Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Στο πρωτο δεν ειμαι σιγουρη ποτε φανηκε γιατι ημουν απο εξωσωματικη και επειδη στην οωληψια ειχα παθει υπερδιεγερση ειχα πρηξιμο απο την αρχη πολυ. Μπορεί όμως ατο δεύτερο να εμφανιζεται λιγο νωριτερα όντως.

Ούτε εμένα μου τις έβαλε αυτές.

Ισχύει κ εγώ έχω πολύ πρήξιμο από την αρχή 

Απλά τώρα αρχίζω και στρογγυλευω κάθε μέρα όλο και πιο πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα ο άντρας μου λέει ποτέ θα κάνω κοιλια χαχαχα κ λεω νωρις είναι ακόμα! Άρα η κάθε κοπέλα είναι διαφορετική δεν έχει στάνταρ εβδομάδα…

κορίτσια στείλτε την ημερομηνία με την αυχενική να κάνουμε ένα πινακακι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Rafaela_123 είπε:

Εμένα ο άντρας μου λέει ποτέ θα κάνω κοιλια χαχαχα κ λεω νωρις είναι ακόμα! Άρα η κάθε κοπέλα είναι διαφορετική δεν έχει στάνταρ εβδομάδα…

κορίτσια στείλτε την ημερομηνία με την αυχενική να κάνουμε ένα πινακακι 

Εννοείται και κάθε εγκυμοσύνη διαφορετικη..

15/6 εγω αυχενική


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμένα ο άντρας μου λέει ποτέ θα κάνω κοιλια χαχαχα κ λεω νωρις είναι ακόμα! Άρα η κάθε κοπέλα είναι διαφορετική δεν έχει στάνταρ εβδομάδα…

κορίτσια στείλτε την ημερομηνία με την αυχενική να κάνουμε ένα πινακακι 

13 /6 έχω εγώ αυχενική 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Εμένα αυτές με τα συνδρομα κώφωσης και σκλήρυνσης δεν μου τις έβαλε. Μόνο την κυστικη… γιατί;;

Εγώ νιώθω να έχω φουσκώσει λίγο χαμηλά χαμηλά και ενώνεται με την κοιλιτσα που έχω κανονικά από πάντα και είμαι σαν έγκυος 5 μηνών αν φορέσω στενά :lol: Εγώ είμαι 10 εβδομάδων 3 ημερών 

Ουτε εγώ τις είχα κάνει την προηγούμενη φορά, απλά ο νέος γιατρός μου είναι πάρα πολύ ψείρας και μου έκανε οοο,τι υπάρχει σε διαγνωστικό έλεγχο. Μπορείς να τις ζητήσεις αλλά υπόψιν πως δεν γράφονται και κοστίζουν όσο 1 νεφρό :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Λογικό!! που να δεις στην αυχενικη τι θα παθεις που ειναι μεγαλος σε διαρκεια υπερηχος και βλεπετε αναλυτικα τα παντα. Μεχρι τα δαχτυλα θα μετρησει ο γιατρος. 

Κορίτσια εσάς έχει πεταχτεί καθόλου κοιλίτσα. Εγώ 11 εβδομάδων και εχω πετάξει λίγο. Νωρίς δεν είναι;

Δεν ειναι νωρις. Η μητρα εχει αρχισει να φουσκωνει και να ανεβαινει προς τα πανω...λογικο να παρατηρεις φουσκωματακι κατω απο τον αφαλο η και γενικοτερο πρηξιμο λογω ορμονων η κατακρατησης. Εγω εχω φουσκωσει αρκετα εκει χαμηλα, ειναι κ η 2η εγκυμοσυνη κ ειναι πιο φουσκωμενη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Annie4 είπε:

Δεν ειναι νωρις. Η μητρα εχει αρχισει να φουσκωνει και να ανεβαινει προς τα πανω...λογικο να παρατηρεις φουσκωματακι κατω απο τον αφαλο η και γενικοτερο πρηξιμο λογω ορμονων η κατακρατησης. Εγω εχω φουσκωσει αρκετα εκει χαμηλα, ειναι κ η 2η εγκυμοσυνη κ ειναι πιο φουσκωμενη.

Κι εγώ το ίδιο είμαι στον τρίτο μήνα αλλά άνετα θα με έκανες τεσσάρων μηνών έγκυο.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για υπέρηχο κορίτσια ο γιατρός αντί για 11 εβδομάδων το μετράει 11+5. Αλλάξαμε την αυχενική για 8/6.

Κατά τα άλλα όλα τέλεια και μου έδωσε μια πρώτη εκτίμηση μάλλον κορίτσι. Αυχενική στον ίδιο θα κάνω γιατί είναι πιστοποιημένος.

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Πήγα για υπέρηχο κορίτσια ο γιατρός αντί για 11 εβδομάδων το μετράει 11+5. Αλλάξαμε την αυχενική για 8/6.

Κατά τα άλλα όλα τέλεια και μου έδωσε μια πρώτη εκτίμηση μάλλον κορίτσι. Αυχενική στον ίδιο θα κάνω γιατί είναι πιστοποιημένος.

Τι ωραία νέα 

Με το καλό 

Μάθαμε και το πρώτο φύλο 

Έστω κ αν δεν είναι σίγουρο μπράβο κορίτσι μου 

.......

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Πήγα για υπέρηχο κορίτσια ο γιατρός αντί για 11 εβδομάδων το μετράει 11+5. Αλλάξαμε την αυχενική για 8/6.

Κατά τα άλλα όλα τέλεια και μου έδωσε μια πρώτη εκτίμηση μάλλον κορίτσι. Αυχενική στον ίδιο θα κάνω γιατί είναι πιστοποιημένος.

Τι καλα!!! Πολυ ομορφα τα νεα σου :-) στειλε μου ροζ νεραιδοσκονη κι εμενα να μου φυγει ο καημος. Τον γιο τον εκανα, την κορη αναμενω!

Κορίτσια βασική ερώτηση:

 

Στα μαιευτηρια θα επιτρέπεται μόνο ο πατέρας; άγχος το εχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Annie4 είπε:

Τι καλα!!! Πολυ ομορφα τα νεα σου :-) στειλε μου ροζ νεραιδοσκονη κι εμενα να μου φυγει ο καημος. Τον γιο τον εκανα, την κορη αναμενω!

Κορίτσια βασική ερώτηση:

 

Στα μαιευτηρια θα επιτρέπεται μόνο ο πατέρας; άγχος το εχω

Σου στέλνω σου στέλνω!! Χαχαχα κι εγώ το γιό τον έχω χαχαχα

Δεν ξέρω για τα μαιευτήρια πιστεύω θα αλλάξουν τα πράγματα ως τότε. Βασικά μέχρι τελευταία στιγμή τίποτα πια δεν είναι σίγουρο. Βασικά εγώ το προτιμούσα που ήμασταν οι δύο μας, είχαμε την ησυχία μας βρε αδερφέ!

Εντωμεταξυ κορίτσια είχε πολύ πλάκα δεν σας είπα το πετύχαμε να κάνει και κωλοτούμπα στον υπέρηχο!

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Σου στέλνω σου στέλνω!! Χαχαχα κι εγώ το γιό τον έχω χαχαχα

Δεν ξέρω για τα μαιευτήρια πιστεύω θα αλλάξουν τα πράγματα ως τότε. Βασικά μέχρι τελευταία στιγμή τίποτα πια δεν είναι σίγουρο. Βασικά εγώ το προτιμούσα που ήμασταν οι δύο μας, είχαμε την ησυχία μας βρε αδερφέ!

Εντωμεταξυ κορίτσια είχε πολύ πλάκα δεν σας είπα το πετύχαμε να κάνει και κωλοτούμπα στον υπέρηχο!

Γλυκακι μου, ποσο τελειο που εκανε κωλοτουμπα!

Α, εσυ προτιμας να ειστε οι 2 σας; φυσιολογικα ειχες γεννησει; εγω με την καισαρικη ειχα πρακτικα θεματα που ευγνωμονουσα τον Θεο που ειχα τη μαμα και την αδερφη μου κι οχι τον αντρα μου, δυσκολευτηκα πολυ τις 2 πρωτες μερες. Ο αντρας μου τοτε ηταν οδηγος σχολικου και αδεια πηρε μονο τη μερα που γεννησα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Annie4 είπε:

Γλυκακι μου, ποσο τελειο που εκανε κωλοτουμπα!

Α, εσυ προτιμας να ειστε οι 2 σας; φυσιολογικα ειχες γεννησει; εγω με την καισαρικη ειχα πρακτικα θεματα που ευγνωμονουσα τον Θεο που ειχα τη μαμα και την αδερφη μου κι οχι τον αντρα μου, δυσκολευτηκα πολυ τις 2 πρωτες μερες. Ο αντρας μου τοτε ηταν οδηγος σχολικου και αδεια πηρε μονο τη μερα που γεννησα.

Κι εγώ καισαρική αλλά είχα πολύ γρήγορη ανάρρωση. Μπορώ να πω δεύτερη μέρα ήμουν πολύ καλά.Εμένα βέβαια ήταν εκεί ο άντρας μου είχε πάρει άδεια , είχαμε και το μωρό διασωληνωμένο στη μενν για δέκα μέρες οπότε καταλαβαίνεις το τελευταίο που ήθελα ήταν επισκέψεις. Όλη μέρα έκλαιγα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κι εγώ καισαρική αλλά είχα πολύ γρήγορη ανάρρωση. Μπορώ να πω δεύτερη μέρα ήμουν πολύ καλά.Εμένα βέβαια ήταν εκεί ο άντρας μου είχε πάρει άδεια , είχαμε και το μωρό διασωληνωμένο στη μενν για δέκα μέρες οπότε καταλαβαίνεις το τελευταίο που ήθελα ήταν επισκέψεις. Όλη μέρα έκλαιγα.

Ω, κοπελα μου, ενταξει...δεν το συζηταω, προφανως και δεν ειχες ορεξη για επισκεψεις. Ολα πηγαν καλα ομως, αυτο μετραει. Εγω 3η μερα ενιωσα καλα και πηρα και το τελευταιο παυσιπονο, μετα ημουν αρκετα καλα ευτυχως! Ευελπιστω στην επομενη η αναρρωση να ειναι ακομα ευκολοτερη. Σε ποιο ειχες γεννησει;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Annie4 είπε:

Ω, κοπελα μου, ενταξει...δεν το συζηταω, προφανως και δεν ειχες ορεξη για επισκεψεις. Ολα πηγαν καλα ομως, αυτο μετραει. Εγω 3η μερα ενιωσα καλα και πηρα και το τελευταιο παυσιπονο, μετα ημουν αρκετα καλα ευτυχως! Ευελπιστω στην επομενη η αναρρωση να ειναι ακομα ευκολοτερη. Σε ποιο ειχες γεννησει;

Είχα γεννήσει στο Ρέα. Στο ίδιο και τώρα έχω τον ίδιο γιατρό. Εσύ που γέννησες;

1 ώρα πρίν, Annie4 είπε:

Ω, κοπελα μου, ενταξει...δεν το συζηταω, προφανως και δεν ειχες ορεξη για επισκεψεις. Ολα πηγαν καλα ομως, αυτο μετραει. Εγω 3η μερα ενιωσα καλα και πηρα και το τελευταιο παυσιπονο, μετα ημουν αρκετα καλα ευτυχως! Ευελπιστω στην επομενη η αναρρωση να ειναι ακομα ευκολοτερη. Σε ποιο ειχες γεννησει;

Είχα γεννήσει στο Ρέα. Στο ίδιο και τώρα έχω τον ίδιο γιατρό. Εσύ που γέννησες;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...