Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, maria030603 είπε:

δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα βαλω 1 ή 2... σιγουρα δεν θα βαλω και τα 3 αν και δεν επιτρεπεται απ οτι ξερω..

μετα τις γιορτες θα παω στον εξωσωματικο να μιλησουμε να μου πει και εκεινος την γνωμη του....

καλησπερα!!!! 

νομιζω εχουμε "συναντηθει" σε αλλα θεματα πιο παλια... 

Η περιοδος των γιορτων ειναι οτι πρεπει να χαλαρωσεις και μετα ξαναξεκινησεις!!!!!

ποσο ειναι το παιδακι σου?

Ναι έχουμε ξανά μιλήσει αλλά σε είχα χάσει.

5.5 χρόνων είναι ο γιος μου.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, maria030603 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!

@νικηαντωνια81  ωωω μαζι ειμαστε!!!!!!!!! ποτε γεννηθηκε? εμενα 12/11... 

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

7/6 είμαστε εμείς.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλησπερα κι απο μενα σε ολες. Εμενα η κορουλα μου ηρθε μετα τη 2η εξωσωματικη και ηταν η 3η μου εγκυμοσυνη μιας κ ειχα αλλες δυο που δεν τελεσφορησαν. ειναι μολις 8μιση μηνων οποτε ακομα δεν ειμαι ετοιμη ουτε πρακτικα ουτε ψυχολογικα ουτε σωματικα για επομενη εξωσωματικη κι ουτε για νεα εγκυμοσυνη γιατι ειχα μια πολυ δυσκολη κυηση με πολλες επιπλοκες, απο την αλλη ομως υπαρχει μεσα στο μυαλο μου γιατι ξερω οτι οταν θελησουμε ξανα παιδακι, θα οδηγηθουμε εκ των πραγματων εκει και για να ειμαι ειλικρινης η ολη διαδικασια μου φαινεται βουνο.... Χαιρομαι πολυ με το κουραγιο και τη θεληση σας. Καλη επιτυχια σε ολες.

Ελπιζω να ανατραπουν τα προγνωστικα και η κυηση σου να συνεχιστει....

καταρχας να χαιρεσαι την κορουλα σου!!!!!!!!!!

και γω οπως ειπα δεν ενιωθα ετοιμη.. και τωρα ακομα ειμαι καπως μεχρι να παω στον γιατρο μου... λεω εγω παω κιουρια αλλα θα μου πει κατι και θα χαλαστω η θα μου πει δεν εισαι ετοιμη περιμενε κι αλλο πολλα περνανε απο το μυαλο μου.. του τρελου δλδ..

14 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!!!! Καλή δύναμη σου εύχομαι και σύντομα να έρθει και το αδερφάκι... Είμαι κι εγώ στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου από εξωσωματική οπότε σε νιώθω και σε περιμένω από αυτή την πλευρά 

με το καλο το μωρακι σου!!

σ ευχαριστω τοοοοσο πολυ!!!!!!!!! και ναι ναι θελω να περασω στη δικη σου πλευρα!!!!!!!!

13 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Έχω ένα αγοράκι 2,5 χρόνων και προσπαθούμε κι εμείς για αδερφάκι πάλι με εξωσωματική! Κάναμε μια με διέγερση τον Οκτώβρη και πήρα αρνητική χοριακή και μια με φυσικό και ετ μιας βλαστοκύστης που πήρα θετική χοριακή! Δυστυχώς, η χοριακή μου ανεβαίνει πολύ πολύ αργά! Δεν πάει καλά! Τουλάχιστον, αποκλείσαμε εξωμήτρια κύηση και περιμένουμε...:(

ευχομαι να εχεις ευχαριστα νεα... ποτε θα ξανακανεις χοριακη?

14 ώρες πρίν, vals είπε:

Κ εσύ πας για διέγερση εεε??κ εγώ...δν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται βουνό... όχι για τη διαδικασία αλλα έχω και το πρόβλημα της εύρεσης κέντρου κ γιατρού...

 

γιατι θελεις να αλλαξεις γιατρο? δεν εμεινες ευχαριστημενη?

  • Μου αρέσει 2

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria030603 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!

@νικηαντωνια81  ωωω μαζι ειμαστε!!!!!!!!! ποτε γεννηθηκε? εμενα 12/11... 

Γιατί διστάζεις; Τι φοβάσαι; Ποσό χρόνων είσαι; Εγω παλεύω ένα χρόνο τώρα αλλά τίποτα. Δεν ανταποκρίνομαι ιδιαίτερα στα φάρμακα, τα ωάρια μου δεν είναι και τόσο καλά, παίρνω βιταμίνες κ θα δοκιμάσουμε νέο πρωτόκολλο. Ανυπομονώ δεν έχω υπομονή έχουν παίξει τα νεύρα μου. Μόλις  αδιαθετησω θα ξεκινήσουμε. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Γιατί διστάζεις; Τι φοβάσαι; Ποσό χρόνων είσαι; Εγω παλεύω ένα χρόνο τώρα αλλά τίποτα. Δεν ανταποκρίνομαι ιδιαίτερα στα φάρμακα, τα ωάρια μου δεν είναι και τόσο καλά, παίρνω βιταμίνες κ θα δοκιμάσουμε νέο πρωτόκολλο. Ανυπομονώ δεν έχω υπομονή έχουν παίξει τα νεύρα μου. Μόλις  αδιαθετησω θα ξεκινήσουμε. 

ειχα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη... γι αυτο και χαθηκα απο παντου..

οχι σωματικα. Σωματικα η εγκυμοσυνη μου ηταν πολυ καλη με εξαιρεση στο τελος που βγηκαν καποια θεματακια αλλα οχι κατι που δεν ειναι συχνο στις εγκυμοσυνες.

Ειχα διδυμη εγκυμοσυνη και χασαμε το ενα λιγες μερες πριν μπω στον 4ο μηνα. Δεν απορροφηθηκε ομως το φασολακι μου μεχρι λιγο πριν τον 7ο μηνα. και αυτο με εβαλε σε πολλες περιπετειες..

οταν πηγαμε για την αυχενικη μολις ειχαμε μαθει οτι χασαμε το ενα. Και μετα μας ξεφουρνιζει η υποτιθεμενη γιατρος οτι το παιδι μου εχει 1:41 για συνδρομο νταουν. Επειδη δεν την ειχα καθολου εμπιστοσυνη αυτη που μας εκανε την αυχενικη πηγαμε και αλλου χωρις να αναφερουμε οτι εχουμε ηδη κανει. Αυτη μας ειχε βγαλει 1:1200 αλλα επειδη λεει δεν ειχε απορροφηθει το φασολακι μπορει το ενα εμβρυο να επαιρνε ορμονες απο το αλλο και μου ξαναανεβασε τις πιθανοτητες για συνδρομο νταουν 1:129. Εκανα δυο τεστ dna τα οποια δεν μου εβγαλαν αποτελεσμα και στο τελος εκανα αμνιοπαρακεντηση οπου μαθαμε οτι εχω ενα υγιεστατο αγορακι.  Αυτοι μηνες με αλλαξαν ριζικα.Οι γυναικες το λογικο ειναι να ειναι η καλυτερη περιοδος της ζωης τους και να το χαιρονται. Εγω εκλαιγα..Δεν εχω πιεσει και καταπιεσει τοσο πολυ τον εαυτο μου τοσο πολυ.. Περασα και την επιλοχεια καταθλιψουλα μου γιατι δεν ειχα ξεσπασει για μηνες οποτε επρεπε να μαζεψω τα κομματια μου να με ξαναφτιαξω και το κυριοτερο να αναγνωρισω στον εαυτο μου τι με φοβιζε...

ειμαι 37 ετων. αλλα επειδη εχω παγωτινια νομιζω οτι μετραει η ηλικια μου οταν εκανα την ωολληψια. Την ωολληψια την εκανα το 2014 


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria030603 είπε:

ειχα πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη... γι αυτο και χαθηκα απο παντου..

οχι σωματικα. Σωματικα η εγκυμοσυνη μου ηταν πολυ καλη με εξαιρεση στο τελος που βγηκαν καποια θεματακια αλλα οχι κατι που δεν ειναι συχνο στις εγκυμοσυνες.

Ειχα διδυμη εγκυμοσυνη και χασαμε το ενα λιγες μερες πριν μπω στον 4ο μηνα. Δεν απορροφηθηκε ομως το φασολακι μου μεχρι λιγο πριν τον 7ο μηνα. και αυτο με εβαλε σε πολλες περιπετειες..

οταν πηγαμε για την αυχενικη μολις ειχαμε μαθει οτι χασαμε το ενα. Και μετα μας ξεφουρνιζει η υποτιθεμενη γιατρος οτι το παιδι μου εχει 1:41 για συνδρομο νταουν. Επειδη δεν την ειχα καθολου εμπιστοσυνη αυτη που μας εκανε την αυχενικη πηγαμε και αλλου χωρις να αναφερουμε οτι εχουμε ηδη κανει. Αυτη μας ειχε βγαλει 1:1200 αλλα επειδη λεει δεν ειχε απορροφηθει το φασολακι μπορει το ενα εμβρυο να επαιρνε ορμονες απο το αλλο και μου ξαναανεβασε τις πιθανοτητες για συνδρομο νταουν 1:129. Εκανα δυο τεστ dna τα οποια δεν μου εβγαλαν αποτελεσμα και στο τελος εκανα αμνιοπαρακεντηση οπου μαθαμε οτι εχω ενα υγιεστατο αγορακι.  Αυτοι μηνες με αλλαξαν ριζικα.Οι γυναικες το λογικο ειναι να ειναι η καλυτερη περιοδος της ζωης τους και να το χαιρονται. Εγω εκλαιγα..Δεν εχω πιεσει και καταπιεσει τοσο πολυ τον εαυτο μου τοσο πολυ.. Περασα και την επιλοχεια καταθλιψουλα μου γιατι δεν ειχα ξεσπασει για μηνες οποτε επρεπε να μαζεψω τα κομματια μου να με ξαναφτιαξω και το κυριοτερο να αναγνωρισω στον εαυτο μου τι με φοβιζε...

Α οκ κατάλαβα. Εχεις τα δικιά σου όμως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Μην αφήνεις τον καιρό να περνάει εφόσον θες κι άλλο παιδάκι. 

Τι ηλικία εχεις;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria030603 είπε:

ευχομαι να εχεις ευχαριστα νεα... ποτε θα ξανακανεις χοριακη?

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Πάλι σήμερα έκανα! Έχω βαρεθεί να κάνω χοριακες! Αισίως, έφτασα στις 6!!! Οι προβλέψεις κι από τον γυναικολόγο μου κι από τον εξωσωματιστή μου δεν είναι καλές:(

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Πάλι σήμερα έκανα! Έχω βαρεθεί να κάνω χοριακες! Αισίως, έφτασα στις 6!!! Οι προβλέψεις κι από τον γυναικολόγο μου κι από τον εξωσωματιστή μου δεν είναι καλές:(

Μλκια πολύ ψυχοφθόρο να κανείς συνεχώς χοριακες. Καλύτερα από την αρχή αρνητικό . Από την άλλη βέβαια λες κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Πάλι σήμερα έκανα! Έχω βαρεθεί να κάνω χοριακες! Αισίως, έφτασα στις 6!!! Οι προβλέψεις κι από τον γυναικολόγο μου κι από τον εξωσωματιστή μου δεν είναι καλές:(

οι χοριακες σου τι τιμες εχουν? εχεις κανει κανενα υπερηχο?

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Α οκ κατάλαβα. Εχεις τα δικιά σου όμως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Μην αφήνεις τον καιρό να περνάει εφόσον θες κι άλλο παιδάκι. 

Τι ηλικία εχεις;

ειμαι 37... 

κοιτα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι στην υποβοηθουμενη πρεπει να εχεις υπομονη και οτι και η μητερα-υποψηφια μητερα πρεπει να ειναι και ετοιμη ψυχολογικα. εγω δεν εκανα πολλες εξωσωματικες. ειχα καλους γιατρους που οταν εκριναν οτι δεν ειμαι ετοιμη σωματικα εννοω μου ελεγαν οχι δεν θα κανουμε τωρα. Θα φτιαξουμε το προβλημα πχ τον θυροειδη που ειχα θεμα και μετα θα κανουμε προσπαθεια. 

οποτε οταν εκανα τελικα την εμβρυομεταφορα ημουν πολυ καλα. και σωματικα και ψυχικα.. πιστευω οτι εχω φτασει εκει πλεον.. τωρα μενει να παω στους γιατρους μου (ενδοκρινολογος και εξωσωματικος) να μου πουν το ιδιο 


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, maria030603 είπε:

οι χοριακες σου τι τιμες εχουν? εχεις κανει κανενα υπερηχο?

ειμαι 37... 

κοιτα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι στην υποβοηθουμενη πρεπει να εχεις υπομονη και οτι και η μητερα-υποψηφια μητερα πρεπει να ειναι και ετοιμη ψυχολογικα. εγω δεν εκανα πολλες εξωσωματικες. ειχα καλους γιατρους που οταν εκριναν οτι δεν ειμαι ετοιμη σωματικα εννοω μου ελεγαν οχι δεν θα κανουμε τωρα. Θα φτιαξουμε το προβλημα πχ τον θυροειδη που ειχα θεμα και μετα θα κανουμε προσπαθεια. 

οποτε οταν εκανα τελικα την εμβρυομεταφορα ημουν πολυ καλα. και σωματικα και ψυχικα.. πιστευω οτι εχω φτασει εκει πλεον.. τωρα μενει να παω στους γιατρους μου (ενδοκρινολογος και εξωσωματικος) να μου πουν το ιδιο 

Ούτε κι εγω εκανα πολλές. Απλά τώρα δεν παράγω πολλά ωάρια και αυτά είναι μέτρια. Δεν είναι θέμα ψυχολογίας σε εμένα. Είναι απλά θέμα τύχης.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα τα ωαρια μου δεν ηταν και τα καλυτερα. εχω πολυκυστικες και δεν εκανα ωορρυξια ουτε καν με pregnyl.. το οτι απο τα 6 αυγουλακια που μου εβγαλε καταφερε να γονιμοποιησει τα 5 ηταν θαυμα...

αν εκανα τωρα πραγματικα δεν ξερω σε τι κατασταση θα ειναι 


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria030603 είπε:

καλα τα ωαρια μου δεν ηταν και τα καλυτερα. εχω πολυκυστικες και δεν εκανα ωορρυξια ουτε καν με pregnyl.. το οτι απο τα 6 αυγουλακια που μου εβγαλε καταφερε να γονιμοποιησει τα 5 ηταν θαυμα...

αν εκανα τωρα πραγματικα δεν ξερω σε τι κατασταση θα ειναι 

Να έβγαλες παρά πολλά τι να λέμε τώρα. Τέλεια 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Να έβγαλες παρά πολλά τι να λέμε τώρα. Τέλεια 

ειχα παρα πολυ αυγουλακια!!! λογω των πολυκυστικων εκανα μεγαλη αυγουλοπαραγωγη.. ειχα πανω απο 30 με μεγαλο μεγεθος.Γενικα ειχα καμια 50αρια αυγουλακια αλλα ηταν μικρα .. αλλα δεν μπορεσε να μου τα βγαλει.. ανατομικα ηταν πολυ ψηλα και με πιεσε πολυ να βγουν αλλα δεν ηθελε ο γιατρος να με πιεσει παραπανω. μου ειχε πει να ξερεις θα πονας αρκετα για καποιες μερες γιατι δυσκολευτηκα πολυ. η ωολληψια μου κρατησε σχεδον 2,5 ωρες.


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μλκια πολύ ψυχοφθόρο να κανείς συνεχώς χοριακες. Καλύτερα από την αρχή αρνητικό . Από την άλλη βέβαια λες κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν.

Ακριβώς αυτό! Και η χοριακή συνεχώς ανεβαίνει, αλλά με ρυθμούς χελώνας! Κι εγώ παραμένω έγκυος σε ένα έμβρυο που μάλλον δεν είναι γραπτό του...κι απλώς περιμένω...και η ψυχολογία στα πατώματα!

Just now, maria030603 είπε:

οι χοριακες σου τι τιμες εχουν? εχεις κανει κανενα υπερηχο?

Οι χοριακες μου ανεβαίνουν περίπου 50% το 3ημερο! Τώρα περιμένω τηλέφωνο να δω που είμαστε!

Ναι έκανα υπέρηχο! Είναι ενδομήτριο (ευτυχώς)! Κανονικά είμαι 5+5! Η εικόνα του σάκου με λεκιθινα στοιχεία είναι για 5 βδομάδα!

Από τη μια λέω, το παλεύει το εμβρυακι, από την άλλη, νιώθω ότι είναι καταδικασμένο! Δεν ξέρω, νιώθω πολύ χάλια:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...