Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!!! Αρνητικο το τεστ εννοείται αλλά δεν πτοήθηκα καθόλου ίσως είναι νωρίς ακόμα να δείξει κάτι.

Το βυζί μου αποφάσισε να γίνει μπαλόνι και να πονάει ενώ χτες τίποτα. Ιδωμέν λοιπόν!!!μέχρι την Τετάρτη θα ξέρουμε κάτι σίγουρο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Χρύσακι κι εμένα με τρελαίνουν... Τι νομίζεις; πάνω που λέω, καλώς την, εκεί σκέφτομαι πάλι μπας και έγινε κανένα καλό. Ημικρανίες, αναγούλες, παλινδρομηση, συχνοουρια, δυσκοιλιοτητα... Έλεος κάπου. Έχω φτάσει το μισό μου κύκλο να είμαι σαν άρρωστη. Ανεμογκαστρι κάθε μήνα. Καλά λέω, σαν τη Σταυρούλα εκ Κολοκοτρωνιτσιου... 

Τίποτα δεν είναι ασυγχώρητο κορίτσι μου... Δεν υπάρχει πιο δύσκολο πράγμα από το να μπορέσεις να ξεφύγεις από μια τοξική σχέση. Ποσω μάλλον, όταν αυτή η σχέση είναι ερωτική. Δικαιώθηκες γλιτώνοντας τον εαυτό σου και βρήκες και την αγάπη. Και όχι, δεν τη βρήκες πίσω πίσω... Μέχρι τα βαθειά γεράματα, είναι πολύς καιρός, είναι μια ολόκληρη ζωή. Εύχομαι να είναι ανεφελη και γεμάτη αγάπη και ηρεμία, χωρίς πόνο, χωρίς αίσθημα ανεπάρκειας, χωρίς αμφιβολία, χωρίς φόβο. Στάθηκε τυχερή. Έτσι να το βλέπεις. Μεγάλη υπόθεση το restart κι εσύ το κατάφερες. Μια αγκαλιά από εμένα! 

Άντε ρε συμμαθήτριά ...ξεκινά λίγο να μπαίνει σε σειρά η ομαδουλα...να έχω να μιλάω με καμία συμμαθήτριά εγκυμονούσα.τα άλλα κορίτσια είναι σαν κόρες μου χαχαχαχα..σας περιμένω όλες εγώ...μπουμπούκια είστε..κ η τατακι η αγχωμενη με τέλειες ορμονολογικες άντε να το τελειώνει κ αυτή..

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!!! Αρνητικο το τεστ εννοείται αλλά δεν πτοήθηκα καθόλου ίσως είναι νωρίς ακόμα να δείξει κάτι.

Το βυζί μου αποφάσισε να γίνει μπαλόνι και να πονάει ενώ χτες τίποτα. Ιδωμέν λοιπόν!!!μέχρι την Τετάρτη θα ξέρουμε κάτι σίγουρο!!

Καλημέρα χρυσά..πόσες μέρες πριν την καθυστέρηση το έκανες;;εγώ μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση κάνω ένα hometest βγαίνει το πιο αχνό θετικό του κόσμου,,,μαζεύω πάλι ούρα σε κάνα τρίωρο ξανακάνω αρνητικό χαχαχαχα..ήμουν έγκυος βέβαια αλλά θέλω να πω στην αρχή είναι το πιάνει δεν το πιάνει το τεστακι..εννοείται μην πτοεισαι...μέχρι να μην σου έρθει κάνε κ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Άντε ρε συμμαθήτριά ...ξεκινά λίγο να μπαίνει σε σειρά η ομαδουλα...να έχω να μιλάω με καμία συμμαθήτριά εγκυμονούσα.τα άλλα κορίτσια είναι σαν κόρες μου χαχαχαχα..σας περιμένω όλες εγώ...μπουμπούκια είστε..κ η τατακι η αγχωμενη με τέλειες ορμονολογικες άντε να το τελειώνει κ αυτή..

Καλημέρα εγκυουλα μας!!!έτσι να μας βάλεις σε σειρά μια μια και μετά θα σε ρωτάμε όλες το μακρύ μας και το κοντό μας χαχαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα εγκυουλα μας!!!έτσι να μας βάλεις σε σειρά μια μια και μετά θα σε ρωτάμε όλες το μακρύ μας και το κοντό μας χαχαχαχα.

Να με ρωτάτε ότι θέλετε...μπορεί παιδί ως τώρα ένα να κατάφερα να κάνω αλλά από εγκυμοσύνες ξέρω χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Καλημέρα κορίτσια καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!!! Αρνητικο το τεστ εννοείται αλλά δεν πτοήθηκα καθόλου ίσως είναι νωρίς ακόμα να δείξει κάτι.

Το βυζί μου αποφάσισε να γίνει μπαλόνι και να πονάει ενώ χτες τίποτα. Ιδωμέν λοιπόν!!!μέχρι την Τετάρτη θα ξέρουμε κάτι σίγουρο!!

Καλημέρα και καλό ΣΚ να έχουμε. Το στήθος που πρήστηκε απο την μια μερα στην άλλη ακουγεται καλό. Πόσες μερες πριν είσαι;

Κορίτσια απορία σε όσες έχουν κάνει σαλπιγγογραφία. Μετά την εξέταση πότε σου επιτρέπουν επαφές; δεν θέλω να χάσω τις γόνιμες και επειδή κάνω νωρίς ωορρηξία αγχώνομαι. Η εξέταση θα γίνει την 8η μερα. Θα είναι και καλος ο κύκλος οπως φανηκε απο τις ορμονολογικές μην πάει στράφι...

Just now, Emilly800 said:

Άντε ρε συμμαθήτριά ...ξεκινά λίγο να μπαίνει σε σειρά η ομαδουλα...να έχω να μιλάω με καμία συμμαθήτριά εγκυμονούσα.τα άλλα κορίτσια είναι σαν κόρες μου χαχαχαχα..σας περιμένω όλες εγώ...μπουμπούκια είστε..κ η τατακι η αγχωμενη με τέλειες ορμονολογικες άντε να το τελειώνει κ αυτή..

Καλημέρα χρυσά..πόσες μέρες πριν την καθυστέρηση το έκανες;;εγώ μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση κάνω ένα hometest βγαίνει το πιο αχνό θετικό του κόσμου,,,μαζεύω πάλι ούρα σε κάνα τρίωρο ξανακάνω αρνητικό χαχαχαχα..ήμουν έγκυος βέβαια αλλά θέλω να πω στην αρχή είναι το πιάνει δεν το πιάνει το τεστακι..εννοείται μην πτοεισαι...μέχρι να μην σου έρθει κάνε κ άλλο.

Μέχρι να τα καταφέρω σε βλέπω να γεννάς το 2ο και να προσπαθείς για 3ο χαχαχα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@TATAKI μου καλημέρα είμαι 4 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Ίσως το έκανα και νωρίς το τεστακι δεν ξέρω..

Λοιπόν εγώ την σαλπιγγογραφια την έκανα 11η μέρα με κύκλο 30 ημερών και επαφες έκανα κανονικά από την επόμενη μέρα διότι μετά την εξέταση είχα ελάχιστες σταγονιτσες αίμα. Ο γιατρός δεν μου είπε να απέχω αλλά δεν θυμάμαι να τον ρώτησα κιόλας.αν όμως είναι επικίνδυνο να έρθεις σε επαφή λογικά στο λέει ο γιατρός από μόνος του  με τέτοιες εξετάσεις θα σου έλεγα να τα δώσεις όλα αυτόν το μήνα!!!

Και που ξέρεις...μπορεί να είσαι η επόμενη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

@TATAKI μου καλημέρα είμαι 4 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Ίσως το έκανα και νωρίς το τεστακι δεν ξέρω..

Λοιπόν εγώ την σαλπιγγογραφια την έκανα 11η μέρα με κύκλο 30 ημερών και επαφες έκανα κανονικά από την επόμενη μέρα διότι μετά την εξέταση είχα ελάχιστες σταγονιτσες αίμα. Ο γιατρός δεν μου είπε να απέχω αλλά δεν θυμάμαι να τον ρώτησα κιόλας.αν όμως είναι επικίνδυνο να έρθεις σε επαφή λογικά στο λέει ο γιατρός από μόνος του  με τέτοιες εξετάσεις θα σου έλεγα να τα δώσεις όλα αυτόν το μήνα!!!

Και που ξέρεις...μπορεί να είσαι η επόμενη!!!

Ειναι νωρις 4 μερες. Εδω και 2 μερες πριν δεν ξερω αν δειχνουν τα κανονικά. Μπορει τα early.. αστο ακομα κανα 2 μερες το λιγοτερο. Μακάρι @Chrussa1982 μου... Αντε να κανω και την εξεταση να ειναι καλή και να ξεκινησω και εγώ. Θα εντείνω τις προσπάθειες γιατί δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια. Αυτο τον μηνα καλές ορμόνες τον άλλο μπορεί να είναι αλλιώς. Αλλάζουν αυτά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια όμορφες! 

@Emilly800 από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Και να δεις ζαλουρα που θα φας μετά! Σήμερα είμαι καλύτερα και ψυχολογικά. Σωματικά πάντως... Είμαι μια χαρά ξαφνικά. Ε ρε χάλι γκαλι που χορεύουν οι ορμόνες! Χθες ήμουν κλαφτα Χαράλαμπε! Ως συνήθως, δεν κρατάω καν καλάθι. Ότι θέλει ας γίνει. Μόνο αν έρθει το θαύμα, να πάνε όλα καλά...

@Chrussa1982 ίσως το έκανες νωρίς κορίτσι. Μακάρι να γίνει το καλό!

@TATAKI ρώτα παιδί μου το γιατρό, να είσαι σίγουρη. Λογικά μπορείς αμέσως αλλά διευκρινησε το για παν ενδεχόμενο. Αντε να είναι αυτός ο μήνας σου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα και καλό ΣΚ να έχουμε. Το στήθος που πρήστηκε απο την μια μερα στην άλλη ακουγεται καλό. Πόσες μερες πριν είσαι;

Κορίτσια απορία σε όσες έχουν κάνει σαλπιγγογραφία. Μετά την εξέταση πότε σου επιτρέπουν επαφές; δεν θέλω να χάσω τις γόνιμες και επειδή κάνω νωρίς ωορρηξία αγχώνομαι. Η εξέταση θα γίνει την 8η μερα. Θα είναι και καλος ο κύκλος οπως φανηκε απο τις ορμονολογικές μην πάει στράφι...

Μέχρι να τα καταφέρω σε βλέπω να γεννάς το 2ο και να προσπαθείς για 3ο χαχαχα. 

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια καλο σαββατοκύριακο να εχουμε.εγω οταν ειχα κανει σαλπιγγογραφια μου είπαν ολοι οι γιατροί εκει οτι μπορούσα να ξεκινήσω επαφες και αμεσως μου είπαν οταν αισθανθώ εγω καλα να ξεκινήσω 

Just now, Chrussa1982 είπε:

@TATAKI μου καλημέρα είμαι 4 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Ίσως το έκανα και νωρίς το τεστακι δεν ξέρω..

Λοιπόν εγώ την σαλπιγγογραφια την έκανα 11η μέρα με κύκλο 30 ημερών και επαφες έκανα κανονικά από την επόμενη μέρα διότι μετά την εξέταση είχα ελάχιστες σταγονιτσες αίμα. Ο γιατρός δεν μου είπε να απέχω αλλά δεν θυμάμαι να τον ρώτησα κιόλας.αν όμως είναι επικίνδυνο να έρθεις σε επαφή λογικά στο λέει ο γιατρός από μόνος του  με τέτοιες εξετάσεις θα σου έλεγα να τα δώσεις όλα αυτόν το μήνα!!!

Και που ξέρεις...μπορεί να είσαι η επόμενη!!!

Μακαρι το επόμενο τεστακι να είναι θετικό.υι τεστ εκανες;εγω σε 6  μερες περιμενω δεν εχω πονους ακομα αλλα έχουν ξεκινήσει οι κράμπες οποτε μαλλον δεν πέτυχε παλι

Just now, Emilly800 είπε:

Να με ρωτάτε ότι θέλετε...μπορεί παιδί ως τώρα ένα να κατάφερα να κάνω αλλά από εγκυμοσύνες ξέρω χαχαχαχα.

Εχεις και το δεύτερο που ερχεταιιιι μην το ξεχνάς αντέχει χαχαχαχ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!!! Αρνητικο το τεστ εννοείται αλλά δεν πτοήθηκα καθόλου ίσως είναι νωρίς ακόμα να δείξει κάτι.

Το βυζί μου αποφάσισε να γίνει μπαλόνι και να πονάει ενώ χτες τίποτα. Ιδωμέν λοιπόν!!!μέχρι την Τετάρτη θα ξέρουμε κάτι σίγουρο!!

Ετσι αγαπη μην πτοείσαι!!! Αλλωστε ειναι και νωρίς. Απο συμπτωματα μονο το στήθος?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας παραθέτω τα τεστ ωορρηξίας μου

Νομίζω πιο θετικό δεν έχω ξαναδεί 

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα και καλό ΣΚ να έχουμε. Το στήθος που πρήστηκε απο την μια μερα στην άλλη ακουγεται καλό. Πόσες μερες πριν είσαι;

Κορίτσια απορία σε όσες έχουν κάνει σαλπιγγογραφία. Μετά την εξέταση πότε σου επιτρέπουν επαφές; δεν θέλω να χάσω τις γόνιμες και επειδή κάνω νωρίς ωορρηξία αγχώνομαι. Η εξέταση θα γίνει την 8η μερα. Θα είναι και καλος ο κύκλος οπως φανηκε απο τις ορμονολογικές μην πάει στράφι...

Μέχρι να τα καταφέρω σε βλέπω να γεννάς το 2ο και να προσπαθείς για 3ο χαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Ω ναι!!!!! Ορμα!!!

Θα σας πω τον πόνο μου 

Είχαμε επαφές προχθές το βράδυ και σήμερα τα ξημερώματα κατά τις 2 το ξημέρωμα 

Δυστυχώς σήμερα δε μπορούμε να έχουμε επαφές γιατι τ αγόρι είναι υπηρεσία 24 ωρη 

Ελπίζω να μείνει κάνα σπερματακι και να προλάβει το κατακτημένο ωάριο μου αλλιώς πάλι αύριο επαφή 

Πφφφφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...