Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ο δικος μου καπως εχει μειωσει το σφιξιμο και το μουγκρητο. Η παιδιατρος μου εχει πει οτι ειναι φυσιολογικο, το κανουν ολα τα μωρα. Συνεχιζει να μουγκριζει βεβαια οταν προσπαθει αλλα δεν καταφερνει να κοιμηθει...πολυ προβλημα αυτο με τον υπνο...πιο πολλες ειναι οι ωρες μεσα στην ημερα που προσπαθει να κοιμηθει παρα αυτες που κοιμαται!!Εχουμε βεβαια και θεμα με την παλινδρομηση, γιατι βγαζει πολυ γαλα και πολλες φορες ακουω που του ανεβαινει και το ξανακατεβαζει, οποτε ισως κι αυτο να του προκαλει μεγαλυτερη ανησυχια. Του ξεκινησαμε τωρα ενα σιροπι και βλεπουμε πως θα παει.Τον εχει πιασει και μια τρελα τις τελευταιες μερες και θελει να θηλαζει συνεχεια, ευτυχως ομως το βραδυ ηρεμει σχετικα. Ολη την ημερα ομως επικρατει ενας πανικος γιατι ο μπεμπης ολο κλαιει και ο μικρος σιγονταρει με γκρινια και φωνες!!

Ωχ τραβάς ζόρι εσύ!!!!!! Ξεκάθαρα τα νήπια μας δε την παλεύουν σπίτι!! Είχαν μάθει στον παιδικό.. εμένα μόλις σαραντισω τέλος του μήνα ξεκινάει δε την παλεύει άλλο. Έχω υποκύψει εντομεταξυ και βλέπει 2 ώρες την ημέρα παιδικά... Ξεφύγαμε!! ευτυχώς δεν είναι αγκαλιτσας.. δεν την φιλάει πολύ κλπ.. θα δούμε 

Η μικρή μου έκανε κι εμένα έναν εμετό χτες και πνίγεται κάποιες φορές επειδή έχω πολλη ροή αλλά νομίζω δεν έχουμε παλινδρόμηση προς το παρόν.. δεν κλαίει και θηλάζει πάντα ήρεμη. Μόνο αυτό το μούγκρισμα έχει.. δεν ξέρω από τι.. κακά κάνει συνέχεια και αερίζεται 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Ωχ τραβάς ζόρι εσύ!!!!!! Ξεκάθαρα τα νήπια μας δε την παλεύουν σπίτι!! Είχαν μάθει στον παιδικό.. εμένα μόλις σαραντισω τέλος του μήνα ξεκινάει δε την παλεύει άλλο. Έχω υποκύψει εντομεταξυ και βλέπει 2 ώρες την ημέρα παιδικά... Ξεφύγαμε!! ευτυχώς δεν είναι αγκαλιτσας.. δεν την φιλάει πολύ κλπ.. θα δούμε 

Η μικρή μου έκανε κι εμένα έναν εμετό χτες και πνίγεται κάποιες φορές επειδή έχω πολλη ροή αλλά νομίζω δεν έχουμε παλινδρόμηση προς το παρόν.. δεν κλαίει και θηλάζει πάντα ήρεμη. Μόνο αυτό το μούγκρισμα έχει.. δεν ξέρω από τι.. κακά κάνει συνέχεια και αερίζεται 

Κι εμενα τελος του μηνα θα παει αλλα ο μπεμπης θα ειναι 2 μηνων. Τι να σου πω κι εγω...θα δειξει...Παντως ηδη περασε μια ιωσουλα με μυξες και κολλησε και το μωρο αλλα ευτυχως το περασαμε στο ποδι!!Εντονη ροη εχω κι εγω, στην αρχη πνιγοταν πολυ αλλα ευτυχως τωρα το διαχειριζεται καλυτερα. Καπου εχω διαβασει οτι αυτο το σφιξιμο-κοκκινισμα-μουγκρητο το κανουν γιατι γυμπαζουν τουικο τους συστημα.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα τελος του μηνα θα παει αλλα ο μπεμπης θα ειναι 2 μηνων. Τι να σου πω κι εγω...θα δειξει...Παντως ηδη περασε μια ιωσουλα με μυξες και κολλησε και το μωρο αλλα ευτυχως το περασαμε στο ποδι!!Εντονη ροη εχω κι εγω, στην αρχη πνιγοταν πολυ αλλα ευτυχως τωρα το διαχειριζεται καλυτερα. Καπου εχω διαβασει οτι αυτο το σφιξιμο-κοκκινισμα-μουγκρητο το κανουν γιατι γυμπαζουν τουικο τους συστημα.

Χαχαχα... τωρα το ειδα...αμφιβαλλω αν καταλαβε καμια τι ηθελα να πω!! Γυμναζουν το μυικο τους συστημα ηθελα να γραψω:D

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2022 at 7:27 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα τελος του μηνα θα παει αλλα ο μπεμπης θα ειναι 2 μηνων. Τι να σου πω κι εγω...θα δειξει...Παντως ηδη περασε μια ιωσουλα με μυξες και κολλησε και το μωρο αλλα ευτυχως το περασαμε στο ποδι!!Εντονη ροη εχω κι εγω, στην αρχη πνιγοταν πολυ αλλα ευτυχως τωρα το διαχειριζεται καλυτερα. Καπου εχω διαβασει οτι αυτο το σφιξιμο-κοκκινισμα-μουγκρητο το κανουν γιατι γυμπαζουν τουικο τους συστημα.

Κι εμενα περναει τωρα ιωσουλα. Εχει μυξες και επιπεφυκιτιδα και στα δυο ματακια. Βαζουμε tobrex τωρα 2 μερες και ειναι καλυτερα. Αλλα αν κανει πυρετο ή βηχα την πατησαμε. Νομιζω οτι την εχουμε γλιτωσει δεδομενου οτι τις πρωτες μερες ήταν και φουλ βραχνιασμενος και τωρα εχει ανοιξει η φωνη του.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Κι εμενα περναει τωρα ιωσουλα. Εχει μυξες και επιπεφυκιτιδα και στα δυο ματακια. Βαζουμε tobrex τωρα 2 μερες και ειναι καλυτερα. Αλλα αν κανει πυρετο ή βηχα την πατησαμε. Νομιζω οτι την εχουμε γλιτωσει δεδομενου οτι τις πρωτες μερες ήταν και φουλ βραχνιασμενος και τωρα εχει ανοιξει η φωνη του.

Περαστικα ευχομαι!!!Μακαρι να το περασετε κι εσεις ανωδυνα!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Περαστικα ευχομαι!!!Μακαρι να το περασετε κι εσεις ανωδυνα!!!

Πάντως ακούω ότι κυκλοφορούν πολλές πολλές ιώσεις... Και πάλι το ξανασκέφτομαι για τον παιδικό

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα

Δεν ξέρω τι να κάνω 

Ο μικρός ξεκάθαρα δε την παλεύει 

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Πάντως ακούω ότι κυκλοφορούν πολλές πολλές ιώσεις... Και πάλι το ξανασκέφτομαι για τον παιδικό

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα

Δεν ξέρω τι να κάνω 

Ο μικρός ξεκάθαρα δε την παλεύει 

 

Ειναι ρισκο εννοειται...με τις ιωσεις γινεται χαμος!!Και κουνιες που πηγαμε αυτο το Σ/Κ τα περισσοτερα παιδακια εβηχαν και η μυξα συννεφο!!Τα μικρα δεν την παλευουν...το ξερω!!Εμενα βλεπει παιδακια και ενθουσιαζεται...τους μιλαει στο δρομο, προσπαθει να παει μαζι τους και τετοια...ειναι ξεκαθαρη δηλαδη η αναγκη του να συναναστραφει με παιδια ακομα κι αν η απαντηση του οποτε του λεω οτι θα παμε σχολειο σε λιγες μερες ειναι ΟΧΙ. Ευελπιστω απλα να σταθουμε τυχεροι και να μην περασουμε καμια πολυ βαρια ιωση μεχρι να κλεισουν για Χριστουγεννα...μετα θα ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα για το μωρο γιατι θα εχει περασει το πρωτο τριμηνο. Αν μπορεις παντως να τον κρατησεις μεχρι να κλεισει η μικρη τους 2 μηνες,νομιζω οτι θα ειναι καλυτερα...Αν βεβαια τον βλεπεις να ζοριζεται πολυ, αναγκαστικα το ρισκαρεις!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ειναι ρισκο εννοειται...με τις ιωσεις γινεται χαμος!!Και κουνιες που πηγαμε αυτο το Σ/Κ τα περισσοτερα παιδακια εβηχαν και η μυξα συννεφο!!Τα μικρα δεν την παλευουν...το ξερω!!Εμενα βλεπει παιδακια και ενθουσιαζεται...τους μιλαει στο δρομο, προσπαθει να παει μαζι τους και τετοια...ειναι ξεκαθαρη δηλαδη η αναγκη του να συναναστραφει με παιδια ακομα κι αν η απαντηση του οποτε του λεω οτι θα παμε σχολειο σε λιγες μερες ειναι ΟΧΙ. Ευελπιστω απλα να σταθουμε τυχεροι και να μην περασουμε καμια πολυ βαρια ιωση μεχρι να κλεισουν για Χριστουγεννα...μετα θα ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα για το μωρο γιατι θα εχει περασει το πρωτο τριμηνο. Αν μπορεις παντως να τον κρατησεις μεχρι να κλεισει η μικρη τους 2 μηνες,νομιζω οτι θα ειναι καλυτερα...Αν βεβαια τον βλεπεις να ζοριζεται πολυ, αναγκαστικα το ρισκαρεις!!

Σήμερα κλείσαμε τον 1ο μήνα. 2 θα είναι 20/12 οπότε πάμε για μετά τις γιορτές. Ο μικρός έχει σταματήσει από τις 14/10. Δεν ξέρω είμαι πολύ μπερδεμένη... Εννοείται θέλω να προστατέψω τη μικρή αλλά σχεδόν τον λυπάμαι μωρέ κλεισμένο και τον άλλον. Εντομεταξυ εμείς μένουμε μέσα σε δάσος δεν έχουμε γειτονιά.. βγαίνουμε έξω βόλτα και βλέπουμε πεύκα και χαιρετάμε κότες και γάτες..

Πλήρης ιδρυματοποιηση δηλαδή..

  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα χάθηκα αρκετό καιρό από τότε π γενησα αλλά ήταν πολύ δύσκολο μέχρι ν προσαρμοστώ  κ ακόμα δυσκολεύομαι αλλά τα καταφέρνω ..... Η μικρή μεγαλώνει  κ ειναι καλά δόξα το θεό  εσείς τι κάνετε τα μωράκιαα σας πως είναι ,??

On 30/10/2022 at 11:37 ΠΜ, Simona είπε:

@Dimitra97Dimitra mou na sas zisei h mpempa na einai geri na tin xereste!!filakia polla❤❤❤Esy kala eisai,to moro?

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ ν σαι καλά χάθηκα ένα μήνα τώρα αλλά ήταν δύσκολο μέχρι ν προσαρμοστω κ με την αιπνια κιόλας είχαμε κ πονακια ......εσύ τκάνεις το μωράκι σου πως είναι ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα κορίτσια

Τι κάνετε; Να σας ρωτήσω.. τα μωράκια σας σφίγγονται και μουγκρίζουν ακόμα; Εμείς 40ισαμε χτες κι ακόμα...

Καλημέρα και εμείς 45 ημερών ακόμη το κάνει αλλά λιγότερο μπορώ να πω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα κορίτσια

Τι κάνετε; Να σας ρωτήσω.. τα μωράκια σας σφίγγονται και μουγκρίζουν ακόμα; Εμείς 40ισαμε χτες κι ακόμα...

Ο δικος μου, 2 μηνων πλεον, το εχει σταματησει.Στις 40 μερες το εκανε ακομα ομως. Σταδιακα το περιοριζε μεχρι που το σταματησε.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου είναι σχεδόν 2 μηνών και ακόμα μουγκρίζει. 

Για την ακρίβεια όταν την βάλουμε στην κούνια της κοιμισμένη είναι ήρεμη μετά όμως από κανά 2 ωρο για παράδειγμα αρχίζει τα μουγκρητά. Πολλές φορές μουγκρίζει για ώρα κουνώντας χέρια πόδια κεφάλι με κλειστά τα μάτια και μετά πάλι ηρεμεί. Η παιδίατρος μας λέει είναι φυσιολογικό ενδεχομένως λόγω αερίων (που κάποιες φορές ισχύει). Το θέμα είναι ότι εγώ λυπάμαι να την ακούω δεν ξέρω και εάν πρέπει να την σηκώνω από την κούνια.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 10:14 ΠΜ, popaki87 είπε:

Καλημερα σε όλες!!!ερώτηση κρισεως: ποιες γεννήσατε στο Έλενα?μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται ο σύζυγος να είναι μαζί μου στον τοκετό...ισχύει κάτι τέτοιο?

Ναι ισχύει... δυστυχώς... Θα σε παραδώσει στα επείγοντα και θα σε ξαναδεί μόλις γεννήσεις...πρώτα δείχνουν το μωρό κάνα δεκάλεπτο αφού βγει και μετά αφού σε ετοιμάσουν θα σε πάνε πρώτα να σε δει ο άντρας σου και μετά σε κάνα δυωρο πια στο δωμάτιο και οι 3 σας! Παρόλα αυτά να σου πω δεν μου έλειψε καθόλου ο άντρας μου, ήμουν πολύ τυχερή είχα όλη την ώρα τις μαίες μαζί μου,ήταν πολύ καλές και πέρασα ωραία 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...