Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Κ εμένα έτσι είναι ο άντρας μου.. σε ότι αφορά το παιδί βασικά.. εκείνος αγχώνεται για τη δουλειά κτλ..

Κ όταν τον ρώτησα μα καλά όλα εγώ τα σκέφτομαι για το παιδί κ ψάχνω κ μαθαίνω κτλ κτλ κ εσύ το νου σου μόνο στη δουλειά κ μάλωνα μόνη μου μου λέει " εγώ αγχώνομαι για τη δουλειά γτ με αυτή θα ζήσει το παιδί μας κ εμεις.." 

ε εκει τον κατάλαβα κ με συγκίνησε το αναίσθητο γουρούνι που είχα πριν στο μυαλό μου..

Θέλω να πω πως εκείνοι πολλές φορές σκέφτονται πολύ διαφορετικα από εμάς χωρίς να σημαίνει πως δεν νιώθουν τα ίδια..

Όσο για το χειμώνα κ εγώ φοβάμαι αλλά προσεύχομαι έστω να έχουμε γεννήσει να είμαι σπίτι με το παιδί μου κ ας γίνει ότι θέλει γτ κάνω κ κάτι σενάρια επιστημονικής φαντασίας άσε..   

Δεν έχουν συνειδητοποιήσει ακόμα τίποτα πίστεψε με... δεν νιώθουν όλες τις αλλαγές κ όλα αυτά που περνάμε εμείς! Ας τους γκρινιάζουμε λίγο για να το υπενθυμίζουμε δεν πειράζει... 

αυτό λέω κ εγώ να γεννήσω με το καλό κ να κλειστώ σπίτακι μου! 

Just now, P.L.L. είπε:

Αχ κι εμενα μου έλεγε ήρεμος«εγώ δεν ανησυχώ, είμαι σίγουρος ότι θα σου ξυπνήσει το μητρικό ένστικτο και θα είσαι υπέροχη μανούλα» Κι εγώ γινόμουν έξαλλη και έλεγα «αστα αυτά! Αν νομίζεις ότι θα το μεγαλώσω το παιδί μόνη μου γελιέσαι! Τέρμα οι βόλτες και τα ποτά! Τώρα θα κάθεσαι σπίτι και θα βοηθάς!» Χαχαχα Παραλογισμός σου λέω. Αλλα μου έλεγε αλλα του απαντούσα. 

Κ εγώ τέτοια σκέφτομαι μη νομίζεις ότι είσαι μόνη τρελή... κ

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Δεν έχουν συνειδητοποιήσει ακόμα τίποτα πίστεψε με... δεν νιώθουν όλες τις αλλαγές κ όλα αυτά που περνάμε εμείς! Ας τους γκρινιάζουμε λίγο για να το υπενθυμίζουμε δεν πειράζει... 

αυτό λέω κ εγώ να γεννήσω με το καλό κ να κλειστώ σπίτακι μου! 

Κ εγώ τέτοια σκέφτομαι μη νομίζεις ότι είσαι μόνη τρελή... κ

Συνάδελφος κι εσυ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχε βγει κ μου έφερε μια Lila pause επειδή χθες δε με άφηνε να φάω εκείνο το σοκολατακι κουβερτούρας που ήθελα κ με ρωτούσε αν θέλω βαφλα.... αλλά εγώ κυρία δεν τον συγχώρεσα!!!

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αχ κι εμενα μου έλεγε ήρεμος«εγώ δεν ανησυχώ, είμαι σίγουρος ότι θα σου ξυπνήσει το μητρικό ένστικτο και θα είσαι υπέροχη μανούλα» Κι εγώ γινόμουν έξαλλη και έλεγα «αστα αυτά! Αν νομίζεις ότι θα το μεγαλώσω το παιδί μόνη μου γελιέσαι! Τέρμα οι βόλτες και τα ποτά! Τώρα θα κάθεσαι σπίτι και θα βοηθάς!» Χαχαχα Παραλογισμός σου λέω. Αλλα μου έλεγε αλλα του απαντούσα. 

Χαχαχχα τουλάχιστον τόσα χρόνια μαζί σου έχει σκληραγωγηθει ο άνθρωπος !!!!:mrgreen:

Just now, Jasmine@ είπε:

Σήμερα είχε βγει κ μου έφερε μια Lila pause επειδή χθες δε με άφηνε να φάω εκείνο το σοκολατακι κουβερτούρας που ήθελα κ με ρωτούσε αν θέλω βαφλα.... αλλά εγώ κυρία δεν τον συγχώρεσα!!!

Χαχαχαχα τον γλυκουληηη κ τη bitch δίπλα χαχχαχα την έφαγες όμως την Λίλα παουζ,παραδεξου το!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαχαχχα τουλάχιστον τόσα χρόνια μαζί σου έχει σκληραγωγηθει ο άνθρωπος !!!!:mrgreen:

Χαχαχαχα τον γλυκουληηη κ τη bitch δίπλα χαχχαχα την έφαγες όμως την Λίλα παουζ,παραδεξου το!!!!

Αχ τι έπαθα δε σας είπα... πήραμε σήμερα μακαρόνια χωρίς γλουτένη μήπως γι αυτό μου πέφτουν βαριά κ τα κάνω εμετό! Έφτιαξα κ εγώ ένα ωραίο σουφλέ με πένες χωρισ Γλουτένη στο φούρνο btw πιο νόστιμες από τις κανονικές... ε εμετός κ ξανά εμετός! 
του λέω μη τολμήσεις να μου ξαναπείς για μακαρόνια μέχρι να γεννήσω! 

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ τι έπαθα δε σας είπα... πήραμε σήμερα μακαρόνια χωρίς γλουτένη μήπως γι αυτό μου πέφτουν βαριά κ τα κάνω εμετό! Έφτιαξα κ εγώ ένα ωραίο σουφλέ με πένες χωρισ Γλουτένη στο φούρνο btw πιο νόστιμες από τις κανονικές... ε εμετός κ ξανά εμετός! 
του λέω μη τολμήσεις να μου ξαναπείς για μακαρόνια μέχρι να γεννήσω! 

Αχ καημενουλα δεν μπορείς να ευχαριστηθείς φαγητό... Αχ κ εγώ έτσι ήμουν στο γιο. Τώρα τρώω τα παντα. Παμφάγο χαχα

Κάνε υπομονή και τρωγε όσα δεν σε πειραζουν


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαχαχχα τουλάχιστον τόσα χρόνια μαζί σου έχει σκληραγωγηθει ο άνθρωπος !!!!:mrgreen:

Χαχαχαχα τον γλυκουληηη κ τη bitch δίπλα χαχχαχα την έφαγες όμως την Λίλα παουζ,παραδεξου το!!!!

Ε ναι. Αν και γενικά δεν είμαι έτσι. Είμαι πολύ γλυκομίλητη. Αλήθεια. Πριν τη γεννα όμως είχα φάει ΜΙΑ φρικη αστα να πάνε! Όπως και τον πρώτο καιρό μετά τη γεννα. Τώρα είμαι πιο ψύχραιμη. Για να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γιατί καλέ δεν είναι για εμάς που είμαστε πρώτο μάνες σαν εσένα?? Εγώ έχω να πιάσω νεογέννητο από τα αδέρφια μου πριν 14 χρόνια!!!!!

Όμως μέρα με τη μέρα που διαβάζω οοοσα κατεβάζει η Κούτρα μου κ με απασχολούν,που βλέπω βίντεο με γέννες,ρουτίνα νεογέννητων κτλ κτλ αρχίζω κ μπαίνω οοολο κ πιο πολύ στο κλίμα..

Κ ειδικά από τότε που σας είχα πει πάλι πως δεν τον ένιωθα πόσες ώρες κ όταν κλοτσισε το απόγευμα άρχισα να δακρύζω ασυναίσθητα γεμάτη από ανακούφιση κ ευτυχία κατάλαβα πως αυτό το πλάσμα μέσα μου είναι δικό μου κ ήδη το αγαπώ απίστευτα κ είμαι η μόνη ικανή να το μεγαλώσω κ θα το κάνω!

Πως κ προτιμάς την άντληση αντί του θηλασμού?

Δεν ξέρω αλλά κάνοντας μια ανασκόπηση η άντληση είναι πιο μανίκι όμως τώρα θα έχω κ ένα άλλο μεγαλύτερο παιδί να φροντίσω και δεν θα έχω την πολυτέλεια των πολύωρων θηλασμων που απαιτούνται στην αρχή με ενα νεογέννητο. Βασικά, αν η σκόνη δεν ήταν τόσο ακριβή θα έδινα σκόνη. Θα το παλέψω με θηλαστρο μέχρι 6 μηνων που μπαίνουν οι στέρεες και δεν χρειάζονται πια τόσο γάλα.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!

Η κοπελαρα μου είναι μια ζουμπουρλού και τσαχπινογαργαλιάρα!χαχαχαααχχαχαα

ολα καλά μόνο πονυυυυυυ...εχω βάλει 10 ολόκληρα κιλά κορίτσια!;)η γιατρός μου είπε πως δε μου φαίνεται γτ είμαι ψηλή αλλά εγώ ενώ ήξερα πως έχω πάρει,κάπως μου ήρθε τώρα το 10!Αλλά να σας πω κάτι;δεν τρώω σαβουρες!!!απλά τρώω μαγειρευτά φαγητά φουλ,σαλάτες,πολλά φρούτα και γενικά έχω μεγάλη ποικιλια και μου αρεσει αυτό!Δε μπορώ τα μη το ένα μη το άλλο!Γλυκά όμως δεν τρώω!Θα φάω 1 παγωτό μια μέρα,την άλλη δε θα φάω τίποτα...Ούτε junk foodτρωω...

Και επίσης,αύριο πρωί πάω για καμπύλη ζαχάρου και ο αντρας μου μου εφερε ένα κουτί σιροπιαστα!κι όχι τίποτα άλλο μου λέει εεεε φάε ενα μπακλαβαδακι!!!!!έφαγα ένα γτ είναι μικρά και λέω άντε ούτως ή άλλως ένα γλυκάκι μέσα στη μέρα μπορεί να το έτρωγα!

Τώρα λέει φάε κι ένα κανταιφάκι!εεεεε μααααα χριστιανέ μου του λέω θέλεις να με καταστρέψεις!!!!?!:lol:Δεν τρώω!Κρατιεμαι!

Και έκλεισα και doppler σε ένα μήνα από τώρα! Απαπαααα πώς πέρασε ο καιρός κορίτσια!

 

 

  • Μου αρέσει 5

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κοριτσαρες μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!

Η κοπελαρα μου είναι μια ζουμπουρλού και τσαχπινογαργαλιάρα!χαχαχαααχχαχαα

ολα καλά μόνο πονυυυυυυ...εχω βάλει 10 ολόκληρα κιλά κορίτσια!;)η γιατρός μου είπε πως δε μου φαίνεται γτ είμαι ψηλή αλλά εγώ ενώ ήξερα πως έχω πάρει,κάπως μου ήρθε τώρα το 10!Αλλά να σας πω κάτι;δεν τρώω σαβουρες!!!απλά τρώω μαγειρευτά φαγητά φουλ,σαλάτες,πολλά φρούτα και γενικά έχω μεγάλη ποικιλια και μου αρεσει αυτό!Δε μπορώ τα μη το ένα μη το άλλο!Γλυκά όμως δεν τρώω!Θα φάω 1 παγωτό μια μέρα,την άλλη δε θα φάω τίποτα...Ούτε junk foodτρωω...

Και επίσης,αύριο πρωί πάω για καμπύλη ζαχάρου και ο αντρας μου μου εφερε ένα κουτί σιροπιαστα!κι όχι τίποτα άλλο μου λέει εεεε φάε ενα μπακλαβαδακι!!!!!έφαγα ένα γτ είναι μικρά και λέω άντε ούτως ή άλλως ένα γλυκάκι μέσα στη μέρα μπορεί να το έτρωγα!

Τώρα λέει φάε κι ένα κανταιφάκι!εεεεε μααααα χριστιανέ μου του λέω θέλεις να με καταστρέψεις!!!!?!:lol:Δεν τρώω!Κρατιεμαι!

Και έκλεισα και doppler σε ένα μήνα από τώρα! Απαπαααα πώς πέρασε ο καιρός κορίτσια!

 

 

Μπράβο κοριτσαρα με τη μπουμπου σου! Να το φας το σιροπιαστο χωρίς ντροπή!!! Καλά αποτελέσματα και αύριο!!

Just now, Jasmine@ είπε:

Σήμερα είχε βγει κ μου έφερε μια Lila pause επειδή χθες δε με άφηνε να φάω εκείνο το σοκολατακι κουβερτούρας που ήθελα κ με ρωτούσε αν θέλω βαφλα.... αλλά εγώ κυρία δεν τον συγχώρεσα!!!

Πως τον πετσοκοψες έτσι?

Την έφαγες τελικά??? Ή κράτησες χαρακτήρα?:lol:

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Κοριτσαρες μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!

Η κοπελαρα μου είναι μια ζουμπουρλού και τσαχπινογαργαλιάρα!χαχαχαααχχαχαα

ολα καλά μόνο πονυυυυυυ...εχω βάλει 10 ολόκληρα κιλά κορίτσια!;)η γιατρός μου είπε πως δε μου φαίνεται γτ είμαι ψηλή αλλά εγώ ενώ ήξερα πως έχω πάρει,κάπως μου ήρθε τώρα το 10!Αλλά να σας πω κάτι;δεν τρώω σαβουρες!!!απλά τρώω μαγειρευτά φαγητά φουλ,σαλάτες,πολλά φρούτα και γενικά έχω μεγάλη ποικιλια και μου αρεσει αυτό!Δε μπορώ τα μη το ένα μη το άλλο!Γλυκά όμως δεν τρώω!Θα φάω 1 παγωτό μια μέρα,την άλλη δε θα φάω τίποτα...Ούτε junk foodτρωω...

Και επίσης,αύριο πρωί πάω για καμπύλη ζαχάρου και ο αντρας μου μου εφερε ένα κουτί σιροπιαστα!κι όχι τίποτα άλλο μου λέει εεεε φάε ενα μπακλαβαδακι!!!!!έφαγα ένα γτ είναι μικρά και λέω άντε ούτως ή άλλως ένα γλυκάκι μέσα στη μέρα μπορεί να το έτρωγα!

Τώρα λέει φάε κι ένα κανταιφάκι!εεεεε μααααα χριστιανέ μου του λέω θέλεις να με καταστρέψεις!!!!?!:lol:Δεν τρώω!Κρατιεμαι!

Και έκλεισα και doppler σε ένα μήνα από τώρα! Απαπαααα πώς πέρασε ο καιρός κορίτσια!

 

 

Μπράβο το κορίτσι σου!!! Σου είπε ποσό είναι;;; Ή μόνο με τα δικά σου κιλά ασχολήθηκε;χαχχααχ ένα παγωμένο σαραγλακι το τσακιζα τώρα! 

Just now, Anastasia05 είπε:

Μπράβο κοριτσαρα με τη μπουμπου σου! Να το φας το σιροπιαστο χωρίς ντροπή!!! Καλά αποτελέσματα και αύριο!!

Πως τον πετσοκοψες έτσι?

Την έφαγες τελικά??? Ή κράτησες χαρακτήρα?:lol:

Όχι όχι δεν την έφαγα!!! Έφαγα το σοκολατακι που ήθελα από χθες... ( θα τη φάω βέβαια αλλά κάνω τη δύσκολη για σήμερα)χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχουμε και εμείς το επόμενο ραντεβού στο γιατρό σε 2 εβδομάδες και σκοπεύω να ρωτήσω να μου πει όλες τις λεπτομέρειες για τη μέρα της γεννας. Είναι να κάνουμε και μια συνάντηση με τη μαία πιο μετά και θα τη ρωτήσω να μου πει και άλλα και θέματα περί θηλασμού και χαζά του τύπου τί να εχω μαζί μου στο νοσοκομείο χαχαχα κλπ.. ψάχνω στο ιντερνετ διαβάζω διάφορα τα 'χω λίγο στα μυαλο μου αχταρμά. Σε οτι αφορά τον θηλασμο θα ηθελα σίγουρα τουλάχιστον να προσπαθησω αλλά αντιλαμβάνομαι από τις ήδη μανούλες ότι η πραγματικότητα ίσως είναι λίγο διαφορετική.. τέλος πάντων θα δούμε. Προς το παρόν υποφερω από πρησμένα πόδια, ξεκινάει προς το μεσημέρι και όταν γυρνάω το απόγευμα από τη δουλειά απλά δεν τα αναγνωρίζω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ τι έπαθα δε σας είπα... πήραμε σήμερα μακαρόνια χωρίς γλουτένη μήπως γι αυτό μου πέφτουν βαριά κ τα κάνω εμετό! Έφτιαξα κ εγώ ένα ωραίο σουφλέ με πένες χωρισ Γλουτένη στο φούρνο btw πιο νόστιμες από τις κανονικές... ε εμετός κ ξανά εμετός! 
του λέω μη τολμήσεις να μου ξαναπείς για μακαρόνια μέχρι να γεννήσω! 

Μλκ είσαι τρελή??? Τα τυριά κ η κρέμα γάλακτος ας πούμε ήταν λάιτ για το στομάχι σου κ σε πειράξει το μακαρόνι ε?!?!?!:ph34r:

Just now, Hliolousti είπε:

Κοριτσαρες μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!

Η κοπελαρα μου είναι μια ζουμπουρλού και τσαχπινογαργαλιάρα!χαχαχαααχχαχαα

ολα καλά μόνο πονυυυυυυ...εχω βάλει 10 ολόκληρα κιλά κορίτσια!;)η γιατρός μου είπε πως δε μου φαίνεται γτ είμαι ψηλή αλλά εγώ ενώ ήξερα πως έχω πάρει,κάπως μου ήρθε τώρα το 10!Αλλά να σας πω κάτι;δεν τρώω σαβουρες!!!απλά τρώω μαγειρευτά φαγητά φουλ,σαλάτες,πολλά φρούτα και γενικά έχω μεγάλη ποικιλια και μου αρεσει αυτό!Δε μπορώ τα μη το ένα μη το άλλο!Γλυκά όμως δεν τρώω!Θα φάω 1 παγωτό μια μέρα,την άλλη δε θα φάω τίποτα...Ούτε junk foodτρωω...

Και επίσης,αύριο πρωί πάω για καμπύλη ζαχάρου και ο αντρας μου μου εφερε ένα κουτί σιροπιαστα!κι όχι τίποτα άλλο μου λέει εεεε φάε ενα μπακλαβαδακι!!!!!έφαγα ένα γτ είναι μικρά και λέω άντε ούτως ή άλλως ένα γλυκάκι μέσα στη μέρα μπορεί να το έτρωγα!

Τώρα λέει φάε κι ένα κανταιφάκι!εεεεε μααααα χριστιανέ μου του λέω θέλεις να με καταστρέψεις!!!!?!:lol:Δεν τρώω!Κρατιεμαι!

Και έκλεισα και doppler σε ένα μήνα από τώρα! Απαπαααα πώς πέρασε ο καιρός κορίτσια!

 

 

Διαολακι ο σύζυγος φιληηη!!

Καλά άσε τα κιλά!! Αν είναι οκ κ η καμπύλη σου μη σε απασχολούν κ εγώ είμαι στα +9 περίπου αλλά επίσης τρώω φουλ υγιεινα εκτός από τις Κυριακές οπότε δεν έχω καθόλου τυψεις!!

Αχχχ κ εγώ έχω ντοπλερ τελη Αυγουστου περίπου..

Πόσα κιλά είναι η τσαχπινα σας??

Just now, Barbouni86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και εύχομαι με το καλό!

υπαρχει κάποια που να ναι κρεβατωμένη με περιδεση τραχήλου να μοιραστούμε τον καημό;

Αχχχ κορίτσι μου όχι σε αυτή την ομαδουλα δόξα τον Θεό μας έχει πάει πιο χαλαρα... 

Αλλά για παρέα σου αν θες είμαστε όλες διαθέσιμες..!!!!!:)

Πόσο μηνών είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μλκ είσαι τρελή??? Τα τυριά κ η κρέμα γάλακτος ας πούμε ήταν λάιτ για το στομάχι σου κ σε πειράξει το μακαρόνι ε?!?!?!:ph34r:

Διαολακι ο σύζυγος φιληηη!!

Καλά άσε τα κιλά!! Αν είναι οκ κ η καμπύλη σου μη σε απασχολούν κ εγώ είμαι στα +9 περίπου αλλά επίσης τρώω φουλ υγιεινα εκτός από τις Κυριακές οπότε δεν έχω καθόλου τυψεις!!

Αχχχ κ εγώ έχω ντοπλερ τελη Αυγουστου περίπου..

Πόσα κιλά είναι η τσαχπινα σας??

Ποτέ σου έκλεισε το ντοπλερ;;γιατί εμένα μου είπε για 13/08 λέει που θα είμαστε στη 32 η εβδομάδα κ εγώ τότε έχω κανονίσει να λείπω :(


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...