Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Blossombaby είπε:

Καλησπέρα! Έχουμε και εμείς το επόμενο ραντεβού στο γιατρό σε 2 εβδομάδες και σκοπεύω να ρωτήσω να μου πει όλες τις λεπτομέρειες για τη μέρα της γεννας. Είναι να κάνουμε και μια συνάντηση με τη μαία πιο μετά και θα τη ρωτήσω να μου πει και άλλα και θέματα περί θηλασμού και χαζά του τύπου τί να εχω μαζί μου στο νοσοκομείο χαχαχα κλπ.. ψάχνω στο ιντερνετ διαβάζω διάφορα τα 'χω λίγο στα μυαλο μου αχταρμά. Σε οτι αφορά τον θηλασμο θα ηθελα σίγουρα τουλάχιστον να προσπαθησω αλλά αντιλαμβάνομαι από τις ήδη μανούλες ότι η πραγματικότητα ίσως είναι λίγο διαφορετική.. τέλος πάντων θα δούμε. Προς το παρόν υποφερω από πρησμένα πόδια, ξεκινάει προς το μεσημέρι και όταν γυρνάω το απόγευμα από τη δουλειά απλά δεν τα αναγνωρίζω..

Κ πολύ καλά θα κάνεις!! Κ εγώ ηδγ σημειώνω όσα θέλω να τον ρωτήσω για τη μέρα της γέννας κ όλο λέω αχ ξέχασα κ αυτό κ εκείνο..

Πφφφφ ένα κάρο!!

Όσο για τον θηλασμό μια από τα ίδια!! Θέλω φουλ να το παλέψω ιδίως γτ έχω τη πολυτέλεια να μη δουλεύω για 2-3 μήνες αλλά μετά με τη δουλειά θα δείξει.. 

Just now, EugenJen είπε:

Ποτέ σου έκλεισε το ντοπλερ;;γιατί εμένα μου είπε για 13/08 λέει που θα είμαστε στη 32 η εβδομάδα κ εγώ τότε έχω κανονίσει να λείπω :(

Περίμενε εσύ μείνε εκεί που είσαι σου στέλνω φωτό!!!! 

24/08 μου είπε.. θα είμαστε 33η..ε θα μπορείς κ τότε ρε λογικά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Κ πολύ καλά θα κάνεις!! Κ εγώ ηδγ σημειώνω όσα θέλω να τον ρωτήσω για τη μέρα της γέννας κ όλο λέω αχ ξέχασα κ αυτό κ εκείνο..

Πφφφφ ένα κάρο!!

Όσο για τον θηλασμό μια από τα ίδια!! Θέλω φουλ να το παλέψω ιδίως γτ έχω τη πολυτέλεια να μη δουλεύω για 2-3 μήνες αλλά μετά με τη δουλειά θα δείξει.. 

Περίμενε εσύ μείνε εκεί που είσαι σου στέλνω φωτό!!!! 

24/08 μου είπε.. θα είμαστε 33η..ε θα μπορείς κ τότε ρε λογικά....

Θα λείπει το γιατρός τότε...δεν σκέφτηκα ότι πρέπει να κανονίσω διακοπές μαζί με τον γιατρό!!! Γύρισα σπίτι τώρα κ περιμένω δεν φευγωωωωωω


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Θα λείπει το γιατρός τότε...δεν σκέφτηκα ότι πρέπει να κανονίσω διακοπές μαζί με τον γιατρό!!! Γύρισα σπίτι τώρα κ περιμένω δεν φευγωωωωωω

Πφφφ μια εβδομάδα πριν?? Του είπες ότι θα λείπεις τότε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πφφφ μια εβδομάδα πριν?? Του είπες ότι θα λείπεις τότε?

Με την γραμματεα του μίλησα μου είπε ότι θα με πάρει μόλις μιλήσει με τον γιατρό εγώ ήθελα να λείψω 7 με 20 κ ο γιατρός θα λείπει  από 21 άρα πρέπει να γυρίσω νωρίτερα,...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Με την γραμματεα του μίλησα μου είπε ότι θα με πάρει μόλις μιλήσει με τον γιατρό εγώ ήθελα να λείψω 7 με 20 κ ο γιατρός θα λείπει  από 21 άρα πρέπει να γυρίσω νωρίτερα,...

Πφφφ μλκια.. τουλάχιστον θα μπορείτε να φύγετε λίγο νωρίτερα ώστε πάλι να έχετε 13 μερουλες ή όχι..?

Όσο για τη μπέμπα αστην να είναι τώρα τρελιαρα γτ διάβασα ότι από τώρα κ μετά αρχίζουν κ μεγαλώνουν κ δεν κινούνται το ίδιο οπότε θα μας πιάνουν συχνά τα ψυχολογικα μας:unsure:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez said:

Κ πολύ καλά θα κάνεις!! Κ εγώ ηδγ σημειώνω όσα θέλω να τον ρωτήσω για τη μέρα της γέννας κ όλο λέω αχ ξέχασα κ αυτό κ εκείνο..

Πφφφφ ένα κάρο!!

Όσο για τον θηλασμό μια από τα ίδια!! Θέλω φουλ να το παλέψω ιδίως γτ έχω τη πολυτέλεια να μη δουλεύω για 2-3 μήνες αλλά μετά με τη δουλειά θα δείξει.. 

Ναι θέλω να ξέρω όσες περισσότερες λεπτομέρειες γίνεται για εκείνη τη μερα αν και πιστεύω ότι απλα θα αντιδρώ στα γεγονότα τελικά :D επίσης η μαία που θα έχουμε είναι του γιατρού μας και είναι πάντα εκεί. Είναι πολύ γλυκιά και ανυπομωνώ να μιλήσουμε και να μας πει διάφορα. Είπε ο γιατρός ότι θα είναι η μαία μας και στο νοσοκομείο και μετά μια επίσκεψη στο σπίτι οποτε έχω εναποθέσει πολλες ελπίδες εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Ναι θέλω να ξέρω όσες περισσότερες λεπτομέρειες γίνεται για εκείνη τη μερα αν και πιστεύω ότι απλα θα αντιδρώ στα γεγονότα τελικά :D επίσης η μαία που θα έχουμε είναι του γιατρού μας και είναι πάντα εκεί. Είναι πολύ γλυκιά και ανυπομωνώ να μιλήσουμε και να μας πει διάφορα. Είπε ο γιατρός ότι θα είναι η μαία μας και στο νοσοκομείο και μετά μια επίσκεψη στο σπίτι οποτε έχω εναποθέσει πολλες ελπίδες εκεί..

Τυχερηηηη αυτό που θα ήθελα κ εγώ από μια μαία αλλά δεν ..έχω εναποθέσει λοιπόν εγώ τις ελπίδες μου στις μαίες του νοσοκομείου να πέσω σε κάποιον καλό άνθρωπο να με βοηθήσει...

Θύμισε μου που θα γεννήσεις..

Κ πες καμία ιδέα για ερώτηση στο γιατρό..

εγώ έχω τις εξής:

1.Αν δεν κάνω επισκληριδιο κ χρειαστεί να κάνω περινεοτομη θα μου κάνουν εκεί κάποια τοπική αναισθησία?

2.θα μπορεί ο άντρας μου να είναι στη γέννα μαζί ακόμη κ χωρίς τα μαθήματα που χρειάζονται για να μπει?

3.θα μου δώσουν τον μπέμπη μου να τον θηλάσω κατευθείαν?

4.με ποιον θα κανονίσουμε σε τι δωμάτιο θα είμαστε?

5.μπορω να αποφασίσω τελευταία στιγμή αν θέλω επισκληριδιο ανάλογα με τον πόνο που θα νιώθω ως τότε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πφφφ μλκια.. τουλάχιστον θα μπορείτε να φύγετε λίγο νωρίτερα ώστε πάλι να έχετε 13 μερουλες ή όχι..?

Όσο για τη μπέμπα αστην να είναι τώρα τρελιαρα γτ διάβασα ότι από τώρα κ μετά αρχίζουν κ μεγαλώνουν κ δεν κινούνται το ίδιο οπότε θα μας πιάνουν συχνά τα ψυχολογικα μας:unsure:

Όχι δεν γίνεται νωρίτερα, αλλά δεν πειράζει μωρέ, η μπουμπού μου να είναι καλά !! Εμείς δόξα τον Θεουλη κ τα σαββατοκύριακα φεύγουμε ,μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας!!

Το 4 κ το 5 νομίζω τα ξέρω τουλάχιστον βάσει της γιατρού μου, δωμάτιο συνεννοήσε με το μαιευτήριο , επισκληριδιο αν το ζητήσεις εκείνη την ώρα μπορεί να καθυστερήσει κ να μην σε πιάσει, κ νομίζω κάποια κοπέλα μας είχε πει κιόλας ότι σε δημόσιο πρέπει να το έχεις πει από πριν...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbouni86 είπε:

@Renez χαίρομαι που δεν υπάρχει Καποια! Ευχαριστω ! Αύριο  μπαίνω στην 26η εβδομάδα :-|

Εμείς είχαμε αλλα εδώ..κάποιες αμνιοπαρακεντησεις στην αρχή..κάποιες έμειναν κάποιο διάστημα ξάπλα αλλά αναρωσαν τα κορίτσια μας..κάποιες με τρελούς εμετούς κ χάσιμο κιλών στο πρώτο κυρίως τρίμηνο,κάποιες με τα ψυχοσωματικά λογικά μας..και όλες με πολλές τρελές τρελες ορμόνες!!!:P

Ότι κ να έχουμε όμως το συζητάμε κ μαζί όλες το ξεπερνάμε,έτσι κ εσύ τώρα μαζί μας!! Πες μας αν θες γιατί χρειάστηκες περίδεση? Έχεις διδυμακια ή ένα μωράκι?

Just now, EugenJen είπε:

Όχι δεν γίνεται νωρίτερα, αλλά δεν πειράζει μωρέ, η μπουμπού μου να είναι καλά !! Εμείς δόξα τον Θεουλη κ τα σαββατοκύριακα φεύγουμε ,μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας!!

Το 4 κ το 5 νομίζω τα ξέρω τουλάχιστον βάσει της γιατρού μου, δωμάτιο συνεννοήσε με το μαιευτήριο , επισκληριδιο αν το ζητήσεις εκείνη την ώρα μπορεί να καθυστερήσει κ να μην σε πιάσει, κ νομίζω κάποια κοπέλα μας είχε πει κιόλας ότι σε δημόσιο πρέπει να το έχεις πει από πριν...

Μάλλον το 5 έτσι είναι γτ ήδη με είχε ρωτήσει ο γιατρός αν θα κάνω μάλλον για να κανονίσει αναισθησιολογο(?)αλλά ήμουν 3-4 μηνών κ είπα ναι εννοείται όμως δε σκέφτηκα πως θα μου γεννηθούν απορίες ως τότε..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Τυχερηηηη αυτό που θα ήθελα κ εγώ από μια μαία αλλά δεν ..έχω εναποθέσει λοιπόν εγώ τις ελπίδες μου στις μαίες του νοσοκομείου να πέσω σε κάποιον καλό άνθρωπο να με βοηθήσει...

Θύμισε μου που θα γεννήσεις..

Κ πες καμία ιδέα για ερώτηση στο γιατρό..

εγώ έχω τις εξής:

1.Αν δεν κάνω επισκληριδιο κ χρειαστεί να κάνω περινεοτομη θα μου κάνουν εκεί κάποια τοπική αναισθησία?

2.θα μπορεί ο άντρας μου να είναι στη γέννα μαζί ακόμη κ χωρίς τα μαθήματα που χρειάζονται για να μπει?

3.θα μου δώσουν τον μπέμπη μου να τον θηλάσω κατευθείαν?

4.με ποιον θα κανονίσουμε σε τι δωμάτιο θα είμαστε?

5.μπορω να αποφασίσω τελευταία στιγμή αν θέλω επισκληριδιο ανάλογα με τον πόνο που θα νιώθω ως τότε?

Να σου πω για την πρώτη..αν γεννήσεις χωρίς επισκληριδιο, δεν θα σε ενοχλησει τόσο η τομή! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να σου πω για την πρώτη..αν γεννήσεις χωρίς επισκληριδιο, δεν θα σε ενοχλησει τόσο η τομή! 

Σωστό κ αυτό..χαχαχα

Όσες έχετε άλλες ερωτήσεις τις ακούω εεε?!

Αουτς κ μετά όμως θα νιώθω να με ράβουν???ιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

@Renez ένα κοριτσάκι περιμένω και επρεπε να κάνω περιδεση γιατί μου βρήκαν τον τράχηλο στην β επιπέδου 25mm. Τώρα ξάπλα, προγεστερονη, μαγνήσιο και πολλές πολλές σκέψεις. :!:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μλκ είσαι τρελή??? Τα τυριά κ η κρέμα γάλακτος ας πούμε ήταν λάιτ για το στομάχι σου κ σε πειράξει το μακαρόνι ε?!?!?!:ph34r:

Διαολακι ο σύζυγος φιληηη!!

Καλά άσε τα κιλά!! Αν είναι οκ κ η καμπύλη σου μη σε απασχολούν κ εγώ είμαι στα +9 περίπου αλλά επίσης τρώω φουλ υγιεινα εκτός από τις Κυριακές οπότε δεν έχω καθόλου τυψεις!!

Αχχχ κ εγώ έχω ντοπλερ τελη Αυγουστου περίπου..

Πόσα κιλά είναι η τσαχπινα σας??

Αχχχ κορίτσι μου όχι σε αυτή την ομαδουλα δόξα τον Θεό μας έχει πάει πιο χαλαρα... 

Αλλά για παρέα σου αν θες είμαστε όλες διαθέσιμες..!!!!!:)

Πόσο μηνών είσαι?

Ρε χαζό το τυρί κ η κρέμα γάλακτος αν τα φάω με πατάτες δε με πειράζουν! Κ δεν είχα βάλει κρέμα.... μακαρόνια κ σκέτα να φάω τα βγάζω!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbouni86 είπε:

@Renez ένα κοριτσάκι περιμένω και επρεπε να κάνω περιδεση γιατί μου βρήκαν τον τράχηλο στην β επιπέδου 25mm. Τώρα ξάπλα, προγεστερονη, μαγνήσιο και πολλές πολλές σκέψεις. :!:

Τουλάχιστον δεν είσαι από την αρχή..πέρασε έτσι όλη της την εγκυμοσύνη μια ξαδέρφη μου αλλα ευτυχώς γέννησε πριν 2 εβδομαδες έναν υγιέστατο κούκλο!!

Για πες κάποιες από τις σκέψεις σου λοιπόν να τις μοιραστούμε..

Είδες εσύ τις δικές μου κ των κοριτσιών τούτη τη μέρα..σκεφτόμαστε για τη γέννα κ τα άγχη γύρω από αυτή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...