Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Μακάρι να μην είναι εξωμητριο … αλλά εξωμητριο γιατί ;;; Τι τον οδήγησε σε αυτή την άτυπη διάγνωση ;;;; 

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 said:

Ναι φίλη μου είπαμε μόλις αδιαθετησω τώρα τον Μάρτιο να ξεκινήσουμε. Θα έχουν βγει μέχρι τότε και οι ενδοκρινολογικες μου εξετάσεις και θα είμαστε έτοιμοι. 

Εύχομαι να μην χρειαστεί και αυτό τον μήνα να έρθει το μωράκι, αν πάλι όμως δεν έρθει δεν πειράζει γιατί από τον επόμενο θα έρθει με το αδελφάκι του μαζί. Έεεεεερχονται τα διδυμοσποράκια. 

Just now, Flolipop said:

Γεια σου @TATAKI μου. Σ’ ευχαριστώ που με σκέφτεσαι... είμαι χαλια από τις αναγούλες και τους εμετούς... πηγα στον γιατρό όμως σήμερα κι ακούσαμε καρδούλα. Εσυ είσαι καλά;

Καλησπέρα κορίτσι μου και να πάνε όλα καλά σου εύχομαι ! Είμαι 6 εβδομάδων και δυο ημερών και είχα κι εγώ καφέ και ροζ υγρά στην 4η και 5η εβδομάδα και όλα είναι καλά... είναι από την εμφύτευση μου είπε ο γιατρός. Να μην ανησυχώ.

Φυσικά και σε σκέφτομαι βρε Φωτεινούλα. Τι ωραία που ακούσατε καρδούλα. Τι όμορφο συναίσθημα. Ησυχασες φαντάζομαι τώρα. Εχεις αναγούλες απο νωρις. Ελπιζω να βρεις κάτι που θα σε ανακουφίζει. Εγώ καλά ειμαι, σταματησαν τα καφέ επειδη παιρνω ουλτρο, οπως και οι πονοι. Νιωθω κάπως ακόμα την πίεση στη μήτρα. Την Παρασκευη τα σπουδαία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , TATAKI είπε:

Σε καταλαβαίνω Εμιλίτσα μου. Σκέψου όμως πως πέρασαν 5 μήνες,ουσιαστικά οι πιο δύσκολοι. Όλα καλά θα πάνε, το μωράκι σου μεγαλώνει και σύντομα θα το έχεις αγκαλιά. Έχει δίκιο η @Chrussa1982 εδώ με εμας να τα λες να σου φεύγει το άγχος. 

Ευχαριστώ τατακι μου...να στε καλά..μακάρι όλο χαρές να έχουμε στις συζητήσεις από δω κ πέρα...τώρα που πήρε φόρα η ομάδα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ευτυχώς που έχουμε τέτοια παραδείγματα και περνούμε τα πάνω μας !!! Κορίτσια όλα είναι πιθανά και όλα τα μπορούμε τελικά!!!

Μα τι γλυκά νέα είναι αυτά???τι όμορφος ήχος η καρδούλα!!!φαντάζομαι είσαι ευτυχισμένη κορίτσι μου και χαίρομαι τόσο πολύ!!! Όσο για τους εμετούς να πω υπομονή και ψυχραιμία!! Τους θέλουμε τους εμετούς δείχνουν ότι η κύηση προχωράει ομαλά. 

Ειχα για χρονια πιστεψει μεσα μου οτι παιδι δεν θα κανω. Οτι δεν θελω.. οτι δεν μπορω.. οτι δεν πρεπει ισως. Πριν 9 μηνες, κλεινοντας τα 37 εμαθα οτι η ζωη μου δινει μια τελευταια ευκαιρια. Μετα απο πολλα οικονομικα προβληματα.. προβληματα στον γαμο μου.. και πααρα πολλα αλλα.. αφου εγκαταλειψαμε την Αθηνα κ ζουμε σε χωριο.. κι αφου κινδυνεψα να χασω τον αντρα μου απο καρκινο.. ένα ανελπιστα καλο σπερμοδιαγραμμα.. ηταν η αρχη για να ψαξω κι εγω αν ειμαι γονιμη.. και στο τελος να καταφερω να θυμηθω ποσο πολυ ηθελα απο μικρη μια αληθινη οικογενεια.. ποσο μπορει ενα παιδι να ολοκληρωσει την ευτυχια σου. Κι επειδη για πρωτη φορα στη ζωη μου νιωθω καλα.. ισως τωρα και μονο τωρα ειναι η σωστη στιγμη. Αν τα καταφερω.. καλως.. Αν οχι.. ισως να μην πρεπει να γινει για καποιο λογο. Ας κανουμε ολες αυτο που περναει απο το χερι μας.. μεχρι εκει που μπορουμε.. μεχρι εκει που αντεχουμε.. κι οτι και να γινει.. να ειναι για καλό.. 

Συγγνωμη αν κουρασα..

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Agatte είπε:

Καλωςας ήρθες και με το καλό να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και 2 γερά μωράκια! Τα καφε δε λένε τίποτα, είχα στο γιο μου μέχρι και την 14η εβδομάδα. Μίλησες με το γιατρό σου; 

Συμμαθητρια, δε μας τα λες καλά, ακόμα με τις πυτζάμες τις τρύπιες είσαι; Και γιατί είσαι στη μούγκα ρε παιδάκι μου; εμείς εδώ δηλαδή τι κάνουμε, μπρικια κολλάμε; ό,τι σε απασχολεί, να το μοιράζεσαι μαζί μας. Μόνο κατανόηση θα βρεις εδώ μέσα. Όπως τα είπε η Χρύσα! Και κανένα μπινελίκι για να έρχεσαι στα ίσα σου. Ο γιατρός σου τι λέει για να πετρώματα; σου έδωσε μαγνήσιο; μαγνήσιο αν θυμάμαι καλά δίνουν στις συσπάσεις. Πέρασαν και χρόνια, συμπαθα με...  Τέλος πάντων, πολλά γράφω και χάνω και τον ειρμό της σκέψης μου. Αυτό που ήθελα να πω, είναι πως οκ, ανησυχείς, είναι απόλυτα φυσιολογικό αλλά, βλέπεις; όλα πάνε καλά! Το αγοράκι σου είναι εδώ και περιμένει να γνωρίσει το μεγάλο του αδερφό! Αντε... Πάρε λίγο τα πάνω σου!

Ο γιατρός λέει δεν είναι συσπάσεις..απλά δεν αναγνωρίζω το σώμα μου ..δεν λειτουργεί τίποτα σωστά...έχω πάθει πλάκα..δεν ξέρω αν είναι τα χρόνια ηηη η εγκυμοσύνη αυτή..πάντως θα ευχηθώ εγκυμοσύνες σε όλα τα κοριτσάκια κ ας είναι θεέ μου κ εύκολες...να έχει ψυχολογία η γυναίκα να το χαρεί..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Ειχα για χρονια πιστεψει μεσα μου οτι παιδι δεν θα κανω. Οτι δεν θελω.. οτι δεν μπορω.. οτι δεν πρεπει ισως. Πριν 9 μηνες, κλεινοντας τα 37 εμαθα οτι η ζωη μου δινει μια τελευταια ευκαιρια. Μετα απο πολλα οικονομικα προβληματα.. προβληματα στον γαμο μου.. και πααρα πολλα αλλα.. αφου εγκαταλειψαμε την Αθηνα κ ζουμε σε χωριο.. κι αφου κινδυνεψα να χασω τον αντρα μου απο καρκινο.. ένα ανελπιστα καλο σπερμοδιαγραμμα.. ηταν η αρχη για να ψαξω κι εγω αν ειμαι γονιμη.. και στο τελος να καταφερω να θυμηθω ποσο πολυ ηθελα απο μικρη μια αληθινη οικογενεια.. ποσο μπορει ενα παιδι να ολοκληρωσει την ευτυχια σου. Κι επειδη για πρωτη φορα στη ζωη μου νιωθω καλα.. ισως τωρα και μονο τωρα ειναι η σωστη στιγμη. Αν τα καταφερω.. καλως.. Αν οχι.. ισως να μην πρεπει να γινει για καποιο λογο. Ας κανουμε ολες αυτο που περναει απο το χερι μας.. μεχρι εκει που μπορουμε.. μεχρι εκει που αντεχουμε.. κι οτι και να γινει.. να ειναι για καλό.. 

Συγγνωμη αν κουρασα..

Πέρασες και εσύ τον δικό σου Γολγοθά θεέ μου που νιώθω ότι δεν με παίρνει να μιλήσω για τα δικά μου που μπροστά στα δικά σου μοιάζουν ασήμαντα. Εν συντομία θα σου πω ότι ξόδεψα τα καλύτερα χρόνια μου δίπλα σε λάθος άνθρωπο και τώρα κάνω αγώνα δρόμου για ένα παιδάκι που το ονειρεύομαι και το θέλω από πολύ μικρή. Ότι οικονομίες έχω θα πάνε σε μια και μόνο προσπάθεια θα πάω με χαμόγελο και θα το αφήσω στο θέλημα της Παναγίας..αν με βοηθήσει έχει καλώς.θα προσπαθήσω και φυσιολογικά μετά.Στηριγμα μου μεγάλο τα κορίτσια εδώ. Και ο άντρας μου που νιώθω ότι είμαι τυχερή που τον γνώρισα έστω και μεγάλη (πιπινι είμαι βασικά) χαχαχαχα. 

Να μας μιλάς να μας λες για τις προσπάθειές σου να μας γκρινιάζεις.ετσι κάνουμε όλες εδώ!!

Και σε προετοιμάζω ότι έχει αρχίσει και πετάει η ομάδα!!! Κάποτε λέγαμε μέχρι το Πάσχα θα είμαστε όλες εγκυουλες και βλέπω ότι οι μισές εδώ το έχουν ήδη καταφέρει και μας θέλουν παρέα τους!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Πέρασες και εσύ τον δικό σου Γολγοθά θεέ μου που νιώθω ότι δεν με παίρνει να μιλήσω για τα δικά μου που μπροστά στα δικά σου μοιάζουν ασήμαντα. Εν συντομία θα σου πω ότι ξόδεψα τα καλύτερα χρόνια μου δίπλα σε λάθος άνθρωπο και τώρα κάνω αγώνα δρόμου για ένα παιδάκι που το ονειρεύομαι και το θέλω από πολύ μικρή. Ότι οικονομίες έχω θα πάνε σε μια και μόνο προσπάθεια θα πάω με χαμόγελο και θα το αφήσω στο θέλημα της Παναγίας..αν με βοηθήσει έχει καλώς.θα προσπαθήσω και φυσιολογικά μετά.Στηριγμα μου μεγάλο τα κορίτσια εδώ. Και ο άντρας μου που νιώθω ότι είμαι τυχερή που τον γνώρισα έστω και μεγάλη (πιπινι είμαι βασικά) χαχαχαχα. 

Να μας μιλάς να μας λες για τις προσπάθειές σου να μας γκρινιάζεις.ετσι κάνουμε όλες εδώ!!

Και σε προετοιμάζω ότι έχει αρχίσει και πετάει η ομάδα!!! Κάποτε λέγαμε μέχρι το Πάσχα θα είμαστε όλες εγκυουλες και βλέπω ότι οι μισές εδώ το έχουν ήδη καταφέρει και μας θέλουν παρέα τους!!!

Ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερεις κι εσυ και ολα τα κοριτσια! (Αν και κοριτσια δεν μας λες..χαχ). Παμε ολες μαζι παρεα κι ολο και κατι θα βγει απο αυτο. Πολλες φορες παιρνεις περισσοτερο κουραγιο απο ανθρωπους που δεν γνωριζεις προσωπικα.. παρα απο υποτιθεμενους κοντινους σου! Παμε βημα βημα κ ολες θα ειμαστε διπλα η μια στην αλλη! Μολις εχω κι εγω νεοτερα θα ενημερωσω..! Ανυπομονω..!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερεις κι εσυ και ολα τα κοριτσια! (Αν και κοριτσια δεν μας λες..χαχ). Παμε ολες μαζι παρεα κι ολο και κατι θα βγει απο αυτο. Πολλες φορες παιρνεις περισσοτερο κουραγιο απο ανθρωπους που δεν γνωριζεις προσωπικα.. παρα απο υποτιθεμενους κοντινους σου! Παμε βημα βημα κ ολες θα ειμαστε διπλα η μια στην αλλη! Μολις εχω κι εγω νεοτερα θα ενημερωσω..! Ανυπομονω..!

Άντε καλέ που δεν είμαστε κορίτσια!!!σαν τα κρύα τα νερά είμαστε τύφλα να έχουν οι 20ρες. Περιμένουμε πως και πως να αδιαθετησεις και εσύ και μετά ποιος μας πιάνει!!! Θα ανεβάζουμε τα θετικά τεστακια μας και θα κάνουμε διαγωνισμό για το πιο έντονο και την πιο μεγάλη χοριακη χαχαχαχα!!!

Just now, Chrussa1982 είπε:

Άντε καλέ που δεν είμαστε κορίτσια!!!σαν τα κρύα τα νερά είμαστε τύφλα να έχουν οι 20ρες. Περιμένουμε πως και πως να αδιαθετησεις και εσύ και μετά ποιος μας πιάνει!!! Θα ανεβάζουμε τα θετικά τεστακια μας και θα κάνουμε διαγωνισμό για το πιο έντονο και την πιο μεγάλη χοριακη χαχαχαχα!!!

Το να αδιαθετησεις άκυρο!!! Να πετύχεις ήθελα να γράψω!!!πάει λωλαθηκα χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Ευτυχώς που έχουμε τέτοια παραδείγματα και περνούμε τα πάνω μας !!! Κορίτσια όλα είναι πιθανά και όλα τα μπορούμε τελικά!!!

Μα τι γλυκά νέα είναι αυτά???τι όμορφος ήχος η καρδούλα!!!φαντάζομαι είσαι ευτυχισμένη κορίτσι μου και χαίρομαι τόσο πολύ!!! Όσο για τους εμετούς να πω υπομονή και ψυχραιμία!! Τους θέλουμε τους εμετούς δείχνουν ότι η κύηση προχωράει ομαλά. 

Καλή μου @Chrussa1982 προσπαθώ να μην πετάω στα σύννεφα γιατί μου έχουν συμβεί αρκετά... δεν την χαρηκα την καρδούλα όσο περίμενα, είμαι πολύ συγκρατημένη.εύχομαι τα δικά σου ευχάριστα να ερθουν σύντομα! 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Makelen said:

Ειχα για χρονια πιστεψει μεσα μου οτι παιδι δεν θα κανω. Οτι δεν θελω.. οτι δεν μπορω.. οτι δεν πρεπει ισως. Πριν 9 μηνες, κλεινοντας τα 37 εμαθα οτι η ζωη μου δινει μια τελευταια ευκαιρια. Μετα απο πολλα οικονομικα προβληματα.. προβληματα στον γαμο μου.. και πααρα πολλα αλλα.. αφου εγκαταλειψαμε την Αθηνα κ ζουμε σε χωριο.. κι αφου κινδυνεψα να χασω τον αντρα μου απο καρκινο.. ένα ανελπιστα καλο σπερμοδιαγραμμα.. ηταν η αρχη για να ψαξω κι εγω αν ειμαι γονιμη.. και στο τελος να καταφερω να θυμηθω ποσο πολυ ηθελα απο μικρη μια αληθινη οικογενεια.. ποσο μπορει ενα παιδι να ολοκληρωσει την ευτυχια σου. Κι επειδη για πρωτη φορα στη ζωη μου νιωθω καλα.. ισως τωρα και μονο τωρα ειναι η σωστη στιγμη. Αν τα καταφερω.. καλως.. Αν οχι.. ισως να μην πρεπει να γινει για καποιο λογο. Ας κανουμε ολες αυτο που περναει απο το χερι μας.. μεχρι εκει που μπορουμε.. μεχρι εκει που αντεχουμε.. κι οτι και να γινει.. να ειναι για καλό.. 

Συγγνωμη αν κουρασα..

Θα τα καταφερεις κοριτσι! Γιατι εχεις περασει πολλα και δυσκολα που ουτε να τα φανταστω δεν μπορω. Και ναι, σου αξιζει να ερθει και θα ερθει! 

@Flolipop παπακι τι ομορφα νεα! Ακουσατε καρδουλα και πηγε λιγο και η δικη της στη θεση της! Με τις αναγουλες σε καταλαβαινω... πολυ ζορικο... μονο υπομονη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Άντε καλέ που δεν είμαστε κορίτσια!!!σαν τα κρύα τα νερά είμαστε τύφλα να έχουν οι 20ρες. Περιμένουμε πως και πως να αδιαθετησεις και εσύ και μετά ποιος μας πιάνει!!! Θα ανεβάζουμε τα θετικά τεστακια μας και θα κάνουμε διαγωνισμό για το πιο έντονο και την πιο μεγάλη χοριακη χαχαχαχα!!!

Το να αδιαθετησεις άκυρο!!! Να πετύχεις ήθελα να γράψω!!!πάει λωλαθηκα χαχαχαχα

Οχι σωστα το ειπες! Να αδιαθετησω περιμενω.. για να ξεκινησω serpafar! Αυτο το μηνα εξαφανιστηκε το ωοθυλακιο.. οποτε σιγουρα δεν περιμενω κατι. Οποτε.. αναμενω..!

Just now, depifish είπε:

Θα τα καταφερεις κοριτσι! Γιατι εχεις περασει πολλα και δυσκολα που ουτε να τα φανταστω δεν μπορω. Και ναι, σου αξιζει να ερθει και θα ερθει! 

@Flolipop παπακι τι ομορφα νεα! Ακουσατε καρδουλα και πηγε λιγο και η δικη της στη θεση της! Με τις αναγουλες σε καταλαβαινω... πολυ ζορικο... μονο υπομονη!!

Σ ευχαριστω παρα πολυ! Ευχομαι ο.τι καλυτερο και σε σενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, Makelen said:

Ειχα για χρονια πιστεψει μεσα μου οτι παιδι δεν θα κανω. Οτι δεν θελω.. οτι δεν μπορω.. οτι δεν πρεπει ισως. Πριν 9 μηνες, κλεινοντας τα 37 εμαθα οτι η ζωη μου δινει μια τελευταια ευκαιρια. Μετα απο πολλα οικονομικα προβληματα.. προβληματα στον γαμο μου.. και πααρα πολλα αλλα.. αφου εγκαταλειψαμε την Αθηνα κ ζουμε σε χωριο.. κι αφου κινδυνεψα να χασω τον αντρα μου απο καρκινο.. ένα ανελπιστα καλο σπερμοδιαγραμμα.. ηταν η αρχη για να ψαξω κι εγω αν ειμαι γονιμη.. και στο τελος να καταφερω να θυμηθω ποσο πολυ ηθελα απο μικρη μια αληθινη οικογενεια.. ποσο μπορει ενα παιδι να ολοκληρωσει την ευτυχια σου. Κι επειδη για πρωτη φορα στη ζωη μου νιωθω καλα.. ισως τωρα και μονο τωρα ειναι η σωστη στιγμη. Αν τα καταφερω.. καλως.. Αν οχι.. ισως να μην πρεπει να γινει για καποιο λογο. Ας κανουμε ολες αυτο που περναει απο το χερι μας.. μεχρι εκει που μπορουμε.. μεχρι εκει που αντεχουμε.. κι οτι και να γινει.. να ειναι για καλό.. 

Συγγνωμη αν κουρασα..

Καλημέρα κοπέλα μου. Έχεις περάσει τόσα πολλά αλλά φαίνεται οτι είσαι μαχήτρια. Ξέρεις να παλεύεις και στο τέλος θα κερδίσεις. Οπως το είπες κάνε ολα αυτά που πρέπει και πιστεύω η ζωή θα σε ανταμείψει. Εδώ η ομάδα προσφέρει δύναμη, αγάπη, κατανόηση και πάντα ένα χέρι που μας σηκώνει στις κακές στιγμές μας. Θα είμαστε εδώ μαζί σου να σε στηρίξουμε και φυσικά να χαρούμε με την χαρά σου. Το γεγονός οτι δεν γνωρίζουμε τα πρόσωπα η μια της άλλης μας μας είναι περιττό, γιατί γνωρίζουμε τις ψυχές. Πάμε δυνατά, η ομάδα έχει πάρει μεγάλη φόρα. 

6 hours ago, Flolipop said:

Καλή μου @Chrussa1982 προσπαθώ να μην πετάω στα σύννεφα γιατί μου έχουν συμβεί αρκετά... δεν την χαρηκα την καρδούλα όσο περίμενα, είμαι πολύ συγκρατημένη.εύχομαι τα δικά σου ευχάριστα να ερθουν σύντομα! 

Φωτεινούλα καταλαβαίνω την αγωνία σου. Κάθε καλή εξέταση είναι μια μικρή νίκη. Να την χαίρεσαι και να την απολαμβάνεις όταν έρχεται, πριν πας στην επόμενη. Χαμογέλα, πάρε δύναμη και συνέχισε. Και εγώ έτσι λέω μέσα μου, κάθε βήμα μια μικρή νίκη. Έγινε το πρώτο χάρηκα και πάω για το επόμενο. Αύριο τα σπουδαία για εμένα. Αρκετό άγχος για την 2η χοριακή. Σκέφτομαι θετικά όσο μπορώ για να το βοηθήσω, άλλωστε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλως σας βρηκα! Ευχαριστω για τις ευχες σου κ ανταποδιδω αν εισαι στην ιδια φαση! Κανω τεστ ωορηξιας και ερχομαι σε επαφη στις γονιμες. Στην ωορηξια.. την προηγουμενη μερα.. και οσες αλλες φορες μπορουμε. Ο γιατρος μου λεει οτι και 2-3 φορες μονο στις γονιμες μερες αρκουν. Σε διαβητολογο-ενδοκρινολογο πηγα προσφατα.. ανακαλυπτοντας οτι εχω υπογλυκαιμια. Τωρα περιμενω απαντησεις για γλυκοζυλιωμενη, ινσουλινη, θυροειδη.. και διαφορες αλλες που μου εγραψε. Μενω σε χωριο.. εχει γιατρους στο κεντρο αλλα δεν εχουμε παρεες ωστε να ξερω ποιος ειναι καλος κ ποιος οχι. Συν οτι τα οικονομικα μας ειναι δυστυχως περιορισμενα.. Αλλα δυστυχως δεν μπορω να περιμενω αλλο για να προσπαθησω για παιδι.. γτ μεγαλωσα. Οποτε ειπαμε.. οτι περναει απο το χερι μας.. κ μεχρι εκει που μπορουμε.. να το προσπαθησουμε.. Κι αν ειναι να γινει.. καλως να ερθει...

Καλως σας βρηκα.. ειστε ολες πολυ καλες κ τελικα χαιρομαι που πηρα την αποφαση να γραψω εδω. Την αλλη εβδομαδα θα βγουν οι απαντησεις για θυροειδη κ σακχαρο (εχω χαμηλο σακχαρο). Η tsh πριν ενα τριμηνο ηταν 1.1.  Καλη επιτυχια κ σε σενα!!

Μα τι έχετε περάσει ρε κορίτσι μου... Έχεις πολλή δύναμη κι αν αποφάσισες πια πως ένα παιδάκι είναι αυτό που θες, τότε, εύχομαι να έρθει γρήγορα! Να μας μιλάς, πάντα κάποια είναι online. Εδώ μέσα, είμαστε ένα τσούρμο αμαζόνες! Με τα πάθη μας, τα λάθη μας, τις ήττες μας. Πέφτουμε, λυγιζουμε και ξανασηκωνομαστε γιατί έχουμε το πείσμα μας, την επιμονή και την αγάπη μας. Και το καλύτερο όλων είναι πως πάμε κοντραστις στατιστικές και κάθε μήνα λιγοστευουμε. Εσύ είσαι ακόμα πιο μικρή. Πιπινακι! Ο επόμενος κύκλος σου να είναι ο τυχερός. Και η ζωή στη φύση, βοηθάει στην ψυχολογία. Στο λέω εγώ που άφησα την πόλη και πήγα να ζήσω κι εγώ σε χωριό. Ειδικά με την καραντίνα, ένιωσα πως δικαιώθηκε επιλογή μου. 

11 ώρες πρίν, popi40 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια! Εύχομαι μόνο τα καλύτερα !

Με το καλό θετικά αποτελέσματα!!!! Στέλνω όλες τις ευχές μου.

Δυστυχώς ο γιατρός μου δεν είναι πολύ επικοινωνιακός. Μετά την εμβρυομεταφορα δεν ξανά ασχολείται μέχρι δύο εβδομάδες μετά την χοριακη. Έπρεπε να μιλήσω με άλλον γιατρό που σύστησε μια lentogest. 

Δύσκολο να μην έχεις επικοινωνιακο γιατρό. Πώς είσαι σήμερα; H lentogest τι είναι, συγγνώμη, δεν ξέρω. 

10 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Ο γιατρός λέει δεν είναι συσπάσεις..απλά δεν αναγνωρίζω το σώμα μου ..δεν λειτουργεί τίποτα σωστά...έχω πάθει πλάκα..δεν ξέρω αν είναι τα χρόνια ηηη η εγκυμοσύνη αυτή..πάντως θα ευχηθώ εγκυμοσύνες σε όλα τα κοριτσάκια κ ας είναι θεέ μου κ εύκολες...να έχει ψυχολογία η γυναίκα να το χαρεί..

Η κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει Εμιλλακι μου. Έκανες τόση προσπάθεια για αυτό το μωράκι. Έφτασες κιολας στον 5ο θηριακι μου! Κάνε παιδί μου μια προσπάθεια ακόμα, να πάρεις λίγο τα πάνω σου, προσευχήσου αν αυτό σε βοηθάει, αφιέρωσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου, κάνε ό,τι νιώθεις πως θα σε βοηθήσει. Κι αντέχει ο γιατρός σου να τον ζαλίζεις. Τόσα πέρασες, λογικό να σε παραξενεύει το καθετί. Αλλά όλα θα πάνε καλά. Β' επιπέδου έκλεισες; ποια βδομάδα είσαι τώρα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Μα τι έχετε περάσει ρε κορίτσι μου... Έχεις πολλή δύναμη κι αν αποφάσισες πια πως ένα παιδάκι είναι αυτό που θες, τότε, εύχομαι να έρθει γρήγορα! Να μας μιλάς, πάντα κάποια είναι online. Εδώ μέσα, είμαστε ένα τσούρμο αμαζόνες! Με τα πάθη μας, τα λάθη μας, τις ήττες μας. Πέφτουμε, λυγιζουμε και ξανασηκωνομαστε γιατί έχουμε το πείσμα μας, την επιμονή και την αγάπη μας. Και το καλύτερο όλων είναι πως πάμε κοντραστις στατιστικές και κάθε μήνα λιγοστευουμε. Εσύ είσαι ακόμα πιο μικρή. Πιπινακι! Ο επόμενος κύκλος σου να είναι ο τυχερός. Και η ζωή στη φύση, βοηθάει στην ψυχολογία. Στο λέω εγώ που άφησα την πόλη και πήγα να ζήσω κι εγώ σε χωριό. Ειδικά με την καραντίνα, ένιωσα πως δικαιώθηκε επιλογή μου. 

Δύσκολο να μην έχεις επικοινωνιακο γιατρό. Πώς είσαι σήμερα; H lentogest τι είναι, συγγνώμη, δεν ξέρω. 

Η κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει Εμιλλακι μου. Έκανες τόση προσπάθεια για αυτό το μωράκι. Έφτασες κιολας στον 5ο θηριακι μου! Κάνε παιδί μου μια προσπάθεια ακόμα, να πάρεις λίγο τα πάνω σου, προσευχήσου αν αυτό σε βοηθάει, αφιέρωσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου, κάνε ό,τι νιώθεις πως θα σε βοηθήσει. Κι αντέχει ο γιατρός σου να τον ζαλίζεις. Τόσα πέρασες, λογικό να σε παραξενεύει το καθετί. Αλλά όλα θα πάνε καλά. Β' επιπέδου έκλεισες; ποια βδομάδα είσαι τώρα; 

Καλημερα κοριτσάκι...δεν θα σε λέω συμμαθήτριά εσένα σε ρίχνω δύο χρόνια χαχαχα.σε ένα μήνα β επιπέδου μου το έχει κλεισμένο ήδη από την αυχενική..τώρα που είδα ότι δεν είναι έτοιμο να βγει παρά τα πονακια κ τα πετρώματα θα την παλέψω κ θα το συνηθίσω..ναι...είναι μια δυσκολη εγκυμοσύνη λοιπόν ...μου ξετιναξε τα μπούρια..έτσι για να το εκτιμήσω παραπάνω..που μετά από τρία χρόνια Γολγοθά,,τα τελευταία μέτρα θα τα δω όλα...δοκιμασίες είναι αυτές..κ μου τις δίνει ο Θεός στο κομμάτι που είμαι πιο ευαίσθητη,στο θέμα παιδί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Ειχα για χρονια πιστεψει μεσα μου οτι παιδι δεν θα κανω. Οτι δεν θελω.. οτι δεν μπορω.. οτι δεν πρεπει ισως. Πριν 9 μηνες, κλεινοντας τα 37 εμαθα οτι η ζωη μου δινει μια τελευταια ευκαιρια. Μετα απο πολλα οικονομικα προβληματα.. προβληματα στον γαμο μου.. και πααρα πολλα αλλα.. αφου εγκαταλειψαμε την Αθηνα κ ζουμε σε χωριο.. κι αφου κινδυνεψα να χασω τον αντρα μου απο καρκινο.. ένα ανελπιστα καλο σπερμοδιαγραμμα.. ηταν η αρχη για να ψαξω κι εγω αν ειμαι γονιμη.. και στο τελος να καταφερω να θυμηθω ποσο πολυ ηθελα απο μικρη μια αληθινη οικογενεια.. ποσο μπορει ενα παιδι να ολοκληρωσει την ευτυχια σου. Κι επειδη για πρωτη φορα στη ζωη μου νιωθω καλα.. ισως τωρα και μονο τωρα ειναι η σωστη στιγμη. Αν τα καταφερω.. καλως.. Αν οχι.. ισως να μην πρεπει να γινει για καποιο λογο. Ας κανουμε ολες αυτο που περναει απο το χερι μας.. μεχρι εκει που μπορουμε.. μεχρι εκει που αντεχουμε.. κι οτι και να γινει.. να ειναι για καλό.. 

Συγγνωμη αν κουρασα..

Καλώς ήρθες κορίτσι στην γλυκιά παρέα μας δεν μας κουράζεις οσο και να γράψεις. Εχεις περάσει και εσυ πολλα σου ευχομαι να καταφέρεις συντομα να κανεις ενα μωρακι.θα μιλας εδω σε εμας οτι και να σε προβληματίζει ειμαστε μεγάλη παρέα και η κάθε μια κανει την προσπαθεια της.θετικη ενέργεια σε ολες μας να τα καταφέρουμε συντομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλησπερα κ ευχαριστω για το καλωσορισμα! Οι ορμονες ειναι πολυ καλες ναι.. Και σαλπιγγογραφια εκανα κι ηταν τελεια. Περασε αμεσως το υγρο κ δεν ειχε τιποτα να καθαρισει. Δεν ξερω ομως αν τα ωαρια ετυχε να ειναι χαλια αυτο τον μηνα.. ή αν γενικως εχω θεμα! Ειναι ο πρωτος μηνας που παρακολουθω κυκλο. Τον επομενο παω κατευθειαν για serpafar. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα μεινω εγκυος το αργοτερο σε ενα εξαμηνο. Αλλα αγχωνομαι.. γιατι με ολα αυτα που διαβαζω.. δεν ξερω πως θα ανταποκριθω στα φαρμακα! Ωστοσο σημερα πηγα να τα παρω.. και υπαρχει παντου ελλειψη οιστρογονων cyclacur και πρεπει να δω τι θα κανω! 

Καλημέρα κ από μένα κ καλοσωρησες...είσαι η πιο μικρή της ομάδας;;;;μια Χαρούλα θα τα καταφέρεις...λοιπόν για τα σεπαφαρ είναι κλομιφαινη κ έχω πάρει κ εγώ...έπιασα αμέσως εγκυμοσύνες κ τις δύο φορές κ την μια δίδυμη...όμως παλινδρομησαν κ οι δύο εγκυμοσύνες την ίδια εβδομάδα...τότε έψαχνα πολύ κ σε φόρουμ συζητήσεων είχα πετύχει πολλά κοριτσια που έλεγαν το ίδιο..δεν επιβεβαιώνει κανένας γιατρός ότι χαλούν την ποιότητα των ωαρίων...εγω θα σου παραθέσω ένα άρθρο όμως που βρήκα αργότερα...κ η φίλη μας ellidr είχε πάρει κ τα ωοθυλάκια της υποχώρησαν...αν έχεις θέμα ανάπτυξης ωοθυλακιων ρώτησε τον γιατρό σου για τα glucophage. Είναι φάρμακο για ρύθμιση ζαχάρου...να ξέρεις ότι κ αυτό ρυθμίζει την ωορηξια...ίσως η αγχώδης κατάσταση που έζησες σου χαλούσε τις ωορηξιες...άγχος ίσον υπερέκκριση σακχάρου...όπως κ να αποφασίσεις μπορείς εννοείται πάντα να το δοκιμάσεις...εμένα προεκειψε κι άλλα θέματα κ έχασα τα μωρά..η θρομβοφιλια κλπ...αλλά στο πίσω του μυαλού έχω κ το συγκεκριμένο φάρμακο...διότι στην δεύτερη παλινδρόμη έπαιρνα κ σαλοσπιρ κ πάλι δεν προχώρησε...θεωρώ αυτό το φάρμακο είναι μόνο για γυναίκες μικρής ηλικίας με πολυκυστικες ωοθήκες...σε αυτές ίσως βοηθάει...σου παραθέτω το άρθρο..

Πιο συγκεκριμένα, οι λόγοι για τους οποίους η όποια ευεργετική δράση της κλομιφαίνης περιορίζεται, έχουν να κάνουν με την ταυτόχρονη απελευθέρωση μεγάλων ποσοτήτων της ορμόνης LH (ωχρινοτρόπος ορμόνη), η οποία προκαλεί την παράγωγη αυξημένων επιπέδων τεστοστερόνης από την ωοθήκη. Ενώ μια ποσότητα τεστοστερόνης είναι απαραίτητη για την ομαλή ανάπτυξη των ωοθυλακίων, η αυξημένη συγκέντρωσή της είναι επιβαρυντική και μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την ποιότητα των ωαρίων. Μάλιστα, πρέπει να τονιστεί, ότι όσο μεγαλύτερη είναι η ηλικία μιας γυναίκας, τόσο πιο ευαίσθητα είναι τα ωάρια της στη συγκεκριμένη παρενέργεια της κλομιφαίνης.
 
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...