Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , marpi91 είπε:

Τι είναι τα φυτικά? Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα δοκιμασμένη? Ευχαριστώ!!!

Fruits and fibers regular τα χαπάκια, έχει κ μασωμενα κύβους αλλά δεν μπορώ να το φάω! Να μην έχουν φύλλα Αλεξάνδρειας 

πρίν από 7 λεπτά , Annie4 είπε:

Ναι. Και παντα μου εβγαινε αγορι το 1ο (οπως και ισχυει) και το 2ο κοριτσι. Θα δειξει..

Φαε τυροπιτα και πιες μιλκο η καφε με γαλα. Αν υπηρξες ποτε καπνιστρια κανε και 2 τζουρες. Οκ, εννοειται ΔΕΝ πρεπει να καπνιζουμε ουσες εγκυες ειδικα αλλα για πολλες αυτη ηταν η εσχατη λυση και σιγουρα δεν βλαπτουν το μωρο 1 φορα 2 τζουρες. Η ξαναβαλε υποθετο η πιες ελαιολαδο σκετο 2 κουταλιες. Ναι, ειναι αηδια αλλα...

Μόνο 2 σου βγήκαν;; Εμένα 2 στην τριτη φορά ο Σταύρος σταμάτησε δεν κουνιούνταν…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Annie4 είπε:

Ναι. Και παντα μου εβγαινε αγορι το 1ο (οπως και ισχυει) και το 2ο κοριτσι. Θα δειξει..

Φαε τυροπιτα και πιες μιλκο η καφε με γαλα. Αν υπηρξες ποτε καπνιστρια κανε και 2 τζουρες. Οκ, εννοειται ΔΕΝ πρεπει να καπνιζουμε ουσες εγκυες ειδικα αλλα για πολλες αυτη ηταν η εσχατη λυση και σιγουρα δεν βλαπτουν το μωρο 1 φορα 2 τζουρες. Η ξαναβαλε υποθετο η πιες ελαιολαδο σκετο 2 κουταλιες. Ναι, ειναι αηδια αλλα...

Το εχω κόψει το κάπνισμα χρόνια και μου φέρνει εμετό ακόμα και η μυρωδιά! Πήρα τώρα κάτι φακελάκια από το φαρμακείο και ο Θεός βοηθός!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και συγγνώμη που επεμβαίνω σε αυτό το θέμα αλλά έχω την εξής απορία...

 

Θα ήθελα να μάθω τι ισχύει τελικά με τις ελεύθερες επαφές...

 

Όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές (εκσπερμάτωση εντός), ισχύει αυτό που έχουμε ακούσει όλες;!Ότι δηλαδή το σώμα μας τρελαίνεται και για αυτό ίσως σε κάποιες καθυστερεί η περίοδος αν δεν είναι ήδη έγκυος!?...

 

Αυτό τον μήνα ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές για μωράκι και θέλω να ξέρω τι μπορεί να με περιμένει.

 

Αναμένω τις απαντήσεις σας..

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σας και συγγνώμη που επεμβαίνω σε αυτό το θέμα αλλά έχω την εξής απορία...

 

Θα ήθελα να μάθω τι ισχύει τελικά με τις ελεύθερες επαφές...

 

Όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές (εκσπερμάτωση εντός), ισχύει αυτό που έχουμε ακούσει όλες;!Ότι δηλαδή το σώμα μας τρελαίνεται και για αυτό ίσως σε κάποιες καθυστερεί η περίοδος αν δεν είναι ήδη έγκυος!?...

 

Αυτό τον μήνα ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές για μωράκι και θέλω να ξέρω τι μπορεί να με περιμένει.

 

Αναμένω τις απαντήσεις σας..

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Καλησπέρα! Δεν θα το έθετα έτσι ακριβώς! Από το άγχος μας να μάθουμε αν έχει γίνει η σύλληψη ή όχι μπλοκαρουμε την παραγωγή συγκεκριμένων ορμονών που ευθύνονται για την εμμηνο ρύση. Πολύ παλιότερα, που ούτε ήθελα να σκεφτώ το σενάριο μιας εγκυμοσύνης, όταν φοβόμουν μην έχει γίνει "στραβή" είχα καθυστέρηση και μόλις εκανα το τεστ και χαλαρωνα μέσα σε μισή με 1 ώρα είχα αδιαθετησει. Είναι στο μυαλό! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα! Δεν θα το έθετα έτσι ακριβώς! Από το άγχος μας να μάθουμε αν έχει γίνει η σύλληψη ή όχι μπλοκαρουμε την παραγωγή συγκεκριμένων ορμονών που ευθύνονται για την εμμηνο ρύση. Πολύ παλιότερα, που ούτε ήθελα να σκεφτώ το σενάριο μιας εγκυμοσύνης, όταν φοβόμουν μην έχει γίνει "στραβή" είχα καθυστέρηση και μόλις εκανα το τεστ και χαλαρωνα μέσα σε μισή με 1 ώρα είχα αδιαθετησει. Είναι στο μυαλό! 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Και κάτι άλλο μιας και δεν μπήκα ακόμη στη διαδικασία για τεστ ωορρηξίας.

ΤΕΡ 12/05-16/05 μέσος όρος κύκλου 29 ημέρες και γενικότερα αρκετά σταθερός.

Πιστεύω ωορρηξία είχα 25-26 του μηνός.

Σχεδόν πάντα γίνεται αντιληπτή λόγω των μικροενοχλήσεων στην δεξιά ωοθήκη.

Ελεύθερη επαφή 25/05,27/05,28/05.

Έχω πιθανότητες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Και κάτι άλλο μιας και δεν μπήκα ακόμη στη διαδικασία για τεστ ωορρηξίας.

ΤΕΡ 12/05-16/05 μέσος όρος κύκλου 29 ημέρες και γενικότερα αρκετά σταθερός.

Πιστεύω ωορρηξία είχα 25-26 του μηνός.

Σχεδόν πάντα γίνεται αντιληπτή λόγω των μικροενοχλήσεων στην δεξιά ωοθήκη.

Ελεύθερη επαφή 25/05,27/05,28/05.

Έχω πιθανότητες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Αν είχατε ελεύθερη επαφή την ημέρα της οωρρηξιας και την επόμενη πάντα υπάρχουν ελπίδες αφού το ωάριο είναι διαθέσιμο για 12 με 24 ώρες προς γονιμοποίηση. Απλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι την ώρα που νιώθουμε την ενόχληση γίνεται και η ωορρηξια. Γιαυτό προτείνουν οι γυναικολόγοι οι επαφές να ξεκινούν μερικές μέρες πριν την αναμενόμενη ωορρηξια, γιατί το σπέρμα επιζεί έως και 5 ημέρες μέσα στον κόλπο. Έτσι θα έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες για σύλληψη. Ελπίζω να σε κάλυψα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , marpi91 είπε:

Αν είχατε ελεύθερη επαφή την ημέρα της οωρρηξιας και την επόμενη πάντα υπάρχουν ελπίδες αφού το ωάριο είναι διαθέσιμο για 12 με 24 ώρες προς γονιμοποίηση. Απλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι την ώρα που νιώθουμε την ενόχληση γίνεται και η ωορρηξια. Γιαυτό προτείνουν οι γυναικολόγοι οι επαφές να ξεκινούν μερικές μέρες πριν την αναμενόμενη ωορρηξια, γιατί το σπέρμα επιζεί έως και 5 ημέρες μέσα στον κόλπο. Έτσι θα έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες για σύλληψη. Ελπίζω να σε κάλυψα!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Άντε να δούμε!!! Ανυπομονώ τόσο πολύ... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Fruits and fibers regular τα χαπάκια, έχει κ μασωμενα κύβους αλλά δεν μπορώ να το φάω! Να μην έχουν φύλλα Αλεξάνδρειας 

Μόνο 2 σου βγήκαν;; Εμένα 2 στην τριτη φορά ο Σταύρος σταμάτησε δεν κουνιούνταν…

Ομοίως και σε εμένα.

1 ώρα πρίν, LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Και κάτι άλλο μιας και δεν μπήκα ακόμη στη διαδικασία για τεστ ωορρηξίας.

ΤΕΡ 12/05-16/05 μέσος όρος κύκλου 29 ημέρες και γενικότερα αρκετά σταθερός.

Πιστεύω ωορρηξία είχα 25-26 του μηνός.

Σχεδόν πάντα γίνεται αντιληπτή λόγω των μικροενοχλήσεων στην δεξιά ωοθήκη.

Ελεύθερη επαφή 25/05,27/05,28/05.

Έχω πιθανότητες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Καλησπέρα! 

Πιθανότητες φυσικά και έχεις αφού είχατε ελεύθερες επαφές στα μέσα του κύκλου. Θέλω να σου πω να ξέρεις ότι το σύνηθες δεν είναι να πιάνουμε μωράκι με τον 1ο μήνα προσπαθειών οπότε μην αγχώνεσαι όσο μπορείς, δίνε χρόνο. Επίσης, από προσωπική πείρα θα σου πω οτι ενω και στις 2 εγκυμοσυνες μου προσπαθουσα 4-5 μήνες να εντοπισω ωορρηξια απο συμπτωματα και να έχουμε επαφες, τελικα και τα 2 τα επιασα με την 1η φορα που χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας. Αν θα νιώσεις καλύτερα να ξέρεις τις μερες σου χρησιμοποιησε τα, αν παλι οχι μπες να διαβασεις σχετικα με την ωορηηξια οτι καταλαβαινουμε τις γονιμες και απο την υφη και τη συσταση των υγρων μας. Είμαστε εδώ και αναμένουμε μαζί σου σύντομα όμορφα νεα και γιατι οχι, ακομα κ αυτή τη φορα! Στο εύχομαι ολόψυχα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Annie4 είπε:

Ομοίως και σε εμένα.

Καλησπέρα! 

Πιθανότητες φυσικά και έχεις αφού είχατε ελεύθερες επαφές στα μέσα του κύκλου. Θέλω να σου πω να ξέρεις ότι το σύνηθες δεν είναι να πιάνουμε μωράκι με τον 1ο μήνα προσπαθειών οπότε μην αγχώνεσαι όσο μπορείς, δίνε χρόνο. Επίσης, από προσωπική πείρα θα σου πω οτι ενω και στις 2 εγκυμοσυνες μου προσπαθουσα 4-5 μήνες να εντοπισω ωορρηξια απο συμπτωματα και να έχουμε επαφες, τελικα και τα 2 τα επιασα με την 1η φορα που χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας. Αν θα νιώσεις καλύτερα να ξέρεις τις μερες σου χρησιμοποιησε τα, αν παλι οχι μπες να διαβασεις σχετικα με την ωορηηξια οτι καταλαβαινουμε τις γονιμες και απο την υφη και τη συσταση των υγρων μας. Είμαστε εδώ και αναμένουμε μαζί σου σύντομα όμορφα νεα και γιατι οχι, ακομα κ αυτή τη φορα! Στο εύχομαι ολόψυχα!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!!! Θεωρώ ότι έχω αρκετές πιθανότητες εγκυμοσύνης γιατί στις γόνιμες ημέρες έγιναν οι επαφές,αλλά τυχερά είναι αυτά... Θέλω να σκέφτομαι αισιόδοξα!!! Εύχομαι να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα σε 2 βδομάδες περίπου... Και οτιδήποτε άλλο είναι δεν θα διστάσω να ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!!! Θεωρώ ότι έχω αρκετές πιθανότητες εγκυμοσύνης γιατί στις γόνιμες ημέρες έγιναν οι επαφές,αλλά τυχερά είναι αυτά... Θέλω να σκέφτομαι αισιόδοξα!!! Εύχομαι να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα σε 2 βδομάδες περίπου... Και οτιδήποτε άλλο είναι δεν θα διστάσω να ρωτήσω

Περιμένουμε να περάσουν οι μέρες να μας πεις τα νεα σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας τώρα μπορεί να είναι ασχετο το θέμα μου για εδώ αλλά δεν βρίσκω κάποιο παρομοιο θέμα για να γράψω

Ειμαστε στις προσπαθεις για μωράκι με το άντρα μου περυσι στο τεστ παπ μου διαγνώστηκε Gardnerela vaginalis με εικόνα κολπιτιδας και στις εξετάσεις κολπικου υγρου βρέθηκε ουρεοπλασμα

Πήρα αντιβίωση

ξανά έκανα κολπικο υγρό τον Οκτώβρη και ήμουν απόλυτα καθαρή

Τώρα που ξανά έκανα τεστ παπ ήταν ακριβώς το ίδιο με το περσινο είχα παλι Gardnerela vaginalisμε εικόνα κολπιτιδας αλλά στο κολπικο υγρό βρέθηκαν clue cell και άφθονα gram+ όλα τα υπόλοιπα καθαρα

Ο γιατρός μου είπε να μην παρω προς το παρων αντιβίωση και να κάνω κολπικες πλυσεις με σόδα 2 φορές με διαφορά 4 ημερών 

Ειχε καμια παροιμοια εμπειρία και πως μπόρεσε να διώξει το Gardnerela vaginalis? 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2022 at 7:43 ΠΜ, Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια Ραφαέλα μου 

Κ εγώ πρώτα ο Θεός θα είμαι μανούλα Δεκεμβρίου 

Το λέω και δε το πιστεύω , πάω σήμερα για δεύτερη χοριακη 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας με τέλειο μήνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια. 

Ποσο χαρηκα @Ellidr μου που μόλις έμαθα τα ευχάριστα!!! Με το καλο το μωρό σου! Όλα τα καλά από καρδιάς σου εύχομαι κορίτσι μου! Και σε όλα τα κορίτσια εδώ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Κορίτσια γεια σας τώρα μπορεί να είναι ασχετο το θέμα μου για εδώ αλλά δεν βρίσκω κάποιο παρομοιο θέμα για να γράψω

Ειμαστε στις προσπαθεις για μωράκι με το άντρα μου περυσι στο τεστ παπ μου διαγνώστηκε Gardnerela vaginalis με εικόνα κολπιτιδας και στις εξετάσεις κολπικου υγρου βρέθηκε ουρεοπλασμα

Πήρα αντιβίωση

ξανά έκανα κολπικο υγρό τον Οκτώβρη και ήμουν απόλυτα καθαρή

Τώρα που ξανά έκανα τεστ παπ ήταν ακριβώς το ίδιο με το περσινο είχα παλι Gardnerela vaginalisμε εικόνα κολπιτιδας αλλά στο κολπικο υγρό βρέθηκαν clue cell και άφθονα gram+ όλα τα υπόλοιπα καθαρα

Ο γιατρός μου είπε να μην παρω προς το παρων αντιβίωση και να κάνω κολπικες πλυσεις με σόδα 2 φορές με διαφορά 4 ημερών 

Ειχε καμια παροιμοια εμπειρία και πως μπόρεσε να διώξει το Gardnerela vaginalis? 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Καλησπερα. 

Ειχα το Gardnerela περσι τον Μαιο και ο γιατρος μου ειχε δωσει αντιβιωση δια στοματος και κολπικη κρεμα. Λογω καποιου συμβαντος ομως δεν τηρησα απολυτα την αγωγη. Φετος (που ειμαι κ εγκυος) μου βρηκε το ιδιο κ τωρα ειμαι σε θεραπεια με κολπικη κρεμα μονο. Γενικα παντως μου ειπε οτι αυτο το βακτηριο, αν και ακινδυνο, επιμενει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλησπερα. 

Ειχα το Gardnerela περσι τον Μαιο και ο γιατρος μου ειχε δωσει αντιβιωση δια στοματος και κολπικη κρεμα. Λογω καποιου συμβαντος ομως δεν τηρησα απολυτα την αγωγη. Φετος (που ειμαι κ εγκυος) μου βρηκε το ιδιο κ τωρα ειμαι σε θεραπεια με κολπικη κρεμα μονο. Γενικα παντως μου ειπε οτι αυτο το βακτηριο, αν και ακινδυνο, επιμενει.

Σε ευχαριστώ πολυ

Εμένα μου είπε κολπικες πλυσεις και επανάληψη σε ένα μήνα αν δεν έχει φυγει τότε θα παρω αντιβίωση

Ο συζυγος σου πηρε αντιβίωση? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...