Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

 

 

Ευχαριστω κορίτσια μου να ΣτΕ όλες καλά.. Ευχαριστω για τη στήριξη και τις συμβουκες σας!!! 

Να πω κάτι... Τα αγόρια όντως υα βλέπω τελευταία χαχαχαχα

Καλε εγώ γέννησα το πρωτο 41 εβδομάδων πλας... 

Χαχαχαχα

Κορίτσια έχω γενέθλια και επέτειο γάμου σήμερα.. Θα το κάψω όπως καταλαβαίνετε χαχαχαχαχαχα 

Χρόνια ευτυχισμένα και πολλά σας εύχομαι!!! :wub:  

Απαντάω κ στην ερώτηση πριν..κι εμένα Μ εξέτασε κολπικά την τελευταία φορά κ δεν πόνεσα καθόλου...δεν έχει ξαναγίνει αυτό!!! Φαντάσου πόση ενόχληση έχω από κάτω γενικά που δεν με ενοχλησε η εξέταση με το χέρι...

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Nina13 said:

 

 

Ευχαριστω κορίτσια μου να ΣτΕ όλες καλά.. Ευχαριστω για τη στήριξη και τις συμβουκες σας!!! 

Να πω κάτι... Τα αγόρια όντως υα βλέπω τελευταία χαχαχαχα

Καλε εγώ γέννησα το πρωτο 41 εβδομάδων πλας... 

Χαχαχαχα

Κορίτσια έχω γενέθλια και επέτειο γάμου σήμερα.. Θα το κάψω όπως καταλαβαίνετε χαχαχαχαχαχα 

Χρόνια πολλά και να ζήσετε γεροί και αγαπημένοι!!!  Έτσι, χαλάρωσε τώρα που τα συζήτησες κιόλας με τον γιατρό σου και γιορτάστε το απόψε!:wink: 


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Χρόνια ευτυχισμένα και πολλά σας εύχομαι!!! :wub:  

Απαντάω κ στην ερώτηση πριν..κι εμένα Μ εξέτασε κολπικά την τελευταία φορά κ δεν πόνεσα καθόλου...δεν έχει ξαναγίνει αυτό!!! Φαντάσου πόση ενόχληση έχω από κάτω γενικά που δεν με ενοχλησε η εξέταση με το χέρι...

Ευχαριστουμεεεε να σαι καλά κουκλα μου και με το καλό το νέο μέλος... Αγαπημένοι και υγιείς ευχομαι να ΣτΕ παντα!!! 

Και εγώ δνε ποναω καθόλου κολπικα.. Γι αυτό είπα να ρωτήσω.. Διάβασα και τα αλλά κορίτσια που πονανε... 

4 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Χρόνια πολλά και να ζήσετε γεροί και αγαπημένοι!!!  Έτσι, χαλάρωσε τώρα που τα συζήτησες κιόλας με τον γιατρό σου και γιορτάστε το απόψε!:wink: 

Ευχαριστωωωω να ΣτΕ παντα καλά και ευχομαι να πανε ολα τέλεια στη ζωή σας!! Με το καλό το αγοράκι σας!!! Γεροι και δυνατοί ευχομαι σε όλη τη ζωή σας... 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nina13 χρόνια σου πολλά και καλά! Και να ζήσετε! Εμένα είπε ότι τώρα που θα πάω το Σάββατο θα με εξετάσει κολπικά στις 38! Βρε κορίτσια εγώ έχω άλλη ερώτηση. Έχω διαβάσει από πολλές ότι σε αυτές τις τελευταίες εβδομάδες τρέχει ή βγαίνει λίγο υγρό από το στήθος... εγώ δεν είδα ποτέ ... Εσείς το έχετε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

@Nina13 Χρόνια σου πολλά και Χρόνια σας πολλά! Με το καλό η γοργόνα σας να ολοκληρώσει την όμορφη οικογένεια σας!

Εμένα δεν με κοίταξε κολπικα αλλά υποθέτω επειδή πάω στάνταρ για κ.τ,όμως θυμάμαι στο 1ο που περιμέναμε Μήπως και το πάρει απόφαση το καμάρι μου με είχε κοιτάξει τότε. Τώρα ότι ζαβολιά εκεί κάτω είναι επιφοβη!

Και ναι επιβεβαιώνω ότι τα αγόρια συνήθως παίρνουν τις εβδομάδες ολες! Κι δικός μ θα έφτανε 42 + αν τον αφηνα!( Νομίζω ομως κ η μικρή το ίδιο θα έκανε αν πήγαινα Φ.τ)

@Eva137 πολύ ωραία τα νέα σου! Σε αναμονή κι εσύ κανε τα δέοντα να κατέβει ο γλυκούλης σου!

Just now, LadyP είπε:

@Nina13 χρόνια σου πολλά και καλά! Και να ζήσετε! Εμένα είπε ότι τώρα που θα πάω το Σάββατο θα με εξετάσει κολπικά στις 38! Βρε κορίτσια εγώ έχω άλλη ερώτηση. Έχω διαβάσει από πολλές ότι σε αυτές τις τελευταίες εβδομάδες τρέχει ή βγαίνει λίγο υγρό από το στήθος... εγώ δεν είδα ποτέ ... Εσείς το έχετε αυτό?

Ούτε εγώ έχω ούτε στο πρώτο είχα! Μην ανησυχείς δεν έχουν όλοι! Χθες στο ντους πίεσα λιγάκι από περιέργεια γτ νιώθω να με τραβαει αλλά τπτ,δεν επέμεινα όμως. Πάντως το στήθος μ είναι διαφορετικό από τη 1η φορά,σαν πιο έτοιμο, ξέρει τώρα! Ελπίζω να έχω κ περισσότερο γαλατακι!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραα 

@Eva137 Μα τι όμορφα νέα! Χαίρεσαι να τα διαβάζεις! Ας πάρει όσο χρόνο θέλει ο αντράκος :wub: Όλα θα έρθουν φυσικά και όμορφα! 

Αχχ μακάρι να ήταν ένα γαργαλητό μόνο χεχε! Ίσως πράγματι να το έκαναν βιαστικά κ απότομα γτ γενικά γινόταν ένας χαμός στο νοσοκομείο... Πάντως και ο άνδρας μου πόνεσε πολύ. 

@Nina13 Χρόνια σας πολλά κοριτσάκι μου! Ότι καλύτερο σας εύχομαι! Να έχετε μια μέρα όμορφη και χαλαρή! 

@LadyP Εγώ όχι! Μπορεί να συμβεί αλλά δεν είναι απαραίτητο. Στην @Renez μας έτρεχε από πολύ νωρίς ας πούμε. Αλλά μην αγχώνεσαι όταν είναι να έρθει το γαλατάκι θα έρθει ;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Αχ μακάρι να ναι έτσι όπως τα λες... Μακάρι να ναι συντομα... Δεν άντεξα και πηγα στον γιατρό για να τα συζητήσουμε... Τελικά τα μιλήσαμε, δεν τα συμφωνήσαμε.. Θα μπω αργότερα να σας πω τα νέα για τον τρόπο που θα γεννήσω.. 

Τα ευχάριστα είναι ότι η μπεμπα είναι μια χαρά και από ανάπτυξη φουλ.. Για γραμμάρια δεν θα μιλήσω μα είναι παχουλη απ ότι φαίνεται χαχαχα ο θεος βοηθός.. Ο τράχηλος λέει θα μαλακώσει.. Και περπατημα συνεχίζω τριωρα και επίσης και σεξ ειπαμε από την άλλη βδομάδα... Αυταααα

Θα μπω να σας τ Άπω σε καμία ώρα αναλυτικααααα

Καλημέρα! Καλά έκανες και πήγες και μίλησες αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλύτερα και καλά έκανες και τα συμφώνησες έτσι με το γιατρό. Σημασία έχει να είσαι κι εσύ ήρεμη για να μπορέσεις να είσαι καλή μαμά. Εγώ πιστεύω σίγουρα ότι θα γεννησεις πολύ πιο εύκολα και δε θα το πιστεύεις στο τέλος ότι είχες αγχωθεί τόσο πολύ γι’ αυτό. Αλλά και καισαρική να κάνεις πάλι μια χαρά θα πάνε τα πράγματα. Και εγώ με καισαρική γεννήθηκα και είμαι αστέρι! Χα χα 

Η καθεμιά μας έχει τα άγχη της. Εγώ σήμερα προειδοποιούσα τον άντρα μου να είναι έτοιμος γι’ αυτό που πρόκειται να συμβεί. Με εμένα εννοώ...! 

Α είδα ότι έχεις γενέθλια! Χρόνια σου πολλά!!!! Πάντα καλά γέροι καλοί και ευτυχισμένοι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κάναμε κι εμείς το τεστ.. από το στόμα. Ο άντρας μου απλά εβηξε μετά,λέει τον ενόχλησε λίγο. Εγώ τίποτα,λίγο ένιωσα πιεση στον φάρυγγα. 

Αν κάνεις κ 'ααααα' είναι ακόμη πιο ευκολο;)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κάναμε κι εμείς το τεστ.. από το στόμα. Ο άντρας μου απλά εβηξε μετά,λέει τον ενόχλησε λίγο. Εγώ τίποτα,λίγο ένιωσα πιεση στον φάρυγγα. 

Αν κάνεις κ 'ααααα' είναι ακόμη πιο ευκολο;)

Αναστασια έχω χάσει επεισόδια. Γιατί κάνατε το τεστ; Πάτε για γεννα; Που το κάνετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αναστασια έχω χάσει επεισόδια. Γιατί κάνατε το τεστ; Πάτε για γεννα; Που το κάνετε;;;

Μπαίνω Παρασκευή βράδυ! Το Σάββατο θα γεννησω!

Το τεστ το κάναμε στη βιοϊατρική στη πολη μας,για να μη τρέχουμε στην Αθήνα. Είχαμε προσφορά μέσω της εργασίας του άντρα μου.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Μπαίνω Παρασκευή βράδυ! Το Σάββατο θα γεννησω!

Το τεστ το κάναμε στη βιοϊατρική στη πολη μας,για να μη τρέχουμε στην Αθήνα. Είχαμε προσφορά μέσω της εργασίας του άντρα μου.

Αααα! Τι καλά! Με το καλό κοπέλα μου!!! Κι εγώ σημερα έχω γιατρό να δούμε μήπως με βάλει με πρόκληση αύριο! Αλλά δεν έχω κανει τίποτα για το τεστ. Υποθέτω πως θα το κάνουμε στο ρεα και θα μας πιάσουν τον ποπο. Θα ρωτήσω τον γιατρό σήμερα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

 

 

Ευχαριστω κορίτσια μου να ΣτΕ όλες καλά.. Ευχαριστω για τη στήριξη και τις συμβουκες σας!!! 

Να πω κάτι... Τα αγόρια όντως υα βλέπω τελευταία χαχαχαχα

Καλε εγώ γέννησα το πρωτο 41 εβδομάδων πλας... 

Χαχαχαχα

Κορίτσια έχω γενέθλια και επέτειο γάμου σήμερα.. Θα το κάψω όπως καταλαβαίνετε χαχαχαχαχαχα 

Kalimerss koritsia!!!!

Koritsi mou xronia polla!!Sou eyxomai o,ti kalutero!!!♥️
Twra diavasa gia tis exetaseis.Egw simera exw giatro alla den exw idea an tha me exetasei kolpika.Tha sas enimerwsw.

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αααα! Τι καλά! Με το καλό κοπέλα μου!!! Κι εγώ σημερα έχω γιατρό να δούμε μήπως με βάλει με πρόκληση αύριο! Αλλά δεν έχω κανει τίποτα για το τεστ. Υποθέτω πως θα το κάνουμε στο ρεα και θα μας πιάσουν τον ποπο. Θα ρωτήσω τον γιατρό σήμερα. 

Κοίτα εκεί που πήγα εγώ θέλουν τουλάχιστον 24 ώρες για το αποτέλεσμα. Μπορείς να πας κ σήμερα να το κανεις κάπου εκτός! Αν βρεις καλύτερη τιμή .

Κι εμάς στο μαιευτήριο το τεστ κάνει 200€ κ για τους δυο συν τα μεταφορικά έξοδα πήγαινε έλα! Εδω το κάναμε με 120€ οι δύο μας.το τεστ μοριακου ελέγχου

Αύριο??!! Με το καλό κορίτσι μου! Εμένα μου είχε πει ή Παρασκευή ή Σάββατο κ είπα έστω κ μια μέρα στη κοιλίτσα κάνει διαφορά,έτσι διάλεξα Σάββατο! Ποσων εβδομαδων είσαι τώρα ?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κοίτα εκεί που πήγα εγώ θέλουν τουλάχιστον 24 ώρες για το αποτέλεσμα. Μπορείς να πας κ σήμερα να το κανεις κάπου εκτός! Αν βρεις καλύτερη τιμή .

Κι εμάς στο μαιευτήριο το τεστ κάνει 200€ κ για τους δυο συν τα μεταφορικά έξοδα πήγαινε έλα! Εδω το κάναμε με 120€ οι δύο μας.το τεστ μοριακου ελέγχου

Αύριο??!! Με το καλό κορίτσι μου! Εμένα μου είχε πει ή Παρασκευή ή Σάββατο κ είπα έστω κ μια μέρα στη κοιλίτσα κάνει διαφορά,έτσι διάλεξα Σάββατο! Ποσων εβδομαδων είσαι τώρα ?

Σύμφωνα με τον πρώτο υπέρηχο είμαι 38+4. Δεν το ήθελα να κάνουμε πρόκληση αλλά λόγω μεγέθους του μωρού φοβόμαστε μην έχω επιπλοκες στον τοκετο και αναγκαστώ να κάνω καισαρική οποτε θα προσπαθήσουμε να το επισπεύσουμε. 

Δεν έχω κοιτάξει πουθενά για καλύτερες τιμές στο τεστ. Είχε γράψει κάτι μια κοπέλα αλλά φοβάμαι μη μου πουν αυτό δεν το δεχόμαστε και με βαλουν να το ξανακάνω. Εντωμεταξύ ο γιατρος θα μου βάλει σήμερα κολπικο χάπι μήπως ξεκινήσουν οι συσπασεις μόνες τους το βράδυ κι έτσι δε με παιρνει πια ο χρόνος. Δεν ξέρεις τι γίνεται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...