Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Nina13 είπε:

Έχεις δίκιο έτσι όπως το θέτεις.. Μα η νταντά μας είναι μικρή σε ηλικία και δεν ξέρω καν αν έχει ιδέα απο μαιευτήρια κτλ.. Όποτε δνε ξέρω κατά ποσων θα μπορεί να με βοηθήσει στο μαιευτήριο.. Αν αυτό εννοείς.. Εμπιστοσυνη δυστυχώς δεν έχω να την αφήσω βράδυ με το παιδι.. 

Τώρα θα συζητήσω και με τον γιατρό για την προκληση που λέτε, μα δεν μπορώ να μαι εκει και να ποναω πάνω από δέκα ώρες.. Εδώ πιστευω ουτε εφτα δεν θα αντέξω.. Γενικά δεν μπορώ πια τους πονους.. Δεν ξέρω τι με έχει πιασει, ίσως να ναι που έχω υποφέρει και με άλλα θεματα. 

Σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές σου και χαίρομαι να ακουω και μια ομορφη εμπειρία σαν τη δική σου.. Θέλω φτ αλλά δεν αντέχω να πονεσω.. Αυτή τη φορά δεναντεχω. Γι αυτό το χω παρει έτσι αρνητικά.. 

Γενικά ο γιατρός μου, οχι επειδή έχουμε συγγένεια, είναι κατά της καισαρικής χωρίς λόγο. Όποτε είχα φανταστεί ότι θα μου φέρει αντιρρήσεις.. Τώρα θα τα συζητήσω όλα αυτά μαζί του να δω που θα κατάληξουμε. 

Σε ευχαριστώ και παλιιιι

 

Κορίτσι μου..... Ναι όλα αυτά να τα συζητήσεις με το γιατρό σου και να σου πει και αυτός την άποψη του και εσυ να του πεις την δική σου άποψη! Να ακουσει και τη δική σου πλευρα..... Η μαμά σου μήπως θα μπορουσε να έρθει νωρίτερα???? Έτσι ώστε να ειστε σε ετοιμότητα;οχι μάλλον ε??? Το καταλαβαινω γτ και η δική μ δουλευει και της είπα να ζητήσει την άδεια της την ημέρα που θα μπω να γεννήσω έτσι ώστε να μπορέσει να είναι εδώ σε 2 μερςες και να είναι σπίτι όταν θα βγω από το μαιευτήριο με το μωρο. Η πεθερα σου κ εκείνη μακρυά? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Nina13 Να σκέφτεσαι θετικά! Θα την βρείτε την λύση! Αρχικά θα μιλήσεις με τον γιατρό σου και θα πεις όλα όσα νιωθεις όπως τα λες και σε εμάς. Δεν θεωρώ ότι δεν θα δεχτεί.... Ίσως πράγματι το καλύτερο είναι να μπείτε προγραμματισμένα κ αν δεις ότι δεν αντέχεις κατευθείαν καισαρική. Όπως είπαν και τα κορίτσια πάνω θα θέσεις τα όρια σου. Όσο για τον μικρό σίγουρα αυτό είναι το δύσκολο κομμάτι. Αν πάτε προγραμματισμένα δεν μπορεί η μανούλα σου να έχει κανονίσει να έρθει πριν μπείτε;! Πάντως εγώ προσωπικά δεν θα απεκλεια για κάποιες ώρες να τον κρατήσει και η νταντά (ακόμα κ το βράδυ ο μικρός θα κοιμάται η κοπέλα ουσιαστικά απλά θα κάθεται για να υπάρχει άτομο εκεί) από το να πάει σε κάποιο γείτονα ή να τρέχει στις κλινικές μαζί σας. Καλύτερα να είναι με ένα οικείο πρόσωπο στο σπίτι του. Φυσικά αν δεν νιώθεις άνετα ούτε καν στη ιδέα δεν το συζητάμε καν. 

Αλλα πρώτα δες αυτό με τον γιατρό! Μιλήστε και μετά αποφασίσεις κ για τον μικρό ότι θα σε κάνει εσένα να νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια για το παιδί σου.  

Να δεις πάντως που θα γεννήσεις στο άψε σβήσε! Η Άριελ ως σωστή γοργόνα θα βγει πολύ πιο γρήγορα - χωρίς να παιδεψει την μανούλα της. 

Υ.Γ Έκανα το τεστ του Covid σήμερα. Καλέ αυτό πονάει!!! Δεν με είχε προετοιμάσει κάνεις για τέτοιο πράγμα :lol:  

@Renez Πως είστε κοριτσάκι μου; Το στήθος έστρωσε καθόλου ; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Nina13 Να σκέφτεσαι θετικά! Θα την βρείτε την λύση! Αρχικά θα μιλήσεις με τον γιατρό σου και θα πεις όλα όσα νιωθεις όπως τα λες και σε εμάς. Δεν θεωρώ ότι δεν θα δεχτεί.... Ίσως πράγματι το καλύτερο είναι να μπείτε προγραμματισμένα κ αν δεις ότι δεν αντέχεις κατευθείαν καισαρική. Όπως είπαν και τα κορίτσια πάνω θα θέσεις τα όρια σου. Όσο για τον μικρό σίγουρα αυτό είναι το δύσκολο κομμάτι. Αν πάτε προγραμματισμένα δεν μπορεί η μανούλα σου να έχει κανονίσει να έρθει πριν μπείτε;! Πάντως εγώ προσωπικά δεν θα απεκλεια για κάποιες ώρες να τον κρατήσει και η νταντά (ακόμα κ το βράδυ ο μικρός θα κοιμάται η κοπέλα ουσιαστικά απλά θα κάθεται για να υπάρχει άτομο εκεί) από το να πάει σε κάποιο γείτονα ή να τρέχει στις κλινικές μαζί σας. Καλύτερα να είναι με ένα οικείο πρόσωπο στο σπίτι του. Φυσικά αν δεν νιώθεις άνετα ούτε καν στη ιδέα δεν το συζητάμε καν. 

Αλλα πρώτα δες αυτό με τον γιατρό! Μιλήστε και μετά αποφασίσεις κ για τον μικρό ότι θα σε κάνει εσένα να νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια για το παιδί σου.  

Να δεις πάντως που θα γεννήσεις στο άψε σβήσε! Η Άριελ ως σωστή γοργόνα θα βγει πολύ πιο γρήγορα - χωρίς να παιδεψει την μανούλα της. 

Υ.Γ Έκανα το τεστ του Covid σήμερα. Καλέ αυτό πονάει!!! Δεν με είχε προετοιμάσει κάνεις για τέτοιο πράγμα :lol:  

@Renez Πως είστε κοριτσάκι μου; Το στήθος έστρωσε καθόλου ; 

Κι εγώ θα το κάνω αύριο!! Τόσο πολύ πόνεσε??? Από τη μύτη??? Κάνουν κανονικό reset?????

Πότε γέννας κορίτσι μου?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ θα το κάνω αύριο!! Τόσο πολύ πόνεσε??? Από τη μύτη??? Κάνουν κανονικό reset?????

Πότε γέννας κορίτσι μου?

Πωπω άσε τρέχαν τα μάτια μου ποτάμι! Ναι από την μύτη και το βάζουν αρκετά μέσα - ένιωσα σαν να βγήκε από την άλλη πλευρά του εγκεφάλου μου! Αλλά ευτυχώς είναι εκείνη την ώρα στιγμιαίος ο πόνος/ενόχληση. 

Την Πέμπτη :) Εσείς πότε μπαίνετε;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Πωπω άσε τρέχαν τα μάτια μου ποτάμι! Ναι από την μύτη και το βάζουν αρκετά μέσα - ένιωσα σαν να βγήκε από την άλλη πλευρά του εγκεφάλου μου! Αλλά ευτυχώς είναι εκείνη την ώρα στιγμιαίος ο πόνος/ενόχληση. 

Την Πέμπτη :) Εσείς πότε μπαίνετε;; 

Εμείς Παρασκευή βράδυ! Εισαγωγή κ προετοιμασία Μ το υποθετο ! Κι εσύ θα βρυκολακιασεις????? Νύχτα θα μπεις?

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμείς Παρασκευή βράδυ! Εισαγωγή κ προετοιμασία Μ το υποθετο ! Κι εσύ θα βρυκολακιασεις????? Νύχτα θα μπεις?

Αχ κοντεύουμε φίλη!!! Με έχει πιάσει μια ανυπομονησία με λίγο φόβο ανάμεσα.

Όλα θα πάνε περίφημα! Ειδικά τώρα που ξέρεις την όλοι διαδικασία θα σου φανεί παιχνιδάκι πιστεύω! 

Όχι εμείς πρωί πρωί - για να είμαστε φρεσκαδούρες :mrgreen: 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Αχ κοντεύουμε φίλη!!! Με έχει πιάσει μια ανυπομονησία με λίγο φόβο ανάμεσα.

Όλα θα πάνε περίφημα! Ειδικά τώρα που ξέρεις την όλοι διαδικασία θα σου φανεί παιχνιδάκι πιστεύω! 

Όχι εμείς πρωί πρωί - για να είμαστε φρεσκαδούρες :mrgreen: 

Το πιστεύεις ότι σκέφτομαι πως θα τη παλέψω τόση ώρα ξαπλωμένη πάλι???

Ελπίζω τουλάχιστον να γίνει πιο γρήγορα αυτή τη φορά!!! Γιατί την πρώτη φορα ήταν αρκετά ζορικα!

Κοίτα έτσι κι αλλιώς δεν θα κοιμόμουν το βράδυ,οπότε ας είμαι κι εκεί το ίδιο μου κανει:P

Πας με πρόκληση ή καισαρικη? Δεν θυμάμαι καθόλου! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Το πιστεύεις ότι σκέφτομαι πως θα τη παλέψω τόση ώρα ξαπλωμένη πάλι???

Ελπίζω τουλάχιστον να γίνει πιο γρήγορα αυτή τη φορά!!! Γιατί την πρώτη φορα ήταν αρκετά ζορικα!

Κοίτα έτσι κι αλλιώς δεν θα κοιμόμουν το βράδυ,οπότε ας είμαι κι εκεί το ίδιο μου κανει:P

Πας με πρόκληση ή καισαρικη? Δεν θυμάμαι καθόλου! 

Χαχαχαα! Τουλάχιστον θα έχεις και τον αντρούλη σου μέσα και θα ξεχνιέσαι λίγο. 

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα έρθουν πιο ομαλά αυτήν την φορά. Πραγματικά το πιστεύω κ για σένα και για την @Nina13 

Καισαρική, εκτός κ αν τυχόν έχει γυρίσει η μικρή (το ελέγχουμε συνέχεια). 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MumMaria said:

Νίνα πετάγομαι κι εγώ λίγο στο θέμα μπας κ σε καθησυχάσω.πρωτον αν σπάσουν τα νερά σου,λογικά κ σαν δεύτερη γεννα δεν θα αργήσει τόσο η μικρή,ειδικά από την στιγμη που στο λέει κ ο γιατρός σου.θα μπορούσες αν φοβάσαι να είσαι μόνη σου στον τοκετό,να έχεις stand by την baby sitter σου που αν θυμάμαι καλά,έχεις,μέχρι να έρθει η μαμά σου κ να αναλάβει τον μικρό.να σου τις περισσότερες φορές βράδυ σπάνε τα νερά άρα κ λογικά θα κοιμάται το παιδάκι σου μέχρι να έρθει η κοπέλα που σε βοηθάει.αν πάλι δεν θες να περιμένεις σπάσιμο νερών,μπορείς μετά τις 38 να πας με πρόκληση κ να το δοκιμάσεις ετσι.εγω πέρσι πήγα με πρόκληση στις 38+5(λόγω διαβήτη κύησης) ,στις 12 ώρες γέννησα αλλά ήταν μοναδική εμπειρία.αυτο που λέτε ότι σου βάζει επισκληριδιο μόνο για να σπρώξεις,που το είπες εσύ κ άλλη μια μανούλα,δεν το καταλαβαίνω πως το εννοειτε.εγω μετά από κάποια φάση κ αφού μου σπασανε τα νερά,ζητούσα επισκληριδιο,μου βάζαμε τόσο ώστε να νιώθω εννοείται αλλά να μην πονάω αβάσταχτα.απλα στην τελευταία φορά που μου βάλανε ,μου είπανε τώρα σου βάζουμε λίγο παραπάνω για να σπρώξεις καλά κ να βγει ο μικρός.ποιος μικρός δηλαδή;;4 κιλα βγήκε το αγοράκι μου!τι θέλω να πω;!το ότι η πρώτη φορά δεν ήταν ιδανική ,δεν πάει να πει ότι έτσι θα είναι κ η δευτερη.μπορεις όμως οοολα αυτά να τα συζητήσεις με τον γιατρο σου,έτσι αναλυτικά όπως τα λέμε εδώ,να θέσεις τα όρια σου κ είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.

Παρένθεση αυτό,το θεωρώ αξιόλογο που δεν σου βάζει κατευθείαν καισαρική ενώ οι περισσότεροι αυτό κάνουν για να πληρωθούν κ να ξεμπερδεψουν σε μισή ωρίτσα.προφανως βλέπει ότι έχεις τις προϋποθέσεις για φτ.κ μην ξεχνάς είναι η δεύτερη σου γέννα κ αυτό μετράει πολυ στην διαδικασία,το σώμα θυμάται.

Σορυ για την σεντοναρα

@Nina13 μου, θα πεταχτώ κι εγώ... μπορεί να μην έχω γεννήσει ακόμα αλλά έχω διαμορφώσει μια άποψη από όλες τις φίλες/γνωστές μου που έχουν γεννήσει και όλους τους γιατρούς (φίλους και μη) που έχω συναναστραφεί, και θα συμφωνήσω με την MumMaria παραπάνω. Από ότι έχω καταλάβει βέβαια το θέμα σου είναι κυρίως ψυχολογικό, οπότε αν σου έχει μείνει μια φοβία σχετικά με τη γέννα μόνο εσύ το ξέρεις πόσο δύσκολο σου είναι πραγματικά. Από την άλλη συγχαίρω τον γιατρό σου που δε δέχτηκε την εύκολη για αυτόν λύση της καισαρικής και θέλει τουλάχιστον να προσπαθήσετε φυσιολογικά. Εγώ πραγματικά πιστεύω ότι, μια και θα είναι η δεύτερη γέννα για εσένα το μωρό θα έρθει πολύ πιο εύκολα και γρήγορα, και αν σου κάνουν και επισκληρίδιο για να πάρουν τον πολύ πόνο δε θα ταλαιπωρηθείς τόσο όσο φοβάσαι σίγουρα. Και αυτό βρε κορίτσια με την επισκληρίδιο που αρνούνται να την κάνουν μέχρι ένα σημείο το θεωρώ και λίγο περίεργο (θυμάμαι και η αδερφή μου τα ίδια πέρασε, φριχτούς πόνους και επειδή δεν είχε διαστολή δεν της έκαναν επισκληρίδιο και καλά για να μη καθυστερήσουν τον τοκετό). Δε μπορώ να ξέρω με σιγουριά βέβαια ποιά μέθοδος είναι η πιο σωστή, και φαντάζομαι θα διαφέρει από άτομο σε άτομο, αλλά τουλάχιστον εδώ στην Αμερική σου λένε να κάνεις επισκληρίδιο (εφόσον το θες βέβαια) από την αρχή που ξεκινάνε οι πόνοι γιατί όσο τους αφήνεις να χειροτερεύουν τόσο περισσότερο σφίγγεσαι και τόσο περισσότερο καθυστερείς εσύ η ίδια τον τοκετό. Ενώ αν κάνεις μια μικρή δόση, ίσα ίσα να πάρει τον πολύ πόνο αλλά ακόμα να νιώθεις για να μπορέσεις να σπρώξεις, είσαι πιο χαλαρή, η διαστολή προχωράει γρηγορότερα, γεννάς νωρίτερα και πιο εύκολα και μετά έχεις και πιο πολύ κουράγιο να ασχοληθείς με το μωρό σου... να το πάρεις αγκαλιά, να το θηλάσεις κτλ. Όλα αυτά βέβαια είναι καλό να τα συζητήσεις με τον γιατρό σου, να έχετε ένα πλάνο στο οποίο να συμφωνείτε από πριν, και αν δεις ότι παιδεύεσαι περισσότερο από ότι αντέχεις τότε να προχωρήσετε σε καισαρική. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Χαχαχαα! Τουλάχιστον θα έχεις και τον αντρούλη σου μέσα και θα ξεχνιέσαι λίγο. 

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα έρθουν πιο ομαλά αυτήν την φορά. Πραγματικά το πιστεύω κ για σένα και για την @Nina13 

Καισαρική, εκτός κ αν τυχόν έχει γυρίσει η μικρή (το ελέγχουμε συνέχεια). 

Δεν θα τον έχω όλο το βράδυ εκεί...θα μου έρθει κατά τις 9 το πρωί..

Μακάρι να γίνουν έτσι όπως τα λες!

Όλα καλα να πάνε,όπως κ να αποφασίσει να κατσει η μικρή σου !:wub:

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες!

Σήμερα σας διάβασα φευγαλέα κ τώρα κάθισα λίγο ήσυχη επιτέλους!

Λοιπόν είδα κι εγώ τη μπέμπα μου! Την είδα αλήθεια για 1η φορά φατσούλα!!! Μια ομορφιά,μια γλυκά,μια μαγουλινα! Νομίζω μοιάζει στον αδερφούλη της κ κατ επέκταση στον μπαμπά της!:wub: Λιώνω σβήνω χάνομαι! Ειναι μια χαρά,3140 δεσποινιδα κομψή!Κανονίσαμε τα σχετικά, την άλλη βδομάδα κι εγώ θα τη γνωρίσω τη πριγκίπισσα μου!

Σήμερα πετούσα, τόσες ώρες στη τσίτα νηστικη κ διψασμένη κ δεν με ενοχλούσε τπτ! Αχαχαχαχ 

@elenioz k @Anastasia05 έφτασαν οι μέρες κορίτσια μου! Αχ με το καλό να μας πείτε για τα μωράκια σας!!! Ελένη πονάει Ε???? Ωχ δε θέλω! Εγώ θα το κάνω τη Δευτέρα γτ το θέλουν 2 μέρες πριν, να είναι φρέσκο!

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Έλα μην στεναχωριέσαι, θα κλαίμε μαζί! Και θα υο ευχαριστιομαστε κιολας! 

Εγω πιστεύω πως αυτή τη φορά θα γεννήσεις ποοοοοολυ πιο εύκολα! Η μαμα μου δυσκολεύτηκε στο πρώτο και το δεύτερο παραλίγο να το κανει στην τουαλέτα. Ούτε πόνος ούτε τίποτα. Νόμιζε πως ήθελε κακακια και ξαφνικά έπιασε το κεφάλι του παιδιού. Ήταν ήδη στο μαιευτήριο και άρχισε να φωνάζει. Μέχρι να την πάνε στην αίθουσα τοκετού το ειδε βγάλει. Κάπως έτσι θα είσαι κι εσυ, είμαι σίγουρη! 

Κι εγώ έχω περάσει πολλούς πόνους για λόγους υγείας. Έχω κανει ήδη 4 χειρουργεία και προσπαθούμε να καθυστερήσουμε το 5ο. Αλλά νομίζω πως με έχουν κανει πιο ανθεκτική τελικά. Όχι βέβαια ότι δεν ζητούσα σαν τρελή επισκληρίδειο όταν είχε έρθει η ώρα. Αλλο αυτό! Και ευτυχως γεννησα γρήγορα γιατί δε με έπιασε κιολας! 

Αχ μακάρι να ναι έτσι όπως τα λες... Μακάρι να ναι συντομα... Δεν άντεξα και πηγα στον γιατρό για να τα συζητήσουμε... Τελικά τα μιλήσαμε, δεν τα συμφωνήσαμε.. Θα μπω αργότερα να σας πω τα νέα για τον τρόπο που θα γεννήσω.. 

Τα ευχάριστα είναι ότι η μπεμπα είναι μια χαρά και από ανάπτυξη φουλ.. Για γραμμάρια δεν θα μιλήσω μα είναι παχουλη απ ότι φαίνεται χαχαχα ο θεος βοηθός.. Ο τράχηλος λέει θα μαλακώσει.. Και περπατημα συνεχίζω τριωρα και επίσης και σεξ ειπαμε από την άλλη βδομάδα... Αυταααα

2 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Κορίτσι μου..... Ναι όλα αυτά να τα συζητήσεις με το γιατρό σου και να σου πει και αυτός την άποψη του και εσυ να του πεις την δική σου άποψη! Να ακουσει και τη δική σου πλευρα..... Η μαμά σου μήπως θα μπορουσε να έρθει νωρίτερα???? Έτσι ώστε να ειστε σε ετοιμότητα;οχι μάλλον ε??? Το καταλαβαινω γτ και η δική μ δουλευει και της είπα να ζητήσει την άδεια της την ημέρα που θα μπω να γεννήσω έτσι ώστε να μπορέσει να είναι εδώ σε 2 μερςες και να είναι σπίτι όταν θα βγω από το μαιευτήριο με το μωρο. Η πεθερα σου κ εκείνη μακρυά? 

Θα μπω να σας τ Άπω σε καμία ώρα αναλυτικααααα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το τεστ σημερα.... Από το στομα κορίτσια..... Πνίγηκα λίγο αλλά εντάξει..... Δεν με πονεσε κάτι..... Αυριο αποτελέσματα.... Να δω τώρα ο άντρας μου ποτε θα παει..... Αυριο παμε γιατρο και θα μας πει πως τα βλέπει τα πραγματα για να αποφασίσουμε ποτε θα παει ο άντρας Μ να το κάνει...... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλησπέρα μανούλες!

Σήμερα σας διάβασα φευγαλέα κ τώρα κάθισα λίγο ήσυχη επιτέλους!

Λοιπόν είδα κι εγώ τη μπέμπα μου! Την είδα αλήθεια για 1η φορά φατσούλα!!! Μια ομορφιά,μια γλυκά,μια μαγουλινα! Νομίζω μοιάζει στον αδερφούλη της κ κατ επέκταση στον μπαμπά της!:wub: Λιώνω σβήνω χάνομαι! Ειναι μια χαρά,3140 δεσποινιδα κομψή!Κανονίσαμε τα σχετικά, την άλλη βδομάδα κι εγώ θα τη γνωρίσω τη πριγκίπισσα μου!

Σήμερα πετούσα, τόσες ώρες στη τσίτα νηστικη κ διψασμένη κ δεν με ενοχλούσε τπτ! Αχαχαχαχ 

@elenioz k @Anastasia05 έφτασαν οι μέρες κορίτσια μου! Αχ με το καλό να μας πείτε για τα μωράκια σας!!! Ελένη πονάει Ε???? Ωχ δε θέλω! Εγώ θα το κάνω τη Δευτέρα γτ το θέλουν 2 μέρες πριν, να είναι φρέσκο!

Η όμορφη πριγκιπέσσα :x Μας δίνουν άλλη δύναμη και ενέργεια τα άτιμα! Που να έρθουν κιόλας! 

Ναι δεν ήταν καθόλου ευχάριστη εμπειρία. Τα είδα λίγο όλα είναι η αλήθεια. Αλλά ευτυχώς κρατάει 2 λεπτά μόνο, οπότε το ξεχνάς κατευθείαν μετά. 

@Irinoula86 Αυτό που τους μισούς μας το κάνουν από το στόμα, τους άλλους μισούς από την μύτη τι φάση;! :huh: Με το καλό και εσείς κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλησπέρα μανούλες!

Σήμερα σας διάβασα φευγαλέα κ τώρα κάθισα λίγο ήσυχη επιτέλους!

Λοιπόν είδα κι εγώ τη μπέμπα μου! Την είδα αλήθεια για 1η φορά φατσούλα!!! Μια ομορφιά,μια γλυκά,μια μαγουλινα! Νομίζω μοιάζει στον αδερφούλη της κ κατ επέκταση στον μπαμπά της!:wub: Λιώνω σβήνω χάνομαι! Ειναι μια χαρά,3140 δεσποινιδα κομψή!Κανονίσαμε τα σχετικά, την άλλη βδομάδα κι εγώ θα τη γνωρίσω τη πριγκίπισσα μου!

Σήμερα πετούσα, τόσες ώρες στη τσίτα νηστικη κ διψασμένη κ δεν με ενοχλούσε τπτ! Αχαχαχαχ 

@elenioz k @Anastasia05 έφτασαν οι μέρες κορίτσια μου! Αχ με το καλό να μας πείτε για τα μωράκια σας!!! Ελένη πονάει Ε???? Ωχ δε θέλω! Εγώ θα το κάνω τη Δευτέρα γτ το θέλουν 2 μέρες πριν, να είναι φρέσκο!

Με το καλό κ σε σένα κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...