θα μπορούσες για τις βιταμίνες να της δίνεις σε χυμό αν έχεις αποχυμωτη η να της στιβεις μόνο μανταρίνι η πορτοκαλί.

Τώρα για το Πάσχα θα μπορούσες να σταματήσεις για λίγες μέρες να φας κ κάποια λιχουδια απλά να προσέχεις τις ποσότητες. Κ να μην τρως πολύ ψωμί στο φαγητό. Μετά ένας εφικτός στόχος πιστεύω θα ήταν 3 κιλά το μήνα.

Όσο για τα βραστά λαχανικά δεν θα σας το συνιστούσα σε καθημερινή βάση γιατί αν θέλετε να γλιτώσετε θερμίδες έχουν περισσότερες από τα ωμά. Κατά βάση 1/2 κούπα βραστά ισοδυναμούν με 1 κούπα ωμά + του ότι χάνονται κ οι φυτικές ίνες.

 @Angela123 νιώθεις όντως τόση πείνα η είναι περισσότερο ψυχολογικό? Θα μπορούσες πριν το φαγητό να πιεις 2 ποτήρι νερό για να σε φουσκώσει λίγο κ να τρως όσο το δυνατόν πιο αργά ώστε να προλάβεις να δώσεις σήμα στον εγκέφαλο ότι χόρτασε.

Δεν θυμάμαι αν ρωτήσατε κάτι άλλο..

Mama16    για την ακρίβεια τρώει μόνο σε ομελέτα . Περίπου μια με δύο φορές την εβδομάδα. Νομίζω πως την έχει βαρεθεί όμως. Βραστό, τρωω μπροστά της αλλά δεν συγκινείται. Τηγανητά δεν τα συνηθίζω αλλά ούτε κι αυτά τα λένε κάτι. Με στενοχωρει γιατί άλλα παιδάκια τρώνε ένα αυγό την ημέρα και φρουτοκερμα..Όσο για τα φρούτα, τον τελευταίο καιρό που έβρισκα γλυκα πορτοκάλια, έπινε χυμό και της άρεσε. Τώρα που δεν θα βρίσκω πλέον δεν ξέρω τι θα γίνει. Επίσης ,κάποια απογεύματα τρώει μισό μήλο. Αυτά όλα όλα...

πρίν από 28 λεπτά , maroullaki είπε:

ευχαριστούμε πολύ για  τις συμβουλες!!!

οποτε για βραδυ λες καλυτερα μια αγγουροντοματα με ενα παξιμαδακι ολικης για παραδειγμα απο οτι βραστα αναμεικτα;

 Marroulaki νομίζω πως η ντομάτα θέλει μέτρο. Μέχρι 1 την ημέρα. Εγώ το μεσημέρι τρώω μια. Οπότε το βράδυ υπάρχει κενό..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , maroullaki είπε:

ευχαριστούμε πολύ για  τις συμβουλες!!!

οποτε για βραδυ λες καλυτερα μια αγγουροντοματα με ενα παξιμαδακι ολικης για παραδειγμα απο οτι βραστα αναμεικτα;

Κοίτα αν αρκεισαι στην μια κούπα δεν πειράζει κ βραστά να φας απλά να μην τρως μεγαλύτερη ποσότητα. Η @Youpi είχε αναφέρει ότι μαρούλι έτρωγε άφθονο κ δεν ήξερε με τι να το αντικαταστήσει για να τρώει πολύ ποσότητα. Βέβαια αν θες βραστά το βράδυ το μεσημέρι καλύτερα ωμή σαλάτα. Απλά 1 κούπα βραστά πχ έχει 50 θερμίδες χωρίς λάδι ενώ μια κούπα ωμά έχει 25 θερμίδες. @Youpi γιατί δεν κάνει 2 ντομάτες την ημέρα? Δεν έχω ακούσει κάτι, το άκουσες από διαιτολόγο? Κ μη συγκρίνεις αλλά παιδάκια με την δικιά σου, γιατί είναι ολιγοφαγη μάλλον κ θα στεναχωριέσαι... Κ εγώ προσπαθώ να μην σκέφτομαι τι τρώνε αλλά παιδάκια κ η δικιά μου τπτ... Πάντως δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει αλλά μπορείς να δοκιμάσεις αυγό ματι όπως είπα κ να βάλεις λίγο νεράκι αντί για λάδι η βραστό να αφήσεις λίγο πιο ρευστό τον κρόκο κ να βάλεις κ ψωμάκι μέσα σε ένα μπολακι κ να τα ανακατέψεις όλα μαζί.. βέβαια μπορεί να τα έχεις δοκιμάσει όλα αυτά κ να μην τα τρώει καν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως καποια κοπέλα έδω το είχε αναφέρει. Από διαιτολόγο είχα ακούσει να ελαττώσουμε την ντομάτα, γενικά.

Η μικρή μου είναι επιλεκτική. Καινούργιες γεύσεις και εικόνες από φαγητά δεν δοκιμάζει. Ίσως κάνω λάθη κι εγώ. Δεν τα παρουσιάζω δελεαστικά;; Δεν τρώω εγώ μπροστά της αυτά που της φτιαχνω;; Δεν κάνω αλλαγές επειδή δεν είναι δεκτική;; Ξεχνιέμαι και πχ δεν κόβω φρούτα να φάμε όλοι, γιατί πολλές φορές τα πέταξα;; Πάντως τα κιλακια της τα εχει, ανησυχώ για τις βιταμίνες και τις θρεπτικές ουσίες που δεν προσλαμβάνει.

 

Εσένα μαμα16 δεν σε ρωτήσαμε πως τα πας με το βάρος σου, είσαι εύκολη περίπτωση! Για πες μας όμως.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλε..χαμο κανατε...χαχα..δεν προλαβαινω να σασ διαβασω....θα σκασω...

Παω να κανω μπανιο κ θα στειλω αργοτερα για να σσσ πω αναλυτικα τα νεα μου..

Σε γενικεσ γραμμεσ εγω συνεχιζω το προγραμμα..( δεν επισκεφτηκα την διατροφ κανω καποια παλια)αλλα με μεγαλυτερη χαλαροτητα...προσπαθω να μην τρωω ψωμια.. αλλα κανω κ τοσ αταξιεσ μου..γενικα ομωσ εχω κολλησει..δεν κανω κ γυμναστικη γιατι ειχα ενα θεματακι ππννουσα στο σημειο τησ τομησ κ δτημ περιοχη 10 ποντοσυ πιο.πανω..( ο γυναικ ειπεο το εντερο)..παντωσ ειμαι καλυτερα

.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Καλε..χαμο κανατε...χαχα..δεν προλαβαινω να σασ διαβασω....θα σκασω...

Παω να κανω μπανιο κ θα στειλω αργοτερα για να σσσ πω αναλυτικα τα νεα μου..

Σε γενικεσ γραμμεσ εγω συνεχιζω το προγραμμα..( δεν επισκεφτηκα την διατροφ κανω καποια παλια)αλλα με μεγαλυτερη χαλαροτητα...προσπαθω να μην τρωω ψωμια.. αλλα κανω κ τοσ αταξιεσ μου..γενικα ομωσ εχω κολλησει..δεν κανω κ γυμναστικη γιατι ειχα ενα θεματακι ππννουσα στο σημειο τησ τομησ κ δτημ περιοχη 10 ποντοσυ πιο.πανω..( ο γυναικ ειπεο το εντερο)..παντωσ ειμαι καλυτερα

.

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα, ελπίζω σύντομα να μην πονάς καθόλου!! Πάντως σε θαυμάζω με 2 παιδιά κ το  ένα πολύ μικρό πως προλαβαινες κ γυμναστική... Υποκλίνομαι πραγματικά... Κ εγώ θέλω να ξεκινήσω αλλά ακόμα στο "θέλω" έμεινα! Είχα αρχίσει λίγο πριν την καραντίνα κ έκανα κάνα 2 φορές όταν πήγαινε η μεγάλη στην πεθερά μου αλλά τώρα πάει..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Καλε..χαμο κανατε...χαχα..δεν προλαβαινω να σασ διαβασω....θα σκασω...

Παω να κανω μπανιο κ θα στειλω αργοτερα για να σσσ πω αναλυτικα τα νεα μου..

Σε γενικεσ γραμμεσ εγω συνεχιζω το προγραμμα..( δεν επισκεφτηκα την διατροφ κανω καποια παλια)αλλα με μεγαλυτερη χαλαροτητα...προσπαθω να μην τρωω ψωμια.. αλλα κανω κ τοσ αταξιεσ μου..γενικα ομωσ εχω κολλησει..δεν κανω κ γυμναστικη γιατι ειχα ενα θεματακι ππννουσα στο σημειο τησ τομησ κ δτημ περιοχη 10 ποντοσυ πιο.πανω..( ο γυναικ ειπεο το εντερο)..παντωσ ειμαι καλυτερα

.

Καλημερα. να σε ρωτησω κατι μιας κι αναφερεις τον πονο της τομης, ποτε υποχωρησε και ποτε σου εδωσε το ελευθερο να κανεις γυμναστικη;; εχει περασει 1 μηνας, αλλα ακομη με ενοχλει αρκετα μπορω να πω. Πρεπει να σταματησει ο πονος εντελως για να μπορουμε να γυμναστουμε;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα, ελπίζω σύντομα να μην πονάς καθόλου!! Πάντως σε θαυμάζω με 2 παιδιά κ το  ένα πολύ μικρό πως προλαβαινες κ γυμναστική... Υποκλίνομαι πραγματικά... Κ εγώ θέλω να ξεκινήσω αλλά ακόμα στο "θέλω" έμεινα! Είχα αρχίσει λίγο πριν την καραντίνα κ έκανα κάνα 2 φορές όταν πήγαινε η μεγάλη στην πεθερά μου αλλά τώρα πάει..

Οταν λεμε γυμναστικη...εννοω 60 πλανκ κ αντε καμμια 80.κοιλιακουσ...αλλα κ αυτα με το ζορι τα προλαβαινα ..με το που με εβλεπε η μικρη να κανω πλανκ ανεβαινε πανω μου να με κανει γαιδκυρακι...

12 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα. να σε ρωτησω κατι μιας κι αναφερεις τον πονο της τομης, ποτε υποχωρησε και ποτε σου εδωσε το ελευθερο να κανεις γυμναστικη;; εχει περασει 1 μηνας, αλλα ακομη με ενοχλει αρκετα μπορω να πω. Πρεπει να σταματησει ο πονος εντελως για να μπορουμε να γυμναστουμε;

Δεν ποναω στο σημειο τησ τομησ..νιωθω εναν ελαφρυ πονο σαν να προκειται να μου ρρθει η περιοδοσ.μια πιεση..ενα φουσκωμα...ξεκιναει 2 δαχτυλα κατω απο τον οφαλο κ φτανει ωσ την τομη...

Πραγματικα αμα συνχεχιστει σκεφτομαι να παω για υπερηχο ανω κατω κοιλιασ..

Οσο για την γυμναστικη εγω στισ 40.μερςσ που πηγα στον γυναικ να με.εξετασει..με ειδε..ειπε.πωσ ολα.ειναι οκ..κ θα μπορουσα να κανω...ειζα παραπονεθει κ για την κοιλοτσα που εμεινε..νομιζα πωσ δεν θα χς επανελθςι η μητρα αλλα ειναι η χαλαρωση στουσ μυσ..οποτε μου πε να κανω κοιλιακουσ...κ.μια γυμναστρια ππυ ακουσα ειπε κοριτσια πλαγιουσ κοιλιακουσ να κανουμε εμσισ που χουμς γςννησει..

Θα σου προτςινα πρωτα να σε δει ο γυναικ..να δει πωσ εχει επανελθει η μητρα κλπ..κ.μετα να ξεκινησεισ..

Εγω παντωσ θυμαμαι που τον ρωτησα οταν πηγα..αν ειναι φυσιολογικο που νιωθω ακομη λιγο πονο..κνμου πε ναι..παντωσ πανω κατω εκει γυρω στισ 40.μερεσ θα ειναι πολυ καλυτερα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Youpi τα 7 χλμ στο περιπου μου παιρνουν 2 ωρες αλλα αυτο παιζεται καθε φορα γιατι εξαρταται απο το πόσο θα θέλει να περπατησει ο μικρός μου,πόση ώρα θα θέλει να είναι στο καρότσι όποτε και αυξανω ταχυτητα,πόση ώρα θα μπορώ να είμαι στο στεπερ χωρίς διακοπή κλτ.

Αν δε φάω αυτό που θέλω και στην ποσοτητα που θέλω είμαι έτοιμη πραγματικά να δείρω άνθρωπο.Κατι δεν πάει καλά με μένα.Υποτιθεται η γυμναστική βοηθάει εκτός από το σώμα και τη διάθεση.Ε ένα σας λέω η διάθεση μου μετά από τόσο περπατημα ειναι χάλια.Ειμαι πιασμενη,ταλαιπωρημένη,εχω νεύρα και πεινάω συνέχεια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Youpi τα 7 χλμ στο περιπου μου παιρνουν 2 ωρες αλλα αυτο παιζεται καθε φορα γιατι εξαρταται απο το πόσο θα θέλει να περπατησει ο μικρός μου,πόση ώρα θα θέλει να είναι στο καρότσι όποτε και αυξανω ταχυτητα,πόση ώρα θα μπορώ να είμαι στο στεπερ χωρίς διακοπή κλτ.

Αν δε φάω αυτό που θέλω και στην ποσοτητα που θέλω είμαι έτοιμη πραγματικά να δείρω άνθρωπο.Κατι δεν πάει καλά με μένα.Υποτιθεται η γυμναστική βοηθάει εκτός από το σώμα και τη διάθεση.Ε ένα σας λέω η διάθεση μου μετά από τόσο περπατημα ειναι χάλια.Ειμαι πιασμενη,ταλαιπωρημένη,εχω νεύρα και πεινάω συνέχεια...

Κ εμενα η γυνναστικη μου ανοιγει την ορεξη..κ  εγω επισησ αμα πειναω εχω τρελα.νευρα...αμα παει να ακουμπησει καποιοσ απο την μεριδα μου λπορω ανετα να τον δαγκωσω...πραγματικα μου γυρνα2ι το ματι..να πειναω απο την κουραση..κ να ρθει να μου κλεψει εστω κ ενα φασολι απο ρην σαλατα μου ο αντρασ μου...ειμαι ετοιμη για φονο...

 @Angela123 Μηπωσ καισ πιο πολυ λιποσ κ γινετσι αυτο?? 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/4/2020 at 8:03 ΜΜ, Youpi είπε:

Νομίζω πως καποια κοπέλα έδω το είχε αναφέρει. Από διαιτολόγο είχα ακούσει να ελαττώσουμε την ντομάτα, γενικά.

Η μικρή μου είναι επιλεκτική. Καινούργιες γεύσεις και εικόνες από φαγητά δεν δοκιμάζει. Ίσως κάνω λάθη κι εγώ. Δεν τα παρουσιάζω δελεαστικά;; Δεν τρώω εγώ μπροστά της αυτά που της φτιαχνω;; Δεν κάνω αλλαγές επειδή δεν είναι δεκτική;; Ξεχνιέμαι και πχ δεν κόβω φρούτα να φάμε όλοι, γιατί πολλές φορές τα πέταξα;; Πάντως τα κιλακια της τα εχει, ανησυχώ για τις βιταμίνες και τις θρεπτικές ουσίες που δεν προσλαμβάνει.

 

Εσένα μαμα16 δεν σε ρωτήσαμε πως τα πας με το βάρος σου, είσαι εύκολη περίπτωση! Για πες μας όμως.

 

Καλέ δεν είχα δει ότι είχες στείλει μνμ.. τώρα το πήρα είδηση. Η αλήθεια είναι ότι αυτό για την ντομάτα δεν το έχω ακούσει ποτέ, απεναντίας ξέρω ότι είναι αρκετά θρεπτική γιατί έχει πολλές βιταμίνες κ αντιοξειδωτικά. Δεν ξέρω οπότε αν ειναι μύθος η αν υπάρχει έρευνα.

Εγώ έχω χάσει ένα κιλό, συνεχίζω την δίαιτα αλλά κάποιες φορές μπορεί να ξεφυγω. Αλλά δεν καίγομαι κ να τα χάσω σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Λοιπόν θα κάνω απολογισμό σήμερα, γιατί έχω σκοπό μετά την Ανάσταση απόψε,να φάμε αυγουλάκια και κουλούρια. Οπότε αύριο δεν θα ζυγιστω καν. Και το μεσημέρι βέβαια θα δοκιμάσω από όλα όσα θα έχουμε στο τραπέζι.

Ο στόχος ήταν 12 κιλά από 28 Ιανουαρίου ως σήμερα. Κάπου 84 μέρες αν θυμάμαι καλά. Ε, λοιπόν κατάφερα να χάσω 11.2 κιλά! Είμαι σούπερ ευχαριστημένη, τόσο για το αποτέλεσμα βεβαια, όσο όμως και για το ότι τα κατάφερα να ξεκινήσω και να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω. Ήμουν τόσο σίγουρη ότι δεν θα είχα την δυναμη να αντεξω τόσον καιρό! Θέλω να σας ευχαριστήσω από την καρδιά μου όλες που ήσασταν παρέα και με βοηθήσατε πάρα πολύ όλον αυτόν τον καιρό, την mama16 που είναι ο αρχηγός μας, το φιλαράκι μου το maroullaki, τον συνοδοιπόρο μας την tzeni82, την Angela123 που μας έρχεται που και που, και οποιον νοερά ερχόταν και μας διαβαζε. Έχω πάρει φόρα τώρα και δεν θέλω να σταματήσω αυτές τις μερες. Σίγουρα ομως για να μην με πιάσει στερητικό σύνδρομο, έχω βάλει στο μάτι το τσουρέκι που αγόρασε ο άντρας μου και θα το τιμησω. Επίσης για τον επόμενο στόχο, σε χρόνο και σε βάρος, maroullaki όπως σου είπα θα σε περιμένουμε την Κυριακή του Θωμά, να τα καθορισουμε. Ακόμη κι αν δεν νιώθεις έτοιμη, να έρθεις να συζητήσουμε. Σε έχουμε ανάγκη λέμε. Κορίτσια όλες εδώ, ε;; Καλά να περασετε αυτές τις μέρες!

Εύχομαι σε όλες Καλή Ανασταση!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Youpi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Λοιπόν θα κάνω απολογισμό σήμερα, γιατί έχω σκοπό μετά την Ανάσταση απόψε,να φάμε αυγουλάκια και κουλούρια. Οπότε αύριο δεν θα ζυγιστω καν. Και το μεσημέρι βέβαια θα δοκιμάσω από όλα όσα θα έχουμε στο τραπέζι.

Ο στόχος ήταν 12 κιλά από 28 Ιανουαρίου ως σήμερα. Κάπου 84 μέρες αν θυμάμαι καλά. Ε, λοιπόν κατάφερα να χάσω 11.2 κιλά! Είμαι σούπερ ευχαριστημένη, τόσο για το αποτέλεσμα βεβαια, όσο όμως και για το ότι τα κατάφερα να ξεκινήσω και να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω. Ήμουν τόσο σίγουρη ότι δεν θα είχα την δυναμη να αντεξω τόσον καιρό! Θέλω να σας ευχαριστήσω από την καρδιά μου όλες που ήσασταν παρέα και με βοηθήσατε πάρα πολύ όλον αυτόν τον καιρό, την mama16 που είναι ο αρχηγός μας, το φιλαράκι μου το maroullaki, τον συνοδοιπόρο μας την tzeni82, την Angela123 που μας έρχεται που και που, και οποιον νοερά ερχόταν και μας διαβαζε. Έχω πάρει φόρα τώρα και δεν θέλω να σταματήσω αυτές τις μερες. Σίγουρα ομως για να μην με πιάσει στερητικό σύνδρομο, έχω βάλει στο μάτι το τσουρέκι που αγόρασε ο άντρας μου και θα το τιμησω. Επίσης για τον επόμενο στόχο, σε χρόνο και σε βάρος, maroullaki όπως σου είπα θα σε περιμένουμε την Κυριακή του Θωμά, να τα καθορισουμε. Ακόμη κι αν δεν νιώθεις έτοιμη, να έρθεις να συζητήσουμε. Σε έχουμε ανάγκη λέμε. Κορίτσια όλες εδώ, ε;; Καλά να περασετε αυτές τις μέρες!

Εύχομαι σε όλες Καλή Ανασταση!

Τι λες ρε κοριτσι;11.5 κιλα;;;;Ένα τεράστιο μπράβο!Σου αξιζουν και τα αυγουλακια και το τσουρεκι και απο ολα!Πες μας λιγο(δε ξερω αν το εχεις αναφερει ηδη)τι έτρωγες στο περίπου καθημερινά Μήπως ακολουθήσω και εγώ παρόμοιο διαιτολογιο;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Λοιπόν θα κάνω απολογισμό σήμερα, γιατί έχω σκοπό μετά την Ανάσταση απόψε,να φάμε αυγουλάκια και κουλούρια. Οπότε αύριο δεν θα ζυγιστω καν. Και το μεσημέρι βέβαια θα δοκιμάσω από όλα όσα θα έχουμε στο τραπέζι.

Ο στόχος ήταν 12 κιλά από 28 Ιανουαρίου ως σήμερα. Κάπου 84 μέρες αν θυμάμαι καλά. Ε, λοιπόν κατάφερα να χάσω 11.2 κιλά! Είμαι σούπερ ευχαριστημένη, τόσο για το αποτέλεσμα βεβαια, όσο όμως και για το ότι τα κατάφερα να ξεκινήσω και να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω. Ήμουν τόσο σίγουρη ότι δεν θα είχα την δυναμη να αντεξω τόσον καιρό! Θέλω να σας ευχαριστήσω από την καρδιά μου όλες που ήσασταν παρέα και με βοηθήσατε πάρα πολύ όλον αυτόν τον καιρό, την mama16 που είναι ο αρχηγός μας, το φιλαράκι μου το maroullaki, τον συνοδοιπόρο μας την tzeni82, την Angela123 που μας έρχεται που και που, και οποιον νοερά ερχόταν και μας διαβαζε. Έχω πάρει φόρα τώρα και δεν θέλω να σταματήσω αυτές τις μερες. Σίγουρα ομως για να μην με πιάσει στερητικό σύνδρομο, έχω βάλει στο μάτι το τσουρέκι που αγόρασε ο άντρας μου και θα το τιμησω. Επίσης για τον επόμενο στόχο, σε χρόνο και σε βάρος, maroullaki όπως σου είπα θα σε περιμένουμε την Κυριακή του Θωμά, να τα καθορισουμε. Ακόμη κι αν δεν νιώθεις έτοιμη, να έρθεις να συζητήσουμε. Σε έχουμε ανάγκη λέμε. Κορίτσια όλες εδώ, ε;; Καλά να περασετε αυτές τις μέρες!

Εύχομαι σε όλες Καλή Ανασταση!

Μπράβο κοπέλα μου, είμαι πολύ περήφανη για σένα. Μπράβο που πίστεψες ότι μπορείς να τα καταφέρεις κ δεν τα παρατησες στην πορεία!!! Έφτασες τον στόχο σου, να φας να ευχαριστηθεις λίγο αυτές τις γιορτινες μέρες κ μετά εδώ είμαστε να σου δίνουμε δύναμη..

Καλή Ανάσταση κορίτσια να έχουμε κ όλα να πάνε καλά, υγεία κ σύντομα αυτή η τρελή περιπέτεια με τον κορωνοιο να περάσει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Τι λες ρε κοριτσι;11.5 κιλα;;;;Ένα τεράστιο μπράβο!Σου αξιζουν και τα αυγουλακια και το τσουρεκι και απο ολα!Πες μας λιγο(δε ξερω αν το εχεις αναφερει ηδη)τι έτρωγες στο περίπου καθημερινά Μήπως ακολουθήσω και εγώ παρόμοιο διαιτολογιο;

@Angela123 πηγαινε λιγο πισω στισ σελιδεσ κ γραφουμε πςριπου τι τρωμε..κ η @mama16 δινει κ αλλεσ οδηγιεσ..ειναι η προσωπικη μασ διατροφολογοσ!!! Χαχα

 Κοριτσια μου χρονια πολλα κ χριστοσ ανεστη!!! 

@Youpi μου πολυ χαιρομαι!!!θυμαμαι την 1η φορα που εγραφεσ διστακτικα...αλλα τςλικα το εβαλεσ πεισμα κ τα εχασεσ!!!κ μαζι με σενα..κ εμεισ...με τα πανω μασ..με τα κατω μασ...αλλα θα το φτασουμε εκει που εμεισ θελουμε!!!για να νιωθουμε εμεισ καλα.....για κανεναν αλλο...

Ολεσ σασ μου δωσατς κ μου δινετε ακομη δυναμη για να μην τα παρατησω..δεν εχει σημασια ανα ειναι πολλα η λιγα..σημασια εχει που ειστε εδω κ ακουτς την γκρινια μου τα παραπονα μου..σασ ευχαριστω ολεσ παρα πολυ..μακαρι να σασ γνωριζα!!!

Χρονις πολλαα

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...