Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ!! Καλά αποτέλεσματα κ εσυ!! Όλα καλά θα πάνε!! Θετική ενέργεια κ όλα καλά θα μας πηγαίνουν!!! Κ εμένα εξαφανίστηκαν έχω κ εγώ τα ίδια με εσένα! Και τεράστιο στήθος! Μου ειπε ότι είναι φυσιολογικό να αρχίσουν τα συμπτώματα να μειώνονται όσο μεγαλώνει το μωρό!!! 

Μακάρι γιατί αγχώθηκα λίγο και εμένα το στήθος πρησμένο αρκετά αλλά δε πονάει πια τόσο πολύ 

Άντε να δούμε 

Θα σας πω νεότερα κ εγώ αργότερα 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Ellidr είπε:

Μακάρι γιατί αγχώθηκα λίγο και εμένα το στήθος πρησμένο αρκετά αλλά δε πονάει πια τόσο πολύ 

Άντε να δούμε 

Θα σας πω νεότερα κ εγώ αργότερα 

 

Θα περιμένουμε τα νέα σας!! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα!! ❤️❤️❤️

πηγα στη γιατρο μεγάλωσε το μωράκι μου 3.7εκ με βγάζει 3 μερες μεγαλύτερο!! Όλα καλά η καρδούλα του 176 χτύπους! Μου πήρε αιμα και τώρα θα περιμένω ως την αυχενική!! Μου εγραψε σίδηρο φιλικό έξτρα γιατί έχω το στίγμα κ η αιμοσφαιρινη μου είναι λίγο κάτω!! Όλα καλά ευτυχως!!! Αγωνία τώρα για την αυχενική!! 

Τέλεια το μωράκι σας είναι πολύ δυνατό και μεγαλώνει πολύ καλά! Με το καλό η αυχενική!!

1 hour ago, Ellidr είπε:

Μπράβο κούκλα και εγώ έχω 3.30 ραντεβού να δούμε το μικρό μου 

Ελπίζω να είναι όλα καλά 

Κατά τ άλλα έχουν εξαφανιστεί σχεδόν όλα τα συμπτώματα εκτός από την υπνηλία και την νυχτουρια εσείς πως πάτε από συμπτώματα;;

 

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι! Με το καλό ο υπέρηχος. Κι εγώ τα ίδια έχουν φύγει τα έντονα συμπτώματα κι έχω μόνο πρισμένο στήθος, σπάνια πια με ανακατεύουν κάποιες μυρωδιές και υπνηλία. Τίποτα άλλο πια. 

Εγώ έχω αύριο θα είμαι 11 εβδομάδων και έχω πολύ αγωνία! Κάθε φορά τα ίδια βρε κορίτσια ηρεμούμε για δύο τρεις μέρες μετά τον υπέρηχο και μετά πάλι αρχίζουμε την παράνοια χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου επέστρεψα από το γιατρό 

Το μωρό μας μεγάλωσε και στριφογυρίζει σαν τον Ταζ 

ΧΑΧΑΧΑ χέρια πόδια 

Παλεύει 

Έχει τη μύτη μου θέλω να δηλώσω 

180 παλμούς 4 cm 

Πάμε για αυχενική σε δύο βδομάδες 

Ουφφφφ 

Πάει και αυτό δόξα το θεό 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα από το γιατρό 

Το μωρό μας μεγάλωσε και στριφογυρίζει σαν τον Ταζ 

ΧΑΧΑΧΑ χέρια πόδια 

Παλεύει 

Έχει τη μύτη μου θέλω να δηλώσω 

180 παλμούς 4 cm 

Πάμε για αυχενική σε δύο βδομάδες 

Ουφφφφ 

Πάει και αυτό δόξα το θεό 

Κάλε πως καταλαβες τη μύτη σου χαχαχα 

τελεια κορίτσια χαίρομαι για ολες μας!! 
 

βουρ για αυχενική 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας! Εγώ έχω αυχενικη 15/6 και μέχρι τότε δεν θα μας δει.. πριν 1,5 εβδομάδα ήταν το τελευταίο μας ραντεβού.. το άφησα το μωράκι μου στα 2,5 εκατοστά και θα το δω θηρίο!!! 

Εμείς από επαφές... έχουμε να το δούμε από τον Μάρτιο χαχαχαχα δυστυχώς λόγω ιστορικού, για την ώρα μας το απαγορεύει.. 

Την εβδομάδα που πέρασε πήρα και τις εξετάσεις μου για σύνδρομα κώφωσης και αμυοτροφικης σκλήρυνσης και όλα τα υπόλοιπα τα κλασικά του προγεννητικου και βγήκαν όλα καλά! Κυστική έχω κάνει στο παρελθόν, άρα μόνο η αυχενικη να βγει καλή,  αυτό με νοιάζει τώρα! 

Αυτό με τα τραβηγματα και τα πονάκια μόλις κάνω καμιά δουλειά τι φάση? Το έχετε κι άλλες βλέπω! Από συμπτώματα εγώ υπνηλία και τρελή συχνουρια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα από το γιατρό 

Το μωρό μας μεγάλωσε και στριφογυρίζει σαν τον Ταζ 

ΧΑΧΑΧΑ χέρια πόδια 

Παλεύει 

Έχει τη μύτη μου θέλω να δηλώσω 

180 παλμούς 4 cm 

Πάμε για αυχενική σε δύο βδομάδες 

Ουφφφφ 

Πάει και αυτό δόξα το θεό 

Χαχαχα τι ωραία νέα κορίτσι μου! Πως είδατε καθαρά τη μύτη κάνατε 3d υπέρηχο? Εγώ έχω σήμερα 11 εβδομάδες λες να το δω τόσο καθαρά? Δεν θυμαμαι και απο τον μικρο μου πως ηταν η αναπτυξη. Αλλα να μου πεις σε δυο εβδομαδες εχουμε αυχενικη σχηματισμενα ειναι τα μωρακια ήδη!

12 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα σας! Εγώ έχω αυχενικη 15/6 και μέχρι τότε δεν θα μας δει.. πριν 1,5 εβδομάδα ήταν το τελευταίο μας ραντεβού.. το άφησα το μωράκι μου στα 2,5 εκατοστά και θα το δω θηρίο!!! 

Εμείς από επαφές... έχουμε να το δούμε από τον Μάρτιο χαχαχαχα δυστυχώς λόγω ιστορικού, για την ώρα μας το απαγορεύει.. 

Την εβδομάδα που πέρασε πήρα και τις εξετάσεις μου για σύνδρομα κώφωσης και αμυοτροφικης σκλήρυνσης και όλα τα υπόλοιπα τα κλασικά του προγεννητικου και βγήκαν όλα καλά! Κυστική έχω κάνει στο παρελθόν, άρα μόνο η αυχενικη να βγει καλή,  αυτό με νοιάζει τώρα! 

Αυτό με τα τραβηγματα και τα πονάκια μόλις κάνω καμιά δουλειά τι φάση? Το έχετε κι άλλες βλέπω! Από συμπτώματα εγώ υπνηλία και τρελή συχνουρια.

Αχ τόσο καιρό θα κάνεις να το δείς? Υπομονηηηηη

Κι εγώ έχω κάνει όλες τις εξετάσεις ήδη συν κυστικη κλπ γιατι εχω κι αλλο παιδακι. 

Πονακια εννοειται πως εχω οταν κατσω πολυ ωρα ορθια, η περπατησω πολύ. Νοιωθω πονο χαμηλα που χτυπαει σαν μεσα στον κολπο.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Χαχαχα τι ωραία νέα κορίτσι μου! Πως είδατε καθαρά τη μύτη κάνατε 3d υπέρηχο? Εγώ έχω σήμερα 11 εβδομάδες λες να το δω τόσο καθαρά? Δεν θυμαμαι και απο τον μικρο μου πως ηταν η αναπτυξη. Αλλα να μου πεις σε δυο εβδομαδες εχουμε αυχενικη σχηματισμενα ειναι τα μωρακια ήδη!

Καλέ τι 3d όχι 

Φάνηκε κανονικότητα απλά έτυχε η φωτό με καθαρό προφίλ γ αυτό θα το δεις 

Έτοιμο μωρό εγώ τρελάθηκα 

Χέρια πόδια τα πάντα 

Ο καλύτερος μου υπέρηχος μέχρι τώρα 

Δεπορω να στείλω και φωτό να το δείτε ααα θα το βάλω προφίλ 

Μη μου το ματιασετε;;;

Χαχαχα 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλέ τι 3d όχι 

Φάνηκε κανονικότητα απλά έτυχε η φωτό με καθαρό προφίλ γ αυτό θα το δεις 

Έτοιμο μωρό εγώ τρελάθηκα 

Χέρια πόδια τα πάντα 

Ο καλύτερος μου υπέρηχος μέχρι τώρα 

Δεπορω να στείλω και φωτό να το δείτε ααα θα το βάλω προφίλ 

Μη μου το ματιασετε;;;

Χαχαχα 

Καλα εγω εχω 16 μηνων μωρο και δεν θυμααι τιποτα απο τους υπερηχους. Χαχαχα Αρα θα το δω κι εγω αν εχει καλη θεση. 

Αχ μπαινω να το δωωωωω!:wub:

πρίν από 4 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλέ τι 3d όχι 

Φάνηκε κανονικότητα απλά έτυχε η φωτό με καθαρό προφίλ γ αυτό θα το δεις 

Έτοιμο μωρό εγώ τρελάθηκα 

Χέρια πόδια τα πάντα 

Ο καλύτερος μου υπέρηχος μέχρι τώρα 

Δεπορω να στείλω και φωτό να το δείτε ααα θα το βάλω προφίλ 

Μη μου το ματιασετε;;;

Χαχαχα 

Χριστε μου ολοκληρο μωρουλινι!Θα τρελαθωωω!:):wub:


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλα εγω εχω 16 μηνων μωρο και δεν θυμααι τιποτα απο τους υπερηχους. Χαχαχα Αρα θα το δω κι εγω αν εχει καλη θεση. 

Αχ μπαινω να το δωωωωω!:wub:

Χριστε μου ολοκληρο μωρουλινι!Θα τρελαθωωω!:):wub:

Δε μπορώ να την βάλω πιο καθαρή 

Αλλά φαίνεται ναι 

Άστα χεσμ@νη είμαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Ellidr είπε:

Δε μπορώ να την βάλω πιο καθαρή 

Αλλά φαίνεται ναι 

Άστα χεσμ@νη είμαι 

Λογικό!! που να δεις στην αυχενικη τι θα παθεις που ειναι μεγαλος σε διαρκεια υπερηχος και βλεπετε αναλυτικα τα παντα. Μεχρι τα δαχτυλα θα μετρησει ο γιατρος. 

Κορίτσια εσάς έχει πεταχτεί καθόλου κοιλίτσα. Εγώ 11 εβδομάδων και εχω πετάξει λίγο. Νωρίς δεν είναι;

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλέ τι 3d όχι 

Φάνηκε κανονικότητα απλά έτυχε η φωτό με καθαρό προφίλ γ αυτό θα το δεις 

Έτοιμο μωρό εγώ τρελάθηκα 

Χέρια πόδια τα πάντα 

Ο καλύτερος μου υπέρηχος μέχρι τώρα 

Δεπορω να στείλω και φωτό να το δείτε ααα θα το βάλω προφίλ 

Μη μου το ματιασετε;;;

Χαχαχα 

Κ εμένα ο καλύτερος υπέρηχος!! Νομίζω από εδώ κ πέρα θα είναι πολύ ωραίοι οι υπέρηχοι!! Εγώ μια εβδομάδα έκανα να το δω κ είχε μεγαλώσει πολύ!!! 

 

πρίν από 29 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Λογικό!! που να δεις στην αυχενικη τι θα παθεις που ειναι μεγαλος σε διαρκεια υπερηχος και βλεπετε αναλυτικα τα παντα. Μεχρι τα δαχτυλα θα μετρησει ο γιατρος. 

Κορίτσια εσάς έχει πεταχτεί καθόλου κοιλίτσα. Εγώ 11 εβδομάδων και εχω πετάξει λίγο. Νωρίς δεν είναι;

Εγώ τίποτα ακόμα φλατ η κοιλια, κάποτε λόγο δυσκοιλιότητας γίνω 6 μηνών εγκυος αλλά γενικά τίποτα…ισως επειδή ειναη το δεύτερο μωρό  σου;; Στο πρώτο ποτέ πέταξες κοιλιτσα;; 

Χθες π το έδειξα στην πεθερά μ κάνει πωπω ποσό άλλαξαν οι υπέρηχοι ολόκληρο μωρό, λέει τότε για να δουνε κ να καταλάβουν μωρό έπρεπε να γίνει 5 μηνών χαχαχα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Την εβδομάδα που πέρασε πήρα και τις εξετάσεις μου για σύνδρομα κώφωσης και αμυοτροφικης σκλήρυνσης και όλα τα υπόλοιπα τα κλασικά του προγεννητικου και βγήκαν όλα καλά! Κυστική έχω κάνει στο παρελθόν, άρα μόνο η αυχενικη να βγει καλή,  αυτό με νοιάζει τώρα! 

Εμένα αυτές με τα συνδρομα κώφωσης και σκλήρυνσης δεν μου τις έβαλε. Μόνο την κυστικη… γιατί;;

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Λογικό!! που να δεις στην αυχενικη τι θα παθεις που ειναι μεγαλος σε διαρκεια υπερηχος και βλεπετε αναλυτικα τα παντα. Μεχρι τα δαχτυλα θα μετρησει ο γιατρος. 

Κορίτσια εσάς έχει πεταχτεί καθόλου κοιλίτσα. Εγώ 11 εβδομάδων και εχω πετάξει λίγο. Νωρίς δεν είναι;

Εγώ νιώθω να έχω φουσκώσει λίγο χαμηλά χαμηλά και ενώνεται με την κοιλιτσα που έχω κανονικά από πάντα και είμαι σαν έγκυος 5 μηνών αν φορέσω στενά :lol: Εγώ είμαι 10 εβδομάδων 3 ημερών 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Sisii είπε:

Εμένα αυτές με τα συνδρομα κώφωσης και σκλήρυνσης δεν μου τις έβαλε. Μόνο την κυστικη… γιατί;;

Εγώ νιώθω να έχω φουσκώσει λίγο χαμηλά χαμηλά και ενώνεται με την κοιλιτσα που έχω κανονικά από πάντα και είμαι σαν έγκυος 5 μηνών αν φορέσω στενά :lol: Εγώ είμαι 10 εβδομάδων 3 ημερών 

Εμένα δεν με έβαλε να ελέγξω τίποτα από αυτά τα σύνδρομα είναι νωρις;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κ εμένα ο καλύτερος υπέρηχος!! Νομίζω από εδώ κ πέρα θα είναι πολύ ωραίοι οι υπέρηχοι!! Εγώ μια εβδομάδα έκανα να το δω κ είχε μεγαλώσει πολύ!!! 

 

Εγώ τίποτα ακόμα φλατ η κοιλια, κάποτε λόγο δυσκοιλιότητας γίνω 6 μηνών εγκυος αλλά γενικά τίποτα…ισως επειδή ειναη το δεύτερο μωρό  σου;; Στο πρώτο ποτέ πέταξες κοιλιτσα;; 

Χθες π το έδειξα στην πεθερά μ κάνει πωπω ποσό άλλαξαν οι υπέρηχοι ολόκληρο μωρό, λέει τότε για να δουνε κ να καταλάβουν μωρό έπρεπε να γίνει 5 μηνών χαχαχα!! 

Στο πρωτο δεν ειμαι σιγουρη ποτε φανηκε γιατι ημουν απο εξωσωματικη και επειδη στην οωληψια ειχα παθει υπερδιεγερση ειχα πρηξιμο απο την αρχη πολυ. Μπορεί όμως ατο δεύτερο να εμφανιζεται λιγο νωριτερα όντως.

πρίν από 26 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμένα δεν με έβαλε να ελέγξω τίποτα από αυτά τα σύνδρομα είναι νωρις;; 

Ούτε εμένα μου τις έβαλε αυτές.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...