Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Ninamc είπε:

Χαχα εγώ πετσετες καπές έχων πάρει από τζάμπο 10 και μου βγήκαν πολυ καλές, όπως και σελτεδακια, βέβαια δεν τα πολυχρησιμοποιησα τα Δευτέρα αλλά οκ. 

Τώρα θέλω να παρω κουβέρτα με την μίνι η την Μαρί.. Η την Αριελ.. Ότι βρω τελοσπαντων

Μεγια και καλές μασες στο νινι ευχόμεθα κουκλα... 

Φορμιωνος ακουω.. Βύρωνας.... 

Δρόσιζε απόψε μαθαίνω

Βυρωνάρα, ναι! Ζούσα εδώ μέχρι τα 5μιση κι επανήλθα παντρεμένη στον τόπο του εγκλήματος με Παγκρατιώτη (παπούτσι απ'τον τόπο σου!).

Ξέρεις απο Βέσπα?? Να φτιάξουμε κουστωδία με καρότσια οσονούπω ντε!

Νταξ, σχετικό είναι το "δροσίζει", είναι πιο ευχάριστα τουλάχιστον!


JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, OctoberMom είπε:

Βυρωνάρα, ναι! Ζούσα εδώ μέχρι τα 5μιση κι επανήλθα παντρεμένη στον τόπο του εγκλήματος με Παγκρατιώτη (παπούτσι απ'τον τόπο σου!).

Ξέρεις απο Βέσπα?? Να φτιάξουμε κουστωδία με καρότσια οσονούπω ντε!

Νταξ, σχετικό είναι το "δροσίζει", είναι πιο ευχάριστα τουλάχιστον!

Καλέ δουλευα κάτι φεγγάρια στον Λεντζο! λίγα χρόνια πριν κλείσει! Εσείς σίγουρα τον ξέρετε!! 

Αχ τι μου θύμησατε. :tongue: έρημα μου νιάτα και πουυυυ τσαλακωθηκατε

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αυτό με τα σχόλια και τις "συμβουλές" των άλλων έχει αρχίσει και μου τη δίνει κ μένα. Πριν κάνα δυο βδομάδες συναντάμε με τον άντρα μου ένα ζευγάρι γνωστούς μας, η σύζυγος 50αρα - ανασφαλής - ανταγωνιστικη - φάση ποια είναι καλύτερη... Εγώ ή εσύ!? Άσχετα αν έχουμε 20 χρόνια διαφορά! Anyway! 

Με το που με βλέπει μου λέει... Αχχχ έκανες κοιλιά! Της λέω 6.5 μηνών είμαι δεν θα κάνω? Φαγώθηκαν να κάτσουμε μαζί τους άσχετα που ήθελα να βγω μονο με τον άντρα μου κ τελικά έκατσε ο άντρας μου να πιει μια μπύρα μαζί τους! Δεύτερο χτύπημα... Μου λέει : πάντως δεν χάλασες στο προσωπο... Γιατί της λέω να χαλάσω... Ε μου λέει οι περισσότερες ασχημαίνουν!! Να μη σας πολυλογώ έπεσε σήμα under τραπεζιού κ φύγαμε! Μέχρι κ ο άντρας μου που δεν ασχολείται με αυτά κατάλαβε τη ζήλια και την κακεντρεχεια της!

Μακρυά από τοξικους ανθρώπους κ έξω από το σπίτι μας! Κ καλό είναι να απαντάμε που και που και κάποιοι να μπαίνουν στη θέση τους, ακόμα και αν είναι μέσα από την οικογένεια μας! Η μαμά κ ο μπαμπάς ξέρουν τι είναι καλύτερο για το παιδί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

 

Πώς την παλεύεις βρε κορίτσι μου χωρίς αιρκοντίσιον... πραγματικά χαρά στο κουράγιο σου! Να προσέχεις γενικά για τυχόν ζαλάδες/δυσφορία, ειδικά αν έχεις χαμηλή πίεση. Και δροσερά ντουζ όποτε μπορείς. Εγώ όταν μας είχε χαλάσει το αιρκοντίσιον, βρεχόμουν συνέχεια (χέρια, πόδια... όπου μπορούσα) και καθόμουν κάτω από τον ανεμιστήρα που έχουμε στο ταβάνι.

Αχ άσε με ζορίζει αλλά βρίσκω κουράγιο ακόμα! Και από ζαλάδες άλλο τίποτα αλλά προσέχω όσο μπορώ. Όπως λες κάνω πολλά ντουζακια μέσα στην ημέρα και γενικά δουλειά και φαγητό σηκώνομαι από τις 7 που έχει ακόμα δροσιά και το βραδάκι και κάνω δύο τρία πράγματα μετά δεν μπορώ με τίποτα... 

Μην δίνεται σημασία στο τι λένε οι άλλοι. Και εγώ έχω ακούσει διάφορα απο τους γύρω γύρω -- ότι κακός έμεινα έγκυος από τόσο μικρή (στην αδερφή μου πάλι έλεγαν ότι άργησε) ότι έπρεπε να έχω επικεντρωθεί στην δουλειά μου κτλπ. Όταν κάποιος θέλει να πει την κακία του θα βρει και το πιο χαζό πράγμα να πει @DemiMomσαν την άλλη από εδώ που δεν είχε ασχημυνει αρκετά το κορίτσι μας για να πετάξει τις μελιστάλαχτες ατάκες της :mrgreen: 

@Anastasia05 Μπήκα και είδα και εγώ λίγο! Έχει και ωραία φορμάκια που συμφέρει με τις προσφορές (αν και όχι πολλά νούμερα). 

@Ninamc Άριελ αν βρεις!!! Ήδη έτσι την φαντάζομαι την μικρή σου :x Πάντως και εγώ πήρα κάπες από Jumbo κ ΙΚΕΑ και μπορώ να πω ότι τα πρώτα είναι πολύ καλύτερα ποιοτικά κ δεν το περίμενα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Αχ άσε με ζορίζει αλλά βρίσκω κουράγιο ακόμα! Και από ζαλάδες άλλο τίποτα αλλά προσέχω όσο μπορώ. Όπως λες κάνω πολλά ντουζακια μέσα στην ημέρα και γενικά δουλειά και φαγητό σηκώνομαι από τις 7 που έχει ακόμα δροσιά και το βραδάκι και κάνω δύο τρία πράγματα μετά δεν μπορώ με τίποτα... 

Μην δίνεται σημασία στο τι λένε οι άλλοι. Και εγώ έχω ακούσει διάφορα απο τους γύρω γύρω -- ότι κακός έμεινα έγκυος από τόσο μικρή (στην αδερφή μου πάλι έλεγαν ότι άργησε) ότι έπρεπε να έχω επικεντρωθεί στην δουλειά μου κτλπ. Όταν κάποιος θέλει να πει την κακία του θα βρει και το πιο χαζό πράγμα να πει @DemiMomσαν την άλλη από εδώ που δεν είχε ασχημυνει αρκετά το κορίτσι μας για να πετάξει τις μελιστάλαχτες ατάκες της :mrgreen: 

@Anastasia05 Μπήκα και είδα και εγώ λίγο! Έχει και ωραία φορμάκια που συμφέρει με τις προσφορές (αν και όχι πολλά νούμερα). 

@Ninamc Άριελ αν βρεις!!! Ήδη έτσι την φαντάζομαι την μικρή σου :x Πάντως και εγώ πήρα κάπες από Jumbo κ ΙΚΕΑ και μπορώ να πω ότι τα πρώτα είναι πολύ καλύτερα ποιοτικά κ δεν το περίμενα! 

Εγω ακουσα ότι έμεινα πολύ νωρίς στο δεύτερο ,ότι έχουν μικρή διαφορά με τον πρώτο..

ΣΟΡΙ ε.. να κάνουν κουμάντο ΚΑΙ στο κουτί μας:tongue:

 

Κάπες πετσετουλες ε? Εγώ αυτά γιατί δεν τα έχω δει,τόσες φορές έχω πάει!! Θα τα ψάξω!

Να σου πω ότι ούτε εγώ έχω κλιματιστικό ακόμη,σε λίγες μέρες θα πάρουμε. Ευτυχώς φυσάει πολύ γενικά εδώ που μενω,ειδικά όμως αυτές τις μέρες κ αντέχω! 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγω ακουσα ότι έμεινα πολύ νωρίς στο δεύτερο ,ότι έχουν μικρή διαφορά με τον πρώτο..

ΣΟΡΙ ε.. να κάνουν κουμάντο ΚΑΙ στο κουτί μας:tongue:

 

Κάπες πετσετουλες ε? Εγώ αυτά γιατί δεν τα έχω δει,τόσες φορές έχω πάει!! Θα τα ψάξω!

Να σου πω ότι ούτε εγώ έχω κλιματιστικό ακόμη,σε λίγες μέρες θα πάρουμε. Ευτυχώς φυσάει πολύ γενικά εδώ που μενω,ειδικά όμως αυτές τις μέρες κ αντέχω! 

 

Χαχαχαχα

Αχχ μόνο το δικό μου σπίτι δεν έχει αέρα τελικά. Αλλά έχουμε γύρω πολυκατοικίες ψηλές και κόβει πολύ γμτ. 

Ναι ναι αυτές! Έχει και πολλά σχέδια να διαλέξεις. Και εμένα το jumbo που είναι κοντά μας δεν είχε τίποτα. Ενώ πήγαμε σε ένα άλλο και είχε άπειρα. Αν έχετε πάνω από ένα κάνε ένα τουρ σε όλα ;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εγώ ακόμα δεν έχω ακούσει καμία καφριλα για την εγκυμοσύνη παρά μόνο τα κλασικά πριν κάνω το πρώτο άντε πότε θα κάνετε κάνα παιδάκι και αφού γέννησα κ μετά άντε πότε θα κάνετε κ άλλο να έχει παρέα το πρώτο.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Ευτυχώς εγώ ακόμα δεν έχω ακούσει καμία καφριλα για την εγκυμοσύνη παρά μόνο τα κλασικά πριν κάνω το πρώτο άντε πότε θα κάνετε κάνα παιδάκι και αφού γέννησα κ μετά άντε πότε θα κάνετε κ άλλο να έχει παρέα το πρώτο.

Ναι...κλασικά...εγώ τώρα που έχω πάλι αγόρι, άντε στο επόμενο κορίτσι.

Νταξει λέω ας γεννήσει κ κανένας άλλος! Δε θα γεννάω μέχρι να βγει η κόρη!:lol:

(Στο σόι μου κ στον φιλικό  μας κύκλο δεν έχουν παιδάκια κ αυτοί τα λένε για πλάκα αλλά όταν τους απαντάω έτσι το παίζουν οτι δε θέλουν παιδιά  ότι είναι της δουλειάς κ όχι της οικογένειας, ότι εμείς τα βγάζουμε όμορφα οπότε γιατί να μη κάνουμε κι άλλα??? κι άλλα τέτοια χαριτωμενα:tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα και νόμιζα ότι όταν κάνεις κ το δεύτερο σταματάνε να σε ζαλίζουν... Καλά κ εγώ το ίδιο λέω στην κουνιάδα μου άντε βάλε μπρος για το κορίτσι (έχει ήδη 2 αγόρια). Αυτή θέλει πολυ και τρίτο αλλά ο άντρας της δεν θέλει να ρισκάρει και να βγει πάλι αγόρι!

 

  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Αχ άσε με ζορίζει αλλά βρίσκω κουράγιο ακόμα! Και από ζαλάδες άλλο τίποτα αλλά προσέχω όσο μπορώ. Όπως λες κάνω πολλά ντουζακια μέσα στην ημέρα και γενικά δουλειά και φαγητό σηκώνομαι από τις 7 που έχει ακόμα δροσιά και το βραδάκι και κάνω δύο τρία πράγματα μετά δεν μπορώ με τίποτα... 

Μην δίνεται σημασία στο τι λένε οι άλλοι. Και εγώ έχω ακούσει διάφορα απο τους γύρω γύρω -- ότι κακός έμεινα έγκυος από τόσο μικρή (στην αδερφή μου πάλι έλεγαν ότι άργησε) ότι έπρεπε να έχω επικεντρωθεί στην δουλειά μου κτλπ. Όταν κάποιος θέλει να πει την κακία του θα βρει και το πιο χαζό πράγμα να πει @DemiMomσαν την άλλη από εδώ που δεν είχε ασχημυνει αρκετά το κορίτσι μας για να πετάξει τις μελιστάλαχτες ατάκες της :mrgreen: 

@Anastasia05 Μπήκα και είδα και εγώ λίγο! Έχει και ωραία φορμάκια που συμφέρει με τις προσφορές (αν και όχι πολλά νούμερα). 

@Ninamc Άριελ αν βρεις!!! Ήδη έτσι την φαντάζομαι την μικρή σου :x Πάντως και εγώ πήρα κάπες από Jumbo κ ΙΚΕΑ και μπορώ να πω ότι τα πρώτα είναι πολύ καλύτερα ποιοτικά κ δεν το περίμενα! 

Αχ μακριά να βρω Αριελ... Θα την παρω οπωσδήποτε... Χαχαχα να σαι καλά κοριτσι μου.. 

Τζάμπο με χίλια σου λέω.. Εμείς σωθήκαμε

2 χρόνια τώρα τις έχω και δεν έχουν παθει τιποτα. Θα της βάλω και στην μπεμπα. Έχει και με Μίκυ και με μίνι είδα τώρα.. 

Επίσης η φλις κουβέρτα με τον Μίκυ είναι πολθ καλής ποιοτητας. Ψάχνω με την μίνι τώρα. 

@Anastasia05 πήγα και πηρα πανες και για τον παιδαρο και για το νινι το νουμερο ένα. Λέω να παρω κι άλλες το απόγευμα.. Καθώς για να βάλουν το δυο θα περασει καιρός. Εμένα τα μωρά μου ειναι μικράκια

Φαντάζομαι τα 3.500ως ανώτερο όριο βάρους. Χαχαχα αφου είμαι τσιλιμπιθρα στα κιλά. 

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι...κλασικά...εγώ τώρα που έχω πάλι αγόρι, άντε στο επόμενο κορίτσι.

Νταξει λέω ας γεννήσει κ κανένας άλλος! Δε θα γεννάω μέχρι να βγει η κόρη!:lol:

(Στο σόι μου κ στον φιλικό  μας κύκλο δεν έχουν παιδάκια κ αυτοί τα λένε για πλάκα αλλά όταν τους απαντάω έτσι το παίζουν οτι δε θέλουν παιδιά  ότι είναι της δουλειάς κ όχι της οικογένειας, ότι εμείς τα βγάζουμε όμορφα οπότε γιατί να μη κάνουμε κι άλλα??? κι άλλα τέτοια χαριτωμενα:tongue:

 

Και μένα τα ίδια έλεγαν.. Ότι πως θα τα καταφέρω και τα λοιπά... Αφήστε μας στην ησυχία μας. Εγώ τα γράφω όλα και δεν επηρεαζόμαι ευτυχώς. 

Καλημερουδιαααα

Επεξεργάστηκαν by Ninamc

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια! 

Αχ κοριτσάκια μ οι περισσότεροι τα λένε έτσι για να πουν κάτι κ ίσως δν καταλαβαίνουν ότι πετάνε μλκιες... Τελοσπαντων...τι να πεις...Με το παιδί θα ακούμε χειρότερα!!!

Πώς είμαστε σήμερα? Εγώ καλά μέχρι στιγμής! Κοριτσιααααα θέλω να πάω βόλτα αλλά φοβάμαι μη λιποθημησω πουθενά κ τι θα κάνω το παιδί...Εχω καλή διάθεση κ ελάχιστες δυνάμεις... 

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αστεράκια μου!!

@DemiMom πέραν ότι είσαι φίλη μου αν κρίνω από το λαιμό έστω κ κάτω που σε έχω δει (λίγο πρόστυχο φαντάζει αυτό χαχαχαχα) είσαι μια κουκλαρα πόσο μάλλον για έγκυος!! Είσαι σχεδόν σαν εμένα μετά το τραπέζι το Πάσχα χαχχαχα

@elenioz αγαπημένη θύμισε μου ηλικία..γτ κ εγώ το ακούω αυτό για εμένα κ για ξαδέρφες μου 2 χρόνια μεγαλύτερες απλά γτ έχουν το "3" μπροστά στην ηλικία τους μόνο γεροντοκόρες που δεν τις έχουν πει..

Παρεπιπτόντως στα jumbo αγάπες στο site έχει πολλά περισσότερα απ' ότι στα καταστήματα!! Τσεκαρε τε το..!!

Κ να σας δείξω κ ενα site που έχω ερωτευτεί τους καθρέπτες του κ δε θα μου γλυτώσει κάποιος..."caravelshop"

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ασχετο σερβιέτες για τα λόχεια πηρε καμια σας??? 

Εγώ πηρα όπως και την πρωτη φορα τις σανι λειντι νουμερο 5 κ ας φοραω ακόμα Σμαλ χαχαχα

Όταν μου έσπασαν τα νερά ήταν οι μόνες που με κράτησαν στεγνη μέχρι να φτάσω μαιευτήριο. Βέβαια είχε τρέξει το περισσοτερο στο σπίτι αλλά οκ. Στο Ρέα έδιναν σερβιέτες όπως και εσώρουχα με διχτάκι, μιας χρήσης. 

Μα νομίζω εσείς οι νέες μανουλες καλό είναι να έχετε τι λέτε?? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Αχ μακριά να βρω Αριελ... Θα την παρω οπωσδήποτε... Χαχαχα να σαι καλά κοριτσι μου.. 

Τζάμπο με χίλια σου λέω.. Εμείς σωθήκαμε

2 χρόνια τώρα τις έχω και δεν έχουν παθει τιποτα. Θα της βάλω και στην μπεμπα. Έχει και με Μίκυ και με μίνι είδα τώρα.. 

Επίσης η φλις κουβέρτα με τον Μίκυ είναι πολθ καλής ποιοτητας. Ψάχνω με την μίνι τώρα. 

@Anastasia05 πήγα και πηρα πανες και για τον παιδαρο και για το νινι το νουμερο ένα. Λέω να παρω κι άλλες το απόγευμα.. Καθώς για να βάλουν το δυο θα περασει καιρός. Εμένα τα μωρά μου ειναι μικράκια

Φαντάζομαι τα 3.500ως ανώτερο όριο βάρους. Χαχαχα αφου είμαι τσιλιμπιθρα στα κιλά. 

 

Και μένα τα ίδια έλεγαν.. Ότι πως θα τα καταφέρω και τα λοιπά... Αφήστε μας στην ησυχία μας. Εγώ τα γράφω όλα και δεν επηρεαζόμαι ευτυχώς. 

Καλημερουδιαααα

Κι εγώ τα γράφω όλα απλά απορώ τι τους δημιουργεί την ανάγκη να τα πουν !

Και πάνες ναι... Δεν έχω πάρει τιιιιιποτα!!!:rolleyes:

Just now, Christinα είπε:

Καλημερούδια! 

Αχ κοριτσάκια μ οι περισσότεροι τα λένε έτσι για να πουν κάτι κ ίσως δν καταλαβαίνουν ότι πετάνε μλκιες... Τελοσπαντων...τι να πεις...Με το παιδί θα ακούμε χειρότερα!!!

Πώς είμαστε σήμερα? Εγώ καλά μέχρι στιγμής! Κοριτσιααααα θέλω να πάω βόλτα αλλά φοβάμαι μη λιποθημησω πουθενά κ τι θα κάνω το παιδί...Εχω καλή διάθεση κ ελάχιστες δυνάμεις... 

Ουτε εγώ θα πάω μόνη με το παιδί σήμερα γιατί εχθές μετά τη βόλτα,το κυνήγι κ τις κούνιες ένιωθα κι εγώ βάρος από κάτω ..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Κορίτσια ασχετο σερβιέτες για τα λόχεια πηρε καμια σας??? 

Εγώ πηρα όπως και την πρωτη φορα τις σανό λειτουργία νουμερο 5 κ ας φοραω ακόμα Σμαλ χαχαχα

Όταν μου έσπασαν τα νερά ήταν οι μόνες που με κράτησαν στεγνη μέχρι να φτάσω μαιευτήριο. Βέβαια είχε τρέξει το περισσοτερο στο σπίτι αλλά οκ. Στο Ρέα έδιναν σερβιέτες όπως και εσώρουχα με διχτάκι, μιας χρήσης. 

Μα νομίζω εσείς οι νέες μανουλες καλό είναι να έχετε τι λέτε?? 

Έχεις δίκιο και εγώ σκεφτόμουν να πάρω πάνες ακράτειας πρώτον αυτό με το διχτακι στο Ρέα δεν μου άρεσε και δευτερον επειδή κ εμένα έσπασαν τα νερά στο σπίτι και δεν είχα ουτε απλη σερβιετα, είχα βάλει όπως όπως χαρτί κουζίνας μέχρι να φτάσω στο Ρέα αλλά τι να το κάνεις... Αμάξι και Ρέα τα είχα κάνει χάλια!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...