Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, πήγαμε σήμερα γυναικολόγο και είδαμε το μπειμπιι, κουνούσε το χεράκι του με χαιρέτησε και είχε 145-150 χτύπους. Αγοράκι ή κοριτσάκι λένε για τόσους χτύπους; Είμαι 10 εβδομάδων σήμερα και βγαίνει μια μέρα μεγαλύτερο, είναι μπαμπατσικο :wub:

Σε δυο εβδομάδες μου είπε να πάω για αυχενική διαφάνεια ❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γεια σας κορίτσια, πήγαμε σήμερα γυναικολόγο και είδαμε το μπειμπιι, κουνούσε το χεράκι του με χαιρέτησε και είχε 145-150 χτύπους. Αγοράκι ή κοριτσάκι λένε για τόσους χτύπους; Είμαι 10 εβδομάδων σήμερα και βγαίνει μια μέρα μεγαλύτερο, είναι μπαμπατσικο :wub:

Σε δυο εβδομάδες μου είπε να πάω για αυχενική διαφάνεια ❤️

Με το καλό ! Αν και δεν υπάρχει καμιά επιστημονική τεκμηρίωση αυτών των  ισχυρισμών λέγεται ότι όταν οι παλμοί είναι γύρω στους 140 είναι αγόρι όταν είναι γύρω στους 160 είναι κορίτσι . Εσύ τι θα ήθελες να είναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ολετ είπε:

Με το καλό ! Αν και δεν υπάρχει καμιά επιστημονική τεκμηρίωση αυτών των  ισχυρισμών λέγεται ότι όταν οι παλμοί είναι γύρω στους 140 είναι αγόρι όταν είναι γύρω στους 160 είναι κορίτσι . Εσύ τι θα ήθελες να είναι;

Αγόρι θέλω εγώ, κοριτσάκι θέλει ο άντρας μου :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γεια σας κορίτσια, πήγαμε σήμερα γυναικολόγο και είδαμε το μπειμπιι, κουνούσε το χεράκι του με χαιρέτησε και είχε 145-150 χτύπους. Αγοράκι ή κοριτσάκι λένε για τόσους χτύπους; Είμαι 10 εβδομάδων σήμερα και βγαίνει μια μέρα μεγαλύτερο, είναι μπαμπατσικο :wub:

Σε δυο εβδομάδες μου είπε να πάω για αυχενική διαφάνεια ❤️

Τέλεια τα νέα σας κορίτσι μου!! Μπράβο!!

και εγώ σε 2 εβδομαδες έχω αυχενική 

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Αγόρι θέλω εγώ, κοριτσάκι θέλει ο άντρας μου :lol:

Εμας ήταν 167 αλλά νομίζω έχω αγόρι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γεια σας κορίτσια, πήγαμε σήμερα γυναικολόγο και είδαμε το μπειμπιι, κουνούσε το χεράκι του με χαιρέτησε και είχε 145-150 χτύπους. Αγοράκι ή κοριτσάκι λένε για τόσους χτύπους; Είμαι 10 εβδομάδων σήμερα και βγαίνει μια μέρα μεγαλύτερο, είναι μπαμπατσικο :wub:

Σε δυο εβδομάδες μου είπε να πάω για αυχενική διαφάνεια ❤️

Υπεροχα τα νεα σου. Εγω στο πρωτο παιδακι ειχε γυρω στους 160-165 και ειναι αγοράκι.

Τωρα στο δευτερο στις 9 εβδομαδες ειχε 189. Εχω την Πεμπτη ραντεβου να δουμε ποσους θα εχει αυτη τη φορα στις 11 εβδομαδες. Αυχενικη κι εγω 15/6

Κοριτσια τι λέτε να κάναμε ενα πινακάκι τώρα που σιγα σιγά κανονίζουμε αυχενικές και να γράφουμε διπλα ημερομηνίες και όταν κανουμε με το καλο αυχενικη να γραφουμε ΠΗΤ και φύλο αμα μαθαινουμε? Εγω δεν το εχω να το κραταω βεβαια γιατι θα τα κανω σαλατα!χαχαα αλλα αμα καποια το εχει και θελει να το φτιαξει..

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Υπεροχα τα νεα σου. Εγω στο πρωτο παιδακι ειχε γυρω στους 160-165 και ειναι αγοράκι.

Τωρα στο δευτερο στις 9 εβδομαδες ειχε 189. Εχω την Πεμπτη ραντεβου να δουμε ποσους θα εχει αυτη τη φορα στις 11 εβδομαδες. Αυχενικη κι εγω 15/6

Κοριτσια τι λέτε να κάναμε ενα πινακάκι τώρα που σιγα σιγά κανονίζουμε αυχενικές και να γράφουμε διπλα ημερομηνίες και όταν κανουμε με το καλο αυχενικη να γραφουμε ΠΗΤ και φύλο αμα μαθαινουμε? Εγω δεν το εχω να το κραταω βεβαια γιατι θα τα κανω σαλατα!χαχαα αλλα αμα καποια το εχει και θελει να το φτιαξει..

Τέλειο!! Κορίτσια αν θέλετε να το αναλάβω…! Εγώ αυχενική έχω 14/6 θα είμαι ακριβώς 12 εβδομαδες! Κ αύριο έχω ραντεβού το πρωί 9:30! 
 

Εγώ κορίτσια έχει από τη Παρασκευή που το στομάχι μου είναι καλύτερα, σήμερα δλδ είμαι πολύ καλά νομίζω τα συμπτώματα υποχώρησαν είμαι 10 εβδομαδες ακριβώς! Είναι φυσιολογικό να μην εχω; Έχω ομως υπνηλία κ μυρωδιές π με αηδιάζουν…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Τέλειο!! Κορίτσια αν θέλετε να το αναλάβω…! Εγώ αυχενική έχω 14/6 θα είμαι ακριβώς 12 εβδομαδες! Κ αύριο έχω ραντεβού το πρωί 9:30! 
 

Εγώ κορίτσια έχει από τη Παρασκευή που το στομάχι μου είναι καλύτερα, σήμερα δλδ είμαι πολύ καλά νομίζω τα συμπτώματα υποχώρησαν είμαι 10 εβδομαδες ακριβώς! Είναι φυσιολογικό να μην εχω; Έχω ομως υπνηλία κ μυρωδιές π με αηδιάζουν…

Kι εγώ το ίδιο περίπου στις 9μιση εβδομάδες υποχώρησαν οι ναυτίες αλλά έχω αλλα κουραση,υπνηλία,πρισμενο στηθος και αν κουραστω εχω πονακια. Νομιζω ειναι φυσιολογικο.

Εγω εχω αυχενικη 15/6 Ραφαέλλα μου αν συμφωνούν τα κορίτσια να το φτιάξουμε.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχετε φτιάξει ωραία παρεούλα εδώ. Είμαι κ εγώ έγκυος 9 εβδομάδων, υπάρχουν κάποιες δυσκολίες και έχω αρκετό άγχος αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Εύχομαι τα πράγματα να πάνε καλά για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Εσείς έχετε επαφές;; Εγώ φοβαμαι αν κ δεν ρώτησα την γιατρο, αλλά να πω κ την αλήθεια δεν έχω καμία όρεξη!! Ο άντρας μ περιμένει να έρθει η αυχενική για να κάνουμε χαχαχαχα

1 hour ago, Blue_bubble είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχετε φτιάξει ωραία παρεούλα εδώ. Είμαι κ εγώ έγκυος 9 εβδομάδων, υπάρχουν κάποιες δυσκολίες και έχω αρκετό άγχος αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Εύχομαι τα πράγματα να πάνε καλά για όλες μας! 

Να σκέφτεσαι θετικά και όλα καλά θα πάνε θα δεις!! Είναι το πρώτο σου; 

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Kι εγώ το ίδιο περίπου στις 9μιση εβδομάδες υποχώρησαν οι ναυτίες αλλά έχω αλλα κουραση,υπνηλία,πρισμενο στηθος και αν κουραστω εχω πονακια. Νομιζω ειναι φυσιολογικο.

Εγω εχω αυχενικη 15/6 Ραφαέλλα μου αν συμφωνούν τα κορίτσια να το φτιάξουμε.

Κ εγώ τα ίδια με εσένα! Στήθος τούμπανο θέλω αλλά σουτιεν χαχαχα! Κ εγώ έχω πονακια όταν κουραστώ…άρα καλά είμαστε! Να ρωτήσω κάτι; Το ζάχαρο μου χθες ήταν 83 με όριο το 82 είναι χαμηλό λετε;;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Τέλειο!! Κορίτσια αν θέλετε να το αναλάβω…! Εγώ αυχενική έχω 14/6 θα είμαι ακριβώς 12 εβδομαδες! Κ αύριο έχω ραντεβού το πρωί 9:30! 
 

Εγώ κορίτσια έχει από τη Παρασκευή που το στομάχι μου είναι καλύτερα, σήμερα δλδ είμαι πολύ καλά νομίζω τα συμπτώματα υποχώρησαν είμαι 10 εβδομαδες ακριβώς! Είναι φυσιολογικό να μην εχω; Έχω ομως υπνηλία κ μυρωδιές π με αηδιάζουν…

Τελεια! Εγω εχω αυχενικη 17/6 και θα ειμαι 12 και 4!

Όσο για τα συμπτώματα, ακριβώς το ίδιο και εγώ. Εγω ειμαι 10 και 1 σημερα. Το στομάχι μου μάλλον υποχώρησε εντελώς και ο γιατρος χθες μου ειπε μονος του οτι θα υποχωρησει ολο αυτο με το στομαχι και τις ανακατοσουρες λογικα τώρα πλεον, αφου και η χοριακη και οι ορμόνες ξεκινανε καπου εδω(10η εβδομαδα) και σταθεροποιούνται. το στηθος μου εδω και καιρό δεν ποναει καθολου σχεδον αλλα ειναι λιγο μεγαλυτερο και την εχω καταβρει με τα μπουστακια. Απο συμπτώματα εχω και εγω τρομερη υπνηλία(τωρα που μιλαμε σηκωθηκα απο μεσημεριανο υπνο σαν τον παππου μου) και τρομερη συχνοουρια(ειδικα το βραδυ, σε σημειο που σηκωνομαι τοσες πολλες φορες στον υπνο μου που δεν μπορω να ευχαριστηθω υπνο και ξεφυσαω νευριασμενη καθε φορα που σηκωνομαι)

Ξερει καμια αν αυτο με την συχνοουρια υποχρωρει ποτε; Θα γεννησω και δεν θα κοιμαμαι γιατι θα κλαιει το μωρο, μη δε κοιμαμαι και πριν γεννησω, δε θα το αντεξω! :roll:

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Εσείς έχετε επαφές;; Εγώ φοβαμαι αν κ δεν ρώτησα την γιατρο, αλλά να πω κ την αλήθεια δεν έχω καμία όρεξη!! Ο άντρας μ περιμένει να έρθει η αυχενική για να κάνουμε χαχαχαχα

εγω εχω επαφες απο τοτε που ακουσαμε καρδια κανονικα αφου μου εδωσε ο γιατρος το ελευθερο, απλως μετα την επαφη νιωθω μια πιεση καπως μεσα. Βεβαια μου ειπε να εχω επαφες εφοσον δεν βλεπω αιμα κτλ, αλλά να μην κανω και ακροβατικά. Εγω ειμαι με τις μερες μου, πότε σερνομαι γενικα και δεν εχω ορεξη για τιποτα και πότε νιώθω ετοιμη για όλα :lol:

 

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ τα ίδια με εσένα! Στήθος τούμπανο θέλω αλλά σουτιεν χαχαχα! Κ εγώ έχω πονακια όταν κουραστώ…άρα καλά είμαστε! Να ρωτήσω κάτι; Το ζάχαρο μου χθες ήταν 83 με όριο το 82 είναι χαμηλό λετε;;

τυχερη εισαι εμενα ειναι υψηλό, φαε κανενα γλυκο φρουτακι, κανενα κερασακι. Τρως κερασι με 10 ευρω το κιλο και νιώθεις βασιλισσα, σαν να τρως σωλομό! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γεια σας κορίτσια, πήγαμε σήμερα γυναικολόγο και είδαμε το μπειμπιι, κουνούσε το χεράκι του με χαιρέτησε και είχε 145-150 χτύπους. Αγοράκι ή κοριτσάκι λένε για τόσους χτύπους; Είμαι 10 εβδομάδων σήμερα και βγαίνει μια μέρα μεγαλύτερο, είναι μπαμπατσικο :wub:

Σε δυο εβδομάδες μου είπε να πάω για αυχενική διαφάνεια ❤️

Σου είπε μήπως έτσι σαν πρώτη άποψη αν θα είναι καλή η αυχενική σου η όχι ;; 

Το λέω γιατί μια κοπέλα της είχε πει στον υπέρηχο ότι η αυχενική μάλλον θα είναι καλή έτσι όπως βλέπει τον υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Σου είπε μήπως έτσι σαν πρώτη άποψη αν θα είναι καλή η αυχενική σου η όχι ;; 

Το λέω γιατί μια κοπέλα της είχε πει στον υπέρηχο ότι η αυχενική μάλλον θα είναι καλή έτσι όπως βλέπει τον υπέρηχο 

Δεν ξέρω αν εννοεις να είδε κάτι στον δικό του υπέρηχο και να μου είπε κάτι 

Το μόνο που μου λέει γενικά και μου το είπε και τώρα πριν την αυχενική είναι ότι λόγω της ηλικίας μου και του άντρα μου δεν νομίζει πως θα υπάρξουν προβλήματα. Ότι το ωάρια και τα σπερματοζωάρια των ανθρώπων στις μικρότερες ηλικίες έχουν σπάνια χρωμοσωμικες ανωμαλίες και σύνδρομα. (Εγώ είμαι 24, ο άντρας μου 25)

Αλλά εγώ έτσι και αλλιώς δεν έχω ιδέα τι μπορεί να δούμε στην αυχενική διαφάνεια και δεν τα ψάχνω για να μην αγχωθώ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα!! ❤️❤️❤️

πηγα στη γιατρο μεγάλωσε το μωράκι μου 3.7εκ με βγάζει 3 μερες μεγαλύτερο!! Όλα καλά η καρδούλα του 176 χτύπους! Μου πήρε αιμα και τώρα θα περιμένω ως την αυχενική!! Μου εγραψε σίδηρο φιλικό έξτρα γιατί έχω το στίγμα κ η αιμοσφαιρινη μου είναι λίγο κάτω!! Όλα καλά ευτυχως!!! Αγωνία τώρα για την αυχενική!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα!! ❤️❤️❤️

πηγα στη γιατρο μεγάλωσε το μωράκι μου 3.7εκ με βγάζει 3 μερες μεγαλύτερο!! Όλα καλά η καρδούλα του 176 χτύπους! Μου πήρε αιμα και τώρα θα περιμένω ως την αυχενική!! Μου εγραψε σίδηρο φιλικό έξτρα γιατί έχω το στίγμα κ η αιμοσφαιρινη μου είναι λίγο κάτω!! Όλα καλά ευτυχως!!! Αγωνία τώρα για την αυχενική!! 

Μπράβο κούκλα και εγώ έχω 3.30 ραντεβού να δούμε το μικρό μου 

Ελπίζω να είναι όλα καλά 

Κατά τ άλλα έχουν εξαφανιστεί σχεδόν όλα τα συμπτώματα εκτός από την υπνηλία και την νυχτουρια εσείς πως πάτε από συμπτώματα;;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ellidr είπε:

Μπράβο κούκλα και εγώ έχω 3.30 ραντεβού να δούμε το μικρό μου 

Ελπίζω να είναι όλα καλά 

Κατά τ άλλα έχουν εξαφανιστεί σχεδόν όλα τα συμπτώματα εκτός από την υπνηλία και την νυχτουρια εσείς πως πάτε από συμπτώματα;;

 

Σε ευχαριστώ!! Καλά αποτέλεσματα κ εσυ!! Όλα καλά θα πάνε!! Θετική ενέργεια κ όλα καλά θα μας πηγαίνουν!!! Κ εμένα εξαφανίστηκαν έχω κ εγώ τα ίδια με εσένα! Και τεράστιο στήθος! Μου ειπε ότι είναι φυσιολογικό να αρχίσουν τα συμπτώματα να μειώνονται όσο μεγαλώνει το μωρό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...