Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

 

Tα εσωτερικά του καροτσιού δεν μπορείς να τα αφαιρέσεις κ να τα πλύνεις??

Για τα βιβλία τα κορίτσια με έχουν καλύψει! Νομίζω 100 χρόνια μοναξιάς,έρωτας στα χρόνια της χολέρας κ έγκλημα κα τιμωρία θα σου αρέσουν! Τα 2 πρώτα έχουν αγάπη μέσα αλλά όχι σαλιαρισματα!

Τα καρότσια κ τα στρωματακια του λικνου μπορείτε να τα ψεκασετε με πλανετ απολυμαντικό, σαν το ντετολ το σπρέι αλλά με πιο απαλό άρωμα είναι. Δεν ξεπλενονται αυτά κ τα κάνεις από μακρυά γτ αφήνουν λεκέ από κοντά. Θα φάει πλύσιμο το καρότσι μετά που θα του αλλάξει τα φωτα. Κουβέρτες κλ τα πλένουμε όπως τα ρουχαλάκια κ γενικά χωράνε στο πληντυριο όποτε τα πλένουμε τακτικά σε πρόγραμμα για μάλλινα ή σύντομο. 

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

 

Tα εσωτερικά του καροτσιού δεν μπορείς να τα αφαιρέσεις κ να τα πλύνεις??

Όλα βγαίνουν και είναι πλενομενα απλά σκέφτηκα ότι το λίκνο επειδή θα το έχω δίπλα μου στην κρεβατοκάμαρα,θα είμαι με πυτζάμες κι εγώ και το μωρό και γενικά θα υπάρχει περισσότερη τριβή καλό είναι να το φρεσκαρω!

Το καρότσι από την άλλη,το έχω στημένο ήδη οπότε μέχρι Οκτώβριο θα έχει παραεριστει...επίσης θα μπαίνει μέσα με τα ρουχακια εξόδου της και θα της έχω πάντα καθαρά σεντονακια και κουβερτουλες...άσε που πολύ σύντομα κάτι μου λέει ότι θα θελήσει πλύσιμο από λεκέδες κλπ...

Είναι και πιο μπελαλιδικο,με την άποψη ότι ίσως χάσει κι αυτή την τσιταρισμενη όψη του,την καινουργιλα βρε παιδί μου και δε θα θελα!:mrgreen:

  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Όλα βγαίνουν και είναι πλενομενα απλά σκέφτηκα ότι το λίκνο επειδή θα το έχω δίπλα μου στην κρεβατοκάμαρα,θα είμαι με πυτζάμες κι εγώ και το μωρό και γενικά θα υπάρχει περισσότερη τριβή καλό είναι να το φρεσκαρω!

Το καρότσι από την άλλη,το έχω στημένο ήδη οπότε μέχρι Οκτώβριο θα έχει παραεριστει...επίσης θα μπαίνει μέσα με τα ρουχακια εξόδου της και θα της έχω πάντα καθαρά σεντονακια και κουβερτουλες...άσε που πολύ σύντομα κάτι μου λέει ότι θα θελήσει πλύσιμο από λεκέδες κλπ...

Είναι και πιο μπελαλιδικο,με την άποψη ότι ίσως χάσει κι αυτή την τσιταρισμενη όψη του,την καινουργιλα βρε παιδί μου και δε θα θελα!:mrgreen:

Πιο καρότσι πήρες??? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hliolousti είπε:

Joolz day 3!

Έρωτας!το χω στημένο και το αγναντεύω κάθε μέρα!:tongue:

Πολύ μονδερνια το καρότσι σου έχω να πω!! Πολύ ωραίο, χρώμα;;;

Εντάξει μπορείς όπως είπε η Χριστίνα να το ψεκάσεις κ είσαι κομπλέ!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Σας διάβασα τώρα, κλασικά μόλις ξύπνησα! Καλά ειδικά απόψε ξύπνησα 4 φορές στον ύπνο μου, γιατί δεν μπορούσα να αναπνεύσω από την μύτη όπως πάντα, ξεραινόταν το στόμα μου και ήθελα να πίνω νερό. Ένα μπουκαλάκι κατέβασα έτσι... απορώ πώς δεν σηκώθηκα για τουαλέτα. Επίσης θυμήθηκα την αδερφή μου που μου είπε ότι από εδώ και πέρα δε θα βολεύομαι στο κρεβάτι με την κοιλούμπα, γιατί κάθε φορά που έστριβα να αλλάξω πλευρό ένιωθα το μεγάλο βάρος πια και ένιωθα την ανάγκη να κρατάω την κοιλιά μου για να την στηρίξω. Μια ομορφιά.. και είμαι ακόμα στην αρχή του τρίτου τριμήνου!:wacko:

 

6 hours ago, Renez said:

Καλημερουδιααα!!!

Πάει κορίτσια μου, όσο αντέξαμε αντέξαμε ο 7ος ήρθε να μας ισοπεδώσει χαχαχχα

Εν τέλη @EugenJen μέχρι πότε θα δουλεύεις..??

@Eva137 σε αυτό με τα προνόμια όντας Αμερικανός πολίτης έχεις απόλυτο δικιο!! Κ θα του λες μετά τις θυσίες τις μάνας με τους Αμερικανούς γιατρούς που δε σ' άφηναν να τον δεις!!!!

Αχ, οι θυσίες της μάνας ξεκινάνε από τόοοσο νωρίς!

 

4 hours ago, elenioz said:

Καλημέρα κορίτσια! 

Φτιάχνω ψαράκι με πατατοσαλάτα τώρα για μεσημεριανό! Εγώ νιώθω πολύ κομμένη τελευταία, σαν να θέλω όλο να κοιμάμαι, το κεφάλι φουλ βαρύ, δεν αναπνέω καθόλου καλά (μου έδωσε ένα σπρέι η γιατρός αλλά δεν κάνει τίποτα νμζ), η κοιλιά τα ίδια όπως πριν τρώω μια μπουκιά και νιώθω ότι θα εκραγεί. Και για την μέση που λέτε πονάει πλέον συνεχώς. Αλλά με κάνει μασάζ συνέχεια ο γλυκούλης ο ανδρούλης μου, δεν έχω παράπονο :mrgreen: Γενικά ένα σαράβαλο όπως όλες! 

@Christinα Τέλειαα! Από την στιγμή που είναι μέσα στις φυσιολογικές τιμές δεν έχεις να φοβάσαι κάτι! 

@Mariamaraki Τι όμορφα νέα! Μπραβοο! 

 

Κι εγώ δυσκολεύομαι στην αναπνοή μερικές φορές... περίεργη αίσθηση, σαν να μη μπορώ να πάρω βαθιές ανάσες και με πιάνει δυσφορία. Έχω παρατηρήσει ότι όταν με πιάνει αυτό με βοηθάει να ξαπλώνω στο πλάι για λίγο (σαν να φεύγει το βάρος της κοιλιάς μου από το στομάχι/διάφραγμα εκείνη την ώρα). Δοκίμασέ το κι εσύ μήπως σε βοηθήσει λίγο.

 

1 hour ago, Renez said:

Χαχχαχα ε πιστεύω η στάση αυτή φίλη θα είναι σωτηρια κ για να μην πιαστείς τόσο αλλά και στη ψυχολογια σου κυρίως χεχεχε

Τι χρωματακι λες? Εγώ όλο θέλω ιδέες για νύχια κ πάντα καταλήγω σε κόκκινο ή μπορντό (αναλόγως την εποχή) γαλλικό κ κάνα ανοιχτο πολύ ροζ κουφετι/μπεζ/λευκό.. τόση ποικιλία.. Α! Το χειμώνα κάνω κ κάνα γκρι ποντίκι στο τσακιρ κέφι!!

Α, εμένα το καλοκαίρι τα αγαπημένα μου χρώματα για νύχια είναι το κοραλλί και το βεραμάν/aqua/της μέντας! Ναι, μου αρέσουν τα έντονα χρώματα!:P Αν και δεν τα πολυβάφω γιατί βαριέμαι... από πέρσι νομίζω έχω να τα βάψω τα νύχια μου! Τον χειμώνα όμως, αν ασχοληθώ, προτιμώ τα πιο ήπια χρώματα... ή απλό γαλλικό, ή σάπιο μήλο, ή γκρι.

 

1 hour ago, EugenJen said:

Ναι καλέ, εδω αντέχω τα 12ωρα με την κοιλιά τούρλα, οι 3-4 ωρίτσες από το σπίτι μου θα με χαλάσουν??Άσε που παίζει κ να φύγω στο εξοχικό και να δουλεύω από εκεί!!!

@marianna1986 Κορίτσι μου προσεχτικά και τσούκου τσούκου!!μια χαρά και η ενδιάμεση στάση!!!

μωρέ το γραφείο είναι πολύ κοντά στο σπίτι, 5 λεπτά με αμαξι, απλά το θέμα είναι οτι ΄'αμα με βλεπουν οι πελάτες έρχονται κατευθείαν σε έμενα και με καθυστερούν, οπότε σπιτάκι με ησυχία. και θα τα ξεπετάω και πολύ πιο γρήγορα!!

 

ΡΕ ΤΣΟΥΠΡΕΣΣΣΣ κανα βιβλιάράκι έχει να μου προτείνει καμία για τις διακοπούλες??

Τί να σου κάνω μωρέ που δε θες ούτε αισθηματικά (θα είχα να σου προτείνω το "Έρωτας στις Κυκλάδες" και "Light of Paris" που διάβασα πρόσφατα και μου άρεσαν πολύ) ούτε επιμορφωτικά (μόλις παρήγγειλα το "The conscious parent" γιατί έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές και σκοπεύω να το διαβάσω μόλις τελειώσω με το διάβασμα για φροντίδα μωρού, θηλασμό κτλ.). Από πιο λογοτεχνικά/ιστορικά που να είναι και Ελληνικά, αν δεν τα έχεις διαβάσει ήδη, θα σου πρότεινα το "Οι μάγισσες της Σμύρνης", "Επιστροφή από τη λήθη", και "Το νησί" της Victoria Hislop (εντάξει αυτή είναι ξένη, αλλά από την γραφή/μετάφραση δεν το καταλαβαίνεις καν. Τώρα σκοπεύω να αγοράσω και "Το νήμα" της Hislop που έχει πολύ καλές κριτικές και εξελίσσεται και στην πατρίδα μου την Θεσσαλονίκη!:wink:

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Σας διάβασα τώρα, κλασικά μόλις ξύπνησα! Καλά ειδικά απόψε ξύπνησα 4 φορές στον ύπνο μου, γιατί δεν μπορούσα να αναπνεύσω από την μύτη όπως πάντα, ξεραινόταν το στόμα μου και ήθελα να πίνω νερό. Ένα μπουκαλάκι κατέβασα έτσι... απορώ πώς δεν σηκώθηκα για τουαλέτα. Επίσης θυμήθηκα την αδερφή μου που μου είπε ότι από εδώ και πέρα δε θα βολεύομαι στο κρεβάτι με την κοιλούμπα, γιατί κάθε φορά που έστριβα να αλλάξω πλευρό ένιωθα το μεγάλο βάρος πια και ένιωθα την ανάγκη να κρατάω την κοιλιά μου για να την στηρίξω. Μια ομορφιά.. και είμαι ακόμα στην αρχή του τρίτου τριμήνου!:wacko:

 

Αχ, οι θυσίες της μάνας ξεκινάνε από τόοοσο νωρίς!

 

Κι εγώ δυσκολεύομαι στην αναπνοή μερικές φορές... περίεργη αίσθηση, σαν να μη μπορώ να πάρω βαθιές ανάσες και με πιάνει δυσφορία. Έχω παρατηρήσει ότι όταν με πιάνει αυτό με βοηθάει να ξαπλώνω στο πλάι για λίγο (σαν να φεύγει το βάρος της κοιλιάς μου από το στομάχι/διάφραγμα εκείνη την ώρα). Δοκίμασέ το κι εσύ μήπως σε βοηθήσει λίγο.

 

Α, εμένα το καλοκαίρι τα αγαπημένα μου χρώματα για νύχια είναι το κοραλλί και το βεραμάν/aqua/της μέντας! Ναι, μου αρέσουν τα έντονα χρώματα!:P Αν και δεν τα πολυβάφω γιατί βαριέμαι... από πέρσι νομίζω έχω να τα βάψω τα νύχια μου! Τον χειμώνα όμως, αν ασχοληθώ, προτιμώ τα πιο ήπια χρώματα... ή απλό γαλλικό, ή σάπιο μήλο, ή γκρι.

 

Τί να σου κάνω μωρέ που δε θες ούτε αισθηματικά (θα είχα να σου προτείνω το "Έρωτας στις Κυκλάδες" και "Light of Paris" που διάβασα πρόσφατα και μου άρεσαν πολύ) ούτε επιμορφωτικά (μόλις παρήγγειλα το "The conscious parent" γιατί έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές και σκοπεύω να το διαβάσω μόλις τελειώσω με το διάβασμα για φροντίδα μωρού, θηλασμό κτλ.). Από πιο λογοτεχνικά/ιστορικά που να είναι και Ελληνικά, αν δεν τα έχεις διαβάσει ήδη, θα σου πρότεινα το "Οι μάγισσες της Σμύρνης", "Επιστροφή από τη λήθη", και "Το νησί" της Victoria Hislop (εντάξει αυτή είναι ξένη, αλλά από την γραφή/μετάφραση δεν το καταλαβαίνεις καν. Τώρα σκοπεύω να αγοράσω και "Το νήμα" της Hislop που έχει πολύ καλές κριτικές και εξελίσσεται και στην πατρίδα μου την Θεσσαλονίκη!:wink:

Αισθηματικά;;;απαπαπα Παναγία μου!! Έχω παρατήσει πόσα βιβλία γιατί είχαν έρωτες τρελούς κ πολύ παθιασμένους κ θα κεράσω βατράχια :D το επιστροφή στη λήθη πρέπει να το έχω διαβάσει κάτι μου λέει....

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πολύ μονδερνια το καρότσι σου έχω να πω!! Πολύ ωραίο, χρώμα;;;

Εντάξει μπορείς όπως είπε η Χριστίνα να το ψεκάσεις κ είσαι κομπλέ!!

Γκρι ανοιχτό!με τα ροζουλιά θα είναι μουρλια!:tongue:

Just now, Anastasia05 είπε:

Πολύ ωραίο φαίνεται! Εχει κ μεγάλες Ρόδες!

Καλές βόλτες!!!:x

Ναι!!οι πίσω ειδικά είναι τεράστιες!αλλά κλείνει σαν βιβλίο και όταν θα έχω το πλατοκαθισμα δε θα χρειάζεται να το αφαιρώ για να το κλείσω όπως θα κάνω στην αρχή με το πορτ μπεμπέ...

Αχ αυτές οι βολτεεεςς!!!Ανυπομονω!Ευχαριστούμε!!!!:wub:

Just now, Eva137 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Σας διάβασα τώρα, κλασικά μόλις ξύπνησα! Καλά ειδικά απόψε ξύπνησα 4 φορές στον ύπνο μου, γιατί δεν μπορούσα να αναπνεύσω από την μύτη όπως πάντα, ξεραινόταν το στόμα μου και ήθελα να πίνω νερό. Ένα μπουκαλάκι κατέβασα έτσι... απορώ πώς δεν σηκώθηκα για τουαλέτα. Επίσης θυμήθηκα την αδερφή μου που μου είπε ότι από εδώ και πέρα δε θα βολεύομαι στο κρεβάτι με την κοιλούμπα, γιατί κάθε φορά που έστριβα να αλλάξω πλευρό ένιωθα το μεγάλο βάρος πια και ένιωθα την ανάγκη να κρατάω την κοιλιά μου για να την στηρίξω. Μια ομορφιά.. και είμαι ακόμα στην αρχή του τρίτου τριμήνου!:wacko:

 

Αχ, οι θυσίες της μάνας ξεκινάνε από τόοοσο νωρίς!

 

Κι εγώ δυσκολεύομαι στην αναπνοή μερικές φορές... περίεργη αίσθηση, σαν να μη μπορώ να πάρω βαθιές ανάσες και με πιάνει δυσφορία. Έχω παρατηρήσει ότι όταν με πιάνει αυτό με βοηθάει να ξαπλώνω στο πλάι για λίγο (σαν να φεύγει το βάρος της κοιλιάς μου από το στομάχι/διάφραγμα εκείνη την ώρα). Δοκίμασέ το κι εσύ μήπως σε βοηθήσει λίγο.

 

Α, εμένα το καλοκαίρι τα αγαπημένα μου χρώματα για νύχια είναι το κοραλλί και το βεραμάν/aqua/της μέντας! Ναι, μου αρέσουν τα έντονα χρώματα!:P Αν και δεν τα πολυβάφω γιατί βαριέμαι... από πέρσι νομίζω έχω να τα βάψω τα νύχια μου! Τον χειμώνα όμως, αν ασχοληθώ, προτιμώ τα πιο ήπια χρώματα... ή απλό γαλλικό, ή σάπιο μήλο, ή γκρι.

 

Τί να σου κάνω μωρέ που δε θες ούτε αισθηματικά (θα είχα να σου προτείνω το "Έρωτας στις Κυκλάδες" και "Light of Paris" που διάβασα πρόσφατα και μου άρεσαν πολύ) ούτε επιμορφωτικά (μόλις παρήγγειλα το "The conscious parent" γιατί έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές και σκοπεύω να το διαβάσω μόλις τελειώσω με το διάβασμα για φροντίδα μωρού, θηλασμό κτλ.). Από πιο λογοτεχνικά/ιστορικά που να είναι και Ελληνικά, αν δεν τα έχεις διαβάσει ήδη, θα σου πρότεινα το "Οι μάγισσες της Σμύρνης", "Επιστροφή από τη λήθη", και "Το νησί" της Victoria Hislop (εντάξει αυτή είναι ξένη, αλλά από την γραφή/μετάφραση δεν το καταλαβαίνεις καν. Τώρα σκοπεύω να αγοράσω και "Το νήμα" της Hislop που έχει πολύ καλές κριτικές και εξελίσσεται και στην πατρίδα μου την Θεσσαλονίκη!:wink:

Κι εγώ το βράδυ χθες,δε βολευομουν με τίποτα!!!Όπως τα λες,κρεμόταν η κοιλουμπα και ένιωθα ένα τράβηγμα!κι όταν το πάλευα με το μαξιλάρι εγκυμοσύνης πάλι δε βολευομουν!

Έκανα και το λάθος και ήπια ένα λίτρο νερό μαζεμένο πριν ξαπλώσω κ επιδείνωσε την κατάσταση!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti said:

Γκρι ανοιχτό!με τα ροζουλιά θα είναι μουρλια!:tongue:

Ναι!!οι πίσω ειδικά είναι τεράστιες!αλλά κλείνει σαν βιβλίο και όταν θα έχω το πλατοκαθισμα δε θα χρειάζεται να το αφαιρώ για να το κλείσω όπως θα κάνω στην αρχή με το πορτ μπεμπέ...

Αχ αυτές οι βολτεεεςς!!!Ανυπομονω!Ευχαριστούμε!!!!:wub:

Κι εγώ το βράδυ χθες,δε βολευομουν με τίποτα!!!Όπως τα λες,κρεμόταν η κοιλουμπα και ένιωθα ένα τράβηγμα!κι όταν το πάλευα με το μαξιλάρι εγκυμοσύνης πάλι δε βολευομουν!

Έκανα και το λάθος και ήπια ένα λίτρο νερό μαζεμένο πριν ξαπλώσω κ επιδείνωσε την κατάσταση!

Αχ, με καταλαβαίνεις! Πω πω, εγώ αν έπινα ένα λίτρο νερό το βράδυ, θα το έβγαζα όλο μετά. Κι αυτό πάλι, να διψάς τόσο και να μη μπορείς να πιείς γιατί δεν το αντέχει το στομάχι σου είναι μαρτύριο.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Επιτέλους ΣΚ και δε σκοπεύω να κάνω τίποτα. Ξάπλα και χαλάρωση, αισθάνομαι ότι το χρειάζομαι τόσο πολύ. Είναι τώρα μερικές εβδομάδες που κατά τη διάρκεια της μέρας η κοιλιά γίνεται σκληρή σαν πέτρα για μερικά λεπτά. Φρικάρω όταν συμβαίνει, δεν πονάω απλά με πιάνει απροετοίμαστη. Θα το πω στο γιατρό την άλλη εβδομάδα. Νομίζω κι όλας οτι η κοιλιά σκληραίνει πιο πολύ κατά τις βραδυνές ώρες και το πρωί όταν σηκώνομαι. Ίσως είναι απλά από κούραση?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αισθηματικά;;;απαπαπα Παναγία μου!! Έχω παρατήσει πόσα βιβλία γιατί είχαν έρωτες τρελούς κ πολύ παθιασμένους κ θα κεράσω βατράχια :D το επιστροφή στη λήθη πρέπει να το έχω διαβάσει κάτι μου λέει....

Μωρέ μήπως θες τπτ κωμικό ?? Γιατί η δική μου γκάμα είναι κωμικα,ψυχολογικα/επιστημονικά και θρίλερ/μυστηρίου..

Λοιπόν σε καμμένα κωμικά (σκέψου τα καλοκαίρια στη θάλασσα τα διάβαζα σε 4-5 μέρες το καθενα!!) Είναι της

Κατερίνας Μανανεδακη --> "τι τραβάμε κ εμεις οι μάνες" "είναι τρελές αυτές οι γυναίκες" "του γκουγκλ η μάνα κάθεται"

Θάλεια Κουνουνη --> "L.A.V ΘΕΡΑΠΙ" 

Παρασκευάς Ακαμάτης --> "Ζωνιανά Γκολντ"

Άρης Σφακιανάκης (πολύ Μ αρέσει η γραφή του αν κ ψιλό επαναλαμβάνεται αν διαβάσεις 2-3 βιβλία του) --> "ου μπλέξεις" 

Μετά σε ελληνικά ποιο ψαγμενα έχω :

Κωστα Βαξεβανη --> "ο άνθρωπος του τοίχους"

Γιολα Δαμιανου-παπαδοπουλου --> "Έτσι θέλω να θυμάμαι"

Αντωνης Αντωνιάδης --> "Νεκρονομικόν"

Αμαντα Μιχαλόπουλου --> "Γιατί σκότωσα τη καλύτερη μου φίλη"

θρίλερ:

Graham Joyce: "το σκοτεινό ημερολόγιο"

Harisson: η σιωπηλή σύζυγος

και πολλά όλα κατά προτίμηση Σκανδιναβοί έχουν μαεστρία στα θρίλερ..

τα υπόλοιπα στη βιβλιοθήκη μου εκτός των επιστημονικών είναι 2-3 coelho που Μ αρέσει αλλά κ αυτός κάπως νιώθω να επαναλαμβάνει τον τρόπο γραφής του ένα αγαπενκ "η μάγισσα του Πορτομπελο"

Ντικενς "μεγάλες προσδοκίες"

κ.α που δε νομίζω να είναι του στιλ σου..

 

 

 

 

Just now, Blossombaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Επιτέλους ΣΚ και δε σκοπεύω να κάνω τίποτα. Ξάπλα και χαλάρωση, αισθάνομαι ότι το χρειάζομαι τόσο πολύ. Είναι τώρα μερικές εβδομάδες που κατά τη διάρκεια της μέρας η κοιλιά γίνεται σκληρή σαν πέτρα για μερικά λεπτά. Φρικάρω όταν συμβαίνει, δεν πονάω απλά με πιάνει απροετοίμαστη. Θα το πω στο γιατρό την άλλη εβδομάδα. Νομίζω κι όλας οτι η κοιλιά σκληραίνει πιο πολύ κατά τις βραδυνές ώρες και το πρωί όταν σηκώνομαι. Ίσως είναι απλά από κούραση?

Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ αυτό κ εμένα!! Το βράδυ κ το πρωί τη νιώθω να σκληραίνει!! Αλλά ρωτήσω τον γιατρό προχθές που με είδε κ μου είπε είναι απόλυτα φυσιολογικό κ όσο πάει ο καιρός θα αυξάνονται αλλά όσο κρατάνε για για λίγα λεπτά κ δεν είναι εποδυνα δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας!! Είναι συσπάσεις της μήτρας γιατί πρώτον όπως είπε η μήτρα είναι ένας μυς κ αυτο έχει μάθει να συσπάται απλά όταν ήταν σε κανονικό μέγεθος δεν το νιώθαμε τόσο τώρα έχει γίνει τεράστια για να χωράει ένα μωρό σκέψου 1300 ηδη;) και δεύτερον προετοιμάζεται σιγά σιγά για τον τοκετό..

Οπότε dont worry κ όταν σε πιάνει ζεσταίνε τη λιγάκι κατσε άνετα κ θα περνάει!!

Επίσης κ εγώ περιμένω πάντα πως κ τι το σκ κ σήμερα έκανα 2 ωρίτσες όλες τις δουλειές του σπιτιού να μην έχω τπτ το σκ αχχχχχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ αυτό κ εμένα!! Το βράδυ κ το πρωί τη νιώθω να σκληραίνει!! Αλλά ρωτήσω τον γιατρό προχθές που με είδε κ μου είπε είναι απόλυτα φυσιολογικό κ όσο πάει ο καιρός θα αυξάνονται αλλά όσο κρατάνε για για λίγα λεπτά κ δεν είναι εποδυνα δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας!! Είναι συσπάσεις της μήτρας γιατί πρώτον όπως είπε η μήτρα είναι ένας μυς κ αυτο έχει μάθει να συσπάται απλά όταν ήταν σε κανονικό μέγεθος δεν το νιώθαμε τόσο τώρα έχει γίνει τεράστια για να χωράει ένα μωρό σκέψου 1300 ηδη;) και δεύτερον προετοιμάζεται σιγά σιγά για τον τοκετό..

Οπότε dont worry κ όταν σε πιάνει ζεσταίνε τη λιγάκι κατσε άνετα κ θα περνάει!!

Επίσης κ εγώ περιμένω πάντα πως κ τι το σκ κ σήμερα έκανα 2 ωρίτσες όλες τις δουλειές του σπιτιού να μην έχω τπτ το σκ αχχχχχ

Thank you, έλεγα μήπως ήταν και τίποτα που θέλει προσοχή και εγώ το περνάω στο έτσι...

εν τω μεταξύ χθες ο άντρας μου, μου την έφερε. Πήγε στα motherc@re και πήρε μια κουβερτούλα και ένα μαλακό κουκλάκι χταποδάκι που κάνει και ήχους και τρελάθηκα. Ήθελε να γιορτάσουμε που μπήκαμε στην εβδ. 27. Τα έχω στον καναπέ στο σαλόνι και τα κοιτάω. Τώρα επιβαλεται να παρουμε και κανένα επιπλάκι να τα βάλουμε :D:D

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλησπέρα!!! Παρηγγειλα κ τα λευκά ειδη κ τέλος.... τώρα μερικά φορμάκια συμπλήρωμα θέλω κ 2 νυχτικακια ακόμα για μένα! Νομίζω ότι ξεμπέρδεψα... 

Ααααα καλημερα-καλησπέρα το πάει τούτη σήμερα..μες την ευγενεια η καλή μου..

Πόσα πήρες εν τέλη σεντόνια κτλ??

Just now, Blossombaby είπε:

Thank you, έλεγα μήπως ήταν και τίποτα που θέλει προσοχή και εγώ το περνάω στο έτσι...

εν τω μεταξύ χθες ο άντρας μου, μου την έφερε. Πήγε στα motherc@re και πήρε μια κουβερτούλα και ένα μαλακό κουκλάκι χταποδάκι που κάνει και ήχους και τρελάθηκα. Ήθελε να γιορτάσουμε που μπήκαμε στην εβδ. 27. Τα έχω στον καναπέ στο σαλόνι και τα κοιτάω. Τώρα επιβαλεται να παρουμε και κανένα επιπλάκι να τα βάλουμε :D:D

Εεε άντε ώρα σας είναι ρε αγάπη !! Καταλαβαίνω το σκεπτικό να περίμενετε αλλααα 7ο μπήκαμε,όλα καλά θα πάνε θα δεις!! Να αρχίσετε να το χαίρεστε σιγά σιγα:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...