Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Ποσο χαρηκα @Ellidr μου που μόλις έμαθα τα ευχάριστα!!! Με το καλο το μωρό σου! Όλα τα καλά από καρδιάς σου εύχομαι κορίτσι μου! Και σε όλα τα κορίτσια εδώ.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ 

Δόξα το Θεό μέχρι στιγμής όλα καλά 

Έχουμε όμως δρόμο ακόμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ

Εμένα μου είπε κολπικες πλυσεις και επανάληψη σε ένα μήνα αν δεν έχει φυγει τότε θα παρω αντιβίωση

Ο συζυγος σου πηρε αντιβίωση? 

Οχι, για αυτο δεν δινει στον αντρα. Οταν ειχα μυκητα ειχε δωσει και στον αντρα μου.

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια νιώθετε κ εσείς τραβήγματα στην κοιλια;; Είμαι 9&5

Υπηρχαν μερες που ενιωθα, ναι. Φυσιολογικοτατο ειναι, ειχα και στην 1η μου εγκυμοσυνη. Τωρα νιωθω τσιμπηματα πιο πολυ, δεν ξερω τι ακριβως εννοεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια νιώθετε κ εσείς τραβήγματα στην κοιλια;; Είμαι 9&5

Κα-θη-με-ρι-να όμως!!! Τράβηγμα, τσίμπημα, απ'ολα!!! Δεν είναι τίποτα, διεύρυνση της μήτρας για να χωρέσει το μπεμπακι μας με τον σάκο που όλο μεγαλώνει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα πήγα σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος κ ουρα καλλιέργεια μέχρι το μεσημέρι θα βγουν τα αποτελέσματα και την Τετάρτη θα μου πάρει αιμα η γιατρος για τα αλλά 2 για την αυχενική! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα κ λέει CMV IgG 126 κ λέει είναι ανεβασμένα κ το ίδιο το Rubella IgG 190.8 ξέρετε κάτι για αυτά;; 

Τα igg δε πειράζει που είναι ανεβασμένα δείχνουν παλιά λοίμωξη 

Τα igm είναι αρνητικά;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα κ λέει CMV IgG 126 κ λέει είναι ανεβασμένα κ το ίδιο το Rubella IgG 190.8 ξέρετε κάτι για αυτά;; 

Kαλημέρα Ραφαέλλα μου. Το CMV είναι ο κυταρρομεγαλοιός και το Rubella η ερυθρα. Μην ανησυχείς τα IGg είναι ότι είχες κολλήσει παλιά και δείχνει ότι έχεις αντισώματα. Οπότε δεν θα ξανα ασχοληθείς στην εγκυμοσύνη μήπως κολλήσεις. Είναι πολύ καλό αυτό.Κι εγώ έχω στο CMV ανεβασμενα Igg και είναι καλό. Tα Igm δεν θέλουμε ανεβασμένα γιατί εκείνα θέλουν διερευνυση εάν είναι πρόσφατη η μόλυνση.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Εσείς τι κάνετε;;;

Μια χαρά είμαστε, 6 1/2 μηνών πλέον! Ο χρόνος κυλάει σαν νερό! Κοιτα μα ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου! Είναι από τις πιο όμορφες περιόδους…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Flolipop είπε:

Μια χαρά είμαστε, 6 1/2 μηνών πλέον! Ο χρόνος κυλάει σαν νερό! Κοιτα μα ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου! Είναι από τις πιο όμορφες περιόδους…

Τώρα τους πρώτους μήνες δε περνάω και πολύ καλά με καούρες υπνηλία και καθόλου όρεξη για τίποτα αλλά ευελπιστώ μετά να φτιάξουν τα πράγματα είναι στον τρίτο μήνα τώρα 

Αλλά είμαι ευγνώμων φυσικά που ο Θεός με βοήθησε και όλα θα φτιάξουν 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και να το καμαρώνεις .... Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Οχι, για αυτο δεν δινει στον αντρα. Οταν ειχα μυκητα ειχε δωσει και στον αντρα μου.

Υπηρχαν μερες που ενιωθα, ναι. Φυσιολογικοτατο ειναι, ειχα και στην 1η μου εγκυμοσυνη. Τωρα νιωθω τσιμπηματα πιο πολυ, δεν ξερω τι ακριβως εννοεις.

Έτσι μου είπε και εμένα πως δεν χρειάζεται ο άντρας μου

Τώρα ας ελπισω να φυγει και αυτό γιατί είμαστε στις προσπαθειες για μωρακι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Τα igg δε πειράζει που είναι ανεβασμένα δείχνουν παλιά λοίμωξη 

Τα igm είναι αρνητικά;;

Ναι είναι αρνητικά αυτά ευτυχως!! Μάλλον είναι θετικά αυτά γιατί ρώτησα τη μαμα μ είχα κάνει τα εμβόλια μικρή 

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα Ραφαέλλα μου. Το CMV είναι ο κυταρρομεγαλοιός και το Rubella η ερυθρα. Μην ανησυχείς τα IGg είναι ότι είχες κολλήσει παλιά και δείχνει ότι έχεις αντισώματα. Οπότε δεν θα ξανα ασχοληθείς στην εγκυμοσύνη μήπως κολλήσεις. Είναι πολύ καλό αυτό.Κι εγώ έχω στο CMV ανεβασμενα Igg και είναι καλό. Tα Igm δεν θέλουμε ανεβασμένα γιατί εκείνα θέλουν διερευνυση εάν είναι πρόσφατη η μόλυνση.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου :) ναι ναι από τον πανικό μου νόμιζα ήταν τα ΙgM αλλά μετά τα πρόσεξα καλά…ρώτησα κ την μαμα μ μου είπε ότι είχαμε κάνει μικρή τα εμβόλια αυτά κ για αυτό είναι θετικά…! Ευτυχωας είμαι αρνητική στα αλλά κ στο τοξόπλασμα!! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Τώρα τους πρώτους μήνες δε περνάω και πολύ καλά με καούρες υπνηλία και καθόλου όρεξη για τίποτα αλλά ευελπιστώ μετά να φτιάξουν τα πράγματα είναι στον τρίτο μήνα τώρα 

Αλλά είμαι ευγνώμων φυσικά που ο Θεός με βοήθησε και όλα θα φτιάξουν 

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και να το καμαρώνεις .... Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου 

Ναι κι εγώ στο πρώτο τρίμηνο σε κάθε εγκυμοσύνη δεν περνούσα καλά… είχα αναγούλες, ναυτία, εμετούς, με ενοχλούσαν οι μυρωδιές … στον τέταρτο μήνα φτιάχνει η κατάσταση, μην ανησυχείς! Τα καμαρώνω και τα τρία τα παιδάκια μου και αισθάνομαι κι εγώ πραγματικά φοβερά ευγνώμων! Θα μπαίνω να διαβάζω τα νέα σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...