Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

On 17/12/2022 at 1:10 ΠΜ, xrysoulaAA είπε:

Μπραβο κορίτσι μου σε ακούω αισιόδοξη κ θαρραλέα !!!αισιοδοξη παρόλο την αϋπνία σ κ θαρραλέα που έστειλες τον μεγάλο σχολείο !!! Κ πολύ καλά έκανες!!!! Εμένα με έχουν φοβίσει όλοι ότι κυκλοφορούν απίστευτα πολλές ιώσεις αυτή τη στιγμή και να μην πάω πουθενά και η αλήθεια είναι ότι και εγώ φοβάμαι οπότε το κρατάω σπίτι εμένα είναι πεντέμισι πάει νηπιο αυτό σημαίνει  όπως καταλαβαίνεις υπάρχει θέμα που είναι κλεισμένα το χρυσούλι μου αλλά είναι πολύ καλός μωρέ ψυχούλα μου!!!Όσο για το Νίκο σου που έχεις τόσο κουράγιο εγώ έχω αρχίσει και το χα σήμερα κατέρρευσαν πρόσεχε κωλικούς απίστευτους έκλαιγε 3 h συνεχόμενες δεν ήξερα κατά που να κοπανήσω το κεφάλι μου στον τοίχο τώρα ευτυχώς το τελευταίο είπε να τον έχει αναλάβει ο άντρας μου και κοιμάμαι κανα δυο 3 h συνεχόμενες μέχρι να ξυπνήσει δίπλα στον λικνο που τον φέρνει!!!Αλλά και τις υπόλοιπες ώρες που θα ξανακοιμηθεί άλλο ένα τρίωρο τετράωρό θα ξυπνήσω ενδιάμεσα ανά 1 h τουλάχιστον μία θα του πέσει πιπίλα μία θα μουγκρίζει όλη την ώρα χωρίς να ξέρω τι θέλει θα κουνάω  θα βάζω ένα αρκούδι που έχει Λευκούς ήχους!!!Και σε συνδυασμό με το μεγάλο μου το πρωί μόλις ξυπνήσω θα θέλει κι αυτός να παίξουμε να διαβάζουν ασχοληθούμε να πάμε να περπατήσουμε να κάνουμε ποδήλατο έχω off!!!οποτε μπραβο Σου κ πάλι!!!

Το μωρό πως πάει κόλλησε μυξουλες από τον μεγάλο η όχι !!!!

Η αληθεια ειναι οτι αντεχω...στο πρωτο ειχα ζοριστει πολυ περισσοτερο...εναι το πρωτο σοκ μαλλον χαχαχα! Ο μπεμπης ευτυχως κολικους δεν εχει αλλα το εχω ζησει πολυ εντονα στον μεγαλο μου και ξερω ποσο δυσκολο ειναι...Υπομονη και μετα το 3μηνο θα ισορροπησετε!!

Ο μικρουλης εννοειται οτι κολλαει μυξουλες αλλα με τον ορο το εχουμε υπο ελεγχο. Τωρα το ΣΚ βεβαια περασε ο μεγαλος και μια ιωση με πυρετο...τωρα ειναι 1,5 μερα απυρετος κι ευτυχως μεχρι στιγμης το μωρο ειναι μια χαρα...θελω να πιστευω οτι τη γλιτωσαμε παρολο που ο μικρος δε συνεργαζεται καθολου και ολο πανω απο το μωρο ειναι και παει και του κολλαει κιολας το προσωπο του...και τι να του πεις μωρε, μικρουλης ειναι κι αυτος και κανει αγαπουλες στον αδελφουλη του!Τωρα, δε θα τον στειλω μεχρι και την Τεταρτη που κλεινει ο σταθμος, οποτε απο Γεναρη παλι...Εσυ θα τον στελεις μετα οταν ανοιξουν?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/12/2022 at 9:16 ΜΜ, xrysoulaAA είπε:

Περάστηκα εύχομαι κ όσο πιο ανώδυνα για το μωράκι ποσό είναι τώρα;;

2,5 μηνων και ταλαιπωρουμαστε ηδη σχεδον μια βδομαδα. Στο τσακ εχουμε γλιτωσει τη νοσηλεια. Καθε μερα τον παω παιδιατρο

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2022 at 7:17 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι αντεχω...στο πρωτο ειχα ζοριστει πολυ περισσοτερο...εναι το πρωτο σοκ μαλλον χαχαχα! Ο μπεμπης ευτυχως κολικους δεν εχει αλλα το εχω ζησει πολυ εντονα στον μεγαλο μου και ξερω ποσο δυσκολο ειναι...Υπομονη και μετα το 3μηνο θα ισορροπησετε!!

Ο μικρουλης εννοειται οτι κολλαει μυξουλες αλλα με τον ορο το εχουμε υπο ελεγχο. Τωρα το ΣΚ βεβαια περασε ο μεγαλος και μια ιωση με πυρετο...τωρα ειναι 1,5 μερα απυρετος κι ευτυχως μεχρι στιγμης το μωρο ειναι μια χαρα...θελω να πιστευω οτι τη γλιτωσαμε παρολο που ο μικρος δε συνεργαζεται καθολου και ολο πανω απο το μωρο ειναι και παει και του κολλαει κιολας το προσωπο του...και τι να του πεις μωρε, μικρουλης ειναι κι αυτος και κανει αγαπουλες στον αδελφουλη του!Τωρα, δε θα τον στειλω μεχρι και την Τεταρτη που κλεινει ο σταθμος, οποτε απο Γεναρη παλι...Εσυ θα τον στελεις μετα οταν ανοιξουν?

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα τον στείλω κατευθείαν με το που ανοίξουν τα αφήσω λίγο να περάσω καιρός να δω τι γίνεται με τις ιώσεις και μετά θα τον στείλω επίσης έχω σκεφτεί ότι αν πάει τυχόν κολλήσει επειδή μου μένει δίπλα σχεδόν θα το κρατάει μαμά μου για να μην κολλήσει ο μπέμπης τι  να σου πω και εγώ έτσι λέω Ο άντρας μου από την άλλη μου λέει τέλος Φεβρουάριο με Μάρτιο κι αν τον στείλουμε αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να κάτσει τόσο πολύ στο σπίτι

3 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

 

3 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

2,5 μηνων και ταλαιπωρουμαστε ηδη σχεδον μια βδομαδα. Στο τσακ εχουμε γλιτωσει τη νοσηλεια. Καθε μερα τον παω παιδιατρο

Κορίτσι μου εύχομαι περαστικά και γρήγορα και μάλλον πρέπει να κρατήσεις λιγάκι το  μεγάλο παιδάκι σ σπίτι μα ηρεμίσει το μικρουλη !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2022 at 11:41 ΜΜ, xrysoulaAA είπε:

 

Κορίτσι μου εύχομαι περαστικά και γρήγορα και μάλλον πρέπει να κρατήσεις λιγάκι το  μεγάλο παιδάκι σ σπίτι μα ηρεμίσει το μικρουλη !!!

Δύσκολο να τα κρατησω σπιτι τα μεγαλα ειδικα τον πιο μεγαλο που παει δημοτικο. Η πλακα ειναι βεβαια οτι το μωρο δεν κολλησε απο τα παιδια αλλα απο τον αντρα μου γιατι αυτος ηταν αρρωστος την προηγουμενη βδομαδα...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Δύσκολο να τα κρατησω σπιτι τα μεγαλα ειδικα τον πιο μεγαλο που παει δημοτικο. Η πλακα ειναι βεβαια οτι το μωρο δεν κολλησε απο τα παιδια αλλα απο τον αντρα μου γιατι αυτος ηταν αρρωστος την προηγουμενη βδομαδα...

Έχεις ένα δίκιο καταλαβαίνω κ εγώ με το ζόρι τον κρατάω αλλά επειδή γίνονται πολλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μ όσο μπορώ !!!!ειναι να μην γίνει άπαξ κ γίνει πάει καλά ξεμπερδέματα πως είναι το μωρό τώρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/12/2022 at 11:23 ΜΜ, xrysoulaAA είπε:

Έχεις ένα δίκιο καταλαβαίνω κ εγώ με το ζόρι τον κρατάω αλλά επειδή γίνονται πολλά είπα να φυλάξω τα ρούχα μ όσο μπορώ !!!!ειναι να μην γίνει άπαξ κ γίνει πάει καλά ξεμπερδέματα πως είναι το μωρό τώρα;

Eυτυχώς περασε το ζορικο κομματι.Εχει μεινει λιγος βηχας μονο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2022 at 8:59 ΠΜ, eva141722 είπε:

 

Κορίτσια μου καλησπέρα χρόνια πολλα καλά Χριστούγεννα!!!εκπέμπω sos εδώ να μ πείτε αν έχετε κάποιο παρόμοιο θέμα εσείς !!! Εγώ θήλαζα τον μικρουλη μου μέχρι το μήνα και αυτό με συμπλήρωμα από την πρώτη του μέρα μόλις τελείωσε ο θηλασμός είχε κάτι σπυριά στο πρόσωπο κ μ είπε ο γιατρός να πάρει γάλα υπό αλλεργικό εγώ η χαζή έχοντας ήδη ένα παιδάκι ήξερα ότι η ακμή αυτή είναι βρεφική και φεύγει με ενηδατωση κ έτσι και έγινε αλλά πηρα και το γάλα που μου είπε λέω καλού κακού μη παθει τπτ. Το παιδί μετά από δέκα μέρες που το έπινε μου έκανε την πρώτη δυσκοιλιότητα αλλάζω κ παίρνω comfort που είναι για δυσκοιλιότητα και μ κάνει διάρροια κ το βρίσκω διαλύοντας το κανονικό με το comfort 50:50 και ισιώναμε για καμία εικοσαριά μέρες ώσπου πριν δυο τρεις μέρες μ κάνει παρά πολύ δυσκοιλιότητα με πόνους να σφίγγεται η ψυχή μ και να πονάει κ να κάνει με το ζόρι και κλισμα κακά πολύ σκληρά κ του δίνω το comfort σκέτο που του έκανε διάρροιες για να τον πιάσει να τα μαλακώσει αλλά τπτ !!!! Έχω αγχωθεί γιατί πονάει και στεναχωριέμαι και δε κάνει να του κάνω κλισμα συνέχεια σήμερα έκανε κακά με μασάζ κοιλιτσα και σηκωμένα πόδια σα λουκάνικο πολύ σκληρό κ με πολύ σφίξιμο έχω κλείσει ραντεβού σε μια πολύ καλή παιδίατρο την άλλη βδομάδα όμως κ δε ξέρω μέχρι τότε τι να κάνω έχει καμία το ίδιο θέμα τι παίζει με χαμομήλι αυτά που βρήκα είμαι για 4 μηνών και πάνω κ εμένα είναι δυο μισή πονάει ο καημένος και ουρλιάζει έχει και πολλά αέρια !!!! Πείτε μου αν έχει καμία παρόμοια εμπειρία και τι έκανε !!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!  

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Χρυσούλα δεν ξέρω τι να σου πω, άπειρη είμαι και εγω, μόνο άλλαξε γιατρό. 

Κορίτσια η δική μου είναι δύο μηνών και 10 ημερών και έχει αρχίσει να βάζει τα χέρια της σε γροθιά στο στόμα. Είναι προεόρτια για δόντια; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 10:34 ΠΜ, Margr είπε:

Χρυσούλα δεν ξέρω τι να σου πω, άπειρη είμαι και εγω, μόνο άλλαξε γιατρό. 

Κορίτσια η δική μου είναι δύο μηνών και 10 ημερών και έχει αρχίσει να βάζει τα χέρια της σε γροθιά στο στόμα. Είναι προεόρτια για δόντια; 

Και εμένα το έκανε και μας είπε η παιδίατρος ότι είναι αναπτυξιακό όπως είπε και η άλλη κοπέλα. Βέβαια τώρα που είναι 3 μηνών έχει πάρα πολλά σάλια και λίγη γκρίνια και εγώ βλέπω κάτι άσπρα στα ούλα της...αλλά νομίζω είναι πολύ νωρίς για δόντια...για να δούμε... Καλή χρονιά κι όλας!!!!

 

 

lockquote widget

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε ολες μας!! Πως περνατε για περιγραψτε τις εμπειρίες σας ολες να δούμε πως πάμε! Εμεις 3.5 μηνων σημερα γκρινια κλαμα σφιξιματα τα χέρια συνέχεια στο στόμα και μεγαλώνουμε! Το βράδυ κοιμόμαστε σχετικα τουλάχιστον. Εσεις???

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 5:04 ΜΜ, NONI31 είπε:

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε ολες μας!! Πως περνατε για περιγραψτε τις εμπειρίες σας ολες να δούμε πως πάμε! Εμεις 3.5 μηνων σημερα γκρινια κλαμα σφιξιματα τα χέρια συνέχεια στο στόμα και μεγαλώνουμε! Το βράδυ κοιμόμαστε σχετικα τουλάχιστον. Εσεις???

Καλή χρονιά με υγεία !! Να χαιρόμαστε τα μικρά μας !!

Εμένα γίνεται 3 μηνών αύριο. Μας γελάει πολύ, βγάζει κραυγούλες, λέει αγκου και πολλές φορές "επικοινωνούμε" με κραυγούλες (βγάζω κραυγή εγώ απαντάει αυτή με κραυγή χαχαχα). Τα χέρια τα έχει συνέχεια στο στόμα. Το βράδυ συνήθως κοιμάται καλά. Την ημέρα όμως παραμένει ανήσυχη. Το μεγάλο όμως πρόβλημα που με έχει κουράσει και δεν βλέπω να αλλάζει είναι ο ύπνος και δεν εννοώ τις ώρες που κοιμάται σερί αλλά ότι δίνουμε μάχη κάθε μέρα να την βάλω κούνια και να παραμείνει κοιμισμένη. Έχω κουραστεί να κόβω βόλτες πάνω κάτω στο σπίτι. Περιμένω πως και πως να γυρίσει ο άντρας μου κάθε φορά από την δουλειά για να βοηθήσει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια κοριτσια!Κι εμεις ειμαστε στη φαση που προσπαθουμε να φαμε ταυτοχρονα και τα 2 χερια χαχα, σαλια πολλα και φυσικα γελαμε,λεμε τα αγκου μας και γενικα παρακολουθουμε τα παντα. Δυστυχως, με τον υπνο εχουμε μεγαλο θεμα...κατι 10λεπτα μονο...Εννοειται οτι ακομα κοιμαται μονο πανω μας αλλα ευτυχως το βραδυ,που συνηθως κοιμαται λιγο πιο βαρια, τον εχω διπλα μου , οποτε καταφερνω να ισιωσω λιγο το σωμα μου!Γενικα, τον κουβαλαω τοσο πολυ στο μαρσιπο που πολλες φορες κανω πλακα οτι αισθανομαι ακομη εγκυος😁


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2023 at 5:04 PM, NONI31 said:

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε ολες μας!! Πως περνατε για περιγραψτε τις εμπειρίες σας ολες να δούμε πως πάμε! Εμεις 3.5 μηνων σημερα γκρινια κλαμα σφιξιματα τα χέρια συνέχεια στο στόμα και μεγαλώνουμε! Το βράδυ κοιμόμαστε σχετικα τουλάχιστον. Εσεις???

Kαλησπέρα και καλή χρονιά !

Ο δικός μου κοντεύει 3 μηνών και πολύ καλά περνάμε ! Σε γενικές γραμμες είναι ενα πολύ καλόβολο μωράκι. Κοιμόμαστε 6-8 ώρες σερί τα βράδια (είχε καλό ύπνο απο την αρχή, που τον ξυπνούσα να τον ταϊσω, όχι πλέον) , τρώει και παχαίνει, χαμογελάει συνέχεια, κτλ. Ταλαιπωρηθήκαμε - ευτυχώς - μόνο μια βδομάδα με κολικούς. Τέλος της εβδομάδας έχουμε και τα δεύτερα εμβόλια !

 

Link to comment
Share on other sites

Εμάς είναι 2 μηνών και 24 ημερών. Βάζει τις γροθιές στο στόμα. Ο ύπνος έχει στρώσει για τα καλά ο βραδινος, συνήθως ξυπνάει στις 9 ώρες τρώει και ξανακοιμαται ένα δίωρο. Βέβαια, ξέρω ότι στους τρεις μήνες αλλάζει συνήθως ο ύπνος τους. Παίρνει βάρος, έχει φτάσει 6.300. κοιτάει τα πάντα γύρω , χαμογελάει όταν είναι Χορτάτη και όταν έχει ώρα να με δει. Αγκου και τέτοια δεν λέει. Αύριο θα την πάμε σε ορθοπεδικό να μας πει αν τα ισχία είναι εντάξει, καθώς από τον 6ο μήνα ήταν σε ισχιακή προβολή και γεννήθηκε και έτσι. 

Με προβληματίζει που ενώ όλη μέρα κρατά το κεφάλι της όρθιο οταν είναι στην αγκαλιά και γενικά είχε πολύ δύναμη στον αυχένα από τις πρώτες μέρες, όταν τη βάζω μπρούμυτα δεν στηρίζεται στους αγκώνες για να σηκώσει το κεφαλι-στερνο. Μπορεί όμως να είναι νωρίς. Επίσης, όταν τη βάλω μπρούμυτα θα κάτσει μισό λεπτό και θα βάλει τα κλαματα. Θα ρωτήσω τον γιατρό τη Δευτέρα που πάμε για το δεύτερο εμβόλιο αν ει άι φυσιολογικό αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...