Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Mairiv είπε:

Ναι ναι το ΝΑΝ ΑR θέλει χλιαρό νερό άμα είναι η πολύ ζεστό η κρύο πήζει φουλ

Kai pernaei apo tin thili noumero 2;Dokimasa kai egw to Nan AR alla den to ithele kai kataliskame sto Almiron AR.Exo olokliro kouti Nan pou tis edosa mono mia fora kai den to ithele.

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2022 at 8:02 ΜΜ, Simona είπε:

Kalispera koritsia...eseis pou exete ta mpimpero dr.brown kai dinetai antianagogiko gala pio noumero thili xrisimiopoite.kai egw dr.brown exo mono(den ta allazw me tipota)kai dino antianagogiko gala pou einai ligo paxireusto kai den pernaei apo tin tripa.

 

8 ώρες πρίν, Simona είπε:

@MairivAR dineis;Poio;❤❤

 

7 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kai pernaei apo tin thili noumero 2;Dokimasa kai egw to Nan AR alla den to ithele kai kataliskame sto Almiron AR.Exo olokliro kouti Nan pou tis edosa mono mia fora kai den to ithele.

Ναι ναι μια χαρά το πίνει εμένα!αργει λίγο αλλά οκ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/10/2022 at 7:42 ΠΜ, Angela123 είπε:

Το ξέρω αυτό το κόλπο με το καπάκι στα συγκεκριμένα μπιμπερο αλλά και πάλι μου φαίνεται ταλαιπωρία ειδικά στα νυχτερινά ταισματα που δε βλέπω τη τύφλα μου καθώς την ταΐζω στα σκοτεινά.

Εμείς έχουμε αλλάξει σε θηλή νούμερο 2 εδώ και ένα μήνα και πίνουμε απλό γαλα ούτε πιο παχυρευστο ούτε τίποτα.η αλλαγή θηλής έχει να κάνει με το μωρό και όχι απαραίτητα με τους μηνες

Ναι, δε βολεύει μέσα στα μαύρα, σκοτάδια αλλά εγώ σηκώνομαι και πάω στην κουζίνα μετά το ρέψιμο της μικρής μου οπότε το μετράω αν χρειαστεί. 

On 23/10/2022 at 4:30 ΠΜ, Konisn είπε:

Κορίτσια εσείς που δίνετε αντιαναγωγικό, ποια μάρκα δίνετε; Έχετε δει βελτίωση στα μωρά; Σας έκαναν δυσκοιλιότητα; Δίνετε μόνο αντιαναγωγικό; 

Εμείς από 20 ημερών αλλάξαμε στο Novalac Allernova Ar+  και γλιτώσαμε από τη δυσκοιλιότητα και τους κολικούς. Είχαμε 2 μεμονωμένες φορές από 2 ημέρες από τότε πονακια στην κοιλιά και κλάμα μέχρι να αεριστεί και ενεργηθεί ισως και λόγω του σιδήρου που πίνει αλλά καμία σχέση με πριν. Όταν αυξάνει την ποσότητα του φαγητού της νομίζω ότι συμβαίνει μέχρι να προσαρμοστεί το γαστρεντερικό της ίσως σε συνδυασμό με το σίδηρο, προχτές πχ που κάνει περισσότερα γεύματα κοντά στα 150 από τα 120 άλλαξε η συχνότητα των κενώσεων από 2 με 3 την ημέρα σε 1 και ταλαιπωρήθηκε 2 ημέρες. Αναγωγές δεν κάνει, δεν είχαμε και πριν ιδιαίτερο θέμα, μόνο με το γεύμα που της βάζω το σίδηρο μπορεί να κάνει 2 μεγάλες γουλιες καμία φορά. Απλά θέλει καλό ρεψιμο με αυτό το γάλα και με αγχώνει τη νύχτα αν εχει ρευτεί καλά και δεν κοιμάμαι για κάμποση ώρα μετά που τη βάζω στο κρεβάτι της. Έχει συμβεί και 1 ώρα μετά το γεύμα να θέλει να ρευτεί ξανά και να ξυπνήσει ενώ κοιμάται. 

On 23/10/2022 at 7:42 ΠΜ, Angela123 είπε:

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sonasia είπε:

Ναι, δε βολεύει μέσα στα μαύρα, σκοτάδια αλλά εγώ σηκώνομαι και πάω στην κουζίνα μετά το ρέψιμο της μικρής μου οπότε το μετράω αν χρειαστεί. 

Εμείς από 20 ημερών αλλάξαμε στο Novalac Allernova Ar+  και γλιτώσαμε από τη δυσκοιλιότητα και τους κολικούς. Είχαμε 2 μεμονωμένες φορές από 2 ημέρες από τότε πονακια στην κοιλιά και κλάμα μέχρι να αεριστεί και ενεργηθεί ισως και λόγω του σιδήρου που πίνει αλλά καμία σχέση με πριν. Όταν αυξάνει την ποσότητα του φαγητού της νομίζω ότι συμβαίνει μέχρι να προσαρμοστεί το γαστρεντερικό της ίσως σε συνδυασμό με το σίδηρο, προχτές πχ που κάνει περισσότερα γεύματα κοντά στα 150 από τα 120 άλλαξε η συχνότητα των κενώσεων από 2 με 3 την ημέρα σε 1 και ταλαιπωρήθηκε 2 ημέρες. Αναγωγές δεν κάνει, δεν είχαμε και πριν ιδιαίτερο θέμα, μόνο με το γεύμα που της βάζω το σίδηρο μπορεί να κάνει 2 μεγάλες γουλιες καμία φορά. Απλά θέλει καλό ρεψιμο με αυτό το γάλα και με αγχώνει τη νύχτα αν εχει ρευτεί καλά και δεν κοιμάμαι για κάμποση ώρα μετά που τη βάζω στο κρεβάτι της. Έχει συμβεί και 1 ώρα μετά το γεύμα να θέλει να ρευτεί ξανά και να ξυπνήσει ενώ κοιμάται. 

Εγω θηλάζω αποκλειστικά. Με τους κολικους απ' οτι φαινεται τελειωσαμε. Εχουμε ομως γοπ. Το φαρμακο ειχε ως αποτελεσμα να γινει χειροτερα το παιδι. Μου προτεινε η γιατρος να αντικαταστησω 3 θηλασμους με allernova ar. Γι' αυτο ρωταω πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Εγω θηλάζω αποκλειστικά. Με τους κολικους απ' οτι φαινεται τελειωσαμε. Εχουμε ομως γοπ. Το φαρμακο ειχε ως αποτελεσμα να γινει χειροτερα το παιδι. Μου προτεινε η γιατρος να αντικαταστησω 3 θηλασμους με allernova ar. Γι' αυτο ρωταω πληροφοριες.

Σε εμάς ήταν λόγω δυσκοιλιότητας και μάλλον αλλεργίας,γι αυτό και μας το συνταγογραφούν με μηδενική συμμετοχή, θέλει συνταγή από διευθυντή παιδιατρικής δημοσίου νοσοκομείου. Και το άτιμο από σκάρτα 15 ευρώ έχει φτάσει 28 ευρώ το κουτί... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sonasia είπε:

Σε εμάς ήταν λόγω δυσκοιλιότητας και μάλλον αλλεργίας,γι αυτό και μας το συνταγογραφούν με μηδενική συμμετοχή, θέλει συνταγή από διευθυντή παιδιατρικής δημοσίου νοσοκομείου. Και το άτιμο από σκάρτα 15 ευρώ έχει φτάσει 28 ευρώ το κουτί... 

Πανάκριβο!!! Είμαι σε δίλημμα ακόμη. Θα το συζητήσω πάλι γιατί πρέπει να καταλήξω άμεσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Angela123 είπε:

Απορώ γιατί το γάλα σε σκόνη είναι τόσο πανάκριβο!αν δεν είναι αυτό είδος πρώτης ανάγκης τότε ποιο είναι?

Asta na pane...kai egw mono kseno dino..kathe 3 meres thelei 15 evro...se 3 meres telionei to kouti.kai egw auto aporo giati toso akriva einai ta galata.iparxoun oikogenies pou doulevoun gia 30 evro merokamato ti kanoun diladi...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Simona είπε:

Asta na pane...kai egw mono kseno dino..kathe 3 meres thelei 15 evro...se 3 meres telionei to kouti.kai egw auto aporo giati toso akriva einai ta galata.iparxoun oikogenies pou doulevoun gia 30 evro merokamato ti kanoun diladi...

Περιμένω πως και πως να γίνει 6 μηνων και να μειωθεί το γάλα σε ένα μπιμπερο το πρωί και άλλο ένα το βράδυ!δεν παλεύεται η κατάσταση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήταν η πρώτη βραδιά που κοιμηθηκε σερί η μικρή μου.Ηπιε το τελευταίο γαλα της 9 το βράδυ και μετά πάλι 8 το πρωί!εσάς έχουν αρχίσει να κοιμούνται ολόκληρη τη νύχτα?

Σ εμένα φαινόταν ότι θα το κόψει γιατί τις τελευταίες μέρες  ψευτοσηκωνοταν για 30 με 40 γρ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κοιμάται 11-5, ξυπνάει για γάλα και μετά ξανακοιμαται ως τις 09:30. Είμαι πολύ ικανοποιημένη με αυτό το πρόγραμμα, γιατί έτσι κι αλλιώς πρέπει στις 6 το πρωί να αντλήσω για να μη μειωθεί η παραγωγή μου (ακολουθώ το πρόγραμμα με στρατιωτική πειθαρχία για να μη χάσω το γάλα).

Αλλά στις 5 πίνει φουλ 180. Μάλιστα, είναι το τάισμα της ημέρας που πίνει με την περισσότερη όρεξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμας η μπέμπα είναι πλέον δύο μηνών. Ακόμα.δεν έχει στρώσει σε ύπνο και φαι. Τα πιο πολλά βράδια ξυπνάει μια φορά κ τώρα τελευταία θα ξυπνήσει πάλι δύο φορές. Την πιάνουν και κολικοί...δεν πίνει  στανταρ ποσότητα γάλακτος γιατί θηλάζει κιόλας. Διαβάζω για 120 και παραπάνω ml κ λέω μπραβοοο εμάς με το ζόρι να πιει 110 κ χωρίς να θηλάσει...


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...