Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      Εγώ κορίτσι μου τα θεωρώ πολύ αχνά και τα 2 δεδομένου ότι είμαι ήδη 9η ημέρα. Σε ευχαριστώ πάντως! 🥰 . 1,5 μέρα έμεινε!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Δώσε μου κουράγιο!!!! Χαχαχαχχα 

οχι εντάξει δε χωράμε όλοι στο δωμάτιο, θα πάνε στο δικό τους!!

Καλέ κι εγώ τώρα που κοντεύει 3 τν έβαλα στο δωμάτιο του κι ακόμα ημιτελές γτ θέλω να μετακομίσω κ δεν βρισκω! Όπως βολευτειτε! Εμας μας βλέπω κ τους 4 στο δικό μας να καταλήγουμε τον χειμώνα αν ξυπνάει κι ο μικρός με τη μπέμπα! No problem!

Just now, Anastasia05 είπε:

Wild thing, you make my heart sing:x Μ αρέσουν τα ροκ γκομενακια, έτσι θα κάνω κ τον δικό μου, σαν τη μάνα του:lol:

Θελω του πάρω κι εγώ ένα φέτος!!:cool: 

Κοίτα ζαρα αν έχει νούμερο! 12 κάτι€ ρε συ, για τη πλάκα μας κι ας μην το βάλει! Με μπαμπά metal και νονο death metal άσε...πολύ wild καταστάσεις εδώ μέσα το παιδί, αν και εγώ τον βλέπω για τα πανηγύρια κ τα τραπέζια επάνω κ θα βαράνε εγκεφαλικά αυτοί!

  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Καλέ κι εγώ τώρα που κοντεύει 3 τν έβαλα στο δωμάτιο του κι ακόμα ημιτελές γτ θέλω να μετακομίσω κ δεν βρισκω! Όπως βολευτειτε! Εμας μας βλέπω κ τους 4 στο δικό μας να καταλήγουμε τον χειμώνα αν ξυπνάει κι ο μικρός με τη μπέμπα! No problem!

Κοίτα ζαρα αν έχει νούμερο! 12 κάτι€ ρε συ, για τη πλάκα μας κι ας μην το βάλει! Με μπαμπά metal και νονο death metal άσε...πολύ wild καταστάσεις εδώ μέσα το παιδί, αν και εγώ τον βλέπω για τα πανηγύρια κ τα τραπέζια επάνω κ θα βαράνε εγκεφαλικά αυτοί!

Αααα δικοί μας είσαστε δηλαδή!

Μπράβο το παιδί, με τα σωστά ακούσματα! 

Up the irons ! \m/ :mrgreen:

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jasmine@ said:

Καλημέρα!!! Καλε κ εγώ είμαι πολύ κρυουλιαρα σιγά μη μπαίνω στη θάλασσα... να πάρει τις κόρες του κ να μπει!!! 
@Eva137 κ εγώ έτσι είμαι, θα βγάλω φωτό μετά κ θα ανεβάσω!!! 
φανταζομαι τη ζέστη κ ότι δε μπορείς να πάρεις ανάσα! Κάτσε σπίτι με αιρ-κοντίσιον κ που θα πάει θα περάσει! Με σπίτι είδατε κάτι;

Ναι, μόνο μέσα με αιρκοντίσιον τώρα! 

Βρήκαμε ένα σπίτι που μας άρεσε πολύ πριν λίγες μέρες και κάναμε προσφορά αμέσως. Ευτυχώς την δεχτήκανε και σήμερα έχουμε το inspection. Αν πάνε όλα καλά κι εκεί και εγκριθεί επιτέλους και το δάνειο, τότε τέλος του μήνα θα πάρουμε τα κλειδιά! Αχ, ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!:)

 

2 hours ago, Christinα said:

@Eva137 τι ωραία κοιλίτσα!!! Κι εμένα έτσι είναι! Να σου ανακουφιστηκα γτ ενώ μεγάλωσε απότομα, τώρα έχει μείνει στάσιμη κ ανησυχουσα Μήπως δν μεγαλώνει το μωρό!:tongue: Η αλήθεια είναι ότι κ με τη ζέστη δν έχω όρεξη για φαγητό...

@Marti ελπίζω να πήγαν καλά οι μαθητές σου κ να έχετε επιτυχίες! Με αυτα που ακούω βέβαια σκούρα τα πράγματα φέτος κ τα πονάω τα παιδάκια! Δν ξεχνώ ποτέ κ το δικό μ άγχος, με συγκινούν πάντα οι πανελλήνιες! Καλή τύχη κ με τη συμπλήρωση μηχανογραφικών, να περάσουν όπου επιθυμούν ή όπου είναι για καλό τους τελικά!

@Irinoula86 ατυχησες και με εξοχικό ρε κορίτσι! Σε ενοικιαζόμενο καλό χωρίς πολύ κόσμο τριγύρω σε σχέση με το ξενοδοχείο? Κορίτσια να σας πω την αλήθεια εγώ τις διακοπές σε αυτή τη φάση τις βλέπω σαν ταλαιπωρία...με αυτή τη ζέστη που λιποθυμω να μη μπορώ να μπω κ στη θάλασσα ή να τρέχω να αλλάζω μαγιό,βρακιά,όλα μούσκεμα...να μου λείπει! Κ νιώθω ανασφάλεια...Αφηστε που τις διακοπές τις έχω στο μυαλό μ σαν εξερεύνηση κ γύρα όλη μέρα κ δν μπορώ να ηρεμήσω με ένα βιβλίο στη σκιά με πιάνουν τα νεύρα μου...νοιωθω ότι χάνω τν χρόνο μου...οχι ότι τώρα κάνω κάτι καλύτερο αλλά κάπως έτσι μου έχει κάτσει!

Και εμένα η κοιλιά μου έτσι περνάει φάσεις. Πριν κάνα μήνα πετάχτηκε απότομα, μετά έμεινε στάσιμη και τώρα ξαναφούσκωσε απότομα (για τα καλά). Ελπίζω να μείνει τώρα στάσιμη για λίγο πάλι, γιατί έχουμε ακόμα καιρό μπροστά μας και αναρωτιέμαι πού θα φτάσει μέχρι το τέλος! 

 

1 hour ago, Renez said:

Πφφφ οπότε εκεί θα ήταν καλύτερο να μην πάτε Ειρηνουλα μου,δεν είμαστε για να διακυνδινευουμε τώρα..

Καλά κάνεις κ σκέφτεσαι κ τον αντρουλη σου εννοείται κ ναι να πάτε κάπου(είτε ξενοδοχείο είτε airbnb αφιέρωσε 10' μόλις φτάσεις έχε ένα ντετολ μαζί κ κάνε μια το μπάνιο κ λίγο κομοδίνα κτλ..εγώ η ύστερο το έκανα αυτό κ προ κορονοιου:rolleyes:..ειδικά το κοντρόλ της tv!!) Απλα να κοιτάξεις να μην είσαι πολύ καμρυα από κάποιο κέντρο υγείας ο μη γένοιτο κάτι να είσαι ασφαλής!! Κ να σου πω κ κατι,? Κ η ξαπλωστρα για αραλικι μια χαρά είναι..έτσι να αλλάξετε παραστάσεις..

Να περασετε σουπεεερ!!!!

Ααα είναι τόσο...οκ..

Τουλάχιστον έχετε πάρει κάποια έστω κ εκτός σπιτιού..

Ευελπιστώ μόλις μπεις στον μήνα σου με το καλό να λογικευτει κ να σ αφήσει να τα φέρετε όλα σπίτι ώστε να προλάβεις να τακτοποιήθεις πριν έρθει το νινι..

Τι να τους κάνουμε?!:P

Γρομπαλακια σαν κάτι τοίχους που είναι έξω σε πολυκατοικίες πχ? Σαγρε? Γτ αν είναι έτσι δεν είμαι σίγουρη ότι θα κολλήσουν καλά αγαπη μου..

11 η ώρα κ δεν έχεις φάει τπτ ακόμη?? Θα είχα λιπουυμισει ηδηηηηη φιληηηηη :P

Όλα να πάνε σούπερ!!!!

Ααααα τι μνμ κ εμείς στην απέξω???? Καλααααα θα στείλω κ εγώ μνμ στην @Eva137 τη κοιλουμπα μου γτ εδώ δε μ αφήνει να το ανεβάσω η βλακεία!!!!

Αρετούλα μου, αν θες ξανανέβασε τη φωτο γιατί δεν πρόλαβα να την δω!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Annou Καλά αποτελέσματα κοριτισι μου! Και εγώ πρώτα ο Θεός αύριο πάω.... 

@Marti Έλα ρε! Περαστικά! Όλα καλά θα πάνε. Δυστυχώς στην εγκυμοσύνη είμαστε πιο επιρρεπής σε αυτά :neutral: Και με την μαμά που αυτό λέγανε προχθές. Ότι γενικά δεν είχε ποτέ τέτοια θέματα αλλά στις εγκυμοσύνες περνούσε πόσες ουρολοιμωξεις. 

@Eva137 Τι τέλεια κοιλίτσα είναι αυτήν :x Και τι καλά νέα! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Θα περιμένουμε ενημέρωση. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Ναι, μόνο μέσα με αιρκοντίσιον τώρα! 

Βρήκαμε ένα σπίτι που μας άρεσε πολύ πριν λίγες μέρες και κάναμε προσφορά αμέσως. Ευτυχώς την δεχτήκανε και σήμερα έχουμε το inspection. Αν πάνε όλα καλά κι εκεί και εγκριθεί επιτέλους και το δάνειο, τότε τέλος του μήνα θα πάρουμε τα κλειδιά! Αχ, ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!:)

 

Και εμένα η κοιλιά μου έτσι περνάει φάσεις. Πριν κάνα μήνα πετάχτηκε απότομα, μετά έμεινε στάσιμη και τώρα ξαναφούσκωσε απότομα (για τα καλά). Ελπίζω να μείνει τώρα στάσιμη για λίγο πάλι, γιατί έχουμε ακόμα καιρό μπροστά μας και αναρωτιέμαι πού θα φτάσει μέχρι το τέλος! 

 

Αρετούλα μου, αν θες ξανανέβασε τη φωτο γιατί δεν πρόλαβα να την δω!

Άντε βρε κορίτσι μου! Με το καλό να πάτε να βολευτειτε! Στέλνουμε υπερατλαντικά θετικά vibes!!!:) 

Και για τους προληπτικούς φτου φτου, cross fingers!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva137 είπε:

Ναι, μόνο μέσα με αιρκοντίσιον τώρα! 

Βρήκαμε ένα σπίτι που μας άρεσε πολύ πριν λίγες μέρες και κάναμε προσφορά αμέσως. Ευτυχώς την δεχτήκανε και σήμερα έχουμε το inspection. Αν πάνε όλα καλά κι εκεί και εγκριθεί επιτέλους και το δάνειο, τότε τέλος του μήνα θα πάρουμε τα κλειδιά! Αχ, ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!:)

 

Και εμένα η κοιλιά μου έτσι περνάει φάσεις. Πριν κάνα μήνα πετάχτηκε απότομα, μετά έμεινε στάσιμη και τώρα ξαναφούσκωσε απότομα (για τα καλά). Ελπίζω να μείνει τώρα στάσιμη για λίγο πάλι, γιατί έχουμε ακόμα καιρό μπροστά μας και αναρωτιέμαι πού θα φτάσει μέχρι το τέλος! 

 

Αρετούλα μου, αν θες ξανανέβασε τη φωτο γιατί δεν πρόλαβα να την δω!

Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!!! Στο εύχομαι και σου στέλνω μπόλικη χρυσόσκονη!!:x

Περιμένουμε τα νέα σου !!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renez είπε:

Ισχύει κ εμένα λίγο εδώ στην ομαδουλα μας λίγο με ειδήσεις που διάβαζα στο κινητό πέρασε πολύ πιο γρήγορα κ ευχάριστα η ώρα..

Το απόγευμα περιμένουμε τα νέα σου!!

Πόσων εβδομαδων είσαι Μαρτακι??

Μη στεναχωριέσαι από τη στιγμή που στην έγραψε ο γιατρός σου όλα καλά!! Δε νομίζω να ήθελε να διακυνδινεψεις το παραμικρό!! Θα περάσει κ θα είναι όλα καλά μετά!!

Πωωω φίλη σε νιώθω το ειχα αν θυμάσαι τις προηγούμενες ημέρες σε σημείο που πονούσε η κύστη μου. 

Να σου πω την αλήθεια το βράδυ που ξάπλωσα κ έβαλα κρεμουλα κλασσικά του έκανα κάποιες ανωδικες κινήσεις πολύ απαλές στον μπέμπη μπας κ ανέβει λίγο κ ηρεμισω..

Την επόμενη ημέρα όντως είχε άλλαξει θέση ο κύριος χωρίς βέβαια να ξέρω αν το έκανε τυχαία ή όντως τον ενόχλησε η μανούλα :P

25 και 3!ναι καλε δεν αγχώνομαι! 

1 hour ago, Jasmine@ είπε:

@Irinoula86 αν θες τόσο πολύ μήνυμα μου να σου στείλω κ εσένα ένα μήνυμα λατρείας! 
@Marti μη στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε! Δυστυχώς εμείς πι γυναίκες είμαστε γενικά ευάλωτες στα μικρόβια ποσό μάλλον τώρα στην εγκυμοσύνη! 
απο εκπτώσεις μαλλιά....τίποτα της προκοπής!

Σε ευχαριστω πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Annou Καλά αποτελέσματα κοριτισι μου! Και εγώ πρώτα ο Θεός αύριο πάω.... 

@Marti Έλα ρε! Περαστικά! Όλα καλά θα πάνε. Δυστυχώς στην εγκυμοσύνη είμαστε πιο επιρρεπής σε αυτά :neutral: Και με την μαμά που αυτό λέγανε προχθές. Ότι γενικά δεν είχε ποτέ τέτοια θέματα αλλά στις εγκυμοσύνες περνούσε πόσες ουρολοιμωξεις. 

@Eva137 Τι τέλεια κοιλίτσα είναι αυτήν :x Και τι καλά νέα! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Θα περιμένουμε ενημέρωση. 

Ναι όντως! Συμβαίνουν! Ας είναι αυτά γιατί αυτά μπορουν να αντιμετωπίστουν! Σας λεω αν τυχαία δεν εκανα καλλιέργεια ουτε που θα έπαιρνα χαμπάρι! Επομενως το βλέπω για καλο! Δεν είμαι και αγχώτικη με αυτά. Πω πω πήρα αντιβίωση θα κάνω κακό στο μωρο μ κλπ.. Οτι προκύπτει το αντιμετωπίζω γενικά με ψυχραιμία! 

Just now, Renez είπε:

Ε μαααα βάλε κ εσύ ένα τικερακι ρε φιλη:D

Ωχχχ έχω μπει να βρω κλπ και μεε κ  με νευριάζει η όλη διαδικασία.. Καθε εβδ. Θα σας κανω ανακοίνωση 

:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πφφφφ πάλι το ίδιο έπαθα, εκεί που κοιμόμουν στο πλάι ανέβηκε το φαγητό με έπιασε βήχας κ έκανα λίγο εμετό... δε μ αρέσει αυτό το καινούριο σύμπτωμα!!!! Το στομάχι μου χάλια...

  • Λυπημένη/-ος 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Ναι όντως! Συμβαίνουν! Ας είναι αυτά γιατί αυτά μπορουν να αντιμετωπίστουν! Σας λεω αν τυχαία δεν εκανα καλλιέργεια ουτε που θα έπαιρνα χαμπάρι! Επομενως το βλέπω για καλο! Δεν είμαι και αγχώτικη με αυτά. Πω πω πήρα αντιβίωση θα κάνω κακό στο μωρο μ κλπ.. Οτι προκύπτει το αντιμετωπίζω γενικά με ψυχραιμία! 

Ωχχχ έχω μπει να βρω κλπ και μεε κ  με νευριάζει η όλη διαδικασία.. Καθε εβδ. Θα σας κανω ανακοίνωση 

:mrgreen:

Ναι είναι λίγο μπερδεγουει η κατάσταση να το φτιαξεις κ εγώ μέχρι να το πετύχω το είχα συχτιρισει 2-3 φορές :D

Just now, Jasmine@ είπε:

Πφφφφ πάλι το ίδιο έπαθα, εκεί που κοιμόμουν στο πλάι ανέβηκε το φαγητό με έπιασε βήχας κ έκανα λίγο εμετό... δε μ αρέσει αυτό το καινούριο σύμπτωμα!!!! Το στομάχι μου χάλια...

Αχ ρε μαναρακι..

Αν σε παρηγορεί κ εγώ κοιμόμουν ωραία κ καλά μέχρι που ήρθε η διπλανή κ το σκασμενο μου το τσιουάουα ξεσήκωσε τον τόπο κ εγώ παραλίγο να μεινω στον τόπο!!!!:twisted: 

Νιώθεις τα κεφαλάκια τους ψηλά? Κοντά στο διάφραγμα σου? 

Θα σε συμβουλευα να μην τρως πολλά όξινα (λευκά τυρια-γιαουρτι-παγωτο-λεμονι-πορτοκαλι κτλ) τουλάχιστον όχι πριν κοιμηθείς γτ κάνουν κακή αντίδραση με τα υγρά του στομάχου ειδικά όταν δεν είμαστε στα καλύτερα μας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι είναι λίγο μπερδεγουει η κατάσταση να το φτιαξεις κ εγώ μέχρι να το πετύχω το είχα συχτιρισει 2-3 φορές :D

Αχ ρε μαναρακι..

Αν σε παρηγορεί κ εγώ κοιμόμουν ωραία κ καλά μέχρι που ήρθε η διπλανή κ το σκασμενο μου το τσιουάουα ξεσήκωσε τον τόπο κ εγώ παραλίγο να μεινω στον τόπο!!!!:twisted: 

Νιώθεις τα κεφαλάκια τους ψηλά? Κοντά στο διάφραγμα σου? 

Θα σε συμβουλευα να μην τρως πολλά όξινα (λευκά τυρια-γιαουρτι-παγωτο-λεμονι-πορτοκαλι κτλ) τουλάχιστον όχι πριν κοιμηθείς γτ κάνουν κακή αντίδραση με τα υγρά του στομάχου ειδικά όταν δεν είμαστε στα καλύτερα μας..

Δε ξέρω κ πως είναι η Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση να ξέρω αν είναι αυτό... Το βράδυ που δεν τρώω είμαι μια χαρά. Αύριο θα φτιάξω μια σουπίτσα ελαφριά να δω τι γίνεται.

εχω ένα ζευγάρι πόδια κ ένα κεφάλι στο διάφραγμα κ στα πλευρά, τι να σου πω τώρα; Μακάρι να έτυχε..


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δε ξέρω κ πως είναι η Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση να ξέρω αν είναι αυτό... Το βράδυ που δεν τρώω είμαι μια χαρά. Αύριο θα φτιάξω μια σουπίτσα ελαφριά να δω τι γίνεται.

εχω ένα ζευγάρι πόδια κ ένα κεφάλι στο διάφραγμα κ στα πλευρά, τι να σου πω τώρα; Μακάρι να έτυχε..

Αγαπούλα μου δεν νομίζω πως η σούπα θα σου κάνει καλό.. αντιθέτως μάλλον λόγο του ότι είναι ρευστή..θα σου πρότεινα κάτι πιο στερεό ώστε να μην έχεις τόσα υγρά μέσα σου κ σου ανέβουν ξανά..

Τώρα αν "κόλλησες" με τη σούπα καντην να σου φύγει η ιδέα κ βλέπουμε...

Αν δεις πως τραβάει πάρε κάνα γιατρό τηλ να μην έχεις κ αυτό να σε παιδευει(αν κ λογικά είναι από τις τσουπρες σου..κάπου πιέζουν το στομαχακι κ σε συνδιασμό με τη ξάπλα σε στέλνουν..)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δε ξέρω κ πως είναι η Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση να ξέρω αν είναι αυτό... Το βράδυ που δεν τρώω είμαι μια χαρά. Αύριο θα φτιάξω μια σουπίτσα ελαφριά να δω τι γίνεται.

εχω ένα ζευγάρι πόδια κ ένα κεφάλι στο διάφραγμα κ στα πλευρά, τι να σου πω τώρα; Μακάρι να έτυχε..

Έτσι μοιάζει η γοπ.. σίγουρα 'βοηθαει' η εγκυμοσύνη διδύμων! Ο γυναικολόγος τι σου ειπε?

Τα κορίτσια σου προσπαθούν να χωρέσουν κ να μαλώσουν κιόλας,χρειάζονται χώρο!!!! 

Υπομονή διδυμομανα έχεις ζοριστει πολυ


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...