Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

      Για ετ μ τα ξεκινάμε 1η μέρα εμένα μόνο στην διέγερση με ξεκίνησε 2η 

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Καλησπερα,

Ειμαι η Μαρια και ειμαι η μαμα ενος αγοριου 5ετων ο οποιος ηρθε στη ζωη μας και αυτος με εξωσωματικη. 

Αποφασισαμε με τον συζυγο να κανουμε και αλλη προσπαθεια για παιδακι. Αργησα η αληθεια ειναι να το παρω αποφαση γιατι ειχα μια δυσκολη εγκυμοσυνη -συναισθηματικα και οχι σωματικα- οποτε μου ηταν αρκετα δυσκολο να το παρω αποφαση. Πλεον θεωρω οτι ειμαι ετοιμη να προχωρησω και να κανω αυτο το βημα.

Ειμαι "παλια καραβανα" στο καφε ειδα οτι αρκετες "συμπολεμιστριες" μου  ειναι ακομα εδω. Ειτε για το πρωτο τους παιδακι ειτε για το δευτερο η και τριτο.

Θα χαρω πολυ να βρεθουμε κοπελες που κανουμε τις προσπαθειες για το παιδακι μας να ανταλλαξουμε τις γνωμες μας να πουμε τον πονο μας και γιατι οχι να γινει το ονειρο πραγματικοτητα

  • Μου αρέσει 2

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα Μαρία!!!

Είμαι κ εγώ μαμα ενός αγοριού 4 χρονων..κ εγώ μετά από εξωσωματική!!

Μετά από 3 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες (10/19,3/20 και 9/20) κ ενώ είχα πει ότι αν δεν έρθει μπεμπακι με τα τελευταία έμβρυα θα σταματήσω, περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός μήπως και μπω σε διέγερση.

Εγώ το θέλω σαν τρελή..για τον άντρα μου δεν το βλέπω!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2020 at 6:21 ΜΜ, maria030603 είπε:

Καλησπερα,

Ειμαι η Μαρια και ειμαι η μαμα ενος αγοριου 5ετων ο οποιος ηρθε στη ζωη μας και αυτος με εξωσωματικη. 

Αποφασισαμε με τον συζυγο να κανουμε και αλλη προσπαθεια για παιδακι. Αργησα η αληθεια ειναι να το παρω αποφαση γιατι ειχα μια δυσκολη εγκυμοσυνη -συναισθηματικα και οχι σωματικα- οποτε μου ηταν αρκετα δυσκολο να το παρω αποφαση. Πλεον θεωρω οτι ειμαι ετοιμη να προχωρησω και να κανω αυτο το βημα.

Ειμαι "παλια καραβανα" στο καφε ειδα οτι αρκετες "συμπολεμιστριες" μου  ειναι ακομα εδω. Ειτε για το πρωτο τους παιδακι ειτε για το δευτερο η και τριτο.

Θα χαρω πολυ να βρεθουμε κοπελες που κανουμε τις προσπαθειες για το παιδακι μας να ανταλλαξουμε τις γνωμες μας να πουμε τον πονο μας και γιατι οχι να γινει το ονειρο πραγματικοτητα

Ήθελα απλά να σου πω καλή τύχη και καλή δύναμη και να σου στείλω πολύ θετική ενέργεια. Κι εγώ διανύω τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου με εξωσωματική οπότε ήμουνα στη θέση σου πριν λίγους μήνες. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να περιμένει ς το δεύτερο μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

Καλημέρα Μαρία!!!

Είμαι κ εγώ μαμα ενός αγοριού 4 χρονων..κ εγώ μετά από εξωσωματική!!

Μετά από 3 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες (10/19,3/20 και 9/20) κ ενώ είχα πει ότι αν δεν έρθει μπεμπακι με τα τελευταία έμβρυα θα σταματήσω, περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός μήπως και μπω σε διέγερση.

Εγώ το θέλω σαν τρελή..για τον άντρα μου δεν το βλέπω!!!!

καλημερα!!!! 

ωωωω αγορομανουλα και συ!!!! μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι να πετυχεις το ονειρο σου!!!!!

εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οι υποβοηθουμενες θελουν υπομονη υπομονη υπομονη..... πριν κανω εξωσωματικη που εκανα σπερματεγχυσεις ηθελα να κανω τη μια πισω απο την αλλη.. Αυτο βεβαια δεν ειναι παντοτε και το σωστο.. γιατι και το σωμα αλλα κ το μυαλο θελουν το διαλλειματακι τους. Να παρουμε δυναμεις και σωματικες και ψυχικες!!!!!!!

Just now, butterfly1986 είπε:

Ήθελα απλά να σου πω καλή τύχη και καλή δύναμη και να σου στείλω πολύ θετική ενέργεια. Κι εγώ διανύω τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου με εξωσωματική οπότε ήμουνα στη θέση σου πριν λίγους μήνες. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να περιμένει ς το δεύτερο μωράκι σου!!!

Σευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!! με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!!!!!! ποσο μηνων εισαι?


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria030603 είπε:

 

Σευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!! με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!!!!!! ποσο μηνων εισαι?

Ευχαριστώ πολύ! Είμαι στον 8 μήνα. Αγοράκια έχω κι εγώ και αγοράκι περιμένω πάλι.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Είμαι στον 8 μήνα. Αγοράκια έχω κι εγώ και αγοράκι περιμένω πάλι.

με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!!!!!!! αγορομανα και συ!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω 3 παγωτακια 3ων ημερων.

στην ωολληψια μου ειχα βγαλει 6 αυγουλακια και κατεψυξα 5 εμβρυακια. λιγους μηνες μετα την ωολληψια μου εκανα την εμβρυομεταφορα μου με 2 εμβρυα.

ειχα διδυμη κυηση αλλα δυστυχως το ενα το χασαμε λιγες μερες πριν μπω στον 4ο. 

Just now, vals είπε:

Μακάρι να πετύχουμε το ονειρακι μας...εγώ απογοητεύτηκα πολύ...φανταζομουν ότι στις 3 τη μια τουλάχιστον θα την πετύχαινα..

 

μην το βαζεις κατω!!!!! επιτρεπεται να πεσεις επιβαλλεται να σηκωθεις!!!!! αυτο το σκεπτικο ειχα παντα οταν καναμε τις προσπαθειες... 

:wub::wub::wub:


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , maria030603 είπε:

ναι εχω 3 παγωτακια 3ων ημερων.

στην ωολληψια μου ειχα βγαλει 6 αυγουλακια και κατεψυξα 5 εμβρυακια. λιγους μηνες μετα την ωολληψια μου εκανα την εμβρυομεταφορα μου με 2 εμβρυα.

ειχα διδυμη κυηση αλλα δυστυχως το ενα το χασαμε λιγες μερες πριν μπω στον 4ο. 

μην το βαζεις κατω!!!!! επιτρεπεται να πεσεις επιβαλλεται να σηκωθεις!!!!! αυτο το σκεπτικο ειχα παντα οταν καναμε τις προσπαθειες... 

:wub::wub::wub:

Ωραία αφού έχεις κατεψυγμένα μια χαρά...θα βάλεις τα 2 φαντάζομαι ή επιτρέπεται και τα 3??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι εμείς προσπαθούμε για αδερφάκι αλλά δεν...... έχω κάνει 2 εξωσωματικές μια το καλοκαίρι κ μια πριν λίγες μέρες αλλά μηδέν.

κατεψυγμενα δεν έχω όποτε θα κάνω διέγερση μετά τα Χριστούγεννα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vals είπε:

Ωραία αφού έχεις κατεψυγμένα μια χαρά...θα βάλεις τα 2 φαντάζομαι ή επιτρέπεται και τα 3??

δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα βαλω 1 ή 2... σιγουρα δεν θα βαλω και τα 3 αν και δεν επιτρεπεται απ οτι ξερω..

μετα τις γιορτες θα παω στον εξωσωματικο να μιλησουμε να μου πει και εκεινος την γνωμη του....

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι εμείς προσπαθούμε για αδερφάκι αλλά δεν...... έχω κάνει 2 εξωσωματικές μια το καλοκαίρι κ μια πριν λίγες μέρες αλλά μηδέν.

κατεψυγμενα δεν έχω όποτε θα κάνω διέγερση μετά τα Χριστούγεννα.

καλησπερα!!!! 

νομιζω εχουμε "συναντηθει" σε αλλα θεματα πιο παλια... 

Η περιοδος των γιορτων ειναι οτι πρεπει να χαλαρωσεις και μετα ξαναξεκινησεις!!!!!

ποσο ειναι το παιδακι σου?


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!!!! Καλή δύναμη σου εύχομαι και σύντομα να έρθει και το αδερφάκι... Είμαι κι εγώ στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου από εξωσωματική οπότε σε νιώθω και σε περιμένω από αυτή την πλευρά 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι εμείς προσπαθούμε για αδερφάκι αλλά δεν...... έχω κάνει 2 εξωσωματικές μια το καλοκαίρι κ μια πριν λίγες μέρες αλλά μηδέν.

κατεψυγμενα δεν έχω όποτε θα κάνω διέγερση μετά τα Χριστούγεννα.

Κ εσύ πας για διέγερση εεε??κ εγώ...δν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται βουνό... όχι για τη διαδικασία αλλα έχω και το πρόβλημα της εύρεσης κέντρου κ γιατρού...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Έχω ένα αγοράκι 2,5 χρόνων και προσπαθούμε κι εμείς για αδερφάκι πάλι με εξωσωματική! Κάναμε μια με διέγερση τον Οκτώβρη και πήρα αρνητική χοριακή και μια με φυσικό και ετ μιας βλαστοκύστης που πήρα θετική χοριακή! Δυστυχώς, η χοριακή μου ανεβαίνει πολύ πολύ αργά! Δεν πάει καλά! Τουλάχιστον, αποκλείσαμε εξωμήτρια κύηση και περιμένουμε...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα σε ολες. Εμενα η κορουλα μου ηρθε μετα τη 2η εξωσωματικη και ηταν η 3η μου εγκυμοσυνη μιας κ ειχα αλλες δυο που δεν τελεσφορησαν. ειναι μολις 8μιση μηνων οποτε ακομα δεν ειμαι ετοιμη ουτε πρακτικα ουτε ψυχολογικα ουτε σωματικα για επομενη εξωσωματικη κι ουτε για νεα εγκυμοσυνη γιατι ειχα μια πολυ δυσκολη κυηση με πολλες επιπλοκες, απο την αλλη ομως υπαρχει μεσα στο μυαλο μου γιατι ξερω οτι οταν θελησουμε ξανα παιδακι, θα οδηγηθουμε εκ των πραγματων εκει και για να ειμαι ειλικρινης η ολη διαδικασια μου φαινεται βουνο.... Χαιρομαι πολυ με το κουραγιο και τη θεληση σας. Καλη επιτυχια σε ολες.

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Έχω ένα αγοράκι 2,5 χρόνων και προσπαθούμε κι εμείς για αδερφάκι πάλι με εξωσωματική! Κάναμε μια με διέγερση τον Οκτώβρη και πήρα αρνητική χοριακή και μια με φυσικό και ετ μιας βλαστοκύστης που πήρα θετική χοριακή! Δυστυχώς, η χοριακή μου ανεβαίνει πολύ πολύ αργά! Δεν πάει καλά! Τουλάχιστον, αποκλείσαμε εξωμήτρια κύηση και περιμένουμε...:(

Ελπιζω να ανατραπουν τα προγνωστικα και η κυηση σου να συνεχιστει....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...