Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Έλα μην στεναχωριέσαι, θα κλαίμε μαζί! Και θα υο ευχαριστιομαστε κιολας! 

Εγω πιστεύω πως αυτή τη φορά θα γεννήσεις ποοοοοολυ πιο εύκολα! Η μαμα μου δυσκολεύτηκε στο πρώτο και το δεύτερο παραλίγο να το κανει στην τουαλέτα. Ούτε πόνος ούτε τίποτα. Νόμιζε πως ήθελε κακακια και ξαφνικά έπιασε το κεφάλι του παιδιού. Ήταν ήδη στο μαιευτήριο και άρχισε να φωνάζει. Μέχρι να την πάνε στην αίθουσα τοκετού το ειδε βγάλει. Κάπως έτσι θα είσαι κι εσυ, είμαι σίγουρη! 

Κι εγώ έχω περάσει πολλούς πόνους για λόγους υγείας. Έχω κανει ήδη 4 χειρουργεία και προσπαθούμε να καθυστερήσουμε το 5ο. Αλλά νομίζω πως με έχουν κανει πιο ανθεκτική τελικά. Όχι βέβαια ότι δεν ζητούσα σαν τρελή επισκληρίδειο όταν είχε έρθει η ώρα. Αλλο αυτό! Και ευτυχως γεννησα γρήγορα γιατί δε με έπιασε κιολας! 

 

6 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Να έρθει η μαμά σου στην κλινική δεν παίζει; Πάντως κ με τη μαμά σου να μείνει το μωρό πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα αρκεί να βρεις κάποιον για τις ώρες μέχρι να έρθει! Δύσκολες αυτές οι περιπτωσεις, πρέπει από νωρίς να οργανονται κ να υπάρχουν κ εναλλακτικές σε περίπτωση που κάτι στραβωσει! Κ εγώ την δικιά μου δεν την έχω αφήσει ποτέ βράδυ αλλά έχουμε κάνει συζήτηση και έχει συμφωνήσει πως θα κάτσει με τη γιαγιά... Αλλά αν δουμε πως το πρώτο βράδυ πάει χάλια θα έρθουν Αθήνα γιαγιά κ εγγονή και τα βράδια θα είναι ο άντρας μου μαζί τους όταν φεύγει από μένα!

@MumMariaσε ιδιωτικό είχα γεννήσει στην Αθήνα! Κ εγώ κάπου σε διαστολή 5 την έκανα. Οι μαίες έκαναν ότι τους έλεγε ο γιατρός δεν με ρωτούσαν αν θέλω επισκληριδιο. Αλλιώς εννοείται θα την ήθελα από την αρχη, τους παρακαλούσα κιόλας!

 

5 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εμένα μου κάνανε μετά τα 4 εκατοστά διαστολή για να μη καθυστερήσει ο τοκετός..

Εγώ πονούσα από πολύ πιο νωρίς βέβαια..

Αυτή τη φορά ελπίζω να αντέξω λίγο παραπάνω

 

 

4 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Νίνα μου σου απαντώ βιαστικά! Να κάνεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις άνετα! Καταλάβαινώ τον ενδοιασμό σου αλλά προέχει η ψυχολογία και Ναι και η βολεψη μας όσο και να μην ακούγεται ωραίο σε κάποιους! Η κ.τ είναι ένα χειρουργείο κ έχει άλλη ανάρρωση από το Φ.τ. βέβαια αφού ξέρεις από δικό άνθρωπο ότι ο γιατρός το χει μην ανησυχείς αν και πιστεύω είναι κυρίως θέμα οργανισμού. Εγώ έχω κάνει κ.τ και ήμουν μια χαρά σε όλα! Το παιδί το μεγάλο όμως δεν θα μπορείς να το σηκώνεις στην αρχή για το καλό σ αλλά κ στον Φ.τ νομίζω πάλι πρέπει να προσέχεις! Το θέμα που θα αφήσεις το παιδί είναι ούτως ή άλλως πρόβλημα όπως κ να γεννήσεις, απλά το απρόοπτο σίγουρα θα σε αιφνιδιάσει! Με τη πρόκληση έχω κι εγώ τις αμφιβολίες μου κ γι αυτό δεν την επέλεξα γτ νομίζω είναι πολύ πιθανό να οδηγήσει σε κ.τ ή πολύωρο μαρτύριο. Κάνε όπως νιώθεις εσύ,εσύ ξέρεις το καλύτερο για εσένα και το παιδί σου κ μην παρασύρεσαι από συναισθηματισμους ή κοινωνικά στερεότυπα. Ξέρεις τι εννοώ!

 

4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κι εγώ δεν έχω κάποιον να αφήσω τη μικρή αλλά ευτυχως εμπιστεύομαι την νταντα. Θα την έχει όλη μέρα και το βράδυ που θα βγαίνει ο άντρας μου από το μαιευτήριο θα την παίρνει σπίτι μαζί του. 

 

4 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Κορίτσι μου..... Ναι όλα αυτά να τα συζητήσεις με το γιατρό σου και να σου πει και αυτός την άποψη του και εσυ να του πεις την δική σου άποψη! Να ακουσει και τη δική σου πλευρα..... Η μαμά σου μήπως θα μπορουσε να έρθει νωρίτερα???? Έτσι ώστε να ειστε σε ετοιμότητα;οχι μάλλον ε??? Το καταλαβαινω γτ και η δική μ δουλευει και της είπα να ζητήσει την άδεια της την ημέρα που θα μπω να γεννήσω έτσι ώστε να μπορέσει να είναι εδώ σε 2 μερςες και να είναι σπίτι όταν θα βγω από το μαιευτήριο με το μωρο. Η πεθερα σου κ εκείνη μακρυά? 

 

πρίν από 6 λεπτά , elenioz είπε:

@Nina13 Να σκέφτεσαι θετικά! Θα την βρείτε την λύση! Αρχικά θα μιλήσεις με τον γιατρό σου και θα πεις όλα όσα νιωθεις όπως τα λες και σε εμάς. Δεν θεωρώ ότι δεν θα δεχτεί.... Ίσως πράγματι το καλύτερο είναι να μπείτε προγραμματισμένα κ αν δεις ότι δεν αντέχεις κατευθείαν καισαρική. Όπως είπαν και τα κορίτσια πάνω θα θέσεις τα όρια σου. Όσο για τον μικρό σίγουρα αυτό είναι το δύσκολο κομμάτι. Αν πάτε προγραμματισμένα δεν μπορεί η μανούλα σου να έχει κανονίσει να έρθει πριν μπείτε;! Πάντως εγώ προσωπικά δεν θα απεκλεια για κάποιες ώρες να τον κρατήσει και η νταντά (ακόμα κ το βράδυ ο μικρός θα κοιμάται η κοπέλα ουσιαστικά απλά θα κάθεται για να υπάρχει άτομο εκεί) από το να πάει σε κάποιο γείτονα ή να τρέχει στις κλινικές μαζί σας. Καλύτερα να είναι με ένα οικείο πρόσωπο στο σπίτι του. Φυσικά αν δεν νιώθεις άνετα ούτε καν στη ιδέα δεν το συζητάμε καν. 

Αλλα πρώτα δες αυτό με τον γιατρό! Μιλήστε και μετά αποφασίσεις κ για τον μικρό ότι θα σε κάνει εσένα να νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια για το παιδί σου.  

Να δεις πάντως που θα γεννήσεις στο άψε σβήσε! Η Άριελ ως σωστή γοργόνα θα βγει πολύ πιο γρήγορα - χωρίς να παιδεψει την μανούλα της. 

Υ.Γ Έκανα το τεστ του Covid σήμερα. Καλέ αυτό πονάει!!! Δεν με είχε προετοιμάσει κάνεις για τέτοιο πράγμα :lol:  

@Renez Πως είστε κοριτσάκι μου; Το στήθος έστρωσε καθόλου ; 

Κοριτσια μου ευχαριστώ πολυ για όλα.. Μου δώσατε δυναμη και κουράγιο και τα σκέφτηκα λίγο καλυτερα τα πραγματα. Είχα τρομερό άγχος και δεν ένιωθα καλά και έτρεξα στον γιατρό να  δω την μπεμπα και να τα συζητήσουμε κιόλας.. 

Λοιπόν, θα περιμενουμε να εξελιχθούν τα πραγματα, δεν δέχεται να κάνουμε καισαρική, μα είπαμε να προσπαθησω φυσιολογικά και αν δω ότι δεν αντέχω, τότε θα παμε σε καισαρική... Τώρα εκείνος λέει ότι σε τρεις ώρες θα χω γεννήσει, μα εγώ δεν το πιστευω.. Πιστευω θα ναι παραπανω.. εχω βάλει ένα όριο στον εαυτό μου και θα στόχευση εκεί. Αν το ξεπεράσω καο δεν αντέχω θα κάνω καισαρική.. Μα παμε για φυσιολογικό... 

Επίσης, η στάση της μπέμπας δεν βοηθάει και τόσο πολυ στον φυσιολογικο. Είναι σε εγκάρσια θέση.. 

Όποτε είπε να συνεχίσω περπατημα, σεξ και γενικά αριστερό πλευρο στον υπνο, μπας και αλλάξει θέση.. 

Είναι παχουλουλα και ναζιάρα.. Όλο με κλωτσάει στα πλευρα.. Πιάνω ποδια... Χαχα

Τώρα κορίτσια όσον αφορά το θέμα του τι κάνω αν σπάσουν  τα νερά, είπα στην νταντά να ρθει να κρατήσει τον γιο, να παω εγώ με τον συζυγο στο μαιευτήριο, και έπειτα να ξεκινήσουν και οι δικοί μου για Αθήνα.. Όποτε θέλω να πιστευω θα τα καταφέρουμε.. 

Θα πηγαινει και ο συζυγος να βλέπει το παιδι τα βράδια, και γενικά θα ναι όλοι από πανω του. 

Ευχαριστώ πολυ πολυ όλα τα κορίτσια και τις συμβουλές σας.. 

Ειλικρινά ακόμα και καισαρική να κάνω λόγω θέσης δεν θα με νοιάζει.. Γιατί ενώ σκεφτόμουν δειλά, τώρα νιώθω πιο σίγουρη, ότι θα προσπαθησω και ότι γίνει... 

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωω @Eva137

Just now, Christinα είπε:

Καλησπέρα μανούλες!

Σήμερα σας διάβασα φευγαλέα κ τώρα κάθισα λίγο ήσυχη επιτέλους!

Λοιπόν είδα κι εγώ τη μπέμπα μου! Την είδα αλήθεια για 1η φορά φατσούλα!!! Μια ομορφιά,μια γλυκά,μια μαγουλινα! Νομίζω μοιάζει στον αδερφούλη της κ κατ επέκταση στον μπαμπά της!:wub: Λιώνω σβήνω χάνομαι! Ειναι μια χαρά,3140 δεσποινιδα κομψή!Κανονίσαμε τα σχετικά, την άλλη βδομάδα κι εγώ θα τη γνωρίσω τη πριγκίπισσα μου!

Σήμερα πετούσα, τόσες ώρες στη τσίτα νηστικη κ διψασμένη κ δεν με ενοχλούσε τπτ! Αχαχαχαχ 

@elenioz k @Anastasia05 έφτασαν οι μέρες κορίτσια μου! Αχ με το καλό να μας πείτε για τα μωράκια σας!!! Ελένη πονάει Ε???? Ωχ δε θέλω! Εγώ θα το κάνω τη Δευτέρα γτ το θέλουν 2 μέρες πριν, να είναι φρέσκο!

Με το καλό κορίτσια μου @elenioz @Anastasia05

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Nina13 είπε:

 

 

 

 

 

 

Κοριτσια μου ευχαριστώ πολυ για όλα.. Μου δώσατε δυναμη και κουράγιο και τα σκέφτηκα λίγο καλυτερα τα πραγματα. Είχα τρομερό άγχος και δεν ένιωθα καλά και έτρεξα στον γιατρό να  δω την μπεμπα και να τα συζητήσουμε κιόλας.. 

Λοιπόν, θα περιμενουμε να εξελιχθούν τα πραγματα, δεν δέχεται να κάνουμε καισαρική, μα είπαμε να προσπαθησω φυσιολογικά και αν δω ότι δεν αντέχω, τότε θα παμε σε καισαρική... Τώρα εκείνος λέει ότι σε τρεις ώρες θα χω γεννήσει, μα εγώ δεν το πιστευω.. Πιστευω θα ναι παραπανω.. εχω βάλει ένα όριο στον εαυτό μου και θα στόχευση εκεί. Αν το ξεπεράσω καο δεν αντέχω θα κάνω καισαρική.. Μα παμε για φυσιολογικό... 

Επίσης, η στάση της μπέμπας δεν βοηθάει και τόσο πολυ στον φυσιολογικο. Είναι σε εγκάρσια θέση.. 

Όποτε είπε να συνεχίσω περπατημα, σεξ και γενικά αριστερό πλευρο στον υπνο, μπας και αλλάξει θέση.. 

Είναι παχουλουλα και ναζιάρα.. Όλο με κλωτσάει στα πλευρα.. Πιάνω ποδια... Χαχα

Τώρα κορίτσια όσον αφορά το θέμα του τι κάνω αν σπάσουν  τα νερά, είπα στην νταντά να ρθει να κρατήσει τον γιο, να παω εγώ με τον συζυγο στο μαιευτήριο, και έπειτα να ξεκινήσουν και οι δικοί μου για Αθήνα.. Όποτε θέλω να πιστευω θα τα καταφέρουμε.. 

Θα πηγαινει και ο συζυγος να βλέπει το παιδι τα βράδια, και γενικά θα ναι όλοι από πανω του. 

Ευχαριστώ πολυ πολυ όλα τα κορίτσια και τις συμβουλές σας.. 

Ειλικρινά ακόμα και καισαρική να κάνω λόγω θέσης δεν θα με νοιάζει.. Γιατί ενώ σκεφτόμουν δειλά, τώρα νιώθω πιο σίγουρη, ότι θα προσπαθησω και ότι γίνει... 

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωω @Eva137

Με το καλό κορίτσια μου @elenioz @Anastasia05

Ορίστε η Νίνα! Πολύ χαίρομαι που το είδες πιο καθαρά κ ηρέμησες. Όλα καλά θα σου πάνε,θα το δεις. Σε όλους σας!

Ο κοκκινομάλλης να ξέρεις δεν θα έχει κανένα θέμα, προσαρμόζονται πιο εύκολα απ' ότι πιστεύουμε. :wub:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

 

 

 

 

 

 

Κοριτσια μου ευχαριστώ πολυ για όλα.. Μου δώσατε δυναμη και κουράγιο και τα σκέφτηκα λίγο καλυτερα τα πραγματα. Είχα τρομερό άγχος και δεν ένιωθα καλά και έτρεξα στον γιατρό να  δω την μπεμπα και να τα συζητήσουμε κιόλας.. 

Λοιπόν, θα περιμενουμε να εξελιχθούν τα πραγματα, δεν δέχεται να κάνουμε καισαρική, μα είπαμε να προσπαθησω φυσιολογικά και αν δω ότι δεν αντέχω, τότε θα παμε σε καισαρική... Τώρα εκείνος λέει ότι σε τρεις ώρες θα χω γεννήσει, μα εγώ δεν το πιστευω.. Πιστευω θα ναι παραπανω.. εχω βάλει ένα όριο στον εαυτό μου και θα στόχευση εκεί. Αν το ξεπεράσω καο δεν αντέχω θα κάνω καισαρική.. Μα παμε για φυσιολογικό... 

Επίσης, η στάση της μπέμπας δεν βοηθάει και τόσο πολυ στον φυσιολογικο. Είναι σε εγκάρσια θέση.. 

Όποτε είπε να συνεχίσω περπατημα, σεξ και γενικά αριστερό πλευρο στον υπνο, μπας και αλλάξει θέση.. 

Είναι παχουλουλα και ναζιάρα.. Όλο με κλωτσάει στα πλευρα.. Πιάνω ποδια... Χαχα

Τώρα κορίτσια όσον αφορά το θέμα του τι κάνω αν σπάσουν  τα νερά, είπα στην νταντά να ρθει να κρατήσει τον γιο, να παω εγώ με τον συζυγο στο μαιευτήριο, και έπειτα να ξεκινήσουν και οι δικοί μου για Αθήνα.. Όποτε θέλω να πιστευω θα τα καταφέρουμε.. 

Θα πηγαινει και ο συζυγος να βλέπει το παιδι τα βράδια, και γενικά θα ναι όλοι από πανω του. 

Ευχαριστώ πολυ πολυ όλα τα κορίτσια και τις συμβουλές σας.. 

Ειλικρινά ακόμα και καισαρική να κάνω λόγω θέσης δεν θα με νοιάζει.. Γιατί ενώ σκεφτόμουν δειλά, τώρα νιώθω πιο σίγουρη, ότι θα προσπαθησω και ότι γίνει... 

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωω @Eva137

Με το καλό κορίτσια μου @elenioz @Anastasia05

Νομίζω ότι καταληξατε στη πιο σωστή,στη μέση λύση! Να προσπαθήσεις να γεννήσεις το παιδάκι σου φυσιολογικά κι αν δεις ότι δεν αντέχεις κάνεις κ.τ. Θα δεις όμως που αν προχωράει θα πεισμωσεις κ θα γίνουν όλα ωραία! Κάνε εσύ τη προετοιμασία σου για να βοηθήσεις τη κατάσταση κι όλα καλά θα είναι!

Ο πυρομαλλης θα είναι καλά θα δεις αδίκως αγχώνεσαι! Είναι πιο ευπροσαρμοστα απ ότι νομίζουμε! Εμείς έχουμε θέμα κι όχι τα παιδάκια τελικά!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ορίστε η Νίνα! Πολύ χαίρομαι που το είδες πιο καθαρά κ ηρέμησες. Όλα καλά θα σου πάνε,θα το δεις. Σε όλους σας!

Ο κοκκινομάλλης να ξέρεις δεν θα έχει κανένα θέμα, προσαρμόζονται πιο εύκολα απ' ότι πιστεύουμε. :wub:

 

Μακάρι να μας πανε ολα καλα.. Σε όλες κορίτσια.. Και να σας πω και κάτι, παρολοπου φοβάμαι πιατευω ότι θα τα καταφέρω.. Κι αν δεν τα καταφέρω, θα ξέρω ότι όλοι οι γυρω μου με στηρίζουν ακόμα κι αν κάνω καισαρική. Άρα μια χαρά θα τα βρουμε ολα.. Ανυπομονώ να την παρω αγκαλιά κι αυτή... 

Σίγουρα δεν θα χει θέμα.. Απλά τα βράδια τον ταιζω παντα εγώ και έπειτα τον κοιμίζει ο μπαμπάς του.. Και όσο να ναι θα του ρθει ξαφνικό... Αυτό με τρομάζει. Αλλά θα περασει κι αυτό. Αν παμε φυσιολογικά και είναι ολα καλα θα λείψω δυο μερες μόνο.. Αν παμε με καισαρική θα ναι 4...οποτε βλέποντας και κάνοντας... 

Ευχαριστώ πολυ.. 

Πάντως ξεκαθάρισε ότι το θέμα προκληση δεν το θέλω με τίποτα και μου είπε κι εκείνος ότι δεν το προτεινει.. Δεν θα αντέξω τεχνιτους πονους αυτή τη φορά. Αν δουμε τα σκουρα θα παμε για καισαρική.. 

Just now, Christinα είπε:

Νομίζω ότι καταληξατε στη πιο σωστή,στη μέση λύση! Να προσπαθήσεις να γεννήσεις το παιδάκι σου φυσιολογικά κι αν δεις ότι δεν αντέχεις κάνεις κ.τ. Θα δεις όμως που αν προχωράει θα πεισμωσεις κ θα γίνουν όλα ωραία! Κάνε εσύ τη προετοιμασία σου για να βοηθήσεις τη κατάσταση κι όλα καλά θα είναι!

Ο πυρομαλλης θα είναι καλά θα δεις αδίκως αγχώνεσαι! Είναι πιο ευπροσαρμοστα απ ότι νομίζουμε! Εμείς έχουμε θέμα κι όχι τα παιδάκια τελικά!

Πες τα πες τα.. Εμείς έχουμε θέμα.. Οχι εκείνα.. Σωστά

Αυτο μου πε και ο γιατρός μου.. Καλε όταν του μίλησα ειλικρινά, οχι επειδή είναι σοι μου.. Μα βουρκωσαμε και οι δυο.. Τον αγαπώ αυτόν τον άνθρωπο... Κι ας με ταλαιπωρεί που μου αλλάζει τα μυαλά.. Χαχχα

Εχω θέσει ένα όριο.. Αυτή τη φορά δεν θα κάνω βλακείες. Αν δω ότι δεν αντέχω θα το πω αμέσως.. καθαρές κουβεντες

  • Μου αρέσει 4

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina13 είπε:

Μακάρι να μας πανε ολα καλα.. Σε όλες κορίτσια.. Και να σας πω και κάτι, παρολοπου φοβάμαι πιατευω ότι θα τα καταφέρω.. Κι αν δεν τα καταφέρω, θα ξέρω ότι όλοι οι γυρω μου με στηρίζουν ακόμα κι αν κάνω καισαρική. Άρα μια χαρά θα τα βρουμε ολα.. Ανυπομονώ να την παρω αγκαλιά κι αυτή... 

Σίγουρα δεν θα χει θέμα.. Απλά τα βράδια τον ταιζω παντα εγώ και έπειτα τον κοιμίζει ο μπαμπάς του.. Και όσο να ναι θα του ρθει ξαφνικό... Αυτό με τρομάζει. Αλλά θα περασει κι αυτό. Αν παμε φυσιολογικά και είναι ολα καλα θα λείψω δυο μερες μόνο.. Αν παμε με καισαρική θα ναι 4...οποτε βλέποντας και κάνοντας... 

Ευχαριστώ πολυ.. 

Πάντως ξεκαθάρισε ότι το θέμα προκληση δεν το θέλω με τίποτα και μου είπε κι εκείνος ότι δεν το προτεινει.. Δεν θα αντέξω τεχνιτους πονους αυτή τη φορά. Αν δουμε τα σκουρα θα παμε για καισαρική.. 

Πες τα πες τα.. Εμείς έχουμε θέμα.. Οχι εκείνα.. Σωστά

Αυτο μου πε και ο γιατρός μου.. Καλε όταν του μίλησα ειλικρινά, οχι επειδή είναι σοι μου.. Μα βουρκωσαμε και οι δυο.. Τον αγαπώ αυτόν τον άνθρωπο... Κι ας με ταλαιπωρεί που μου αλλάζει τα μυαλά.. Χαχχα

Εχω θέσει ένα όριο.. Αυτή τη φορά δεν θα κάνω βλακείες. Αν δω ότι δεν αντέχω θα το πω αμέσως.. καθαρές κουβεντες

Μπραβοοοο κορίτσιιιι μου!!!!όλες μας εχει πιασει πανικος για κατι αλλα με τη συζήτηση όλα τα βρίσκουμε και τα λύνουμε.......ε και τωρα περιμένεις το μωρουλι σου και εμεις μαζι σου!!!!! όλα θα πάνε τέλεια!!!!!και σε λίγες μερες θα έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλίτσα!!!!!!

Just now, Nina13 είπε:

Κορίτσια επίσης κάτι ασχετο.. Εμένα με εξέτασε και κολπικα

Και είπε θα με εξετάζει κάθε φορά ως το τέλος.. Εσας σας εξετάζουν?? 

εγω αύριο έχω ραντεβου κ μ είχε αναφέρει ότι θα με εξετασει και κολπικα!αναμένω......

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πάνω κάτω τα ίδια... η κοιλιά μου και ο μπέμπης μεγαλώνουν, εγώ είμαι σταθερή στα κιλά μου, αλλά σήμερα επειδή είχε παραπάνω χρόνο και τον είχα ρωτήσει την προηγούμενη φορά μου έκανε και υπέρηχο και nst (ένα 5-10λεπτο, μη φανταστείτε). Πάντως μου είπε ότι το μωρό παίρνει 10 στα 10!:wink: Είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω (ευτυχώς γιατί είχα τις αμφιβολίες μου) αλλά είναι ακόμα ψηλά στην κοιλιά, στο nst ακούγονταν όλα τέλεια, στον υπέρηχο έκανε πολλές αναπνευστικές κινήσεις, και γενικά φαίνεται πολύ δραστήριος και δυνατός. Μου είπε ότι το ότι έχω πολλές συσπάσεις τελευταία είναι καλό και φυσιολογικό, και ότι ακόμα έχουμε καιρό για να κατέβει το μωρό στη λεκάνη, αλλά να αρχίσω να περπατάω μήπως το βοηθήσουμε λίγο και την επόμενη Τρίτη που έχω πάλι ραντεβού θα με τσεκάρει και από κάτω να δει αν έχουμε καμία εξέλιξη. Πάντως και αυτός μου επιβεβαίωσε ότι τα αγοράκια συνήθως αργούν λίγο να γεννηθούν (έχει κάτι να κάνει και με το ψ χρωμόσωμα), αλλά αν δούμε ότι περνάνε οι 40 εβδομάδες και δεν έχουμε καμία εξέλιξη υπάρχουν κάποια φάρμακα που βοηθούν τον τράχηλο να ετοιμαστεί/μαλακώσει και φυσικά αν δεν πιάσει ούτε αυτό αργότερα να κάνουμε και πρόκληση (ελπίζουμε βέβαια να μη χρειαστεί). Η τελευταία λύση, αν δεν προχωράει με τίποτα ο τοκετός, θα είναι η καισαρική, που δεν το θέλει όμως κανείς μας. Πάντως το μωρό είναι υγιέστατο και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα βγει όταν έρθει η ώρα. Τώρα θα αρχίσω να κάνω ό,τι μπορώ... περπάτημα στο διάδρομο που επιτέλους τον στήσαμε σε ένα δωμάτιο, τσάι raspberry, κάνα καυτερό φαγητό... πείτε τί άλλο βοηθάει? Εκτός από σeχ μόνο, γιατί είμαι τόσο ευαίσθητη εκεί κάτω και τόσο βαριά στην κοιλιά που δε μπορώ να το διανοηθώ καν! 

 

Just now, elenioz said:

Η όμορφη πριγκιπέσσα :x Μας δίνουν άλλη δύναμη και ενέργεια τα άτιμα! Που να έρθουν κιόλας! 

Ναι δεν ήταν καθόλου ευχάριστη εμπειρία. Τα είδα λίγο όλα είναι η αλήθεια. Αλλά ευτυχώς κρατάει 2 λεπτά μόνο, οπότε το ξεχνάς κατευθείαν μετά. 

@Irinoula86 Αυτό που τους μισούς μας το κάνουν από το στόμα, τους άλλους μισούς από την μύτη τι φάση;! :huh: Με το καλό και εσείς κορίτσι μου! 

Βρε κορίτσι, γιατί σε ταλαιπώρησαν τόσο? Κανονικά δε πρέπει να πονάει. Εγώ που το έκανα το τεστ μόνη μου (μας έστειλαν ένα kit από τη δουλειά με το ταχυδρομείο, ακολούθησα ακριβώς τις οδηγίες και μετά τους το έστειλα πίσω) απλά έβαλα την μπατονέτα στο ρουθούνι, έστριψα μερικές φορές και μετά την έβαλα στο δοχείο με το υγρό που μας έστειλαν, έκλεισα και αυτό ήταν. Ένα γαργαλητό στη μύτη ένιωσα μόνο που είναι φυσιολογικό. Εσένα προφανώς σου έμπηξαν την μπατονέτα πολύ μέσα... πες τους κι εσύ "ρε παιδιά, όχι με τόσο ζήλο"!

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Nina13 βρήκες την καλύτερη και πιο λογική λύση! Κ νύχτα να συμβεί η νταντά θα το κοιτάξει και ο άντρας σου τα υπόλοιπα βραδιά θα είναι εκεί και όλα μια χαρά θα πάνε! Ειχαμε ζήσει κ εμείς περιστατικό που ξαφνικά μπήκα στο νοσοκομείο με πνευμονία ένα βράδυ, το μωρό ήταν 1 χρ και δυστυχώς γάλα από το άντρα μου δεν έπινε γιατί θήλαζα... Παρ'οτι είχαμε ξεκινήσει κ φρέσκο με μπουκάλι πρωί βράδυ τπτ. Δεν ήπιε σταγόνα γάλα μια εβδομάδα που έκατσα μέσα... Στεναχωριομουν αλλά τουλάχιστον κοιμόταν κανονικά!  

Κολπική εξέταση μου έκανε την περασμένη Παρασκευή που πήγα, πόνεσα τόσο πολύ που μου ερχόταν να αρχίσω τις μπουνιές:lol:Πιστευω πως κ αυτή την Παρασκευή τα ίδια θα εχω που θα παω:wacko:

Just now, Eva137 είπε:

Κορίτσια μου, μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πάνω κάτω τα ίδια... η κοιλιά μου και ο μπέμπης μεγαλώνουν, εγώ είμαι σταθερή στα κιλά μου, αλλά σήμερα επειδή είχε παραπάνω χρόνο και τον είχα ρωτήσει την προηγούμενη φορά μου έκανε και υπέρηχο και nst (ένα 5-10λεπτο, μη φανταστείτε). Πάντως μου είπε ότι το μωρό παίρνει 10 στα 10!:wink: Είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω (ευτυχώς γιατί είχα τις αμφιβολίες μου) αλλά είναι ακόμα ψηλά στην κοιλιά, στο nst ακούγονταν όλα τέλεια, στον υπέρηχο έκανε πολλές αναπνευστικές κινήσεις, και γενικά φαίνεται πολύ δραστήριος και δυνατός. Μου είπε ότι το ότι έχω πολλές συσπάσεις τελευταία είναι καλό και φυσιολογικό, και ότι ακόμα έχουμε καιρό για να κατέβει το μωρό στη λεκάνη, αλλά να αρχίσω να περπατάω μήπως το βοηθήσουμε λίγο και την επόμενη Τρίτη που έχω πάλι ραντεβού θα με τσεκάρει και από κάτω να δει αν έχουμε καμία εξέλιξη. Πάντως και αυτός μου επιβεβαίωσε ότι τα αγοράκια συνήθως αργούν λίγο να γεννηθούν (έχει κάτι να κάνει και με το ψ χρωμόσωμα), αλλά αν δούμε ότι περνάνε οι 40 εβδομάδες και δεν έχουμε καμία εξέλιξη υπάρχουν κάποια φάρμακα που βοηθούν τον τράχηλο να ετοιμαστεί/μαλακώσει και φυσικά αν δεν πιάσει ούτε αυτό αργότερα να κάνουμε και πρόκληση (ελπίζουμε βέβαια να μη χρειαστεί). Η τελευταία λύση, αν δεν προχωράει με τίποτα ο τοκετός, θα είναι η καισαρική, που δεν το θέλει όμως κανείς μας. Πάντως το μωρό είναι υγιέστατο και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα βγει όταν έρθει η ώρα. Τώρα θα αρχίσω να κάνω ό,τι μπορώ... περπάτημα στο διάδρομο που επιτέλους τον στήσαμε σε ένα δωμάτιο, τσάι raspberry, κάνα καυτερό φαγητό... πείτε τί άλλο βοηθάει? Εκτός από σeχ μόνο, γιατί είμαι τόσο ευαίσθητη εκεί κάτω και τόσο βαριά στην κοιλιά που δε μπορώ να το διανοηθώ καν! 

 

Βρε κορίτσι, γιατί σε ταλαιπώρησαν τόσο? Κανονικά δε πρέπει να πονάει. Εγώ που το έκανα το τεστ μόνη μου (μας έστειλαν ένα kit από τη δουλειά με το ταχυδρομείο, ακολούθησα ακριβώς τις οδηγίες και μετά τους το έστειλα πίσω) απλά έβαλα την μπατονέτα στο ρουθούνι, έστριψα μερικές φορές και μετά την έβαλα στο δοχείο με το υγρό που μας έστειλαν, έκλεισα και αυτό ήταν. Ένα γαργαλητό στη μύτη ένιωσα μόνο που είναι φυσιολογικό. Εσένα προφανώς σου έμπηξαν την μπατονέτα πολύ μέσα... πες τους κι εσύ "ρε παιδιά, όχι με τόσο ζήλο"!

Μπράβο Αμερικάνα φίλη! Σε βλέπω να αντέχει μέχρι τέλους το μωρό σου! Καλά τα αγόρια της ομάδας είναι που είναι λίγα τα βλέπω έχουν βολευτει για τα καλά στις κοιλίες μας! Βουρ στο περπάτημα τώρα μήπως και....

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, μπράβο σε όσες είδατε τα μωράκια σας, με το καλό:)

Ανυπομονώ να πάω κι εγώ σε τρεις μέρες να δούμε αν όλα συνεχίζουν να πηγαίνουν καλά. Μου είπε ότι θα με δει και από κάτω να ελέγξει πώς είναι ο τράχηλος. Ελπίζω να μην πονέσει αλλά το ότι με προειδοποίησε μια βδομάδα νωρίτερα είναι πολύ βοηθητικό:rolleyes: 

@Renez γράψε μας πώς πάνε όλα όταν μπορέσεις! Εύχομαι να ετοιμάζεστε για σπίτι, αν δεν έχετε γυρίσει ήδη..

Με το καλό στα επόμενα κορίτσια - προγραμματισμένα και απρόοπτα - αν και τώρα είμαστε όλες στο μήνα μας οπότε δεν υπάρχουν κ πολλά απρόοπτα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 said:

@Nina13 βρήκες την καλύτερη και πιο λογική λύση! Κ νύχτα να συμβεί η νταντά θα το κοιτάξει και ο άντρας σου τα υπόλοιπα βραδιά θα είναι εκεί και όλα μια χαρά θα πάνε! Ειχαμε ζήσει κ εμείς περιστατικό που ξαφνικά μπήκα στο νοσοκομείο με πνευμονία ένα βράδυ, το μωρό ήταν 1 χρ και δυστυχώς γάλα από το άντρα μου δεν έπινε γιατί θήλαζα... Παρ'οτι είχαμε ξεκινήσει κ φρέσκο με μπουκάλι πρωί βράδυ τπτ. Δεν ήπιε σταγόνα γάλα μια εβδομάδα που έκατσα μέσα... Στεναχωριομουν αλλά τουλάχιστον κοιμόταν κανονικά!  

Κολπική εξέταση μου έκανε την περασμένη Παρασκευή που πήγα, πόνεσα τόσο πολύ που μου ερχόταν να αρχίσω τις μπουνιές:lol:Πιστευω πως κ αυτή την Παρασκευή τα ίδια θα εχω που θα παω:wacko:

Μπράβο Αμερικάνα φίλη! Σε βλέπω να αντέχει μέχρι τέλους το μωρό σου! Καλά τα αγόρια της ομάδας είναι που είναι λίγα τα βλέπω έχουν βολευτει για τα καλά στις κοιλίες μας! Βουρ στο περπάτημα τώρα μήπως και....

Χαχα, έλα ντε! Στο πινακάκι βλέπω να κιτρινίζουν όλες οι ροζ γραμμές και οι δικές μας τίποτα!:P Ααααχ...

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

Μπραβοοοο κορίτσιιιι μου!!!!όλες μας εχει πιασει πανικος για κατι αλλα με τη συζήτηση όλα τα βρίσκουμε και τα λύνουμε.......ε και τωρα περιμένεις το μωρουλι σου και εμεις μαζι σου!!!!! όλα θα πάνε τέλεια!!!!!και σε λίγες μερες θα έχουμε τα μπεμπακια μας αγκαλίτσα!!!!!!

εγω αύριο έχω ραντεβου κ μ είχε αναφέρει ότι θα με εξετασει και κολπικα!αναμένω......

 

Just now, Eva137 είπε:

Κορίτσια μου, μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πάνω κάτω τα ίδια... η κοιλιά μου και ο μπέμπης μεγαλώνουν, εγώ είμαι σταθερή στα κιλά μου, αλλά σήμερα επειδή είχε παραπάνω χρόνο και τον είχα ρωτήσει την προηγούμενη φορά μου έκανε και υπέρηχο και nst (ένα 5-10λεπτο, μη φανταστείτε). Πάντως μου είπε ότι το μωρό παίρνει 10 στα 10!:wink: Είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω (ευτυχώς γιατί είχα τις αμφιβολίες μου) αλλά είναι ακόμα ψηλά στην κοιλιά, στο nst ακούγονταν όλα τέλεια, στον υπέρηχο έκανε πολλές αναπνευστικές κινήσεις, και γενικά φαίνεται πολύ δραστήριος και δυνατός. Μου είπε ότι το ότι έχω πολλές συσπάσεις τελευταία είναι καλό και φυσιολογικό, και ότι ακόμα έχουμε καιρό για να κατέβει το μωρό στη λεκάνη, αλλά να αρχίσω να περπατάω μήπως το βοηθήσουμε λίγο και την επόμενη Τρίτη που έχω πάλι ραντεβού θα με τσεκάρει και από κάτω να δει αν έχουμε καμία εξέλιξη. Πάντως και αυτός μου επιβεβαίωσε ότι τα αγοράκια συνήθως αργούν λίγο να γεννηθούν (έχει κάτι να κάνει και με το ψ χρωμόσωμα), αλλά αν δούμε ότι περνάνε οι 40 εβδομάδες και δεν έχουμε καμία εξέλιξη υπάρχουν κάποια φάρμακα που βοηθούν τον τράχηλο να ετοιμαστεί/μαλακώσει και φυσικά αν δεν πιάσει ούτε αυτό αργότερα να κάνουμε και πρόκληση (ελπίζουμε βέβαια να μη χρειαστεί). Η τελευταία λύση, αν δεν προχωράει με τίποτα ο τοκετός, θα είναι η καισαρική, που δεν το θέλει όμως κανείς μας. Πάντως το μωρό είναι υγιέστατο και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα βγει όταν έρθει η ώρα. Τώρα θα αρχίσω να κάνω ό,τι μπορώ... περπάτημα στο διάδρομο που επιτέλους τον στήσαμε σε ένα δωμάτιο, τσάι raspberry, κάνα καυτερό φαγητό... πείτε τί άλλο βοηθάει? Εκτός από σeχ μόνο, γιατί είμαι τόσο ευαίσθητη εκεί κάτω και τόσο βαριά στην κοιλιά που δε μπορώ να το διανοηθώ καν! 

 

Βρε κορίτσι, γιατί σε ταλαιπώρησαν τόσο? Κανονικά δε πρέπει να πονάει. Εγώ που το έκανα το τεστ μόνη μου (μας έστειλαν ένα kit από τη δουλειά με το ταχυδρομείο, ακολούθησα ακριβώς τις οδηγίες και μετά τους το έστειλα πίσω) απλά έβαλα την μπατονέτα στο ρουθούνι, έστριψα μερικές φορές και μετά την έβαλα στο δοχείο με το υγρό που μας έστειλαν, έκλεισα και αυτό ήταν. Ένα γαργαλητό στη μύτη ένιωσα μόνο που είναι φυσιολογικό. Εσένα προφανώς σου έμπηξαν την μπατονέτα πολύ μέσα... πες τους κι εσύ "ρε παιδιά, όχι με τόσο ζήλο"!

 

Just now, marianna1986 είπε:

@Nina13 βρήκες την καλύτερη και πιο λογική λύση! Κ νύχτα να συμβεί η νταντά θα το κοιτάξει και ο άντρας σου τα υπόλοιπα βραδιά θα είναι εκεί και όλα μια χαρά θα πάνε! Ειχαμε ζήσει κ εμείς περιστατικό που ξαφνικά μπήκα στο νοσοκομείο με πνευμονία ένα βράδυ, το μωρό ήταν 1 χρ και δυστυχώς γάλα από το άντρα μου δεν έπινε γιατί θήλαζα... Παρ'οτι είχαμε ξεκινήσει κ φρέσκο με μπουκάλι πρωί βράδυ τπτ. Δεν ήπιε σταγόνα γάλα μια εβδομάδα που έκατσα μέσα... Στεναχωριομουν αλλά τουλάχιστον κοιμόταν κανονικά!  

Κολπική εξέταση μου έκανε την περασμένη Παρασκευή που πήγα, πόνεσα τόσο πολύ που μου ερχόταν να αρχίσω τις μπουνιές:lol:Πιστευω πως κ αυτή την Παρασκευή τα ίδια θα εχω που θα παω:wacko:

Μπράβο Αμερικάνα φίλη! Σε βλέπω να αντέχει μέχρι τέλους το μωρό σου! Καλά τα αγόρια της ομάδας είναι που είναι λίγα τα βλέπω έχουν βολευτει για τα καλά στις κοιλίες μας! Βουρ στο περπάτημα τώρα μήπως και....

Ευχαριστω κορίτσια μου να ΣτΕ όλες καλά.. Ευχαριστω για τη στήριξη και τις συμβουκες σας!!! 

Να πω κάτι... Τα αγόρια όντως υα βλέπω τελευταία χαχαχαχα

Καλε εγώ γέννησα το πρωτο 41 εβδομάδων πλας... 

Χαχαχαχα

Κορίτσια έχω γενέθλια και επέτειο γάμου σήμερα.. Θα το κάψω όπως καταλαβαίνετε χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 5

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@Nina13 να τα εκατοστήσεις και να ζήσετε!

Και πράγματι τα αγόρια, και ειδικά τα πρώτα, συνήθως αργούν! 

Ευχαριστωωωω να σαι παντα καλά και με το καλό το μωράκι σας!!! Να φωτίσει τη ζωή σας και να έχετε υγεία και χαραααα

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

 

 

Ευχαριστω κορίτσια μου να ΣτΕ όλες καλά.. Ευχαριστω για τη στήριξη και τις συμβουκες σας!!! 

Να πω κάτι... Τα αγόρια όντως υα βλέπω τελευταία χαχαχαχα

Καλε εγώ γέννησα το πρωτο 41 εβδομάδων πλας... 

Χαχαχαχα

Κορίτσια έχω γενέθλια και επέτειο γάμου σήμερα.. Θα το κάψω όπως καταλαβαίνετε χαχαχαχαχαχα 

Να τα εκατοστήσεις και να τα εκατοστήσετε με τον αντρούλη σου!!!! Να είστε γεροι και δυνατοί να προσεχετς τα παιδακια σας..... Την ημέρα των γενέθλιων σ κάνατε και γάμο???? Τελεια έκατσε!!!! Να το κάψεις κορίτσι μου!!!!! Σου αξίζειιιιιι!!!! Αντρούλη Νινας ετοιμάσου.......!!!!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Να τα εκατοστήσεις και να τα εκατοστήσετε με τον αντρούλη σου!!!! Να είστε γεροι και δυνατοί να προσεχετς τα παιδακια σας..... Την ημέρα των γενέθλιων σ κάνατε και γάμο???? Τελεια έκατσε!!!! Να το κάψεις κορίτσι μου!!!!! Σου αξίζειιιιιι!!!! Αντρούλη Νινας ετοιμάσου.......!!!!! 

Ευχαριστω κορίτσι!!! Με το καλό το μωράκι σας και να γεμίσετε χαρά και ευτυχία..!!!! Ευχαριστω για τις ευχές

Ναι ναι μου έκανε προταση γαμου λέγοντας την ημερομηνία και την χρονολογία.. Μη σου πω θα μπορουσε να χε τυπωσει ήδη και τα προσκλητηρια.. Χαχαχα τόσο σίγουρος ηταν:x

Επειδή είχα μια μέρα γεμάτη άγχος και ανασφάλεια.. Τώρα θα το κάψουμε χαχαχχα

 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...