Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Συμπτώματα πριν την περίοδο που μοιάζουν με αυτά της εγκυμοσύνης.


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

Ομοιπαθουσα κ εγω! Εχω γενικά σταθερο κυκλο 27 28 ημερών. Καναμε επαφη αυτό το μήνα την 12 κ 13 μερα γόνιμες κ οι δυο. Δυστυχώς λογω προγράμματος κ κουρασης δεν μας βγήκε να κάνουμε πιο πολλές κ είμαι να σκασω. Λετε να υπάρχει καμία ελπίδα? Εντωμεταξυ δεν νιώθω κ τίποτα ακόμα. Την ωορρηξία την βλέπω με εφαρμογή κινητού μιας κι εχω σταθερό κύκλο. 

Εσείς μετα απο ποσες μέρες μετα τις ολοκληρωμένες επαφες νιωθετε κατι?

Καλη επιτυχία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή σου μέρα teenthybell! 
Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο σύμπτωμά της εγκυμοσύνης είναι η καθυστέρηση της περιόδου! Όλα τα άλλα είναι παρόμοια με της περιόδου όποτε σίγουρα καποια μπερδεύεται! Τα βαρβάτα (ξεκάθαρα) συμπτώματα ξεκινούν γύρω στην 6η εβδομάδα όπου η ορμόνη είναι πολύ ανεβασμένη! Χαλάρωσε και υπομονή 

1 hour ago, teenthybell είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Ομοιπαθουσα κ εγω! Εχω γενικά σταθερο κυκλο 27 28 ημερών. Καναμε επαφη αυτό το μήνα την 12 κ 13 μερα γόνιμες κ οι δυο. Δυστυχώς λογω προγράμματος κ κουρασης δεν μας βγήκε να κάνουμε πιο πολλές κ είμαι να σκασω. Λετε να υπάρχει καμία ελπίδα? Εντωμεταξυ δεν νιώθω κ τίποτα ακόμα. Την ωορρηξία την βλέπω με εφαρμογή κινητού μιας κι εχω σταθερό κύκλο. 

Εσείς μετα απο ποσες μέρες μετα τις ολοκληρωμένες επαφες νιωθετε κατι?

Καλη επιτυχία σε όλες!

Καλή σου μέρα! Έχε στο νού σου, για να χαλαρώσεις το λέω, ότι το πρώτο σύμπτωμα της εγκυμοσύνης είναι η καθυστέρηση της περιόδου! Όλα τα άλλα είναι ίδια με της περιόδου, και καμια φορά εναλλάσσονται σε κάθε περίοδο! Έγω όταν είχα μείνει έγκυος δεν είχα τίποτα, μετά την καθυστέρηση είχα αρχίσει να έχω "κάτι"! Χαλάρωσε, διότι καμια φορά το μυαλό μας παίζει παιχνίδια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Gondolavenetia είπε:

Καλή σου μέρα teenthybell! 
Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο σύμπτωμά της εγκυμοσύνης είναι η καθυστέρηση της περιόδου! Όλα τα άλλα είναι παρόμοια με της περιόδου όποτε σίγουρα καποια μπερδεύεται! Τα βαρβάτα (ξεκάθαρα) συμπτώματα ξεκινούν γύρω στην 6η εβδομάδα όπου η ορμόνη είναι πολύ ανεβασμένη! Χαλάρωσε και υπομονή 

Καλή σου μέρα! Έχε στο νού σου, για να χαλαρώσεις το λέω, ότι το πρώτο σύμπτωμα της εγκυμοσύνης είναι η καθυστέρηση της περιόδου! Όλα τα άλλα είναι ίδια με της περιόδου, και καμια φορά εναλλάσσονται σε κάθε περίοδο! Έγω όταν είχα μείνει έγκυος δεν είχα τίποτα, μετά την καθυστέρηση είχα αρχίσει να έχω "κάτι"! Χαλάρωσε, διότι καμια φορά το μυαλό μας παίζει παιχνίδια!

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Απλά ήθελα να είχαμε λίγο περισσοτερες επαφές. Αλλά δεν είναι πάντα εφικτό. Ούτε θέλω να τον αγχωσω τον άλλον. Ωραία, υπομονή μονο τοτε αλλες δυο βδομάδες. Απλώς διαβαζω κ εγω εδω οτι νιώθουν πονακια τσίμπηματακια κ το θεωρησα περίεργο που εγω νιώθω το τίποτα χαχα!!! Εσυ κοιτουσες την ωορρηξία με τεστ? 

Επίσης το σπέρμα δεν έχει καποιες μερες μετα?

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι για τις επαφές, μία και καλή χρειάζεται! Εγώ όταν έμεινα έγκυος είχαμε μονο μια επαφή εκείνο τον μήνα και ούτε καν ήξερα πότε είχα ωορρηξία! Ο γιατρός μου είπε ότι για αυτό εμεινα τότε έγκυος διότι δεν ασχολήθηκα και χαλάρωσα!
Αν εχεις σταθερό κύκλο περίπου ξέρεις πότε έχεις ωορρηξία οπότε όλα καλά, το θέμα είναι οι ακανόνιστοι μεγάλοι κύκλοι που ούτε με τέστ ωορρηξίας δεν εντοπίζονται (χαχαχα) -δική μου περίπτωση!
Τίποτα δε μπορείς να κάνει τώρα, μόνο να χαλαρώσεις. Το καλύτερο αντισυλληπτικό, μου είχε πει ο γιατρός μου, ειναι το άγχος και η εμμονη με αυτό το θέμα!

πρίν από 35 λεπτά , teenthybell είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Απλά ήθελα να είχαμε λίγο περισσοτερες επαφές. Αλλά δεν είναι πάντα εφικτό. Ούτε θέλω να τον αγχωσω τον άλλον. Ωραία, υπομονή μονο τοτε αλλες δυο βδομάδες. Απλώς διαβαζω κ εγω εδω οτι νιώθουν πονακια τσίμπηματακια κ το θεωρησα περίεργο που εγω νιώθω το τίποτα χαχα!!! Εσυ κοιτουσες την ωορρηξία με τεστ? 

Επίσης το σπέρμα δεν έχει καποιες μερες μετα?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Gondolavenetia είπε:

Μην αγχώνεσαι για τις επαφές, μία και καλή χρειάζεται! Εγώ όταν έμεινα έγκυος είχαμε μονο μια επαφή εκείνο τον μήνα και ούτε καν ήξερα πότε είχα ωορρηξία! Ο γιατρός μου είπε ότι για αυτό εμεινα τότε έγκυος διότι δεν ασχολήθηκα και χαλάρωσα!
Αν εχεις σταθερό κύκλο περίπου ξέρεις πότε έχεις ωορρηξία οπότε όλα καλά, το θέμα είναι οι ακανόνιστοι μεγάλοι κύκλοι που ούτε με τέστ ωορρηξίας δεν εντοπίζονται (χαχαχα) -δική μου περίπτωση!
Τίποτα δε μπορείς να κάνει τώρα, μόνο να χαλαρώσεις. Το καλύτερο αντισυλληπτικό, μου είχε πει ο γιατρός μου, ειναι το άγχος και η εμμονη με αυτό το θέμα!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Θα το ξεχάσω κι ότι γινει! Έτσι κι αλλιώς δεν θα αλλάξει κάτι.  Εσυ σε τι φαση είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , teenthybell είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Θα το ξεχάσω κι ότι γινει! Έτσι κι αλλιώς δεν θα αλλάξει κάτι.  Εσυ σε τι φαση είσαι?

Αστα να πάνε σε τι φάση ειμαι! στα 32 μου έκανα την κόρη μου κ τωρα στα 41 μετα από πόσα χρονια προσπαθειών αποφασίσαμε να κάνουμε μια και μοναδική προσπάθεια για εξωσωματική! Τη Δευτερα μου πήραν 7 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν όλα και άυριο λογικά πάμε για εμβρυομεταφορα! Κι ό,τι γίνει!
Για αυτό σου λεώ, τόσα χρόνια τα έχω πάθει όλα με τις κατα φαντασίαν εγκυμοσύνες μου.....κάθε μήνα εδω κ πόσα χρόνια νομίζω ότι είμαι έγκυος, χαχα!
Το χειρότερο, δε, που μπορεις να κάνεις είναι τα early tests! Ποτέ μη κάνεις τετοιο πράγμα, μπορεί να σε ξεγελασουν κ να φας τρελό ξενέρωμα μετα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Gondolavenetia είπε:

Αστα να πάνε σε τι φάση ειμαι! στα 32 μου έκανα την κόρη μου κ τωρα στα 41 μετα από πόσα χρονια προσπαθειών αποφασίσαμε να κάνουμε μια και μοναδική προσπάθεια για εξωσωματική! Τη Δευτερα μου πήραν 7 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν όλα και άυριο λογικά πάμε για εμβρυομεταφορα! Κι ό,τι γίνει!
Για αυτό σου λεώ, τόσα χρόνια τα έχω πάθει όλα με τις κατα φαντασίαν εγκυμοσύνες μου.....κάθε μήνα εδω κ πόσα χρόνια νομίζω ότι είμαι έγκυος, χαχα!
Το χειρότερο, δε, που μπορεις να κάνεις είναι τα early tests! Ποτέ μη κάνεις τετοιο πράγμα, μπορεί να σε ξεγελασουν κ να φας τρελό ξενέρωμα μετα!

Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!! Ολα καλά θα πανε! Να σε ρωτήσω κατι πως καταλήγει ένα ζευγάρι σε αυτη την επιλογή της εξωματικης? Όταν βλέπεις ότι δεν πιανεις? Θα κανω κ εγώ ορμονικες εξετάσεις αν αδιαθετησω ξανα μετα απο υπόδειξη του γιατρού μου. Εγω είμαι 35 κ είναι η πρώτη προσπάθεια για παιδακι κ νομίζω ειμαι μεγαλη .. γι'αυτό κ ενα σχετικό άγχος. Ο σύντροφός μου έχει ηδη ενα παιδάκι απο προηγουμενο γαμο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!! Ολα καλά θα πανε! Να σε ρωτήσω κατι πως καταλήγει ένα ζευγάρι σε αυτη την επιλογή της εξωματικης? Όταν βλέπεις ότι δεν πιανεις? Θα κανω κ εγώ ορμονικες εξετάσεις αν αδιαθετησω ξανα μετα απο υπόδειξη του γιατρού μου. Εγω είμαι 35 κ είναι η πρώτη προσπάθεια για παιδακι κ νομίζω ειμαι μεγαλη .. γι'αυτό κ ενα σχετικό άγχος. Ο σύντροφός μου έχει ηδη ενα παιδάκι απο προηγουμενο γαμο.


Σε ευχαριστώ πολύ!
Καταλήξαμε σε αυτή την επιλογή διότι όταν έχεις φθάσει στα 40 και επι 4-5 χρόνια δε μένεις έγκυος, δεν έχεις την πολυτέλεια του χρόνου να το αφήσεις στην τύχη!  Είπα στον γυναικολόγο τι γίνεται, μας έδωσε κάτι βιταμινούλες στην αρχή, μετα κάναμε κάτι εξετάσεις και μας είπε ότι έχουμε "ανεξήγητη υπογονιμότητα"! Ξεκινήσαμε λίγο χαλαρά με παρακολούθηση ωορρηξίας, με υπέρηχο,  ώστε να έχουμε στοχευμένες επαφές, μετα πήρα κάτι χαπάκια που προκαλλούν παρπάνω ωάρια...μετα κάναμε μια σπερματέγχυση, οπότε ο γιατρός είπε, αν ειναι να κάνετε εξωσωματική κάντε την τώρα που είστε οριακά ακόμα "νέοι". Μη το αφήσετε για πιο μετα! Οπότε είπαμε αντε πάμε και ό,τι γίνει!
Αν προσπαθείτε οργανωμένα πάνω από έναν χρόνο τότε, ναι, καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον γιατρό σου! Αν είσαι φρέσκια, μην αγχώνεσαι καθόλου, καλό σεξ θέλει μονο!!!  ;);) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Gondolavenetia είπε:


Σε ευχαριστώ πολύ!
Καταλήξαμε σε αυτή την επιλογή διότι όταν έχεις φθάσει στα 40 και επι 4-5 χρόνια δε μένεις έγκυος, δεν έχεις την πολυτέλεια του χρόνου να το αφήσεις στην τύχη!  Είπα στον γυναικολόγο τι γίνεται, μας έδωσε κάτι βιταμινούλες στην αρχή, μετα κάναμε κάτι εξετάσεις και μας είπε ότι έχουμε "ανεξήγητη υπογονιμότητα"! Ξεκινήσαμε λίγο χαλαρά με παρακολούθηση ωορρηξίας ώστε να έχουμε στοχευμένες επαφές, μετα πήρα κάτι χαπάκια που προκαλλούν παρπάνω ωάρια...μετα κάναμε μια σπερματέγχυση, οπότε ο γιατρός είπε, αν ειναι να κάνετε εξωσωματική κάντε την τώρα που είστε οριακά ακόμα "νέοι". Μη το αφήσετε για πιο μετα! Οπότε είπαμε αντε πάμε και ό,τι γίνει!
Αν προσπαθείτε οργανωμένα πάνω από έναν χρόνο τότε, ναι, καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον γιατρό σου! Αν είσαι φρέσκια, μην αγχώνεσαι καθόλου, καλό σεξ θέλει μονο!!!  ;);) 

Κατάλαβα.. εχω αποφασίσει να κοιταξω ορμονες σίγουρα όπως με συμβουλευσε ο γιατρός μου. Επίσης μου είπε οτι πανω απο 35 δίνουν 3μηνες προσπαθειων περιθώριο μονο! Μετα πρέπει να κοιταχτεις. Καλο είναι να έχουμε μια πληρη εικόνα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , teenthybell είπε:

Κατάλαβα.. εχω αποφασίσει να κοιταξω ορμονες σίγουρα όπως με συμβουλευσε ο γιατρός μου. Επίσης μου είπε οτι πανω απο 35 δίνουν 3μηνες προσπαθειων περιθώριο μονο! Μετα πρέπει να κοιταχτεις. Καλο είναι να έχουμε μια πληρη εικόνα!!

Ξεκάθαρα, ό,τι σου πει κάνεις!
Αλλά γενικά φρόντισε να μη το πολυψειρίζεις διότι μπλοκάρει έτσι το όλο σύστημα! Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά, που θα πάνε! Έχεις την επιστήμη στο πλευρό σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...