Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Με ένα γρήγορο υπολογισμό παίρνεις στο περίπου 1600 θερμίδες την ημέρα (έχω υπολογίσει το πρωινό με 1 μερίδα φρούτου + το πρόγευμα με 1 μερίδα φρούτου κ τους ξηρούς καρπούς, για μεσημέρι υπολόγισα το κρέας με τη σαλάτα, απόγευμα γιαούρτι με  1 μερίδα φρούτου και βράδυ σαλάτα με cottage κ αυγά κ την ζάχαρη στον καφέ). Αν τρως πχ μπανάνα η μήλο μεγάλο υπολογίζεις σαν 2 μερίδες φρούτου οπότε θα βγουν περισσότερες θερμίδες. Αν παραλείψεις κάποιο απ' αυτά εννοείται θα είναι λιγότερες θερμίδες. (Δεν υπολόγισα τα όσπρια κ το διαφορετικό απογευματινό για να σου πω θερμίδες).  Τώρα δεν ξέρω τα κιλά σου κλπ για να σου πω αν είναι πολλές η λίγες οι θερμίδες αλλά μου είχες πει ότι είχες τον τύπο. Αυτό που θα άλλαζα είναι να έβαζα λιγότερο λάδι στη σαλάτα γιατί είναι πολύ 2 κουταλιές της σούπας την ημέρα. 1 κουταλάκι του γλυκού ισοδυναμεί με 45 θερμίδες. 1 κουταλιά της σούπας ισοδυναμούν με 3 κουταλάκια του γλυκού, οπότε κ 2 κουταλάκια να αφαιρέσεις είναι 90 θερμίδες που μπορείς να φας πχ 1 φέτα ψωμί περίπου. Στο μεσημέρι εγώ θα πρόσθετα κ λίγο ψωμί για να μην φάω σκέτο το κρέας η αλλιώς λίγο συνοδευτικό πχ μισή κούπα ρύζι, η 1 μικρή πατάτα. Σε περίπτωση που το απόγευμα δεν τρως γιαούρτι αλλά φρουτο κ ξηρούς καρπούς μπορείς μετά το βραδινό αντί για γάλα που δεν σε χορταινει να φας λίγο γιαούρτι. Έχουν τις ίδιες θερμίδες

Μια χαρά είναι κ το μισό κιλό, είναι δύσκολο να χάσεις περισσότερο όταν κάνεις καιρό διατροφη! :) και καλύτερα σιγά σιγά να χάνονται!

Υπολόγισα τον βασικό μεταβολικο ρυθμο και βγαίνει 1705 (χωρίς να προσθέσω τις ενεργειακές ανάγκες για την καθιστική ζωή μου, αυτό που λέει δηλαδή x0.2).

Επίσης σίγουρα τρώω λιγότερες από τις θερμίδες που μου υπολόγισες. Οι 1600 είναι τις μέρες που τρώω κανονικά, συνήθως τρώω λιγο λιγότερο.

 Ωραίο αυτό με το γιαουρτι το βράδυ. Αν και τώρα οι προμήθειες λόγω του ιού, μειώνονται και γιαούρτι τέλος, θα δω τι θα κάνω. Προς το παρόν πίνω γάλα εβαπορε πληρες της μικρής.

Οι θερμίδες είναι καλές τελικά;;; Δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να προσλαμβάνουμε περισσότερες ή λιγότερες από αυτές του δείκτη...

Φιλιά και σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Youpi είπε:

Υπολόγισα τον βασικό μεταβολικο ρυθμο και βγαίνει 1705 (χωρίς να προσθέσω τις ενεργειακές ανάγκες για την καθιστική ζωή μου, αυτό που λέει δηλαδή x0.2).

Επίσης σίγουρα τρώω λιγότερες από τις θερμίδες που μου υπολόγισες. Οι 1600 είναι τις μέρες που τρώω κανονικά, συνήθως τρώω λιγο λιγότερο.

 Ωραίο αυτό με το γιαουρτι το βράδυ. Αν και τώρα οι προμήθειες λόγω του ιού, μειώνονται και γιαούρτι τέλος, θα δω τι θα κάνω. Προς το παρόν πίνω γάλα εβαπορε πληρες της μικρής.

Οι θερμίδες είναι καλές τελικά;;; Δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να προσλαμβάνουμε περισσότερες ή λιγότερες από αυτές του δείκτη...

Φιλιά και σε ευχαριστώ!

Ο τύπος εκεί που πολλαπλασιάζεις το βάρος επειδή απ' ότι έχω καταλάβει δεν κυμαινεσαι στα φυσιολογικά όρια δεν βάζεις το πραγματικό βάρος αλλά "προσαρμοσμένο". Βρίσκεις πρώτα το ιδανικό βαρος και μετά το αφαιρεις απ' το πραγματικό κ το αποτέλεσμα το πολλαπλασιάζεις με το 0,25. Το ιδανικό βάρος το βρίσκεις πολλαπλασιαζοντας το 21,7*υψος στο τετράγωνο. Δεν πρέπει να πέφτεις σε θερμίδες κάτω από το βασικό μεταβολισμό σου. Χαλάς το μεταβολισμό κ κανείς λιγότερες καύσεις. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις μόνο μπορείς κ για πολύ λίγο καιρό. Επειδή λογικά εσύ εβαζες το πραγματικό σου βάρος πιστεύω με το προσαρμοσμένο γύρω στις 1500 θερμίδες πάνω κάτω να είναι ο βασικός μεταβολισμός. Για αυτό αν για κάποιο διάστημα δεν χάνεις  ίσως να πρέπει να αυξήσεις την φυσική δραστηριότητα. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Ο τύπος εκεί που πολλαπλασιάζεις το βάρος επειδή απ' ότι έχω καταλάβει δεν κυμαινεσαι στα φυσιολογικά όρια δεν βάζεις το πραγματικό βάρος αλλά "προσαρμοσμένο". Βρίσκεις πρώτα το ιδανικό βαρος και μετά το αφαιρεις απ' το πραγματικό κ το αποτέλεσμα το πολλαπλασιάζεις με το 0,25. Το ιδανικό βάρος το βρίσκεις πολλαπλασιαζοντας το 21,7*υψος στο τετράγωνο. Δεν πρέπει να πέφτεις σε θερμίδες κάτω από το βασικό μεταβολισμό σου. Χαλάς το μεταβολισμό κ κανείς λιγότερες καύσεις. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις μόνο μπορείς κ για πολύ λίγο καιρό. Επειδή λογικά εσύ εβαζες το πραγματικό σου βάρος πιστεύω με το προσαρμοσμένο γύρω στις 1500 θερμίδες πάνω κάτω να είναι ο βασικός μεταβολισμός. Για αυτό αν για κάποιο διάστημα δεν χάνεις  ίσως να πρέπει να αυξήσεις την φυσική δραστηριότητα. :)

Εβαζα το κανονικό βάρος με την λογική ότι αυτό το σώμα έχει να τροφοδοτήσει ο οργανισμός μου, σε αυτά τα πολλά κιλά που είναι σήμερα.

Αν κατάλαβα καλά, θα πρέπει να βρω το ιδανικό βάρος, να το αφαιρέσω από το πραγματικό, το αποτέλεσμα να το πολλαπλασιασω επί 0.25 , και ότι βρω να το προσθέσω στο ιδανικό βάρος και με αυτό να κάνω τον υπολογισμό του τύπου. Σε αυτήν την περίπτωση βγαίνει 1400, οπότε είμαστε καλά.

Καλά αυτός ο οργανισμός, πόσο καιρό θέλει να καταλάβει πως άλλαξαν πλέον τα πράγματα και να το αποδεχτεί;;

Ξέρεις, από τότε που γέννησα, σταμάτησα να λέω την ηλικία μου. Και όταν την λέω, χρησιμοποιώ σταθερά την ηλικία που είχα όταν γέννησα. Δεν μεγαλώνω πια! Για καμία πενταετία θα μείνω στα ίδια. Ότι χάσω σε βάρος θα το πάρω σε χρόνια :):)

Τα κιλά δεν τα έλεγα ποτέ!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια

πως πατε; 

εχω ενα νταουνιασμα τις τελευταιες μερες και ενα αγχος και μου ρχεται να μπουκαρω σε κανα ζαχαροπλαστειο και να μην ξερω τι τρωω.... με το ζορι κρατιεμαι..λυπαμαι τον κοπο μεχρι τωρα...αλλιως...

εχω βαλει απο προχτες γιαουρτι με μια κουταλια μελι για απογευμα και δυο καρυδια, γιατι δεν την παλευα αλλο

γενικα τα φερνω τουμπα μεσα στην μερα ετσι για να χαιρομαι οτι κατι αλλαξε, μεχρι και αυγο βραστο για πρωινο εφαγα, που δεν ηθελα πρωι πρωι ουτε να το μυρισω παλιοτερα

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια! Έπαθα πανωλεθρία! Όχι μόνο μια φορά αλλά δύο! Ξεκίνησε όπως και για το
marroulaki που τα λέει πιο πάνω. Ένα νταουνιασμα, μια ένταση με όλα αυτά που βιώνουμε, την κλεισούρα, την έλλειψη επιλογών μιας και οι προμήθειες μας είχαν μειωθεί... Λαχταρισα λίγο γλυκό και είπα στο απογευματινο να βάλω στο γιαούρτι λίγο μέλι, γιατί επιπλέον μας είχαν τελειώσει τα πορτοκάλια που συνήθως τρώω. Το βράδυ έφαγα κανονικά την σαλατα μου, μιση-μιση με την κόρη μου βέβαια, και μετά .... αχ μετά... Η μικρή μου ζήτησε ένα τοστ, της το έφτιαξα αλλά δεν το έφαγε, και μου έλεγε εμένα μαμά φάε εσύ, λες και ήξερε το καημένο μου τον πόνο μου χαχαχ. Το έφαγα λοιπόν, και μετά έφαγα μια ακόμη φέτα ψωμί και μετά.... άλλες δύο φέτες ψωμί με ταχίνι με κακάο και μετά... καμιά 25αρια ξηρούς καρπούς. Ε, δεν είναι αυτά καμιά 1000αδα θερμιδες έξτρα; Μου κάνει εντύπωση πως μπορώ να φάω τόσο πολύ σε τόσο λίγο χρόνο, δεν έχει κλείσει καθόλου το στομάχι μου φαίνεται. Το χειρότερο μουετα από διακοπή της δίαιτας είναι η επόμενη μέρα. Δεν ζυγιστηκα βέβαια, νομίζω πως τελειώνει όπου να ναι και η μπαταρία της ζυγαριάς και θα ξεμεινω από ζυγι... Το πρωί σκέφτομαι τι βλακεία έκανα, νιώθω ακόμη γεμάτο το στομάχι και δεν ξέρω τι να κάνω. Να φάω κανονικά σαν να μην συνέβη τίποτα; Ή να πιω μόνο γάλα χωρίς τοστ και από το μεσημέρι όλα κανονικά; Τέλος πάντων ξαναμπήκα στο πρόγραμμα μέχρι το βράδυ. Όπου εκεί γύρω στις 7... Αγοράσαμε τυρί φέτα γιατί την είχα πεθυμησει... Τι την ήθελα;;; Δύο φέτες του τοστ με λαδακι και φετουλα... μπόλικη. Και μετά ένα μπισκότο με σοκολάτα. Και μετά κι ένα πιατακι μακαρόνια, τα λιμπιστηκα, και χωρίς να είμαι φαν...

Και τώρα;;; Φτου και από την αρχή;;; Πως ξαναξεκιναμε που τόσο ελαφρά την καρδία πέφτω σε αυτά τα ατοπήματα;; Φοβαμαι πολύ μήπως ξανακυλισω... Φοβάμαι ότι θα κρατηθω μεχρι το βράδυ κι εκεί θα πάλι θα χάσω τον έλεγχο. Είναι αυτό το δίμηνο που κλείνει, και αρχίζω να κουράζομαι, να βαριέμαι τις ίδιες και τις ίδιες γεύσεις , να μην αντέχω πλέον... Ούφ, φοβάμαι μήπως χάσω τον πόλεμο...

Marroulaki, πρόδωσα το ξέρω! Διάβασα το μήνυμα σου λίγο αφου είχα κάνει την δεύτερη παρεκτροπή...8σως αν διάβασα λίγο πριν να σκεφτόμουν αυτήν την ιδέα του τουμπαρισματος...  Κράτα γερά εσύ σε παρακαλώ! Τα πας πολύ καλά! Να ξέρω ότι συνεχίζεις, να σε έχω στήριγμα! Tzeni82 εσείς πως τα πάτε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

καλησπερα κοριτσια

πως πατε; 

εχω ενα νταουνιασμα τις τελευταιες μερες και ενα αγχος και μου ρχεται να μπουκαρω σε κανα ζαχαροπλαστειο και να μην ξερω τι τρωω.... με το ζορι κρατιεμαι..λυπαμαι τον κοπο μεχρι τωρα...αλλιως...

εχω βαλει απο προχτες γιαουρτι με μια κουταλια μελι για απογευμα και δυο καρυδια, γιατι δεν την παλευα αλλο

γενικα τα φερνω τουμπα μεσα στην μερα ετσι για να χαιρομαι οτι κατι αλλαξε, μεχρι και αυγο βραστο για πρωινο εφαγα, που δεν ηθελα πρωι πρωι ουτε να το μυρισω 

 

Κοριτσια τοσο καιρο πουνπροσπαθουμε...νομιζω δικαιουμαστε να κανουμε κ κανα ατοπημα..

Κ εγω τα χω κανει...κ οχι μια φιρα..παραπανω..ειχα πεσει που λετε με τα μουτρα στα πουρακια τα καπρισε..ειχα φαεισ κ μπολικη μαυρη σοκολατα..κ ειχα φαει κ μια σοκοφροτα..

Δεν την παλευα...κ την αλλη μερα παλι περιπου τα ιδια..συν τοστακι τησ μικρησ..κ μπολικουσ ξητουσ καρπουσ ..

Συν το οτι τισ κυριακεσ που ψηνουμε τρωω κ τα χοιρινα μου..κ τα λιπακια μου..

Ολη νερα στο σπιτι με τα παιδια..στο ψυγειο θελψ να ορμηξω..αλλα.λυπαμαι τα κιλα που εχασα.κ τον κοπο μου..αλλα μια στο τοσο μου το δικαιολογω το παραστρατημα...μετα ξαναρχιζω...

Εγω απλα προσπαθω να μην εχω γλυκα που αγαπω στο νυουλαπι..τα καπρισε τα εφαγα..( 2 μικρα κουτακια ηταν) μου μεινε η μια σοκοφρεατα...που καποια στιγμη θα την φαω...συνεχεια την σκεφτομαι..χαχα..

Τα κιντερ που εχω για την μικρη δεν τα αγαπαω..κ ευτυχωσ που κανουμε μαζι με τον αντρα μου διατροφη..γιατι ειμαι πολυ ζηλιαρα κ δεν θα το αντεχα να τον βλεπω να τρωει( ακομη κ αν δεν πειναω ζηλευεω κ τρωω).αλλα βλεπω αυτοσ να τελειωνει πριν απο μενα το προγραμμα..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενθαρρυντικό το μήνυμα σου τζενακι. Οχι βέβαια που παραστρατεις αλλά που ξαναρχιζεις, που βάζεις στοπ  και δεν τα παρατας. Πιστεύω κι εγώ ότι δικαιούμαστε λίγο διάλειμμα. Δεν νιώθω τοσο ενοχές που έφαγα, όσο για το ότι ζοριζομαι να σταματήσω. Να μην το ξανακάνω. Το ότι σου συμβαίνει κι εσένα όπως διάβασα, για πάνω από μια φορά, με κάνει να το παίρνω πιο ανάλαφρα. Σημερα συνέχισα σαν μην τρέχει τιποτα. Ελπίζω το βράδυ να παμε καλά χαχα Ευτυχώς εμείς σταματήσαμε να έχουμε σοκολάτες στο σπιτι, αλλά οταν με πιάνει, δεν κοιτάζω πολύ τι τρώω, σοκολάτα ας είναι και μαυρη, γλυκό ας είναι και μέλι. Ο άντρας μου συμπαραστέκεται όσο μπορεί γιατί κι εκείνος προσπαθεί να χάσει βαρος, δεν είμαι και τόσο ζηλιάρα εγώ, ημουν μόνο στην αρχή. Μπράβο σας που συνεχιζετε! Θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε όλοι.

@Mama16 τα έκανα μανταρα..  :lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Αχ κορίτσια! Έπαθα πανωλεθρία! Όχι μόνο μια φορά αλλά δύο! Ξεκίνησε όπως και για το
marroulaki που τα λέει πιο πάνω. Ένα νταουνιασμα, μια ένταση με όλα αυτά που βιώνουμε, την κλεισούρα, την έλλειψη επιλογών μιας και οι προμήθειες μας είχαν μειωθεί... Λαχταρισα λίγο γλυκό και είπα στο απογευματινο να βάλω στο γιαούρτι λίγο μέλι, γιατί επιπλέον μας είχαν τελειώσει τα πορτοκάλια που συνήθως τρώω. Το βράδυ έφαγα κανονικά την σαλατα μου, μιση-μιση με την κόρη μου βέβαια, και μετά .... αχ μετά... Η μικρή μου ζήτησε ένα τοστ, της το έφτιαξα αλλά δεν το έφαγε, και μου έλεγε εμένα μαμά φάε εσύ, λες και ήξερε το καημένο μου τον πόνο μου χαχαχ. Το έφαγα λοιπόν, και μετά έφαγα μια ακόμη φέτα ψωμί και μετά.... άλλες δύο φέτες ψωμί με ταχίνι με κακάο και μετά... καμιά 25αρια ξηρούς καρπούς. Ε, δεν είναι αυτά καμιά 1000αδα θερμιδες έξτρα; Μου κάνει εντύπωση πως μπορώ να φάω τόσο πολύ σε τόσο λίγο χρόνο, δεν έχει κλείσει καθόλου το στομάχι μου φαίνεται. Το χειρότερο μουετα από διακοπή της δίαιτας είναι η επόμενη μέρα. Δεν ζυγιστηκα βέβαια, νομίζω πως τελειώνει όπου να ναι και η μπαταρία της ζυγαριάς και θα ξεμεινω από ζυγι... Το πρωί σκέφτομαι τι βλακεία έκανα, νιώθω ακόμη γεμάτο το στομάχι και δεν ξέρω τι να κάνω. Να φάω κανονικά σαν να μην συνέβη τίποτα; Ή να πιω μόνο γάλα χωρίς τοστ και από το μεσημέρι όλα κανονικά; Τέλος πάντων ξαναμπήκα στο πρόγραμμα μέχρι το βράδυ. Όπου εκεί γύρω στις 7... Αγοράσαμε τυρί φέτα γιατί την είχα πεθυμησει... Τι την ήθελα;;; Δύο φέτες του τοστ με λαδακι και φετουλα... μπόλικη. Και μετά ένα μπισκότο με σοκολάτα. Και μετά κι ένα πιατακι μακαρόνια, τα λιμπιστηκα, και χωρίς να είμαι φαν...

Και τώρα;;; Φτου και από την αρχή;;; Πως ξαναξεκιναμε που τόσο ελαφρά την καρδία πέφτω σε αυτά τα ατοπήματα;; Φοβαμαι πολύ μήπως ξανακυλισω... Φοβάμαι ότι θα κρατηθω μεχρι το βράδυ κι εκεί θα πάλι θα χάσω τον έλεγχο. Είναι αυτό το δίμηνο που κλείνει, και αρχίζω να κουράζομαι, να βαριέμαι τις ίδιες και τις ίδιες γεύσεις , να μην αντέχω πλέον... Ούφ, φοβάμαι μήπως χάσω τον πόλεμο...

Marroulaki, πρόδωσα το ξέρω! Διάβασα το μήνυμα σου λίγο αφου είχα κάνει την δεύτερη παρεκτροπή...8σως αν διάβασα λίγο πριν να σκεφτόμουν αυτήν την ιδέα του τουμπαρισματος...  Κράτα γερά εσύ σε παρακαλώ! Τα πας πολύ καλά! Να ξέρω ότι συνεχίζεις, να σε έχω στήριγμα! Tzeni82 εσείς πως τα πάτε;;

θα συνεχισουμε ολες και ας ξεφευγουμε που και που, και αν κατι οπως ειπες την φετα το λαχταρισες δεν πειραζει για μια φορα στο τοσο νομιζω...εγω ειμαι φουλ τυρου, γραβιερα ας πουμε τρελαινομαι, αν πχ εχω μακαρονια με σαλτσα για μεσημερι (σαλτσα πιπερια, μανιταρι, κρεμμυδι) , βαζω γραβιερα με παξιμαδι για βραδυ ή μισο τοστ γραβιερα το πρωι και εκεινη την μερα δεν βαζω καθολου λαδι στην σαλατα ουτε γιαουρτι μεσα στην μερα, και στα ενδιαμεσα φρουτα ή ζελε. Μπορει να τα κανω και 'λαθος" βεβαια αλλα αν την κοψω εντελως ξερω οτι μετα θα ορμησω καταμουτρα...

και το τουμπαρισμα το κανω προσπαθωντας να κραταω ιδιες θερμιδες...και αν εχω βαρεθει κιολας πχ το τοστ  θελω να το φαω βραδυ γιατι οπως λες εσενα ζηταει το παιδι και ζηλευεις...το τρωω βραδυ και βαζω κατι αλλο για πρωι....

@tzeni82 ο αντρας σου ειναι σκληρο καρυδι, μπραβο του!! θα χασει και μετα θα σου δινει συμβουλες

ο δικος μου ειναι γιολο, ακολουθει λιγο με βραστα λαχανικα και καμια μπριζολα στεγνη ή καμια ομελετα με λαχανικα, αλλα ονειρευεται λουκανικα με πατατες και του λεω λυπαμαι πηγαινε σουβλατζιδικο και φατα εκει...αλλα τωρα και με τον κορωνοιο την πατησε γιατι σπιτι δεν μπαινουν, delivery μονο καλαμακια και μαυρη πιτα αλαδωτη, αχαχαχ

 

καλέ @Youpi παλι ταυτοχρονα γραφαμε:D:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Αυτές τις μέρες δεν είχα μπει καθόλου, @Youpi δεν πειράζει που παρεκτραπηκες, μια φορά στις τόσες όλοι το κάνουμε, απλά μετά καλό είναι να το αφήνουμε πίσω κ να ξανά μπαίνουμε σε πρόγραμμα. Με αυτό που γίνεται κιόλας στον κόσμο μας πιάνει λίγη μελαγχολία. Πως τα πάτε τώρα? Συνεχίζετε ακάθεκτες??

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Αυτές τις μέρες δεν είχα μπει καθόλου, @Youpi δεν πειράζει που παρεκτραπηκες, μια φορά στις τόσες όλοι το κάνουμε, απλά μετά καλό είναι να το αφήνουμε πίσω κ να ξανά μπαίνουμε σε πρόγραμμα. Με αυτό που γίνεται κιόλας στον κόσμο μας πιάνει λίγη μελαγχολία. Πως τα πάτε τώρα? Συνεχίζετε ακάθεκτες??

Γεια σας κι από μένα κοριτσια!

Εμένα δεν με έχει πιάσει ακόμη μελαγχολία, αλλά σίγουρα η μονοτονία  έχει αρχίσει να με κουραζει. Όλη μέρα κάνω δουλειές, η μικρή χρειάζεται συνέχεια απασχόληση και πόσα πια να κάνεις μέσα στο σπίτι με ένα παιδάκι... Μου λείπει πολύ μια βόλτα, μια αλλαγή περιβάλλοντος. Υπομονή όμως, τι να κανουμε.;

Ευτυχως επανήλθα στο πρόγραμμα , και πως να μην επανέλθω άλλωστε με τις προτροπές σας εδώ, τα παραδείγματα των άλλων κοριτσιών, και την ομάδα που προσπαθούμε. Έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα, δεν ξέρω βέβαια αν τελικά θα πάμε Μύκονο, θα μας πει το marroulaki τι θα γίνει. Έχει αρχίσει να φαίνεται ότι έχω χάσει βάρος, είναι αισθητό πλέον και με ικανοποιεί πολύ. Γυμναστική όμως κάνω ελάχιστη ως καθόλου. Μου μένουν 3.7 κιλά μέχρι το Πασχα, σε 27 μέρες και 600.152 ανάσες!

Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Γεια σας κι από μένα κοριτσια!

Εμένα δεν με έχει πιάσει ακόμη μελαγχολία, αλλά σίγουρα η μονοτονία  έχει αρχίσει να με κουραζει. Όλη μέρα κάνω δουλειές, η μικρή χρειάζεται συνέχεια απασχόληση και πόσα πια να κάνεις μέσα στο σπίτι με ένα παιδάκι... Μου λείπει πολύ μια βόλτα, μια αλλαγή περιβάλλοντος. Υπομονή όμως, τι να κανουμε.;

Ευτυχως επανήλθα στο πρόγραμμα , και πως να μην επανέλθω άλλωστε με τις προτροπές σας εδώ, τα παραδείγματα των άλλων κοριτσιών, και την ομάδα που προσπαθούμε. Έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα, δεν ξέρω βέβαια αν τελικά θα πάμε Μύκονο, θα μας πει το marroulaki τι θα γίνει. Έχει αρχίσει να φαίνεται ότι έχω χάσει βάρος, είναι αισθητό πλέον και με ικανοποιεί πολύ. Γυμναστική όμως κάνω ελάχιστη ως καθόλου. Μου μένουν 3.7 κιλά μέχρι το Πασχα, σε 27 μέρες και 600.152 ανάσες!

Φιλιά σε όλες!

Η καλυτερη ανταμειβη απο τον δεικτη τησ ζυγαριασ...ειναι ο καθρεφτησ μασ...το ποσο με ανεβαζει αυτο δεν λεγεται...

Χτεσ ηταν κ το δικο μου βατερλο...απο τισ πολλεσ σοκολατεσ που εφαγα αρχισαν οι ενοχλησεισ στονστομαχι..ε κ δεν αντεξα..προκαλεσα μονη μου εμετο για να ηρεμησω...καλα αυφο το εκανα κ παλιοτερα.. ανακατευα διαφορα φαγητα..αλμυρα γλυκα..κ στο τρελοσ κατεληγαν στην τουαλετα.βουλιμια ειναι αυτο βρε κοριτσια?? Δεν το χω ψαξει κ ποτε..

Επισησ εσεισ που κανατε κ παλιοτερα διατροφη..πωσ το εξηγειται την παρασκευη κ τισ προηγ μερεσ η ζυγαρια να δειχνει 66.0 κ την δευτερα 66.5???

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Γεια σας κι από μένα κοριτσια!

Εμένα δεν με έχει πιάσει ακόμη μελαγχολία, αλλά σίγουρα η μονοτονία  έχει αρχίσει να με κουραζει. Όλη μέρα κάνω δουλειές, η μικρή χρειάζεται συνέχεια απασχόληση και πόσα πια να κάνεις μέσα στο σπίτι με ένα παιδάκι... Μου λείπει πολύ μια βόλτα, μια αλλαγή περιβάλλοντος. Υπομονή όμως, τι να κανουμε.;

Ευτυχως επανήλθα στο πρόγραμμα , και πως να μην επανέλθω άλλωστε με τις προτροπές σας εδώ, τα παραδείγματα των άλλων κοριτσιών, και την ομάδα που προσπαθούμε. Έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα, δεν ξέρω βέβαια αν τελικά θα πάμε Μύκονο, θα μας πει το marroulaki τι θα γίνει. Έχει αρχίσει να φαίνεται ότι έχω χάσει βάρος, είναι αισθητό πλέον και με ικανοποιεί πολύ. Γυμναστική όμως κάνω ελάχιστη ως καθόλου. Μου μένουν 3.7 κιλά μέχρι το Πασχα, σε 27 μέρες και 600.152 ανάσες!

Φιλιά σε όλες!

Μπράβο κοπέλα μου πολύ χαίρομαι με τα νέα σου.. μπράβο για την προσπάθεια, έτσι να συνεχίσεις!!!

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Η καλυτερη ανταμειβη απο τον δεικτη τησ ζυγαριασ...ειναι ο καθρεφτησ μασ...το ποσο με ανεβαζει αυτο δεν λεγεται...

Χτεσ ηταν κ το δικο μου βατερλο...απο τισ πολλεσ σοκολατεσ που εφαγα αρχισαν οι ενοχλησεισ στονστομαχι..ε κ δεν αντεξα..προκαλεσα μονη μου εμετο για να ηρεμησω...καλα αυφο το εκανα κ παλιοτερα.. ανακατευα διαφορα φαγητα..αλμυρα γλυκα..κ στο τρελοσ κατεληγαν στην τουαλετα.βουλιμια ειναι αυτο βρε κοριτσια?? Δεν το χω ψαξει κ ποτε..

Επισησ εσεισ που κανατε κ παλιοτερα διατροφη..πωσ το εξηγειται την παρασκευη κ τισ προηγ μερεσ η ζυγαρια να δειχνει 66.0 κ την δευτερα 66.5???

Μήπως περιμένεις περίοδο κ φαίνεσαι περισσότερα κιλά? Η αλλιώς  έχεις αρχίσει να γυμνάζεσαι? Μπορεί να αυξήθηκε κ η μυϊκή σου μάζα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και απο εμενα,

 οταν φορας μια πλουζα και απο εκει που κολλουσε στο στομαχι γινεται πιο αεράτη, παίρνεις αλλο αερα για να προχωρήσεις, εστω και σιγα σιγα και με μερικες κουτσουκελες, ανθρωποι ειμαστε πως θα γίνει...

αυτο το σκ την πληρωσαν τα φυτα στο μπαλκονι και ειχε και λιακαδα το σαββατο και σχεδον 8 ωρες τις περασα εκει, καφεδακι, χωματα και λιασιμο και εχω και για το επομενο δουλιτσα, σαν εκδρομη στο μπαλκονι

για το ζυγισμα που λες Τζενη, εγω ζυγιζομαι μια φορα καθε Κυριακη, δεν το παλευω αλλιως γιατι σιγουρα αν εβλεπα ποτε 200 πανω και ποτε 200 κατω θα με αγχωνε παραπανω... μια και εξω και οτι εγινε εγινε....ισως η mama16 να ξερει γιατι γινεται αυτο που λες

Μυκονοοοοο προς το παρον εχει λιγο παγωσει το πλανο αλλα μολις ξεφυγουμε απο τον ιο, ακομα και η λουτσα θα μας φαινεται μυκονος (αν και η λουτσα μα αρεσει και τωρα)

Δεν μασαμε κοριτσια, καθε εμποδιο για καλο, φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama16 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου πολύ χαίρομαι με τα νέα σου.. μπράβο για την προσπάθεια, έτσι να συνεχίσεις!!!

Μήπως περιμένεις περίοδο κ φαίνεσαι περισσότερα κιλά? Η αλλιώς  έχεις αρχίσει να γυμνάζεσαι? Μπορεί να αυξήθηκε κ η μυϊκή σου μάζα

Απο γυμναστικη μονο λιγουσ κοιλιακουσ..αντε κ 1λεπτο πλανκ..

Περιοδοσ δεν εχει φανει ακομη..γιατι θηλαζω..

@mairoulaki Βασικα ειναι καινουργξα η ζυγαρια κ την δοκιμαζω..γι αυτο ζυγιζομαι..να δω αν παει καλα..χαχα..αλλα θα με τρελανει στκ τελοσ...μια πανω μια κατω...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Απο γυμναστικη μονο λιγουσ κοιλιακουσ..αντε κ 1λεπτο πλανκ..

Περιοδοσ δεν εχει φανει ακομη..γιατι θηλαζω..

@mairoulaki Βασικα ειναι καινουργξα η ζυγαρια κ την δοκιμαζω..γι αυτο ζυγιζομαι..να δω αν παει καλα..χαχα..αλλα θα με τρελανει στκ τελοσ...μια πανω μια κατω...

Καλά πολλά μπορεί να παίζουν, μπορεί κάποιο βράδυ να είχες φάει πιο βαριά κ να φαινόταν πιο πάνω η ζυγαριά η να μην πηγές τουαλέτα ή κατακράτηση υγρών... Στην εβδομάδα επάνω θα δεις καλύτερα το βάρος. Εν τω μεταξύ πόσο είναι το παιδάκι σου το δεύτερο που θηλάζεις? Κ εμένα τώρα ο μπέμπης είναι 10 μηνών κ ακόμα άφαντη η περίοδος, στην πρώτη κόρη μου είχε έρθει στους 9 μήνες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...