Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

On 24/9/2022 at 10:44 ΜΜ, electra2021 είπε:

Μόνο τα δικά μου παιδιά δεν παίρνουν πιπίλα με τίποτα; :angry:

Εμείς κάναμε το πρώτο μικρό ταξίδι ως το χωριό, 1μιση ώρα από την πόλη, 1μιση μήνα η μπέμπα μας. Πολύ καλά πήγε, κοιμάται στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου, κι εγώ έκανα επιτέλους μπάνιο στη θάλασσα που το λαχταρουσα. Έχει χαλάσει λίγο ο καιρός αλλά και χιόνια να είχε εγώ θα έμπαινα :razz:

Εμένα θηλάζει και πίνει κανονικά γεύματα με το ξένο, δηλαδή 90 με 120 ml. Δεν το λες και συμπλήρωμα δηλαδή, μάλλον ο θηλασμός μας είναι συμπλήρωμα...! 

Και εγώ έτσι κάνω, θηλάζει 20 λεπτά ανά 3μιση ωρες και της κάνω κ συμπλήρωμα. Στην αρχή τον έπινε, τώρα πλέον 1 με 2 φορές τη μέρα θα πιειε το συμπλήρωμα. Λογικά χόρταινει καλύτερα με το στήθος πια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, κορίτσια! Ελπίζω όλα τα μπεμπακια και οι μαμάδες να είναι καλά!

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Εσάς σας έχει μπει η πρώτη δόση του επιδόματος γέννησης, δηλαδή τα 1000 ευρώ; Εμένα τίποτα ακόμα... (γέννησα 8/8 και η αίτηση έγινε δεκτή 10/8)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!! Εμείς πάρα τις προσπάθειες που κάναμε δε καταφέραμε να βελτιώσουμε το θέμα με την γοπ. Έτσι αποφάσισε η γιατρός να ξεκινήσουμε δοκιμαστικά ένα φάρμακο. Μου κακοφαίνεται πολύ και στενοχωριέμαι αλλά καταλαβαίνω πως ταλαιπωρείται ο μικρός μου. Ελπίζω τουλάχιστον να δούμε διαφορά...

Επίσης κάναμε καλλιέργεια κοπράνων γιατι έκανε διάρροια με πράσινα κακά. Βγήκε καθαρή η καλλιέργεια οπότε υποθέτουμε πως κάτι απο αυτά που έφαγα τον πείραξαν. Ευτυχώς το χρώμα επανήλθε. Απλά ακόμα έχουν ίνες τα κακάκια του.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Melie said:

Καλημέρα, κορίτσια! Ελπίζω όλα τα μπεμπακια και οι μαμάδες να είναι καλά!

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Εσάς σας έχει μπει η πρώτη δόση του επιδόματος γέννησης, δηλαδή τα 1000 ευρώ; Εμένα τίποτα ακόμα... (γέννησα 8/8 και η αίτηση έγινε δεκτή 10/8)

Ούτε εμένα έχουν μπει, γέννησα 3/8. Κάπου διάβασα μια μανούλα Ιουλίου ακόμα τα περιμένει, οπότε φαντάσου! Καλό Πάσχα! 

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια γεννησα 26/8 και σημερα το μεσημερι μπηκε το 1.000...γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο. Δεν ξερω αν παιζει ρολο...δηλωθηκε πιο γρηγορα ή κατι τετοιο   

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να κάνω μια ερώτηση πληρωθηκατε το επίδομα λοχείας;;;;γτ εγώ ακόμα βρίσκομαι στην επεξεργασία...επίσης εμένα έληξε η σύμβαση μου στην δουλειά 30 Ιουλίου και εδώ γέννησα 28...δεν θα έχω πρόβλημα υποθέτω...μήπως ξερετε!/;;;το επίδομα γέννας μπαίνει τέλος του επόμενου μήνα που γέννησατε....δηλαδή αν γεννήσες 3 Αυγούστου θα τα πάρεις 30 Σεπτεμβρίου....αν είναι εργάσιμη ή αλλιώς πιο νωρίς....εγώ έτσι πήρα τα δικά μου πάντως

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2022 at 6:00 ΠΜ, Vlal είπε:

Να κάνω μια ερώτηση πληρωθηκατε το επίδομα λοχείας;;;;γτ εγώ ακόμα βρίσκομαι στην επεξεργασία...επίσης εμένα έληξε η σύμβαση μου στην δουλειά 30 Ιουλίου και εδώ γέννησα 28...δεν θα έχω πρόβλημα υποθέτω...μήπως ξερετε!/;;;το επίδομα γέννας μπαίνει τέλος του επόμενου μήνα που γέννησατε....δηλαδή αν γεννήσες 3 Αυγούστου θα τα πάρεις 30 Σεπτεμβρίου....αν είναι εργάσιμη ή αλλιώς πιο νωρίς....εγώ έτσι πήρα τα δικά μου πάντως

Καλησπέρα, ναι το πήραμε. Η αίτηση για το λοχείας έγινε αρχή Σεπτέμβρη και τα λεφτά μπήκαν νομίζω στις 20. Την ημερομηνία που γράφει και στο σάιτ του ΕΦΚΑ.  

Καλό μήνα με υγεία.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 9/10/2022 at 11:08 ΜΜ, Mermer είπε:

Καλησπέρα μαμάδες,τι κάνετε;βΚανατε το πρώτο εμβόλιο;τι συμπτώματα είχατε; Εμείς το έχουμε την ερχόμενη εβδομάδα.

Καλημέρα! Εμείς Τετάρτη που κλείνουμε 2 μηνών έχουμε 2 εμβόλια, ελπίζω να μη μου κάνει πυρετό η μικρή, μου είπε η παιδίατρος να έχω stand by Depon μήπως χρειαστεί. 

Έχετε ξεκινήσει με δόντια ενοχλήσεις;  Η δικιά μου η βιαστικούλα μάλλον ριζοδοντιάζει όπως έλεγαν οι παλιότερες, εχουμε γκρίνια, πολλά σάλια και χώνει όλη τη γροθιά της το στόμα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Sonasia είπε:

Καλημέρα! Εμείς Τετάρτη που κλείνουμε 2 μηνών έχουμε 2 εμβόλια, ελπίζω να μη μου κάνει πυρετό η μικρή, μου είπε η παιδίατρος να έχω stand by Depon μήπως χρειαστεί. 

Έχετε ξεκινήσει με δόντια ενοχλήσεις;  Η δικιά μου η βιαστικούλα μάλλον ριζοδοντιάζει όπως έλεγαν οι παλιότερες, εχουμε γκρίνια, πολλά σάλια και χώνει όλη τη γροθιά της το στόμα... 

Καήμέρα. Κάναμε εμβόλια χθες. Μέχρι στιγμής παρατήρησα πως κοιμήθηκε σερί πολλές ώρες. 

Κ μεις ξεκινήσαμε τα σάλια και τη γροθιά στο στόμα. Ο παιδίατρος μου είπε για τα δόντια. Δε το είχα σκεφτεί οτι μπορεί να ξεκινήσει απο τόσο νωρίς. 

Φοβερό κοκτέιλ...γοπ, κολικοί και δόντια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sonasia είπε:

Καλημέρα! Εμείς Τετάρτη που κλείνουμε 2 μηνών έχουμε 2 εμβόλια, ελπίζω να μη μου κάνει πυρετό η μικρή, μου είπε η παιδίατρος να έχω stand by Depon μήπως χρειαστεί. 

Έχετε ξεκινήσει με δόντια ενοχλήσεις;  Η δικιά μου η βιαστικούλα μάλλον ριζοδοντιάζει όπως έλεγαν οι παλιότερες, εχουμε γκρίνια, πολλά σάλια και χώνει όλη τη γροθιά της το στόμα... 

Καλημέρα κορίτσια εμείς κάναμε το πρώτο εμβολιο τέλος Σεπτεμβρίου και η μικρή μας δεν έκανε πυρετό μας είπε βέβαια και εμάς να έχουμε depon σε περίπτωση που κάνει.Εχουμε και εμείς πολλά σάλια και το ίδιο βάζει το χεράκι της στο στόμα της και γκρινιάζει.Τωρα πλέον επίσης κοιμάται 10.30  με 11παρα και σήμερα ξύπνησε 6.30 ξανακοιμηθηκε και ακομα κοιμάται στρώνει σιγά σιγά!!Το κάνει αυτό εδώ και 1 μιάμιση εβδομάδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μανουλες! Χαίρομαι πάντα να μαθαίνω νέα σας. 

Εμείς θα κάνουμε το εμβόλιο την άλλη εβδομάδα. Είμαστε καλά, κοιμόμαστε πολύ καλύτερα (10 και κάτι, 10 και μισή, δεν το ζω αυτό!) και έχουμε γίνει τετραπαχοι.

Ήθελα να ρωτήσω για την 6μηνη άδεια του ΟΑΕΔ. Δεν την είχα πάρει στο πρώτο παιδί και δεν ξέρω. Ξέρω ότι πληρωνόμαστε από τον ΟΑΕΔ, αλλά τι; Έναν βασικό μισθό; Ένα ποσοστό επί του μισθού σου;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε το πρώτο μας εμβολιο χθες!ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχει σηκώσει πυρετό αλλά χθες το απόγευμα είχε πολλή γκρίνια και της έδωσα ντεπον!

Όσο για το χεράκι στο στόμα εμένα μου είπε ο παιδίατρος ότι συμβαίνει γιατί ανακαλύπτει τώρα τα χεράκια της και όχι ότι πεινάει κάθε φορά που το κάνει,ούτε σημαίνει πως βγάζει δόντια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...