Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 4
      • Δύναμη! 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Δεν περιγράφεται ο πόνος που έκανα. Μου έδωσε χαλαρωτικό για να λυθεί ο σπασμός , οπως μου είπε και να απελευθερωθεί το αίμα. Οπως και έγινε. Καποιες μητρες λεει το παθαινουν ή απο το στρες. Ελα καλε πηγα να της πω. Στρες μη το ξαναπεις.....Σου αύξησε προγεστερόνη; μείνε χαλαρή, ξαπλωμένη και όλα καλά θα πάνε. Θετική σκέψη Χρύσα μου, εύχομαι αύριο να δεις μια μεγάλη χοριακή. Ο σπορος έχει πείσμα και όλα καλά θα είναι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου 

Μετά την δική μου αποξεση ναι μεν μου ήρθε κανονικά η περίοδος αλλά η ροή ήταν μικρότερη. Πρώτη φορά χαίρομαι να ακούω ότι ήρθε η περίοδος!!! 

Τα νέα μου ..εδώ και 3 ώρες έχω ροζ αίμα όχι μόνο στο σκούπισμα αλλά κανονική ροή. Πήρα τον γιατρό μου είπε να πάω αύριο για χοριακη και να συνεχίσω τα φάρμακα κανονικά μέχρι το αποτέλεσμα της χοριακης. Χαλαρός ήταν εγώ ωρυομουν από τον πανικό κ αυτός φεεετταααα...ότι έγινε έγινε κορίτσι μου τουλάχιστον ξέρω πως ότι μπορούσα να κανω το έκανα...

 

Καλή επιτυχία για αύριο κοριτσάκι..είχα εγκυμοσύνη με αιματακι στην αρχή ..δύο μερες Κ μετά στοπ κ πήγα στον γιατρό γιατί το ΧΑ στάνταρτ ότι έχω πολύποδα.ντιπ γίδι..δεν βγάζεις σήμερα συμπεράσματα χαλαρώνεις κ αύριο περιμένουμε μια χοριακη θετική να το γιορτάσουμε.

πρίν από 34 λεπτά , TATAKI είπε:

Δεν περιγράφεται ο πόνος που έκανα. Μου έδωσε χαλαρωτικό για να λυθεί ο σπασμός , οπως μου είπε και να απελευθερωθεί το αίμα. Οπως και έγινε. Καποιες μητρες λεει το παθαινουν ή απο το στρες. Ελα καλε πηγα να της πω. Στρες μη το ξαναπεις.....Σου αύξησε προγεστερόνη; μείνε χαλαρή, ξαπλωμένη και όλα καλά θα πάνε. Θετική σκέψη Χρύσα μου, εύχομαι αύριο να δεις μια μεγάλη χοριακή. Ο σπορος έχει πείσμα και όλα καλά θα είναι. 

Επανεκκίνηση έκανες φιλενάδα..μια χαρά ..εγώ με τα χάπια περισυ στο πρώτο λοκ ντάουν μου ήρθε αιμορραγία ακατάσχετη να λέω θα πεθάνω δεν ξεκολουσε να αποβληθεί το ενδομητριο κ μου λέει ο γιατρός μπορεί να ξαναχρειαστει αποξεση..τελικά την γλίτωσα τελευταία στιγμή..άντε πάρε φόρα τώρα κ ξεκινάς δυναμικά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ξάπλα τάβλα είμαι και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Δεν μου αύξησε προγεστερόνη δεν έχει νόημα αφού αύριο μου είπε να κάνω την εξέταση. Ανάλογα με το αποτέλεσμα θα του τηλ και θα μου πει.

Το μόνο καλό ότι η βιοϊατρική τα βγάζει 17.30 το απόγευμα θα φάω νύχια χέρια και πόδια μαζί χαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Ξάπλα τάβλα είμαι και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Δεν μου αύξησε προγεστερόνη δεν έχει νόημα αφού αύριο μου είπε να κάνω την εξέταση. Ανάλογα με το αποτέλεσμα θα του τηλ και θα μου πει.

Το μόνο καλό ότι η βιοϊατρική τα βγάζει 17.30 το απόγευμα θα φάω νύχια χέρια και πόδια μαζί χαχαχαχαχα.

Den exeis kanena allo mikrobiologiko konta synithos se 3 ores ta bgazoun . H bioiatriki argei giati exei poly kosmo

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Ξάπλα τάβλα είμαι και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Δεν μου αύξησε προγεστερόνη δεν έχει νόημα αφού αύριο μου είπε να κάνω την εξέταση. Ανάλογα με το αποτέλεσμα θα του τηλ και θα μου πει.

Το μόνο καλό ότι η βιοϊατρική τα βγάζει 17.30 το απόγευμα θα φάω νύχια χέρια και πόδια μαζί χαχαχαχαχα.

Κοριτσάκι μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να δεις ένα καλό νούμερο αύριο και τα ροζ που έχεις να μην είναι τίποτα απολύτως. 

@TATAKIμου, καλώς την δέχτηκες! Επανεκκίνηση συστήματος κανονικη! Να βγουν και οι εξετάσεις και στο καπάκι α έρθει μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου με ένα γερό μωρό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Ξάπλα τάβλα είμαι και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Δεν μου αύξησε προγεστερόνη δεν έχει νόημα αφού αύριο μου είπε να κάνω την εξέταση. Ανάλογα με το αποτέλεσμα θα του τηλ και θα μου πει.

Το μόνο καλό ότι η βιοϊατρική τα βγάζει 17.30 το απόγευμα θα φάω νύχια χέρια και πόδια μαζί χαχαχαχαχα.

Εχει δίκιο η @linaa. Στης γειτονιας σε 3 ώρες βγαίνουν. Έκανα αμέτρητες το προηγούμενο διάστημα και σε 3 ωρες τις είχα. Πήγαινε να μην τρελαθείς από το άγχος σου

9 minutes ago, Agatte said:

Κοριτσάκι μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να δεις ένα καλό νούμερο αύριο και τα ροζ που έχεις να μην είναι τίποτα απολύτως. 

@TATAKIμου, καλώς την δέχτηκες! Επανεκκίνηση συστήματος κανονικη! Να βγουν και οι εξετάσεις και στο καπάκι α έρθει μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου με ένα γερό μωρό! 

Ευχαριστώ πολύ φιλενάδα. Με έσκασε κυριολεκτικά με τόσο πόνο που έκανα αλλά ήρθε. Πρώτη φορά δάκρυσα οταν την είδα. Μας συμβαίνουν απίστευτα πράγματα. Μακάρι να υπάρχει και για μένα ακόμα το χρονικό περιθώριο... δεν ξέρω τι γίνει αλλά θα το παλέψω με όλη μου την ψυχή. Έλα το παρεάκι μας να παίρνει μπροστά. Εύχομαι αύριο η @Chrussa1982 μας να κάνει την αρχή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν και αυτές τις μέρες τρέχω με δουλειές σας παρακολουθώ 

@TATAKI κορίτσι μου ξεκινάς από την αρχή δυναμικά!μην φοβάσαι τίποτα

@Chrussa1982 αγάπη μου εύχομαι αύριο ένα πολύ θετικό νούμερο!

Στέλνω την θετική μου ενέργεια σε όλες μας αγάπες μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Εχει δίκιο η @linaa. Στης γειτονιας σε 3 ώρες βγαίνουν. Έκανα αμέτρητες το προηγούμενο διάστημα και σε 3 ωρες τις είχα. Πήγαινε να μην τρελαθείς από το άγχος σου

Ευχαριστώ πολύ φιλενάδα. Με έσκασε κυριολεκτικά με τόσο πόνο που έκανα αλλά ήρθε. Πρώτη φορά δάκρυσα οταν την είδα. Μας συμβαίνουν απίστευτα πράγματα. Μακάρι να υπάρχει και για μένα ακόμα το χρονικό περιθώριο... δεν ξέρω τι γίνει αλλά θα το παλέψω με όλη μου την ψυχή. Έλα το παρεάκι μας να παίρνει μπροστά. Εύχομαι αύριο η @Chrussa1982 μας να κάνει την αρχή. 

Και μόνο που το είπες κορίτσι μου ότι θα το παλέψεις με όλη την ψυχή σου να ξέρεις ότι θα το Χεις..θα κάνεις μωρό είναι σίγουρη..ξέρεις τι μου λένε όλοι μα όλοι;χαρά στο κουράγιο σου..τώρα που πάτησα τα τρία χρόνια εγκυμοσύνες ( τέσσερις) κ η μια τελειομηνη με γέννα ας ελπισω κοιτάω πίσω και λέω...τι έκανα ρε φίλε.....πραγματικά και εγώ αρχίζω να με παραδέχομαι λέω μπράβο ρε σκυλί χαχαχαχα..και να πω τώρα ότι εσύ κορίτσι μου έπιασες στο φτερό εγκυμοσύνη έτσι δεν το συζητάμε...στο πενταμηνο;;;;λοιπόν πάρε τα πάνω σου κ ξεκινά με τον αντρουλη σου την γνωστή δουλίτσα..

11 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ξάπλα τάβλα είμαι και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Δεν μου αύξησε προγεστερόνη δεν έχει νόημα αφού αύριο μου είπε να κάνω την εξέταση. Ανάλογα με το αποτέλεσμα θα του τηλ και θα μου πει.

Το μόνο καλό ότι η βιοϊατρική τα βγάζει 17.30 το απόγευμα θα φάω νύχια χέρια και πόδια μαζί χαχαχαχαχα.

Χρυσακι μου καλή επιτυχία...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Πήγα έκανα χοριακη με βαριά καρδιά και σίγουρη για την σφαλιάρα που θα φάω διότι από το πρωί το αίμα είναι κόκκινο. 

Κορίτσια έτσι δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω. Πρέπει να βρούμε την δύναμη να παλέψουμε για τον στοχο μας όσο έχουμε ψυχικά αποθέματα!!!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Emilly800 said:

Και μόνο που το είπες κορίτσι μου ότι θα το παλέψεις με όλη την ψυχή σου να ξέρεις ότι θα το Χεις..θα κάνεις μωρό είναι σίγουρη..ξέρεις τι μου λένε όλοι μα όλοι;χαρά στο κουράγιο σου..τώρα που πάτησα τα τρία χρόνια εγκυμοσύνες ( τέσσερις) κ η μια τελειομηνη με γέννα ας ελπισω κοιτάω πίσω και λέω...τι έκανα ρε φίλε.....πραγματικά και εγώ αρχίζω να με παραδέχομαι λέω μπράβο ρε σκυλί χαχαχαχα..και να πω τώρα ότι εσύ κορίτσι μου έπιασες στο φτερό εγκυμοσύνη έτσι δεν το συζητάμε...στο πενταμηνο;;;;λοιπόν πάρε τα πάνω σου κ ξεκινά με τον αντρουλη σου την γνωστή δουλίτσα..

Χρυσακι μου καλή επιτυχία...

Αχ βρε Εμιλίτσα, μακάρι να τα καταφέρω. Στον 5ο μηνα προσπαθειών έμεινα έγκυος. Το ξέρω πως ήταν καλά και διατηρώ μια κρυφή αισιοδοξία απλά κάθε μήνας που περνάει γίνεται όλο και πιο δύσκολο, λόγω ηλικίας. Σκεφτομαι μήπως την προηγούμενη ήμουν απλά τυχερή.  Ειπαμε θα παλέψουμε με οτι έχουμε, τουλάχιστον μεσα μου θα ξέρω οτι προσπάθησα. @Chrussa1982 μου περιμένουμε με αγωνία. Το απόγευμα τελικά το αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , TATAKI είπε:

Αχ βρε Εμιλίτσα, μακάρι να τα καταφέρω. Στον 5ο μηνα προσπαθειών έμεινα έγκυος. Το ξέρω πως ήταν καλά και διατηρώ μια κρυφή αισιοδοξία απλά κάθε μήνας που περνάει γίνεται όλο και πιο δύσκολο, λόγω ηλικίας. Σκεφτομαι μήπως την προηγούμενη ήμουν απλά τυχερή.  Ειπαμε θα παλέψουμε με οτι έχουμε, τουλάχιστον μεσα μου θα ξέρω οτι προσπάθησα. @Chrussa1982 μου περιμένουμε με αγωνία. Το απόγευμα τελικά το αποτέλεσμα?

Το απόγευμα ναι..πήρα τον γιατρό να του πω ότι το αίμα έγινε κοκκινο και έτσι ατάραχος απαντάει ότι ήρθε περίοδος δηλ έλεος!!! Ήθελα λίγο περισσότερη κατανόηση να το πω πιο νταντεμα να το πω δεν ξέρω πως να το πω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Το απόγευμα ναι..πήρα τον γιατρό να του πω ότι το αίμα έγινε κοκκινο και έτσι ατάραχος απαντάει ότι ήρθε περίοδος δηλ έλεος!!! Ήθελα λίγο περισσότερη κατανόηση να το πω πιο νταντεμα να το πω δεν ξέρω πως να το πω 

καλημερα Χρύσα μου ! τί ωρα θα βγουνε τα αποτελέσματα ? δλδ δεν υπαρχει ελπιδα ειναι τοσο σιγουρο ? μα και αυτος ο γιατρος δλδ ελεος.... λιγο ενσυναισθηση.. τι να πω... ναι οκ δεν λεμε οτι ειναι ψυχολογος αλλα δε χρειαζεται κιολας να ειναι, λιγη ενσυναισθηση απλα... φφφ παιζει να ειναι κάτι αλλο και οχι η ακατανόμαστη ? αυτος παντως εβγαλε κιολας το συμπερασμα, τοσο σιγουρος ? φφφφ

  • Ευχαριστώ 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , TATAKI είπε:

Αχ βρε Εμιλίτσα, μακάρι να τα καταφέρω. Στον 5ο μηνα προσπαθειών έμεινα έγκυος. Το ξέρω πως ήταν καλά και διατηρώ μια κρυφή αισιοδοξία απλά κάθε μήνας που περνάει γίνεται όλο και πιο δύσκολο, λόγω ηλικίας. Σκεφτομαι μήπως την προηγούμενη ήμουν απλά τυχερή.  Ειπαμε θα παλέψουμε με οτι έχουμε, τουλάχιστον μεσα μου θα ξέρω οτι προσπάθησα. @Chrussa1982 μου περιμένουμε με αγωνία. Το απόγευμα τελικά το αποτέλεσμα?

Όχι καλή μου δεν ήταν θέμα τύχης..καταλαβαίνω ότι στο μυαλό μας έτσι φαντάζει..φαντάσου εγώ το ίδιο έλεγα κάθε φορά που ξανάρχιζα προσπάθειες κ δεν ήταν λογικό αφού οι εγκυμοσύνες μου ήταν θέμα μηνών μεταξύ τους..αυτό λέγαμε κ με την φωτεινή κ έλεγε κ αυτή για τα περιθώρια κ της έλεγα κ αυτής ότι δεν τελειώνουμε έτσι από την μια στιγμή στην άλλη.θα γίνει θα το πετύχεις είμαι σίγουρη.

πρίν από 21 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Το απόγευμα ναι..πήρα τον γιατρό να του πω ότι το αίμα έγινε κοκκινο και έτσι ατάραχος απαντάει ότι ήρθε περίοδος δηλ έλεος!!! Ήθελα λίγο περισσότερη κατανόηση να το πω πιο νταντεμα να το πω δεν ξέρω πως να το πω 

Περίμενε τα αποτελέσματα χρυσακι..πολλές φορές συνυπάρχει εγκυμοσύνη σε αρχικό στάδιο με αίμα..άλλο ένα κορίτσι η κοντ27 μας είχε χαζεψει είχε κανονικά περίοδος κ αφού τελείωσε είχε κάτι περίεργα κ στο καπάκι έκανε τεστ με το που τελείωσε το αίμα κ ήταν έγκυος..δεν θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά αλλά περίμενε να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Το απόγευμα ναι..πήρα τον γιατρό να του πω ότι το αίμα έγινε κοκκινο και έτσι ατάραχος απαντάει ότι ήρθε περίοδος δηλ έλεος!!! Ήθελα λίγο περισσότερη κατανόηση να το πω πιο νταντεμα να το πω δεν ξέρω πως να το πω 

παντως κοριτσια εγω δεν παω ποτε σε αντρα γυναικολογο !! μονο γυναικες !! γυναικολογο, ..μαία και οταν γεννησα to γιο μου εκτος απο αντρα που εκανε την επισκληριδιο ολες οι αλλες γυναικες !! δλδ τί αντιμετωπιση ητανε αυτη ? αλλα αυτοι πού να καταλαβουν, αντρες ειναι ! δε μπορω να δεχτω για εμενα για τον εαυτο μου να μιλαω με άντρα για γυναικολογικά, ορμονες, ποσοτητα αιματος κλπ, ενω οι γυναικες απλά ξέρουν !! με θυμωσε αυτος ο μλκας που μιλησε ετσι στη Χρύσα, κρύος και ατάραχος ! αλλα τι να πεις ! σαν να πηγαινει αντρας για προβληματα με το πουλί του σε γυναικα γιατρό, ή να προσπαθησουν να εξηγησουν τον πονο της κλωτσιας στ αρχ..ια ! δε προκειται ποτε να ξέρουμε ακριβως την αισθηση, ετσι και γι αυτους, τί να σου πει ο αντρας ! σκεψου, να κανει γυναικα εξεταση προστατη σε αντρα ! καπως ετσι το νοιωθω ΕΓΩ έτσι ? μην παρεξηγηθω δε σημαινει οτι ετσι ειναι ή οτι ετσι πρεπει να νοιωθουν ολα τα κοριτσια. εγω εξ αρχης ημουν κάθετη, ΜΟΝΟ γυναικες, γιατι αυτες καταλαβαινουν αμεσως οτι περιγραφω και δειχνουν ενσυναισθηση. δεν ξερω συγχυστηκα σημερα με την περιπτωση της χρυσας, μακαρι να γινει σαν την περιπτωση της κοπελας που γραφει η @Emilly800 και να πανε ολα καλα φφφφφ


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , elise είπε:

παντως κοριτσια εγω δεν παω ποτε σε αντρα γυναικολογο !! μονο γυναικες !! γυναικολογο, ..μαία και οταν γεννησα to γιο μου εκτος απο αντρα που εκανε την επισκληριδιο ολες οι αλλες γυναικες !! δλδ τί αντιμετωπιση ητανε αυτη ? αλλα αυτοι πού να καταλαβουν, αντρες ειναι ! δε μπορω να δεχτω για εμενα για τον εαυτο μου να μιλαω με άντρα για γυναικολογικά, ορμονες, ποσοτητα αιματος κλπ, ενω οι γυναικες απλά ξέρουν !! με θυμωσε αυτος ο μλκας που μιλησε ετσι στη Χρύσα, κρύος και ατάραχος ! αλλα τι να πεις ! σαν να πηγαινει αντρας για προβληματα με το πουλί του σε γυναικα γιατρό, ή να προσπαθησουν να εξηγησουν τον πονο της κλωτσιας στ αρχ..ια ! δε προκειται ποτε να ξέρουμε ακριβως την αισθηση, ετσι και γι αυτους, τί να σου πει ο αντρας ! σκεψου, να κανει γυναικα εξεταση προστατη σε αντρα ! καπως ετσι το νοιωθω ΕΓΩ έτσι ? μην παρεξηγηθω δε σημαινει οτι ετσι ειναι ή οτι ετσι πρεπει να νοιωθουν ολα τα κοριτσια. εγω εξ αρχης ημουν κάθετη, ΜΟΝΟ γυναικες, γιατι αυτες καταλαβαινουν αμεσως οτι περιγραφω και δειχνουν ενσυναισθηση. δεν ξερω συγχυστηκα σημερα με την περιπτωση της χρυσας, μακαρι να γινει σαν την περιπτωση της κοπελας που γραφει η @Emilly800 και να πανε ολα καλα φφφφφ

Εχεις ενα point στο θεμα του φυλου του γιατρου. Παντως εγω ζητησα σε γυναικα γυναικολογο σε καθιερωμενο ελεγχο να μου γραψει εξετασεις για να δουμε που βρισκεται η γονιμοτητα μου και με κοιταγε σαν εξωγηινη... τυπου..." Ρωτας σοβαρα?" Η ηλικια μου 38 ετων. Μετα το ξανασκεφτηκε και μου εγραψε... Αισθανθηκα για ενα δευτερολεπτο, χωρις να εχω κανει τις εξετασεις, τελειωμενη υποθεση... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...