Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

καλημερα κοριτσι μου, ρωτα τον ενδοκρινολογο σου για τα ορια της καμπυλης γιατι στην κυηση διαφερουν και τα μικροβιολογικα εχουν το καθενα τα δικα του. Αν θυμαμαι καλα στην 1η ωρα ειναι 150, στο λεω γιατι εγω με 158 ειχα διαβητη κυησης κι εκανα μετρησεις και διατροφη, διοτι εστω και μια εκ των τριων τιμων να ειναι στα ανωτερα φυσιολογικα η και πιο πανω, θεωρειται διαβητης. συμβουλη μου να ρωτησεις καλυτερα τον ενδοκρινολογο που ειναι κι ειδικοτητα του.

Κ εγώ στην πρώτη ώρα είχα 159 και το όριο ήταν 170. Οι άλλες τιμές ήταν η πρώτη 75 κ η τελευταία 90... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά! 

@Renez κ έχω το απόγευμα μετά από καιρό οδήγηση μια ώρα προς το βουνό που είναι το χωριό του άντρα. Ο άντρας θα πάρει το άλλο μας αμάξι να το αφήσει πανω... Σε ευθεία δεν έχω άγχος αλλά τώρα με στροφές,  γκάζι φρένο όλη την ώρα ελπίζω κάποια στιγμή να φτάσω κ να μην με κουρασει...Θα κάνω κ μια στάση να φτιάξω κ να νύχια μου όμως:-D

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Κ εγώ στην πρώτη ώρα είχα 159 και το όριο ήταν 170. Οι άλλες τιμές ήταν η πρώτη 75 κ η τελευταία 90... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά! 

@Renez κ έχω το απόγευμα μετά από καιρό οδήγηση μια ώρα προς το βουνό που είναι το χωριό του άντρα. Ο άντρας θα πάρει το άλλο μας αμάξι να το αφήσει πανω... Σε ευθεία δεν έχω άγχος αλλά τώρα με στροφές,  γκάζι φρένο όλη την ώρα ελπίζω κάποια στιγμή να φτάσω κ να μην με κουρασει...Θα κάνω κ μια στάση να φτιάξω κ να νύχια μου όμως:-D

Χαχχαχα ε πιστεύω η στάση αυτή φίλη θα είναι σωτηρια κ για να μην πιαστείς τόσο αλλά και στη ψυχολογια σου κυρίως χεχεχε

Τι χρωματακι λες? Εγώ όλο θέλω ιδέες για νύχια κ πάντα καταλήγω σε κόκκινο ή μπορντό (αναλόγως την εποχή) γαλλικό κ κάνα ανοιχτο πολύ ροζ κουφετι/μπεζ/λευκό.. τόση ποικιλία.. Α! Το χειμώνα κάνω κ κάνα γκρι ποντίκι στο τσακιρ κέφι!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Aν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις παπλωματοθήκη οκ, αλλιώς μίλα με σκρουτζ να στο αλλάξουν!!Αλλά αποτι βλέπω σε ψησαν οι σουσουραδες να το κρατήσεις!!

@Renez σήμερα λοιπόν μου ζήτηθηκε να δουλέψω μέχρι 05/08 , στην ουσία 3 μέρες παραπάνω απότι υπολόγιζα, και μετά τις 21 που γυρίζω από διακοπές να κάνω πολύ συγκεκριμένους πελάτες που θέλουν μόνο εμένα από το σπίτι μου και τέλος...είπα οκ( @Jasmine@  κάνε οτι δεν το είδες!  ) αφού θα δουλεύω από σπίτι ας δω την θετική πλευρά, οτι θα πληρωθώ και για Αυγουστο!!

Μια χαρά τζεν θα χαλαρώσεις πάντως κ δεν θα έχεις πηγαινε-έλα! 

@Renez άσε πολύ φοβία έχω με την οδήγηση...νομιζω ότι όλοι θα πέσουν πάνω μου...ετσι γίνομαι κι εγώ επικίνδυνη! Το αποφεύγω! Στο 1ο ήμουν πολύ αερατη, τώρα δεν ξέρω τι με έπιασε!

@marianna1986 ήρεμα κ προσεχτικά, μην έχεις κ το παιδί μέσα κ σε αποσυντονιζει η κουβέντα! Αλλά αφού θα φτιάξεις κ νυχακι θα έχεις άλλο mood φιλη!!!

Κοίταξα τις τιμές online κ τα όρια ήταν αυτά που είδα κ είμαι σε όλα πιο κάτω,κοίταξα κ στου 1ου μ τις εξετάσεις, περίπου ίδιες. Φυσικά κ θα ρωτησω αλλά μάλλον οκ είναι!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μια χαρά μαναρακι μου,δεν είναι κάτι 2 εβδομαδες έμειναν αλλά απ' ότι σ ακουω αντέχεις κ εσύ εισαι στην κατηγορία μας "σκυλί" οπότε δε σε φοβάμαι:)

 

Κ μετά από το σπίτι νομίζω θα είναι ότι καλύτερο..στην ασφάλεια σου,τη δροσιά σου κ τη καναπεδαρα σου!! Εγώ το βρίσκω σούπερ ειλικρινά!!

Με το αμάξι μόνο να προσέχετε ρε κορίτσια μου όσες ακόμη οδηφειται..ακουγα πάλι στις ειδήσεις τι χαμός γίνεται από ατυχήματα κ μλκιες..σας σκέφτομαι να ξέρετε!!

Ναι καλέ, εδω αντέχω τα 12ωρα με την κοιλιά τούρλα, οι 3-4 ωρίτσες από το σπίτι μου θα με χαλάσουν??Άσε που παίζει κ να φύγω στο εξοχικό και να δουλεύω από εκεί!!!

@marianna1986 Κορίτσι μου προσεχτικά και τσούκου τσούκου!!μια χαρά και η ενδιάμεση στάση!!!

Just now, Christinα είπε:

Μια χαρά τζεν θα χαλαρώσεις πάντως κ δεν θα έχεις πηγαινε-έλα! 

@Renez άσε πολύ φοβία έχω με την οδήγηση...νομιζω ότι όλοι θα πέσουν πάνω μου...ετσι γίνομαι κι εγώ επικίνδυνη! Το αποφεύγω! Στο 1ο ήμουν πολύ αερατη, τώρα δεν ξέρω τι με έπιασε!

@marianna1986 ήρεμα κ προσεχτικά, μην έχεις κ το παιδί μέσα κ σε αποσυντονιζει η κουβέντα! Αλλά αφού θα φτιάξεις κ νυχακι θα έχεις άλλο mood φιλη!!!

Κοίταξα τις τιμές online κ τα όρια ήταν αυτά που είδα κ είμαι σε όλα πιο κάτω,κοίταξα κ στου 1ου μ τις εξετάσεις, περίπου ίδιες. Φυσικά κ θα ρωτησω αλλά μάλλον οκ είναι!

μωρέ το γραφείο είναι πολύ κοντά στο σπίτι, 5 λεπτά με αμαξι, απλά το θέμα είναι οτι ΄'αμα με βλεπουν οι πελάτες έρχονται κατευθείαν σε έμενα και με καθυστερούν, οπότε σπιτάκι με ησυχία. και θα τα ξεπετάω και πολύ πιο γρήγορα!!

 

ΡΕ ΤΣΟΥΠΡΕΣΣΣΣ κανα βιβλιάράκι έχει να μου προτείνει καμία για τις διακοπούλες??


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λατρεύω τα νύχια! Θα ήταν η 2η επαγγελματική μου επιλογή!

Καλοκαιράκι θέλω παλ χρώματα, ροζ,λιλά, γαλάζιο,κ γαλλικό all time classic! Θέλω να φαίνονται καθαρά κ περιποιημένα! 

Και να φανταστείτε δεν τα έχω φτιάξει καθολου στην εγκυμοσύνη...κ έχω τη ξαδέρφη μ που κάνει αυτή τη δουλειά. Δεν θέλω κ μετά τόσο φάρμακο για να τα βγάλω, λέω άσε κ η μικρή μου λέει άσε μη σου κάνω καμμία πληγουλα κ μολυνθεί τώρα που είσαι πιο ευάλωτη! Το άφησα, δεν πειράζει! Και μαλλί πριν γεννήσω θα βάψω λέω...δεν είναι λευκά, 3 φορές τα έχω βάψει σύνολο!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Aν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις παπλωματοθήκη οκ, αλλιώς μίλα με σκρουτζ να στο αλλάξουν!!Αλλά αποτι βλέπω σε ψησαν οι σουσουραδες να το κρατήσεις!!

@Renez σήμερα λοιπόν μου ζήτηθηκε να δουλέψω μέχρι 05/08 , στην ουσία 3 μέρες παραπάνω απότι υπολόγιζα, και μετά τις 21 που γυρίζω από διακοπές να κάνω πολύ συγκεκριμένους πελάτες που θέλουν μόνο εμένα από το σπίτι μου και τέλος...είπα οκ( @Jasmine@  κάνε οτι δεν το είδες!  ) αφού θα δουλεύω από σπίτι ας δω την θετική πλευρά, οτι θα πληρωθώ και για Αυγουστο!!

 

Just now, Renez είπε:

Αχχ πουλάκι μου κ εσύ..

Ευτυχώς όταν κοιμήθηκα μου πέρασε κ η μέση κ η κοιλίτσα που ήταν σαν πόνοι περιόδου..έτσι πονούσα μέχρι τον 4ο περίπου κ τότε είχα ρωτήσει τον dr κ είπε πως είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα οπότε καθησύχασα τον εαυτό μου σκεπτόμενη αυτο:D κ μάλλον αυτό θα είναι πάλι ρε εδώ έχουμε πλέον ολόκληρα μωρσ μέσα μας:x

Γαμωτο πες της κ εγώ ήθελα να σε στηρίξω μωρεεεε:P

Κ εγώ πιστεύω μια χαρά είναι κοριτσαρα μου τα αποτελέσματα άντε να σου πει να προσέχεις λιγο..

Κ εγώ σήμερα έφυγα στις 12 πάλι..όλη τη βδομάδα μέχρι 1:30 εκατσα Μαξ..πάει το 2+..

Παρότι έχουμε πλέον δροσιά κ air condition δεν αντέχω την ορθοστασία πάνω από τις 4-5 ώρες οπότε χαιρετώ..

Χαχαχα μανάδες η καλύτερη αναμετάδοση:D

 

Βρήκε ευκαιρία παιδιά!! 

Να μην το κρατήσεις κυρία μου(καλά εσύ θα το έχεις ανοίξει βέβαια ήδη πιθανόν κ να πλένεται τωρα:P..) τεσπα..

Τσάμπα έξοδο!!!! Τουλάχιστον ισοφαρίζει με τα λεφτά που εξοικονομισες με τη κεραλοιφη από τις κρέμες..:D

Λοιπόν πήρα το ίδιο το κατάστημα τηλέφωνο, ήταν στην Πάτρα τελικά, τους εξήγησα τι έγινε κ ότι μπορώ να περάσω από βδομάδα να πάρω και το σετ με τα σεντόνια αφού έγινε λάθος κ να κρατησω κ την παπλωματωθηκη και να πληρώσω κ τη διαφορά! Μου είπαν οκ, κ μετά από μισή ώρα με πήραν μου είπα ότι έχει εξαντληθεί τό σετ με τα σεντόνια κ γι αυτό η υπάλληλος μπερδεύτηκε κ έβαλε την παπλωματωθηκη. Να κρατησω την παπλωματωθηκη χωρίς να πληρώσω διαφορά κ μου ζήτησαν συγνώμη κ με ευχαρίστησαν που δεν μίλησα με σκρουτζ... εγώ πάντως ντράπηκα κ την άλλη εβδομάδα ια πάω η ίδια να ψωνισω κάμια πετσέτα κ ένα σετ σεντόνια! Αυτά...

αχ τζενακι μου ξέρεις τι φοβάμαι... ότι θα γεννάς κ θα σε παίρνουν οι πελάτες αφού δε μπορεί να τους εξυπηρετήσει άλλος! Κ θα λες στον πελάτη πάρτε με σε μισή ώρα γιατί θηλάζω...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι καλέ, εδω αντέχω τα 12ωρα με την κοιλιά τούρλα, οι 3-4 ωρίτσες από το σπίτι μου θα με χαλάσουν??Άσε που παίζει κ να φύγω στο εξοχικό και να δουλεύω από εκεί!!!

@marianna1986 Κορίτσι μου προσεχτικά και τσούκου τσούκου!!μια χαρά και η ενδιάμεση στάση!!!

μωρέ το γραφείο είναι πολύ κοντά στο σπίτι, 5 λεπτά με αμαξι, απλά το θέμα είναι οτι ΄'αμα με βλεπουν οι πελάτες έρχονται κατευθείαν σε έμενα και με καθυστερούν, οπότε σπιτάκι με ησυχία. και θα τα ξεπετάω και πολύ πιο γρήγορα!!

 

ΡΕ ΤΣΟΥΠΡΕΣΣΣΣ κανα βιβλιάράκι έχει να μου προτείνει καμία για τις διακοπούλες??

Από βιβλία μόνο κλασσική γνωρίζω, αυτά τα καινούργια best seller τα διαβάζει η πεθερά μου κ της τα παίρνω αλλά δεν θυμάμαι τίτλους! Κάτι με Σμύρνη κ πόντο κ Κωνσταντινούπολη της άρεσαν,είναι κ επίκαιρα! Ψυχοπλακοτικα όμως! Να φανταστώ κάτι ελαφρύ θες έτσι???


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαχχαχα ε πιστεύω η στάση αυτή φίλη θα είναι σωτηρια κ για να μην πιαστείς τόσο αλλά και στη ψυχολογια σου κυρίως χεχεχε

Τι χρωματακι λες? Εγώ όλο θέλω ιδέες για νύχια κ πάντα καταλήγω σε κόκκινο ή μπορντό (αναλόγως την εποχή) γαλλικό κ κάνα ανοιχτο πολύ ροζ κουφετι/μπεζ/λευκό.. τόση ποικιλία.. Α! Το χειμώνα κάνω κ κάνα γκρι ποντίκι στο τσακιρ κέφι!!

Δεν έχω σκεφτεί χρώμα, σίγουρα κάνα χτυπητό καλοκαιρινό θα κάνω αλλά αυτά πάνε και με μαύρισμα κ εγώ είμαι άσπρη... Θα μου ανοίξει το νυχοβιβλίο της και θα διαλεξω! Εν τω μεταξύ μου είπαν πως όταν πάμε για γέννα τα νύχια μας δεν θα πρέπει να έχουν μανο επάνω γιατί κάτι βάζουν στα δαχτυλα για να μετρανε:unsure:. Αν κάποια ξέρει σίγουρα ας μας πει μην πάμε εκεινη την ώρα και ψάχνουμε για τροχό!

@Christinα και εγώ τα ίδια κοίταξα στο ίντερνετ κ λένε 180 το όριο πρώτης ώρα, όμως κάπου είδα ότι για εγκυμοσύνη είναι το 140... Είπα στη μάνα μου να ρωτήσει για σίγουρα μια φίλη της ενδοκρινολόγο...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι καλέ, εδω αντέχω τα 12ωρα με την κοιλιά τούρλα, οι 3-4 ωρίτσες από το σπίτι μου θα με χαλάσουν??Άσε που παίζει κ να φύγω στο εξοχικό και να δουλεύω από εκεί!!!

@marianna1986 Κορίτσι μου προσεχτικά και τσούκου τσούκου!!μια χαρά και η ενδιάμεση στάση!!!

μωρέ το γραφείο είναι πολύ κοντά στο σπίτι, 5 λεπτά με αμαξι, απλά το θέμα είναι οτι ΄'αμα με βλεπουν οι πελάτες έρχονται κατευθείαν σε έμενα και με καθυστερούν, οπότε σπιτάκι με ησυχία. και θα τα ξεπετάω και πολύ πιο γρήγορα!!

 

ΡΕ ΤΣΟΥΠΡΕΣΣΣΣ κανα βιβλιάράκι έχει να μου προτείνει καμία για τις διακοπούλες??

Τελευταίο διάβασα του Ντοστογιέφσκι τους αδελφούς Καραμαζώφ! Υπέροχο!!! 

Αν το θες για χαλαρά( κι όχι να προβληματιστει όλη σου η ύπαρξη) ίσως κάποιο του Nesbo(αστυνομικό) ή του Fitzek(θρίλερ)

Άλλο στυλ είναι οι 'συντομες απαντήσεις στα μεγάλα ερωτηματα' του Steven Hawking(αν θες λίγο να καεις αλλά όχι να τσουρουφλιστεις)

Κι αν θες κάτι για γονείς :το βιβλιο που θα ήθελες να είχαν διαβάσει οι γονείς σου!'

Για τέλος θα σου πω ένα από τα αγαπημένα μου ΕΒΕΡ '100 χρόνια μοναξιά!':x

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Δεν έχω σκεφτεί χρώμα, σίγουρα κάνα χτυπητό καλοκαιρινό θα κάνω αλλά αυτά πάνε και με μαύρισμα κ εγώ είμαι άσπρη... Θα μου ανοίξει το νυχοβιβλίο της και θα διαλεξω! Εν τω μεταξύ μου είπαν πως όταν πάμε για γέννα τα νύχια μας δεν θα πρέπει να έχουν μανο επάνω γιατί κάτι βάζουν στα δαχτυλα για να μετρανε:unsure:. Αν κάποια ξέρει σίγουρα ας μας πει μην πάμε εκεινη την ώρα και ψάχνουμε για τροχό!

@Christinα και εγώ τα ίδια κοίταξα στο ίντερνετ κ λένε 180 το όριο πρώτης ώρα, όμως κάπου είδα ότι για εγκυμοσύνη είναι το 140... Είπα στη μάνα μου να ρωτήσει για σίγουρα μια φίλη της ενδοκρινολόγο...

Αυτό το 140 κατάλαβα ότι είναι αν έχεις και κάνεις δίαιτα κ μετρήσεις! Παντως πες μου κι εμένα αν μάθεις γτ από Δευτέρα θα τα δει ο γιατρός κ με αγχώνει!

Καρπούζι με κουκουτσακια στο μεγάλο κάνε το νύχι!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Δεν έχω σκεφτεί χρώμα, σίγουρα κάνα χτυπητό καλοκαιρινό θα κάνω αλλά αυτά πάνε και με μαύρισμα κ εγώ είμαι άσπρη... Θα μου ανοίξει το νυχοβιβλίο της και θα διαλεξω! Εν τω μεταξύ μου είπαν πως όταν πάμε για γέννα τα νύχια μας δεν θα πρέπει να έχουν μανο επάνω γιατί κάτι βάζουν στα δαχτυλα για να μετρανε:unsure:. Αν κάποια ξέρει σίγουρα ας μας πει μην πάμε εκεινη την ώρα και ψάχνουμε για τροχό!

@Christinα και εγώ τα ίδια κοίταξα στο ίντερνετ κ λένε 180 το όριο πρώτης ώρα, όμως κάπου είδα ότι για εγκυμοσύνη είναι το 140... Είπα στη μάνα μου να ρωτήσει για σίγουρα μια φίλη της ενδοκρινολόγο...

Ναι! όχι βαμμένα νυχακια στη γεννα!!! Θα στο πει κ ο γιατρός λογικά όταν πλησιάζει η ωρα

Ημιμόνιμο εγώ το αποφεύγω στην εγκυμοσύνη.. δεν ξέρω αν επιτρέπεται τόση χημεία .


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι καλέ, εδω αντέχω τα 12ωρα με την κοιλιά τούρλα, οι 3-4 ωρίτσες από το σπίτι μου θα με χαλάσουν??Άσε που παίζει κ να φύγω στο εξοχικό και να δουλεύω από εκεί!!!

@marianna1986 Κορίτσι μου προσεχτικά και τσούκου τσούκου!!μια χαρά και η ενδιάμεση στάση!!!

μωρέ το γραφείο είναι πολύ κοντά στο σπίτι, 5 λεπτά με αμαξι, απλά το θέμα είναι οτι ΄'αμα με βλεπουν οι πελάτες έρχονται κατευθείαν σε έμενα και με καθυστερούν, οπότε σπιτάκι με ησυχία. και θα τα ξεπετάω και πολύ πιο γρήγορα!!

 

ΡΕ ΤΣΟΥΠΡΕΣΣΣΣ κανα βιβλιάράκι έχει να μου προτείνει καμία για τις διακοπούλες??

Εγώ εδώ κ λίγο καιρο ξεκίνησα το "ζακέτα να πάρεις" του π.Ανδρεα Κονανου και είμαι κατενθουσιασμένη...

Αν θα ήθελες κάτι σχετικό με γονεϊκοτητα και ανάλαφρο,στο προτείνω φουλ

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι καλέ, εδω αντέχω τα 12ωρα με την κοιλιά τούρλα, οι 3-4 ωρίτσες από το σπίτι μου θα με χαλάσουν??Άσε που παίζει κ να φύγω στο εξοχικό και να δουλεύω από εκεί!!!

@marianna1986 Κορίτσι μου προσεχτικά και τσούκου τσούκου!!μια χαρά και η ενδιάμεση στάση!!!

μωρέ το γραφείο είναι πολύ κοντά στο σπίτι, 5 λεπτά με αμαξι, απλά το θέμα είναι οτι ΄'αμα με βλεπουν οι πελάτες έρχονται κατευθείαν σε έμενα και με καθυστερούν, οπότε σπιτάκι με ησυχία. και θα τα ξεπετάω και πολύ πιο γρήγορα!!

 

ΡΕ ΤΣΟΥΠΡΕΣΣΣΣ κανα βιβλιάράκι έχει να μου προτείνει καμία για τις διακοπούλες??

Δεν έχω διαβάσει όλα όσα γράφετε αλλά είδα που ρωτάς για βιβλία. Εδώ σου μιλάει βιβλιοφάγος. Πες μου τι κατηγορίες σε ενδιαφέρουν να σου πω! Μόνο που δεν ξέρω πολλά από βιβλία ψυχολογίας, αυτοβελτίωσης κτλ. Κυριως για λογοτεχνία. 

Just now, Anastasia05 είπε:

Τελευταίο διάβασα του Ντοστογιέφσκι τους αδελφούς Καραμαζώφ! Υπέροχο!!! 

Αν το θες για χαλαρά( κι όχι να προβληματιστει όλη σου η ύπαρξη) ίσως κάποιο του Nesbo(αστυνομικό) ή του Fitzek(θρίλερ)

Άλλο στυλ είναι οι 'συντομες απαντήσεις στα μεγάλα ερωτηματα' του Steven Hawking(αν θες λίγο να καεις αλλά όχι να τσουρουφλιστεις)

Κι αν θες κάτι για γονείς :το βιβλιο που θα ήθελες να είχαν διαβάσει οι γονείς σου!'

Για τέλος θα σου πω ένα από τα αγαπημένα μου ΕΒΕΡ '100 χρόνια μοναξιά!':x

Σε λένε και Αναστασια και κάηκα.. Σα να το είχα γράψει εγώ. Γιατί κι εγώ διαβασα πολύ πρόσφατα τους αδερφούς καραμαζωφ και λατρεύω τον Γκαμπριέλ Γκαρσια Μάρκες. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Λοιπόν πήρα το ίδιο το κατάστημα τηλέφωνο, ήταν στην Πάτρα τελικά, τους εξήγησα τι έγινε κ ότι μπορώ να περάσω από βδομάδα να πάρω και το σετ με τα σεντόνια αφού έγινε λάθος κ να κρατησω κ την παπλωματωθηκη και να πληρώσω κ τη διαφορά! Μου είπαν οκ, κ μετά από μισή ώρα με πήραν μου είπα ότι έχει εξαντληθεί τό σετ με τα σεντόνια κ γι αυτό η υπάλληλος μπερδεύτηκε κ έβαλε την παπλωματωθηκη. Να κρατησω την παπλωματωθηκη χωρίς να πληρώσω διαφορά κ μου ζήτησαν συγνώμη κ με ευχαρίστησαν που δεν μίλησα με σκρουτζ... εγώ πάντως ντράπηκα κ την άλλη εβδομάδα ια πάω η ίδια να ψωνισω κάμια πετσέτα κ ένα σετ σεντόνια! Αυτά...

αχ τζενακι μου ξέρεις τι φοβάμαι... ότι θα γεννάς κ θα σε παίρνουν οι πελάτες αφού δε μπορεί να τους εξυπηρετήσει άλλος! Κ θα λες στον πελάτη πάρτε με σε μισή ώρα γιατί θηλάζω...

αααααα την κονόμησες την παλωματοθήκη δλδ!!πολύ καλη αντιμετώπιση από το κατάστημα μπράβο τους, να τους γραψεις και κριτική!!

 

άστα να πάνε...ευτυχώς οι πελάτες δεν έχουν το τηλέφωνο μου,  μια φορά έκανα το λάθος ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!

Το χειρότερο είναι οτι με παίρνουν τώρα οι πελάτες κ μου λένε ποσο θα τους λείψω και ότι αφού Οκτώβρη γεννάω ε δεν θα έχω γυρίσει Δεκέμβρη???

και λέω συγνώμη αυτοί οι άνθρωποι για  τις δικές του γυναίκες , ή οι γυναίκες για τον εαυτό τους αυτό θα ήθελαν όταν γεννήσουν να γυρίσουν στον 3ο μηνα?

 

@Christinα @P.L.L. @Anastasia05  Λοιπόν κορίτσια δεν θέλω καθόλου έρωτες , αγάπες και τέτοια μελό εχω αφήσει πολλά βιβλία στην μέση γιατί με κούρασαν έτσι!!

λογοτεχνία θέλω, μου αρέσουν πολύ αυτά που εξιστορούνται ιστορικά γεγονότα μέσα απο ιστορίες ανθρώπων!!καθόλου ψυχολογικά και αυτοβελτίωσης, δεν θέλω να κάψω φλάντζες!!

 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αυτό το 140 κατάλαβα ότι είναι αν έχεις και κάνεις δίαιτα κ μετρήσεις! Παντως πες μου κι εμένα αν μάθεις γτ από Δευτέρα θα τα δει ο γιατρός κ με αγχώνει!

Καρπούζι με κουκουτσακια στο μεγάλο κάνε το νύχι!

Από οτι ειδα η ενδοκρινολογος μου εχει οριο το 140 στην 1η ωρα. Τωρα να ειναι τοσο αυστηρη;;;; Δεν ξερω κιολας...αλλα απο την αλλη δε νομιζω να μας εβαζε σε τετοια διαδικασια τοσους μηνες χωρις λογο..κι εχει κι απειρες εγκυους... Παντως στις μετρησεις με μηχανακι μια ώρα μεταγευματικα, το οριο στην κυηση ειναι 120 και νηστειας παραμενει 90 με 92.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...