Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σε καταλαβαινω απολυτα...και γω θα ένιωθα το ίδιο και θα φοβόμουν μη κολλήσω...τώρα που έκανα την εμβρυομεταφορα μου είπαν από το κέντρο νσ προσέχω μη κολλησω κατι γιατί ο πυρετός δεν ειναι καλό σε αυτή τη φάση. Ενώ έχω πολλές και καλές φίλες αλλα δεν είδα καμια. Πηγαίνω μόνη μου βόλτες τα πρωινά και με μάσκα γιατί έχω και τους γνωστούς/ες που σε γραπωνουν και σε φιλανε σταυρωτά πριν προλάβεις να πεις "γεια" 😁. Οταν σε βλεπουν με μασκα φοβουνται δε σε φιλανε!

      Σε ευχαριστούμε για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Μακάρι να πάνε όλα καλά τη Δευτερα! 🙏

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, marianna1986 είπε:

Αχ @Jasmine@ παλινδρόμηση είχα πάθει πριν κάνα μηνα 2 φορες... Απαίσιο συναίσθημα... μου είχε βγει το φαγητό κ απ' τη μύτη. Ήταν βράδυ και μάλλον εφταιξε το φαγητό, τη μια είχα φάει πιτογυρο και την άλλη κάτι με πιπεριά. Από τότε μόνο γαλατάκι με δημητριακά και ούτε καούρες ούτε τπτ! Μεσημέρι τρώω κανονικά αλλά δεν κοιμάμαι.

@Renez και εγώ κοντά με την irinoula έχω ραντεβου, στις 31/7. 

Υπομονή κ εσύ φίλη..είχες πάει πρόσφατα το θυμάμαι..

Τουλάχιστον πλέον τα νιώθουμε κ μας λένε "είμαι καλά μανούλα,γκντουπ φάε τώρα μια κλωτσιά" :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

 

Just now, Renez είπε:

Υπομονή κ εσύ φίλη..είχες πάει πρόσφατα το θυμάμαι..

Τουλάχιστον πλέον τα νιώθουμε κ μας λένε "είμαι καλά μανούλα,γκντουπ φάε τώρα μια κλωτσιά" :P

Ναι είχα πάει πριν 10 μέρες και ήταν ήδη κιλό άρα εσένα αύριο θα το έχει περάσει και θα είναι γύρω 1200. Θα περιμένουμε νέα!!!  Απο κλωτσιά άλλο τπτ τις τελευταίες μέρες και υποψιάζομαι πως έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

 

Ναι είχα πάει πριν 10 μέρες και ήταν ήδη κιλό άρα εσένα αύριο θα το έχει περάσει και θα είναι γύρω 1200. Θα περιμένουμε νέα!!!  Απο κλωτσιά άλλο τπτ τις τελευταίες μέρες και υποψιάζομαι πως έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω.

Άντε να σου φύγει ο καημος :P

Εμένα ακόμη ισχιακος είναι..νιώθω σίγουρα το κεφαλάκι του μια παλάμη πάνω από τον αφαλό μου:x

Δε με αγχωνει να σου πω..παρότι θέλω φουλ φυσιολογικο τοκετο γτ δόξα τον Θεό ως τώρα δεν έχω κάνει ποτέ κάποιο χειρουργείο κ το φοβάμαι, εμπιστεύομαι τον γιατρό μου κ στα δύο οπότε ότι θέλει ο μπέμπης..αλλά θα προτιμούσα να βγει όπως μπηκε:P

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ εμένα δεν με νοιάζει να κάνω καισαρική λόγω θεσης για άλλο λόγο όμως θα με χαλούσε πχ να περάσω την ΠΗΤ και να μπω πρόκληση και να μην κατεβαίνει... Δεν έχω κάνει κ εγώ χειρουργείο ως τώρα και φοβάμαι.. Μέχρι τότε βέβαια έχουμε καιρό!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Ναι κ εμένα δεν με νοιάζει να κάνω καισαρική λόγω θεσης για άλλο λόγο όμως θα με χαλούσε πχ να περάσω την ΠΗΤ και να μπω πρόκληση και να μην κατεβαίνει... Δεν έχω κάνει κ εγώ χειρουργείο ως τώρα και φοβάμαι.. Μέχρι τότε βέβαια έχουμε καιρό!

Θα γυρίσουν γτ είναι καλά αντράκια θα δεις ;)

Καληνύχτα κοριτσουδια μου,σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα :)

@Jasmine@ περαστικά βρε πουλάκι μου,μα τι ταλαιπωρία είναι αυτό το πράγμα. Φάε στεγνά όπως είπαν τα κορίτσια λίγες μέρες να δεις! Χαλάλι για τις κορακλες σου!:x

@Eva137 Μπράβο, τέλεια νέα! Άντε να προχωρήσουν οι διαδικασίες με το καλό κ να μας λες για το δωμάτιο του παιδαρου! Να τον δεις να έχεις κ φωτο τη μουριτσα του την όμορφη!

@Renez Με το καλό να δεις το μωράκι σου το ατίθασο αύριο, να μας πεις τι πόζες σας έκανε!

@Irinoula86 χαλάρωσε παιδάκι μου! Αφού κανόνισε ο μπαμπάς εσύ απόλαυσε το! Βγάλε φωτο με κοιλίτσα κ φόντο θάλασσα να του λες που τον κυκλοφορουσες τον μπέμπη! Κάνε κ φατσούλα με αντηλιακό στη κοιλίτσα! Τι σχέδιο είναι το αυτοκόλλητο?

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλησπέρα :)

@Jasmine@ περαστικά βρε πουλάκι μου,μα τι ταλαιπωρία είναι αυτό το πράγμα. Φάε στεγνά όπως είπαν τα κορίτσια λίγες μέρες να δεις! Χαλάλι για τις κορακλες σου!:x

@Eva137 Μπράβο, τέλεια νέα! Άντε να προχωρήσουν οι διαδικασίες με το καλό κ να μας λες για το δωμάτιο του παιδαρου! Να τον δεις να έχεις κ φωτο τη μουριτσα του την όμορφη!

@Renez Με το καλό να δεις το μωράκι σου το ατίθασο αύριο, να μας πεις τι πόζες σας έκανε!

@Irinoula86 χαλάρωσε παιδάκι μου! Αφού κανόνισε ο μπαμπάς εσύ απόλαυσε το! Βγάλε φωτο με κοιλίτσα κ φόντο θάλασσα να του λες που τον κυκλοφορουσες τον μπέμπη! Κάνε κ φατσούλα με αντηλιακό στη κοιλίτσα! Τι σχέδιο είναι το αυτοκόλλητο?

Καλημερα!!!!!ναι ναι αυτό θα κάνω και θα σας στέλνω φωτο... Το αυτοκολλητο είναι  sleepy moon  με αστέρια και συννεφα.... Παρά πολυ ομορφοοοο!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Το Δρακουλιασμα επέστρεψε, 3.30 η ώρα μάτι γαριδα κ όχι μόνο αυτό σήμερα σηκώθηκα κ έκανα κ επιδρομή κουζίνα γτ πεινούσα!!

@Irinoula86 να το πάρεις το αυτοκόλλητακι σου μωρεεε πάνω κάτω εκεί πάνε όλα εξαρτάται κ το μέγεθος βέβαια...

Κ να μην αγχώνεσαι για διακοπές, να πάτε κ να χαρείς έστω κ αν δεν μπεις θάλασσα, είναι οι τελευταίες διακοπές που είστε τα 2 σας, κ εγώ φέτος στον άντρα μου το άφησα τελείως free μόνο σε πλοίο του είπα να μην με βαλει...κ εμείς σπίτι κλείσαμε ολόκληρο μαζί με ένα άλλο ζευγάρι κ το παιδάκι τους.

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και εμείς ραντεβού στις 21 και περιμένουμε πώς και πώς! Πριν 1 μήνα περίπου ήμασταν 600 γραμμάρια μακάρι να έχει φτάσει το κιλό. Τουλάχιστον την αισθάνομαι και ησυχάζω κάπως αλλά και πάλι! Άντε περνάνε οι μέρες να δούμε τα μπεμπάκια μας ξανά!

Εμείς τελικά νομίζω ότι το δωματιάκι του ίσως το αφήσουμε για λίγο πιο μετά τη γέννα. Χωράει να βάλουμε κούνια στο δωμάτιό μας οπότε λέμε να ξεκινήσουμε έτσι. Μάλλον τα πολλά θα τα κάνουμε στην άδεια του Αυγούστου ελπιζω να μην είναι πολύ τελευταία στιγμή.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για όλη την θετική σας ενέργεια!!!:) Το inspection έδειξε μερικά μικρά προβλήματα, όπως γίνεται πάντα, αλλά τίποτα μεγάλο ή πολύ σημαντικό, οπότε προχωράμε κανονικά προς το παρόν!

Επίσης, πήρα τηλέφωνο και τον γιατρό μου εδώ και μου είπε ότι δε πειράζει που έχω άλλη ασφάλεια και μου έκλεισε ραντεβού για σήμερα. Όλα φαίνονται καλά με το μωρό, εγώ μου είπε ότι έχω πάρει λίγο περισσότερο βάρος από ότι θα έπρεπε για την εβδομάδα που διανύω (τώρα είμαι +10 κιλά) αλλά δεν ανησυχεί ιδιαίτερα. Επίσης, για το τεστ γλυκόζης που είχα βγει κοντά στο πάνω όριο μου είπε ότι δεν είναι πρόβλημα, αλλά επειδή θέλω να είμαι σίγουρη θα το επαναλάβουμε την επόμενη εβδομάδα. Γενικά μου είπε και για το ζάχαρο και για το βάρος απλά να προσέχω να μη τρώω πολλούς υδατάνθρακες και να τρώω συχνά μικρά γεύματα. Επίσης μου έκανε δωρεάν και έναν γρήγορο υπέρηχο και εκτός των άλλων είδαμε ότι το μωρό έκανε την κίνηση της αναπνοής, που λέει είναι πολύ καλό γιατί φαίνεται ότι τα πνευμόνια του έχουν διαμορφωθεί σωστά. Γενικά, όμως εδώ δεν κάνουν υπερήχους, οπότε κάτι μου λέει ότι τον μπέμπη θα τον ξαναδώ μια και καλή live όταν θα βγει από την κοιλίτσα! Θα πάω όμως σίγουρα να κάνω και τον 3D/4D υπέρηχο στο άλλο κέντρο σε 2 εβδομάδες... δε θα κρατηθώ!:P

 

Έτσι να μην αγχώνεσαι... με την αντιβίωση που παίρνεις σε λίγες μέρες θα είσαι σούπερ, πόσο μάλλον που δεν έχεις καν συμπτώματα! Νομίζω για αυτό το λόγο δίνουν σε όλες τις γυναίκες (τουλάχιστον σε αυτές που πάνε για φυσικό τοκετό) αντιβιοτικά πριν την γέννα, για να καταπολεμήσουν τυχόν λοιμώξεις πριν περάσει το μωρό από το "κανάλι". 

 

Ωχ, τί τραβάς κι εσύ βρε γιασεμάκι? Φαντάζομαι ήδη θα έχεις δοκιμάσει αρκετά κόλπα και τα κορίτσια σου έδωσαν πολλές καλές συμβουλές, αλλά ρώτα και τον γιατρό σου. Εμένα ο δικός μου, επειδή έχω και καούρες και παλινδρόμηση, μου έγραψε σήμερα ένα φάρμακο που υποτίθεται ότι κλείνει τις "βαλβίδες" στο πεπτικό σύστημα ώστε να μην ανεβαίνει το φαγητό προς τα πάνω. Αύριο θα πάω να το πάρω... θα το δοκιμάσω και θα σου πω αν κάνει δουλειά!:wink:

Μια χαρα θα πανε για όλες μας!!! Δεν ανησυχούμε! :)

5 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Αχ εγώ αργώ ακόμη..... Στις 29 εχω........ Μου φαίνεται πολυ μακριά..... 1 μήνα θα κλεισουμε μέχρι να τον ξαναδουμε...... Αντε να μ λέτε εσείς τα νεα σας για να βλέπω που βρίσκετε και το δικό μου το αστεράκι..... 

Επίσης βρήκα τέλειο αυτοκόλλητο για το δωμάτιο του..... Αλλά είναι στα 50 ευρώ.... Μήπως είναι πολλα??? Δεν εχω αποφασίσει ακόμα..... Και ο άντρας μου αποφάσισε διακοπές φέτος σε  airbnb...... 5 μέρες τέλος Ιουλίου?!!!!! Και όλα τα έξοδα μου φαίνονται πολλαααα.... Εχω αρκετές ελλείψεις ακόμα στα πραγματα του παιδιου!

Και γω στις 29 έχω! Να πάτε διακοπές! Θα έρθουν και τα πράγματα για το μωρό! 

11 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Πφφφφ πάλι το ίδιο έπαθα, εκεί που κοιμόμουν στο πλάι ανέβηκε το φαγητό με έπιασε βήχας κ έκανα λίγο εμετό... δε μ αρέσει αυτό το καινούριο σύμπτωμα!!!! Το στομάχι μου χάλια...

Περαστικά ρε συ! Μοιάζει με παλινδρομηση. Να ξαπλώνεις μετα απο 2ωρες αφού φας.. Και μενα τελευταία μου ανέβηκε υγρό από το στομάχι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Καλημέρα! Και εμείς ραντεβού στις 21 και περιμένουμε πώς και πώς! Πριν 1 μήνα περίπου ήμασταν 600 γραμμάρια μακάρι να έχει φτάσει το κιλό. Τουλάχιστον την αισθάνομαι και ησυχάζω κάπως αλλά και πάλι! Άντε περνάνε οι μέρες να δούμε τα μπεμπάκια μας ξανά!

Εμείς τελικά νομίζω ότι το δωματιάκι του ίσως το αφήσουμε για λίγο πιο μετά τη γέννα. Χωράει να βάλουμε κούνια στο δωμάτιό μας οπότε λέμε να ξεκινήσουμε έτσι. Μάλλον τα πολλά θα τα κάνουμε στην άδεια του Αυγούστου ελπιζω να μην είναι πολύ τελευταία στιγμή.. 

Μια χαρά είναι! Κι αφού το παιδί θα μπει στη κούνια θα είναι κάποιους μήνες μαζί σας!

Σιγά σιγά όλα θα γίνουν !:) 

 

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημερα!!!!!ναι ναι αυτό θα κάνω και θα σας στέλνω φωτο... Το αυτοκολλητο είναι  sleepy moon  με αστέρια και συννεφα.... Παρά πολυ ομορφοοοο!!!!! 

Να το πάρεις κ το αυτοκόλλητο!!! Κ εγώ είχα ενδοιασμούς για τα αυτοκόλλητα,σύνολο δώσαμε 40€, κ δεν το μετάνιωσα στιγμή!!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Το Δρακουλιασμα επέστρεψε, 3.30 η ώρα μάτι γαριδα κ όχι μόνο αυτό σήμερα σηκώθηκα κ έκανα κ επιδρομή κουζίνα γτ πεινούσα!!

@Irinoula86 να το πάρεις το αυτοκόλλητακι σου μωρεεε πάνω κάτω εκεί πάνε όλα εξαρτάται κ το μέγεθος βέβαια...

Κ να μην αγχώνεσαι για διακοπές, να πάτε κ να χαρείς έστω κ αν δεν μπεις θάλασσα, είναι οι τελευταίες διακοπές που είστε τα 2 σας, κ εγώ φέτος στον άντρα μου το άφησα τελείως free μόνο σε πλοίο του είπα να μην με βαλει...κ εμείς σπίτι κλείσαμε ολόκληρο μαζί με ένα άλλο ζευγάρι κ το παιδάκι τους.

καλημέρα κορίτσι μου!κ εγω ξυπνια από τις 4! σηκώθηκα και με ρωταει ο αντρας μου τι κάνεις????? πρόβες του λέωωωω γι αυτό που έρχεται!!!!!

εκει λοιπον που εκανα τις δουλιτσες μου αποφασίσα ότι και το αυτοκολλητακι θα πάρω και το παραγγείλα και διακοπουλες θα παω ακριβώς για αυτό το λόγο που αναφέρεις και εσυ....βεβαια θα πάμε τωρα τελος ιουλιου γτ μετα παλι ο αντρας μου παίρνει άδεια τέλος αυγούστου οπότε και η κοιλιά θα είναι πιο τεράστια!!!!!

Just now, Blossombaby είπε:

Καλημέρα! Και εμείς ραντεβού στις 21 και περιμένουμε πώς και πώς! Πριν 1 μήνα περίπου ήμασταν 600 γραμμάρια μακάρι να έχει φτάσει το κιλό. Τουλάχιστον την αισθάνομαι και ησυχάζω κάπως αλλά και πάλι! Άντε περνάνε οι μέρες να δούμε τα μπεμπάκια μας ξανά!

Εμείς τελικά νομίζω ότι το δωματιάκι του ίσως το αφήσουμε για λίγο πιο μετά τη γέννα. Χωράει να βάλουμε κούνια στο δωμάτιό μας οπότε λέμε να ξεκινήσουμε έτσι. Μάλλον τα πολλά θα τα κάνουμε στην άδεια του Αυγούστου ελπιζω να μην είναι πολύ τελευταία στιγμή.. 

οχι κ εγω τα πολλά τοτε θα τα κανω.... γτ βγαινω και σε αδεια οποτε τοτε θα ειναι η καταλληλη ευκαιρια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Είμαι για την καμπύλη εγώ... Το πραγματάκι δεν μου φάνηκε τόσο υπερβολικά απαίσιο :D Σαν σιρόπι από γαλακτομπούρεκο ήταν.

Κατά τα άλλα έχω μια ατονία και αναγουλα τώρα αλλά την παλεύω... 

  • Μου αρέσει 9
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Είμαι για την καμπύλη εγώ... Το πραγματάκι δεν μου φάνηκε τόσο υπερβολικά απαίσιο :D Σαν σιρόπι από γαλακτομπούρεκο ήταν.

Κατά τα άλλα έχω μια ατονία και αναγουλα τώρα αλλά την παλεύω... 

καλή επιτυχία κορίτσι μου!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...