Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό 35+4 σήμερα. Μάλλον θα γεννήσω πρώτα από όλες. Θα πάω πάλι σε τέσσερις μέρες γιατί το αμνιακό μειώθηκε πάρα πολύ και έχει μείνει ελάχιστο. Το μωρό 2533.

Δυστυχώς η ιστορία επαναλήφθηκε και πάλι θα γεννήσω νωρίτερα. Αν έχει χειροτερέψει η κατάσταση την Τρίτη θα με βάλει έκτακτα μπορεί και την επόμενη εβδομάδα αλλιώς το πολύ σε μια μίση εβδομάδα στην 37η. Φοβάμαι πολύ μην μπει πάλι το μωρό μου στην μονάδα λόγω αναπνευστικού όπως το πρώτο μου. Θα κάνω και ενέσεις κορτιζόνης και ο θεός βοηθός. Δεν ξέρω νοιώθω πως η ιστορία επαναλαμβάνεται.

Κορίτσι μου σου στέλνω και εγώ με την σειρά μου όλη την θετική μου ενέργεια! 
Ολα θα πάνε τέλεια, σε λίγες μέρες θα έχεις το μωρακι σου αγκαλιά και θα ζηλεύουμε όλες οι υπόλοιπες! Η αδερφή μου γέννησε στις 35+2 τον μπέμπη της 2180 και δεν χρειάστηκε να μπει ούτε μισή μέρα στην μονάδα. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, θετική σκεψη και όλα θα πάνε κατ’ευχην!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Σκέφτομαι από τη μία ότι δεν είναι ασφαλές να μένει πολύ ακόμα μέσα αφού και ο γιατρός μου είπε με αυτά που είδαμε για τέσσερις μέρες είναι ασφαλές και πάμε πιο νωρίς τον επόμενο υπέρηχο. Με βάση λοιπόν τον επόμενο υπερήχο ή θα πάρει κι άλλη παράταση ή θα μου πει πάμε επείγον καισαρική πιο μπροστά αύριο μεθαύριο για παράδειγμα. Από την άλλη έχω τραύμα με τον μικρό μου και ανησυχώ μην επαναληφθεί. Δε θα αντέξω να αφήσω πάλι μωρό στη μονάδα.. ουφ μακάρι να πάνε όλα καλά!

Κάθε μωράκι είναι διαφορετικό μην αγχώνεσαι!! Έχω φίλη μου που γέννησε κ Αυτή σχετικά νωρις τελος του 8ου κ το μωράκι της ήταν μια χαρά δεν χρειάστηκε καν υποστήριξη! Καταλαβαίνω το άγχος κ το φόβο γιατί ήδη το πέρασες μια φορά και φοβάσαι αλλά θα ειναι το καλύτερο για το μωρό!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις εμβολιαστηκα με το αντιγριπικό και ελπίζω να μην μου κάνει παρενέργειες, γιατί με του covid ήθελα να πάρω φορά να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο! 

Γενικά τώρα που πλησιάζουμε, έχετε σταματήσει να βλέπετε γνωστούς κλπ; Εγώ σε ολόκληρη σχεδόν την εγκυμοσύνη βγαίνω μόνο σκ για έναν καφέ και φαγητό και σκέφτομαι ότι μόνο αυτό μου έχει απομείνει ως διασκέδαση, αλλά απο την αλλη σκέφτομαι μην κολλήσω και τίποτα και τρέχω τελευταία στιγμή και δεν γεννήσω με τον γιατρό μου.. με αγχώνουν τα πάντα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα σου πω την γνώμη μου με σεβασμό πάντα. Καλό είναι να προσέχεις θες να πας για έναν καφέ το καταλαβενω γιατί με το μωρό μετά θα είναι δύσκολα. Μπορείς να πας σε μια καφετέρια που να μην έχει κόσμο η αν είσαι καλά και μπορείς πηγενε μια μικρή βόλτα με τα πόδια θα σου κάνει καλό και στην γέννα. Με γνωστούς καλό είναι να μην έχεις πολλές επαφές και τώρα και όταν γεννηθεί το μωράκι.Απλά πρόσεχε λίγο παραπάνω για λίγο καιρό. Με το καλό το μωράκι σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις εμβολιαστηκα με το αντιγριπικό και ελπίζω να μην μου κάνει παρενέργειες, γιατί με του covid ήθελα να πάρω φορά να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο! 

Γενικά τώρα που πλησιάζουμε, έχετε σταματήσει να βλέπετε γνωστούς κλπ; Εγώ σε ολόκληρη σχεδόν την εγκυμοσύνη βγαίνω μόνο σκ για έναν καφέ και φαγητό και σκέφτομαι ότι μόνο αυτό μου έχει απομείνει ως διασκέδαση, αλλά απο την αλλη σκέφτομαι μην κολλήσω και τίποτα και τρέχω τελευταία στιγμή και δεν γεννήσω με τον γιατρό μου.. με αγχώνουν τα πάντα!!! 

Εμένα δεν μου έκανε παρενέργειες το αντιγριπικό. Το έκανε και ο άντρας σου; Γιατί σκέφτομαι ότι καλό θα ήταν να το κάνει και ο δικός μου, αφού θα είναι με το μωρο κάθε μέρα και αυτός. 
 

Εγώ γνωστούς και φιλουσ Σιγά σιγά όλο και μειώνω συναντήσεις. Γενικά οποτε είναι να βγούμε μια στο τόσο κάπου για καφε πχ πλέον λέω μόνο σε εξωτερικό χώρο, όχι μέσα στα καφε. Τώρα που θα μπω στον μήνα μου σκέφτομαι να εξαφανιστούμε, γιατί δε θέλω να το ρισκάρω ούτε με τις γριπες, αλλά κυρίως με τον κοβιντ που έχει και η κουτσή Μαρία πλέον και αν κολλήσουμε, δε θα μας βάλουν στο μαιευτήριο…
 

Αλλη μια απορία που έχω, δεν ξέρω αν είναι βλακεία. Η πεθερά μου γενικά θα μπορεί να έρχεται να με βοηθάει με το μωρο λιγεσ μέρες όταν φύγει η μαμά μου (μενει Θεσσαλονίκη). Όμως εγώ δε ξέρω αν θέλω γιατί φοβάμαι για το μωρο, επειδή συχνά προσέχει και τα αλλά δυο της εγγονάκια, το ένα εκ των δυο πάει και παιδικό και έχει ιώσεις συνέχεια, καταλαβαίνετε. Εσείς τι λέτε; 
 

 

Σε αλλά νέα, χθες πήγαμε γιατρό 34+4, ο μπέμπης πήγε 2,500. Το νιώθω επάνω μου αν με ρωτάτε :lol: Σιγά σιγά δεν μπορώ να κουνηθώ νιώθω σαν γιουβαρλάκι. Τον τράχηλο πάλι δεν μου τον μέτρησε μου είπε δεν χρειάζεται γιατί ήταν και 4,1 στην β επιπεδου…
Με έστειλε να κάνω 2 nst στο ΡΕΑ και μια καλλιέργεια κολπική και ορθικη(ελεος) για στρεπτόκοκκο προληπτικά… Την κάνατε και εσείς αυτήν;; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Sisii είπε:

Εμένα δεν μου έκανε παρενέργειες το αντιγριπικό. Το έκανε και ο άντρας σου; Γιατί σκέφτομαι ότι καλό θα ήταν να το κάνει και ο δικός μου, αφού θα είναι με το μωρο κάθε μέρα και αυτός. 
 

Εγώ γνωστούς και φιλουσ Σιγά σιγά όλο και μειώνω συναντήσεις. Γενικά οποτε είναι να βγούμε μια στο τόσο κάπου για καφε πχ πλέον λέω μόνο σε εξωτερικό χώρο, όχι μέσα στα καφε. Τώρα που θα μπω στον μήνα μου σκέφτομαι να εξαφανιστούμε, γιατί δε θέλω να το ρισκάρω ούτε με τις γριπες, αλλά κυρίως με τον κοβιντ που έχει και η κουτσή Μαρία πλέον και αν κολλήσουμε, δε θα μας βάλουν στο μαιευτήριο…
 

Αλλη μια απορία που έχω, δεν ξέρω αν είναι βλακεία. Η πεθερά μου γενικά θα μπορεί να έρχεται να με βοηθάει με το μωρο λιγεσ μέρες όταν φύγει η μαμά μου (μενει Θεσσαλονίκη). Όμως εγώ δε ξέρω αν θέλω γιατί φοβάμαι για το μωρο, επειδή συχνά προσέχει και τα αλλά δυο της εγγονάκια, το ένα εκ των δυο πάει και παιδικό και έχει ιώσεις συνέχεια, καταλαβαίνετε. Εσείς τι λέτε; 

Καλημέρα με το καλό το μωρό. Καμία απορία δεν είναι βλακεια. Κοίτα για μένα καλύτερα να μην το ρισκάρεις γιατί τέτοια εποχή οι ιώσεις είναι πολλές. Η μαμά σου θα φύγει κατευθείαν? Δεν είναι τόσο δύσκολο με το μωρό μην το βλέπεις έτσι και εγώ μόνη μου ήμουν και με καισαρική αλλά φοβόμουν γιατί κρίμα να πάθει κάτι το μωρό!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Xrisa26 είπε:

Καλημέρα με το καλό το μωρό. Καμία απορία δεν είναι βλακεια. Κοίτα για μένα καλύτερα να μην το ρισκάρεις γιατί τέτοια εποχή οι ιώσεις είναι πολλές. Η μαμά σου θα φύγει κατευθείαν? Δεν είναι τόσο δύσκολο με το μωρό μην το βλέπεις έτσι και εγώ μόνη μου ήμουν και με καισαρική αλλά φοβόμουν γιατί κρίμα να πάθει κάτι το μωρό!!! 

Η μαμά μου φαντάζομαι μπορεί να πάρει άδεια να κάτσει έως και 2-3 εβδομάδες. Αλλά από την άλλη, δεν ξέρω και εγώ αν θέλω κάποιον να μενει μόνιμα σπίτι 2-3 εβδομάδες. Από την μια δηλαδη λέω μήπως θέλω την ηρεμία μου να κάτσουμε και λίγο μόνοι μας με το μωρο όσο θα έχει άδεια ο άντρας μου, από την άλλη λέω ότι όταν γεννήσω πολύ πιθανό να τα βρω σκούρα και να μην θέλω να φύγει ούτε σε έναν μήνα :lol: Βλέποντας και κάνοντας μάλλον 

 

Οσο για το μετά που θα φύγει η μαμά μου, και εγώ πιστεύω ότι δεν θα είναι και ακατόρθωτο να μην έχω βοήθεια. Καλύτερα να παιδευτώ λίγο να το βρω με το μωρό μόνη μου, παρά να αγχώνομαι μην κολλήσει τίποτα από κάποιον που θα με βοηθάει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις εμβολιαστηκα με το αντιγριπικό και ελπίζω να μην μου κάνει παρενέργειες, γιατί με του covid ήθελα να πάρω φορά να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο! 

Γενικά τώρα που πλησιάζουμε, έχετε σταματήσει να βλέπετε γνωστούς κλπ; Εγώ σε ολόκληρη σχεδόν την εγκυμοσύνη βγαίνω μόνο σκ για έναν καφέ και φαγητό και σκέφτομαι ότι μόνο αυτό μου έχει απομείνει ως διασκέδαση, αλλά απο την αλλη σκέφτομαι μην κολλήσω και τίποτα και τρέχω τελευταία στιγμή και δεν γεννήσω με τον γιατρό μου.. με αγχώνουν τα πάντα!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ έχω κόψει τις επαφές με γνωστούς και φίλους. Πάω μόνο για περπάτημα, ένα καφέ στο χέρι και έτσι. Φοβάμαι πολύ μην κολλήσω τελευταία στιγμή κανέναν κοβιντ και πάλι λένε είναι σε έξαρση.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sisii είπε:

Η μαμά μου φαντάζομαι μπορεί να πάρει άδεια να κάτσει έως και 2-3 εβδομάδες. Αλλά από την άλλη, δεν ξέρω και εγώ αν θέλω κάποιον να μενει μόνιμα σπίτι 2-3 εβδομάδες. Από την μια δηλαδη λέω μήπως θέλω την ηρεμία μου να κάτσουμε και λίγο μόνοι μας με το μωρο όσο θα έχει άδεια ο άντρας μου, από την άλλη λέω ότι όταν γεννήσω πολύ πιθανό να τα βρω σκούρα και να μην θέλω να φύγει ούτε σε έναν μήνα :lol: Βλέποντας και κάνοντας μάλλον 

Χαχαχα. Μην ανχωνεσαι δεν είναι τόσο σκούρα τα πράγματα θα πάρεις τον αέρα άνετα. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν ήθελα κανέναν για να έχω το δικό μου πρόγραμμα με το παιδί. Κοίτα να δεις μόλις βγεις με το καλό κράτα την μαμά σου για λίγες μέρες αλλά απλά σαν έκτακτη βοήθεια αν χρειαστεί. Αν δεις ότι είσαι καλά ας πάει σπιτάκι της και αυτή και εσύ με το μωράκι σου!!! Επίσης δεν θέλω να σε ταράξω αλλά εμένα είναι 21 μηνών και ακόμα παιδεύομαι και φαντάζομαι για πολλά χρόνια ακόμα. Το μόνο που θα σε ταλαιπωρεί είναι που πρέπει να ξυπνάς συνέχεια για τάισμα και σ αυτό δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάνεις.Μια συμβουλή όταν κοιμάται θα κοιμασαι και ας μην έχει φαγητό το σπίτι φάτε ψωμί με τυρί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Sisii είπε:

Εμένα δεν μου έκανε παρενέργειες το αντιγριπικό. Το έκανε και ο άντρας σου; Γιατί σκέφτομαι ότι καλό θα ήταν να το κάνει και ο δικός μου, αφού θα είναι με το μωρο κάθε μέρα και αυτός. 
 

Εγώ γνωστούς και φιλουσ Σιγά σιγά όλο και μειώνω συναντήσεις. Γενικά οποτε είναι να βγούμε μια στο τόσο κάπου για καφε πχ πλέον λέω μόνο σε εξωτερικό χώρο, όχι μέσα στα καφε. Τώρα που θα μπω στον μήνα μου σκέφτομαι να εξαφανιστούμε, γιατί δε θέλω να το ρισκάρω ούτε με τις γριπες, αλλά κυρίως με τον κοβιντ που έχει και η κουτσή Μαρία πλέον και αν κολλήσουμε, δε θα μας βάλουν στο μαιευτήριο…
 

Αλλη μια απορία που έχω, δεν ξέρω αν είναι βλακεία. Η πεθερά μου γενικά θα μπορεί να έρχεται να με βοηθάει με το μωρο λιγεσ μέρες όταν φύγει η μαμά μου (μενει Θεσσαλονίκη). Όμως εγώ δε ξέρω αν θέλω γιατί φοβάμαι για το μωρο, επειδή συχνά προσέχει και τα αλλά δυο της εγγονάκια, το ένα εκ των δυο πάει και παιδικό και έχει ιώσεις συνέχεια, καταλαβαίνετε. Εσείς τι λέτε; 
 

 

Σε αλλά νέα, χθες πήγαμε γιατρό 34+4, ο μπέμπης πήγε 2,500. Το νιώθω επάνω μου αν με ρωτάτε :lol: Σιγά σιγά δεν μπορώ να κουνηθώ νιώθω σαν γιουβαρλάκι. Τον τράχηλο πάλι δεν μου τον μέτρησε μου είπε δεν χρειάζεται γιατί ήταν και 4,1 στην β επιπεδου…
Με έστειλε να κάνω 2 nst στο ΡΕΑ και μια καλλιέργεια κολπική και ορθικη(ελεος) για στρεπτόκοκκο προληπτικά… Την κάνατε και εσείς αυτήν;; 

Καλημέρα! Εγώ θα έλεγα καλύτερα να αποφύγεις την πεθερά σου να βοηθά αφού θα έρχεται σε επαφή και με παιδάκι που πάει παιδικό. Τουλάχιστον να πάει τριών μηνών το μωρό. Μην νομίζεις, θα δεις και μόνη σου ότι θα προτιμάς να βρίσκεσαι και πιο πολύ μόνη με το μωρό. Όσο καλή να είναι η μαμα και η πεθερά συνήθως είναι παρεμβατικές και μας αγχωνουν πιο πολύ αντί να βοηθάνε. Εγώ έτσι το βλέπω. Το πρώτο παιδί το είχα μόνη μου αν και η μάνα μου μένει δίπλα αλλά δεν το μετάνιωσα. Και μόνο αυτά που μου έλεγε τι να κάνω και τι να μην κάνω από το τηλέφωνο, μου έσπασε τα νεύρα και λέω ευτυχώς που δεν την είχα μέσα στα πόδια μου χαχαχα!

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις εμβολιαστηκα με το αντιγριπικό και ελπίζω να μην μου κάνει παρενέργειες, γιατί με του covid ήθελα να πάρω φορά να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο! 

Γενικά τώρα που πλησιάζουμε, έχετε σταματήσει να βλέπετε γνωστούς κλπ; Εγώ σε ολόκληρη σχεδόν την εγκυμοσύνη βγαίνω μόνο σκ για έναν καφέ και φαγητό και σκέφτομαι ότι μόνο αυτό μου έχει απομείνει ως διασκέδαση, αλλά απο την αλλη σκέφτομαι μην κολλήσω και τίποτα και τρέχω τελευταία στιγμή και δεν γεννήσω με τον γιατρό μου.. με αγχώνουν τα πάντα!!! 

Θα πάω να το βάλω σήμερα και εγώ!! Μου είπε ο φαρμακοποιός δεν έχει παρενέργειες ελπίζω γιατί το ΣΚ έχω συνέδριο με τη δουλεια! 
 

κ εγώ αγχώνομαι με τον κοβιντ ήδη τα κρούσματα που ρωτάω γιατρους έχει παρά πολλά! Απλά εμένα η δουλεια μου είναι μεγάλο ρίσκο έτσι κ αλλιως!!! Δουλεύω σε ιατρεία κ νοσοκομεία όποτε φαντάζεσαι!!! Κ θα δουλεύω μέχρι την τελευταία στιγμή της γεννάς…είπα να βάζω 2 μάσκες, αντισηπτικό κ το σταυρο μου…

πρίν από 39 λεπτά , Sisii είπε:

Εμένα δεν μου έκανε παρενέργειες το αντιγριπικό. Το έκανε και ο άντρας σου; Γιατί σκέφτομαι ότι καλό θα ήταν να το κάνει και ο δικός μου, αφού θα είναι με το μωρο κάθε μέρα και αυτός. 
 

Εγώ γνωστούς και φιλουσ Σιγά σιγά όλο και μειώνω συναντήσεις. Γενικά οποτε είναι να βγούμε μια στο τόσο κάπου για καφε πχ πλέον λέω μόνο σε εξωτερικό χώρο, όχι μέσα στα καφε. Τώρα που θα μπω στον μήνα μου σκέφτομαι να εξαφανιστούμε, γιατί δε θέλω να το ρισκάρω ούτε με τις γριπες, αλλά κυρίως με τον κοβιντ που έχει και η κουτσή Μαρία πλέον και αν κολλήσουμε, δε θα μας βάλουν στο μαιευτήριο…
 

Αλλη μια απορία που έχω, δεν ξέρω αν είναι βλακεία. Η πεθερά μου γενικά θα μπορεί να έρχεται να με βοηθάει με το μωρο λιγεσ μέρες όταν φύγει η μαμά μου (μενει Θεσσαλονίκη). Όμως εγώ δε ξέρω αν θέλω γιατί φοβάμαι για το μωρο, επειδή συχνά προσέχει και τα αλλά δυο της εγγονάκια, το ένα εκ των δυο πάει και παιδικό και έχει ιώσεις συνέχεια, καταλαβαίνετε. Εσείς τι λέτε; 
 

 

Σε αλλά νέα, χθες πήγαμε γιατρό 34+4, ο μπέμπης πήγε 2,500. Το νιώθω επάνω μου αν με ρωτάτε :lol: Σιγά σιγά δεν μπορώ να κουνηθώ νιώθω σαν γιουβαρλάκι. Τον τράχηλο πάλι δεν μου τον μέτρησε μου είπε δεν χρειάζεται γιατί ήταν και 4,1 στην β επιπεδου…
Με έστειλε να κάνω 2 nst στο ΡΕΑ και μια καλλιέργεια κολπική και ορθικη(ελεος) για στρεπτόκοκκο προληπτικά… Την κάνατε και εσείς αυτήν;; 

Κορίτσι μου εγώ έβαλα όλους να κάνω το εμβόλιο της γρίπης!! σύζυγο, πεθερικά, κουνιάδα, γονεις αδέρφια!!!! Οι γιαγιάδες κ οι παππούδες έτσι κ αλλιως το κάνουν!! Όποτε καλό θα ήταν να το κάνει κ ο άντρας σου κ οποίος συναναστρέφεται με το μωρό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Κάτι ασχετο... όσες έχετε στεγνωτηριο βάλατε τα ρούχα του μωρού; Γιατί οι περισσότερες ταμπέλες γράφουν όχι σε στεγνωτηριο κ απελπιστηκα γιατί γι'αυτό πήραμε κυρίως το στεγνωτηριο!!:(

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Εμένα δεν μου έκανε παρενέργειες το αντιγριπικό. Το έκανε και ο άντρας σου; Γιατί σκέφτομαι ότι καλό θα ήταν να το κάνει και ο δικός μου, αφού θα είναι με το μωρο κάθε μέρα και αυτός. 
 

Εγώ γνωστούς και φιλουσ Σιγά σιγά όλο και μειώνω συναντήσεις. Γενικά οποτε είναι να βγούμε μια στο τόσο κάπου για καφε πχ πλέον λέω μόνο σε εξωτερικό χώρο, όχι μέσα στα καφε. Τώρα που θα μπω στον μήνα μου σκέφτομαι να εξαφανιστούμε, γιατί δε θέλω να το ρισκάρω ούτε με τις γριπες, αλλά κυρίως με τον κοβιντ που έχει και η κουτσή Μαρία πλέον και αν κολλήσουμε, δε θα μας βάλουν στο μαιευτήριο…
 

Αλλη μια απορία που έχω, δεν ξέρω αν είναι βλακεία. Η πεθερά μου γενικά θα μπορεί να έρχεται να με βοηθάει με το μωρο λιγεσ μέρες όταν φύγει η μαμά μου (μενει Θεσσαλονίκη). Όμως εγώ δε ξέρω αν θέλω γιατί φοβάμαι για το μωρο, επειδή συχνά προσέχει και τα αλλά δυο της εγγονάκια, το ένα εκ των δυο πάει και παιδικό και έχει ιώσεις συνέχεια, καταλαβαίνετε. Εσείς τι λέτε; 
 

 

Σε αλλά νέα, χθες πήγαμε γιατρό 34+4, ο μπέμπης πήγε 2,500. Το νιώθω επάνω μου αν με ρωτάτε :lol: Σιγά σιγά δεν μπορώ να κουνηθώ νιώθω σαν γιουβαρλάκι. Τον τράχηλο πάλι δεν μου τον μέτρησε μου είπε δεν χρειάζεται γιατί ήταν και 4,1 στην β επιπεδου…
Με έστειλε να κάνω 2 nst στο ΡΕΑ και μια καλλιέργεια κολπική και ορθικη(ελεος) για στρεπτόκοκκο προληπτικά… Την κάνατε και εσείς αυτήν;; 

Αμέσως με έπιασε κορίτσια.. οπως και του κοβιντ.. τρέμουν τα χέρια μου από την αδυναμία, πονάει το κεφάλι μου και νυστάζω νυσταζωωω. Από το πρωί που σας έγραψα τώρα μόλις κατάφερα να ανοίξω τα μάτια μου.. Από παιδί με τα εμβόλια έτσι ήμουν, ανέβαζα και πυρετους..

Ναι, το έκανε και ο άντρας μου, και οι παππούδες γιαγιάδες. Η παιδίατρος ήταν κάθετη σε αυτό.  Όσο για την πεθερά ούτε με το κυάλι!!! Μάλιστα η παιδίατρος μας είπε ότι αν υπάρχει άλλο παιδί στο σπίτι το σταματάμε από τον παιδικό μέχρι να πάει το βρέφος 2 μηνών να αρχίσει τα εμβόλια. Είναι απαραίτητο να μην κολλήσει κάτι και κυρίως να μην κάνει πυρετό μέχρι την ηλικία των 3 μηνών.

Όσο για τις εξόδους μου φαίνεται θα πρέπει κι εγώ να περιοριστώ στο μπαλκόνι μου με φραπού στο χέρι γιατί ανεβαίνουν πάλι τα κρούσματα από όλες τις ιώσεις. Αλλά από την άλλη ο άντρας μου είναι όλη μέρα στο μαγαζί του με γιατρούς και ασθενείς από το λαϊκό και το παίδων, ελπίζω να μην μου φέρει τίποτα γιατί θα τρελαθώ..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maritsaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Κάτι ασχετο... όσες έχετε στεγνωτηριο βάλατε τα ρούχα του μωρού; Γιατί οι περισσότερες ταμπέλες γράφουν όχι σε στεγνωτηριο κ απελπιστηκα γιατί γι'αυτό πήραμε κυρίως το στεγνωτηριο!!:(

Καλησπέρα.Ολα τα έβαζα και όλα τα βάζω εκτός από υπνοσακο που μαζεύει.Ποσο καιρό νομίζεις ότι θα τα φοράει?θα παίρνεις συνέχεια αλλά μεγαλώνουν γρήγορα.Ασε που τόσο που θα πλένεις αν δεν έχεις στεγνωτηριο τώρα το χειμώνα δεν σε σώζει τίποτα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Xrisa26 είπε:

Καλησπέρα.Ολα τα έβαζα και όλα τα βάζω εκτός από υπνοσακο που μαζεύει.Ποσο καιρό νομίζεις ότι θα τα φοράει?θα παίρνεις συνέχεια αλλά μεγαλώνουν γρήγορα.Ασε που τόσο που θα πλένεις αν δεν έχεις στεγνωτηριο τώρα το χειμώνα δεν σε σώζει τίποτα!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Σε ποιο πρόγραμμα τα βάζεις; Έχεις παρατηρήσει να μικραίνουν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...