Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ 2ο ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, maria030603 είπε:

το ξερω απο πρωτο χερι το θεμα με το βαρος.... σε μενα παιζει πολυ βασικο ρολο... γι αυτο και δεν πηγα πιο νωρις γιατι παρολο που ρυθμισα καποια θεματα υγειας που ειχα μου αφησαν παρακαταθηκη τα εξτρα κιλα 

Κορίτσι θυμησε μου Αθήνα είσαι; 

7 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

Δυστυχώς, η χοριακή μου αρχίζει και κατεβαίνει! Όχι ότι πέφτουμε κι από τα σύννεφα! Δεν ήταν αυτό το έμβρυο το αδερφάκι :(

Διάλειμμα 2-3 μήνες για να πάρουμε τα πάνω μας και ξανά στον αγώνα!

Αχ ψυχούλα εμβρυάκι. Τι αγώνα κάνουν κι αυτά. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!!!

 

@*Μυρτώ  λυπαμαι πολυ !!!να κατσεις να χαλαρωσεις να απολαυσεις το παιδακι σου και οταν εισαι ετοιμη κανε παλι την προσπαθεια σου!! 

 

@νικηαντωνια81  Θεσσαλονικη ειμαι.. εσυ?


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, maria030603 είπε:

 

γιατι θελεις να αλλαξεις γιατρο? δεν εμεινες ευχαριστημενη?

Κοίτα στην 1η εξωσωματική δεν συνέχισα όλη την εγκυμοσύνη με τον γιατρό γιατί στα μέσα περίπου της εγκυμοσύνης έμαθα ότι έκανα κάποιες εξετάσεις όπως κ εσύ τις οποίες τελικά δν υπήρχε λόγος να τις κάνω...

Απευθύνθηκα σε γιατρό εδώ που μένω γιατί έτσι κ αλλιώς δν μπορούσα εύκολα λόγω δουλειάς να πηγαινοερχομαι Αθήνα οπότε γέννησα με αυτον

Απ' τη στιγμή που έκανε εξωσωματικες έκανα τις επόμενες 3 εμβρυομεταφορες μαζί του.δν θέλω να αλλάξω λόγω αποτυχίας αλλά επειδή πρέπει να ξεκινήσω απ' την αρχη ίσως ένα πιο μεγάλο κέντρο στην Αθήνα να ήταν καλύτερα..όπως κ ήταν...την πρώτη φορά ήμουν στο Ιασώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria030603 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!

 

@*Μυρτώ  λυπαμαι πολυ !!!να κατσεις να χαλαρωσεις να απολαυσεις το παιδακι σου και οταν εισαι ετοιμη κανε παλι την προσπαθεια σου!! 

 

@νικηαντωνια81  Θεσσαλονικη ειμαι.. εσυ?

Καλημέρα!

Α εγω εγω είμαι Κρήτη στην άλλη άκρη .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα!

Α εγω εγω είμαι Κρήτη στην άλλη άκρη .

Αχ Κρήτη!!!!!πόσο την αγαπώ!!!!!5 χρόνια έρχομαι με τον άντρα μου...δν την αλλάζω με τπτ...θα μπορούσα να ζήσω στην Κρήτη...

Άλλη μυρωδιά....μόλις πατάς το πόδι εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vals είπε:

Κοίτα στην 1η εξωσωματική δεν συνέχισα όλη την εγκυμοσύνη με τον γιατρό γιατί στα μέσα περίπου της εγκυμοσύνης έμαθα ότι έκανα κάποιες εξετάσεις όπως κ εσύ τις οποίες τελικά δν υπήρχε λόγος να τις κάνω...

Απευθύνθηκα σε γιατρό εδώ που μένω γιατί έτσι κ αλλιώς δν μπορούσα εύκολα λόγω δουλειάς να πηγαινοερχομαι Αθήνα οπότε γέννησα με αυτον

Απ' τη στιγμή που έκανε εξωσωματικες έκανα τις επόμενες 3 εμβρυομεταφορες μαζί του.δν θέλω να αλλάξω λόγω αποτυχίας αλλά επειδή πρέπει να ξεκινήσω απ' την αρχη ίσως ένα πιο μεγάλο κέντρο στην Αθήνα να ήταν καλύτερα..όπως κ ήταν...την πρώτη φορά ήμουν στο Ιασώ.

τι εξετασεις σου εβαλε να κανεις? σε ταλαιπωρησαν?  

εγω απ οτι καταλαβα απο τη δικη μου εμπειρια και δυστυχως απο ιστοριες πολλων κοριτσιων ειναι οτι ειναι της μοδας πολυ να "φουσκωνουν" καποιες τιμες ειδικα στις πρωτομανουλες που ειναι στα χαμενα... δυστυχως εχω πολλες τετοιες ιστοριες..... 

τεσπα, εχεις κανενα πλανο για ποτε θελεις να ξαναξεκινησεις? εχεις καποιο κεντρο κατα νου?

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα!

Α εγω εγω είμαι Κρήτη στην άλλη άκρη .

αααααα δεν εχω ερθει ποτε αλλα ειναι στα πλανα να την επισκεφτω καποιες φορες.. κ λεω καποιες φορες γιατι δεν μπορεις να απολαυσεις την κρητη με ενα ταξιδι και να την γυρισεις 


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria030603 είπε:

τι εξετασεις σου εβαλε να κανεις? σε ταλαιπωρησαν?  

εγω απ οτι καταλαβα απο τη δικη μου εμπειρια και δυστυχως απο ιστοριες πολλων κοριτσιων ειναι οτι ειναι της μοδας πολυ να "φουσκωνουν" καποιες τιμες ειδικα στις πρωτομανουλες που ειναι στα χαμενα... δυστυχως εχω πολλες τετοιες ιστοριες..... 

τεσπα, εχεις κανενα πλανο για ποτε θελεις να ξαναξεκινησεις? εχεις καποιο κεντρο κατα νου?

Θα σου στείλω πμ 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Δυστυχώς, συμβαίνουν κι αυτά! 

Εύχομαι και ελπίζω το 2021 μια μια να μένει έγκυος!

Ερώτηση κρίσεως: έχοντας ένα παιδί, στην επόμενη έμβρυομεταφορά θα επιλεγατε να βάζατε 1 έμβρυο (για να αποφευχθεί η δίδυμη κύηση) ή 2-3 για να αυξηθούν οι πιθανότητες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Δυστυχώς, συμβαίνουν κι αυτά! 

Εύχομαι και ελπίζω το 2021 μια μια να μένει έγκυος!

Ερώτηση κρίσεως: έχοντας ένα παιδί, στην επόμενη έμβρυομεταφορά θα επιλεγατε να βάζατε 1 έμβρυο (για να αποφευχθεί η δίδυμη κύηση) ή 2-3 για να αυξηθούν οι πιθανότητες;

Εγώ και τις 2 φορές έβαλα 2.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Μυρτώ είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Δυστυχώς, συμβαίνουν κι αυτά! 

Εύχομαι και ελπίζω το 2021 μια μια να μένει έγκυος!

Ερώτηση κρίσεως: έχοντας ένα παιδί, στην επόμενη έμβρυομεταφορά θα επιλεγατε να βάζατε 1 έμβρυο (για να αποφευχθεί η δίδυμη κύηση) ή 2-3 για να αυξηθούν οι πιθανότητες;

να σου πω την αληθεια ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα κανω... απο τη μια λεω οτι θα ειναι περισσοτερες οι πιθανοτητες με τα 2 εμβρυα.. τα 3 τα αποκλειω κατευθειαν..δεν το θελω ακομα και αν μου το προτεινε ο γιατρος. 

ο λογος που δεν μπορω να αποφασισω δεν ειναι επειδη εχω ηδη ενα παιδι.. ο λογος που φοβαμαι την διδυμη κυηση δεν ειναι οτι δεν θελω διδυμα. ισα ισα μακαρι να ερθουν. απλα επειδη ειχα διδυμη κυηση κ εχασα το ενα φοβαμαι οτι θα ειμαι μεσα στο αγχος μεχρι να γεννησω η θα γινω στριγγλα απο τα νευρα μου στους αλλους..αυτο με φοβιζει.. αν ειναι να ερθουνν διδυμακια μακαρι να ερθουν!!!!!!!!


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαζη ερωτηση... γιατι κ γω μπορει να λογαριαζω χωρις τον ξενοδοχο..

το καθε εμβρυακι μονο του δεν ειναι? τα εχουν πχ ανα δυαδες η τριαδες?

εμενα μου εμειναν 3. λετε να υπαρχει περιπτωση να ειναι κ τα 3 μαζι?


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria030603 είπε:

χαζη ερωτηση... γιατι κ γω μπορει να λογαριαζω χωρις τον ξενοδοχο..

το καθε εμβρυακι μονο του δεν ειναι? τα εχουν πχ ανα δυαδες η τριαδες?

εμενα μου εμειναν 3. λετε να υπαρχει περιπτωση να ειναι κ τα 3 μαζι?

Εννοείς κατάψυξη; Δεν έχω ιδέα, ποτέ δεν είχα κατάψυξη!

Link to comment
Share on other sites

ναι καταψυξη.. μια φορα εχω κανει ωολληψια το 2014. 

τον 03/2015 εκανα την εμβρυομεταφορα 2 εμβρυων και μου εμειναν 3


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...