Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Θα σας πω τον πόνο μου 

Είχαμε επαφές προχθές το βράδυ και σήμερα τα ξημερώματα κατά τις 2 το ξημέρωμα 

Δυστυχώς σήμερα δε μπορούμε να έχουμε επαφές γιατι τ αγόρι είναι υπηρεσία 24 ωρη 

Ελπίζω να μείνει κάνα σπερματακι και να προλάβει το κατακτημένο ωάριο μου αλλιώς πάλι αύριο επαφή 

Πφφφφφφ

Μπορεί να σκάσει το αυγό και να βρει τους κολυμβητές να περιμένουν. Με το που θα γυρίσει αύριο, επίθεση! Γέμισε μπανιέρες και καλά να τον ξεκουρασεις και τη συνέχεια την ξέρεις! Χαχαχα! Αντε, με το καλό!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr said:

Σας παραθέτω τα τεστ ωορρηξίας μου

Νομίζω πιο θετικό δεν έχω ξαναδεί 

Οοοο γράπωσέ τον μέρες σερί. Δεν παθαίνουν τίποτα αυτοί χαχαχα. Το επομενο τεστακι που θα μας δείξεις να ειναι εγκυμοσύνης έτσι καραθετικο να το ευχαριστηθούμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Θα σας πω τον πόνο μου 

Είχαμε επαφές προχθές το βράδυ και σήμερα τα ξημερώματα κατά τις 2 το ξημέρωμα 

Δυστυχώς σήμερα δε μπορούμε να έχουμε επαφές γιατι τ αγόρι είναι υπηρεσία 24 ωρη 

Ελπίζω να μείνει κάνα σπερματακι και να προλάβει το κατακτημένο ωάριο μου αλλιώς πάλι αύριο επαφή 

Πφφφφφφ

Και σπερματακι θα μεινει και μη ξεχνας απο σμρ που ειναι το θετικό και σε 12-36 ώρες θα γινει η οωρρηξία σου. Οπότε και αύριο να έχεις επαφή είσαι καλυμμενη.:x


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια καλο σαββατοκύριακο να εχουμε.εγω οταν ειχα κανει σαλπιγγογραφια μου είπαν ολοι οι γιατροί εκει οτι μπορούσα να ξεκινήσω επαφες και αμεσως μου είπαν οταν αισθανθώ εγω καλα να ξεκινήσω 

Μακαρι το επόμενο τεστακι να είναι θετικό.υι τεστ εκανες;εγω σε 6  μερες περιμενω δεν εχω πονους ακομα αλλα έχουν ξεκινήσει οι κράμπες οποτε μαλλον δεν πέτυχε παλι

Εχεις και το δεύτερο που ερχεταιιιι μην το ξεχνάς αντέχει χαχαχαχ

Αυτό είναι στον δρόμο...σε το ακούσω να τσιριζει κ μετά θα πω οκ...οποίος καεί στον χυλό βλέπεις γλυκούλα....

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα και καλό ΣΚ να έχουμε. Το στήθος που πρήστηκε απο την μια μερα στην άλλη ακουγεται καλό. Πόσες μερες πριν είσαι;

Κορίτσια απορία σε όσες έχουν κάνει σαλπιγγογραφία. Μετά την εξέταση πότε σου επιτρέπουν επαφές; δεν θέλω να χάσω τις γόνιμες και επειδή κάνω νωρίς ωορρηξία αγχώνομαι. Η εξέταση θα γίνει την 8η μερα. Θα είναι και καλος ο κύκλος οπως φανηκε απο τις ορμονολογικές μην πάει στράφι...

Μέχρι να τα καταφέρω σε βλέπω να γεννάς το 2ο και να προσπαθείς για 3ο χαχαχα. 

Όχι για πέμπτο θα πάω χαχαχαχα.εδω νιώθω τα κομμάτια μου να με χαιρετάνε...φοβάμαι για την ζωή μου χαχαχαχα.ολα διαλύθηκαν...έντερο γιοκ αναγουλα κούραση τα αφτιά μου σφυριζουν μάλλον παρενέργεια της αντιπηκτικής εεε δεν μπορώ σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Αυτό είναι στον δρόμο...σε το ακούσω να τσιριζει κ μετά θα πω οκ...οποίος καεί στον χυλό βλέπεις γλυκούλα....

Όχι για πέμπτο θα πάω χαχαχαχα.εδω νιώθω τα κομμάτια μου να με χαιρετάνε...φοβάμαι για την ζωή μου χαχαχαχα.ολα διαλύθηκαν...έντερο γιοκ αναγουλα κούραση τα αφτιά μου σφυριζουν μάλλον παρενέργεια της αντιπηκτικής εεε δεν μπορώ σου λέω.

Εγω για εσένα ειμαι 100% σιγουρη οτι ολα θα πάνε καλά :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω για εσένα ειμαι 100% σιγουρη οτι ολα θα πάνε καλά :x

Ευχαριστώ βασιλικουλα..εγώ είμαι πολύ συγκρατημένη το θέμα είναι όμως πως ο μικρός έχει ενθουσιαστεί πρώτη φορά σε εγκυμοσύνη μου κ το έχει πει κ σε όλους τους φίλους του..λέω Παναγία μου ας πάνε όλα καλά γιατί εγώ έχω όλη την δύναμη να αντιμετωπίζω τα πάντα κ τους πάντες..αυτό όμως δεν ξέρει τι θα πει να δίνεις μετά εξηγήσεις...δεν θέλω να απογοητευτεί...μακάρι να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ευχαριστώ βασιλικουλα..εγώ είμαι πολύ συγκρατημένη το θέμα είναι όμως πως ο μικρός έχει ενθουσιαστεί πρώτη φορά σε εγκυμοσύνη μου κ το έχει πει κ σε όλους τους φίλους του..λέω Παναγία μου ας πάνε όλα καλά γιατί εγώ έχω όλη την δύναμη να αντιμετωπίζω τα πάντα κ τους πάντες..αυτό όμως δεν ξέρει τι θα πει να δίνεις μετά εξηγήσεις...δεν θέλω να απογοητευτεί...μακάρι να πάνε όλα καλά.

Εχεις περάσει τόσα πολλά εχεις δωσει αγώνα για να το καταφέρεις και θεωρώ ο Θεός σου έδωσε αυτο το δωρο τωρα για να το χαρείς. Να ξερεις ολο αυτο το καιρό εσυ μου δίνεις δύναμη εισαι παντα αισιόδοξη και δεν το βάζεις κάτω.και μακαρι συντομα ολες να το ζήσουμε αυτο και να μιλάμε μόνο για τα μπεμπέ που θα περιμένουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εχεις περάσει τόσα πολλά εχεις δωσει αγώνα για να το καταφέρεις και θεωρώ ο Θεός σου έδωσε αυτο το δωρο τωρα για να το χαρείς. Να ξερεις ολο αυτο το καιρό εσυ μου δίνεις δύναμη εισαι παντα αισιόδοξη και δεν το βάζεις κάτω.και μακαρι συντομα ολες να το ζήσουμε αυτο και να μιλάμε μόνο για τα μπεμπέ που θα περιμένουμε 

Εγώ εδώ θα είμαι να μιλάμε για τέτοια.σας περιμένω μια μια..

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εχεις περάσει τόσα πολλά εχεις δωσει αγώνα για να το καταφέρεις και θεωρώ ο Θεός σου έδωσε αυτο το δωρο τωρα για να το χαρείς. Να ξερεις ολο αυτο το καιρό εσυ μου δίνεις δύναμη εισαι παντα αισιόδοξη και δεν το βάζεις κάτω.και μακαρι συντομα ολες να το ζήσουμε αυτο και να μιλάμε μόνο για τα μπεμπέ που θα περιμένουμε 

Επίσης να σου πω ότι κ εγώ υπήρξε φάση που από το άγχος μου δεν μπορούσα να πιω ούτε νερό όχι να φάω κ με έναν καλό λόγο που άκουσα εδώ από σας έφαγα...ήμουν για κλάματα κ δεν μπορούσε ούτε η αδερφή μου να μου πει τα κατάλληλα λόγια..όμως εδώ τα είχατε μια χαρά..είναι αμοιβαίο όλο αυτό...άλλος δεν καταλαβαίνει..μόνο όσες το περνάμε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Ετσι αγαπη μην πτοείσαι!!! Αλλωστε ειναι και νωρίς. Απο συμπτωματα μονο το στήθος?

Μόνο το στήθος για την ώρα συνήθως μια βδομάδα πριν τη περίοδο έχω και τα κλασικά πονακια αυτά για την ώρα παραμένουν άφαντα. Υπομονή ότι είναι να γίνει θα γίνει. Έκανα clear πρώιμης ανίχνευσης αλλά ακόμα είναι λίγο νωρίς πιστεύω αλλά με είχε φάει να το κάνω.

Just now, Ellidr είπε:

Θα σας πω τον πόνο μου 

Είχαμε επαφές προχθές το βράδυ και σήμερα τα ξημερώματα κατά τις 2 το ξημέρωμα 

Δυστυχώς σήμερα δε μπορούμε να έχουμε επαφές γιατι τ αγόρι είναι υπηρεσία 24 ωρη 

Ελπίζω να μείνει κάνα σπερματακι και να προλάβει το κατακτημένο ωάριο μου αλλιώς πάλι αύριο επαφή 

Πφφφφφφ

Είσαι σε καλό δρόμο. Θα μείνει σπέρμα μην ανησυχείς αλλά αύριο ορμά του!!!! Έτσι θα είσαι καλυμμένη με τις επαφές!!!άντε κορίτσι μου όμορφο με τις ευχές μου για το καλύτερο. 

Ε ρε αγωνία που θα πέσει μέχρι να δούμε θετικό τεστακι θα φάμε τα νύχια μας χαχαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Εγώ εδώ θα είμαι να μιλάμε για τέτοια.σας περιμένω μια μια..

Επίσης να σου πω ότι κ εγώ υπήρξε φάση που από το άγχος μου δεν μπορούσα να πιω ούτε νερό όχι να φάω κ με έναν καλό λόγο που άκουσα εδώ από σας έφαγα...ήμουν για κλάματα κ δεν μπορούσε ούτε η αδερφή μου να μου πει τα κατάλληλα λόγια..όμως εδώ τα είχατε μια χαρά..είναι αμοιβαίο όλο αυτό...άλλος δεν καταλαβαίνει..μόνο όσες το περνάμε.

Όπως τα λες είναι οποιος ειναι εξω από το χορό δεν μπορει να καταλάβει. Γι αυτο να το χαρείς τωρα και όσα πέρασες να τα αφήσεις πισω.αντε σε λίγες μέρες εμενα θα μαζεύεις παλι γιατι δεν βλεπω φως παλι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte είπε:

Καλημερούδια όμορφες! 

@Emilly800 από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Και να δεις ζαλουρα που θα φας μετά! Σήμερα είμαι καλύτερα και ψυχολογικά. Σωματικά πάντως... Είμαι μια χαρά ξαφνικά. Ε ρε χάλι γκαλι που χορεύουν οι ορμόνες! Χθες ήμουν κλαφτα Χαράλαμπε! Ως συνήθως, δεν κρατάω καν καλάθι. Ότι θέλει ας γίνει. Μόνο αν έρθει το θαύμα, να πάνε όλα καλά...

@Chrussa1982 ίσως το έκανες νωρίς κορίτσι. Μακάρι να γίνει το καλό!

@TATAKI ρώτα παιδί μου το γιατρό, να είσαι σίγουρη. Λογικά μπορείς αμέσως αλλά διευκρινησε το για παν ενδεχόμενο. Αντε να είναι αυτός ο μήνας σου! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!έχεις τα πιο κουλα συμπτώματα εσύ μια έτσι μια αλλιώς να μη ξέρουμε τι να περιμένουμε. Χαίρομαι που είσαι καλύτερα και έτσι πρέπει. Άντε περιμένουμε και μαζί περίοδο λες να τις τρελάνουμε όλες εδώ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Όπως τα λες είναι οποιος ειναι εξω από το χορό δεν μπορει να καταλάβει. Γι αυτο να το χαρείς τωρα και όσα πέρασες να τα αφήσεις πισω.αντε σε λίγες μέρες εμενα θα μαζεύεις παλι γιατι δεν βλεπω φως παλι χαχαχα

Και γιατί να μην έχουμε χαρές σε λίγες μέρες δηλαδή;;;;εγώ που προετοιμάζουν για γιορτές με περίοδο που περίμενα στις 21 Δεκεμβρίου κ έλεγα πως θα είμαι;;;δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Και γιατί να μην έχουμε χαρές σε λίγες μέρες δηλαδή;;;;εγώ που προετοιμάζουν για γιορτές με περίοδο που περίμενα στις 21 Δεκεμβρίου κ έλεγα πως θα είμαι;;;δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει.

Καταλαβαίνω τι μου λες και οταν ειχα τις βιοχημικες πριν την καθυστέρηση ειχα ολα τα συμπτώματα περιοδου.απλα ξερεις όταν αρχίζουν τα συμπτώματα θες δεν θες σε επηρεάζουν  ψυχολογικα.μακαρι να μην βγω αληθινη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasiliki2020 είπε:

Καταλαβαίνω τι μου λες και οταν ειχα τις βιοχημικες πριν την καθυστέρηση ειχα ολα τα συμπτώματα περιοδου.απλα ξερεις όταν αρχίζουν τα συμπτώματα θες δεν θες σε επηρεάζουν  ψυχολογικα.μακαρι να μην βγω αληθινη

Να μην βγεις αληθινή βασιλικουλα..εγώ σε όλες τις εγκυμοσύνες ένα μόνο σύμπτωμα ήταν ίδιο..πόνοι περιόδου.αλλα ήταν και ίδιο στην περίοδο χαχαχαχα.που να βγάλεις άκρη μπρε..δεν βγαίνει άκρη με τα συμπτώματα .τώρα έβγαλα συμπέρασμα ότι ποτέ δεν ξέρεις...εδώ το κοριτσάκι η κονστ27 μας τρέλανε πριν κανένα μήνα είχε περίοδο κ ήταν έγκυος κ μέσα στο μπέρδεμα κ όλα καλά..τι να λέμε τώρα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...