Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Τώρα μπορώ να πω ότι κοιμάμαι σχετικά καλά! Από 10.30 με 11.00 που ξαπλώνω με τον μικρό αποκοιμιεμαι κι εγώ ως τις 12! Μετά πάω κρεβάτι ή καναπέ κ πάλι απόκοιμιεμαι συνήθως μέχρι να με ξυπνήσει με το κλασικό παράπονο: μαμααααααααααααα, αχαχαχαχ. Το μετά είναι αβέβαιο...μπορεί να ξεραθώ μαζί του μέχρι το πρωί ή να κάνω το φάντασμα μέχρι το πρωί...ευτυχώς συνήθως το 1ο. Εσείς πως πάτε με το κρεβάτι? Ο δικός μ συνήθως με ψάχνει κάποια στιγμή, πάω πάλι, με κρατάει αγκαλιά για σιγουριά κ κοιμάται αμέσως, μετά ψάχνω πάλι πως θα φύγω σιγά σιγά... ελπίζω να χαλαρώσει αλλά δύσκολο!

Πολύ καλά!! Κοιμάται αγκαλίτσα με μένα στο δικό μας κ μετά από λίγο τον μεταφέρουμε. Μπορεί να νιαουρισει λίγο μια φορά τη νύχτα,ηρεμεί όμως με το που πάει κάποιος εκεί κ ξανακοιμαται. Συνήθως όμως το πάει σερι μέχρι το πρωι, ερχεται στο κρεβάτι να με ξυπνήσει κ μένα!

Νομίζω του αρέσει πολύ που δεν έχει τα κάγκελα γύρω του! Γενικά το έχει πάρει με πολύ καλό μάτι. Στη κούνια του την έσπαγαν τα κάγκελα παρά πολύ.

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Γεια σας κορίτσια μου! Καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες καμπύλες ζαχάρου που έχουν μείνει! Εγώ έκλεισα να επαναλάβω το glucose test τη Δευτέρα που μας έρχεται. 

 

Just now, Renez said:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Μόλις ξύπνησα κ από τον σημερινό μου λιθαργο εγώ..

Δε ξέρω τι έχω πάθει κ εχθές σας είπα 11:30 έφυγα από τη δουλειά κ κοιμήθηκα 2-3 ώρες το μεσημέρι πτώμα κ σήμερα παλι 11:30 και κοιμήθηκα 3,5 ώρες σερί....!!!!

Νιώθω τοοοσο κουρασμένη ξαφνικά!! Ποιος.εγω?! Που δούλευα μέχρι προχθές 7ωρα κ γυρναγα σπίτι έκανα άλλο ένα 2 ωρο δουλειές κ μαγείρεμα κ μετά βέβαια ξεραινομουν.. 

Λέτε τώρα που μπήκα στον 7ο να μου βγαίνει συσορρευμενη όλη η κούραση???-_-

Υγ: 1. Εγώ όπως σας είπα με κρέμες κτλ έχω πάρει ποικιλία ότι διάβασα καλύτερο στο κάθε τομέα κ μου κάνε κ Κλιφ οφ κοουρζ.. πήρα mustela 123 και εγώ για κωλι, frezyderm την απλη κρεμουλα για όλο το σωματακι κ μια για κολικούς (ε για παν ενδεχόμενο:P) και sudocream για δύσκολες καταστάσεις(εγώ έχω κ κληρονομικη ατοπικη δερματίτιδα κ με έχει βοηθήσει πολύ οπότε λέω κάτσε μήπως έχει κάνα θέμα κ ο μπέμπης μου...

2. Σε μαγαζιά με βρεφικά μόνο πρεναταλ πήγα κ οηραε αφορμή κάτι φορμακια που είχε πάρει η μαμά μου κ τα άλλαξα κ Μ άρεσαν όλα πολύ!! Τα υπόλοιπα τα έχω πάρει από hnm internet και Mothercare μια χαρά απαλά όλα αλλά ως τώρα έχω βρει μόνο λεπτά..αναμένω να δω τι θα στείλε επιτέλους η κουνιάδα να ψαχτω κ για κάνα βελουτε σιγά σιγά πιο χειμωνιάτικο..

Άσε, κι εγώ έτσι χθες... με πήρε ο ύπνος στις 3 το μεσημέρι και ξύπνησα μετά τις 6, δε μπορούσα να σηκωθώ! Πρέπει να με επηρεάζει πολύ η ζέστη, λίγο να βγω έξω ή να με δει ο ήλιος μετά είμαι σαν ζαβλακωμένη. :unsure:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Έλα ρε συ! Τι μου θύμησες! Στην 1η μ εγκυμοσύνη είχα αϋπνίες φοβερές από τη 1η μέρα ως τη τελευταία...σχεδόν κάθε βράδυ έβαζα πληντυριο...και τα απλωνα κιόλας! 2- 4 στάνταρ ...μετά έβαζα και 2ο...Η μουρλη της γειτονιάς!!!

Αμα συνεχίσω έτσι , με βλέπω να το κάνω και εγώ, αλλά λέω άσε μην τυχόν κ με πάρει ο ύπνος και μετά ποιος απλώνει ρούχα 7 το πρωί???

@Anastasia05 να ξέρεις το έκανα ΄ήδη πετάχτηκα απέναντι από το γραφείο, και πήρα ένα σεντονάκι λίκνου κ μια πικέ κούνιας και για να συγκλονιστεί η @Renez κουβερτούλα έιναι γκρι!!! σοκ!!!!!κάθισα βέβαια μισή ώρα και την κοίταζα και έλεγα να την πάρω η θα προσβληθεί η κόρη μου που πήρα γκρι??:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Πολύ καλά!! Κοιμάται αγκαλίτσα με μένα στο δικό μας κ μετά από λίγο τον μεταφέρουμε. Μπορεί να νιαουρισει λίγο μια φορά τη νύχτα,ηρεμεί όμως με το που πάει κάποιος εκεί κ ξανακοιμαται. Συνήθως όμως το πάει σερι μέχρι το πρωι, ερχεται στο κρεβάτι να με ξυπνήσει κ μένα!

Νομίζω του αρέσει πολύ που δεν έχει τα κάγκελα γύρω του! Γενικά το έχει πάρει με πολύ καλό μάτι. Στη κούνια του την έσπαγαν τα κάγκελα παρά πολύ.

Πολύ πιθανό να του την έσπαγαν τα κάγκελα που λες, κι εγώ όταν ήμουν μικρή στην κούνια το είχα αυτό το πρόβλημα. Το πιστεύεις ότι ακόμα το θυμάμαι? Την κούνια μου την είχαν στο δωμάτιο που κοιμόταν ο παππούς και η γιαγιά μου και θυμάμαι να τους φωνάζω το βράδυ "βγάλτε με από εδώ, θα σκάσω"! Η γιαγιά μου ακόμα μου το λέει όταν θυμάται ιστορίες από παλιά!

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αμα συνεχίσω έτσι , με βλέπω να το κάνω και εγώ, αλλά λέω άσε μην τυχόν κ με πάρει ο ύπνος και μετά ποιος απλώνει ρούχα 7 το πρωί???

@Anastasia05 να ξέρεις το έκανα ΄ήδη πετάχτηκα απέναντι από το γραφείο, και πήρα ένα σεντονάκι λίκνου κ μια πικέ κούνιας και για να συγκλονιστεί η @Renez κουβερτούλα έιναι γκρι!!! σοκ!!!!!κάθισα βέβαια μισή ώρα και την κοίταζα και έλεγα να την πάρω η θα προσβληθεί η κόρη μου που πήρα γκρι??:lol:

Ωραίο το γκρι,πάει τέλεια με ροζ:tongue:

Just now, Eva137 είπε:

Πολύ πιθανό να του την έσπαγαν τα κάγκελα που λες, κι εγώ όταν ήμουν μικρή στην κούνια το είχα αυτό το πρόβλημα. Το πιστεύεις ότι ακόμα το θυμάμαι? Την κούνια μου την είχαν στο δωμάτιο που κοιμόταν ο παππούς και η γιαγιά μου και θυμάμαι να τους φωνάζω το βράδυ "βγάλτε με από εδώ, θα σκάσω"! Η γιαγιά μου ακόμα μου το λέει όταν θυμάται ιστορίες από παλιά!

Το πιστεύω ότι το θυμάσαι γιατί θυαμαμαι κι εγώ διαφορά από πολύ μικρή ηλικία! Ειδικά κάτι τέτοιο που σε ενοχλούσε τόσο πολύ!

Και πολύ τον άφησα στην κούνια! Αλλά είναι από αυτές που δεν φεύγει το πλαινο κάγκελο.. είδα όμως ότι φέτος βγάλανε την ίδια κούνια με τη δική μας άλλα να βγαίνει το ένα πλαϊνό. Αν ξαναεπαιρνα κούνια,τέτοια θα έπαιρνα!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@EugenJen κ εγώ έτσι νιώθω φίλη ότι το έχουμε κουράσει πολύ με τα λευκά ήδη! Το ψάχνουμε λες κ θα πάρουμε οικόπεδο...

@Eva137 ξέχασα να σου απαντήσω χθες για το σπίτι... είχες πολλά positive vibes και βρήκατε!!! Όλα καλά θα πάνε να βολευτείτε να έρθει ο Γιοκας σου..:wub:

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ωραίο το γκρι,πάει τέλεια με ροζ:tongue:

Το πιστεύω ότι το θυμάσαι γιατί θυαμαμαι κι εγώ διαφορά από πολύ μικρή ηλικία! Ειδικά κάτι τέτοιο που σε ενοχλούσε τόσο πολύ!

Και πολύ τον άφησα στην κούνια! Αλλά είναι από αυτές που δεν φεύγει το πλαινο κάγκελο.. είδα όμως ότι φέτος βγάλανε την ίδια κούνια με τη δική μας άλλα να βγαίνει το ένα πλαϊνό. Αν ξαναεπαιρνα κούνια,τέτοια θα έπαιρνα!!

αυτό σκέφτηκα κ εγώ , σε ένα δωμάτιο κουφέτο ας πάρουμε και κάτι γκρι να σπάσει, έχω αρχίσει να συμφωνώ με τον άντρα μου τελικά που έβαψε τον τοίχο άσπρο, αλλά μεταξύ μας αυτα ετσί??μην του πείτε τίποτα!!

@Jasmine@ πραγματικά όμως , δηλαδή που να φτάσει η στιγμή να αποφασίσουμε κάτι πιο σοβαρό

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

αυτό σκέφτηκα κ εγώ , σε ένα δωμάτιο κουφέτο ας πάρουμε και κάτι γκρι να σπάσει, έχω αρχίσει να συμφωνώ με τον άντρα μου τελικά που έβαψε τον τοίχο άσπρο, αλλά μεταξύ μας αυτα ετσί??μην του πείτε τίποτα!!

@Jasmine@ πραγματικά όμως , δηλαδή που να φτάσει η στιγμή να αποφασίσουμε κάτι πιο σοβαρό

Καλε εμένα μου είπε μια φίλη μου σήμερα στο νοσοκομείο να μην πάρω σεντόνια κούνιας αλλά λίκνου ή μεγάλες πάνες! Ε πανικοβλήθηκα...

επισης ας μου πει κάποια τι είναι η πάνα χασε;;;;

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλε εμένα μου είπε μια φίλη μου σήμερα στο νοσοκομείο να μην πάρω σεντόνια κούνιας αλλά λίκνου ή μεγάλες πάνες! Ε πανικοβλήθηκα...

επισης ας μου πει κάποια τι είναι η πάνα χασε;;;;

Ναι βρε δεν έχουμε πει για τις πανες-σεντονακια ή αλλιώς πάνες χάσε ??όλα τα ίδια είναι,βαμβακερά σεντονακια αγκαλιας που μπαίνουν κ στο λίκνο! Είναι αυτές που τις χρησιμοποιούμε παντού! 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι βρε δεν έχουμε πει για τις πανες-σεντονακια ή αλλιώς πάνες χάσε ??όλα τα ίδια είναι,βαμβακερά σεντονακια αγκαλιας που μπαίνουν κ στο λίκνο! Είναι αυτές που τις χρησιμοποιούμε παντού! 

 

Ρε μπερδεύτηκα στο site γιατί τις γράφει πάνες χασε, πάνες φανελένιες, πάνες μουσελίνα... τι να κάνω η νέα μάνα; 

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε μπερδεύτηκα στο site γιατί τις γράφει πάνες χασε, πάνες φανελένιες, πάνες μουσελίνα... τι να κάνω η νέα μάνα; 

Δίκιο έχεις! Οι φανελενιες είναι οι πιο χοντρές,για τον χειμώνα το απλώνεις  κ ξαπλώνει εκει να μείνει πιο ζεστουλι!! Απο μουσελίνα πιο λεπτές,μπορείς να το σκεπάσεις καλοκαίρι,εγώ με αυτο σκεπαζομουν στον θηλασμό είχα συνέχεια μαζι!! Κ οι χάσε είναι το κλασικό βαμβακερο σεντονακι,που πραγματικά μπαίνει παντού.

Τέλος του μήνα θα πέσει τεστ εφ όλης της υλης

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δίκιο έχεις! Οι φανελενιες είναι οι πιο χοντρές,για τον χειμώνα το απλώνεις  κ ξαπλώνει εκει να μείνει πιο ζεστουλι!! Απο μουσελίνα πιο λεπτές,μπορείς να το σκεπάσεις καλοκαίρι,εγώ με αυτο σκεπαζομουν στον θηλασμό είχα συνέχεια μαζι!! Κ οι χάσε είναι το κλασικό βαμβακερο σεντονακι,που πραγματικά μπαίνει παντού.

Τέλος του μήνα θα πέσει τεστ εφ όλης της υλης

Χαχαχαχαχαχ ναι ναι γιατί μας βλέπω να μένουμε στην ίδια τάξη! Όλο κ κάτι ανακαλύπτω... δλδ μια πάνα απλή-χασε με ένα σεντόνι λίκνου μπορεί να είναι κ το ίδιο! Σωστά;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχαχαχ ναι ναι γιατί μας βλέπω να μένουμε στην ίδια τάξη! Όλο κ κάτι ανακαλύπτω... δλδ μια πάνα απλή-χασε με ένα σεντόνι λίκνου μπορεί να είναι κ το ίδιο! Σωστά;

Ναι!!!!

Μπορεί βέβαια να κάνω κ λάθος, αλλά έτσι το ξέρω!!:mrgreen:

Ίσως να διαφέρουν στις διαστάσεις, αλλά είναι το ίδιο!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι είναι σε άλλες διαστάσεις!

Εγώ θα πάρω τις πάνες που είναι 110 *80 περίπου για λίκνο ,καρότσι κ για να τις βάζω πάνω μου να ακουμπαει το μωρό μην ακουμπάει στα ρούχα μας κ μετά θα πάρω κούνιας...κ τέλος.100 διαστάσεις κ ποιότητες για να μας κάνουν το μυαλό πουρέ!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...