Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ μόλις γύρισα από τις εξετάσεις αίματος ούρων καλλιέργειας! Πιστεύω ήταν οι τελευταίες! Την άλλη εβδομάδα έχω κλείσει νύχια και θέλω να κλείσω και μαλλιά θα προλάβω? Θα ήθελα και ιδανικά να κατεβάσω και χειμωνιάτικα αλλά δεν με βλέπω με τη βαρεμάρα που με δέρνει! Έχω και τα σκυλιά που θέλω να τους κλείσω μπάνιο κουρέματα να είναι και αυτά έτοιμα για την αδερφούλα:grin:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Αυτό σκεφτήκαμε ρε Αναστασία μου κ εμείς..πιστεύω πως θα καταλάβουν..

Το καλό είναι ότι επειδή είμαστε ουσιαστικά "οικογενειακό καφέ " έχουμε πολυ καλή σχέση με τους περισσότερους πελάτες οπότε νομίζω πως πολύ θα χαρούν κιόλας!!

Πως είσαι σήμερα δευτερομανουλα?? 

Καλέ εννοείται!!! Εγώ θα χαιρομουν κ με την πρώτη ευκαιρία θα ερχόμουν να μάθω νεα:lol: 

Εγώ καλά ειμαι ,συνεχίζω να πονάω,αλλά δε δίνω σημασία, εκτός κι αν πια δε μπορώ να κουνηθώ που με πιάνουν τα νευρα μου:lol:

Τη μισή μερα στη τουαλέτα πλέον,με τον μικρό να με κυνηγάει ΚΑΙ εκεί κ να θέλει κ να μιμείται με το γιογιό(δεν κάνει τίποτα,έτσι για την παρέα)μια ομορφιά!!!!

  • Χαχα 6

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλέ εννοείται!!! Εγώ θα χαιρομουν κ με την πρώτη ευκαιρία θα ερχόμουν να μάθω νεα:lol: 

Εγώ καλά ειμαι ,συνεχίζω να πονάω,αλλά δε δίνω σημασία, εκτός κι αν πια δε μπορώ να κουνηθώ που με πιάνουν τα νευρα μου:lol:

Τη μισή μερα στη τουαλέτα πλέον,με τον μικρό να με κυνηγάει ΚΑΙ εκεί κ να θέλει κ να μιμείται με το γιογιό(δεν κάνει τίποτα,έτσι για την παρέα)μια ομορφιά!!!!

Καλε αυτό με την τουαλέτα το κάνει κι ο δικός μου.. Για να βάλει πλυντηριο όμως.. Χαχαχ ψάχνει το καλάθι των άπλυτων να βρει τίποτα να ρίξει στο πλυντηριο χαχαχαχ

  • Χαχα 4

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez Αύριο έχω NST.. ανυπομονώ! 

Λοιπόν, εσείς θα βάλετε μια μαντινάδα στην πόρτα στο μαγαζί, να καταλάβουν όλοι γιατί δε θα ανοίξετε για μια βδομάδα!!

@elenioz τις κάνω όσο αντέχω.. όταν τον νοιώθω να κουνιέται πολύ κάθομαι στα γόνατα και τους αγκώνες.. αλλά όχι για πολύ γιατί κουράζομαι, άσε που νοιώθω ότι θα φύγει η κοιλιά από τη θέση της!! Δεν έχει κ πολύ χώρο ο μπέμπης... Είναι μεγάλος και εγώ είμαι μικρόσωμη.. τώρα βέβαια έχω ένα εξόγκωμα ψηλά στην κοιλιά.. Πισινός; Κεφάλι; Περιμένω να δούμε αύριο με τη μαία..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλε αυτό με την τουαλέτα το κάνει κι ο δικός μου.. Για να βάλει πλυντηριο όμως.. Χαχαχ ψάχνει το καλάθι των άπλυτων να βρει τίποτα να ρίξει στο πλυντηριο χαχαχαχ

Εμένα απλά πατάει κουμπάκια κ αλλάζει ρυθμίσεις.... Μια φορά άλλαξε προγραμμα κ το έβαλε 90 βαθμούς κ 0 στροφές:lol: σοκ όταν τελείωσε!

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμένα απλά πατάει κουμπάκια κ αλλάζει ρυθμίσεις.... Μια φορά άλλαξε προγραμμα κ το έβαλε 90 βαθμούς κ 0 στροφές:lol: σοκ όταν τελείωσε!

Εμένα επειδή είναι αφής , και το βγάζω από την μπριζα όταν δεν λειτουργεί, δεν τα καταφέρνει να τα αλλάξει, αλλά αν μπορουσε κι αυτό θα το κανε. Σήμερα πηγε να πιασει το κουτί που βάζω τις χρωμοπαγιδες μέσα, χαχα έπαθα ένα εγκεφαλικό και του εξήγησα ότι αυτά δεν τα πιανουν τα παιδακια... Χαχαχα

Κοίτα εμένα πια βάζει και σκουπα.. Την βάζω στην μπριζα, του λέω πατα το κουμπί, το παταει και έρχεται μπροστά μου την πιανει και βάζουμε μαζί.. Γενικα του αρέσουν όλες οι δουλειές όλως ακριβώς και στον μπαμπά του.. Να ναι καλά τα αγόρια μας βοηθανεεε

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ μόλις γύρισα από τις εξετάσεις αίματος ούρων καλλιέργειας! Πιστεύω ήταν οι τελευταίες! Την άλλη εβδομάδα έχω κλείσει νύχια και θέλω να κλείσω και μαλλιά θα προλάβω? Θα ήθελα και ιδανικά να κατεβάσω και χειμωνιάτικα αλλά δεν με βλέπω με τη βαρεμάρα που με δέρνει! Έχω και τα σκυλιά που θέλω να τους κλείσω μπάνιο κουρέματα να είναι και αυτά έτοιμα για την αδερφούλα:grin:

Θα προλάβεις, θινκ ποζιτιβ:D

Χαχαχαχα έχουμε κ τους πρώτους μας έρωτες..κ εγώ τη προηγούμενη εβδομάδα τα πήγα για το ετήσιο εμβόλιο/αποπαρασιτωση/νύχια να είναι πένα:P

Θύμισε μου τι ράτσα είναι εσένα?

Υγ: καλά αποτελέσματα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Εμένα επειδή είναι αφής , και το βγάζω από την μπριζα όταν δεν λειτουργεί, δεν τα καταφέρνει να τα αλλάξει, αλλά αν μπορουσε κι αυτό θα το κανε. Σήμερα πηγε να πιασει το κουτί που βάζω τις χρωμοπαγιδες μέσα, χαχα έπαθα ένα εγκεφαλικό και του εξήγησα ότι αυτά δεν τα πιανουν τα παιδακια... Χαχαχα

Κοίτα εμένα πια βάζει και σκουπα.. Την βάζω στην μπριζα, του λέω πατα το κουμπί, το παταει και έρχεται μπροστά μου την πιανει και βάζουμε μαζί.. Γενικα του αρέσουν όλες οι δουλειές όλως ακριβώς και στον μπαμπά του.. Να ναι καλά τα αγόρια μας βοηθανεεε

Ααααα κι εμείς βάζουμε σκούπα!!! Ηλεκτρική παρέα,την απλή μόνος του!!!:lol:

Παλικαρακια μας:wub:

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@Renez Αύριο έχω NST.. ανυπομονώ! 

Λοιπόν, εσείς θα βάλετε μια μαντινάδα στην πόρτα στο μαγαζί, να καταλάβουν όλοι γιατί δε θα ανοίξετε για μια βδομάδα!!

@elenioz τις κάνω όσο αντέχω.. όταν τον νοιώθω να κουνιέται πολύ κάθομαι στα γόνατα και τους αγκώνες.. αλλά όχι για πολύ γιατί κουράζομαι, άσε που νοιώθω ότι θα φύγει η κοιλιά από τη θέση της!! Δεν έχει κ πολύ χώρο ο μπέμπης... Είναι μεγάλος και εγώ είμαι μικρόσωμη.. τώρα βέβαια έχω ένα εξόγκωμα ψηλά στην κοιλιά.. Πισινός; Κεφάλι; Περιμένω να δούμε αύριο με τη μαία..

Ααααα για αρχή είχε κάνει μια εξαίσια ζωγραφιά ο άντρας μου με εμένα στο νοσοκομείο (ένα τετράγωνο με ένα σταυρό από πάνω) χοντρή με κοντό μαλλί κ χωρίς χερια(έτσι με βλέπει μάλλον...) Το μωρό δίπλα μου χωρίς χέρια ούτε πόδια (τουλάχιστον είχε κεφάλι κ κοιλιά!) Κ εκείνον στο αμάξι να τρέχει να έρθει κ καλά..(δε ξέρω αν πιστεύει ότι θα έχω πάει μόνη ,θα έχω γεννήσει κ θα έρθει μετά ως επισκέπτης:P

Κ ήθελε λοιπόν να βάλει αυτό το αριστούργημα στη πόρτα..αφού γέλασα κ τον έβρισα,το εσκισα:mrgreen:

  • Χαχα 11
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πολύ γέλιο με τις δουλειές κ τις ζωγραφιές σας! Μανουλες τα αγόρια μας είναι νοικοκυροπαιδα! Ακούτε κοριτσομανες??? Έχουμε έτοιμους γαμπρούς! Αν δεν έχετε πολλά διακοσμητικά στο σπίτι δώστε τους κ σουιφερ,κάτι κάνουν κ το καλύτερο με μαντηλάκια καθαρίζει ξύλινα σημεία σε καρέκλες, καρέκλα γραφείου, τραπέζι σαλονιού...Αχαχαχα ότι βρει! Σκούπα φαρασι με τον παππού τ στην αυλή!!! Πολύ γέλιο έχουν αλλά πλάκα πλάκα κάτι μαθαίνουν...:P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Θα προλάβεις, θινκ ποζιτιβ:D

Χαχαχαχα έχουμε κ τους πρώτους μας έρωτες..κ εγώ τη προηγούμενη εβδομάδα τα πήγα για το ετήσιο εμβόλιο/αποπαρασιτωση/νύχια να είναι πένα:P

Θύμισε μου τι ράτσα είναι εσένα?

Υγ: καλά αποτελέσματα!!!!

Η θηλυκιά μου είναι καθαρόαιμο μαλτεζακι και ο άλλο ένας κοπριτακος μικρός και αυτός Γκρίφον κανίς Μαλτέζ απ' όλα! Εμ δεν γίνεται πρέπει όλη η οικογένεια να είναι έτοιμη για το νέο μέλος καθαροί και κοντοκουρεμένοι μην έχουμε και τις τρίχες για τους πρώτους μήνες!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Οχιιι πουλακι μου,στο τέλος θα έχουμε τις σούπερ δυνάμεις μανουλας;)

Κ εγώ είμαι οκ με όλα αυτά,τα έχω αποδεχτεί απλά όταν παίζει δυνατό πονακι κ συσπασουλα καλή πλέον το γράφω γτ δε ξέρω αν θα έχει συνέχεια οπότε λέω ας είμαι προετοιμασμένη..αλλά το πιο κοντινό που είχα ήταν προχθές με 30' διαφορά μεταξύ τους κ μετά σταμάτησαν..

Ρε κοριτσουδια μιας κ είπε για πρήξιμο το Μαρτακι..έχει πριστει σε κάποια το κουτί της??εξωτερικά εννοώ..

Οχι εμένα καθόλου..(και το μπικίνι τέλειο κορίτσια :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Έχετε πολύ γέλιο με τις δουλειές κ τις ζωγραφιές σας! Μανουλες τα αγόρια μας είναι νοικοκυροπαιδα! Ακούτε κοριτσομανες??? Έχουμε έτοιμους γαμπρούς! Αν δεν έχετε πολλά διακοσμητικά στο σπίτι δώστε τους κ σουιφερ,κάτι κάνουν κ το καλύτερο με μαντηλάκια καθαρίζει ξύλινα σημεία σε καρέκλες, καρέκλα γραφείου, τραπέζι σαλονιού...Αχαχαχα ότι βρει! Σκούπα φαρασι με τον παππού τ στην αυλή!!! Πολύ γέλιο έχουν αλλά πλάκα πλάκα κάτι μαθαίνουν...:P

Μη το συζητάς.. Όλα τα μαθαίνουν.. Είναι σφουγγάρια τα καμαρια μας!!! 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μα σκέψου πως για εκείνη γίνονται όλα :x

Έτσι σκέφτομαι κ εγώ δλδ γτ μη νομίζεις ίδια φάση ζω..από τον Αύγουστο που σταμάτησα τη δουλειά άρχισα κ έπεφτα πολύ κλεισμένη σπίτι..

Ρίχτηκα στην αρχή σε γενικες σε όλο το σπίτι..έπειτα ευτυχώς κλείσαμε για 15αυγουστο είχα κ τον άντρα μου μαζί μια εβδομάδα..πάλι από 18/8 που γύρισε στη δουλειά είχα πέσει ψυχολογικά μόνη σπίτι αλλά το τελευταίο 10 ήμερο είπα ΟΧΙ!! πλέον όλο κ κάπου θα πάω σχεδόν κάθε μέρα.. έχω βγει 3-4 φορές για κοκτειλακι με τον άντρα μου ή με φίλη μου,κάνω τα μποτε μου,άρχισα μια σειρά κ αυτά γτ σκέφτηκα πως σε λίγες μέρες από τώρα θα λέω αχχχ που ήταν οι μέρες που σαπιζα ήσυχα στον καναπέ μου..

Οπότε..σκέψου το λίγο έτσι κ εσυ;)

Άρα πας για 40+ ε?? Έτσι να κάνεις φίλη εφόσον είσαι καλά εσύ κ ο μπέμπης σου κ έχεις αντοχή να περιμένεις μη βιαστείς καθόλου!!

Ολόκληρο παιδάκι κ εσένα φτου φτου!!

Εγώ σου είπα ,ο γιατρός θα με πήγαινε λέει ως 40&6 αλλά εγώ αν έχω ίδια ψυχολογια κ δεν έχει βγει 39&6 θα ζητήσω πρόκληση του είπα..βέβαια πιστεύω κ εγώ κ εκείνος πως θα μας προλάβει ο μπέμπης όπως δείχνει οπότε θα μας βγάλει από το δίλημμα:P

Πόνοι είναι σαν κράμπα στους προσαγωγους ,δε ξέρω τι νευρο βρίσκει κ πιέζει η Κεφαλα του..!!

Υγ: δλδ δε σου είπε να περπατάς πχ ώστε να το βοηθήσεις να εμπεδωθεί?

Θα σου έλεγα φίλη να εκμεταλλεύεσαι κάθε στιγμή που νυστάζεις γτ ήδη έχουμε τελείως κουλό ύπνο εμείς οπότε...

Εγώ πχ κοιμήθηκα 1-5 σήμερα 4 ώρες το μεσημέρι..τώρα νιώθω μια νύστα κ θα το παλέψω σε λίγο μπας κ κοιμηθώ..

Βασικά η Μαρία η Μαγδαληνή έπλενε του Κυρίου τα πόδια,όχι φυσικά Εκείνος σε κάποιον;) εκτός αν εννοούσες τη φορά στον μυστικό δείπνο μόνο που τους τα έπλυνε ως δείγμα ταπείνωσης λίγο πριν σταυρωθεί..τεσπα,είναι κ που πιστεύω πολύ κ τέτοιες παρομοιώσεις δεν μ αρέσουν να είμαι ειλικρινής αλλά εντάξει,είναι δικό μου θέμα αυτό..

Στα άλλα μας λοιπόν,ομολογώ τα καταφέρνω ακόμη,όχι να σκύψω βέβαια ως εκεί φίλη αλλά σηκώνω το πόδι πανω..αμεεε κ ισορροπία με τη κοιλουμπα,εξπερ έχω γίνει..

Στο μόνο που δεν την έχω μάθει με τπτ να την υπολογίζω είναι όταν κλείνω τη πόρτα στο ψυγείο!! Πάντα μα πάντα βρίσκει!! Κ λέω εγώ..μήπως είναι σημαδι να σταματήσω να την ανοιγοκλείνω??:P

Το δωμάτιο κτλ ετοιμα δλδ ε?? Στο Ιασώ τι σου είπαν πως πάει η μικρή σου?

Αααα, συγνώμη αν ήταν βλάσφημο, αλλά εμείς σ'αυτό το σπίτι μιλάμε με παραβολές (ήταν ιερέας ο πεθερός!).

Ναι για το Μυστικό Δείπνο έλεγα, η Μαγδαληνή πλέον δεν παίζει σαν κόνσεπτ γιατί ήθελα να βγάλουμε τη μπέμπα αλλά ο σύζυγος όχι!

Με σιγόνταρε άθελά του κι ο Παπα-Φώτης (που θα τη βαφτίσει) για το "Μαγδαληνή" γιατί η εκκλησία του χωριού του συζύγου είναι Παναγία και πρότεινε το "Mαρία Μαγδαληνή" ανένδοτος!! 

Ας στο σκάσω λοιπόν το παραμύθι, την ίδια μέρα θα χετε γιορτή, του Φιλαρέτου του Ελεήμονος ;);)

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nina13 είπε:

Αχ δεν θέλω να γεννήσω ακόμα.. Εχω ένα μήνα μπροστά μου εγώ.. Χαχαχα 

Η τελευταία θα μαι, αν όχι η τελευταια.. Στάνταρ θα μαι προσ το τέλος.. Χαχα

Πάντως θελω να φυγει η κοιλιά και θέλω επιτέλους να την δώωωωω

Αυτό κάνω απολαμβάνω τώρα που μπορώ γιατί μετά θα γίνεται χαμουλης στο σπίτι.. 

Δυο βδομάδες ε?? Ποπό έφθασε ο καιροςςςς... Αντε με το καλό!! Να πανε ολα καλα!!! Είσαι έτοιμη? Πως νιώθεις ψυχολογικά? 

Πανετοιμη για να το υποδεχθώ το αντράκι μου..... Έλεγα στον άντρα μου σήμερα δεν ξέρω αν ειμαι έτοιμη για να τον μεγαλωσω και να τον κάνω σωστό άνθρωπο και δυνατο..... Κορίτσια εγώ δεν είμαι καθόλου δυνατή σαν χαρακτήρας...... Πως θα τον κάνω να είναι ο αντράκος Μ δυνατός???? Να αντιμετωπίσει όλα αυτά που του έρχονται...???? Αυτό το άγχος με έχει πιασει τώρα.... Αλλά θα Μ περασει κ αυτό..... Αααα και ζεσταινομαι πολυυυυ!!!!! Δεν αντέχω...... Είμαι σαν να έχω κλιμακτήριο.... Κ από την μια στιγμή στην άλλη φουντωνω και είμαι μουσκεμα.... Τι πραγμα και αυτό???? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...