Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Αγαπούλα μου δεν νομίζω πως η σούπα θα σου κάνει καλό.. αντιθέτως μάλλον λόγο του ότι είναι ρευστή..θα σου πρότεινα κάτι πιο στερεό ώστε να μην έχεις τόσα υγρά μέσα σου κ σου ανέβουν ξανά..

Τώρα αν "κόλλησες" με τη σούπα καντην να σου φύγει η ιδέα κ βλέπουμε...

Αν δεις πως τραβάει πάρε κάνα γιατρό τηλ να μην έχεις κ αυτό να σε παιδευει(αν κ λογικά είναι από τις τσουπρες σου..κάπου πιέζουν το στομαχακι κ σε συνδιασμό με τη ξάπλα σε στέλνουν..)

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Έτσι μοιάζει η γοπ.. σίγουρα 'βοηθαει' η εγκυμοσύνη διδύμων! Ο γυναικολόγος τι σου ειπε?

Τα κορίτσια σου προσπαθούν να χωρέσουν κ να μαλώσουν κιόλας,χρειάζονται χώρο!!!! 

Υπομονή διδυμομανα έχεις ζοριστει πολυ

Λέτε να φτιάξω κανα στεγνό φιλέτο κοτόπουλο αύριο;;;; 
τα κορίτσια μου με ταλαιπωρούν τη δόλια, αλλά ας είναι καλά κ δεν πειράζει. 
δε ξέρω τι άλλο θα μας βρει μέχρι να γεννήσουμε... χαχαχαχχα σαραβαλιάζαμε!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Λέτε να φτιάξω κανα στεγνό φιλέτο κοτόπουλο αύριο;;;; 
τα κορίτσια μου με ταλαιπωρούν τη δόλια, αλλά ας είναι καλά κ δεν πειράζει. 
δε ξέρω τι άλλο θα μας βρει μέχρι να γεννήσουμε... χαχαχαχχα σαραβαλιάζαμε!

Εγώ ψηφίζω κάτι στεγνό κ ελαφρύ κ να το παρακολουθήσουμε..

Κοτόπουλακι με ρύζι πχ μια χαρά!! Μη μου βάλεις όμως γιαούρτι στο ρύζι ή σαλάτα με λεμόνι κ ξύδι εεε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εγώ ψηφίζω κάτι στεγνό κ ελαφρύ κ να το παρακολουθήσουμε..

Κοτόπουλακι με ρύζι πχ μια χαρά!! Μη μου βάλεις όμως γιαούρτι στο ρύζι ή σαλάτα με λεμόνι κ ξύδι εεε

Σιγά μη φάω γιαούρτι με το ρύζι.... ιουυυυ! 
εδω δε το τρώω σκέτο θα το βάλω ξ στο ρυζι


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Σιγά μη φάω γιαούρτι με το ρύζι.... ιουυυυ! 
εδω δε το τρώω σκέτο θα το βάλω ξ στο ρυζι

Ξέρω κ εγώ πως το τρως?! Ούτε μουστάρδα σε κάνα κοτόπουλο για να γλυστραει ε?!:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ξέρω κ εγώ πως το τρως?! Ούτε μουστάρδα σε κάνα κοτόπουλο για να γλυστραει ε?!:D

Όχι θα είμαι καλο κορίτσι θα τα φάω σκέτα... εν τω μεταξύ δίπλα ροχαλίζει κ ο άντρας μου κ το πρωτότοκο κ θέλω να τους κοπανήσω! 

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Λέτε να φτιάξω κανα στεγνό φιλέτο κοτόπουλο αύριο;;;; 
τα κορίτσια μου με ταλαιπωρούν τη δόλια, αλλά ας είναι καλά κ δεν πειράζει. 
δε ξέρω τι άλλο θα μας βρει μέχρι να γεννήσουμε... χαχαχαχχα σαραβαλιάζαμε!

Κοτόπουλο με λαχανικά ίσως είναι καλά. Κάτι που δε σε ενοχλεί . Μικρά κ συχνά γεύματα . Κ ίσως ένα δεύτερο μαξιλάρι στον ύπνο, να είναι πιο ψηλά το κεφάλι

Θα περάσει κι αυτό !!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πφφφφ πάλι το ίδιο έπαθα, εκεί που κοιμόμουν στο πλάι ανέβηκε το φαγητό με έπιασε βήχας κ έκανα λίγο εμετό... δε μ αρέσει αυτό το καινούριο σύμπτωμα!!!! Το στομάχι μου χάλια...

Αγάπη νομίζω θα βοηθούσε να ξαπλώνεις σε θέση ανακλισης....εάν δε το κάνεις ηδη

Κι εγώ λόγω έντονης καούρας στις αρχές ,κοιμάμαι με μια μεγάλη μαξιλαρα στην οποία έχω βάλει απο πανω το μαξιλάρι μου και δεν κοιμάμαι τελείως τάβλα!Και αυτή η ανάκληση με έχει σώσει!

Just now, Jasmine@ είπε:

Πφφφφ πάλι το ίδιο έπαθα, εκεί που κοιμόμουν στο πλάι ανέβηκε το φαγητό με έπιασε βήχας κ έκανα λίγο εμετό... δε μ αρέσει αυτό το καινούριο σύμπτωμα!!!! Το στομάχι μου χάλια...

Ααα και να κοιμάσαι όσο μπορείς από τα αριστερά!!!η δεξιά πλευρά επιβαρύνει το στομαχακι!

Όντως κι εγώ συμφωνώ με κάτι στεγνό,χωρίς καρυκεύματα και σάλτσες!κοτόπουλακι με λίγο ρυζακι...μακαρονακι κοφτό...καμία πατατουλα βραστή...μικρές μπουκιες,καλό μάσημα και μικρή ποσότητα!

Επίσης να μην αφήνεις ώρες το στομάχι άδειο και μετά ξαφνικά τρως!!κάθε 3-4 ώρες να κάνεις ένα μικρό τσιμπηματακι!είτε σνακ είτε γευμα!και τσουκου τσουκου παρακολουθα το και θα τη βρεις την άκρη!

Και φυσικά μετά το φαγητό θα χωνεύεις κάνα 2ωρο και μετά θα την πέφτεις για ύπνο!!!υπομονή και θα περάσει!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Αγάπη νομίζω θα βοηθούσε να ξαπλώνεις σε θέση ανακλισης....εάν δε το κάνεις ηδη

Κι εγώ λόγω έντονης καούρας στις αρχές ,κοιμάμαι με μια μεγάλη μαξιλαρα στην οποία έχω βάλει απο πανω το μαξιλάρι μου και δεν κοιμάμαι τελείως τάβλα!Και αυτή η ανάκληση με έχει σώσει!

Ααα και να κοιμάσαι όσο μπορείς από τα αριστερά!!!η δεξιά πλευρά επιβαρύνει το στομαχακι!

Όντως κι εγώ συμφωνώ με κάτι στεγνό,χωρίς καρυκεύματα και σάλτσες!κοτόπουλακι με λίγο ρυζακι...μακαρονακι κοφτό...καμία πατατουλα βραστή...μικρές μπουκιες,καλό μάσημα και μικρή ποσότητα!

Επίσης να μην αφήνεις ώρες το στομάχι άδειο και μετά ξαφνικά τρως!!κάθε 3-4 ώρες να κάνεις ένα μικρό τσιμπηματακι!είτε σνακ είτε γευμα!και τσουκου τσουκου παρακολουθα το και θα τη βρεις την άκρη!

Και φυσικά μετά το φαγητό θα χωνεύεις κάνα 2ωρο και μετά θα την πέφτεις για ύπνο!!!υπομονή και θα περάσει!

Ναι ναι μόνο αριστερά κοιμάμαι κ με 2 μαξιλάρια... αν κ στις καούρες που είχα στην αρχή δε βοηθούσαν! Θα σας ακούσω κ τις 2 @Renez κ αύριο θα φάω σκέτο φιλετάκι με λαχανικα. 
αν συνεχίσει βέβαια θα μιλήσω με το γιατρό κ θα μου πει : είναι της εγκυμοσύνης!:evil:

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι μόνο αριστερά κοιμάμαι κ με 2 μαξιλάρια... αν κ στις καούρες που είχα στην αρχή δε βοηθούσαν! Θα σας ακούσω κ τις 2 @Renez κ αύριο θα φάω σκέτο φιλετάκι με λαχανικα. 
αν συνεχίσει βέβαια θα μιλήσω με το γιατρό κ θα μου πει : είναι της εγκυμοσύνης!:evil:

Αν ρε συ δεις κι αποειδεις,και το παθαίνεις ξανά και ξανά,θα πας σε έναν διατροφολόγο και θα σου βγάλει ένα ωραιότατο ημερήσιο διαιτολόγιο κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου,με συνδιασμούς φαγητό κατάλληλους για γοπ και εγκυμοσύνη φυσικά!κι έτσι θα έχεις και έναν μπουσουλα,θα πάρεις και ιδέες!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για όλη την θετική σας ενέργεια!!!:) Το inspection έδειξε μερικά μικρά προβλήματα, όπως γίνεται πάντα, αλλά τίποτα μεγάλο ή πολύ σημαντικό, οπότε προχωράμε κανονικά προς το παρόν!

Επίσης, πήρα τηλέφωνο και τον γιατρό μου εδώ και μου είπε ότι δε πειράζει που έχω άλλη ασφάλεια και μου έκλεισε ραντεβού για σήμερα. Όλα φαίνονται καλά με το μωρό, εγώ μου είπε ότι έχω πάρει λίγο περισσότερο βάρος από ότι θα έπρεπε για την εβδομάδα που διανύω (τώρα είμαι +10 κιλά) αλλά δεν ανησυχεί ιδιαίτερα. Επίσης, για το τεστ γλυκόζης που είχα βγει κοντά στο πάνω όριο μου είπε ότι δεν είναι πρόβλημα, αλλά επειδή θέλω να είμαι σίγουρη θα το επαναλάβουμε την επόμενη εβδομάδα. Γενικά μου είπε και για το ζάχαρο και για το βάρος απλά να προσέχω να μη τρώω πολλούς υδατάνθρακες και να τρώω συχνά μικρά γεύματα. Επίσης μου έκανε δωρεάν και έναν γρήγορο υπέρηχο και εκτός των άλλων είδαμε ότι το μωρό έκανε την κίνηση της αναπνοής, που λέει είναι πολύ καλό γιατί φαίνεται ότι τα πνευμόνια του έχουν διαμορφωθεί σωστά. Γενικά, όμως εδώ δεν κάνουν υπερήχους, οπότε κάτι μου λέει ότι τον μπέμπη θα τον ξαναδώ μια και καλή live όταν θα βγει από την κοιλίτσα! Θα πάω όμως σίγουρα να κάνω και τον 3D/4D υπέρηχο στο άλλο κέντρο σε 2 εβδομάδες... δε θα κρατηθώ!:P

 

2 hours ago, Marti said:

25 και 3!ναι καλε δεν αγχώνομαι! 

Σε ευχαριστω πολύ! 

Έτσι να μην αγχώνεσαι... με την αντιβίωση που παίρνεις σε λίγες μέρες θα είσαι σούπερ, πόσο μάλλον που δεν έχεις καν συμπτώματα! Νομίζω για αυτό το λόγο δίνουν σε όλες τις γυναίκες (τουλάχιστον σε αυτές που πάνε για φυσικό τοκετό) αντιβιοτικά πριν την γέννα, για να καταπολεμήσουν τυχόν λοιμώξεις πριν περάσει το μωρό από το "κανάλι". 

 

1 hour ago, Jasmine@ said:

Πφφφφ πάλι το ίδιο έπαθα, εκεί που κοιμόμουν στο πλάι ανέβηκε το φαγητό με έπιασε βήχας κ έκανα λίγο εμετό... δε μ αρέσει αυτό το καινούριο σύμπτωμα!!!! Το στομάχι μου χάλια...

Ωχ, τί τραβάς κι εσύ βρε γιασεμάκι? Φαντάζομαι ήδη θα έχεις δοκιμάσει αρκετά κόλπα και τα κορίτσια σου έδωσαν πολλές καλές συμβουλές, αλλά ρώτα και τον γιατρό σου. Εμένα ο δικός μου, επειδή έχω και καούρες και παλινδρόμηση, μου έγραψε σήμερα ένα φάρμακο που υποτίθεται ότι κλείνει τις "βαλβίδες" στο πεπτικό σύστημα ώστε να μην ανεβαίνει το φαγητό προς τα πάνω. Αύριο θα πάω να το πάρω... θα το δοκιμάσω και θα σου πω αν κάνει δουλειά!:wink:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva137 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για όλη την θετική σας ενέργεια!!!:) Το inspection έδειξε μερικά μικρά προβλήματα, όπως γίνεται πάντα, αλλά τίποτα μεγάλο ή πολύ σημαντικό, οπότε προχωράμε κανονικά προς το παρόν!

Επίσης, πήρα τηλέφωνο και τον γιατρό μου εδώ και μου είπε ότι δε πειράζει που έχω άλλη ασφάλεια και μου έκλεισε ραντεβού για σήμερα. Όλα φαίνονται καλά με το μωρό, εγώ μου είπε ότι έχω πάρει λίγο περισσότερο βάρος από ότι θα έπρεπε για την εβδομάδα που διανύω (τώρα είμαι +10 κιλά) αλλά δεν ανησυχεί ιδιαίτερα. Επίσης, για το τεστ γλυκόζης που είχα βγει κοντά στο πάνω όριο μου είπε ότι δεν είναι πρόβλημα, αλλά επειδή θέλω να είμαι σίγουρη θα το επαναλάβουμε την επόμενη εβδομάδα. Γενικά μου είπε και για το ζάχαρο και για το βάρος απλά να προσέχω να μη τρώω πολλούς υδατάνθρακες και να τρώω συχνά μικρά γεύματα. Επίσης μου έκανε δωρεάν και έναν γρήγορο υπέρηχο και εκτός των άλλων είδαμε ότι το μωρό έκανε την κίνηση της αναπνοής, που λέει είναι πολύ καλό γιατί φαίνεται ότι τα πνευμόνια του έχουν διαμορφωθεί σωστά. Γενικά, όμως εδώ δεν κάνουν υπερήχους, οπότε κάτι μου λέει ότι τον μπέμπη θα τον ξαναδώ μια και καλή live όταν θα βγει από την κοιλίτσα! Θα πάω όμως σίγουρα να κάνω και τον 3D/4D υπέρηχο στο άλλο κέντρο σε 2 εβδομάδες... δε θα κρατηθώ!:P

 

Έτσι να μην αγχώνεσαι... με την αντιβίωση που παίρνεις σε λίγες μέρες θα είσαι σούπερ, πόσο μάλλον που δεν έχεις καν συμπτώματα! Νομίζω για αυτό το λόγο δίνουν σε όλες τις γυναίκες (τουλάχιστον σε αυτές που πάνε για φυσικό τοκετό) αντιβιοτικά πριν την γέννα, για να καταπολεμήσουν τυχόν λοιμώξεις πριν περάσει το μωρό από το "κανάλι". 

 

Ωχ, τί τραβάς κι εσύ βρε γιασεμάκι? Φαντάζομαι ήδη θα έχεις δοκιμάσει αρκετά κόλπα και τα κορίτσια σου έδωσαν πολλές καλές συμβουλές, αλλά ρώτα και τον γιατρό σου. Εμένα ο δικός μου, επειδή έχω και καούρες και παλινδρόμηση, μου έγραψε σήμερα ένα φάρμακο που υποτίθεται ότι κλείνει τις "βαλβίδες" στο πεπτικό σύστημα ώστε να μην ανεβαίνει το φαγητό προς τα πάνω. Αύριο θα πάω να το πάρω... θα το δοκιμάσω και θα σου πω αν κάνει δουλειά!:wink:

Να πανε ολα καλα ευχομαι κουκλα μ.. Αν έκανε την κίνηση της αναπνοής καλα σου είπε ο γιατρός.. Πάνε όλα καλα. Μπορεί όμως απλά να κατάπινε αμνιακο υγρό.. Το κάνουν πολλα μωράκια. Και το δικό μας το ίδιο έκανε και όταν ρώτησα είπε ότι απλά καταπίνει νεράκι.. Χαχαχα

Γκαβισκον.. Εμένα με έσωσε. Τα χω δοκιμάσει όλα τα της Ελλάδος... 

@Jasmine@

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φουσκοκοιλιτσες μεθαύριο έχω γιατρουδακο εγώ..είναι κάποια άλλη που έχει αυτή την εβδομάδα???

Αχ εγώ αργώ ακόμη..... Στις 29 εχω........ Μου φαίνεται πολυ μακριά..... 1 μήνα θα κλεισουμε μέχρι να τον ξαναδουμε...... Αντε να μ λέτε εσείς τα νεα σας για να βλέπω που βρίσκετε και το δικό μου το αστεράκι..... 

Επίσης βρήκα τέλειο αυτοκόλλητο για το δωμάτιο του..... Αλλά είναι στα 50 ευρώ.... Μήπως είναι πολλα??? Δεν εχω αποφασίσει ακόμα..... Και ο άντρας μου αποφάσισε διακοπές φέτος σε  airbnb...... 5 μέρες τέλος Ιουλίου?!!!!! Και όλα τα έξοδα μου φαίνονται πολλαααα.... Εχω αρκετές ελλείψεις ακόμα στα πραγματα του παιδιου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Αχ εγώ αργώ ακόμη..... Στις 29 εχω........ Μου φαίνεται πολυ μακριά..... 1 μήνα θα κλεισουμε μέχρι να τον ξαναδουμε...... Αντε να μ λέτε εσείς τα νεα σας για να βλέπω που βρίσκετε και το δικό μου το αστεράκι..... 

Υπομονή θα περάσει μπαμ μπαμ ο καιρός κ μετά θα τα βλέπουμε ακόμη πιο συχνά από τον 8ο με το καλο:x

Σωστά το σκέφτεσαι κιόλας ειδικά εγώ κ η @EugenJen είμαστε δίπλα με εσένα οπότε πάμε κάπου κοντά στην ανάπτυξη τους πάνω κατω..είχα μείνει πριν 3 εβδομαδες που πήγαμε στα 800γρ..ελπίζω κ πιστεύω να έχουμε πάει στο κιλό πλεον:x

Αχχχ όσο περνάνε οι εβδομαδες κ παίρνει κ κ κιλακια το μωρό μου τόσο ησυχάζει η ψυχούλα μου γτ όλο κ ξεπερναμε κρίσιμα σταδια..άντε να μπούμε στον μήνα μας να είμαστε ήσυχες από θέμα ανάπτυξης τουλάχιστον..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ @Jasmine@ παλινδρόμηση είχα πάθει πριν κάνα μηνα 2 φορες... Απαίσιο συναίσθημα... μου είχε βγει το φαγητό κ απ' τη μύτη. Ήταν βράδυ και μάλλον εφταιξε το φαγητό, τη μια είχα φάει πιτογυρο και την άλλη κάτι με πιπεριά. Από τότε μόνο γαλατάκι με δημητριακά και ούτε καούρες ούτε τπτ! Μεσημέρι τρώω κανονικά αλλά δεν κοιμάμαι.

@Renez και εγώ κοντά με την irinoula έχω ραντεβου, στις 31/7. 

  • Λυπημένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...