Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια αλλά αποκλείω την καθυστερημένη σύλληψη γιατί ξέρω ακριβως ημερομηνία ωορηξίας και κατ' επέκταση σύλληψης με απόκλιση μόνο 1-2 μέρες.  

Just now, despina. said:

Το οτι δεν εχουμε χρονο παει στη δικη μου πλευρα.Κοντευω 40.

Μια χαρά χρόνο έχετε. Τόσες γυναίκες μένουν έγκυες και στα 40 και στα 41 και στα 42+++. We can do it! :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Θα το κάνω φιλενάδα μου αύριο με τα πρωινά μου τσισακια κρυφά από τον άντρα μου για να μην του δημιουργω ελπίδες αν βέβαια βγει θετικό θα σκεφτώ κάτι όμορφο για να του το ανακοινώσω.

Αφού δεν σου είπε αποχή πάλι καλά!!! Τότε κορίτσι μου ζητά υπέρηχο πρώτα να ξέρεις τι γίνεται. Ελπίζω να δείτε ένα παχύ παχύ ενδομήτριο και να μη χρειαστεί να κάνεις την εξέταση.

Είτε το πιστεύετε είτε όχι έχω θετικό feeling για όλες μας. Μέχρι το Πάσχα θα είμαστε όλες εγκυουλες!!! Έχουμε κάνει πια τα πάντα από εξετάσεις προσπάθειες και προσευχές μένει να περιμένουμε λίγο ακόμα και θα γίνει πραγματικότητα το όνειρο μας.

@Klelia81 το επόμενο ωάριο όταν με το καλό ερθει θα είναι και το τυχερό σου!!!προετοιμάζεται σιγά σιγά για να κάνει θεαματική εμφάνιση σαν star!!!ε τόση ανανέωση έκανες εσωτερικά θα σε καταδειχτεί που θα πάει!!!

Τελεια θα περιμένουμε το πρωί τα νέα σου!! Καλά το δικό μου ωάριο ελπιζω να βγει πριν πάει ο γιος μου φαντάρος!!!

Just now, Agatte είπε:

Ρε συ, πόσο safe είναι αυτό; με αγχώνει η σκέψη και μόνο. Προσωπικά θα το έκανα πριν τις γονιμες. 

@Klelia81 κάνε μια αναζήτηση στο διαδίκτυο μπας και βρεις τίποτα σχετικό. Εν ανάγκη μίλα και με άλλο ενδοκρινολογο. Τώρα τους κύκλους σου πως θα τους παρακολουθείς;

@depifish@depifish συμφωνώ με τα κορίτσια. Μη σκέφτεσαι αρνητικά καλή μου, μπορείςνα είναι καθυστερημένη σύλληψη. Να πάνε όλα κατ' ευχήν! 

@Chrussa1982 ακολουθεί φιλική συμβουλή και μια ευχή. Μην κοιτάς συμπτώματα, είναι μια σκέτη πλάνη. Εύχομαι όμως να γίνει η έκπληξη και να μη σου έρθει αυτόν και τους επόμενους 8-9 μήνες! 

Όσο για μένα, έπεσα από χθες ψυχολογικά γιατί κουράστηκα ρε κορίτσια. Κουράστηκα να παλεύω με τα ενοχικα μου για το χρόνο που πέρασε. Κουράστηκα κάθε μέρα να ελπίζω για μια δυο μέρες και μετά για άλλο τόσο να μαζεύω δύναμη, κουράστηκα. Θυμώνω με τον άντρα μου που μου έλεγε για τη δουλειά και είχαμε λάθος προτεραιότητες. Και τώρα κάθε μήνα είμαστε κι οι δυο με τις πλερεζες. Όσο περνάει η ώρα, δυναμώνουν τα συμπτώματα. Συνεχίζω με λευκά αοσμα υγρά και άρχισαν και τα γουργουρητα. Για τα τελευταία βέβαια, μπορεί να φταίει και η δυσκοιλιοτητα. Αλλο πρόωρο σύμπτωμα εγκυμοσυνης που το έχω εδώ και 2-3 μήνες. Με πιάνει δυσκιλιοτητα λίγες μέρες πριν αδιαθετησω. Τι ειν' αυτά ρε.... Θέλω το παλιό σύστημα πίσω. Το καινούριο είναι μάπα! 

 

 

 

 

 

 

 

Θυμησε μου, εσύ έχεις κάνει ορμονικές; κι η γιαγιά μου στα 41 γέννησε πριν 50 χρόνια. Που δεν υπήρχε ίχνος των παροχών που έχουμε τώρα.

Ναι επαρχία μένουμε. 

Το εψαξα φίλη δεν βρίσκω κατι. Οσο για τους κυκλους θα περιμένω την επομενη περίοδο για να κάνω πάλι ορμονολογικές και υπερηχο. Μόνο ετσι θα ξερω.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ρε συ, πόσο safe είναι αυτό; με αγχώνει η σκέψη και μόνο. Προσωπικά θα το έκανα πριν τις γονιμες. 

@Klelia81 κάνε μια αναζήτηση στο διαδίκτυο μπας και βρεις τίποτα σχετικό. Εν ανάγκη μίλα και με άλλο ενδοκρινολογο. Τώρα τους κύκλους σου πως θα τους παρακολουθείς;

@depifish@depifish συμφωνώ με τα κορίτσια. Μη σκέφτεσαι αρνητικά καλή μου, μπορείςνα είναι καθυστερημένη σύλληψη. Να πάνε όλα κατ' ευχήν! 

@Chrussa1982 ακολουθεί φιλική συμβουλή και μια ευχή. Μην κοιτάς συμπτώματα, είναι μια σκέτη πλάνη. Εύχομαι όμως να γίνει η έκπληξη και να μη σου έρθει αυτόν και τους επόμενους 8-9 μήνες! 

Όσο για μένα, έπεσα από χθες ψυχολογικά γιατί κουράστηκα ρε κορίτσια. Κουράστηκα να παλεύω με τα ενοχικα μου για το χρόνο που πέρασε. Κουράστηκα κάθε μέρα να ελπίζω για μια δυο μέρες και μετά για άλλο τόσο να μαζεύω δύναμη, κουράστηκα. Θυμώνω με τον άντρα μου που μου έλεγε για τη δουλειά και είχαμε λάθος προτεραιότητες. Και τώρα κάθε μήνα είμαστε κι οι δυο με τις πλερεζες. Όσο περνάει η ώρα, δυναμώνουν τα συμπτώματα. Συνεχίζω με λευκά αοσμα υγρά και άρχισαν και τα γουργουρητα. Για τα τελευταία βέβαια, μπορεί να φταίει και η δυσκοιλιοτητα. Αλλο πρόωρο σύμπτωμα εγκυμοσυνης που το έχω εδώ και 2-3 μήνες. Με πιάνει δυσκιλιοτητα λίγες μέρες πριν αδιαθετησω. Τι ειν' αυτά ρε.... Θέλω το παλιό σύστημα πίσω. Το καινούριο είναι μάπα! 

 

 

 

 

 

 

 

Θυμησε μου, εσύ έχεις κάνει ορμονικές; κι η γιαγιά μου στα 41 γέννησε πριν 50 χρόνια. Που δεν υπήρχε ίχνος των παροχών που έχουμε τώρα.

Ναι επαρχία μένουμε. 

Τα συμπτώματα σου που είναι και εγκυμοσύνης αλλά παραπέμπουν στην περίοδο που έρχεται αν ήμουν στη θέση σου θα με είχαν τρελάνει. Έτσι αλλάζουν τα συμπτώματα καθώς μεγαλώνουμε?να αγχωθω προκαταβολικά χαχαχαχα.

Ενοχές έχω κ εγώ πολλές και δε σου κρύβω ότι έχω κάνει και συνεδρίες με ψυχολόγο πριν κάποια χρόνια. Λες ότι χάσατε χρόνο με τη δουλεια. Ως έναν βαθμό το σέβομαι και σου βγάζω το καπέλο για την υπομονή σου διότι έκανες υπομονή για το καλό της οικογένειας σου. Εγώ αγαπητή μου έτρεχα στον ψυχολόγο διότι έχασα 12 χρόνια δεμένη σε μια καταστροφική σχέση έχασα τα καλύτερα και τα πιο αναπαραγωγικά μου χρόνια. Με τον εν λόγω κύριο είχα πάθει το σύνδρομο της Στοκχόλμης αν έχεις ακούστα.εκανα υπομονή για το τίποτα λοιπόν. Δόξα τω Θεό βρήκα την αγάπη έστω και στα πίσω πίσω που λένε. Το θέλω να πω με αυτό??να μη μετανιώνεις διότι έγινε στα πλαίσια της οικογένειας σου κ ας σε άφησε λίγο πίσω. Ενώ τα δικά μου τα χάλια είναι απλά ασυγχώρητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Τελεια θα περιμένουμε το πρωί τα νέα σου!! Καλά το δικό μου ωάριο ελπιζω να βγει πριν πάει ο γιος μου φαντάρος!!!

Το εψαξα φίλη δεν βρίσκω κατι. Οσο για τους κυκλους θα περιμένω την επομενη περίοδο για να κάνω πάλι ορμονολογικές και υπερηχο. Μόνο ετσι θα ξερω.

Εύχομαι λοιπόν η επόμενη α έρθει σύντομα και να φέρει την ελπίδα και πάλι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Εύχομαι λοιπόν η επόμενη α έρθει σύντομα και να φέρει την ελπίδα και πάλι! 

Μη σε παίρνει απο κάτω!! Ολες στο ίδιο καζανι βραζουμε. Σκέψου δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μονη!!! (Σαν συνθημα ακούστηκε αυτό) θέλω να πω πως θα τα καταφέρουμε δε μπορεί? 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Τα συμπτώματα σου που είναι και εγκυμοσύνης αλλά παραπέμπουν στην περίοδο που έρχεται αν ήμουν στη θέση σου θα με είχαν τρελάνει. Έτσι αλλάζουν τα συμπτώματα καθώς μεγαλώνουμε?να αγχωθω προκαταβολικά χαχαχαχα.

Ενοχές έχω κ εγώ πολλές και δε σου κρύβω ότι έχω κάνει και συνεδρίες με ψυχολόγο πριν κάποια χρόνια. Λες ότι χάσατε χρόνο με τη δουλεια. Ως έναν βαθμό το σέβομαι και σου βγάζω το καπέλο για την υπομονή σου διότι έκανες υπομονή για το καλό της οικογένειας σου. Εγώ αγαπητή μου έτρεχα στον ψυχολόγο διότι έχασα 12 χρόνια δεμένη σε μια καταστροφική σχέση έχασα τα καλύτερα και τα πιο αναπαραγωγικά μου χρόνια. Με τον εν λόγω κύριο είχα πάθει το σύνδρομο της Στοκχόλμης αν έχεις ακούστα.εκανα υπομονή για το τίποτα λοιπόν. Δόξα τω Θεό βρήκα την αγάπη έστω και στα πίσω πίσω που λένε. Το θέλω να πω με αυτό??να μη μετανιώνεις διότι έγινε στα πλαίσια της οικογένειας σου κ ας σε άφησε λίγο πίσω. Ενώ τα δικά μου τα χάλια είναι απλά ασυγχώρητα.

Απο τα λάθη μας μαθαίνουμε είναι το μόνο σιγουρο!! Απολαυσε τη ζωή τώρα με τον ανθρωπό σου και στο καλό να πάνε τα παλια!!! Και με το μπεμπέ γρήγορα ε?:x

  • Μου αρέσει 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Τα συμπτώματα σου που είναι και εγκυμοσύνης αλλά παραπέμπουν στην περίοδο που έρχεται αν ήμουν στη θέση σου θα με είχαν τρελάνει. Έτσι αλλάζουν τα συμπτώματα καθώς μεγαλώνουμε?να αγχωθω προκαταβολικά χαχαχαχα.

Ενοχές έχω κ εγώ πολλές και δε σου κρύβω ότι έχω κάνει και συνεδρίες με ψυχολόγο πριν κάποια χρόνια. Λες ότι χάσατε χρόνο με τη δουλεια. Ως έναν βαθμό το σέβομαι και σου βγάζω το καπέλο για την υπομονή σου διότι έκανες υπομονή για το καλό της οικογένειας σου. Εγώ αγαπητή μου έτρεχα στον ψυχολόγο διότι έχασα 12 χρόνια δεμένη σε μια καταστροφική σχέση έχασα τα καλύτερα και τα πιο αναπαραγωγικά μου χρόνια. Με τον εν λόγω κύριο είχα πάθει το σύνδρομο της Στοκχόλμης αν έχεις ακούστα.εκανα υπομονή για το τίποτα λοιπόν. Δόξα τω Θεό βρήκα την αγάπη έστω και στα πίσω πίσω που λένε. Το θέλω να πω με αυτό??να μη μετανιώνεις διότι έγινε στα πλαίσια της οικογένειας σου κ ας σε άφησε λίγο πίσω. Ενώ τα δικά μου τα χάλια είναι απλά ασυγχώρητα.

Χρύσακι κι εμένα με τρελαίνουν... Τι νομίζεις; πάνω που λέω, καλώς την, εκεί σκέφτομαι πάλι μπας και έγινε κανένα καλό. Ημικρανίες, αναγούλες, παλινδρομηση, συχνοουρια, δυσκοιλιοτητα... Έλεος κάπου. Έχω φτάσει το μισό μου κύκλο να είμαι σαν άρρωστη. Ανεμογκαστρι κάθε μήνα. Καλά λέω, σαν τη Σταυρούλα εκ Κολοκοτρωνιτσιου... 

Τίποτα δεν είναι ασυγχώρητο κορίτσι μου... Δεν υπάρχει πιο δύσκολο πράγμα από το να μπορέσεις να ξεφύγεις από μια τοξική σχέση. Ποσω μάλλον, όταν αυτή η σχέση είναι ερωτική. Δικαιώθηκες γλιτώνοντας τον εαυτό σου και βρήκες και την αγάπη. Και όχι, δεν τη βρήκες πίσω πίσω... Μέχρι τα βαθειά γεράματα, είναι πολύς καιρός, είναι μια ολόκληρη ζωή. Εύχομαι να είναι ανεφελη και γεμάτη αγάπη και ηρεμία, χωρίς πόνο, χωρίς αίσθημα ανεπάρκειας, χωρίς αμφιβολία, χωρίς φόβο. Στάθηκε τυχερή. Έτσι να το βλέπεις. Μεγάλη υπόθεση το restart κι εσύ το κατάφερες. Μια αγκαλιά από εμένα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ενοχές έχω κ εγώ πολλές και δε σου κρύβω ότι έχω κάνει και συνεδρίες με ψυχολόγο πριν κάποια χρόνια. Λες ότι χάσατε χρόνο με τη δουλεια. Ως έναν βαθμό το σέβομαι και σου βγάζω το καπέλο για την υπομονή σου διότι έκανες υπομονή για το καλό της οικογένειας σου. Εγώ αγαπητή μου έτρεχα στον ψυχολόγο διότι έχασα 12 χρόνια δεμένη σε μια καταστροφική σχέση έχασα τα καλύτερα και τα πιο αναπαραγωγικά μου χρόνια. Με τον εν λόγω κύριο είχα πάθει το σύνδρομο της Στοκχόλμης αν έχεις ακούστα.εκανα υπομονή για το τίποτα λοιπόν. Δόξα τω Θεό βρήκα την αγάπη έστω και στα πίσω πίσω που λένε. Το θέλω να πω με αυτό??να μη μετανιώνεις διότι έγινε στα πλαίσια της οικογένειας σου κ ας σε άφησε λίγο πίσω. Ενώ τα δικά μου τα χάλια είναι απλά ασυγχώρητα

Κοριτσια ολες στο ιδιο καζανι βραζουμε.Πριν λιγο ο αντρας μου μου ζητησε συγνωμη που το αφησαμε τοσο.
Περνάνε τα χρονια και δεν το καταλαβαινουμε και εγω νιωθω τυψεις που δεν ημουν απο τις γυναικες που ειχε χτυπησει το καμπανακι.Οταν ενιωσα οτι περασαν τα χρονια τοτε ξυπνησα.Το θελα βεβαια εδω και 2-3 χρονια κι ο αντρας μου έβρισκε δικαιολογιες να το αφησουμε αργοτερα.Και φτασαμε ως εδω.Με πολυποδες εγω και με κακο σπερμα εκεινος.
Ομως ο,τι εγινε εγινε.Μη στεναχωριεστε για οσα δεν κανατε,αλλα διοχετευστε ενεργεια σε οσα θα κανετε!

 

 

Just now, Klelia81 είπε:

Μη σε παίρνει απο κάτω!! Ολες στο ίδιο καζανι βραζουμε.

χαχα,ακριβως το ιδιο ειπα πιο πανω! :confused:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Μη σε παίρνει απο κάτω!! Ολες στο ίδιο καζανι βραζουμε. Σκέψου δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μονη!!! (Σαν συνθημα ακούστηκε αυτό) θέλω να πω πως θα τα καταφέρουμε δε μπορεί? 

Απο τα λάθη μας μαθαίνουμε είναι το μόνο σιγουρο!! Απολαυσε τη ζωή τώρα με τον ανθρωπό σου και στο καλό να πάνε τα παλια!!! Και με το μπεμπέ γρήγορα ε?:x

Ε ναι ρε γαμωτο! Μονάχα μια στιγμή ξαποσταινει και ξανά προς τη δόξα τραβά! 

Αντε γειά μας, να πάνε τα φαρμάκια κάτω(σόδα πίνω γιατί έχω καούρες, χάχαχα)! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ε ναι ρε γαμωτο! Μονάχα μια στιγμή ξαποσταινει και ξανά προς τη δόξα τραβά! 

Αντε γειά μας, να πάνε τα φαρμάκια κάτω(σόδα πίνω γιατί έχω καούρες, χάχαχα)! 

Εβίβα!!!!:-P

  • Χαχα 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια σήμερα που δεν μπορούσα να μπω τα είπατε όλα. Περιμενετε και εμένα καλέ μεγάλη γυναίκα τρέχω να προλάβω τα νέα σας. @depifishμη βιαζέσαι, αμεσως αρνητικές σκέψεις. Έμεινες εγκυούλα και την επόμενη εβδομάδα θα δεις που εμφανιστεί το σποράκι σου. Να κάνεις όμορφες σκέψεις σε παρακαλώ. @Chrussa1982 σύρε το χορό κουκλάρα μου να το κάψουμε. Μέσα απο την καρδιά μου ένα τεράστιο θετικό. Βρήκες τον άνθρωπό σου και αυτό είναι το πιο σημαντικό. Στο παρελθόν οτι έγινε έγινε. Ξερεις πως άλλοι μια ζωη και δεν τους φτάνει να βρουν το στήριγμά τους. Εσύ κοιμάσαι κάθε μερα με αυτό. @despina. το σπερματάκι φτιάχνει αλλα θέλει το χρόνο του και αυτό. Έχεις απολυτο δίκιο οταν λες οτι εγινε εγινε. Και η δική μου ιστορία πονεμενη είναι και τώρα τρέχω και δεν φτάνω. Αλλα που θα παει. @Agatte μου δεν θα σου τίποτα για ελπιδες και συμπτωματα γιατι καταλαβαινω πως νιωθεις. Αν ομως αν...θα πετάξω πυροτεχνήματα για πάρτη σου να τα δεις εκεί που μένεις. Αν πάλι δεν...εκεί θα είμαι να σε περιμενω να τα πιουμε μαζί εκείνη την ημέρα. Οχι σοδίτσα φυσικά, κατι βαρύ. Εχθές τα ήπια μονη μου στη μαυρίλα μου. Έκλαιγα και το πρωί δεν ήθελα να πάω για εξετάσεις. Αλλά ειπα πρέπει να δω τι γίνεται. Σήμερα σαν Λαζαρος αναστήθηκα λιγο με τα αποτελεσματα. Ειπα οκ συνεχιζω με το κεφάλι ψηλά. @Klelia81 μου ενα καλό αυγό θέλουμε. Στατιστικά δεν μπορεί θα μας κάτσει το άτιμο. Σεντονάκι έγραψα...θα ξαναδιαβασω τα μηνυματα μηπως ξέχασα καμια και ζητάω συγνώμη...αααα την Φωτεινούλα που δεν βρίσκω να την κάνω tag. Νιωθω πως το άγχος σε κομπλάρει. Θα μείνεις έγκυος και σύντομα. Φιλενάδες ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες. Παιρνω καθημερινά τόση δύναμη απο εσάς που πραγματικά είναι συγκινητικό. Ουφ...Συνεχίζουμε τον αγώνα μας ελπιζοντας στο καλυτερο και οταν δεν έρχεται η μια σηκώνει την άλλη και συνεχίζουμε και που θα παει θα χαρουμε ολες μαζι σαν να γνωριζομαστε απο παιδια. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια είναι κανένας Ερμής ανάδρομος??μεγάλο πλακωμα όλες σήμερα. Δεν πειράζει όμως, αύριο ξημερώνει ένα σαββατοκύριακο που θα το περάσουμε όμορφα με την οικογένεια μας!! 

Εμένα ξεράθηκε στον ύπνο ο καλός μου τον γυρωφερνει ένα κρύωμα και φυλάγεται ο φίλος όσο μπορεί με ξάπλα και τσαγακι δε λέει να είναι στον γάμο με βήχα και μήνες χαχαχαχα . Άντε να πω και εγώ εβιβα και να πάνε κάτω τα φαρμακεία με κόκα κόλα (σόδα δεν πίνω) 

Just now, TATAKI είπε:

Βρε κορίτσια σήμερα που δεν μπορούσα να μπω τα είπατε όλα. Περιμενετε και εμένα καλέ μεγάλη γυναίκα τρέχω να προλάβω τα νέα σας. @depifishμη βιαζέσαι, αμεσως αρνητικές σκέψεις. Έμεινες εγκυούλα και την επόμενη εβδομάδα θα δεις που εμφανιστεί το σποράκι σου. Να κάνεις όμορφες σκέψεις σε παρακαλώ. @Chrussa1982 σύρε το χορό κουκλάρα μου να το κάψουμε. Μέσα απο την καρδιά μου ένα τεράστιο θετικό. Βρήκες τον άνθρωπό σου και αυτό είναι το πιο σημαντικό. Στο παρελθόν οτι έγινε έγινε. Ξερεις πως άλλοι μια ζωη και δεν τους φτάνει να βρουν το στήριγμά τους. Εσύ κοιμάσαι κάθε μερα με αυτό. @despina. το σπερματάκι φτιάχνει αλλα θέλει το χρόνο του και αυτό. Έχεις απολυτο δίκιο οταν λες οτι εγινε εγινε. Και η δική μου ιστορία πονεμενη είναι και τώρα τρέχω και δεν φτάνω. Αλλα που θα παει. @Agatte μου δεν θα σου τίποτα για ελπιδες και συμπτωματα γιατι καταλαβαινω πως νιωθεις. Αν ομως αν...θα πετάξω πυροτεχνήματα για πάρτη σου να τα δεις εκεί που μένεις. Αν πάλι δεν...εκεί θα είμαι να σε περιμενω να τα πιουμε μαζί εκείνη την ημέρα. Οχι σοδίτσα φυσικά, κατι βαρύ. Εχθές τα ήπια μονη μου στη μαυρίλα μου. Έκλαιγα και το πρωί δεν ήθελα να πάω για εξετάσεις. Αλλά ειπα πρέπει να δω τι γίνεται. Σήμερα σαν Λαζαρος αναστήθηκα λιγο με τα αποτελεσματα. Ειπα οκ συνεχιζω με το κεφάλι ψηλά. @Klelia81 μου ενα καλό αυγό θέλουμε. Στατιστικά δεν μπορεί θα μας κάτσει το άτιμο. Σεντονάκι έγραψα...θα ξαναδιαβασω τα μηνυματα μηπως ξέχασα καμια και ζητάω συγνώμη...αααα την Φωτεινούλα που δεν βρίσκω να την κάνω tag. Νιωθω πως το άγχος σε κομπλάρει. Θα μείνεις έγκυος και σύντομα. Φιλενάδες ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες. Παιρνω καθημερινά τόση δύναμη απο εσάς που πραγματικά είναι συγκινητικό. Ουφ...Συνεχίζουμε τον αγώνα μας ελπιζοντας στο καλυτερο και οταν δεν έρχεται η μια σηκώνει την άλλη και συνεχίζουμε και που θα παει θα χαρουμε ολες μαζι σαν να γνωριζομαστε απο παιδια. 

Είδες που όλα πήγαν καλά και επέστρεψε το χαμόγελο κ η αισιοδοξία??χάρηκα πολύ με τα νέα σου και ελπίζω ότι καλύτερο και σύντομα μάλιστα!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Ρε κορίτσια είναι κανένας Ερμής ανάδρομος??μεγάλο πλακωμα όλες σήμερα. Δεν πειράζει όμως, αύριο ξημερώνει ένα σαββατοκύριακο που θα το περάσουμε όμορφα με την οικογένεια μας!! 

Εμένα ξεράθηκε στον ύπνο ο καλός μου τον γυρωφερνει ένα κρύωμα και φυλάγεται ο φίλος όσο μπορεί με ξάπλα και τσαγακι δε λέει να είναι στον γάμο με βήχα και μήνες χαχαχαχα . Άντε να πω και εγώ εβιβα και να πάνε κάτω τα φαρμακεία με κόκα κόλα (σόδα δεν πίνω) 

Πλάκωμα μονο;εγω απο χθες τον τιμώ τον μακαρίτη μεχρι σήμερα το απογευμα. Τον άλλο μηνα πάλι. Ή μπορεί την άλλη Πεμπτη που θα κάνω την σαλπιγγογραφία.  Εγω ενα κρασάκι το ήπια πάντως και σήμερα. Δεν μπορώ και το κλάμα ξεροσφύρι. Θέλω το ποτάκι μου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Πλάκωμα μονο;εγω απο χθες τον τιμώ τον μακαρίτη μεχρι σήμερα το απογευμα. Τον άλλο μηνα πάλι. Ή μπορεί την άλλη Πεμπτη που θα κάνω την σαλπιγγογραφία.  Εγω ενα κρασάκι το ήπια πάντως και σήμερα. Δεν μπορώ και το κλάμα ξεροσφύρι. Θέλω το ποτάκι μου.

Ένα κρασάκι ειναι δεν πειράζει σιγα.θα παρεις τα πάνω σου παλι και θα ξεκινήσεις δυναμικα:x ολα θα πανε καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Ένα κρασάκι ειναι δεν πειράζει σιγα.θα παρεις τα πάνω σου παλι και θα ξεκινήσεις δυναμικα:x ολα θα πανε καλα

Καλημέρα κορίτσια καλό σουκου να έχουμε!!!! Πολύ κρύο σημερα. Χουχουλιαστε ζουζουνήστε και @Chrussa1982 περιμένουμε τα νέα σου!!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Δεν αρκέστηκε σε εξετάσεις μόνο εκτός εγκυμοσύνης , αξιολόγησε και τις εξετάσεις που είχα κάνει ΣΕ εγκυμοσύνη αρκετά παλαιότερα φυσικά και μου είπε ότι είναι καλές Γι αυτό κ δεν μου συνέστησε αγωγή. Καταλαβαίνεις ότι με τόσους γιατρούς τόσο κοντα μου (σύζυγο κλπ) το να αμφισβητώ τις διαγνώσεις και να ψάχνομαι περαιτέρω δεν είναι εύκολο.. με βγάζουν τρελή σαν να λέμε... δεν μπορώ να κάνω και πολλά. Τέλος πάντων θα προσπαθήσω να δείξω ότι εξετάσεις έχω κ σε άλλο αιματολογο κι αν τα καταφέρω κ πάλι να μείνω έγκυος θα τρέξω αμέσως σε αιματολογο να με συμβουλεύσει . Και μάλλον θα κάνω και υστεροσαλπιγγογραφια... 

Στο δεύτερο γιο σου δεν είχες κάνει έλεγχο;;;;δεν έχει να κάνει...αυτή η μορφή θρομβοφιλιας μπορεί να εμφανιστεί στην τρίτη Τετάρτη Πέμπτη εγκυμοσύνη...όποτε να ναι...ξέρω τι λες ότι οι δικοί σου ως γνωστές το θεωρούν παράλογο αλλά σκέψου ότι λίγοι γιατροί εξειδικεύονται στις καθ έξιν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...