Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Για εμενα ως μητέρα 3 παιδιών οσονούπω. Το λικνο αν εχεις πχ στενη κρεβατοκαμαρα και δεν χωραει το κρεβατακι ειναι απαραίτητο. Αρχικα γιατι αν θηλαζεις θα πρεπει να εισαι με το ενα στηθος εξω μονιμα και επειτα ειναι πιο ασφαλες απο την συνκοιμηση. Επισης εμενα τα παιδια μου ειχαν παλλινδρομηση και ηταν αναγκαιο να τα εχω διπλα μου για να μην πνίγουν απο τον εμετο. Πολυ οικονομικα εχει το motherbaby στο περιστερι εχουν και site. Το μεγαλο αρνητικο ειναι πως σε 4 εως 6 μηνες ειναι αχρηστο ίσως και επικίνδυνο για πτωση του παιδιού αρα δινεις γυρω στα 120 με 160 ευρω για 5 μηνες. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vila είπε:

Οριακά μας χωράει ένα κρεβατάκι 120x60 και σκέφτομαι πως θα το βάλω κολλητά στο κρεβάτι μας χωρίς κάγκελο όπως θα έβαζα το λίκνο πχ , και ο σύζυγος επιμένει να πάρουμε λίκνο για να εφάπτεται με το στρώμα μας εντελώς και να έχουμε και άνεση χώρου. Απλά εγώ σκέφτομαι μήπως θα είναι μια λύση μόνο για 4-5 μήνες και μετά αναγκαστικά βάλουμε έτσι κι αλλιώς το κρεβατάκι. Επίσης η άλλη σκέψη μου είναι το στρώμα, τα λικνα που πήρατε είχαν καλό στρωματακι μέσα? Χρειάζεται έξτρα στρώμα να αγοράσω?

@Jerina  @Αντζελίνα 30 @Ele@n μπορείτε να μου πείτε ή να μου στείλετε σε μήνυμα ποίο λίκνο διαλέξατε?

Εγώ πήρα το lionelo Theo silver. Έχει και ανάκληση 3ων θέσεωντο στρωματακι για ΓΟΠ. (Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση)

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο πρωτο παιδι το ειχα μαζι μου διπλα του σε κούνια, το δευτερο στο πορτ μπεμπε του καροτσιου με ειδικη βαση ( δεν το συστηνω) καλυτερα λικνο πιο ανετο. Και τωρα αγορασα το chicco 4 in 1 hug λικνο με ανακλιση αν θες , ρηλαξ και αργότερα καρεκλα φαγητου με ηχους και δική του μπαρα. Ειναι βεβαια τσιμπημενο.  Το αγορασα γιατι παει παντου, γιατι δεν θελω να ξανα γεμισω ενα σπιτι με 3 παιδια με ρηλαξ με καρεκλα φαγητού με με με και να γεμίζει η αποθηκη μου μετα και γιατί παει παντου πανω σε χαλια σε μοκετες οτι και να κάνεις εχεις μαζι σου το παιδι.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Οριακά μας χωράει ένα κρεβατάκι 120x60 και σκέφτομαι πως θα το βάλω κολλητά στο κρεβάτι μας χωρίς κάγκελο όπως θα έβαζα το λίκνο πχ , και ο σύζυγος επιμένει να πάρουμε λίκνο για να εφάπτεται με το στρώμα μας εντελώς και να έχουμε και άνεση χώρου. Απλά εγώ σκέφτομαι μήπως θα είναι μια λύση μόνο για 4-5 μήνες και μετά αναγκαστικά βάλουμε έτσι κι αλλιώς το κρεβατάκι. Επίσης η άλλη σκέψη μου είναι το στρώμα, τα λικνα που πήρατε είχαν καλό στρωματακι μέσα? Χρειάζεται έξτρα στρώμα να αγοράσω?

@Jerina  @Αντζελίνα 30 @Ele@n μπορείτε να μου πείτε ή να μου στείλετε σε μήνυμα ποίο λίκνο διαλέξατε?

Μπορείς να δεις και στο σκρουτζ έχει της kikka boo,lorreli,kanagaroo που ενώνονται με το κρεββάτι και είναι είναι γύρω στα 100-120€. Το λίκνο είναι μέχρι έξι μηνών ή μέχρι 8 κιλά οπότε πας με βάση τα κιλά του μωρού , εμένα ο μπέμπης είναι τεσσάρων μηνών και  7 κιλά οπότε θα έχουμε χτυπήσει το οχτακιλο πριν το εξάμηνο, τι να κάνουμε το τρώμε το φαΐ μας...Αλλά είναι βολικά πολύ ειδικά αν το μωρό εμφανίσει ΓΟΠ και πρέπει να το έχεις δίπλα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα παιδια μου γεννήθηκαν 4200 και 4450 4 μηνών ηταν 9  κιλα αλλα παιδια όμως χρονιζουν 9 κιλα. Που σημαίνει για εμας τα λικνο πορτ μπεμπε καθισμα αυτοκινητου 0-13 ηταν για πεταμα. Αχρηστα. Βεβαια δεν ανήκουμε στο μεσο ορο αλλα ίσως σε ένα ανεπτυγμένο παιδί να παει εως 4 μηνών. Εστω όμως για 4 μήνες με εσωσε.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Μπορείς να δεις και στο σκρουτζ έχει της kikka boo,lorreli,kanagaroo που ενώνονται με το κρεββάτι και είναι είναι γύρω στα 100-120€. Το λίκνο είναι μέχρι έξι μηνών ή μέχρι 8 κιλά οπότε πας με βάση τα κιλά του μωρού , εμένα ο μπέμπης είναι τεσσάρων μηνών και  7 κιλά οπότε θα έχουμε χτυπήσει το οχτακιλο πριν το εξάμηνο, τι να κάνουμε το τρώμε το φαΐ μας...Αλλά είναι βολικά πολύ ειδικά αν το μωρό εμφανίσει ΓΟΠ και πρέπει να το έχεις δίπλα.

Αλήθεια είναι μόνο μέχρι 8 κιλά; Αν εννοείς για το στρώμα, μπορείς να ελέγξεις κάτω από το στρώμα αν έχει τάβλα που να το κρατάει σταθερό.

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αλήθεια είναι μόνο μέχρι 8 κιλά; Αν εννοείς για το στρώμα, μπορείς να ελέγξεις κάτω από το στρώμα αν έχει τάβλα που να το κρατάει σταθερό.

Ναι τα λίκνα έχουν όριο 8 κιλά τα περισσότερα.Αυτό που έχω πάρει εγώ είναι μέχρι 18 μηνών γιατί κατεβαίνει και γίνεται κρεββατι και έχει ποδαράκια για να ακουμπάει  στο πάτωμα. 

Just now, alexia92 είπε:

Εμενα τα παιδια μου γεννήθηκαν 4200 και 4450 4 μηνών ηταν 9  κιλα αλλα παιδια όμως χρονιζουν 9 κιλα. Που σημαίνει για εμας τα λικνο πορτ μπεμπε καθισμα αυτοκινητου 0-13 ηταν για πεταμα. Αχρηστα. Βεβαια δεν ανήκουμε στο μεσο ορο αλλα ίσως σε ένα ανεπτυγμένο παιδί να παει εως 4 μηνών. Εστω όμως για 4 μήνες με εσωσε.

Φτου φτου μπραβο ανάπτυξη... εμείς 3240γρ και 50 εκ. γεννηθήκαμε αλλά αναπτυσομαστε γρήγορα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Δεν πρόλαβα να το πάρω :angry: αλλά λέω να πάρω το joie litetrax 4

Και εγώ αυτό λέω να πάρω. Αλλά ήθελα να το δω από κοντά πρώτα. Δεν το κόβω! Πάντως και εμένα αυτό μου αρεσε πιο πολύ απ' όλα και η τιμή είναι λογική.


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, V_baby είπε:

Και εγώ αυτό λέω να πάρω. Αλλά ήθελα να το δω από κοντά πρώτα. Δεν το κόβω! Πάντως και εμένα αυτό μου αρεσε πιο πολύ απ' όλα και η τιμή είναι λογική.

Ναι είναι ωραίο..το έχουμε στην ανήψια μου οπότε το έχω "οδηγήσει" πολύ :mrgreen: 

 @Ele@n αυτό δεν έχεις κι εσύ η θυμάμαι λάθος? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω joolz στα αλλα 2 είχα παρει inglesina ( ωραιο μεν δεν εχει καλες αναρτήσεις δε και ειναι χαμηλο σχετικα ) stokke κλείνει δύσκολα πανάκριβο πανακριβα αξεσουαρ και επειδή ολα αυτα τα εδωσα κατέληξα σε joolz .

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Vila είπε:

Οριακά μας χωράει ένα κρεβατάκι 120x60 και σκέφτομαι πως θα το βάλω κολλητά στο κρεβάτι μας χωρίς κάγκελο όπως θα έβαζα το λίκνο πχ , και ο σύζυγος επιμένει να πάρουμε λίκνο για να εφάπτεται με το στρώμα μας εντελώς και να έχουμε και άνεση χώρου. Απλά εγώ σκέφτομαι μήπως θα είναι μια λύση μόνο για 4-5 μήνες και μετά αναγκαστικά βάλουμε έτσι κι αλλιώς το κρεβατάκι. Επίσης η άλλη σκέψη μου είναι το στρώμα, τα λικνα που πήρατε είχαν καλό στρωματακι μέσα? Χρειάζεται έξτρα στρώμα να αγοράσω?

@Jerina  @Αντζελίνα 30 @Ele@n μπορείτε να μου πείτε ή να μου στείλετε σε μήνυμα ποίο λίκνο διαλέξατε?

Λικνο next to me. Chicco 

Θα σωθεις!

Με το καλο ευχομαι!

Επισης δειτε σε καροτσι inglesina quad, joie, cam karello. Εγω εχω το 1ο και ειναι απιστευτο. Παμε μεχρι κ θαλασσα. Με βοτσαλο η παραλια.δν κολλαει πουθενα.

Με το καλο μανουλες!

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blonde είπε:

Ναι είναι ωραίο..το έχουμε στην ανήψια μου οπότε το έχω "οδηγήσει" πολύ :mrgreen: 

 @Ele@n αυτό δεν έχεις κι εσύ η θυμάμαι λάθος? 

Ναι, καλά θυμάσαι. Ξεκινήσαμε τις βόλτες. Φοβερό καρότσι. Εύκολο άνοιγμα, ελαφρύ, άνετο για το μωρό χωρίς να είναι ογκώδες. Χωράει και στα πόρτ μπαγκάζ μικρών αυτοκινήτων, καθώς βγαίνουν οι ρόδες. Μέχρι στιγμής πολύ καλή και value for money επιλογή! 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς παραγγείλαμε το bexa ultra 2 in 1, μας άρεσε πολύ η κατασκευή του και οι μεγάλες ροδες με αναρτήσεις. Τώρα στην πράξη θα φανεί! Πάντως το joie ήταν μέσα σε αυτά που κοιτούσαμε γιατί έχει πολύ καλό αυγουλάκι αλλά τελικά επιλέξαμε να μην πάρουμε αυγό και να πάρουμε καθισματακι 0-18 ή 0-25. Αν έχετε κάτι να προτείνετε θα χαιρομουν γιατί το ψάχνουμε αυτές τις μέρες και λέμε μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά να πάμε να δοκιμάσουμε κάποια στο αμάξι μας!

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...