Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Agatte είπε:

@Ellidr και @Chrussa1982 λυπάμαι πάρα πολύ αν σας έδωσα την εντύπωση πως δε σας νιώθω ή πως είμαι αγνώμων για το παιδί που ήδη έχω ή πως δεν αισθάνομαι ευλογημένη η τυχερή που βίωσα τη μητρότητα. Δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω. Αν θυμάστε εγώ ήμουν που έλεγα πως αν υπάρχει προτεραιότητα σε αυτά, προηγειστε όσες δεν έχετε ακόμα παιδιά. Το να θέλω όμως ένα αδερφάκι για το παιδί μου που το ζητάει τόσα χρόνια(η υιοθεσία δυστυχώς αποκλείεται), δεν είναι αχαριστία. Δεν είναι άγχος αυτό για το οποίο μιλάω. Παραίτηση είναι. Και είναι χειρότερο. Είχα να γράψω κάτι προσωπικό πολύ καιρό και το μετάνιωσα. 

Εύχομαι σύντομα να συμβεί το πολυπόθητο. Να έρθουν τα μωρά σας και θα σας ευχηθώ στο καπάκι να έρθουν και τα δεύτερα, να γκρινιάζετε πως δεν προλαβαίνετε. Να μην μπείτε στη θέση μου ποτέ. 

 

 

Κορίτσι μου δεν σε κατηγόρησα για την λαχτάρα σου να μεγαλώσεις κι άλλο την οικογένεια σου. Όλες εδώ παλεύουμε για το ίδιο θαύμα για να νιώσουμε μια ζωή να μεγαλώνει μέσα μας για να αγκαλιάσουμε ένα μωράκι για να το μεγαλώσουμε και να το καμαρώσουμε!! 

Παραίτηση είναι λογικό να νιώθεις στα τόσα χρόνια προσπάθειας. Προσπαθώ τα μισά χρόνια από όσα εσύ συγκεκριμένα και νιώθω πολλές φορές όχι μόνο παραίτηση αλλά και μισή γυναίκα μιας και ευθύνομαι εγώ που δεν μπορώ να χαρίσω ένα παιδί στον άντρα μου.

Μη μετανιώνεις για όσα μας λες εξάλλου εδώ καμία κοπέλα δεν κρίνει την άλλη για τα θέλω της και τον τρόπο που προσπαθεί η ίδια. Λαχταραμε όσες δεν το έχουμε καταφέρει να ζήσουμε όλα όσα έχετε ζήσει οι υπόλοιπες που είσαστε μανουλες και που είναι αναφαιρετο δικαίωμα σας να το ξαναζήσετε.

πρίν από 7 λεπτά , Ellidr είπε:

Τουλάχιστον αν δεν έχεις κανένα 

Δε θα στεναχωριέσαι για τα παιδιά που αφήνεις πίσω σου 

Είναι κ αυτό μια παρηγοριά 

Πλάκα κάνω 

Το καταλαβαίνω αυτό που λες 

Κ έχεις δίκιο 

Αλλά ξέρεις τελικά τι καταλαβαίνω ότι ο  άνθρωπος δε χορταινει με τίποτα 

Όλο θέλουμε ,θέλουμε θέλουμε και χάνουμε την ουσία , τις όμορφες στιγμές που φεύγουν και περνάνε κ εμάς το μυαλό μας κολημενο εκεί σ αυτο που δεν έχουμε 

Και τελικά δεν ζούμε 

Πολλοί οι προβληματισμοί μου σήμερα 

Τέλος πάντων 

Εγώ πιστεύω για σένα ή μάλλον είμαι σίγουρη ότι θα έρθει αφού κατάφερες κ έκανες ένα παιδάκι και οι εξετάσεις σου δεν είναι απαγορευτικές κάποια στιγμή θα έρθει.

Επίσης μπορείς να κάνεις και μια σπερματεγχυση σε φυσικό κύκλο αν σας παίρνει εννοείται οικονομικά 

Ποτέ δε ξέρεις 

Εγώ θα ξαναπροσπαθήσω στον επόμενο κύκλο 

Αν έχει φύγει το κ@λοκυστικο ωοθυλάκιο που κατσικωθηκε 

Σσσστό καλό

 

Να σου εξομολογηθώ κάτι;; 

Το καλοκαίρι είχα την κηδεία της γιαγιάς μου .είδα όλους τους θείους μου να κλαίνε αποχαιρετοντας την. Εκεί έπαθα ταρακουλο. Εκεί μου έγινε εμμονή.

Σκέφτηκα θα πεθάνω και θα με βρουν οι γείτονες από τη μυρωδιά. Όχι δεν θέλω να κάνω παιδάκι για να με κλάψει όταν φύγω.

Θέλω ένα παιδάκι για να γίνω ολοκληρωμένη γυναίκα. Ναι έχω τον άντρα μου τον κύκλο μας και περνάμε καλά. Αλλά κλείνοντας την πόρτα του σπιτιού κοιταμε τα ντουβαρια. Ε ναι λοιπόν θέλω να γεμίσει το σπίτι μου με κλαματα τσιριδες και σκατομενες πάνες. 

Φιλενάδα να ξαναπροσπαθήσεις.

Ξανά και ξανά και ξανά.

Και όλες σας 

Και εγώ μαζί σας 

Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα σε όλες σας!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολες

 

Κ εγω μεγαλοκοπελα 42 σχεδον χωρις αποτελεσμα..σαββατο καναμς ξανα ωοληψια πηραν 10 γονιμοποιηθηκαν τα 7 κ εχθες με πηραν κ βαλαμε 4 πολυ καλα μου ειπαν να προσπαθησουμε κ με 3ης μην τα αφησουμε εξω απο το φυσικο περιβαλλον κ αφησαμε τα 3 για 5ης μερας κ αυριο θα με παρπυν αν τελικα φτασανε..

Μεγαλος ο αγωνας μας αλλα που θα παει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , EllieV είπε:

Καλησπερα σε ολες

 

Κ εγω μεγαλοκοπελα 42 σχεδον χωρις αποτελεσμα..σαββατο καναμς ξανα ωοληψια πηραν 10 γονιμοποιηθηκαν τα 7 κ εχθες με πηραν κ βαλαμε 4 πολυ καλα μου ειπαν να προσπαθησουμε κ με 3ης μην τα αφησουμε εξω απο το φυσικο περιβαλλον κ αφησαμε τα 3 για 5ης μερας κ αυριο θα με παρπυν αν τελικα φτασανε..

Μεγαλος ο αγωνας μας αλλα που θα παει...

Χρυσά μου κ εσύ μπορείς να το προσπαθήσεις αυτό 

Να παρακολουθείς την ωορρηξία σου κάθε μήνα με ένα υπέρηχο κ αν είναι όλα καλά να κάνετε μια σπερματεγχυση χωρίς φάρμακα σε φυσικό πιο οικονομικό και μισό βήμα παραπέρα 

Δε ξέρεις ποτέ.

Μπορεί να θέλουμε λίγο πουσαρισμα 

Λέω εγώ τώρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , EllieV είπε:

Καλησπερα σε ολες

 

Κ εγω μεγαλοκοπελα 42 σχεδον χωρις αποτελεσμα..σαββατο καναμς ξανα ωοληψια πηραν 10 γονιμοποιηθηκαν τα 7 κ εχθες με πηραν κ βαλαμε 4 πολυ καλα μου ειπαν να προσπαθησουμε κ με 3ης μην τα αφησουμε εξω απο το φυσικο περιβαλλον κ αφησαμε τα 3 για 5ης μερας κ αυριο θα με παρπυν αν τελικα φτασανε..

Μεγαλος ο αγωνας μας αλλα που θα παει...

Καλώς την!!! Πολύ πολύ καλή επιτυχία κοριτσάρα!!! Δηλαδή για να καταλάβω έκανες εμβρυομεταφορα με 3ης η βλαστοκυστες?

πρίν από 1 λεπτό , Ellidr είπε:

Χρυσά μου κ εσύ μπορείς να το προσπαθήσεις αυτό 

Να παρακολουθείς την ωορρηξία σου κάθε μήνα με ένα υπέρηχο κ αν είναι όλα καλά να κάνετε μια σπερματεγχυση χωρίς φάρμακα σε φυσικό πιο οικονομικό και μισό βήμα παραπέρα 

Δε ξέρεις ποτέ.

Μπορεί να θέλουμε λίγο πουσαρισμα 

Λέω εγώ τώρα 

Σκέφτηκα μόλις τελειώσει η περίοδος να πάω για υπέρηχο να δω τι γίνεται. Αν έχω κάνα 2 ωοθηλακια ίσως το τολμήσω τον επομενο μήνα κιόλας πριν ξαναμπώ στην διαδικασία των ωοληψιων σε φυσικούς κύκλους. Επειδή όμως δεν γνωρίζω και πολλά για την διαδικασία θες να με διαφωτίσεις?? Γίνεται στον γυναικολόγο αυτό η θέλει εξωσωματιστη??

Όπως κατάλαβες είμαι ανυπομονη.

Εμείς κατά κάποιο τρόπο πάμε χέρι χέρι μαζί εγώ έτσι νιώθω τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!! Πολύ πολύ καλή επιτυχία κοριτσάρα!!! Δηλαδή για να καταλάβω έκανες εμβρυομεταφορα με 3ης η βλαστοκυστες?

Αυτη τη φορα βαλαμε 4  3ης μπας κ δουμε φως

 

Εχω βαλει στο παρελθον

2  3ης μερας χοριακη 0

3  5ηςμερας  χοριακη  21 κ επεσε

2  5ης μερας χοριακη ανεβαινε με πολλα ζορια αλλα 6 εβδομαδα επεσε ουτε σακο ειδαμε τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλώς την!!! Πολύ πολύ καλή επιτυχία κοριτσάρα!!! Δηλαδή για να καταλάβω έκανες εμβρυομεταφορα με 3ης η βλαστοκυστες?

Σκέφτηκα μόλις τελειώσει η περίοδος να πάω για υπέρηχο να δω τι γίνεται. Αν έχω κάνα 2 ωοθηλακια ίσως το τολμήσω τον επομενο μήνα κιόλας πριν ξαναμπώ στην διαδικασία των ωοληψιων σε φυσικούς κύκλους. Επειδή όμως δεν γνωρίζω και πολλά για την διαδικασία θες να με διαφωτίσεις?? Γίνεται στον γυναικολόγο αυτό η θέλει εξωσωματιστη??

Όπως κατάλαβες είμαι ανυπομονη.

Εμείς κατά κάποιο τρόπο πάμε χέρι χέρι μαζί εγώ έτσι νιώθω τουλαχιστον

Εμένα θα πεις 

Χαίρομαι που προχωράς δυναμικά 

Λοιπόν σε γυναικολόγο γίνεται η σπερματεγχυση 

Αλλά θα πρέπει να είναι κοντά καινο ειδικός που θα πάρει το σπέρμα και θα το κάνει Ντούρο , τούμπανο 

Χαχαχαχα 

Και με ένα μικρό σωληνάκι που φτάνει κοντά στο ωάριο σου πετάει το σπέρμα 

Η διαφορά από τη φυσική σύλληψη είναι ότι μπαίνει το πιο καλό σπέρμα 

Και απλά δε χρειάζεται πολύ κολύμπι για να φτάσουν στο ωάριο 

 

Συνήθως κάνεις και την οβιτρελ για πρόκληση ωορρηξίας και μετά από 36 περίπου ώρες πας σου βάζουν το σπέρμα 

Κάθεσαι αραχτός κανένα μισαωρο στη γνωστή καρέκλα 

Και φεύγεις κιουρια

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ellidr said:

Εμένα θα πεις 

Χαίρομαι που προχωράς δυναμικά 

Λοιπόν σε γυναικολόγο γίνεται η σπερματεγχυση 

Αλλά θα πρέπει να είναι κοντά καινο ειδικός που θα πάρει το σπέρμα και θα το κάνει Ντούρο , τούμπανο 

Χαχαχαχα 

Και με ένα μικρό σωληνάκι που φτάνει κοντά στο ωάριο σου πετάει το σπέρμα 

Η διαφορά από τη φυσική σύλληψη είναι ότι μπαίνει το πιο καλό σπέρμα 

Και απλά δε χρειάζεται πολύ κολύμπι για να φτάσουν στο ωάριο 

 

Συνήθως κάνεις και την οβιτρελ για πρόκληση ωορρηξίας και μετά από 36 περίπου ώρες πας σου βάζουν το σπέρμα 

Κάθεσαι αραχτός κανένα μισαωρο στη γνωστή καρέκλα 

Και φεύγεις κιουρια

Αυτό ακριβώς μου πρότεινε ο δικός μου γυναικολόγο σπερματεγχυση με ελαφριά διέγερση ωοθηκών 

 Χρύσα δεν είναι άσχημη ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Bellas είπε:

Αυτό ακριβώς μου πρότεινε ο δικός μου γυναικολόγο σπερματεγχυση με ελαφριά διέγερση ωοθηκών 

 Χρύσα δεν είναι άσχημη ιδέα!

Ελαφρια διεγερση αρα με κλομιφαινη? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ellidr είπε:

Εμένα θα πεις 

Χαίρομαι που προχωράς δυναμικά 

Λοιπόν σε γυναικολόγο γίνεται η σπερματεγχυση 

Αλλά θα πρέπει να είναι κοντά καινο ειδικός που θα πάρει το σπέρμα και θα το κάνει Ντούρο , τούμπανο 

Χαχαχαχα 

Και με ένα μικρό σωληνάκι που φτάνει κοντά στο ωάριο σου πετάει το σπέρμα 

Η διαφορά από τη φυσική σύλληψη είναι ότι μπαίνει το πιο καλό σπέρμα 

Και απλά δε χρειάζεται πολύ κολύμπι για να φτάσουν στο ωάριο 

 

Συνήθως κάνεις και την οβιτρελ για πρόκληση ωορρηξίας και μετά από 36 περίπου ώρες πας σου βάζουν το σπέρμα 

Κάθεσαι αραχτός κανένα μισαωρο στη γνωστή καρέκλα 

Και φεύγεις κιουρια

Αχ αυτή η καρέκλα χαχαχαχα. 

Κοίτα δεν ελπίζω και σε πολλά αλλά ποτέ δεν ξέρεις αν δεν δοκιμάσεις!!!

Αν πιάσει έπιασε αλλιώς πάμε τσουκου τσουκου τα ωάρια του μήνα.

πρίν από 6 λεπτά , Bellas είπε:

Αυτό ακριβώς μου πρότεινε ο δικός μου γυναικολόγο σπερματεγχυση με ελαφριά διέγερση ωοθηκών 

 Χρύσα δεν είναι άσχημη ιδέα!

Μου βάλατε ιδέες παλιοκοριτσα χαχαχαχα γιατί όχι όμως?? Δεν έχω να χάσω και τίποτα. Άντε γιατί είμαι ακόμα ζεστή ζεστή. Αλλά τι θα σου δώσει για διέγερση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Αχ αυτή η καρέκλα χαχαχαχα. 

Κοίτα δεν ελπίζω και σε πολλά αλλά ποτέ δεν ξέρεις αν δεν δοκιμάσεις!!!

Αν πιάσει έπιασε αλλιώς πάμε τσουκου τσουκου τα ωάρια του μήνα.

Μου βάλατε ιδέες παλιοκοριτσα χαχαχαχα γιατί όχι όμως?? Δεν έχω να χάσω και τίποτα. Άντε γιατί είμαι ακόμα ζεστή ζεστή. Αλλά τι θα σου δώσει για διέγερση?

Όχι κλομιφαινη 

Λεπταίνει το ενδομήτριο 

Δεν είναι για την ηλικία μας 

Αν πάτε με φυσικό δηλαδή αν έχετε κάποιο ωάριο που να μεγαλώνει έχει καλώς 

Γνώμη μου πάντα 

Εγώ δε θα πάρω τίποτα μόνο την οβιτρελ

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


35 minutes ago, Chrussa1982 said:

Αχ αυτή η καρέκλα χαχαχαχα. 

Κοίτα δεν ελπίζω και σε πολλά αλλά ποτέ δεν ξέρεις αν δεν δοκιμάσεις!!!

Αν πιάσει έπιασε αλλιώς πάμε τσουκου τσουκου τα ωάρια του μήνα.

Μου βάλατε ιδέες παλιοκοριτσα χαχαχαχα γιατί όχι όμως?? Δεν έχω να χάσω και τίποτα. Άντε γιατί είμαι ακόμα ζεστή ζεστή. Αλλά τι θα σου δώσει για διέγερση?

Καλέ δεν έχω ιδέα τι θα δώσει χαχαχα 

 εγώ προς το Σεπτέμβριο θα πάω θα τον ρωτήσω όμως και θα σου πω ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Bellas είπε:

Καλέ δεν έχω ιδέα τι θα δώσει χαχαχα 

 εγώ προς το Σεπτέμβριο θα πάω θα τον ρωτήσω όμως και θα σου πω ! 

Α καλά κρασιά χαχαχαχα!!!! Νόμιζα ότι τώρα θα έκανες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Α καλά κρασιά χαχαχαχα!!!! Νόμιζα ότι τώρα θα έκανες.

Μπα τώρα δεν προλαβαίνω με τίποτα τρέχω και δεν φτάνω! Τις εξετάσεις θα κοιτάξω να κάνω και τον πολιτικό για να είμαστε έτοιμοι!

Είδες παιδί μου εγώ χαλαρά στον κόσμο μου χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Όταν παλεύεις για το πρώτο παιδί, το θες για εσένα. Για να νιώσεις εσύ την πληρότητα που συνήθως φέρνει η μητρότητα. Όταν πας για το 2ο, το θες για το παιδί σου πια. Δεν είναι για εσένα. Σίγουρα θα το χαρείς και θα το αγαπήσεις εξίσου με το πρώτο αλλά η λαχτάρα της μητρότητας, δεν υπάρχει πια.  Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ. Να μη μιλήσω για όταν έρθει η ώρα να φύγουμε εμείς από αυτό τον κόσμο. 

Δεν θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Agatte είπε:

@Ellidr και @Chrussa1982 λυπάμαι πάρα πολύ αν σας έδωσα την εντύπωση πως δε σας νιώθω ή πως είμαι αγνώμων για το παιδί που ήδη έχω ή πως δεν αισθάνομαι ευλογημένη η τυχερή που βίωσα τη μητρότητα. Δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω. Αν θυμάστε εγώ ήμουν που έλεγα πως αν υπάρχει προτεραιότητα σε αυτά, προηγειστε όσες δεν έχετε ακόμα παιδιά. Το να θέλω όμως ένα αδερφάκι για το παιδί μου που το ζητάει τόσα χρόνια(η υιοθεσία δυστυχώς αποκλείεται), δεν είναι αχαριστία. Δεν είναι άγχος αυτό για το οποίο μιλάω. Παραίτηση είναι. Και είναι χειρότερο. Είχα να γράψω κάτι προσωπικό πολύ καιρό και το μετάνιωσα. 

Εύχομαι σύντομα να συμβεί το πολυπόθητο. Να έρθουν τα μωρά σας και θα σας ευχηθώ στο καπάκι να έρθουν και τα δεύτερα, να γκρινιάζετε πως δεν προλαβαίνετε. Να μην μπείτε στη θέση μου ποτέ. 

 

 

Όχι βρε κορίτσι μου δεν το είπαν έτσι τα κορίτσια ..αφού τα πάμε...η επιθυμία για μωρό είναι ίδια κ επειδή εμείς έχουμε χάσει κιόλας μωράκια κ μείναμε με την όρεξη αυτό σε κάνει να το θες ακόμα περισσότερο..σου λέει όμως ότι κανονικά ( που άστο ασπρισαν τα μαλλιά μου τρία χρόνια) θα έπρεπε να είμασταν λιγότερο αγχωμενες επειδή η αλήθεια είναι ότι το κομμάτι μητρότητα το έχουμε ήδη..απλά η ρημαδα η επιθυμία για μωρό είναι μάλλον κ ορμονικό της γυναίκας κ λυσσαμε αν το θέλουμε..

13 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Όχι κλομιφαινη 

Λεπταίνει το ενδομήτριο 

Δεν είναι για την ηλικία μας 

Αν πάτε με φυσικό δηλαδή αν έχετε κάποιο ωάριο που να μεγαλώνει έχει καλώς 

Γνώμη μου πάντα 

Εγώ δε θα πάρω τίποτα μόνο την οβιτρελ

 

 

Ναι ναι ..όχι κλομιφαινη σε αυτές τις ηλικίες...θα τα μαραζωσει κ αυτά τα ωαριακισ που έχουμε..φυσικούς κοριτσάκια ηηηη καλά φάρμακα.

13 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αχ αυτή η καρέκλα χαχαχαχα. 

Κοίτα δεν ελπίζω και σε πολλά αλλά ποτέ δεν ξέρεις αν δεν δοκιμάσεις!!!

Αν πιάσει έπιασε αλλιώς πάμε τσουκου τσουκου τα ωάρια του μήνα.

Μου βάλατε ιδέες παλιοκοριτσα χαχαχαχα γιατί όχι όμως?? Δεν έχω να χάσω και τίποτα. Άντε γιατί είμαι ακόμα ζεστή ζεστή. Αλλά τι θα σου δώσει για διέγερση?

Χρυσακι η κολλητή μου μετά από οχτώ χρόνια προσπάθειας έκανε στα 39 το πρώτο με τροποποιημένη διέγερση κ σπερματεγχυση ...θα το ξαναπώ ότι είχε μια γυναικολόγο τσακάλι όπου τις ενέσεις που έκανε δεν τις έκανε στα τυφλά....αυτή κάθε μέρα της έβαζε να κάνει αιματολογική οσό έκανε τις ορμόνες.αλλα κάθε μέρα...έπαιρνε τηλέφωνο έλεγε αποτελέσματα κ της έλεγε την δόση που πρέπει να βαράει..δηλαδή όχι στα τυφλά...γιατί δεν τα ξέρω ακριβώς αλλά καμιά φορά μπορεί η υπερδοσολογια ας πούμε να φέρει αντίθετα αποτελέσματα..όποτε έκανε 12 ωοθυλάκια τρελή εικόνα κ πέτυχε με την μια σπερματεγχυση.αν έχεις ακόμη φάρμακα που περίσσεψαν ρώτα τον γιατρό σου..γιατί στην φίλη μου που περίσσεψαν τα κράτησε για δεύτερο λέει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...